×
سریع، مطمئن و آگاهانه
09339591255 - هفت روز هفته، 9 صبح تا 11 شب

اخبار و اطلاعیه ها

عدم ارائه خدمات در روز جمعه 15 شهریور 98 از ساعت 18 تا 9 صبح شنبه   1398/06/14          13:50
به اطلاع می‌رساند به دلیل برگزاری گردهمایی سالانه تهران پرداخت، خدمات پشتیبانی تلفنی و انجام سفارش ها از ساعت 18 روز جمعه 15 شهریور الی 9 صبح روز شنبه، متوقف می باشد. از این رو خواهشمندیم سفارش های خود را تا پیش از این زمان ثبت فرمایید.
 
 
 
بدیهیست که از ساعت 9 صبح شنبه، ارائه خدمات انجام سفارش ها و پشتیبانی مطابق روال همیشگی خواهد بود.

به اطلاع کاربران گرامی می‌رساند بر اساس اطلاعیه رسمی ETS، از ساعت 18 روز چهارشنبه مورخ 98/05/09 الی ساعت 2  پنج شنبه 98/05/10 به علت بروزرسانی سایت ETS، امکان دسترسی به اکانت‌های تافل iBT وجود نخواهد داشت. 

اطلاعیه ETS

همچنین خدمات GRE از جمله ثبت نام در آزمون، کنسل کردن، مشاهده نمرات و ریپورت و سایر خدمات سایت ETS در این زمینه در روز شنبه 98/05/12 از ساعت 4 الی 19 ارائه نخواهند شد.

برای مشاهده اطلاعیه زمان‌بندی تافل iBT به صفحه اصلی بخش تافل و جهت اطلاع از زمان‌بندی GRE، به صفحه اصلی بخش GRE سایت ETS مراجعه نمایید.

دپارتمان امنیت ملی آمریکا (DHS)، اخیرا قانونی را در مورد افزایش هزینه‌های SEVIS Fee دریافتی از دانشجویان و متقاضیان دریافت ویزاهای دانشجویی F، M و فرصت مطالعاتی J، تصویب و اعلام کرده است. طبق این قانون، از ساعت 21:30 روز دوشنبه مورخ 98/04/03 تمامی متقاضیان، ملزم به پرداخت مبلغ جدید و افزایش داده شده می‌باشند. 

افزایش هزینه SEVIS

 

تغییرات SEVIS Fee از قرار زیر است:
 
هزینه SEVIS Fee برای متقاضیان ویزای دانشجویی F و M از 200 دلار به 350 دلار افزایش می‌یابد.
 
هزینه SEVIS Fee برای متقاضیان ویزای J از 180 دلار به 220 دلار افزایش می‌یابد.
 
لازم به ذکر است که قوانین موجود، متقاضیان را ملزم می‌کند که هزینه SEVIS Fee را پیش از صدور ویزای خود پرداخت کنند و رسید این پرداخت را در هنگام حضور در سفارت آمریکا جهت مصاحبه ارائه نمایند. در صورتی که  فردی با وجود پرداخت هزینه SEVIS پیش از تاریخ 98/04/03 ویزای خود را دریافت نکرده باشد یا به آمریکا نرفته باشد، لازم نیست تفاوت هزینه قدیم و جدید را پرداخت نماید.
 
شما می‌توانید متن خبر را در وب‌سایت رسمی دپارتمان امنیت ملی آمریکا مشاهده نمایید.

قانون جدیدی توسط پارلمان استان کبک در کانادا تصویب شده است که طبق آن مهاجرانی که مهارت‌های کاری دارند، جایگزین مهاجرانی می‌شوند که تحت سیستم خانواده محور قبلی اپلای کرده بودند. هدف این قانون، جذب بیش‌تر مهاجرانی است که دارای مهارت‌های معینی می‌باشند. 

تغییر قوانین مهجرت کیک کانادا

بر طبق سیستم جدید که اعتراضات بسیاری را برانگیخته، درخواست مهاجرت 18 هزار نیروی متخصص رد می‌شود و آن‌ها باید تقاضای جدیدی را برای مهاجرت به کبک ثبت کنند. با احتساب اعضای خانواده این افراد، حدود 50 هزار نفر تحت تاثیر این قانون قرار می‌گیرند.
 
دولت محلی استان کبک پیش بینی می‌کند که با اجرای این قانون، زمان بررسی درخواست مهاجرت نیروی تخصصی با مهارت بیش‌تر از 36 ماه به 6 ماه کاهش یابد.

 

وزارت خارجه آمریکا طی دستورالعمل جدیدی از متقاضیان دریافت ویزای این کشور درخواست می‌کند که شناسه شبکه‌های اجتماعی، آدرس ایمیل و شماره تلفن‌های خود در 5 سال اخیر را به کنسول‌گری ارائه دهند. 

 

الزامی شدن بررسی شبکه های اجتماعی توسط آمریکا

 

این دستورالعمل در گذشته تنها مختص افرادی بود که به نقاط خاصی از دنیا رفت و آمد داشتند؛ ولی ارائه آدرس شبکه‌های اجتماعی اکنون برای تمامی متقاضیان ویزای آمریکا اجباری است. وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که احتمالا این دستورالعمل شامل حال 14 میلیون و 700 هزار نفر خواهد شد.
 
مقامات رسمی و دیپلمات‌ها شامل حال این قانون نمی‌شوند ولی افرادی که قصد داشته باشند برای کار یا تحصیل به آمریکا بروند، مجبورند این اطلاعات را ارائه دهند و از این دستورالعمل تبعیت کنند. 
 
یکی از مقامات آمریکا که درخواست کرده ناشناس باقی بماند در مصاحبه با وب‌سایت خبری "هیل"، هدف چنین رویکردی را اطمینان از امنیت مردم آمریکا دانسته و گفته که آمریکا هم‌زمان با ورود قانونی افراد به کشور موافق است.

به اطلاع می‌رساند در روز شنبه 31 فروردین، امکان دریافت خدمات حضوری در دفتر تهران پرداخت وجود ندارد. اما خدمات آنلاین، مطابق تمامی روزهای کاری از ساعت 9 تا 23 ظرف حداکثر 3 ساعت به شما کاربران گرامی ارائه خواهد شد (به استثناء خدمات صدور کارت مستر فیزیکی و مجازی که ظرف حداکثر 8 ساعت انجام می‌شود).

اطلاعیه عدم ارائه خدمات حضوری در تاریخ 31 فروردین 98

 

پشتیبانی تلفنی نیز همچون همیشه در این روز از ساعت 9 صبح تا 23 به صورت پیوسته برقرار می‌باشد.

ضمن تبریک سال نو و با آرزوی بهترین‌ها برای شما کاربران گرامی در سال پیش رو، به اطلاع می‌رساند خدمات تهران‌پرداخت همچون سالیان گذشته، از روز چهارشنبه 29 اسفند 97 تا پایان جمعه  16 فروردین 98 (به استثناء روزهای 1 و 13 فروردین) فقط به صورت آنلاین و ظرف مدت حداکثر 24 ساعت ارائه می‌شوند. در این راستا  از 29 اسفند تا 16 فروردین ماه (به استثناء روزهای 1 و 13 فروردین) خدمات پشتیبانی تلفنی از ساعت 9 صبح تا 11 شب همچون همیشه ارائه می‌شود.
 
ساعات کاری تهران‌پرداخت در نوروز 1398
 
به این ترتیب تهران پرداخت در نوروز امسال فقط در روزهای پنجشنبه 1 فروردین و سه شنبه 13 فروردین به طور کامل تعطیل می‌باشد و فقط در این دو روز حتی پشتیبانی تلفنی نیز ارائه نمی‌شود. از این رو خواهشمندیم در روزهای قبل یا بعد از دو روز ذکر شده، جهت دریافت خدمات از تهران پرداخت اقدام فرمایید.
 
لازم به ذکر است که در تمام طول این دوره، امکان انجام سفارش‌ها به صورت حضوری در محل دفتر مرکزی تهران پرداخت وجود ندارد و سفارش ها فقط به صورت آنلاین و ظرف مدت حداکثر 24 ساعت انجام می‌شوند.
 
امیدواریم در سال 1398 نیز همچون همیشه با همراهی شما کاربران گرامی بتوانیم با بالاترین کیفیت ارائه خدمات نماییم.

به اطلاع می‌رساند که مطابق برنامه ریزی‌های انجام شده، در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز صدور کارت‌های قابل شارژ tpRed مطابق همیشه و ظرف حداکثر دو هفته به انجام خواهد رسید. اما ممکن است به دلایل گوناگون و به خاطر شرایط خاص این روزها، تحویل کارت‌ها در این دوره با تاخیر حداکثر 10 روزه همراه باشد.

لازم به ذکر است که صدور مسترکارت‌های گیفت فیزیکی و مجازی همچون سایر سفارش‌ها در روزهای پایان سال ظرف حداکثر 3 ساعت و در تعطیلات نوروز ظرف حداکثر 24 ساعت به انجام می‌رسند و در این رابطه تاخیری وجود نخواهد داشت.

پیشاپیش از همکاری شما در این زمینه سپاس‌گذاریم.

 

به اطلاع می‌رساند در روز یکشنبه 21 بهمن، امکان دریافت خدمات حضوری در دفتر تهران پرداخت واقع در خیابان کارگر شمالی وجود ندارد. اما در این روز خدمات آنلاین، مطابق تمامی روزهای کاری از ساعت 9:00 تا 23:00 ظرف حداکثر 3 ساعت ارائه خواهد شد. 
 
 خدمات پشتیبانی تلفنی تهران پرداخت در این بازه زمانی مانند همیشه از ساعت 9:00 تا 23:00 ارائه می‌شود.
 
اطلاعیه عدم ارائه خدمات حضوری در تاریخ 21 بهمن
کمیسیون اروپا به دلیل منع فروشندگان در استفاده از سرویس‌های بانکی ارزان‌تر در خارج از کشورشان توسط مستر کارت، این شرکت را جریمه کرده است. پیش از این و در سال 2015 نیز مسترکارت بانک‌های دریافت کننده پرداخت‌های کارتی را مجبور کرده بود که حتی اگر قیمت‌های سایر کشورهای موجود در اتحادیه اروپا ارزان‌تر بودند، هزینه گران‌تری که برای کشور مقصد تعیین شده است را اعمال کنند و این موضوع به ضرر فروشندگان بود، چرا که به این ترتیب کارمزد بین بانکی بالاتری توسط فروشندگان پرداخت می شود.
 
جریمه مستر کارت
 
مسترکارت گفته است که بسته شدن این پرونده نقطه عطف مهمی برای این شرکت بوده است. 
مارگارت وستاگر، عضو کمیسیون اروپا می‌گوید: "مصرف‌کنندگان اروپایی برای خرید غذا یا پوشاک یا خرید آنلاین هر روزه از کارت‌های پرداختی استفاده می‌کنند. با منع فروشندگان از خرید با شرایط بهتری که توسط بانک‌های سایر کشورها ارائه می‌شوند، قوانین مسترکارت به طور مضنوعی هزینه پرداخت با کارت را افزایش می‌دهد و به فروشندگان و خرده فروشان اتحادیه اروپا ضرر می‌زند."
 
مسترکارت دومین تامین‌کننده بزرگ خدمات کردیت کارت در بازار اروپا است. 
 
به علت همکاری مسترکارت با روند تحقیقات، 10 درصد از مبلغ جریمه کاسته شد. 
 
شرکت مسترکارت در بیانه‌ای اعلام کرد: "این تصمیم تنها به شیوه‌های قدیمی مرتبط است، بازه زمانی محدودی که کم‌تر از 2 سال است را پوشش می‌دهد و به اصلاح روش‌های تجاری کنونی مسترکارت نیازی ندارد."
به نظر می رسد نام mastercard که بیش از 50 سال است بر روی لوگوی این شرکت قرار دارد، دیگر به اندازه‌ای مفید نیست که مسترکارت آن را در لوگوی خود باقی بگذارد. در نتیجه، این شرکت نام مسترکارت را از لوگوی خود که به شکل دو دایره قرمز و زرد به هم پیوسته می‌باشد، حذف کرده است.
 
 
mastercard
 
مسترکارت از این نظر به گروه کوچکی از ارزشمندترین‌ برندهای جهان مثل Apple ،Nike و Target پیوست که در نشان تجاری خود به جای نام شرکت، تنها از یک تصویر انتزاعی استفاده می‌کنند.
 
همچنین این کار می‌تواند به تغییر ماهیت پرداخت از دیدگاه این شرکت نیز اشاره داشته باشد. کارشناسان معتقدند که مسترکارت در سال‌های اخیر تلاش می‌کند تا خود را به عنوان یک شرکت تکنولوژی محور در صنعت پرداخت بین‌المللی معرفی نماید.
 
به گفته مدیران شرکت مسترکارت، بیش از 80 درصد مردم لوگوی این شرکت را بدون نام درج شده زیر آن نیز می‌شناسند.

مفتخریم که در 6 سال گذشته همراه شما بوده ایم و از این که در طول این سالها، با ارائه خدمات مناسب و پشتیبانی قوی موفق به جلب رضایت شما شده‌ایم، به خود می بالیم.

 

تهران پرداخت 6 ساله شد.

 

رضایت و همدلی شما ارزشمندترین دستاوردی است که در این سالها به دست آورده ایم و همواره می کوشیم تا امانتدار خوبی برای این سرمایه ذی قیمت باشیم. به این امید که همیشه اولین و تنها انتخاب شما باشیم.

به اطلاع می رساند آدرس دفتر مرکزی تهران پرداخت از خیابان بلوار کشاورز به آدرس زیر تغییر یافته است:

بزرگراه جلال آل احمد، ضلع جنوب شرقی تقاطع خیابان کارگر شمالی، پلاک 40، طبقه سوم.

 

اطلاعیه تغییر آدرس تهران پرداخت

 

شما می توانید از این پس، جهت پرداخت حضوری به این آدرس مراجعه فرمایید. ساعات کاری برای پرداخت حضوری همچون همیشه و بدون تغییر، در روزهای شنبه تا چهارشنبه -در صورت تعطیل نبودن- از ساعت 9 تا 17 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 9 تا 14:30 می باشد.

همچنین به اطلاع می رساند شماره تلفن های تهران پرداخت هنوز هیچ تغییری نداشته است و به شرح زیر می باشند:

88976264
88977649
88390134
88390145

ضمن تشکر از همکاری شما کاربران گرامی، اگر در این رابطه سوال یا ابهامی دارید، می توانید جهت دریافت مشاوره، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.

به اطلاع می‌رساند در روز پنجشنبه 17 خرداد، در دفتر تهران پرداخت واقع در خیابان بلوار کشاورز امکان ارائه خدمات حضوری وجود ندارد. در این روز ارائه خدمات آنلاین و انجام ‌سفارش‌های آنلاین مطابق تمام پنجشنبه ها از ساعت 9:00 تا 14:30 ظرف حداکثر ۳ ساعت و پس از آن ظرف حداکثر ۲۴ ساعت خواهد بود.

 

ساعات کاری پنجشنبه  17 خرداد

 

لازم به ذکر است که خدمات پشتیبانی تلفنی تهران پرداخت در این بازه زمانی همچون همیشه و بدون وقفه از ساعت 9 تا 23 ارائه می‌شود.

ضمن عرض تبریک سال نو و با آرزوی بهترین‌ها برای شما کاربران گرامی در سال پیش رو، به اطلاع می رساند از ابتدای روز 1 فروردین 97 تا پایان روز 12 فروردین 97، خدمات تهران‌پرداخت بدون توقف و ظرف مدت حداکثر 24 ساعت ارائه می‌شود.
 
 همچنین به اطلاع می‌رساند نوروز امسال فقط در 2 روز یعنی 29 اسفند 1396 و 13 فروردین1397 تهران پرداخت به طور کامل تعطیل می باشد و حتی پشتیبانی تلفنی نیز در این دو روز ارائه نمی شود. از این رو خواهشمندیم در روزهای قبل یا بعد از این دو روز (شامل تقریباً تمام طول تعطیلات عید نوروز) جهت دریافت خدمات، از تهران پرداخت اقدام فرمایید.
 
 
ساعات کاری تهران پیمنت در نوروز 96
 
 
در تمام طول این دوره (29 اسفند تا 13 فروردین) امکان انجام سفارش‌ها به صورت حضوری وجود ندارد و سفارش ها فقط به صورت آنلاین و ظرف مدت حداکثر 24 ساعت انجام می شوند.
 
لازم به ذکر می باشد که در روزهای 29 اسفند تا 4 فروردین و در روزهای 10، 11، 12 و 13 فروردین، به دلیل محدودیت های بانکی برای پایا در روزهای تعطیل، امکان واریز ریالی به حساب بانکی کاربران وجود ندارد و از 5 فروردین 97، امکان واریز مبالغ ریالی به حساب کاربران وجود خواهد داشت.
 
همچنین  از 1 تا 12 فروردین ماه (یه استثناء روزهای 29 اسفند و 13 فروردین) خدمات پشتیبانی تلفنی از ساعت 9 صبح تا 11 شب همچون همیشه ارائه می‌شود.

اولین معامله بیت کوین کم‌تر از 10 دقیقه پس از ورود آن به بازار معاملات آتی بورس شیکاگو در وب‌سایت CBOE انجام گرفت. 

بیت کوین در بورس شیکاگو

 

معاملات آتی بورس برای این ارز رمزنگاری شده، با رقم 15000 دلار آغاز شد. کمی بعد، بازار بورس شیکاگو در توییتر خود اعلام کرد کند شدن  وب‌سایت cboe.com به دلیل استقبال از بیت کوین است و خللی در آن پیش نیامده است. 
 
بیت کوین در اولین روز حضور خود در بازار آتی بورس، با عقد بیش از 1,000 قرارداد در عرض تنها 3 ساعت، رکورد بیش‌ترین تعداد قرارداد را شکست. 
 
پذیرفته شدن بیت کوین در بازارهای بورس، به دلیل آن که تا حد زیادی ریسک استفاده از آن را برای برندهای معتبر جهانی کاهش می‌دهد، می‌تواند موجب افزایش اعتبار آن در بازارهای بین‌المللی شود. حال در شرایطی که بازار CBOE (بورس شیکاگو) به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای بین‌المللی بیت کوین را وارد بازار معاملاتی آتی خود نموده است، احتمال این که سایر بورس‌ها نیز بیت کوین را به جریان معاملات آتی خود اضافه کنند، بیشتر شده است.
 
برخی کارشناسان معتقدند استقبال بسیار  زیاد و افزایش سریع قیمت بیت کوین، ممکن است موجب مختل شدن شبکه بلاک چین آن شود؛ هر چند بعضی دیگر از کارشناسان، در این رابطه بسیار خوش بین هستند.
 
حال سوال مهم این است که آیا  به زودی شاهد حضور گسترده بیت کوین در بازارهای بورس بین المللی خواهیم بود؟

روز دوشنبه 5 دسامبر، دیوان عالی آمریکا با حکمی اجازه داد فرمان مهاجرتی ترامپ که ورود ایرانیان و شهروندان 5 کشور عمدتاً مسلمان را به ایالات متحده محدود می‌کند، تا زمان رسیدگی به شکایت‌ها اجرا شود.

اجرای کامل فرمان ترامپ مبنی بر محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا با حکم دیوان عالی

از 9 قاضی عالی، 7 نفر درخواست دولت را برای لغو دو حکم قاضی‌های ایالاتی که اجرای فرمان رییس جمهور آمریکا را متوقف کرده بود، تایید کردند. بدین ترتیب حکم ترامپ، تا زمان بررسی شکایت‌های حقوقی در دادگاه‌های تجدید نظر، به طور کامل اجرا می‌شود.

 

منظور از حکمی که می تواند به طور کامل اجرا شود، سومین فرمان مسافرتی و مهاجرتی ترامپ است که در ماه سپتامبر و پس از منقضی شدن فرمان قبلی او صادر شد. مطابق آن فرمان، امکان ورود شهروندان ایران و 6 کشور دارای شهروندان عمدتاً مسلمان از تاریخ 24 سپتامبر به مدت نامعلوم به آمریکا به عنوان مهاجر یا غیرمهاجر معلق شد.

 

فرمان مربوطه در مورد ایرانیان، شامل افراد زیر نمی‌شود:

 

•   دارندگان ویزای دانشجویی (F1-F2)

•   دارندگان ویزای فرصت مطالعاتی (J1-J2)

•   افراد دو تابعیتی به جز کشورهای شامل این فرمان، یعنی افرادی که به جز پاسپورت ایران پاسپورت کشور دیگری را هم دارند (و نه فقط اقامت)

•   دارندگان گرین کارت آمریکا

•   افرادی که ویزایشان پیش از اجرای این فرمان صادر شده باشد.

 

طبق این فرمان، از روز 18 اکتبر اجازه ورود حتی برای ایرانیانی که بتوانند ثابت کنند با شخصی در آمریکا رابطه واقعی دارند، صادر نمی‌شود.

 

 البته گفته می‌شود که  در شرایط خاص استثنا وجود دارد و لذا این افراد، قادر خواهند بود برای دریافت ویزا به سفارت آمریکا درخواست استثنا بدهند (هنوز چگونگی فرآیند این کار روشن نیست):

•   افرادی که در گذشته سابقه ورود به آمریکا را داشته‌اند.

•   افراد مقیم آمریکا که برای تحصیل یا کار از آمریکا خارج شده‌اند.

•   دیدار با اعضای درجه یک خانواده (فرزند، پدر، مادر، برادر، خواهر، همسر فرزند، نوه، پدربزرگ، مادربزرگ)

•   امور پزشکی

•   افرادی که برای دولت آمریکا کار می‌کنند.

•   افرادی که عضو سازمان‌های بین‌المللی هستند و برای شرکت در جلسات قصد ورود به آمریکا دارند.

 

حال باید دید آیا ساز و کارهای قضایی آمریکا راهی را برای مخالفان این حکم جهت جلوگیری از اجرای آن باز خواهد نمود؟

ددلاین 1 دسامبر  2017 برای اپلای در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا با روزهای پنجشنبه و جمعه، 9 و 10 آذر 96 تقارن یافته است. مشابه با سال‌های گذشته، در این روزها (با وجود این که روزهای پنجشنبه و جمعه هستند) سفارش‌های Application Fee دانشگاه ها، صدور مستر کارت های فیزیکی و مجازی یک بار شارژ و تمامی پرداخت‌های مرتبط با TOEFL iBT، GRE، IELTS و PTE از ساعت 9 صبح تا 10 شب توسط تهران پرداخت، ظرف مدت حداکثر سه ساعت انجام می شوند.
 
 
ددلاین
 
همچنین خدمات پشتیبانی تلفنی نیز در این دوره، مشابه با سایر روزهای سال و بدون توقف، از ساعت 8 صبح تا 12 شب ارائه می‌شوند.
 
لازم به ذکر می‌باشد که سایر انواع سفارش‌ها در این دو روز مطابق با جدول زمانی سایت و طبق رویه معمول انجام می‌شوند.
 
با این وجود، بر اساس تجربه سال‌های گذشته، توصیه اکید ما این است که حداکثر تا روز پنجشنبه 9 آذرماه، سفارش‌های خود را ثبت نمایید تا در رابطه به رسیدن به ددلاین 1 دسامبر آرامش بیشتری داشته باشید و به این ترتیب ما را نیز در ارائه بهتر خدمات، یاری فرمایید.
 
از اینکه در طول 5 سال گذشته این افتخار را داشته‌ایم که خدمتگزار شما باشیم، به خود می‌بالیم. در طول این سال‌ها تهران‌پرداخت به مدد یک تیم توانمند و سختکوش در موارد زیادی موفق به کسب رضایت شما کاربران ارزشمند شده است و چه افتخاری بالاتر از این؟
 
tehranpayment
 
امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات خوب و با کیفیت در حوزه پرداخت‌های آنلاین ارزی و تبادلات مالی اینترنتی، در به دوش کشیدن این مسئولیت سنگین و پرچالش اما شیرین و دوست‌داشتنی موفق باشیم و به این ترتیب بتوانیم برای سال‌های سال، با غرور و لذت، شما کاربران گرانقدر را در راستای رفع نیازهای مرتبط با پرداخت‌های آنلاین ارزی شما، همراهی کنیم.
 
در پایان از همراهی و همکاری همیشگی شما کاربران گرامی، سپاسگزاریم و خوشحالیم که ما را انتخاب کرده‌اید.
 
با آرزوی بهترین‌ها
مجید خاکپورمقدم
سومین فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، با صدور حکمی توسط یک قاضی فدرال در دادگاهی در هاوایی به مدت 14 روز و تا صدور حکمی دیگر که مشخص می کند آیا دستور رییس جمهور آمریکا قانونی بوده است یا خیر، متوقف شده است.
 
لغو محمدودیت حکم ترامپ
 
از آن جا که دوره اجرای فرمان دوم که با رای دیوان عالی با استثناهایی در حال انجام بود، تمام شده است و با توجه به توقف اجرای نسخه سوم، قاعدتا در حال حاضر هیج محدودیتی برای ورود ایرانیان به آمریکا و صدور ویزا برای آنان طبق روال قبل وجود ندارد، مگر این که دیوان عالی دستور جدیدی صادر نماید.
 
در نتیجه عملاً به مدت ١۴روز صدور روادید برای شهروندان ایرانی و ۵ کشور دیگر طبق معمول قبل از دوره ریاست جمهوری ترامپ می باشد.
 
قرار بود فرمان جدید رییس جمهور آمریکا از روز چهارشنبه اجرا شود که به این ترتیب فعلاً به مدت 14 روز و تا زمان مشخص شدن رای قطعی دادگاه مبنی بر قانونی بودن یا نبودن آن، اجرا نخواهد شد.
 
‏البته دولت آمریکا اعلام نموده است که به این حکم اعتراض خواهد کرد.
 
همچنین با توجه به صدور فرمان سوم توسط ترامپ، فرآیند بررسی پرونده احکام قبلی توسط دیوان عالی نیز،که قرار بود در طول پاییز امسال انجام شود نیز معلق شده بود.
با توجه به تحولات اخیر دیپلماتیک که میان دو کشور آمریکا و ترکیه رخ داده است، این دو کشور صدور انواع ویزای غیرمهاجرتی در سفارت‌خانه‌های کشور دیگر را به حالت تعلیق در آورده اند. در نتیجه این امر، صدور ویزا‌های غیر مهاجرتی (J1/J2، F1/F2 و B1/B2) در سفارت آمریکا در ترکیه متوقف شده است. 
 
تعلیق رسمی خدمات سفارتخانه امریکا در ترکیه
 
طبیعتا این تنش‌ها علاوه بر شهروندان ترکیه، ایرانیانی که برای دریافت ویزا به سفارت آمریکا در ترکیه مراجعه می‌نمایند را نیز در بر می‌گیرد و ایرانیان فعلاً نمی‌توانند برای دریافت وقت مصاحبه سفارت آمریکا در کشور ترکیه اقدام نمایند.
 این در حالیست که ماه‌هاست است سفارت آمریکا در ترکیه، هیچ وقت سفارتی را برای درخواست ویزای این کشور را برای ایرانیان باز نکرده است و بدین ترتیب عملا تغییر خاصی در وضعیت صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان توسط سفارت این کشور در ترکیه ایجاد نشده است.
دولت ترامپ فرمان مهاجرتی در مورد ایران و چند کشور دیگر را تمدید کرد. در این ابلاغیه، ورود شهروندان ایرانی به عنوان مهاجر یا غیرمهاجر به آمریکا معلق می‌شود. 
این فرمان در مورد ایرانیان، شامل افراد زیر نمی‌شود:
•   دارندگان ویزای دانشجویی (F1-F2)
•   دارندگان ویزای فرصت مطالعاتی (J1-J2)
•   افراد دو تابعیتی (به جز کشورهای شامل این فرمان) یعنی افرادی که به جز پاسپورت ایران، پاسپورت کشور دیگری را هم دارند (و نه فقط اقامت)
•   دارندگان گرین کارت آمریکا
•   افرادی که ویزایشان پیش از اجرای این فرمان صادر شده باشد.
 
تمدید فرمان ممنوعیت سفر به آمریکا به مدت نامعلوم
 
 
این فرمان از ساعت 3:30 بعد‌ از ظهر روز 24 سپتامبر اجرا می‌شود. ایرانیانی که می‌توانند ثابت کنند با شخص یا نهادی در آمریکا رابطه واقعی دارند، تا پایان روز 17 اکتبر شامل این فرمان نمی‌شوند؛ اما پس از این تاریخ محدودیت سفر در مورد آن‌ها نیز اجرا می‌شود. 
طبق این فرمان، از روز 18 اکتبر اجازه ورود حتی برای ایرانیانی که بتوانند ثابت کنند با شخصی در آمریکا رابطه واقعی دارند، صادر نمی‌شود.
 البته گفته می شود که  در شرایط خاص استثنا وجود دارد و این افراد، قادر خواهند بود برای دریافت ویزا به سفارت آمریکا درخواست استثنا بدهند (هنوز چگونگی فرآیند این کار روشن نیست):
•   افرادی که در گذشته سابقه ورود به آمریکا را داشته‌اند.
•   افراد مقیم آمریکا که برای تحصیل یا کار از آمریکا خارج شده‌اند. 
•   دیدار با اعضای درجه یک خانواده (فرزند، پدر، مادر، برادر، خواهر، همسر فرزند، نوه، پدربزرگ، مادربزرگ) 
•   امور پزشکی
•   افرادی که برای دولت آمریکا کار می‌کنند. 
•   افرادی که عضو سازمان‌های بین‌المللی هستند و برای شرکت در جلسات قصد ورود به آمریکا دارند. 
دولت آمریکا این فرمان را قطعی خوانده است؛ اما آیا مشکلات ناشی از این تمدید باعث کشیده شدن دوباره آن به دادگاه می‌شوند؟
دیروز سه‌شنبه ۱۷ مرداد، مجلس شورای اسلامی با ایحاد تغییراتی در ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی که شش سال پیش تصویب شده بود، معافیت تحصیلی مشمولان دیپلم برای ادامه تحصیل در خارج از  کشور را حذف کرد.
 
حذف معافیت تحصیلی دیپلم
 
بر اساس این مصوبه جدید، مردان جوان تا حداکثر یک سال پس از دریافت دیپلم، می توانند در یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مورد تأیید وزارت‌خانه‌های علوم یا بهداشت در "داخل کشور" پذیرفته شوند، تا بتوانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند، مشروط به اینکه دارای غیبت غیرموجه نباشند.
 
البته این مصوبه جدید مجلس برای تبدیل شدن به قانون نیازمند به تأیید شورای نگهبان می باشد و فعلاً به قانون تبدیل نشده است.
 
بر اساس قانون فعلی (قبل از مصوبه اخیر) مشمولان دیپلم می‌توانند از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل در خارج از ایران هم استفاده کنند که در مصوبه جدید مجلس واژه "خارج" حذف شده و این مصوبه فقط دانشگاه‌های داخلی را در برمی‌گیرد. 
 
در حال حاضر و تا پیش از تایید و ابلاغ این قانون، مشمولان دارای دیپلم می توانند با سپردن وثیقه از معافیت سربازی برای تحصیل در دوره کارشناسی در کشورهای دیگر با سپردن وثیقه استفاده کنند.
 
این مصوبه بر روی معافیت تحصیلی دوره های کارشناسی ارشد و دکترا تاثیری ندارد و مشمولانی که در دوره های تحصیلات تکمیلی (Graduate) پذیرش تحصیلی داشته باشند، معافیت تحصیلی دریافت می کنند.
به اطلاع می‌رساند فعالیت‌های تهران پرداخت در روز شنبه 14 مرداد 96، مشابه با سایر روزهای کاری و به روال معمول می‌باشد. بنابراین امکان مراجعه حضوری کاربران گرامی از ساعت 9 تا 17 به دفتر مرکزی تهران پرداخت وجود دارد و سفارش‌های آنلاین نیز از ساعت 9 تا 22 ظرف حداکثر 3 ساعت انجام می‌شوند.
 
شنبه تعطیل نیستیم
 
 
 پشتیبانی تلفنی نیز از ساعت 8 صبح تا 24 روز شنبه، همچون همیشه و بدون توقف ارائه می‌شود.
 
به امید کسب رضایت شما کاربران گرامی
مطابق گزارش ها، از ساعت ۲۰ عصر پنج‌شنبه 29 جولای 2017 به وقت واشنگتن (چهار و نیم بامداد جمعه 9 تیرماه 1396 به وقت تهران)، منع صدور روادید به شهروندان ایران و ۵ کشور عمدتا مسلمان دیگر مبتنی بر فرمان دونالد ترامپ اجرا خواهد شد.
 
طبق اعلام یک مقام دولتی آمریکا، وزارت خارجه طی دستورالعملی ارسالی برای کنسول‌گری‌های خود در سرتاسر جهان، اعلام نموده است که شهروندان ایرانی و 5 کشور مسلمان دیگر باید یک "خویشاوند نزدیک" یا رابطه کاری در آمریکا داشته باشند تا امکان دریافت روادید را داشته باشند.
 
مطابق این دستورالعمل، والدین، همسر، فرزند (از جمله فرزندان بزرگ‌سال)، داماد، عروس، خواهر یا برادر، "خویشاوند نزدیک" حساب می‌شوند اما نوه، پدربزرگ، مادربزرگ، شوهر خواهر، زن برادر، نامزد یا دیگر خویشاوندان شامل آن نیستند. در عین حال دولت آمریکا به ماموران کنسولی اجازه داده است که به تشخیص خود، برای افراد دیگری که "پیش‌تر پیوند عمده‌ای با آمریکا برقرار کرده باشند" یا "تعهدات کاری و حرفه‌ای عمده‌ای دارند" روادید صادر کنند.
 
 

آغاز اجرای منع صدور ویزای آمریکا

 
این  محدودیت مبتنی بر نسخه دوم فرمان مهاجرتی رئیس‌جمهوری آمریکا اعمال می شود که طبق آن، کسانی که روادید روی گذرنامه‌شان خورده است یا کارت سبز اقامت در آمریکا دارند، هم‌چنان می‌توانند وارد آمریکا شوند. بر عکس نسخه اول فرمان که جلوی ورود این عده را هم می‌گرفت.
 
بر طبق فرمان رئیس‌جمهوری آمریکا که اجرای آن به‌زودی آغاز می‌شود، صدور روادید آمریکا برای شهروندان شش کشور ایران، سوریه، سودان، سومالی، لیبی و یمن دست‌کم برای ۹۰ روز متوقف می‌شود. این فرمان همچنین ورود پناه‌جویان را به مدت ۱۲۰ روز معلق می‌کند.
این تغییرات پس از آن رخ داد که حکم دوم منع صدور روادید و ورود ایرانیان و شهروندان 5 کشور که توسط ترامپ صادر شده بود، ابتدا در چند دادگاه مورد اعتراض قرار گرفت و به مرحله اجرا نرسید، تا این که دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد اجازه می‌دهد فرمان منع صدور روادید اجرا شود اما با این استثنا که فرمان مهاجرتی نمی‌تواند علیه شهروندان خارجی اعمال شود که دارای "ارتباطی اصیل" با شخص یا شرکتی در ایالات متحده هستند.
 
 پس از آن آقای ترامپ گفت که این ممنوعیت ۷۲ ساعت بعد به اجرا گذاشته خواهد شد. آقای ترامپ که هدف از فرمان مهاجرتی‌اش را بهبود امنیت در آمریکا عنوان کرده بود، تصمیم تازه دادگاه را "پیروزی آشکار" برای امنیت ملی آمریکا خوانده است.
 
دیوان عالی در متن تصمیمش در این باره مثال زده بود "ارتباط اصیل" شامل افرادی می شود که می خواهند وارد آمریکا شوند تا با عضو خانواده خود زندگی یا ملاقات کنند، دانشجوی دانشگاهی در آمریکا باشند، کارمند شرکتی در آمریکا باشند، یا برای سخنرانی در جمعی در آمریکا دعوت شده باشند.  دیوان عالی گفت این شامل "کسانی نمی شود که فقط برای پرهیز (از دستور اجرایی دولت) وارد یک رابطه می شوند."
 
بدین ترتیب ایرانیانی که خویشاوند درجه اولی در آمریکا دارند، ویزای آن ها تاکنون صادر شده است، گرین کارت دارند، دانشجو هستند (یا پذیرش تحصیلی یا پژوهشی دریافت کرده اند) و یا با شرکتی در آمریکا ارتباط کاری قوی دارند، می توانند کماکان ویزای آمریکا دریافت کنند و منعی برای ورود به آمریکا ندارند.
 
البته هنوز دستورالعمل های دقیقی برای حالت های مختلف ویزا و سفر به آمریکا صادر و یا اعلام نشده است و در صورت دریافت گزارش های معتبری در این رابطه، TehranPayment.com مراتب را از طریق سایت خود، به اطلاع کاربران می رساند.

 

تهران پرداخت ثبت نام و صدور مستر کارت قابل شارژ tpRed را آغاز کرده است. این محصول جدید که یک کارت قابل شارژ می باشد، دارای قابلیت دریافت پول از دستگاه های خودپرداز (ATM) متصل به شبکه مستر کارت است. از این رو می توان این کارت را جایگزینی مناسب برای پول نقد، در سفرهای خارجی دانست.
 
مستر کارت tpRed
 
مستر کارت tpRed، همچنین یک ابزار کارآمد برای پرداخت های آنلاین و خرید کالا و خدمات در اینترنت است. ضمن این که با فیزیک مستر کارت tpRed (مشابه با کارت های بانکی در ایران) می توان در خارج از کشور اقدام به خرید حضوری با استفاده از دستگاه های POS نمود.
 
هرچند که ارز پایه مستر کارت tpRed، دلار آمریکا می باشد ولی با استفاده از این کارت می توان پرداخت با هر نوع ارزی (یورو، پوند، دلارکانادا، دلار استرالیا و...) را در سرتاسر جهان انجام داد.
 
مستر کارت tpRed دو ساله است  و پس از گذشت مدت اعتبار دو ساله این کارت، امکان تمدید آن نیز وجود دارد.
 
اگر مایل هستید در مورد این کارت ها، بیشتر بدانید، روی لینک های زیر کلیک فرمایید:
 
 
 
تهران پرداخت امیدوار است با ارائه محصولات و خدمات جدید، پرداخت های ارزی را برای کاربران ایرانی بیش از همیشه، آسان و لذت بخش نماید.
به اطلاع می رساند دوره انقضای مستر کارت های مجازی ارائه شده توسط تهران پرداخت که در گذشته 1 ماه بود، به 3 ماه افزایش یافته است. بدین ترتیب پس از صدور هر مستر کارت مجازی، می‌توان آن را تا سه ماه بعد مورد استفاده قرار داد و پس از آن مستر کارت منقضی می شود و قابل استفاده نمی باشد.
 
تمدید اعتبار مسترکارت
 
لازم به ذکر است که حتی پس از انقضای مستر کارت های مجازی، حداکثر تا دو هفته پس از انقضا، امکان انتقال موجودی مستر کارت مجازی به کارت جدید پس از کسر 5 تا 9 دلار نیز وجود دارد که بدین ترتیب می توان از موجودی مستر کارت مجازی جدید تا 3 ماه پس از انتقال، استفاده کرد.
 
امیدواریم با بهبود محصولات و خدمات در کسب رضایت شما موفق باشیم.
یک دادگاه تجدیدنظر در سان فرانسیسکو در آمریکا، حکمی صادر کرده است که دادخواست دولت ایالات متحده برای نقض تصمیم یک قاضی فدرال در ایالت هاوایی را رد می کند. در نتیجه این حکم تجدید نظر، دستور مهاجرتی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در رابطه با منع ورود ایرانیان و شهروندان 5 کشور دیگر عمدتاً مسلمان به آمریکا همچنان متوقف خواهد بود.
 
این حکم که در روز 12 ژوئن (22 خرداد) صادر شده است، حکم قاضی فدرال هاوایی را که دستور ترامپ را "تبعیض علیه مسلمانان" دانسته بود، را تایید می کند و آن را "علیه یک دین به خصوص" ارزیابی کرده است.
 
trump ban
 
همزمان این حکم در رابطه با این که آیا فرمان ترامپ ناقض قانون اساسی آمریکا باشد یا نباشد، سکوت کرده است و در عین حال به دولت اجازه می دهد که پیشینه مسافران را مورد بازبینی قرار دهد، امری که دادگاه هاوایی آن را متوقف کرده بود. 
 
حال شاید تنها امید دولت آمریکا برای بازگرداندن این فرمان، دفاع از آن در دیوان عالی آمریکا باشد. این در حالی است که  هنوز هیچ واکنشی مبنی بر پذیرش  یا عدم پذیرش درخواست بررسی مجدد این پرونده، از دیوان عالی آمریکا دیده نشده است. دیوان عالی آمریکا معمولا تعداد کمی از پرونده هایی که به آن ارجاع می شود را مورد بررسی قرار می دهد.
 
پیشتر رویترز گزارش کرده بود که مطابق آمارهای وزارت امور خارجه آمریکا در چند ماهه پس از آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ، صدور ویزاهای غیر مهاجرتی برای شهروندان کشورهای مسلمان و به ویژه شهروندان 6 کشور موضوع  فرمان ضد مهاجرتی ترامپ به نحو محسوسی کاهش یافته و در مواردی حتی به نصف رسیده است.
 
با این وجود  ایرانیان کماکان می توانند برای دریافت ویزا از کشور ایالات متحده اقدام به تعیین وقت مصاحبه و شرکت در مصاحبه سفارت آمریکا نمایند و همچنان صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان، (هرچند محدودتر از گذشته) ادامه دارد .
در روزهای اخیر تهران پرداخت فروش مستر کارت فیزیکی را دوباره آغاز کرده است. مستر کارت فیزیکی tp Gift که با استفاده از آن امکان انجام پرداختهای ارزی در سراسر جهان وجود دارد، با حداقل موجودی 50 دلار و حداکثر موجودی 1,000 دلار به نام هر فرد صادر و عرضه میشود.
 
مستر کارت فیزیکی
 
این مسترکارتهای فیزیکی  جهت انجام پرداختهای آنلاین مربوط به ثبت نام آزمونهای بینالمللی مثل تافل iBT و GRE، پرداختهای مرتبط با اپلای مثل هزینه Application Fee، هزینه های مسافرتی و مهاجرتی مانند پرداخت هزینه درخواست ویزای آمریکا و کانادا یا خرید بلیط پروازهای خارجی و رزرو هتلها در سراسر جهان قابل استفاده میباشد. از جمله دیگر کاربردهای مهم این مسترکارتها، خرید کالا از وب سایت هایی مثل Amazon و Aliexpress و خرید نرم افزار و Application ها میباشد.
 
با فیزیک این کارتها که به رنگ سبز میباشند نیز می توان در بیش از 210 کشور جهان با استفاده از دستگاه های POS به صورت حضوری خرید کرد. 
 
این کارت ها که از نوع Prepaid و یک ساله هستند و دارای کنترل پنل آنلاین میباشد که به صورت آنی موجودی و تراکنشهای کارت را به کاربران نمایش میدهد. همچنین برای استفاده از این کارتها نیازی به تغییر IP نیست و Billing Address مورد نیاز برای انجام پرداخت نیز همراه با فیزیک کارت برای کاربران ارسال میشود.
 
تهرانپرداخت امیدوار است به زودی صدور کارتهای مستر فیزیکی قابل شارژ را نیز به سبد کالاها و خدمات خود اضافه نماید.
چند روزی است که کاربران وب سایت TehranPayment، در هنگام ورود به این سایت با قالب جدیدی روبرو می شوند. قالبی که در طراحی آن تلاش شده است علاوه بر ایجاد تجربه کاربری بهتر، در دیوایس های مختلف (مثل انواع گوشی های هوشمند و تبلت) نیز به سادگی قابل استفاده باشد.
 
قالب جدید تهران پرداخت
 
 
همچنین میتوان از امکان "ثبت سفارش سریع" و "چت آنلاین" به عنوان دو قابلیت جدید وبسایت TehranPayment نام برد که در قالب جدید سایت  TehranPayment اضافه شدهاند.
 
ما امیدواریم به این ترتیب، استفاده از خدمات تهرانپرداخت را برای شما کاربران گرامی، سادهتر، سریعتر و لذت بخشتر نماییم. شما  نیز میتوانید با ثبت پیشنهادها و انتقادهای خود در بخش "نظرات مشتریان"، ما را در بهبود روز افزون قالب جدید سایت و رفع نواقص آن، یاری فرمایید.
به اطلاع کاربران گرامی تهران پرداخت می رساند که سرویس پرداخت SEVIS Fee در سهند تهران پرداخت، که موقتاً به دلیل تغییرات در وب سایت FMJfee متوقف شده بود، دوباره فعال شده است.
 
sevis سهند
 
از این رو شما می توانید برای پرداخت هزینه SEVIS Fee و تعیین وقت سفارت آمریکا از خدمات آنی و بدون واسطه سهند تهران پرداخت در آدرس SAHAND.TehranPayment.com استفاده نمایید. بدین ترتیب نیازی نیست تا اطلاعات حساب های کاربری خود را برای ما ارسال کنید و خودتان می توانید مستقیماً از طریق سهند، پرداخت هزینه SEVIS Fee را انجام دهید.
 
به طور مشابه امکان پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا (MRV Fee) و گرفتن وقت سفارت در سایت usvis-info.com نیز کماکان در سهند تهران پرداخت وجود دارد.
 
امیدواریم به زودی بتوانیم خدمات جدیدی را به سهند تهران پرداخت بیافزاییم و بدین ترتیب سهولت و سرعت بیشتری را برای ارائه خدمات به شما کاربران عزیز، فراهم آوریم.
 
یک قاضی فدرال در ایالت هاوایی، حکم جدید ترامپ را در سراسر ایالات متحده آمریکا معلق کرده است.
 
 
لغو حکم ترامپ
 
این برای بار دوم است که حکم  رییس جمهور آمریکا برای اعمال محدودیت برای ورود و مهاجرت ایرانیان و شهروندان 5 کشور عمدتا مسلمان توسط دادگاه‌های این کشور با تعلیق روبرو می‌شود.
همچنین شکایات دیگری نیز در چندین ایالت دیگر در حال بررسی می‌باشد که در چند روز آینده احکام آن‌ها نیز اعلام خواهد شد.
بدین‌ترتیب محدودیت‌هایی که مطابق دستور جدید ترامپ برای صدور ویزا برای ایرانیان قرار بود از فردا به اجرا گذاشته شود، فعلا متوقف می‌شود. 
بنابراین، فعلا روند انجام مصاحبه های سفارت آمریکا، صدور و چاپ ویزا و سفر به ایالات متحده برای ایرانیان کاملا مطابق با پیش از ریاست جمهوری ترامپ ادامه خواهد داشت.
 
تهران‌پرداخت در صورت دریافت گزارش‌های جدید در این رابطه، مراتب را از طریق سایت TehranPayment.com به اطلاع کاربران عزیز می‌رساند.
ضمن عرض تبریک سال نو و با آرزوی بهترین‌ها برای شما کاربران گرامی در سال پیش رو، به اطلاع می‌رساند از ابتدای روز یکشنبه 29 اسفند 95 تا پایان روز یکشنبه 13 فروردین 96، خدمات تهران‌پرداخت بدون توقف و ظرف مدت حداکثر 24 ساعت ارائه می‌شود.
 
ساعات کاری تهران پیمنت در نوروز 96
 
 
در این دوره امکان انجام سفارش‌ها به صورت حضوری وجود ندارد و فقط سفارش‌های آنلاین مطابق این زمان‌بندی به انجام می‌رسند.
 
همچنین در طول تمام این روزها، ارائه خدمات پشتیبانی تلفنی از ساعت 8 صبح تا 12 شب همچون همیشه انجام می‌شود.
مطابق اعلام یکی از مقامات رسمی کاخ سفید در روز چهارشنبه 22 فوریه 2017، ابلاغ دستور جدید ریاست جمهوری ایالات متحده مبنی بر ایجاد محدودیت برای ممنوعیت صدور انواع ویزا برای شهروندان ایرانی و 6 کشور عمدتاً مسلمان دیگر  فعلاً تا اواسط هفته آینده به تعویق افتاده است.
 
تعویق دستور ترامپ
 
بدین ترتیب کماکان و تا اطلاع ثانوی، راه برای ورود ایرانیان دارای ویزای معتبر به ایالات متحده باز است. همچنین مطابق گزارش‌های دریافتی از کاربران تهران پرداخت، خوشبختانه در طول هفته اخیر تعدادی از افرادی که قبلاً در مصاحبه سفارت شرکت کرده بودند و منتظر کلیرنس بوده‌اند، کلیر شده‌اند و تنی چند از متقاضیان نیز ویزای آنها Issue شده است و تعدادی دیگر نیز موفق به پیک آپ ویزای خود شده‌اند.
 
علاوه بر این، همانطور که در لینک زیر نیز قابل مشاهده است، خوشبختانه وقت‌های سفارت برای انواع ویزای دانشجویی (F1/F2 و J1/J2) در یک هفته اخیر برای March 2017 باز شده است و بعضی از کاربران تهران پرداخت در چند روز گذشته موفق به تعیین وقت سفارت آمریکا شده‌اند:
 
 
پیشنهاد تهران پرداخت به کاربران این است که فعلاً فرض را بر عدم وقوع هیچ اتفاق جدیدی در آینده بگذارند و با در نظر گرفتن ریسک ضرر مالی در هر مرحله‌ای که هستند در کمترین زمان ممکن به مرحله بعدی حرکت کنند و با جدیت کار خود را پی‌گیری نمایند. 
 
بدین‌ترتیب کسانی که قصد اپلای برای آمریکا را دارند بهتر است به این کار با جدیت ادامه دهند، کسانی که پذیرش دریافت کرده‌اند، بهتر است در زودترین زمان ممکن اقدام به دریافت I20 و تعیین وقت سفارت نمایند و کسانی که در محله پیک آپ ویزا قرار دارند، هر چه سریع‌تر ویزای خود را پیک‌آپ نمایند و دارندگان ویزای معتبر نیز در اولین زمان ممکن به آمریکا سفر کنند.
 
تهران‌پرداخت ضمن امیدواری برای عدم وقوع اتفاقی که برای مهاجرت یا سفر ایرانیان به آمریکا، ایجاد مانع نماید، آماده است تا در صورت دریافت گزارش‌های معتبر، مراتب را از طریق وب‌سایت خود، فوراً به اطلاع کاربران برساند.
مطابق مصاحبه ساعتی پیش وزیر امنیت داخلی ایالات متحده، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا احتمالاً تا روز چهارشنبه این هفته (22 فوریه) فرمان جدیدی را در رابطه با منع صدور انواع ویزا برای شهروندان ایران و 6 کشور دیگر و همینطور جلوگیری از ورود آن ها امضا خواهد کرد. 
 
فرمان ترامپ
 
 
گفته می‌شود که این فرمان که در حال تدوین و نهایی شدن می‌باشد، از نظر قانونی توسط قضات به سادگی قابل توقف نخواهد بود زیرا با دقت بالاتری نوشته شده است. 
 
توصیه ما این است که اگر ویزای معتبر آمریکا دارید، هر چه سریعتر برای ورود به ایالات متحده اقدام نمایید.
 
تهران‌پرداخت در صورت دریافت گزارش‌های جدید، مراتب را سریعاً از طریق وب‌سایت خود، به اطلاع می‌رساند.
مطابق آخرین اعلام رسمی سفارت آمریکا، صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان و تعیین وقت سفارت به زودی از سر گرفته خواهد شد. 
ضمناً این اطلاعیه تصریح می نماید تمامی ایرانیانی که ویزای آن ها به صورت فیزیکی (یعنی با مهر ریجکت) باطل نشده است و ویزای معتبر ایالات متحده را دارا هستند می توانند وارد کشور شوند.
 
متن کامل این اطلاعیه:
 
Urgent Notice: Urgent Notice: Under the Executive Order on Protecting the Nation from Terrorist Attacks by Foreign Nationals signed on January 27, 2017, visa issuance to nationals of the countries of Iraq, Iran, Libya, Somalia, Sudan, Syria and Yemen was suspended. An order issued by a U.S. District Court in Washington state on February 3, 2017 bars the U.S. government from enforcing certain provisions of Executive Order 13769, “Protecting the Nation from Terrorist Attacks by Foreign Nationals,” including those related to visas and travel for nationals of Syria, Iraq, Iran, Libya, Somalia, Sudan, and Yemen. Accordingly, U.S. embassies and consulates will resume scheduling visa appointments for these nationals.
 
The Department of State had also, under the Executive Order, provisionally revoked all valid visas of nationals of those seven countries. That provisional revocation is now lifted, and those visas are now valid for travel to the United States, if the holder is otherwise eligible. Individuals whose visas are expired, or were physically cancelled, must apply for a new visa at a U.S. embassy or consulate, absent a Customs and Border Patrol (CBP) decision to grant parole or waive the visa requirement at the port of entry. We are looking further into this issue and will revise this site with any updates.
 
We will announce any other changes affecting travelers to the United States as soon as that information is available.
 
منبع:

 

با درخواست تجدید نظر دولت آمریکا برای ابقای فوری حکم اجرایی رییس جمهور در رابطه با محدودیت سفر ایرانیان و 6 کشور دیگر به آمریکا در دادگاه فرجام فدرال مخالفت شده است.
 
 
 
 
بر اساس این رای، محدودیت‌های مربوط به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تا وقتی که به طور کامل در دادگاه مطرح و بررسی نشود، مطابق رای قبلی قاضی شهر سیاتل، کماکان معلق خواهد بود.
همچنین مطابق رای دادگاه تجدید نظر فدرال، کاخ سفید و مخالفان دستور رییس جمهوری، تا روز دوشنبه 5 فوریه فرصت دارند تا سایر ادله خود را به دادگاه ارائه نمایند.
بدین‌ترتیب فعلاً (یعنی تا قبل از دادگاه روز دوشنبه) تمامی ایرانیان دارای ویزای معتبر یا ویزایی که به خاطر دستور اخیر رییس جمهور ابطال شده بود، می‌توانند از هر مرزی وارد ایالات متحده شوند.
همزمان گزارش های دریافتی توسط تهران پرداخت نشان می دهد در 36 ساعت گذشته تعداد زیادی از ایرانیان دارای ویزا از انواع دانشجویی و توریستی (F، J و B) از مرزهای مختلفی موفق به ورود به آمریکا شده‌اند و این روند فعلاً ادامه دارد و در حال حاضر عملاً مشکلی برای ورود ایرانیان دارای ویزا به آمریکا وجود ندارد.

 

در پی صدور حکم لغو دستور رییس جمهور دولت آمریکا، دونالد ترامپ، توسط قاضی فدرال آمریکا، اداره گمرک و حفاظت مرزی این کشور اعلام کرد ایرانیان و شهروندان 6 کشور که در نتیجه دستور اجرایی صادره علی رغم دارا بودن ویزای معتبر اجازه سفر به آمریکا را نداشتند، حال می‌توانند وارد خاک این کشور شوند.


این در حالیست که کاخ سفید قویا تاکید کرده است که دستور اجرایی ترامپ "قانونمند و مناسب" بوده و در راستایی حفاظت از آمریکا صادر شده است. در همین راستا وکلای دولت آمریکا درخواست دادگاه فرجام خواهی جهت تجدید نظر در حکم صادره از طرف قاضی ایالتی را به دیوان تسلیم نموده‌اند.
 همچنین شنیده‌ها حاکی از این است که وکلای دولت آمریکا درخواست دادگاه فرجام خواهی جهت تجدید‌نظر در حکم صادره از طرف قاضی ایالتی را به دیوان تسلیم نموده و خود را برای رای تجدید نظر در این باره آماده می کنند.
به این ترتیب و در صورت صحت این شنیده‌ها احتمالا کسانی که دارای ویزای معتبر دولت آمریکا بوده و در پی صدور حکم اجرایی ترامپ امکان ورود به خاک این کشور را پیدا نکرده‌اند حداقل تا پیش از رای دادگاه تجدید نظر فرصت خواهند داشت تا وارد خاک امریکا شوند.  


تعداد کسانی که تحت تاثیر این دستور اجرایی قرار گرفته اند بالغ از 60,000  نفر تخمین زده می‌شوند. دستوری که به موجب آن ورود پناهجویان به مدت 120 و ویزای شهروندانی که از هفت کشور ایران، لیبی، سومالی، عراق، یمن، سودان و سوریه به مدت 90 روز معلق می‌شود.


تهران‌پرداخت تاکید می‌کند که صحت و سقم این اخبار تنها زمانی قابل تایید نهاییست که اطلاعات قطعی از ورود ایرانیان به خاک آمریکا ظرف این مدت به دست آید. تا آن زمان می‌توانید اخبار پیرامون لغو ویزای ورود ایرانیان به خاک آمریکا را از طریق همین صفحه دنبال نمایید.

بر اساس حکم یک دادگاه در ایالت واشنگتن آمریکا، دستور اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود ایرانیان و 6 کشور دیگر به آمریکا در سراسر ایالات متحده لغو شده است.

 

جیمز روبارت قاضی شهر سیاتل، عصر روز جمعه این حکم را صادر کرده است. پس از صادر شدن این حکم، اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده به خطوط هوایی اعلام کرده است که این شرکت‌های هواپیمایی مجاز به سوار کردن مسافران ایرانی و 6 کشور مربوطه به مقصد این کشور هستند.

بدین ترتیب حداقل روی کاغذ، در حال حاضر ایرانیانی که ویزای معتبر ایالات متحده را دارند می‌توانند به آمریکا وارد شوند. اما در عمل، این امر وابسته به چگونگی اجرای این دستور توسط مقامات آمریکایی می‌باشد.

همچنین از آن جایی که در سه روز گذشته تعدادی از ایرانیان ایمیل‌هایی را از سفارت آمریکا مبنی بر باطل شدن ویزای خود دریافت نموده‌اند، هنوز نمی‌توان در مورد تاثیر واقعی این حکم اظهار نظر نمود، هر چند گزارش‌هایی وجود دارد که در 5 ساعت گذشته ایرانیانی با داشتن ویزای F1 و F2 موفق به ورود به آمریکا شده‌اند. تهران‌پرداخت نمی تواند این گزارش‌ها را به صورت مستقل تایید نماید.

پیشتر حکم اولیه رییس جمهور آمریکا، برای ایرانیانی که گرین کارت آمریکا دارند یا تابعیت کشورهایی مثل انگلستان، سوئد، استرالیا را دارا هستند در عمل متوقف شده است و در چند روز گذشته این افراد موفق به ورود به آمریکا شده‌اند.

تهران پرداخت در صورت دریافت گزارش‌های کاربران مبنی بر موفقیت یا عدم موفقیت برای ورود به آمریکا با داشتن ویزای معتبر آمریکا، مراتب را در سایت TehranPayment اعلام می نماید.

 

بر اساس حکمی که توسط یک قاضی فدرال در شهر لس آنجلس در روز سه شنبه صادر شده است، بخشی از دستور دونالد ترامپ که مربوط به بخش مهاجرت بوده است، متوقف می‌شود. مطابق حکم اضطراری صادر شده توسط قاضی آندره بیروت، بخشی از دستور دونالد ترامپ که مربوط به کسانی می‌شود که ویزای مهاجرتی ایالات متحده را دارند، موقتاٌ متوقف شده است.
 
 
این حکم فقط به ایرانیانی مربوط می‌شود که ویزای مهاجرتی آمریکا دریافت کرده‌اند و شامل ویزاهای غیرمهاجرتی مثل ویزای دانشجویی (F1/F2)، فرصت مطالعاتی (J1/J2) و ویزاهای بازدید و توریستی (B1/B2) نمی‌شود و کسانی که هر یک از انواع این ویزاها را دارند، همچنان امکان ورود به آمریکا را نخواهند داشت.
 
مطابق گزارش‌ها، بدین ترتیب ممکن است از این پس و برخلاف چند روز گذشته، مقامات دولت آمریکا به موجب این حکم دیگر اجازه نداشته باشند از شرکت‌های هواپیمایی یا مقام‌های مرزی دیگر کشورها بخواهند از سوار شدن مسافران ایرانی به هواپیماها به مقصد آمریکا جلوگیری نمایند. هرچند این مورد نیازمند به بررسی و مشاهده تجربه ایرانیانی است که از حالا به بعد با ویزای آمریکا ممکن است اقدام به سفر به آمریکا نمایند.
 
تهران پرداخت در صورت دریافت گزارش‌های جدید در این رابطه، مراتب را از طریق سایت TehranPayment به اطلاع می‌رساند.

دانشگاه Memorial New Foundland کانادا، در راستای همراهی با دانشجویان ایرانی و در پی صدور حکم تعلیق 90 روزه ورود به آمریکا که توسط دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده صادر شده است، نگرانی عمیق خود را ابراز و در حکمی اجرایی اعلام کرد که حاضر است جهت همراهی با این دسته از دانشجویان که از حکم صادره آسیب دیده‌اند اقداماتی از جمله چشم‌پوشی از پرداخت هزینه Application Fee را به انجام رساند. در متن کامل این حکم که در وب‌سایت رسمی این دانشگاه انتشار یافته آمده است:

 

Executive order

We are deeply concerned about the executive order issued in the United States Friday preventing individuals from seven Muslim-majority countries from entering the U.S. for 90 days.

The executive order restricting travel into the U.S. affects international studies, academic conference participation, and in some cases family relationships of our university students and faculty, and it poses a significant threat to the free flow of people and ideas and to the values of diversity, inclusion and openness, hallmarks of a strong and healthy society.

Memorial is dedicated to providing immediate and tangible support to students and faculty affected by this travel restriction:

  • We are waiving application fees for students from the seven countries affected, which include Iran, Iraq, Libya, Somalia, Sudan, Syria and Yemen for a 90-day period. At this time we will also waive application fees for students from the U.S. To learn more, please get in touch with the Office of the Registrar here, by emailing registrar@mun.ca.
  • We are also exploring first-semester scholarship support for students from the countries affected, and will provide further details as soon as they become available. Our Internationalization Office staff members are trained and available to provide support and advice to individuals who are concerned and troubled by this situation, and we welcome all undergraduate and graduate students, as well as post-doctoral fellows from the countries affected who may need support and guidance.
  • All students considering future travel to the U.S for academic purposes are encouraged to contact the Internationalization Office to discuss their decision to proceed or cancel.
  • Memorial’s certified immigration advisors are here to assist students, post-doctoral fellows, faculty, staff and other members of the university community who may need support in obtaining visas, study permits or other immigration documents. For inquiries, please contact Natasha Clark, nclark@mun.ca.
  • Our School of Graduate Studies is dedicating extra supports for students affected by the travel restrictions who may be seeking to identify graduate supervisors and is also extending deadlines for admissions for students affected. For more details, please contact Andrew Kim, akim@mun.ca.

 

به اطلاع می‌رساند با توجه به آخرین به روز‌رسانی ‌های صورت پذیرفته توسط مراجع رسمی در دولت آمریکا ، ایرلاین ها و همینطور تجربیات افرادی که در سه روز گذشته به آمریکا وارد شده یا موفق به ورود به آمریکا نشده‌اند، می‌توان آخرین وضعیت امکان یا عدم امکان ورود ایرانیان به آمریکا را به شرح زیر جمع‌بندی نمود، هر چند که همواره ممکن است تغییراتی را در این رابطه شاهد باشیم:

 

1. ایرانیان دارای گرین‌کارت و هر گونه حق اقامت می‌توانند وارد آمریکا شوند. 

2. ایرانیان دارای پاسپورت ایالات‌متحده می‌توانند وارد شوند.

3.تعدادی از ایرانیان دارای پاسپورت سایر کشورها با داشتن ویزای معتبر موفق به ورود به آمریکا شده‌اند. ولی با توجه به اطلاعیه‌هایی که امروز توسط سفارت آمریکا در لندن و برلین صادر شده است، کسانی که تابعیت ایران را هم علاوه بر تابعیت کشورهای دیگر داشته باشند، در دوره 90 روزه ویزای آمریکا دریافت نخواهند کرد. پس می‌توان نتیجه گرفت از این گروه افرادی که ویزای معتبر آمریکا را دارند، امکان ورود به خاک این کشور را دارا هستند اما برای سایرین فعلاً ویزا صادر نخواهد شد.

4.ایرانیان دارای پاسپورت ایران حتی با داشتن ویزای معتبر آمریکا، امکان ورود ندارند و ایرلاین‌ها فعلاً به این افراد بلیط نمی فروشند و اگر قبلاً بلیط تهیه کرده باشند به آن ها کارت پرواز نمی‌دهند.

همچنین گزارش ها حاکی از این است که اکثر ایرانیانی که امکان ورود به آمریکا را حتی با داشتن گرین کارت یا پاسپورت سایر کشورها پیدا می‌کنند، پیش از ورود مورد مصاحبه طولانی قرار می‌گیرند و گوشی‌های موبایل و اکانت‌های آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد. از این رو توصیه می‌شود که اکانت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی را پیش از ورود به آمریکا از گوشی‌های تلفن همراه پاک نمایید که به سادگی در دسترس و قابل مشاهده نباشند. همچنین در هنگام ورود، تحت هیچ شرایطی هیچ فرمی را بدون حضور وکیل امضا نکنید.

همچنین گزارش شده است که بهترین و سریع ترین مرز ورودی به آمریکا برای ایرانیان در حال حاضر، فرودگاه بوستون می‌باشد.

تهران‌پرداخت در صورت دریافت اخبار جدید تایید شده، مراتب را از طریق سایت TehranPayment اعلام می نماید.

 

رییس جمهور آمریکا (دونالد ترامپ)، با امضای یک دستور، ورود ایرانیان را به کشور ایالات متحده برای 90 روز ممنوع کرد. مطابق این حکم امکان سفر ایرانیان به آمریکا به صورت موقت معلق می‌شود.

این حکم هنوز دارای ابهامات بسیاری است اما در نتیجه آن از بامداد شنبه 28 ژانویه 2017 در بعضی از فرودگاه‌های سراسر دنیا، از صدور کارت پرواز جهت سفر به آمریکا برای ایرانیان، علی‌رغم داشتن ویزای این کشور، خودداری شده است. همچنین مطابق بعضی گزارش‌ها، در این دوره زمانی در فرودگاه‌های نیویورک، لس آنجلس، آتلانتا و بوستون در باجه چک گذرنامه پس از ارائه گذرنامه ایرانی، بدون بررسی ویزا، از ورود مسافران ایرانی به آمریکا ممانعت شده است و آنها به بخش پروازهای خروجی هدایت شده و از آنجا به کشور مبدا بازگردانده شده‌اند.

در عین حال گزارش‌هایی دریافت شده است که بر طبق آنها در همین دوره زمانی، در بعضی از فرودگاه‌ها کارت پرواز به کشور آمریکا برای ایرانیان صادر شده است و حتی بعضی از ایرانیان که ویزای ورود به آمریکا داشته‌اند، موفق به ورود به ایالات متحده شده‌اند. با توجه به گزارش‌های ضد و نقیض دریافتی تا این لحظه، تهران‌پرداخت نمی تواند صحت این گزارش‌ها را به صورت مستقل رد یا تایید نماید.

همچنین احتمالاً مطابق این حکم، به مدت 90 روز، صدور همه انواع ویزای ورود به کشور ایالات متحده برای ایرانیان نیز متوقف شود، هرچند هنوز امکان تعیین وقت سفارت آمریکا در وب‌سایت  usvisa-info.com برای ایرانیان وجود دارد و هیچ پیامی در رابطه با دستور مذکور در این وب‌سایت قرار داده نشده است.

تهران‌پرداخت به محض دریافت جزئیات بیشتر در این رابطه، مراتب را از طریق سایت TehranPayment.com به اطلاع می‌رساند.

 

اخبار منتشره از سوی خبرگزاری‌های بین‌المللی نشان می‌دهد دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه جاری احکامی را امضا خواهد کرد که به موجب آن، محدودیت‌هایی برای مهاجرین و مسافرین برخی کشورها که نام ایران نیز در بین آنها دیده می‌شود، لحاظ خواهد شد. دیگر کشور‌های نام برده شده عبارتند ازعراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن.

آنچه تاکنون می‌دانیم گویای این مطلب است که محتوای این حکم، شامل ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی است با این حال لازم به ذکر است که این محدودیت، شامل موارد زیر نیست:

·       کسانی که دارای کارت سبز آمریکا یا شهروندی ایالات متحده آمریکا هستند

·       دارندگان ویزای دیپلماتیک و مقامات سازمان ملل

·       شهروندان ایرانی مقیم این کشور

 

توجه داشته باشید که این دستور شامل ویزای نوع Multiple Entry نیز می‌شود و دارندگان این ویزا در صورت خروج از آمریکا برای ورود مجدد با محدودیت این قانون مواجه و از ورود آنها جلوگیری خواهد شد.  همچنین این حکم فعلاً محدود به 30 روز می‌باشد ولی در آن تمهیداتی جهت تمدید زمانی وجود دارد که احتمالاً نیازمند به حکم‌های دیگری خواهد بود.
 
در حال حاضر ابراز هرگونه نظر قطعی درباره جزئیات این حکم منوط به صدور نهایی و اعلام رسمی آن است.