×
سریع، مطمئن و آگاهانه

اخبار و اطلاعیه ها

اطلاعیه ساعات کاری تهران پرداخت در ددلاین 15 ژانویه 2022 1400/10/23          10:48

ددلاین 15 ژانویه 2022 جهت اپلای در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا با روز شنبه و یکشنبه مورخ 25 و 26 دی 1400 مقارن شده است.

در این روزها، تمامی پرداخت‌های مرتبط با Application Fee و آزمون‌های TOEFL، IELTS، GRE  و PTE  مطابق روال همیشگی از ساعت 9 صبح تا 11 شب و ظرف حداکثر 3 ساعت توسط تهران پرداخت انجام می‌شوند.

‌‌📞 ارائه خدمات پشتیبانی تلفنی نیز در همین ساعات صورت می‌پذیرد.

سایر انواع سفارش‌ها نیز در این روزها مطابق با جدول زمانی سایت و طبق رویه عادی انجام می‌گردند.

از آنجایی که ددلاین 15 ژانویه تا ساعت 8:30 صبح روز یکشنبه به وقت تهران به پایان می‌رسد، توصیه می‌کنیم که تا روز شنبه 25 دی، سفارش‌های خود را در سایت تهران پرداخت ثبت نمایید تا در ددلاین 15 ژانویه آرامش بیشتری داشته باشید و ما را در ارائه بهتر خدمات یاری فرمایید.

ددلاین‌ 31 دسامبر  امسال با روز  شنبه 11 دی و ددلاین 1 ژانویه با روز یکشنبه 12 دی ‌ماه مقارن شده‌اند

از این رو تمامی سفارش‌های Application Fee دانشگاه‌ها و پرداخت‌های مربوط به آزمون‌های TOEFL iBT، GRE و Duolingo در روزهای جمعه و شنبه این هفته، از ساعت 9 صبح تا 12 شب ظرف حداکثر 3 ساعت توسط تهران پرداخت انجام می‌شوند.

در صورتی که سفارش‌های مرتبط با ددلاین‌ 31 دسامبر از ساعت 12 نیمه شب جمعه تا 7:30 روز شنبه و سفارش‌های مرتبط با ددلاین 1 ژانویه از ساعت 12 نیمه شب شنبه تا ساعت 7:30 صبح روز یکشنبه بعد دریافت شوند، تا قبل از ساعت 8:30 صبح روز ددلاین انجام خواهند شد و به اولین ددلاین های مربوط به دانشگاه‌های شرق آمریکا و کانادا خواهند رسید.

🔻از آنجایی که ددلاین 31 دسامبر تا ساعت 8:30 صبح روز شنبه به وقت تهران (مقارن با 1 ژانویه) و ددلاین 1 ژانویه تا ساعت 8:30 صبح روز یکشنبه (مقارن با 2 ژانویه) به وقت تهران می‌باشد، مطابق تجربه توصیه می‌کنیم که ثبت سفارش را به آخرین ساعات و دقایق قبل از ددلاین‌ها موکول نفرمایید.

سایر انواع سفارش‌ها نیز در این روزها مطابق جدول زمانی سایت و طبق رویه عادی انجام می‌شوند.

📞 خدمات پشتیبانی تلفنی در روز جمعه تا ساعت 12 شب (24:00)  و در روز شنبه از ساعت 7:30 بامداد تا 12 شب ارائه می‌شود.

به اطلاع کاربران گرامی می‌رساند که در روز سه شنبه 30 آذر 1400، به دلیل  مصادف شدن با شب یلدا، خدمات انجام سفارش‌ها و پشتیبانی تلفنی تا ساعت 21 ارائه می‌شود.

به این ترتیب سفارش‌هایی که امروز پس از ساعت 21 دریافت می‌شوند، تا ساعت 11 صبح روز فردا یعنی چهارشنبه، 1 دی ماه انجام خواهند شد. خدمات پشتیبانی تلفنی نیز از ساعت 9 صبح چهارشنبه مطابق روال معمول ارائه خواهد شد.

از شکیبایی و همکاری شما کاربران گرامی صمیمانه سپاس‌گزاریم.

ددلاین 15 دسامبر امسال مقارن با روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، مورخ 24 و 25 آذر می‌باشد.

در این روزها، تمامی پرداخت‌های مرتبط با Application Fee و آزمون‌های TOEFL، IELTS، GRE، PTE و Duolingo مطابق روال همیشگی از ساعت 9 صبح تا 10 شب و ظرف حداکثر 3 ساعت توسط تهران پرداخت انجام می‌شوند.

📞 خدمات پشتیبانی تلفنی در این دوره، طبق روال همیشگی از ساعت 9 صبح تا 11 شب ارائه می‌گردد.

سایر انواع سفارش‌ها نیز در این روزها مطابق با جدول زمانی سایت و مطابق رویه معمول انجام می‌شوند.

از آنجایی که ددلاین 15 دسامبر تا ساعت 8:30 صبح روز پنجشنبه به وقت تهران به پایان می‌رسد، بر اساس تجربه سال‌های گذشته خواهشمندیم سفارش‌های خود را حداکثر تا عصر روز چهارشنبه 24 آذر در سایت تهران پرداخت ثبت نمایید تا بدین ترتیب ما را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایید.

به اطلاع کاربران گرامی می‌رساند خدمات پشتیبانی تلفنی تهران پرداخت که تا پیش از این در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی، از ساعت 9  صبح تا 11 شب ارائه می‌شد، از این پس در روزهای تعطیل از ساعت  9 صبح تا 5 عصر  ارائه خواهد شد.

☎️ لازم به ذکر می‌باشد که خدمات پشتیبانی تلفنی تهران پرداخت در روزهای کاری (شنبه تا پنجشنبه غیرتعطیل) همچنان از ساعت 9 صبح تا 11 شب ارائه می‌شود.

همچنین تاکید می‌شود تغییری در زمانبندی انجام سفارش‌ها به وجود نیامده است و سفارش‌ها مطابق روال همیشگی، در روزهای کاری ظرف حداکثر 3 ساعت و  جمعه‌ها و روزهای تعطیل ظرف حداکثر 24 ساعت یا 11 صبح روز کاری بعدی (هر کدام زودتر باشند) انجام می‌شود.

با تشکر به خاطر همراهی و همکاری همیشگی شما عزیزان.

ددلاین 1 دسامبر امسال با روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، 10 و 11 آذر مقارن شده است.

در این روزها مطابق رویه همیشگی، تمامی پرداخت‌های مرتبط با Application Fee و آزمون‌های TOEFL، IELTS، GRE، PTE، از ساعت 9 صبح تا 10 شب و ظرف حداکثر 3 ساعت توسط تهران پرداخت انجام خواهند شد.

لازم به ذکر است که سایر انواع سفارش‌ها نیز در این روزها مطابق با جدول زمانی سایت و طبق رویه معمول انجام می‌شوند.

📞 خدمات پشتیبانی تلفنی در این دوره، مشابه با سایر روزهای سال از ساعت 9 صبح تا 11 شب ارائه می‌گردد.

به دلیل این که ددلاین 1 دسامبر تا ساعت 8:30 صبح روز پنجشنبه به وقت تهران به پایان می‌رسد، طبق تجربه سال‌های گذشته توصیه می‌کنیم که جهت راحتی بیشتر، سفارش‌های خود را حداکثر تا عصر روز چهارشنبه 10 آذر در سایت تهران پرداخت ثبت نمایید تا با آرامش بیش‌تر، ما را در ارائه بهتر خدمات یاری کنید.

به اطلاع کاربران گرامی می‌رساند که روز جمعه 14 آبان 1400 به دلیل برگزاری مراسم نهمین سالگرد شروع TehranPayment خدمات انجام سفارش‌ها و پشتیبانی تلفنی تا ساعت 16 ارائه می‌شود.

به این ترتیب سفارش‌هایی که پس از ساعت 16 دریافت می‌شوند تا ساعت 12 ظهر روز شنبه 15 آبان ماه انجام خواهند شد. همچنین خدمات پشتیبانی تلفنی نیز از ساعت 9 صبح شنبه مطابق روال معمول ارائه خواهد شد.

از شکیبایی و همکاری شما کاربران گرانقدر صمیمانه سپاس‌گزاریم.

 9 سال از شروع  TehranPayment می‌گذرد و همراهی شما کاربران گرامی در طول این سال‌ها،  افتخار ما و بزرگترین منبع دلگرمی و انگیزه ما بوده و هست. در همه این سال‌ها به پشتوانه لطف شما، با ارائه خدمات باکیفیت و مطمئن در زمینه پرداخت‌های آنلاین ارزی و خرید و فروش ارزهای دیجیتال، مجدانه کوشیده‌ایم تا قدردانتان باشیم.

امید که در ادامه این راه سخت نیز، رضایت شما کاربران گرامی را که مهمترین دستاورد و هدف ماست، به همراه داشته باشیم.

به اطلاع می‌رساند وب‌سایت تهران پرداخت، فردا (جمعه، بیست و دوم مرداد ماه) از ساعت 20 تا ساعت 12 ظهر روز بعد (شنبه) به مدت 16 ساعت در حال به‌روزرسانی خواهد بود و در این بازه زمانی امکان استفاده از خدمات تهران پرداخت وجود نخواهد داشت.

به محض اتمام به‌روزرسانی، مراتب به اطلاع شما کاربران گرامی خواهد رسید.

پیشاپیش از همکاری شما متشکریم.

با توجه به این که در روزهای اخیر، مطالب پراکنده‌ و بعضاً متناقضی از سوی مراجع ذی‌ربط در رابطه با مسائل حقوقی مرتبط با مالکیت و تبادل رمزارزها و موضوع مجاز بودن یا غیر مجاز بودن آن منتشر و یا در رسانه‌ها اعلام شده است و اقدامات اجرایی غیرسازنده‌ای نیز توسط نهادهای اجرایی دولتی مبتنی بر این استدلال‌ها ممکن است به زودی اجرا شود، کارگروه تبادل انجمن فناوران زنجیره بلوک با همکاری تیم حقوقی مجربی که زیر نظر جناب آقای دکتر عرفان لاجوردی (وکیل پایه یک دادگستری) فعالیت می‌نمایند، مقاله حقوقی زیر را برای پاسخ به مهمترین پرسش‌های حقوقی مرتبط با این موضوع، تهیه و منتشر کرده است.

آیا بر اساس مبانی قانونی و فقهی تملک و خرید و فروش رمزارزها مجاز است؟

لازم به ذکر می باشد که منابع و مراجع موجود در این مقاله، شامل مستندات، قوانین موضوعه و همینطور اعلامات مراجع رسمی می‌باشد و طبیعتاً شامل مستنداتی نیست که به ادعای مقامات مسئول محرمانه هستند و هرگز به صورت عمومی منتشر نشده‌اند. امری که امکان هر گونه ارجاع و شمول آن‌ها را در این مقاله، ناممکن ساخته است.

آیا رمزارزها مال محسوب می­شوند؟

از رویکرد حقوقی، مال چیزی است که ارزش داد و ستد دارد و در برابر آن پول یا مال دیگر داده می‌شود و از نظر اقتصادی ارزش مبادله را داشته باشد (امامی، سیدحسن، حقوق مدنی، ج۱، ص۲۶، تهران، انتشارات کتاب‌فروشی اسلامیه، چاپ نوزدهم، بهار ۱۳۷۷) معیار تمییز این ارزش نوعی است و در اختیار عرف است یعنی هر چیزی که در بازار معادل مبلغی پول است از رویکرد حقوقی مال محسوب می­شود.

از رویکرد فقهی، مال عبارت است از «ما یبذل بازائه مالٌ» یعنی آن است که به ازاءش مال بذل می‌شود. همین­طور گفته­ شده­است مال، یعنی، «ما یرغب إلیه العقلاء»؛ یعنی،  آن­چه عقلا به آن رغبت می‌کنند، مال قلمداد می­شود. امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) استدلال نموده­ اند، کسانی که مالیت را در بیع معتبر می‌دانند، این مالیّت عند جمیع العرف ملاک نیست، مالیّت عند طائفةٍ خاص ملاک نیست، حـتی اگر در نزد یک شخص مالیت داشته باشد آن هم کفایت می‌کند. محقق ایروانی نیز در تعریف مال، دو ملاک را مطرح می­کند: «حاجه الناس إلیه»، یعنی، مال چیزی است که مردم در امور دنیوی یا امور اخروی احتیاج داشتند، مثلاً خود قبر با قطع نظر از مُردن و امور اخروی چه ارزشی دارد که آدم قبلاً اینجا را بخرد، آن هم زیر زمین؟ دلِ زمین را بخواهد برای خودش بخرد، برای اینکه در امور آخرت و برای مردنش نیاز دارد. ایشان این توسعه را داده و می‌گوید آنچه مردم به آن احتیاج دارند در امور دنیا یا در امور آخرتشان.

شرط دوم عبارت است از «عدم امکان الوصول إلیه بلا إعمال عملٍ»؛ یعنی، مال آن است که انسان، بدون اینکه عملی را انجام بدهد به او نرسد. (آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی، دروس خارج فقه، کتاب البیع براساس تحریرالوسیله، شرایط عوضین، جلسه­ پنجم، 31/6/1394)

بنابر تعریف حقوقی و فقهی مذکور در فوق، در مال بودن رمزارزها تردیدی نیست؛ زیرا

 • رمزارزها، ازنظر اقتصادی ارزش مبادله دارند؛
 • عرف داخلی و عرف بین­ المللی آن­چنان رغبت و تمایلی به رمزارزها از خود نشان داده­ است که امروز ارزش بازار جهانی آن بالغ بر 2530 میلیارد دلار است.
 • مردم، برای خرید رمزارزها، مالی پرداخت می­کنند که ممکن است شامل ريال، ارز و یا رمزارز دیگری باشد؛
 • از رمزارزها برای پاسخ به نیازهای دنیوی، ازجمله سرمایه ­گذاری، توسعه­ فن­آوری و یا پرداخت­های خارجی استفاده می­شوند؛ و در نهایت
 • تملک رمزارزها، نیاز به فعالیت انسانی دارد که در استخراج و یا تبادل تجاری متجلی می­شود.

آیا خرید و فروش رمزارزها براساس موازین عمومی قانونی و فقهی مجاز است؟

براساس ماده­ 10 قانون مدنی «قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده ­اند در صورتی­ که مخالف صریح قانون نباشد، نافذ است»

منظور از قراردادهای خصوصی، تراضی به هر گونه تعهد انتقال، ترک فعل معین، فعل معین، و اسقاط آن است؛ و درصورتی­ که در الزامی بودن قانون معینی تردید گردد، اصل بر عدم الزامی بودن است. (جعفری لنگرودی، 1349، صص 249، 660)

برخی گمان می کنند این اصل در حقوق ما پیشینه تاریخی ندارد و نویسندگان قانون مدنی از قانون مدنی فرانسه الهام گرفته اند، در صورتی که فقهای ما دست کم در مبحث شرط از همین اصل پیروی کرده اند. گروهی از مفسران و فقیهان نیز وفای به همه عقودی را که برخلاف اخلاق و عقل و شرع نباشد را واجب دانسته اند؛ «ابن زید و زید بن اسلم گویند: مقصود پیمان­هایی است که مردم با یکدیگر یا با خود می بندند مانند عقد زناشویی و بیع و عهد و قسم و ...» و یا برخی به نقل از ابن عباس و جماعتی از مفسران گویند: ای مؤمنان به عهدها و قراردادها وفا کنید.

بنابر مفاد قانون مدنی و نظرات فقهی مذکور در فوق

 • مبادله­ رمزارزها، براساس ماده­ 10 قانون مدنی، اصل آزادی قراردادها و قاعده­ اوفوا بالعقود، مجاز است؛ مگر آن­که قانونی تصریحا مبادله­ رمزارز را ممنوع نموده ­باشد.

آیا خریدو فرورش رمزارزها در چارچوب رگولاتوری (تنظیمی بازار) مجاز است؟

 • تصویب­ نامه­ شماره­ 58144/ت 55637 ه مورخ 13/5/1398 هیات محترم وزیران

براساس بند 1 تصویب ­نامه­ هیات محترم وزیران، «استفاده از رمزارزها، صرفا، با قبول مسوولیت خطرپذیری (ریسک) ازسوی متعاملین صورت می­گیرد و مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نبوده و استفاده از آن در مبادلات داخل کشور مجاز نیست.»

مفاد مصوبه­ هیات محترم وزیران دلالت بر امور ذیل دارد:

الف- استفاده و خریدوفروش رمزارز مجاز است.

ب- دولت و نظام بانکی ارزش ذاتی رمزارز را تضمین نمی­کند.

عدم تضمین مذکور، در برابر تعهد به تضمین ريال، به­ عنوان ارز رایج کشور است. مستند به بند 1 ماده­ 5 قانون پولی و بانکی کشور، مصوب 18/4/1351 و اصلاحات بعدی، «بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران باید برابر صددرصد اسکناس های منتشر شده همواره ... پشتوانه در اختیار داشته باشد»

بنابراین، از آن­ جهت که بانک مرکزی، برخلاف ريال، ارزش ذاتی رمزارزها را تضمین نمی­کند، تعهدی به حفظ پشتوانه برای رمزارزها ندارد.

ج- استفاده از رمزارزها برای مبادلات داخلی کشور مجاز نیست.

این ممنوعیت از حرف «الف» ماده­ 3 قانون پولی و بانکی کشور، مصوب 18/4/1351 و اصلاحات بعدی، ناشی می­شود که مقرر داشته ­است «امتیاز انتشار پول رایج کشور در انحصار دولت است و این امتیاز با رعایت مقررات این قانون منحصراً به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران واگذار می­شود».

براساس مستندات قانونی مورد اشاره، افراد مجاز نیستند در معاملات داخلی، از رمزارز، به­عنوان واسطه­ی ارزش یا وسیله­  پرداخت استفاده نمایند؛ اما، ممنوعیت استفاده از رمزارز به­ عنوان وسیله­ پرداخت، به معنای ممنوعیت تملک و مبادله­ رمزارز به­عنوان مال نیست؛ چه آن­که صدر بند 1 تصویب­نامه­ هیات وزیران بر جواز تملک و مبادله با قبول مسوولیت خطرپذیری دلالت دارد.

 • دستورالعمل اجرایی موضوع مواد 4 و 5 تصویب­نامه­ شماره­ 39228/ت 57373 ه مورخ 15/4/1399 هیات محترم وزیران

براساس دستورالعمل اجرایی مورد اشاره، هدف از تنظیم دستورالعمل عبارت است از ««تعیین تکلیف، سامان­دهی شفاف­سازی فعالیت دستگاه­های استخراج رمزارز (ماینر) که بدون رعایت و تشریفات قانون به داخل کشور وارد شده­ است.»

 • دستورالعمل مذکور، هیچ­گونه حکمی درخصوص ممنوعیت تملک و خریدوفروش رمزارز مقرر ننموده­ است؛ و در عین­ حال، تلویحا، دلالت بر قانون بودن تملک و خریدوفروش رمزارز دارد؛ زیرا محصول فعالیت دستگاه­های استخراج، رمزارز است که بنابر توضیحات مذکور در فوق، مال محسوب می­شود؛ و جواز معامله­ آن از ماده­ 10 قانون مدنی، اصل آزادی قراردادها، منابع معتبر فقهی و دستورالعمل تصویب­نامه­ شماره­ 58144/ت 55637 ه مورخ 13/5/1398 هیات محترم وزیران استنباط می­شود؛ چه آن­که بی­معناست، قانون­گذار استفاده از دستگاه استخراج را قانونی بداند؛ اما، مالیت محصول ناشی از استخراج، یعنی رمزارز را انکار نماید.

آیا مسدودسازی درگاه­های پرداخت رمزارزها مجاز است؟

 • بی ­اعتباری نامه­ شاپرک درخصوص مسدود نمودن درگاه­های پرداخت خریدوفروش رمزارز:

شاپرک وفق نامه­ شماره­ 12583/ص/99 مورخ 12/12/1399، خطاب به شرکت­های پرداخت­یار مقرر نمود «ضروری است ضمن دقت در رعایت مستمر عدم ارائه­ خدمات به کسب ­وکارهای نامتعارف و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران، بلافاصله پس از دریافت این نامه، نسبت به قطع خدمات پرداخت الکترونیک به پذیرندگان پشتیبانی­ شده که کالا یا خدمات مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و الزامات و قوانین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ارائه می­نمایند (مانند و نه محدود به فروش رمزارز، فروش vpn، سایت­های شرط­بندی و قمار و ...) اقدام و نتیجه را به شرکت شاپرک اطلاع­ رسانی نمایید.»

نامه­ مذکور با موازین قانونی منطبق نیست؛ زیرا:

 • الف- براساس جواز معامله­ رمزارزها، مستنبط از ماده­ی 10 قانون مدنی، اصل آزادی قراردادها، منابع معتبر فقهی و تصویب ­نامه­ شماره­ 58144/ت 55637 ه مورخ 13/5/1398 هیات محترم وزیران، ادعای مخالفت این معاملات با قوانین جمهوری اسلامی ایران، نادرست است.

ب- اختیارات و صلاحیت­های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، براساس قانون پولی و بانکی کشور، مصوب 18/4/1351 و اصلاحات بعدی، تعریف می­شود؛ این صلاحیت­ها در مواد 10 تا 15 قانون مذکور به تفصیل بیان شده­ است؛ و هیچ­ یک از مفاد مذکور، دلالتی بر صلاحیت­های تقنینی و یا اجرایی بانک مرکزی، در حوزه­ رمزارزها ندارد.

نکته حائز اهمیت آن است که دستگاه قضایی در جریان رسیدگی به تخلفات ادعایی ارزی بانک مرکزی، حتی درخصوص عرضه­ ارز که از صلاحیت­های روشن بانک مرکزی است، تصمیم بانک مرکزی را در فروش ارز، بدون مصوبه­ شورای پول و اعتبار، مصداق تخلف تشخیص داد؛ و بر همین اساس کیفرخواست تنظیمی با جلب به دادرسی رئیس کل وقت بانک مرکزی به دادگاه ارجاع گردید.

بنابراین، بانک مرکزی، در نبود صلاحیت قانونی مشخص مجاز نمی­باشد، معاملات معموله و خدمات ارائه ­شده به افراد را ممنوع و یا محدود نماید.

 • بی­ اعتباری مصوبه­ ادعایی شورای عالی مبارزه با پولشویی درخصوص ممنوعیت مبادله­ رمزارزها

حسب اظهارات پاره­ ای مسوولان محترم بانک مرکزی، ادعا گردیده­ است، شورای عالی­ مبارزه با پولشویی، مبادله­ رمزارزها را ممنوع کرده ­است؛ منصرف از آن­که باوجود درخواست­های مکرر ذی نفعان بازار، مصوبه­ ادعایی منتشر نشده و چنین به نظر می­رسد که اصل تصویب آن نیز امری استنباطی بوده­ است؛ معهذا وفق بند 2 ماده­ی 4 قانون مبارزه با پولشویی، مصوب 2/10/1386، شورای عالی مبارزه با پولشویی، مجاز به وضع مقررات و یا تصویب آئین ­نامه­ ها نمی­باشد؛ و تصویب مقررات در این زمینه، در زمره­ صلاحیت­های هیات محترم وزیران است.

بنابراین مصوبه­ ادعایی شورای عالی مبارزه با پولشویی، تاثیری در جواز خریدوفروش رمزارزها، ناشی از  تصویب­نامه­ شماره­ 58144/ت 55637 ه مورخ 13/5/1398 هیات محترم وزیران، ندارد.

 • مغایرت بستن درگاه­ های پرداخت با نظریات اداره­ کل حقوقی قوه­ی قضائیه

براساس نظریه­ مشورتی شماره­ 7/92/2442 مورخ 20/12/1392، «انجام معامله و داشتن حساب بانکی ... ازجمله حقوق مدنی هر شخص است و اصولا باتوجه به اصل بیست­ ودوم قانون اساسی نمی­توان کسی را از این حقوق محروم نمود.»

حتی درخصوص محکومان کیفری نیز نظریه­ شماره­ 7/860 مورخ 18/10/1382 مقرر داشته ­ا ست، باوجود محکومیت کیفری، نمی­توان افراد را ممنوع­ المعالمه نمود؛ مگر آن­که ممنوع­المعامله­شدن فرد در حکم قضایی تصریح شده ­باشد.

بنابراین محدودیت دسترسی به درگاه­ های پرداخت، ممانعت از حق مدنی افراد، مغایر با اصل بیست­ ودوم قانون اساسی و برخلاف نظریات مشورتی اداره­ کل حقوقی قوه­ قضائیه است.

کارگروه تبادل انجمن فناوران زنجیره بلوک، آماده دریافت نظرات و پیشنهادهای کارشناسان امر در رابطه با این مقاله حقوقی به روش های زیر می‌باشد:

شماره تماس:

۷۵۰۳۸۱۲۱ ۰۲۱

آدرس ایمیل:

info@iranblockchain.org

لینک مقاله

 

بیانیه کارگروه تبادل رمزارز انجمن بلاکچین در خصوص اظهارات اخیر مسئولان کشور در رابطه با مسدود سازی درگاه های پرداخت سایت های تبادل رمزارز ایران

 مسدودسازی راه حل نیست !

کارگروه تبادل رمزارز انجمن بلاک‌چین در بیانیه‌ای اقدام برای مسدودسازی وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های ایرانی ارائه دهنده خدمات خرید و فروش رمزارزها و درگاه‌های ریالی آنها را محکوم کرد.

در بیانیه کارگروه تبادل رمزارز انجمن بلاک‌چین به استدلال‌های صورت گرفته درخصوص ارتباط خرید و فروش رمزارزها و تاثیری که بر بازار سرمایه‌ گذاشته است اشاره شده و آمده است: « در حالی که نوسانات کوچک و بزرگ، در هر بازار سرمایه، امریست طبیعی و قابل انتظار، که نه تنها در بازار سرمایه ایران در طول دهه‌های گذشته بارها شاهد آن بودیم، حتی در طول یکی دو سال گذشته در بازارهای سرمایه سایر کشورها هم تحت تاثیر باندمی کرونا، به کرات مشاهده شده است و در دنیای رمزارزها نیز امری بدیهی و غیرقابل اجتناب است.» در این بیانیه تاکید شده است که « اینکه نوسانات در یک بازار سرمایه را فقط و فقط متوجه یک بازار سرمایه دیگر بدانیم، نه عادلانه است، نه کارشناسی شده و نه منطبق با واقعیات اقتصادی کشور.»

فناوری بلاکچین و رمزارز، اساساً بر مبنای شفافیت و عدم تمرکز طراحی شده است که هرگونه تصمیم گیری در رابطه با آن را نیازمند به دانش فنی و کارشناسی لازم می‌نماید. ملاحظاتی که توسط فعالان تبادل رمزارزها در طرح‌های ارائه شده به دولت، بانک مرکزی و سایر نهادهای حاکمیتی در نظر گرفته‌ شده‌اند. به عبارت دیگر برخورد با این پدیده جدید، نیازمند به تصمیماتی نو و از جنسی متفاوت است.

جهت دانلود فایل بیانیه کارگروه تبادل اینجا کلیک کنید.

ساعات کاری تهران پرداخت در نوروز 1400
 
ضمن تبریک سال نو خدمت شما کاربران گرامی، به اطلاع می‌رساند که همچون سالیان گذشته، خدمات تهران پرداخت  از روز جمعه 29 اسفند 99 تا روز شنبه مورخ 14 فروردین 1400، به استثنای روزهای 1 و 13 فروردین، به صورت آنلاین و ظرف حداکثر 24 ساعت به شما ارائه می‌شوند. 
 
 
 
 
 
 
بدین ترتیب تهران پرداخت فقط در روزهای یکشنبه 1 فروردین و جمعه 13 فروردین به طور کامل تعطیل است و در این روزها خدمات سفارش و پشتیبانی تلفنی ارائه نمی‌شود. بدین ترتیب خواهشمندیم جهت دریافت خدمات از تهران پرداخت در روزهای قبل یا بعد از این دو روز اقدام به ثبت سفارش و تماس فرمایید.
 
تمامی سفارش‌ها به صورت آنلاین و ظرف حداکثر 24 ساعت انجام خواهند شد. 
 
امیدواریم که در سال 1400 نیز بتوانیم با همراهی شما عزیزان خدماتی با کیفیت را خدمت شما ارائه نماییم.
 
 ☎️ خدمات پشتیبانی تلفنی در این بازه نیز مطابق روال همیشگی از ساعت 9 صبح الی 11 شب ارائه می‌گردد.
 
 

 

ددلاین 15 فوریه جهت اپلای در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا در سال 2021، مقارن با دوشنبه مورخ 27 بهمن می‌باشد. در همین راستا به اطلاع می‌رساند که در این روز، تمامی سفارش‌های Application Fee دانشگاه‌ها و پرداخت‌های مربوط به آزمون‌های TOEFL iBT، GRE، PTE، IELTS و Duolingo از ساعت 9 صبح تا 10 شب و ظرف حداکثر 3 ساعت توسط تهران پرداخت انجام می‌شوند.

سایر انواع سفارش‌ها نیز در این روزها مطابق جدول زمانی سایت و رویه عادی انجام می‌شوند.

 

📞 خدمات پشتیبانی تلفنی در این ددلاین نیز مشابه با سایر روزهای سال از ساعت 9 صبح تا 11 شب ارائه می‌گردد.

از آنجایی که ددلاین 15 فوریه تا ساعت 8:30 صبح روز سه شنبه به وقت تهران به پایان می‌رسد، توصیه می‌کنیم که حداکثر تا پایان روز دوشنبه، سفارش‌های خود را در سایت تهران پرداخت ثبت نمایید تا در ددلاین 15 فوریه آرامش بیشتری داشته باشید و ما را در ارائه بهتر خدمات یاری فرمایید.

 

ددلاین‌های 31 ژانویه و 1 فوریه 2021 برای اپلای در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا مقارن با روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ 12 و 13 بهمن می‌باشند.

در این روزها، سفارش‌های Application Fee دانشگاه‌ها و تمامی پرداخت‌های مرتبط با TOEFL iBT، GRE، IELTS ،PTE و Duolingo طبق برنامه زمانی زیر و ظرف حداکثر سه ساعت توسط تهران پرداخت بررسی خواهند شد:

 • روز یکشنبه، 31 ژانویه: از ساعت 9 تا 24
 • روز دوشنبه، 1 فوریه: از ساعت 8 تا 24
 • روز سه شنبه، 2 فوریه: از ساعت 8 تا 22

📞 خدمات پشتیبانی تلفنی نیز طبق همین ساعات ارائه خواهد شد.


سایر انواع سفارش‌ها در این روزها مطابق با جدول زمانی سایت و طبق رویه عادی انجام می‌گردند.

از آنجایی که ددلاین 31 ژانویه تا ساعت 8:30 صبح روز دوشنبه (به وقت تهران) و ددلاین 1 فوریه تا ساعت 8:30 روز سه شنبه (مقارن با 2 فوریه) به وقت تهران می باشد، توصیه می‌کنیم که ثبت سفارش‌های خود را در تهران پرداخت به دقایق آخر موکول نفرمایید تا برای رسیدن به ددلاین‌های 31 ژانویه و 1 فوریه آرامش بیشتری داشته باشید و ما را در ارائه بهتر خدمات، یاری فرمایید.

جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا، فرمان‌های منع مهاجرتی ترامپ مبنی بر عدم ورود مهاجران از برخی کشورها به آمریکا و تشدید بازرسی برای جلوگیری از ورود افراد تروریست به آمریکا را در تاریخ 20 ژانویه 2020 لغو کرد. بنابراین از این پس، بررسی اپلیکیشن‌های ویزای آمریکا و پرونده‌های ابطال شده، از جمله پرونده‌های مرتبط به محدودیت کرونا در سال 2019، مطابق قانون و بدون اجرای فرمان منع مهاجرتی از سر گرفته خواهد شد.

بایدن از وزارت امور خارجه آمریکا درخواست کرد که تا 45 روز پس از انتشار این اعلامیه، گزارشی از تعداد اپلای کنندگان ویزای آمریکا که درخواست معافیت کرده بودند را اعلام کند. همچنین قرار است برنامه‌ای ارائه شود تا بررسی درخواست این افراد تسریع گردد و امکان اپلای مجدد برای متقاضیانی که درخواست‌ آنان لغو شده بود داده شود.

بایدن در ابلاغیه‌ خود درباره فرمان و ابلاغیه ترامپ برای تراول‌بن نوشت: «این اقدامات، لکه ننگی بر وجدان ملی ماست و با تاریخ طولانی ما از خوش‌آمدگویی به پیروان همه ادیان و اعتقادات، در تضاد است.»

از جمله تاثیراتی که  لغو فرمان منع مهاجرتی بر ایرانیان خواهد داشت، می‌توان موارد زیر را نام برد:
 

 • صدور ویزاهای توریستی که در عمل برای ایرانیان فاقد تابعیت امکان‌پذیر نبود. بدین ترتیب، والدین ایرانیان ساکن آمریکا شانس بیش‌تری برای دریافت ویزاهای توریستی جهت دیدار با فرزندان خود خواهند داشت.
 • صدور آسان‌تر ویزاهای مهاجرتی خانوادگی
 • تسریع صدور ویزاهای دانشجویی

 

ددلاین 15 ژانویه 2021 جهت اپلای در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا با روز جمعه مورخ 26 دی 1399 مقارن شده است.

در همین راستا، تمامی سفارش‌های Application Fee دانشگاه‌ها و پرداخت‌های مربوط به آزمون‌های TOEFL iBT، GRE، PTE ،IELTS و Duolingo در روزهای آتی مطابق برنامه زیر و ظرف حداکثر سه ساعت توسط تهران پرداخت انجام می‌شوند:

 • روز جمعه، 15 ژانویه: از ساعت 9 تا 24
 • روز شنبه، 16 ژانویه: از ساعت 7:30 تا 12 ظهر

سایر انواع سفارش‌ها نیز در این روزها مطابق با جدول زمانی سایت و طبق رویه عادی انجام می‌گردند.

‌‌📞 ارائه خدمات پشتیبانی تلفنی نیز در همین ساعات صورت می‌پذیرد.

از آنجایی که ددلاین 15 ژانویه تا ساعت 8:30 صبح روز شنبه به وقت تهران به پایان می‌رسد، توصیه می‌کنیم که تا روز پنجشنبه مورخ 25 دی، سفارش‌های خود را در سایت تهران پرداخت ثبت نمایید تا در ددلاین 15 ژانویه آرامش بیشتری داشته باشید و ما را در ارائه بهتر خدمات، یاری فرمایید.

امسال ددلاین‌های 31 دسامبر و 1 ژانویه با روزهای جمعه و شنبه 12 دی و 13 دی ماه مقارن می‌باشند.  از این رو تمامی سفارش‌های Application Fee دانشگاه‌ها و پرداخت‌های مربوط به آزمون‌های TOEFL iBT، GRE و Duolingo در روز پنجشنبه از ساعت 9:00 الی 23:00 و روز جمعه از ساعت 9:00 الی 23:00 شب و ظرف حداکثر 3 ساعت توسط تهران پرداخت انجام می‌شوند.

همچنین اگر سفارش‌های مرتبط با ددلاین‌ها از ساعت 23:00 روز جمعه تا ساعت 7:30 صبح روز شنبه آینده دریافت شوند، تا قبل از ساعت 8:30 صبح روز شنبه انجام خواهند شد و به اولین ددلاین های مربوط به  دانشگاه‌های شرق آمریکا و کانادا خواهند رسید.

 • از آنجایی که ددلاین 31 دسامبر تا ساعت 8:30 صبح روز جمعه به وقت تهران (مقارن با 1 ژانویه) و ددلاین 1 ژانویه تا ساعت 8:30 صبح روز شنبه (مقارن با 2 ژانویه) به وقت تهران می‌باشد، مطابق تجربه هر ساله، توصیه تهران پرداخت به شما کاربران گرامی این است که سابمیت اپلیکیشن دانشگاه‌ها را به آخرین ساعات و دقایق قبل از ددلاین‌ها موکول نفرمایید.
 • طبعاً سایر انواع سفارش‌ها نیز در این روزها مطابق جدول زمانی سایت و طبق رویه عادی انجام می‌شوند.

📞 خدمات پشتیبانی تلفنی در روز جمعه تا ساعت 23:59 شب و در روز شنبه از ساعت 7:30 بامداد ارائه می شود.

 

خبرها حاکی از آن است که طرح جنجالی HR1044 به لایحه بودجه مجلس نمایندگان اضافه نشده است؛ در نتیجه احتمال تصویب آن تا پایان این دوره از کنگره، بسیار ضعیف می‌باشد.

طرح پیشنهادی مجلس نمایندگان آمریکا با نام HR1044 در تاریخ 10 ژولای 2019 تصویب شد. هدف از این طرح، حذف محدودیت 7 درصدی گرین کارت برای هر کشور می‌باشد که در نتیجه آن، زمان انتظار دریافت گرین کارت آمریکا برای متقاضیان بسیاری از کشورها از جمله ایران افزایش و برای کشورهایی مانند هند کاهش می‌یابد. به همین دلیل، این طرح به شدت مورد انتقاد پرستاران فیلیپینی، متقاضیان کوبایی جنوب فلوریدا، پزشکان و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ایرانی قرار گرفته است.

 

 

به نظر می‌رسد که تا پایان این دوره از کنگره، احتمال قانون شدن این طرح حذف شده باشد. بلوکه شدن و ایجاد تغییرات مکرر در این طرح توسط سناتور‌های آمریکایی، یکی از اصلی‌ترین دلایل قانون نشدن این طرح است.

ددلاین 15 دسامبر جهت اپلای در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا در سال 2020، مقارن با روزهای سه شنبه و چهارشنبه مورخ 25 و 26 آذر می‌باشد. در همین راستا به اطلاع می‌رساند که در این روزها، تمامی سفارش‌های Application Fee دانشگاه‌ها و پرداخت‌های مربوط به آزمون‌های TOEFL iBT، GRE، PTE، IELTS و Duolingo مطابق روال همیشگی از ساعت 9 صبح تا 10 شب و ظرف حداکثر 3 ساعت توسط تهران پرداخت انجام می‌شوند.

سایر انواع سفارش‌ها نیز در این روزها مطابق جدول زمانی سایت و رویه عادی انجام می‌شوند.

خدمات پشتیبانی تلفنی در این دو روز، مشابه با سایر روزهای سال از ساعت 9 صبح تا 11 شب ارائه می‌گردد.

توصیه می‌کنیم که حداکثر تا پایان روز سه شنبه 25 آذر ماه، سفارش‌های خود را در سایت تهران پرداخت ثبت نمایید تا در ددلاین 15 دسامبر آرامش بیشتری داشته باشید و ما را در ارائه بهتر خدمات، یاری فرمایید.

ددلاین 1 دسامبر 2020 متقارن با روز چهارشنبه، مورخ 12 آذر 99 می‌باشد. در این روز سفارش‌های Application Fee دانشگاه‌ها و تمامی پرداخت‌های مرتبط با آزمون‌های TOEFL iBT، IELTS، GRE، PTE و Duolingo مشابه سال‌های گذشته، از ساعت 9 صبح تا 10 شب ظرف حداکثر 3 ساعت توسط تهران پرداخت انجام می‌شوند.

سایر انواع سفارش‌ها نیز در این روز مطابق با جدول زمانی سایت و طبق رویه معمول انجام می‌شوند.

📞 همچنین خدمات پشتیبانی تلفنی در این دوره، مشابه با سایر روزهای سال از ساعت 9 صبح تا 11 شب ارائه می‌گردد.

بر اساس تجربه سال‌های گذشته، توصیه اکید ما این است که سفارش‌های خود را حداکثر تا عصر روز چهارشنبه، 12 آذر در سایت تهران پرداخت ثبت نمایید تا در ددلاین 1 دسامبر آرامش بیشتری داشته باشید و ما را در ارائه بهتر خدمات، یاری فرمایید.

 

به اطلاع کاربران گرامی می‌رساند ریفاند هزینه‌ آزمون‌های زیر که مطابق اطلاعیه سازمان سنجش از روز شنبه مورخ 1399/9/1 برابر با 21 نوامبر 2020 تا روز یکشنبه مورخ 99/09/30 برابر با  20 دسامبر 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده‌اند، توسط تهران پرداخت و بدون دریافت هیچ‌گونه کارمزدی انجام می‌شود:

◾️ آزمون تافل iBT
◾️آزمون GRE General
◾️آزمون GRE Subject
◾️آزمون IELTS
◾️آزمون Life Skills
◾️آزمون UKVI

در صورت تمایل به پیگیری ریفاند آزمون خود توسط تهران پرداخت، می‌توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

پیگیری ریفاند از طریق تهران پرداخت

بر اساس اطلاعیه رسمی سایت سازمان سنجش آموزش، به اطلاع می‌رساند که کلیه آزمون‌های زیر به دلیل محدودیت‌های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از روز شنبه مورخ 1399/09/01 تا یکشنبه مورخ 1399/09/30 لغو می‌شوند:

◾️ آزمون تافل iBT
◾️آزمون GRE General
◾️آزمون GRE Subject
◾️آزمون IELTS
◾️آزمون Life Skills
◾️آزمون UKVI

زمان و نحوه برگزاری این آزمون‌ها از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

 

اطلاعیه سازمان سنجش

بر اساس بیانیه وزارت دارایی آمریکا، دانشجویان ایرانی دارای ویزای F و M آمریکا، از تاریخ 1 سپتامبر 2021 (معادل 10 شهریور 1400) قادر خواهند بود به صورت آنلاین در کلاس‌های دانشگاهی شرکت کنند. بدین ترتیب دانشجویان ایرانی که به دلیل شیوع کرونا امکان حضور در آمریکا را ندارند، می‌توانند از خدمات آموزشی مجازی موسسات دانشگاهی برخوردار شوند.

 پیش‌ از این دانشجویان ایرانی به دلیل تحریم‌ها امکان حضور آنلاین در کلاس‌های دانشگاه را نداشتند.  

 

در سال 2018، یک ضعف امنیتی در نرم افزار اصلی بیت کوین به نام Bitcoin Core توسط متخصصان شناسایی و گزارش داده شد. این آسیب پذیری در مدت زمان کوتاهی برطرف گشت؛ ولی با این حال، جزئیات آن عمومی نشد تا هکرها نتوانند از آن سوء استفاده کنند.

 این باگ که با نام INVDoS شناخته می‌شود و حالتی از ضعف سیستم در برابر حملات DOS است، ایجاد اختلال در تراکنش‌های بیت کوین را برای حمله‌کنندگان آسان می‌کند و پس از انجام تراکنش در بلاک چین بیت کوین نیز موجب مصرف بیش از حد و خارج از کنترل منابع حافظه سرور توسط نقاط آسیب پذیر می‌شود. این آسیب پذیری نه تنها سرورها و نودهای مرتبط به نرم افزار Bitcoin Core، بلکه حتی نودهای مربوط به Bcoin یا Btcd و رمز ارزهای وابسته به پروتکل اصلی بیت کوین از جمله Litecoin و Namecoin را نیز شامل می‌شد.

 

 

 اخیراً همین ضعف امنیتی در رمز ارز Decred که مبتنی بر نسخه قدیمی بیت کوین می‌باشد نیز دیده و گزارش شده است که این اتفاق باعث پر‌رنگ شدن دوباره موضوع گشت. به همین دلیل، تیم سازنده Bitcoin Core جزئیات فنی این مشکل را برای کمک به برنامه‌نویسان و توسعه‌دهنگان ارزهای دیجیتال به طور عمومی منتشر کردند.

بر طبق جزئیات منتشر شده، این باگ به این دلیل  در این رمز ارزها وجود دارد که بر اساس نسخه قدیمی پروتکل اصلی بیت کوین ساخته شده‌اند و حملات ناشی از آن باعث افزایش هزینه برق، توقف ماینینگ، تاخیر در رمز گشایی بلوک‌ها، تاخیر در قراردادهای حساس، و به طور کلی بروز مشکل در فرآیندهای تجاری، تراکنش‌ها، تبادلات رمز ارز، شبکه لایتنینگ و پرداخت‌های HTLC می‌گشت.

بنا براطلاعات موجود در وب سایت رسمی خدمات ویزای آمریکا، ظاهراً رزرو وقت‌های سفارت دوبی که پیش‌تر به دلیل شیوع کرونا محدود شده بودند، به طور مجدد باز شده‌ است.

بنابراین با توجه به باز شدن وقت‌های سفارت دبی و موجود بودن بلیط هواپیما از ایران به امارات متحده عربی، امکان تعیین وقت سفارت دوبی جهت درخواست ویزا وجود دارد؛ البته گفته می‌شود که دبی تنها به افرادی که دارای ویزا هستند و یا شهروند کشور به شمار می‌‌روند، اجازه سفر می‌دهد.

 

به طور کلی می‌توان گفت که با وجود باز شدن وقت‌های سفارت، صدور ویزا توسط دبی با مشکلات بسیاری همراه است؛ اما با این حال، برخی افراد اقدام به رزرو وقت سفارت و درخواست ویزا می‌نمایند.

در صورت اعمال هرگونه تغییر در وضعیت صدور ویزا توسط دبی، به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بر طبق اعلام سایت ETS مبنی بر افزایش قیمت ثبت نام آزمون تافل در برخی مراکز، هزینه ثبت نام این آزمون در ایران به 245 دلار افزایش یافت.

روز گذشته سایت ETS در اطلاعیه خود اعلام کرده بود که  از تاریخ 1 آگوست مورخ شنبه 99/05/11، هزینه ثبت نام آزمون تافل iBT بسته به محل برگزاری آزمون، در برخی مناطق افزایش خواهد یافت.

 

 

هزینه ثبت نام آزمون تافل iBT در امارات نیز به 255 دلار افزایش یافت.

لازم به ذکر است که سایر هزینه‌های آزمون تافل از جمله هزینه آزمون Late هنوز تغییری نداشته است و کماکان 40 دلار اضافه‌تر از هزینه ثبت نام آزمون یعنی 285 دلار می‌باشد.

 

سفارت انگلستان شامگاه دوشنبه در توییتر خود اعلام کرد که صدور روادید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این سفارت از سر گرفته شده است.

 

 

متن اعلامیه سفارت از این قرار است: "خوشوقتیم که به اطلاع برسانیم،مرکز درخواست ویزا تهران دیروز مجدداً برای ارائه خدمات ویزای بريتانيا باز شده است. اکنون متقاضیان ویزا نکات ایمنی ساده ای برای حفظ سلامتی خود و کارکنان مرکز درخواست ویزا، باید رعایت کنند. در اطلاعیه ی بعدی به برخی سوالات متداول شما پاسخ خواهیم داد."

پس از توقف چندین ماهه بررسی ویزاهای دانشجویی کشور استرالیا، دولت فدرال استرالیا اعلام کرد که مجدداً به بررسی پرونده‌های ویزای دانشجویی دانشجویان خارجی استرالیا خواهد پرداخت. دولت استرالیا قصد دارد که بلافاصله پس از بازگشایی مرزها، ورود دانشجویان بین‌المللی را آغاز کند و به این فرآیند سرعت ببخشد.

 

 

همچنین دانشجویانی که به دلیل شیوع کرونا امکان پایان تحصیل در بازه زمانی ویزای خود را نداشته‌اند، می‌توانند به صورت رایگان برای ویزا اقدام کنند و زمان بیش‌تری برای بهبود نمره زبان در اختیار این گروه قرار خواهد گرفت.

سفیر بریتانیا در تهران اعلام کرد که مرکز درخواست صدور ویزا همچنان به دلیل شیوع کرونا بسته می‌باشد و زمان شروع به کار مجدد آن در اسرع وقت در وب‌سایت رسمی سفارت اعلام خواهد شد.

 

 

وی همچنین افزود که در حال حاضر کارمندان سفارت بریتانیا در تهران به صورت چرخشی شروع به کار نموده‌اند و هدف این است که با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری، ایمنی کارکنان و بازدیدکنندگان حفظ شود.

به دنبال اعلام وزارت خارجه مبنی بر بازگشایی تدریجی سفارت‌های آمریکا از تاریخ 15 جولای، سفارت‌های آمریکا در قبرس، کرواسی، اسلواکی، اتریش، اسپانیا، نروژ، جمهوری چک، ایسلند، لوکزامبورگ، یونان، کره جنوبی، برونئی، تایلند، استرالیا، ویتنام، برمودا و جامائیکا شروع به کار کرده‌اند.

 

 

خبرها حاکی از آن است که سفارت آنکارا از تاریخ 23 جولای بازگشایی خواهد شد. البته لازم به ذکر است که تا زمان بسته بودن مرز ایران و ترکیه، دانشجویان ایرانی قادر به گرفتن وقت سفارت آمریکا در ترکیه نخواهند بود.

 کاخ سفید پیش‌تر دستور داده بود که دانشجویان بین‌المللی آمریکا که به دلیل شیوع کرونا مجبور به شرکت در کلاس‌های آنلاین و غیر حضوری شده‌اند، لازم است کشور آمریکا را ترک کنند و در کشور خود به تحصیل ادامه دهند. به دنبال این اتفاق، دانشگاه هاروارد و دانشگاه تکنولوژی ماساچوست از این طرح به دادگاه شکایت کردند.

 

 

اکنون خبرها حاکی از این است که دو طرف شکایت به توافق رسیده‌اند و اخراج دانشجویان خارجی با این شرایط از آمریکا متوقف شده است.

به نقل از توییتر وزارت خارجه آمریکا، از تاریخ 15 جولای 2020 سفارت‌های آمریکا در کشورهای مختلف با توجه به شرایط محلی کرونا در آن کشورها به تدریج شروع به کار خواهند کرد.

 

بنابراین از آنجایی که در حال حاضر شرایط کرونا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان بهبود یافته است و در شرایط اضطراری قرار ندارد، امید می‌رود که سفارت آمریکا در این کشورها به زودی شروع به کار کند.

بر اساس اطلاعیه سایت سازمان سنجش آموزش و طی بررسی مراکز مختلف برگزاری آزمون‌های زبان کشور از سوی تهران پرداخت، به اطلاع می‌رساند که کلیه آزمون‌های TOEFL iBT، GRE General، GRE Subject، IELTS، Life Skills و UKVI از تاریخ 21 می 2020 معادل 1 خرداد 1399، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور برگزار خواهند شد.

 

 

در این راستا لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • لازم است شرکت کنندگان، مدارک شناسایی معتبر از جمله گذرنامه و کارت ملی خود را برای شرکت در آزمون به همراه داشته باشند.
 • موسسات برگزار کننده آزمون­های مذکور در ایران ملزم به رعایت فاصله­ گذاری هوشمند و رعایت پروتکل­های بهداشتی می‌باشند و تهیه ماسک و دستکش برای داوطلبان این آزمون­ها توسط آن‌ها انجام خواهند شد.
 • رعایت اصول بهداشتی برای کلیه داوطلبان الزامی است و در صورت تخلف از آن، از ورود آنان به جلسه آزمون جلوگیری خواهد شد.
 • هماهنگی­‌های لازم در رابطه با لغو یا جابجایی آزمون بدون دریافت هزینه از داوطلبانی که در این آزمون­ها ثبت نام نموده‌اند، با موسسات مذکور انجام گرفته است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می­توانید به سایت موسسات برگزارکننده آزمون مراجعه نمایید.

 

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور

در حال حاضر که آزمون‌های بین‌المللی زبان از جمله آیلتس و تافل در ایران برگزار نمی‌شوند، آزمون زبان انگلیسی دولینگو که به صورت آنلاین برگزار می‌گردد، جایگزین بسیار مناسبی  به شمار می‌رود.

 • این آزمون با ارائه نتایج پس از 48 ساعت و امکان به اشتراک گذاری فوری آن، ارزیابی زبان را بسیار آسان کرده است.
 • هزینه آزمون دولینگو 49 دلار است که در مقایسه با هزینه بالای سایر آزمون‌ها، مزیت قابل توجهی به شمار می‌رود.
 • آزمون Duolingo معتبر است و نمره آن، مورد تایید بسیاری از موسسات علمی از جمله صدها دانشگاه و مرکز آموزشی در سراسر جهان می‌باشد. پس می‌توانید نمره این آزمون را جهت اپلای یا مهاجرت ارائه دهید.

شما می‌توانید هزینه ثبت نام آزمون دولینگو را از طریق تهران‌پرداخت بپردازید.

 

ثبت نام آزمون دولینگو (Duolingo)

 

موسسات IELTS و ets به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و لغو این آزمون‌ها، در حال راه‌اندازی آزمون‌های آنلاین خانگی می‌باشند.

موسسه آیلتس آزمون آنلاینی را با نام IELTS Indicator راه‌اندازی می‌کند که برای کمک به متقاضیان تحت قرنطینه طراحی شده است. بدین ترتیب امکان شرکت در آزمون آیلتس در خانه برای متقاضیان وجود خواهد داشت.

 •  لیست کشورهایی که مجاز به شرکت در این نوع آزمون هستند، همینطور شرایط ثبت نام و هزینه آزمون در 22 آوریل 2020 اعلام می‌گردد. جهت ثبت نام می‌توانید در این تاریخ به آدرس ieltsindicator.com مراجعه نمایید.
 • نتیجه آزمون IELTS Indicator یک هفته پس از برگزاری آن اعلام می‌شود.
 • این آزمون فعلاً به صورت آکادمیک خواهد بود و تنها برای پذیرش تحصیلی قابل استفاده است. بنابراین در حال حاضر نمره این آزمون برای مهاجرت قابل استفاده نیست.
 • از آنجایی که اطلاعات دقیق در مورد اعتبار آزمون IELTS Indicator در دست نیست، توصیه می‌شود با مؤسسه آموزشی و یا دانشگاه مقصد تماس بگیرید تا مطمئن شوید که نمره آزمون IELTS Indicator مورد تایید آن‌ها می‌باشد.

به طور مشابه، موسسه ets نیز به دلیل شیوع کرونا آزمون‌های GRE و تافل را به صورت آنلاین برگزار می‌کند.

 • در حال حاضر این آزمون برای متقاضیان ایرانی موجود نمی‌باشد.
 • قالب و محتوای تست آنلاین تافل و GRE کاملاً مشابه تست استاندارد می‌باشد و ناظری از طریق ProctorU بر آن نظارت خواهد داشت.
 • موسسه ets در حال پیگیری فراهم شدن امکان شرکت در آزمون‌های آنلاین برای ایرانیان می‌باشد.

رئیس جمهور آمریکا طی کنفرانس خبری کاخ سفید اعلام کرد که به منظور حفاظت از افرادی که در آمریکا بدون کار شده‌اند و جلوگیری از ورود افراد مبتلا به کرونا، پردازش و صدور گرین کارت آمریکا به مدت 60 روز تعلیق خواهد شد و در آینده، پس از بازنگری موضوع، فرمان دومی نیز در همین زمینه صادر می‌گردد.

بنا به گفته دونالد ترامپ، این تعلیق 60 روزه تنها شامل متقاضیان گرین کارت یا اقامت دائم در آمریکا می‌باشد و مهاجران موقت از جمله دانشجویان تحت تاثیر آن قرار نخواهند گرفت. ترامپ همچنین تصریح کرد که در این زمینه استثناهایی وجود خواهد داشت.

این دستور شامل افراد زیر نخواهد بود:

 • دانشجویان
 • دارندگان اقامت دائم آمریکا
 • کارکنان بخش پزشکی، پرستاری و سایر بخش های ضروری برای مقابله با شیوع کرونا یا تحقیق بر روی آن
 • همسران شهروندان یا دارندگان گرین کارت آمریکا و همچنین فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد آن‌ها
 • افرادی که تحت برنامه "ای-بی-5" قصد مهاجرت به عنوان سرمایه‌گذار را دارند.

بنابراین این طرح تنها شامل افرادی است که در خارج از آمریکا به سر ببرند و فاقد ویزای مهاجرتی معتبر در زمان صدور این دستور باشند.

دونالد ترامپ در توییتی اعلام اعلام کرد که قصد دارد با امضای دستور اجرایی موقتاً مهاجرت به آمریکا را متوقف کند. وی دلیل این تصمیم را شیوع بیماری کرونا و حفظ فرصت‌های شغلی برای شهروندان آمریکایی عنوان کرده است.

 

آقای ترامپ در توییت خود نوشت: "در سایه حمله دشمن نامرئی و نیاز به حفظ فرصت‌های شغلی شهروندان آمریکا، یک دستور اجرایی را برای تعلیق موقت مهاجرت به ایالات متحده آمریکا امضا خواهم کرد."

بر اساس اطلاعیه سایت سازمان سنجش آموزش و طی بررسی مراکز مختلف برگزاری آزمون‌های زبان کشور از سوی تهران پرداخت، به اطلاع می‌رساند که کلیه آزمون‌های TOEFL iBT، GRE General، GRE Subject، IELTS، Life Skills و UKVI تا تاریخ 20 می 2020 معادل 31 اردیبهشت ماه 1399، به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور برگزار نخواهند شد.

زمان و نحوه برگزاری این آزمون‌ها از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

مشاهده اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور

اطلاعیه فوری 1399/01/05 08:29

به اطلاع می‌رساند که در روز سه شنبه، مورخ 5 فروردین 1399، از ساعت 14 الی 16 امکان ارائه خدمات پشتیبانی تلفنی از طریق شماره تماس‌های ثابت تهران پرداخت وجود ندارد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره تلفنی تهران پرداخت در این بازه می توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید:

📞9198328721
📞9907375796

پس از اتمام این بازه زمانی، مجدداً امکان تماس با شماره تلفن‌های ثابت تهران پرداخت وجود خواهد داشت.


 

لازم به ذکر است که این به‌ روز رسانی، انجام سفارش‌ها را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و در این بازه زمانی، انجام سفارش‌ها توسط تهران پرداخت بی وقفه ادامه خواهد یافت.

پیشاپیش از همکاری شما کاربران گرامی در این راستا متشکریم.

با عرض تبریک سال جدید خدمت کاربران گرامی، به اطلاع می‌رساند که خدمات تهران پرداخت در طول عید نوروز مطابق روال معمول از روز پنجشنبه 29 اسفند 98 تا پایان جمعه 15 فروردین (به جز روزهای 1 و 13 فروردین) 99 به صورت آنلاین و ظرف حداکثر 24 ساعت خدمت شما ارائه می‌شوند.

☎️ خدمات پشتیبانی تلفنی در این بازه، از ساعت 9 صبح الی 11 شب ارائه می‌گردد.

در این راستا لازم است به دو نکته توجه داشته باشید:

 • تهران پرداخت در نوروز امسال، تنها در روزهای جمعه 1 فروردین و چهارشنبه 13 فروردین تعطیل می‌باشد و در این روزها خدمات پشتیبانی تلفنی نیز ارائه نمی‌گردد. بنابراین فقط در روزهای قبل یا بعد از این دو روز قادر به دریافت خدمات از تهران پرداخت خواهید بود.
 • تمامی سفارش‌ها به صورت آنلاین و ظرف حداکثر 24 ساعت انجام خواهند شد.

امیدواریم در سال 1399 نیز بتوانیم رضایت شما همراهان همیشگی را جلب کنیم و بهترین خدمات ممکن را به شما ارائه دهیم.

بر اساس اطلاعیه رسمی سایت سازمان سنجش آموزش و طی بررسی مراکز مختلف برگزاری آزمون‌های زبان کشور از سوی تهران پرداخت، به اطلاع می‌رساند که کلیه آزمون‌های TOEFL iBT، GRE General، GRE Subject، IELTS، Life Skills و UKVI تا تاریخ 20 آوریل 2020 معادل 1 اردیبهشت ماه 1399، به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور برگزار نخواهند شد.

زمان و نحوه برگزاری این آزمون‌ها از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

 

لینک اطلاعیه سازمان سنجش

 

عطف به اطلاعیه سازمان سنجش در خبر پپیشین، موسسه ETS نیز طی اطلاعیه‌‌ای در سایت خود اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا و نگرانی درباره سلامت شرکت‌‌کنندگان و مسئولین برگزاری آزمون، آزمون‌های تافل iBT و GRE در ایران تا تاریخ 2 آوریل برابر 14 فروردین 1399 برگزار نخواهند شد.

 

 

بر اساس این اطلاعیه، اطلاع‌رسانی‌های لازم در رابطه با آزمون‌های کنسل شده به دانشگاه‌ها انجام شده است و به آن‌ها ابلاغ شده که تقصیری در تاخیر در نمرات آزمون‌های زبان، متوجه شرکت‌کنندگان نمی‌باشد.

لینک اطلاعیه ETS

بر اساس اطلاعیه رسمی سایت سازمان سنجش آموزش و طی برقراری تماس از سوی ما با مراکز مختلف برگزاری آزمون‌های زبان کشور، به اطلاع می‌رساند آزمون‌های بین‌المللی که در ادامه نام برده می‌شوند، به دلیل شیوع ویروس کرونا تا 15 فروردین 1399 در کشور برگزار نخواهند شد.

 

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص لغو آزمون‌های بین‌المللی

آزمون‌های یاده شده شامل موارد زیر می‌باشند:

◾️ آزمون تافل iBT
◾️آزمون GRE General
◾️آزمون GRE Subject
◾️آزمون IELTS
◾️آزمون Life Skills
◾️آزمون UKVI

زمان و نحوه برگزاری این آزمون‌ها از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

به اطلاع کاربران گرامی می‌رساند که به منظور حصول اطمینان از سلامتی کاربران گرامی و برای جلوگیری از سرایت بیماری کرونا، از روز یکشنبه مورخ 98/12/04  تا اطلاع ثانوی امکان انجام سفارش ها به صورت حضوری در دفتر تهران پرداخت وجود نخواهد داشت.  
 
 
اطلاعیه
 
 
لازم به تاکید است ارائه خدمات آنلاین، دریافت سفارش ها و پشتیبانی تلفنی تهران‌پرداخت مطابق رویه گذشته و مطابق جدول زمانی سایت مطابق معمول انجام می شود و هیچگونه تغییری نخواهد داشت.
 
بدیهی است به محض کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه و فراهم شدن شرایط بهداشتی لازم برای پذیرش کاربران حضوری، ارائه خدمات حضوری توسط تهران پرداخت به روال عادی باز می گردد و مراتب به اطلاع شما کاربران عزیز، خواهد رسید.
 
در صورت وجود هر گونه پرسش یا ابهام در این رابطه، می‌توانید با شماره تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمایید:
 
 
📞 02140884509
📞 02140884521
📞 02140884572
 
از همکاری شما در این رابطه صمیمانه سپاسگزاریم.
 

با توجه به اعلامیه بانک مرکزی مبنی بر غیرفعال شدن رمز ایستا و با توجه به این که امکان استفاده از رمز دوم ایستا جهت واریز آنلاین ریالی از طریق درگاه های بانکی پس از تاریخ اعلام شده توسط بانک‌های مختلف وجود ندارد، توصیه می‌کنیم که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم جهت فعال‌سازی رمز دوم پویای خود را انجام دهید.

تا کنون بانک‌های کشاورزی، رفاه، سینا، مسکن، ملت، دی، قوامین، سامان، توسعه تعاون، مهر ایران، پست بانک و موسسه اعتباری ملل اقدام به غیر فعال کردن رمز ایستا و به کار بردن رمز دوم پویا نموده‌اند.

 

 

در صورت قطع سرویس رمز دوم ایستا در سایر بانک‌ها، خبرهای مرتبط به آن نیز اعلام خواهد شد.

لطفاً توجه داشته باشید که ارائه برنامه های جعلی جهت سرقت اطلاعات حساب بانکی کاربران بسیار محتمل می‌باشد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما از روش ها و وب‌سایت های رسمی بانک برای دریافت رمز دوم پویا استفاده نمایید تا از بروز هرگونه کلاه‌برداری جلوگیری کنید.

چنانچه تا این لحظه نسبت به دریافت اپلیکیشن رمز عبور یک بار مصرف از وب‌سایت بانک خود اقدام نکرده‌اید یا در این زمینه ابهامی برای شما وجود دارد، می‌توانید مراحل انجام آن را از طریق سایت تهران‌پرداخت مشاهده نمایید:

 

نحوه فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف پویا در بانک‌های مختلف

خبرها حاکی از آن است که یک دانشجوی ایرانی مقطع دکترای دانشگاه میشیگان از فرودگاه دیترویت آمریکا اخراج شده است.

علیرضا یزدانی که فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه شریف بود و با داشتن ویزای دانشجویی و پذیرش دانشگاه میشیگان به قصد ادامه تحصیل در دوره دکترای این دانشگاه وارد فرودگاه دیترویت ایالت میشیگان شده بود، در روز دوشنبه 27 ژانویه توسط مامورین اداره مرزبانی و گمرک این فرودگاه طی پروازی به فرانکفورت فرستاده شد تا پس از آن به ایران بازگردد.

 

 

اداره مرزبانی و گمرک فرودگاه دیترویت درخواست ورود این دانشجو به خاک آمریکا را غیر قابل پذیرش خوانده است و در نهایت آقای یزدانی قبول کرد که درخواست ورود خود را پس بگیرد.

اخراج تعدادی از دانشجوهای ایرانی از فرودگاه‌های آمریکا اخیراً واکنش‌های موافق و مخالف بسیاری را برانگیخته است.

ددلاین‌های 31 ژانویه و 1 فوریه 2020 برای اپلای در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا مقارن با روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه مورخ 11، 12 و 13 بهمن می‌باشند.

در این روزها، سفارش‌های Application Fee دانشگاه‌ها و تمامی پرداخت‌های مرتبط با TOEFL iBT، GRE، IELTS و PTE طبق برنامه زمانی زیر و ظرف حداکثر سه ساعت توسط تهران پرداخت بررسی خواهند شد:

 • روز پنجشنبه 30 ژانویه: از ساعت 9 تا 24
 • روز جمعه 31 ژانویه: از ساعت 8 تا 24
 • روز شنبه 1 فوریه: از ساعت 8 تا 24
 • روز یکشنبه 2 فوریه: از ساعت 8 تا 22

خدمات پشتیبانی تلفنی نیز طبق همین ساعات ارائه خواهد شد.

 

 

لازم به ذکر است که سایر انواع سفارش‌ها در این روزها مطابق با جدول زمانی سایت و طبق رویه عادی انجام می‌گردند.

توصیه می‌کنیم که تا روز پنجشنبه 10 بهمن، سفارش‌های خود را در تهران پرداخت ثبت کنید تا برای رسیدن به ددلاین‌های 31 ژانویه و 1 فوریه آرامش بیشتری داشته باشید و ما را در ارائه بهتر خدمات، یاری فرمایید.

 

ثبت سفارش Application Fee دانشگاه‌ها در تهران پرداخت

ددلاین 15 ژانویه 2020 برای اپلای در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا با روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 25 و 26 دی 98 مقارن شده است.

در همین راستا، سفارش‌های Application Fee دانشگاه‌ها و تمامی پرداخت‌های مرتبط با TOEFL iBT، GRE، IELTS و PTE در روزهای آتی مطابق برنامه زیر و ظرف حداکثر سه ساعت توسط تهران پرداخت انجام می‌گردند:
 
 •  روز سه شنبه، 14 ژانویه: از ساعت 9 تا 24
 •  روز چهارشنبه، 15 ژانویه: از ساعت 8 تا 24
 • روز پنجشنبه، 16 ژانویه: از ساعت 8 تا 12

‌‌ارائه خدمات پشتیبانی تلفنی نیز در همین ساعات صورت می‌پذیرند.

 

سایر انواع سفارش‌ها نیز در این دو روز مطابق با جدول زمانی سایت و طبق رویه عادی انجام می‌شوند.

توصیه می‌کنیم که تا روز سه شنبه 24 دی، سفارش‌های خود را در سایت تهران پرداخت ثبت نمایید تا برای رسیدن به ددلاین 15 ژانویه آرامش بیشتری داشته باشید و ما را در ارائه بهتر خدمات، یاری فرمایید.

ددلاین 15 دسامبر 2019 برای اپلای در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا با روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ 24 و 25 آذر 98 مقارن شده است. در این روزها، سفارش‌های Application Fee دانشگاه‌ها و تمامی پرداخت‌های مرتبط با TOEFL iBT، GRE، IELTS و PTE مشابه سال‌های گذشته، از ساعت 9 صبح تا 10 شب و ظرف مدت حداکثر سه ساعت توسط تهران پرداخت انجام می‌گردند.

سایر انواع سفارش‌ها نیز در این دو روز مطابق جدول زمانی سایت و روال معمول انجام می‌شوند.

خدمات پشتیبانی تلفنی در این دوره، مشابه سایر روزهای سال و بدون توقف، از ساعت 9 صبح تا 11 شب ارائه می‌گردد.

با این وجود، بنا بر تجربه توصیه می‌کنیم که حداکثر تا روز یکشنبه 24 آذرماه، سفارش‌های خود را در سایت تهران پرداخت ثبت کنید تا برای رسیدن به ددلاین 15 دسامبر آرامش بیشتری داشته باشید و تهران‌پرداخت را در ارائه خدمات بهتر یاری فرمایید.

به اطلاع می‌رساند به دلیل محدودیت‌های اعمال شده توسط بانک صادر کننده، صدور انواع مسترکارت‌های مجازی و فیزیکی یک بار شارژ و قابل شارژ تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

با توجه به بروز اختلال در استفاده از کارت‌های صادر شده و به دلیل آن که احتمال غیر فعال شدن پنل کاربری دارندگان کارت (eMoney) نیز در روزهای آینده وجود دارد، لطفا در اسرع وقت، جهت تسهیل در پیگیری‌های احتمالی بعدی، نسبت به تهیه تصویر (اسکرین شات) از آخرین وضعیت موجودی خود اقدام فرمایید.

ضمن عرض پوزش به خاطر بروز این مشکلات، ما به طور جدی پیگیر رفع این موارد هستیم و از همکاری شما در این رابطه صمیمانه سپاسگزاریم.

ددلاین 1 دسامبر 2019 برای اپلای در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا با روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ 10 و 11 آذر 98 تقارن یافته است. در این روزها مشابه سال‌های گذشته، سفارش‌های Application Fee دانشگاه‌ها و تمامی پرداخت‌های مرتبط با TOEFL iBT، GRE، IELTS و PTE از ساعت 9 صبح تا 10 شب توسط تهران پرداخت، ظرف مدت حداکثر سه ساعت انجام می‌شوند.

سایر انواع سفارش‌ها نیز در این دو روز مطابق با جدول زمانی سایت و طبق رویه معمول انجام می‌شوند.

 

 

همچنین خدمات پشتیبانی تلفنی در این دوره، مشابه با سایر روزهای سال و بدون توقف، از ساعت 9 صبح تا 11 شب ارائه می‌گردد.

با این وجود، بر اساس تجربه سال‌های گذشته، توصیه اکید ما این است که حداکثر تا روز یکشنبه 10 آذرماه، سفارش‌های خود را در سایت تهران پرداخت ثبت نمایید تا در رابطه به رسیدن به ددلاین 1 دسامبر آرامش بیشتری داشته باشید و ما را در ارائه بهتر خدمات، یاری فرمایید.

با سلام و وقت بخیر
 
با عرض پوزش به خاطر اختلال پیش آمده در مشاهده وب سایت در داخل کشور، به اطلاع می رساند وب سایت TehranPayment.com هم اکنون در تمامی نقاط کشور و همینطور سایر نقاط جهان در دسترس می باشد. به این ترتیب ارائه خدمات پشتیبانی و انجام سفارش ها به روال عادی بازگشته است.
 
 
از شکیبایی شما گرامیان در این دوره صمیمانه سپاسگزاریم و به زودی برنامه های خود را برای ارائه بهترین خدمات با توجه به مسائل پیش آمده در ارتباط با ددلاین های دانشگاه ها، به اطلاع شما عزیزان می رسانیم.

به اطلاع کاربران گرامی می‌رساند در روز پنجشنبه مورخ 16 آبان، امکان ارائه خدمات حضوری در دفتر تهران پرداخت وجود نخواهد داشت. اما در این روز، بررسی سفارش‌ها به صورت آنلاین مطابق برنامه کاری روزهای پنجشنبه از ساعت 9:00 الی 13:00 ظرف حداکثر 3 ساعت و پس از این زمان، ظرف حداکثر 24 ساعت ارائه و انجام خواهند شد.

 

لازم به ذکر است که خدمات پشتیبانی تلفنی نیز طبق روال همیشگی از ساعت 9 الی 23 ارائه می‌گردد.

7 سال از تاسیس تهران پرداخت می‌گذرد و بزرگ‌ترین سرمایه ما در طول این سال‌ها، حضور در کنار شما کاربران گرامی بوده است. به این که در این مسیر همراه شما بوده‌ایم افتخار می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم به کمک تیم تهران پرداخت، با ارائه خدمات مناسب در حوزه پرداخت ارزی و تبادلات مالی آنلاین رضایت شما عزیزان را به دست آوریم.

 از همکاری همیشگی شما سپاسگزاریم و مفتخریم که خدمتگزار شما بوده‌ایم.

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا سفار‌‌تخانه‌های آمریکا را ملزم به خودداری از صدور ویزای مهاجرتی برای افراد فاقد بیمه درمانی نمود. این حکم، از 3 نوامبر اجرایی خواهد شد و دلیل آن، هزینه‌های گزاف درمانی افراد فاقد بیمه برای مردم و بیمه کنندگان آمریکا اعلام شده است.

 

منع صدور ویزای مهاجرتی آمریکا برای افراد فاقد بیمه درمانی

 

بنابراین ویزای مهاجرتی ایالات متحده تنها برای افرادی صادر می‌شود که می‌توانند ثابت کنند بیمه درمانی دارند و یا استطاعت مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های پزکی و درمانی را خرید آن ظرف سی روز پس از ورود به آمریکا دارند.

لازم به ذکر است که ویزای دانشجویی شامل این حکم نمی‌گردد.

به اطلاع می‌رساند به دلیل برگزاری گردهمایی سالانه تهران پرداخت، خدمات پشتیبانی تلفنی و انجام سفارش ها از ساعت 18 روز جمعه 15 شهریور الی 9 صبح روز شنبه، متوقف می باشد. از این رو خواهشمندیم سفارش های خود را تا پیش از این زمان ثبت فرمایید.
 
 
 
بدیهیست که از ساعت 9 صبح شنبه، ارائه خدمات انجام سفارش ها و پشتیبانی مطابق روال همیشگی خواهد بود.

به اطلاع کاربران گرامی می‌رساند بر اساس اطلاعیه رسمی ETS، از ساعت 18 روز چهارشنبه مورخ 98/05/09 الی ساعت 2  پنج شنبه 98/05/10 به علت بروزرسانی سایت ETS، امکان دسترسی به اکانت‌های تافل iBT وجود نخواهد داشت. 

اطلاعیه ETS

همچنین خدمات GRE از جمله ثبت نام در آزمون، کنسل کردن، مشاهده نمرات و ریپورت و سایر خدمات سایت ETS در این زمینه در روز شنبه 98/05/12 از ساعت 4 الی 19 ارائه نخواهند شد.

برای مشاهده اطلاعیه زمان‌بندی تافل iBT به صفحه اصلی بخش تافل و جهت اطلاع از زمان‌بندی GRE، به صفحه اصلی بخش GRE سایت ETS مراجعه نمایید.

دپارتمان امنیت ملی آمریکا (DHS)، اخیرا قانونی را در مورد افزایش هزینه‌های SEVIS Fee دریافتی از دانشجویان و متقاضیان دریافت ویزاهای دانشجویی F، M و فرصت مطالعاتی J، تصویب و اعلام کرده است. طبق این قانون، از ساعت 21:30 روز دوشنبه مورخ 98/04/03 تمامی متقاضیان، ملزم به پرداخت مبلغ جدید و افزایش داده شده می‌باشند. 

افزایش هزینه SEVIS

 

تغییرات SEVIS Fee از قرار زیر است:
 
هزینه SEVIS Fee برای متقاضیان ویزای دانشجویی F و M از 200 دلار به 350 دلار افزایش می‌یابد.
 
هزینه SEVIS Fee برای متقاضیان ویزای J از 180 دلار به 220 دلار افزایش می‌یابد.
 
لازم به ذکر است که قوانین موجود، متقاضیان را ملزم می‌کند که هزینه SEVIS Fee را پیش از صدور ویزای خود پرداخت کنند و رسید این پرداخت را در هنگام حضور در سفارت آمریکا جهت مصاحبه ارائه نمایند. در صورتی که  فردی با وجود پرداخت هزینه SEVIS پیش از تاریخ 98/04/03 ویزای خود را دریافت نکرده باشد یا به آمریکا نرفته باشد، لازم نیست تفاوت هزینه قدیم و جدید را پرداخت نماید.
 
شما می‌توانید متن خبر را در وب‌سایت رسمی دپارتمان امنیت ملی آمریکا مشاهده نمایید.

قانون جدیدی توسط پارلمان استان کبک در کانادا تصویب شده است که طبق آن مهاجرانی که مهارت‌های کاری دارند، جایگزین مهاجرانی می‌شوند که تحت سیستم خانواده محور قبلی اپلای کرده بودند. هدف این قانون، جذب بیش‌تر مهاجرانی است که دارای مهارت‌های معینی می‌باشند. 

تغییر قوانین مهجرت کیک کانادا

بر طبق سیستم جدید که اعتراضات بسیاری را برانگیخته، درخواست مهاجرت 18 هزار نیروی متخصص رد می‌شود و آن‌ها باید تقاضای جدیدی را برای مهاجرت به کبک ثبت کنند. با احتساب اعضای خانواده این افراد، حدود 50 هزار نفر تحت تاثیر این قانون قرار می‌گیرند.
 
دولت محلی استان کبک پیش بینی می‌کند که با اجرای این قانون، زمان بررسی درخواست مهاجرت نیروی تخصصی با مهارت بیش‌تر از 36 ماه به 6 ماه کاهش یابد.

 

وزارت خارجه آمریکا طی دستورالعمل جدیدی از متقاضیان دریافت ویزای این کشور درخواست می‌کند که شناسه شبکه‌های اجتماعی، آدرس ایمیل و شماره تلفن‌های خود در 5 سال اخیر را به کنسول‌گری ارائه دهند. 

 

الزامی شدن بررسی شبکه های اجتماعی توسط آمریکا

 

این دستورالعمل در گذشته تنها مختص افرادی بود که به نقاط خاصی از دنیا رفت و آمد داشتند؛ ولی ارائه آدرس شبکه‌های اجتماعی اکنون برای تمامی متقاضیان ویزای آمریکا اجباری است. وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که احتمالا این دستورالعمل شامل حال 14 میلیون و 700 هزار نفر خواهد شد.
 
مقامات رسمی و دیپلمات‌ها شامل حال این قانون نمی‌شوند ولی افرادی که قصد داشته باشند برای کار یا تحصیل به آمریکا بروند، مجبورند این اطلاعات را ارائه دهند و از این دستورالعمل تبعیت کنند. 
 
یکی از مقامات آمریکا که درخواست کرده ناشناس باقی بماند در مصاحبه با وب‌سایت خبری "هیل"، هدف چنین رویکردی را اطمینان از امنیت مردم آمریکا دانسته و گفته که آمریکا هم‌زمان با ورود قانونی افراد به کشور موافق است.

به اطلاع می‌رساند در روز شنبه 31 فروردین، امکان دریافت خدمات حضوری در دفتر تهران پرداخت وجود ندارد. اما خدمات آنلاین، مطابق تمامی روزهای کاری از ساعت 9 تا 23 ظرف حداکثر 3 ساعت به شما کاربران گرامی ارائه خواهد شد (به استثناء خدمات صدور کارت مستر فیزیکی و مجازی که ظرف حداکثر 8 ساعت انجام می‌شود).

اطلاعیه عدم ارائه خدمات حضوری در تاریخ 31 فروردین 98

 

پشتیبانی تلفنی نیز همچون همیشه در این روز از ساعت 9 صبح تا 23 به صورت پیوسته برقرار می‌باشد.

ضمن تبریک سال نو و با آرزوی بهترین‌ها برای شما کاربران گرامی در سال پیش رو، به اطلاع می‌رساند خدمات تهران‌پرداخت همچون سالیان گذشته، از روز چهارشنبه 29 اسفند 97 تا پایان جمعه  16 فروردین 98 (به استثناء روزهای 1 و 13 فروردین) فقط به صورت آنلاین و ظرف مدت حداکثر 24 ساعت ارائه می‌شوند. در این راستا  از 29 اسفند تا 16 فروردین ماه (به استثناء روزهای 1 و 13 فروردین) خدمات پشتیبانی تلفنی از ساعت 9 صبح تا 11 شب همچون همیشه ارائه می‌شود.
 
ساعات کاری تهران‌پرداخت در نوروز 1398
 
به این ترتیب تهران پرداخت در نوروز امسال فقط در روزهای پنجشنبه 1 فروردین و سه شنبه 13 فروردین به طور کامل تعطیل می‌باشد و فقط در این دو روز حتی پشتیبانی تلفنی نیز ارائه نمی‌شود. از این رو خواهشمندیم در روزهای قبل یا بعد از دو روز ذکر شده، جهت دریافت خدمات از تهران پرداخت اقدام فرمایید.
 
لازم به ذکر است که در تمام طول این دوره، امکان انجام سفارش‌ها به صورت حضوری در محل دفتر مرکزی تهران پرداخت وجود ندارد و سفارش ها فقط به صورت آنلاین و ظرف مدت حداکثر 24 ساعت انجام می‌شوند.
 
امیدواریم در سال 1398 نیز همچون همیشه با همراهی شما کاربران گرامی بتوانیم با بالاترین کیفیت ارائه خدمات نماییم.

به اطلاع می‌رساند که مطابق برنامه ریزی‌های انجام شده، در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز صدور کارت‌های قابل شارژ tpRed مطابق همیشه و ظرف حداکثر دو هفته به انجام خواهد رسید. اما ممکن است به دلایل گوناگون و به خاطر شرایط خاص این روزها، تحویل کارت‌ها در این دوره با تاخیر حداکثر 10 روزه همراه باشد.

لازم به ذکر است که صدور مسترکارت‌های گیفت فیزیکی و مجازی همچون سایر سفارش‌ها در روزهای پایان سال ظرف حداکثر 3 ساعت و در تعطیلات نوروز ظرف حداکثر 24 ساعت به انجام می‌رسند و در این رابطه تاخیری وجود نخواهد داشت.

پیشاپیش از همکاری شما در این زمینه سپاس‌گذاریم.

 

به اطلاع می‌رساند در روز یکشنبه 21 بهمن، امکان دریافت خدمات حضوری در دفتر تهران پرداخت واقع در خیابان کارگر شمالی وجود ندارد. اما در این روز خدمات آنلاین، مطابق تمامی روزهای کاری از ساعت 9:00 تا 23:00 ظرف حداکثر 3 ساعت ارائه خواهد شد. 
 
 خدمات پشتیبانی تلفنی تهران پرداخت در این بازه زمانی مانند همیشه از ساعت 9:00 تا 23:00 ارائه می‌شود.
 
اطلاعیه عدم ارائه خدمات حضوری در تاریخ 21 بهمن
تهران‌پرداخت به عنوان نامزد نهایی در یازدهمین دوره این جشنواره در گروه خدمات مالی، بانکی و پرداختی انتخاب شده است.
 
جشنواره وب و موبایل ایران، که یکی از بزرگ‌ترین رویدادها در اکوسیستم استارتاپی کشور است، بزرگترین رقابت سال در میان سایت‌ها و نرم‌افزارهای موبایل فارسی در گروه‌های مختلف است.
 
 
در این جشنواره یک وب‌سایت و یک نرم‌افزار موبایل با رای داوران به عنوان برترین وب‌سایت یا نرم‌افزار موبایل ایران انتخاب می‌گردد و به آن تندیس افتخار در حوزه وب و موبایل ایران اعطا می‌شود.
 
 از سال 1392 که دو جشنواره وب ایران و جشنواره نرم‌افزارهای موبایل ایران با یکدیگر ادغام شدند و  تحت نام جشنواره وب و موبایل ایران برگزار گردید، تاکنون 11 دوره از جشنواره وب و موبایل ایران برگزار شده است.
کمیسیون اروپا به دلیل منع فروشندگان در استفاده از سرویس‌های بانکی ارزان‌تر در خارج از کشورشان توسط مستر کارت، این شرکت را جریمه کرده است. پیش از این و در سال 2015 نیز مسترکارت بانک‌های دریافت کننده پرداخت‌های کارتی را مجبور کرده بود که حتی اگر قیمت‌های سایر کشورهای موجود در اتحادیه اروپا ارزان‌تر بودند، هزینه گران‌تری که برای کشور مقصد تعیین شده است را اعمال کنند و این موضوع به ضرر فروشندگان بود، چرا که به این ترتیب کارمزد بین بانکی بالاتری توسط فروشندگان پرداخت می شود.
 
جریمه مستر کارت
 
مسترکارت گفته است که بسته شدن این پرونده نقطه عطف مهمی برای این شرکت بوده است. 
مارگارت وستاگر، عضو کمیسیون اروپا می‌گوید: "مصرف‌کنندگان اروپایی برای خرید غذا یا پوشاک یا خرید آنلاین هر روزه از کارت‌های پرداختی استفاده می‌کنند. با منع فروشندگان از خرید با شرایط بهتری که توسط بانک‌های سایر کشورها ارائه می‌شوند، قوانین مسترکارت به طور مضنوعی هزینه پرداخت با کارت را افزایش می‌دهد و به فروشندگان و خرده فروشان اتحادیه اروپا ضرر می‌زند."
 
مسترکارت دومین تامین‌کننده بزرگ خدمات کردیت کارت در بازار اروپا است. 
 
به علت همکاری مسترکارت با روند تحقیقات، 10 درصد از مبلغ جریمه کاسته شد. 
 
شرکت مسترکارت در بیانه‌ای اعلام کرد: "این تصمیم تنها به شیوه‌های قدیمی مرتبط است، بازه زمانی محدودی که کم‌تر از 2 سال است را پوشش می‌دهد و به اصلاح روش‌های تجاری کنونی مسترکارت نیازی ندارد."
به نظر می رسد نام mastercard که بیش از 50 سال است بر روی لوگوی این شرکت قرار دارد، دیگر به اندازه‌ای مفید نیست که مسترکارت آن را در لوگوی خود باقی بگذارد. در نتیجه، این شرکت نام مسترکارت را از لوگوی خود که به شکل دو دایره قرمز و زرد به هم پیوسته می‌باشد، حذف کرده است.
 
 
mastercard
 
مسترکارت از این نظر به گروه کوچکی از ارزشمندترین‌ برندهای جهان مثل Apple ،Nike و Target پیوست که در نشان تجاری خود به جای نام شرکت، تنها از یک تصویر انتزاعی استفاده می‌کنند.
 
همچنین این کار می‌تواند به تغییر ماهیت پرداخت از دیدگاه این شرکت نیز اشاره داشته باشد. کارشناسان معتقدند که مسترکارت در سال‌های اخیر تلاش می‌کند تا خود را به عنوان یک شرکت تکنولوژی محور در صنعت پرداخت بین‌المللی معرفی نماید.
 
به گفته مدیران شرکت مسترکارت، بیش از 80 درصد مردم لوگوی این شرکت را بدون نام درج شده زیر آن نیز می‌شناسند.

مفتخریم که در 6 سال گذشته همراه شما بوده ایم و از این که در طول این سالها، با ارائه خدمات مناسب و پشتیبانی قوی موفق به جلب رضایت شما شده‌ایم، به خود می بالیم.

 

تهران پرداخت 6 ساله شد.

 

رضایت و همدلی شما ارزشمندترین دستاوردی است که در این سالها به دست آورده ایم و همواره می کوشیم تا امانتدار خوبی برای این سرمایه ذی قیمت باشیم. به این امید که همیشه اولین و تنها انتخاب شما باشیم.

به اطلاع می رساند آدرس دفتر مرکزی تهران پرداخت از خیابان بلوار کشاورز به آدرس زیر تغییر یافته است:

بزرگراه جلال آل احمد، ضلع جنوب شرقی تقاطع خیابان کارگر شمالی، پلاک 40، طبقه سوم.

 

اطلاعیه تغییر آدرس تهران پرداخت

 

شما می توانید از این پس، جهت پرداخت حضوری به این آدرس مراجعه فرمایید. ساعات کاری برای پرداخت حضوری همچون همیشه و بدون تغییر، در روزهای شنبه تا چهارشنبه -در صورت تعطیل نبودن- از ساعت 9 تا 17 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 9 تا 14:30 می باشد.

همچنین به اطلاع می رساند شماره تلفن های تهران پرداخت هنوز هیچ تغییری نداشته است و به شرح زیر می باشند:

88976264
88977649
88390134
88390145

ضمن تشکر از همکاری شما کاربران گرامی، اگر در این رابطه سوال یا ابهامی دارید، می توانید جهت دریافت مشاوره، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.

به اطلاع می‌رساند در روز پنجشنبه 17 خرداد، در دفتر تهران پرداخت واقع در خیابان بلوار کشاورز امکان ارائه خدمات حضوری وجود ندارد. در این روز ارائه خدمات آنلاین و انجام ‌سفارش‌های آنلاین مطابق تمام پنجشنبه ها از ساعت 9:00 تا 14:30 ظرف حداکثر ۳ ساعت و پس از آن ظرف حداکثر ۲۴ ساعت خواهد بود.

 

ساعات کاری پنجشنبه 17 خرداد

 

لازم به ذکر است که خدمات پشتیبانی تلفنی تهران پرداخت در این بازه زمانی همچون همیشه و بدون وقفه از ساعت 9 تا 23 ارائه می‌شود.

ضمن عرض تبریک سال نو و با آرزوی بهترین‌ها برای شما کاربران گرامی در سال پیش رو، به اطلاع می رساند از ابتدای روز 1 فروردین 97 تا پایان روز 12 فروردین 97، خدمات تهران‌پرداخت بدون توقف و ظرف مدت حداکثر 24 ساعت ارائه می‌شود.
 
 همچنین به اطلاع می‌رساند نوروز امسال فقط در 2 روز یعنی 29 اسفند 1396 و 13 فروردین1397 تهران پرداخت به طور کامل تعطیل می باشد و حتی پشتیبانی تلفنی نیز در این دو روز ارائه نمی شود. از این رو خواهشمندیم در روزهای قبل یا بعد از این دو روز (شامل تقریباً تمام طول تعطیلات عید نوروز) جهت دریافت خدمات، از تهران پرداخت اقدام فرمایید.
 
 
ساعات کاری تهران پیمنت در نوروز 96
 
 
در تمام طول این دوره (29 اسفند تا 13 فروردین) امکان انجام سفارش‌ها به صورت حضوری وجود ندارد و سفارش ها فقط به صورت آنلاین و ظرف مدت حداکثر 24 ساعت انجام می شوند.
 
لازم به ذکر می باشد که در روزهای 29 اسفند تا 4 فروردین و در روزهای 10، 11، 12 و 13 فروردین، به دلیل محدودیت های بانکی برای پایا در روزهای تعطیل، امکان واریز ریالی به حساب بانکی کاربران وجود ندارد و از 5 فروردین 97، امکان واریز مبالغ ریالی به حساب کاربران وجود خواهد داشت.
 
همچنین  از 1 تا 12 فروردین ماه (یه استثناء روزهای 29 اسفند و 13 فروردین) خدمات پشتیبانی تلفنی از ساعت 9 صبح تا 11 شب همچون همیشه ارائه می‌شود.

اولین معامله بیت کوین کم‌تر از 10 دقیقه پس از ورود آن به بازار معاملات آتی بورس شیکاگو در وب‌سایت CBOE انجام گرفت. 

بیت کوین در بورس شیکاگو

 

معاملات آتی بورس برای این ارز رمزنگاری شده، با رقم 15000 دلار آغاز شد. کمی بعد، بازار بورس شیکاگو در توییتر خود اعلام کرد کند شدن  وب‌سایت cboe.com به دلیل استقبال از بیت کوین است و خللی در آن پیش نیامده است. 
 
بیت کوین در اولین روز حضور خود در بازار آتی بورس، با عقد بیش از 1,000 قرارداد در عرض تنها 3 ساعت، رکورد بیش‌ترین تعداد قرارداد را شکست. 
 
پذیرفته شدن بیت کوین در بازارهای بورس، به دلیل آن که تا حد زیادی ریسک استفاده از آن را برای برندهای معتبر جهانی کاهش می‌دهد، می‌تواند موجب افزایش اعتبار آن در بازارهای بین‌المللی شود. حال در شرایطی که بازار CBOE (بورس شیکاگو) به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای بین‌المللی بیت کوین را وارد بازار معاملاتی آتی خود نموده است، احتمال این که سایر بورس‌ها نیز بیت کوین را به جریان معاملات آتی خود اضافه کنند، بیشتر شده است.
 
برخی کارشناسان معتقدند استقبال بسیار  زیاد و افزایش سریع قیمت بیت کوین، ممکن است موجب مختل شدن شبکه بلاک چین آن شود؛ هر چند بعضی دیگر از کارشناسان، در این رابطه بسیار خوش بین هستند.
 
حال سوال مهم این است که آیا  به زودی شاهد حضور گسترده بیت کوین در بازارهای بورس بین المللی خواهیم بود؟

روز دوشنبه 5 دسامبر، دیوان عالی آمریکا با حکمی اجازه داد فرمان مهاجرتی ترامپ که ورود ایرانیان و شهروندان 5 کشور عمدتاً مسلمان را به ایالات متحده محدود می‌کند، تا زمان رسیدگی به شکایت‌ها اجرا شود.

اجرای کامل فرمان ترامپ مبنی بر محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا با حکم دیوان عالی

از 9 قاضی عالی، 7 نفر درخواست دولت را برای لغو دو حکم قاضی‌های ایالاتی که اجرای فرمان رییس جمهور آمریکا را متوقف کرده بود، تایید کردند. بدین ترتیب حکم ترامپ، تا زمان بررسی شکایت‌های حقوقی در دادگاه‌های تجدید نظر، به طور کامل اجرا می‌شود.

 

منظور از حکمی که می تواند به طور کامل اجرا شود، سومین فرمان مسافرتی و مهاجرتی ترامپ است که در ماه سپتامبر و پس از منقضی شدن فرمان قبلی او صادر شد. مطابق آن فرمان، امکان ورود شهروندان ایران و 6 کشور دارای شهروندان عمدتاً مسلمان از تاریخ 24 سپتامبر به مدت نامعلوم به آمریکا به عنوان مهاجر یا غیرمهاجر معلق شد.

 

فرمان مربوطه در مورد ایرانیان، شامل افراد زیر نمی‌شود:

 

•   دارندگان ویزای دانشجویی (F1-F2)

•   دارندگان ویزای فرصت مطالعاتی (J1-J2)

•   افراد دو تابعیتی به جز کشورهای شامل این فرمان، یعنی افرادی که به جز پاسپورت ایران پاسپورت کشور دیگری را هم دارند (و نه فقط اقامت)

•   دارندگان گرین کارت آمریکا

•   افرادی که ویزایشان پیش از اجرای این فرمان صادر شده باشد.

 

طبق این فرمان، از روز 18 اکتبر اجازه ورود حتی برای ایرانیانی که بتوانند ثابت کنند با شخصی در آمریکا رابطه واقعی دارند، صادر نمی‌شود.

 

 البته گفته می‌شود که  در شرایط خاص استثنا وجود دارد و لذا این افراد، قادر خواهند بود برای دریافت ویزا به سفارت آمریکا درخواست استثنا بدهند (هنوز چگونگی فرآیند این کار روشن نیست):

•   افرادی که در گذشته سابقه ورود به آمریکا را داشته‌اند.

•   افراد مقیم آمریکا که برای تحصیل یا کار از آمریکا خارج شده‌اند.

•   دیدار با اعضای درجه یک خانواده (فرزند، پدر، مادر، برادر، خواهر، همسر فرزند، نوه، پدربزرگ، مادربزرگ)

•   امور پزشکی

•   افرادی که برای دولت آمریکا کار می‌کنند.

•   افرادی که عضو سازمان‌های بین‌المللی هستند و برای شرکت در جلسات قصد ورود به آمریکا دارند.

 

حال باید دید آیا ساز و کارهای قضایی آمریکا راهی را برای مخالفان این حکم جهت جلوگیری از اجرای آن باز خواهد نمود؟

ددلاین 1 دسامبر  2017 برای اپلای در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا با روزهای پنجشنبه و جمعه، 9 و 10 آذر 96 تقارن یافته است. مشابه با سال‌های گذشته، در این روزها (با وجود این که روزهای پنجشنبه و جمعه هستند) سفارش‌های Application Fee دانشگاه ها، صدور مستر کارت های فیزیکی و مجازی یک بار شارژ و تمامی پرداخت‌های مرتبط با TOEFL iBT، GRE، IELTS و PTE از ساعت 9 صبح تا 10 شب توسط تهران پرداخت، ظرف مدت حداکثر سه ساعت انجام می شوند.
 
 
ددلاین
 
همچنین خدمات پشتیبانی تلفنی نیز در این دوره، مشابه با سایر روزهای سال و بدون توقف، از ساعت 8 صبح تا 12 شب ارائه می‌شوند.
 
لازم به ذکر می‌باشد که سایر انواع سفارش‌ها در این دو روز مطابق با جدول زمانی سایت و طبق رویه معمول انجام می‌شوند.
 
با این وجود، بر اساس تجربه سال‌های گذشته، توصیه اکید ما این است که حداکثر تا روز پنجشنبه 9 آذرماه، سفارش‌های خود را ثبت نمایید تا در رابطه به رسیدن به ددلاین 1 دسامبر آرامش بیشتری داشته باشید و به این ترتیب ما را نیز در ارائه بهتر خدمات، یاری فرمایید.
 
از اینکه در طول 5 سال گذشته این افتخار را داشته‌ایم که خدمتگزار شما باشیم، به خود می‌بالیم. در طول این سال‌ها تهران‌پرداخت به مدد یک تیم توانمند و سختکوش در موارد زیادی موفق به کسب رضایت شما کاربران ارزشمند شده است و چه افتخاری بالاتر از این؟
 
tehranpayment
 
امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات خوب و با کیفیت در حوزه پرداخت‌های آنلاین ارزی و تبادلات مالی اینترنتی، در به دوش کشیدن این مسئولیت سنگین و پرچالش اما شیرین و دوست‌داشتنی موفق باشیم و به این ترتیب بتوانیم برای سال‌های سال، با غرور و لذت، شما کاربران گرانقدر را در راستای رفع نیازهای مرتبط با پرداخت‌های آنلاین ارزی شما، همراهی کنیم.
 
در پایان از همراهی و همکاری همیشگی شما کاربران گرامی، سپاسگزاریم و خوشحالیم که ما را انتخاب کرده‌اید.
 
با آرزوی بهترین‌ها
مجید خاکپورمقدم
سومین فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، با صدور حکمی توسط یک قاضی فدرال در دادگاهی در هاوایی به مدت 14 روز و تا صدور حکمی دیگر که مشخص می کند آیا دستور رییس جمهور آمریکا قانونی بوده است یا خیر، متوقف شده است.
 
لغو محمدودیت حکم ترامپ
 
از آن جا که دوره اجرای فرمان دوم که با رای دیوان عالی با استثناهایی در حال انجام بود، تمام شده است و با توجه به توقف اجرای نسخه سوم، قاعدتا در حال حاضر هیج محدودیتی برای ورود ایرانیان به آمریکا و صدور ویزا برای آنان طبق روال قبل وجود ندارد، مگر این که دیوان عالی دستور جدیدی صادر نماید.
 
در نتیجه عملاً به مدت ١۴روز صدور روادید برای شهروندان ایرانی و ۵ کشور دیگر طبق معمول قبل از دوره ریاست جمهوری ترامپ می باشد.
 
قرار بود فرمان جدید رییس جمهور آمریکا از روز چهارشنبه اجرا شود که به این ترتیب فعلاً به مدت 14 روز و تا زمان مشخص شدن رای قطعی دادگاه مبنی بر قانونی بودن یا نبودن آن، اجرا نخواهد شد.
 
‏البته دولت آمریکا اعلام نموده است که به این حکم اعتراض خواهد کرد.
 
همچنین با توجه به صدور فرمان سوم توسط ترامپ، فرآیند بررسی پرونده احکام قبلی توسط دیوان عالی نیز،که قرار بود در طول پاییز امسال انجام شود نیز معلق شده بود.
با توجه به تحولات اخیر دیپلماتیک که میان دو کشور آمریکا و ترکیه رخ داده است، این دو کشور صدور انواع ویزای غیرمهاجرتی در سفارت‌خانه‌های کشور دیگر را به حالت تعلیق در آورده اند. در نتیجه این امر، صدور ویزا‌های غیر مهاجرتی (J1/J2، F1/F2 و B1/B2) در سفارت آمریکا در ترکیه متوقف شده است. 
 
تعلیق رسمی خدمات سفارتخانه امریکا در ترکیه
 
طبیعتا این تنش‌ها علاوه بر شهروندان ترکیه، ایرانیانی که برای دریافت ویزا به سفارت آمریکا در ترکیه مراجعه می‌نمایند را نیز در بر می‌گیرد و ایرانیان فعلاً نمی‌توانند برای دریافت وقت مصاحبه سفارت آمریکا در کشور ترکیه اقدام نمایند.
 این در حالیست که ماه‌هاست است سفارت آمریکا در ترکیه، هیچ وقت سفارتی را برای درخواست ویزای این کشور را برای ایرانیان باز نکرده است و بدین ترتیب عملا تغییر خاصی در وضعیت صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان توسط سفارت این کشور در ترکیه ایجاد نشده است.
دولت ترامپ فرمان مهاجرتی در مورد ایران و چند کشور دیگر را تمدید کرد. در این ابلاغیه، ورود شهروندان ایرانی به عنوان مهاجر یا غیرمهاجر به آمریکا معلق می‌شود. 
این فرمان در مورد ایرانیان، شامل افراد زیر نمی‌شود:
•   دارندگان ویزای دانشجویی (F1-F2)
•   دارندگان ویزای فرصت مطالعاتی (J1-J2)
•   افراد دو تابعیتی (به جز کشورهای شامل این فرمان) یعنی افرادی که به جز پاسپورت ایران، پاسپورت کشور دیگری را هم دارند (و نه فقط اقامت)
•   دارندگان گرین کارت آمریکا
•   افرادی که ویزایشان پیش از اجرای این فرمان صادر شده باشد.
 
تمدید فرمان ممنوعیت سفر به آمریکا به مدت نامعلوم
 
 
این فرمان از ساعت 3:30 بعد‌ از ظهر روز 24 سپتامبر اجرا می‌شود. ایرانیانی که می‌توانند ثابت کنند با شخص یا نهادی در آمریکا رابطه واقعی دارند، تا پایان روز 17 اکتبر شامل این فرمان نمی‌شوند؛ اما پس از این تاریخ محدودیت سفر در مورد آن‌ها نیز اجرا می‌شود. 
طبق این فرمان، از روز 18 اکتبر اجازه ورود حتی برای ایرانیانی که بتوانند ثابت کنند با شخصی در آمریکا رابطه واقعی دارند، صادر نمی‌شود.
 البته گفته می شود که  در شرایط خاص استثنا وجود دارد و این افراد، قادر خواهند بود برای دریافت ویزا به سفارت آمریکا درخواست استثنا بدهند (هنوز چگونگی فرآیند این کار روشن نیست):
•   افرادی که در گذشته سابقه ورود به آمریکا را داشته‌اند.
•   افراد مقیم آمریکا که برای تحصیل یا کار از آمریکا خارج شده‌اند. 
•   دیدار با اعضای درجه یک خانواده (فرزند، پدر، مادر، برادر، خواهر، همسر فرزند، نوه، پدربزرگ، مادربزرگ) 
•   امور پزشکی
•   افرادی که برای دولت آمریکا کار می‌کنند. 
•   افرادی که عضو سازمان‌های بین‌المللی هستند و برای شرکت در جلسات قصد ورود به آمریکا دارند. 
دولت آمریکا این فرمان را قطعی خوانده است؛ اما آیا مشکلات ناشی از این تمدید باعث کشیده شدن دوباره آن به دادگاه می‌شوند؟
دیروز سه‌شنبه ۱۷ مرداد، مجلس شورای اسلامی با ایحاد تغییراتی در ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی که شش سال پیش تصویب شده بود، معافیت تحصیلی مشمولان دیپلم برای ادامه تحصیل در خارج از  کشور را حذف کرد.
 
حذف معافیت تحصیلی دیپلم
 
بر اساس این مصوبه جدید، مردان جوان تا حداکثر یک سال پس از دریافت دیپلم، می توانند در یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مورد تأیید وزارت‌خانه‌های علوم یا بهداشت در "داخل کشور" پذیرفته شوند، تا بتوانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند، مشروط به اینکه دارای غیبت غیرموجه نباشند.
 
البته این مصوبه جدید مجلس برای تبدیل شدن به قانون نیازمند به تأیید شورای نگهبان می باشد و فعلاً به قانون تبدیل نشده است.
 
بر اساس قانون فعلی (قبل از مصوبه اخیر) مشمولان دیپلم می‌توانند از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل در خارج از ایران هم استفاده کنند که در مصوبه جدید مجلس واژه "خارج" حذف شده و این مصوبه فقط دانشگاه‌های داخلی را در برمی‌گیرد. 
 
در حال حاضر و تا پیش از تایید و ابلاغ این قانون، مشمولان دارای دیپلم می توانند با سپردن وثیقه از معافیت سربازی برای تحصیل در دوره کارشناسی در کشورهای دیگر با سپردن وثیقه استفاده کنند.
 
این مصوبه بر روی معافیت تحصیلی دوره های کارشناسی ارشد و دکترا تاثیری ندارد و مشمولانی که در دوره های تحصیلات تکمیلی (Graduate) پذیرش تحصیلی داشته باشند، معافیت تحصیلی دریافت می کنند.
به اطلاع می‌رساند فعالیت‌های تهران پرداخت در روز شنبه 14 مرداد 96، مشابه با سایر روزهای کاری و به روال معمول می‌باشد. بنابراین امکان مراجعه حضوری کاربران گرامی از ساعت 9 تا 17 به دفتر مرکزی تهران پرداخت وجود دارد و سفارش‌های آنلاین نیز از ساعت 9 تا 22 ظرف حداکثر 3 ساعت انجام می‌شوند.
 
شنبه تعطیل نیستیم
 
 
 پشتیبانی تلفنی نیز از ساعت 8 صبح تا 24 روز شنبه، همچون همیشه و بدون توقف ارائه می‌شود.
 
به امید کسب رضایت شما کاربران گرامی
مطابق گزارش ها، از ساعت ۲۰ عصر پنج‌شنبه 29 جولای 2017 به وقت واشنگتن (چهار و نیم بامداد جمعه 9 تیرماه 1396 به وقت تهران)، منع صدور روادید به شهروندان ایران و ۵ کشور عمدتا مسلمان دیگر مبتنی بر فرمان دونالد ترامپ اجرا خواهد شد.
 
طبق اعلام یک مقام دولتی آمریکا، وزارت خارجه طی دستورالعملی ارسالی برای کنسول‌گری‌های خود در سرتاسر جهان، اعلام نموده است که شهروندان ایرانی و 5 کشور مسلمان دیگر باید یک "خویشاوند نزدیک" یا رابطه کاری در آمریکا داشته باشند تا امکان دریافت روادید را داشته باشند.
 
مطابق این دستورالعمل، والدین، همسر، فرزند (از جمله فرزندان بزرگ‌سال)، داماد، عروس، خواهر یا برادر، "خویشاوند نزدیک" حساب می‌شوند اما نوه، پدربزرگ، مادربزرگ، شوهر خواهر، زن برادر، نامزد یا دیگر خویشاوندان شامل آن نیستند. در عین حال دولت آمریکا به ماموران کنسولی اجازه داده است که به تشخیص خود، برای افراد دیگری که "پیش‌تر پیوند عمده‌ای با آمریکا برقرار کرده باشند" یا "تعهدات کاری و حرفه‌ای عمده‌ای دارند" روادید صادر کنند.
 
 

آغاز اجرای منع صدور ویزای آمریکا

 
این  محدودیت مبتنی بر نسخه دوم فرمان مهاجرتی رئیس‌جمهوری آمریکا اعمال می شود که طبق آن، کسانی که روادید روی گذرنامه‌شان خورده است یا کارت سبز اقامت در آمریکا دارند، هم‌چنان می‌توانند وارد آمریکا شوند. بر عکس نسخه اول فرمان که جلوی ورود این عده را هم می‌گرفت.
 
بر طبق فرمان رئیس‌جمهوری آمریکا که اجرای آن به‌زودی آغاز می‌شود، صدور روادید آمریکا برای شهروندان شش کشور ایران، سوریه، سودان، سومالی، لیبی و یمن دست‌کم برای ۹۰ روز متوقف می‌شود. این فرمان همچنین ورود پناه‌جویان را به مدت ۱۲۰ روز معلق می‌کند.
این تغییرات پس از آن رخ داد که حکم دوم منع صدور روادید و ورود ایرانیان و شهروندان 5 کشور که توسط ترامپ صادر شده بود، ابتدا در چند دادگاه مورد اعتراض قرار گرفت و به مرحله اجرا نرسید، تا این که دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد اجازه می‌دهد فرمان منع صدور روادید اجرا شود اما با این استثنا که فرمان مهاجرتی نمی‌تواند علیه شهروندان خارجی اعمال شود که دارای "ارتباطی اصیل" با شخص یا شرکتی در ایالات متحده هستند.
 
 پس از آن آقای ترامپ گفت که این ممنوعیت ۷۲ ساعت بعد به اجرا گذاشته خواهد شد. آقای ترامپ که هدف از فرمان مهاجرتی‌اش را بهبود امنیت در آمریکا عنوان کرده بود، تصمیم تازه دادگاه را "پیروزی آشکار" برای امنیت ملی آمریکا خوانده است.
 
دیوان عالی در متن تصمیمش در این باره مثال زده بود "ارتباط اصیل" شامل افرادی می شود که می خواهند وارد آمریکا شوند تا با عضو خانواده خود زندگی یا ملاقات کنند، دانشجوی دانشگاهی در آمریکا باشند، کارمند شرکتی در آمریکا باشند، یا برای سخنرانی در جمعی در آمریکا دعوت شده باشند.  دیوان عالی گفت این شامل "کسانی نمی شود که فقط برای پرهیز (از دستور اجرایی دولت) وارد یک رابطه می شوند."
 
بدین ترتیب ایرانیانی که خویشاوند درجه اولی در آمریکا دارند، ویزای آن ها تاکنون صادر شده است، گرین کارت دارند، دانشجو هستند (یا پذیرش تحصیلی یا پژوهشی دریافت کرده اند) و یا با شرکتی در آمریکا ارتباط کاری قوی دارند، می توانند کماکان ویزای آمریکا دریافت کنند و منعی برای ورود به آمریکا ندارند.
 
البته هنوز دستورالعمل های دقیقی برای حالت های مختلف ویزا و سفر به آمریکا صادر و یا اعلام نشده است و در صورت دریافت گزارش های معتبری در این رابطه، TehranPayment.com مراتب را از طریق سایت خود، به اطلاع کاربران می رساند.

 

تهران پرداخت ثبت نام و صدور مستر کارت قابل شارژ tpRed را آغاز کرده است. این محصول جدید که یک کارت قابل شارژ می باشد، دارای قابلیت دریافت پول از دستگاه های خودپرداز (ATM) متصل به شبکه مستر کارت است. از این رو می توان این کارت را جایگزینی مناسب برای پول نقد، در سفرهای خارجی دانست.
 
مستر کارت tpRed
 
مستر کارت tpRed، همچنین یک ابزار کارآمد برای پرداخت های آنلاین و خرید کالا و خدمات در اینترنت است. ضمن این که با فیزیک مستر کارت tpRed (مشابه با کارت های بانکی در ایران) می توان در خارج از کشور اقدام به خرید حضوری با استفاده از دستگاه های POS نمود.
 
هرچند که ارز پایه مستر کارت tpRed، دلار آمریکا می باشد ولی با استفاده از این کارت می توان پرداخت با هر نوع ارزی (یورو، پوند، دلارکانادا، دلار استرالیا و...) را در سرتاسر جهان انجام داد.
 
مستر کارت tpRed دو ساله است  و پس از گذشت مدت اعتبار دو ساله این کارت، امکان تمدید آن نیز وجود دارد.
 
اگر مایل هستید در مورد این کارت ها، بیشتر بدانید، روی لینک های زیر کلیک فرمایید:
 
 
 
تهران پرداخت امیدوار است با ارائه محصولات و خدمات جدید، پرداخت های ارزی را برای کاربران ایرانی بیش از همیشه، آسان و لذت بخش نماید.
به اطلاع می رساند دوره انقضای مستر کارت های مجازی ارائه شده توسط تهران پرداخت که در گذشته 1 ماه بود، به 3 ماه افزایش یافته است. بدین ترتیب پس از صدور هر مستر کارت مجازی، می‌توان آن را تا سه ماه بعد مورد استفاده قرار داد و پس از آن مستر کارت منقضی می شود و قابل استفاده نمی باشد.
 
تمدید اعتبار مسترکارت
 
لازم به ذکر است که حتی پس از انقضای مستر کارت های مجازی، حداکثر تا دو هفته پس از انقضا، امکان انتقال موجودی مستر کارت مجازی به کارت جدید پس از کسر 5 تا 9 دلار نیز وجود دارد که بدین ترتیب می توان از موجودی مستر کارت مجازی جدید تا 3 ماه پس از انتقال، استفاده کرد.
 
امیدواریم با بهبود محصولات و خدمات در کسب رضایت شما موفق باشیم.
یک دادگاه تجدیدنظر در سان فرانسیسکو در آمریکا، حکمی صادر کرده است که دادخواست دولت ایالات متحده برای نقض تصمیم یک قاضی فدرال در ایالت هاوایی را رد می کند. در نتیجه این حکم تجدید نظر، دستور مهاجرتی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در رابطه با منع ورود ایرانیان و شهروندان 5 کشور دیگر عمدتاً مسلمان به آمریکا همچنان متوقف خواهد بود.
 
این حکم که در روز 12 ژوئن (22 خرداد) صادر شده است، حکم قاضی فدرال هاوایی را که دستور ترامپ را "تبعیض علیه مسلمانان" دانسته بود، را تایید می کند و آن را "علیه یک دین به خصوص" ارزیابی کرده است.
 
trump ban
 
همزمان این حکم در رابطه با این که آیا فرمان ترامپ ناقض قانون اساسی آمریکا باشد یا نباشد، سکوت کرده است و در عین حال به دولت اجازه می دهد که پیشینه مسافران را مورد بازبینی قرار دهد، امری که دادگاه هاوایی آن را متوقف کرده بود. 
 
حال شاید تنها امید دولت آمریکا برای بازگرداندن این فرمان، دفاع از آن در دیوان عالی آمریکا باشد. این در حالی است که  هنوز هیچ واکنشی مبنی بر پذیرش  یا عدم پذیرش درخواست بررسی مجدد این پرونده، از دیوان عالی آمریکا دیده نشده است. دیوان عالی آمریکا معمولا تعداد کمی از پرونده هایی که به آن ارجاع می شود را مورد بررسی قرار می دهد.
 
پیشتر رویترز گزارش کرده بود که مطابق آمارهای وزارت امور خارجه آمریکا در چند ماهه پس از آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ، صدور ویزاهای غیر مهاجرتی برای شهروندان کشورهای مسلمان و به ویژه شهروندان 6 کشور موضوع  فرمان ضد مهاجرتی ترامپ به نحو محسوسی کاهش یافته و در مواردی حتی به نصف رسیده است.
 
با این وجود  ایرانیان کماکان می توانند برای دریافت ویزا از کشور ایالات متحده اقدام به تعیین وقت مصاحبه و شرکت در مصاحبه سفارت آمریکا نمایند و همچنان صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان، (هرچند محدودتر از گذشته) ادامه دارد .
در روزهای اخیر تهران پرداخت فروش مستر کارت فیزیکی را دوباره آغاز کرده است. مستر کارت فیزیکی tp Gift که با استفاده از آن امکان انجام پرداختهای ارزی در سراسر جهان وجود دارد، با حداقل موجودی 50 دلار و حداکثر موجودی 1,000 دلار به نام هر فرد صادر و عرضه میشود.
 
مستر کارت فیزیکی
 
این مسترکارتهای فیزیکی  جهت انجام پرداختهای آنلاین مربوط به ثبت نام آزمونهای بینالمللی مثل تافل iBT و GRE، پرداختهای مرتبط با اپلای مثل هزینه Application Fee، هزینه های مسافرتی و مهاجرتی مانند پرداخت هزینه درخواست ویزای آمریکا و کانادا یا خرید بلیط پروازهای خارجی و رزرو هتلها در سراسر جهان قابل استفاده میباشد. از جمله دیگر کاربردهای مهم این مسترکارتها، خرید کالا از وب سایت هایی مثل Amazon و Aliexpress و خرید نرم افزار و Application ها میباشد.
 
با فیزیک این کارتها که به رنگ سبز میباشند نیز می توان در بیش از 210 کشور جهان با استفاده از دستگاه های POS به صورت حضوری خرید کرد. 
 
این کارت ها که از نوع Prepaid و یک ساله هستند و دارای کنترل پنل آنلاین میباشد که به صورت آنی موجودی و تراکنشهای کارت را به کاربران نمایش میدهد. همچنین برای استفاده از این کارتها نیازی به تغییر IP نیست و Billing Address مورد نیاز برای انجام پرداخت نیز همراه با فیزیک کارت برای کاربران ارسال میشود.
 
تهرانپرداخت امیدوار است به زودی صدور کارتهای مستر فیزیکی قابل شارژ را نیز به سبد کالاها و خدمات خود اضافه نماید.
چند روزی است که کاربران وب سایت TehranPayment، در هنگام ورود به این سایت با قالب جدیدی روبرو می شوند. قالبی که در طراحی آن تلاش شده است علاوه بر ایجاد تجربه کاربری بهتر، در دیوایس های مختلف (مثل انواع گوشی های هوشمند و تبلت) نیز به سادگی قابل استفاده باشد.
 
قالب جدید تهران پرداخت
 
 
همچنین میتوان از امکان "ثبت سفارش سریع" و "چت آنلاین" به عنوان دو قابلیت جدید وبسایت TehranPayment نام برد که در قالب جدید سایت  TehranPayment اضافه شدهاند.
 
ما امیدواریم به این ترتیب، استفاده از خدمات تهرانپرداخت را برای شما کاربران گرامی، سادهتر، سریعتر و لذت بخشتر نماییم. شما  نیز میتوانید با ثبت پیشنهادها و انتقادهای خود در بخش "نظرات مشتریان"، ما را در بهبود روز افزون قالب جدید سایت و رفع نواقص آن، یاری فرمایید.
به اطلاع کاربران گرامی تهران پرداخت می رساند که سرویس پرداخت SEVIS Fee در سهند تهران پرداخت، که موقتاً به دلیل تغییرات در وب سایت FMJfee متوقف شده بود، دوباره فعال شده است.
 
sevis سهند
 
از این رو شما می توانید برای پرداخت هزینه SEVIS Fee و تعیین وقت سفارت آمریکا از خدمات آنی و بدون واسطه سهند تهران پرداخت در آدرس SAHAND.TehranPayment.com استفاده نمایید. بدین ترتیب نیازی نیست تا اطلاعات حساب های کاربری خود را برای ما ارسال کنید و خودتان می توانید مستقیماً از طریق سهند، پرداخت هزینه SEVIS Fee را انجام دهید.
 
به طور مشابه امکان پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا (MRV Fee) و گرفتن وقت سفارت در سایت usvis-info.com نیز کماکان در سهند تهران پرداخت وجود دارد.
 
امیدواریم به زودی بتوانیم خدمات جدیدی را به سهند تهران پرداخت بیافزاییم و بدین ترتیب سهولت و سرعت بیشتری را برای ارائه خدمات به شما کاربران عزیز، فراهم آوریم.
 
یک قاضی فدرال در ایالت هاوایی، حکم جدید ترامپ را در سراسر ایالات متحده آمریکا معلق کرده است.
 
 
لغو حکم ترامپ
 
این برای بار دوم است که حکم  رییس جمهور آمریکا برای اعمال محدودیت برای ورود و مهاجرت ایرانیان و شهروندان 5 کشور عمدتا مسلمان توسط دادگاه‌های این کشور با تعلیق روبرو می‌شود.
همچنین شکایات دیگری نیز در چندین ایالت دیگر در حال بررسی می‌باشد که در چند روز آینده احکام آن‌ها نیز اعلام خواهد شد.
بدین‌ترتیب محدودیت‌هایی که مطابق دستور جدید ترامپ برای صدور ویزا برای ایرانیان قرار بود از فردا به اجرا گذاشته شود، فعلا متوقف می‌شود. 
بنابراین، فعلا روند انجام مصاحبه های سفارت آمریکا، صدور و چاپ ویزا و سفر به ایالات متحده برای ایرانیان کاملا مطابق با پیش از ریاست جمهوری ترامپ ادامه خواهد داشت.
 
تهران‌پرداخت در صورت دریافت گزارش‌های جدید در این رابطه، مراتب را از طریق سایت TehranPayment.com به اطلاع کاربران عزیز می‌رساند.
ضمن عرض تبریک سال نو و با آرزوی بهترین‌ها برای شما کاربران گرامی در سال پیش رو، به اطلاع می‌رساند از ابتدای روز یکشنبه 29 اسفند 95 تا پایان روز یکشنبه 13 فروردین 96، خدمات تهران‌پرداخت بدون توقف و ظرف مدت حداکثر 24 ساعت ارائه می‌شود.
 
ساعات کاری تهران پیمنت در نوروز 96
 
 
در این دوره امکان انجام سفارش‌ها به صورت حضوری وجود ندارد و فقط سفارش‌های آنلاین مطابق این زمان‌بندی به انجام می‌رسند.
 
همچنین در طول تمام این روزها، ارائه خدمات پشتیبانی تلفنی از ساعت 8 صبح تا 12 شب همچون همیشه انجام می‌شود.
مطابق اعلام یکی از مقامات رسمی کاخ سفید در روز چهارشنبه 22 فوریه 2017، ابلاغ دستور جدید ریاست جمهوری ایالات متحده مبنی بر ایجاد محدودیت برای ممنوعیت صدور انواع ویزا برای شهروندان ایرانی و 6 کشور عمدتاً مسلمان دیگر  فعلاً تا اواسط هفته آینده به تعویق افتاده است.
 
تعویق دستور ترامپ
 
بدین ترتیب کماکان و تا اطلاع ثانوی، راه برای ورود ایرانیان دارای ویزای معتبر به ایالات متحده باز است. همچنین مطابق گزارش‌های دریافتی از کاربران تهران پرداخت، خوشبختانه در طول هفته اخیر تعدادی از افرادی که قبلاً در مصاحبه سفارت شرکت کرده بودند و منتظر کلیرنس بوده‌اند، کلیر شده‌اند و تنی چند از متقاضیان نیز ویزای آنها Issue شده است و تعدادی دیگر نیز موفق به پیک آپ ویزای خود شده‌اند.
 
علاوه بر این، همانطور که در لینک زیر نیز قابل مشاهده است، خوشبختانه وقت‌های سفارت برای انواع ویزای دانشجویی (F1/F2 و J1/J2) در یک هفته اخیر برای March 2017 باز شده است و بعضی از کاربران تهران پرداخت در چند روز گذشته موفق به تعیین وقت سفارت آمریکا شده‌اند:
 
 
پیشنهاد تهران پرداخت به کاربران این است که فعلاً فرض را بر عدم وقوع هیچ اتفاق جدیدی در آینده بگذارند و با در نظر گرفتن ریسک ضرر مالی در هر مرحله‌ای که هستند در کمترین زمان ممکن به مرحله بعدی حرکت کنند و با جدیت کار خود را پی‌گیری نمایند. 
 
بدین‌ترتیب کسانی که قصد اپلای برای آمریکا را دارند بهتر است به این کار با جدیت ادامه دهند، کسانی که پذیرش دریافت کرده‌اند، بهتر است در زودترین زمان ممکن اقدام به دریافت I20 و تعیین وقت سفارت نمایند و کسانی که در محله پیک آپ ویزا قرار دارند، هر چه سریع‌تر ویزای خود را پیک‌آپ نمایند و دارندگان ویزای معتبر نیز در اولین زمان ممکن به آمریکا سفر کنند.
 
تهران‌پرداخت ضمن امیدواری برای عدم وقوع اتفاقی که برای مهاجرت یا سفر ایرانیان به آمریکا، ایجاد مانع نماید، آماده است تا در صورت دریافت گزارش‌های معتبر، مراتب را از طریق وب‌سایت خود، فوراً به اطلاع کاربران برساند.
مطابق مصاحبه ساعتی پیش وزیر امنیت داخلی ایالات متحده، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا احتمالاً تا روز چهارشنبه این هفته (22 فوریه) فرمان جدیدی را در رابطه با منع صدور انواع ویزا برای شهروندان ایران و 6 کشور دیگر و همینطور جلوگیری از ورود آن ها امضا خواهد کرد. 
 
فرمان ترامپ
 
 
گفته می‌شود که این فرمان که در حال تدوین و نهایی شدن می‌باشد، از نظر قانونی توسط قضات به سادگی قابل توقف نخواهد بود زیرا با دقت بالاتری نوشته شده است. 
 
توصیه ما این است که اگر ویزای معتبر آمریکا دارید، هر چه سریعتر برای ورود به ایالات متحده اقدام نمایید.
 
تهران‌پرداخت در صورت دریافت گزارش‌های جدید، مراتب را سریعاً از طریق وب‌سایت خود، به اطلاع می‌رساند.
مطابق آخرین اعلام رسمی سفارت آمریکا، صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان و تعیین وقت سفارت به زودی از سر گرفته خواهد شد. 
ضمناً این اطلاعیه تصریح می نماید تمامی ایرانیانی که ویزای آن ها به صورت فیزیکی (یعنی با مهر ریجکت) باطل نشده است و ویزای معتبر ایالات متحده را دارا هستند می توانند وارد کشور شوند.
 
متن کامل این اطلاعیه:
 
Urgent Notice: Urgent Notice: Under the Executive Order on Protecting the Nation from Terrorist Attacks by Foreign Nationals signed on January 27, 2017, visa issuance to nationals of the countries of Iraq, Iran, Libya, Somalia, Sudan, Syria and Yemen was suspended. An order issued by a U.S. District Court in Washington state on February 3, 2017 bars the U.S. government from enforcing certain provisions of Executive Order 13769, “Protecting the Nation from Terrorist Attacks by Foreign Nationals,” including those related to visas and travel for nationals of Syria, Iraq, Iran, Libya, Somalia, Sudan, and Yemen. Accordingly, U.S. embassies and consulates will resume scheduling visa appointments for these nationals.
 
The Department of State had also, under the Executive Order, provisionally revoked all valid visas of nationals of those seven countries. That provisional revocation is now lifted, and those visas are now valid for travel to the United States, if the holder is otherwise eligible. Individuals whose visas are expired, or were physically cancelled, must apply for a new visa at a U.S. embassy or consulate, absent a Customs and Border Patrol (CBP) decision to grant parole or waive the visa requirement at the port of entry. We are looking further into this issue and will revise this site with any updates.
 
We will announce any other changes affecting travelers to the United States as soon as that information is available.
 
منبع:

 

با درخواست تجدید نظر دولت آمریکا برای ابقای فوری حکم اجرایی رییس جمهور در رابطه با محدودیت سفر ایرانیان و 6 کشور دیگر به آمریکا در دادگاه فرجام فدرال مخالفت شده است.
 
 
 
 
بر اساس این رای، محدودیت‌های مربوط به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تا وقتی که به طور کامل در دادگاه مطرح و بررسی نشود، مطابق رای قبلی قاضی شهر سیاتل، کماکان معلق خواهد بود.
همچنین مطابق رای دادگاه تجدید نظر فدرال، کاخ سفید و مخالفان دستور رییس جمهوری، تا روز دوشنبه 5 فوریه فرصت دارند تا سایر ادله خود را به دادگاه ارائه نمایند.
بدین‌ترتیب فعلاً (یعنی تا قبل از دادگاه روز دوشنبه) تمامی ایرانیان دارای ویزای معتبر یا ویزایی که به خاطر دستور اخیر رییس جمهور ابطال شده بود، می‌توانند از هر مرزی وارد ایالات متحده شوند.
همزمان گزارش های دریافتی توسط تهران پرداخت نشان می دهد در 36 ساعت گذشته تعداد زیادی از ایرانیان دارای ویزا از انواع دانشجویی و توریستی (F، J و B) از مرزهای مختلفی موفق به ورود به آمریکا شده‌اند و این روند فعلاً ادامه دارد و در حال حاضر عملاً مشکلی برای ورود ایرانیان دارای ویزا به آمریکا وجود ندارد.

 

در پی صدور حکم لغو دستور رییس جمهور دولت آمریکا، دونالد ترامپ، توسط قاضی فدرال آمریکا، اداره گمرک و حفاظت مرزی این کشور اعلام کرد ایرانیان و شهروندان 6 کشور که در نتیجه دستور اجرایی صادره علی رغم دارا بودن ویزای معتبر اجازه سفر به آمریکا را نداشتند، حال می‌توانند وارد خاک این کشور شوند.


این در حالیست که کاخ سفید قویا تاکید کرده است که دستور اجرایی ترامپ "قانونمند و مناسب" بوده و در راستایی حفاظت از آمریکا صادر شده است. در همین راستا وکلای دولت آمریکا درخواست دادگاه فرجام خواهی جهت تجدید نظر در حکم صادره از طرف قاضی ایالتی را به دیوان تسلیم نموده‌اند.
 همچنین شنیده‌ها حاکی از این است که وکلای دولت آمریکا درخواست دادگاه فرجام خواهی جهت تجدید‌نظر در حکم صادره از طرف قاضی ایالتی را به دیوان تسلیم نموده و خود را برای رای تجدید نظر در این باره آماده می کنند.
به این ترتیب و در صورت صحت این شنیده‌ها احتمالا کسانی که دارای ویزای معتبر دولت آمریکا بوده و در پی صدور حکم اجرایی ترامپ امکان ورود به خاک این کشور را پیدا نکرده‌اند حداقل تا پیش از رای دادگاه تجدید نظر فرصت خواهند داشت تا وارد خاک امریکا شوند.  


تعداد کسانی که تحت تاثیر این دستور اجرایی قرار گرفته اند بالغ از 60,000  نفر تخمین زده می‌شوند. دستوری که به موجب آن ورود پناهجویان به مدت 120 و ویزای شهروندانی که از هفت کشور ایران، لیبی، سومالی، عراق، یمن، سودان و سوریه به مدت 90 روز معلق می‌شود.


تهران‌پرداخت تاکید می‌کند که صحت و سقم این اخبار تنها زمانی قابل تایید نهاییست که اطلاعات قطعی از ورود ایرانیان به خاک آمریکا ظرف این مدت به دست آید. تا آن زمان می‌توانید اخبار پیرامون لغو ویزای ورود ایرانیان به خاک آمریکا را از طریق همین صفحه دنبال نمایید.

بر اساس حکم یک دادگاه در ایالت واشنگتن آمریکا، دستور اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود ایرانیان و 6 کشور دیگر به آمریکا در سراسر ایالات متحده لغو شده است.

 

جیمز روبارت قاضی شهر سیاتل، عصر روز جمعه این حکم را صادر کرده است. پس از صادر شدن این حکم، اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده به خطوط هوایی اعلام کرده است که این شرکت‌های هواپیمایی مجاز به سوار کردن مسافران ایرانی و 6 کشور مربوطه به مقصد این کشور هستند.

بدین ترتیب حداقل روی کاغذ، در حال حاضر ایرانیانی که ویزای معتبر ایالات متحده را دارند می‌توانند به آمریکا وارد شوند. اما در عمل، این امر وابسته به چگونگی اجرای این دستور توسط مقامات آمریکایی می‌باشد.

همچنین از آن جایی که در سه روز گذشته تعدادی از ایرانیان ایمیل‌هایی را از سفارت آمریکا مبنی بر باطل شدن ویزای خود دریافت نموده‌اند، هنوز نمی‌توان در مورد تاثیر واقعی این حکم اظهار نظر نمود، هر چند گزارش‌هایی وجود دارد که در 5 ساعت گذشته ایرانیانی با داشتن ویزای F1 و F2 موفق به ورود به آمریکا شده‌اند. تهران‌پرداخت نمی تواند این گزارش‌ها را به صورت مستقل تایید نماید.

پیشتر حکم اولیه رییس جمهور آمریکا، برای ایرانیانی که گرین کارت آمریکا دارند یا تابعیت کشورهایی مثل انگلستان، سوئد، استرالیا را دارا هستند در عمل متوقف شده است و در چند روز گذشته این افراد موفق به ورود به آمریکا شده‌اند.

تهران پرداخت در صورت دریافت گزارش‌های کاربران مبنی بر موفقیت یا عدم موفقیت برای ورود به آمریکا با داشتن ویزای معتبر آمریکا، مراتب را در سایت TehranPayment اعلام می نماید.

 

بر اساس حکمی که توسط یک قاضی فدرال در شهر لس آنجلس در روز سه شنبه صادر شده است، بخشی از دستور دونالد ترامپ که مربوط به بخش مهاجرت بوده است، متوقف می‌شود. مطابق حکم اضطراری صادر شده توسط قاضی آندره بیروت، بخشی از دستور دونالد ترامپ که مربوط به کسانی می‌شود که ویزای مهاجرتی ایالات متحده را دارند، موقتاٌ متوقف شده است.
 
 
این حکم فقط به ایرانیانی مربوط می‌شود که ویزای مهاجرتی آمریکا دریافت کرده‌اند و شامل ویزاهای غیرمهاجرتی مثل ویزای دانشجویی (F1/F2)، فرصت مطالعاتی (J1/J2) و ویزاهای بازدید و توریستی (B1/B2) نمی‌شود و کسانی که هر یک از انواع این ویزاها را دارند، همچنان امکان ورود به آمریکا را نخواهند داشت.
 
مطابق گزارش‌ها، بدین ترتیب ممکن است از این پس و برخلاف چند روز گذشته، مقامات دولت آمریکا به موجب این حکم دیگر اجازه نداشته باشند از شرکت‌های هواپیمایی یا مقام‌های مرزی دیگر کشورها بخواهند از سوار شدن مسافران ایرانی به هواپیماها به مقصد آمریکا جلوگیری نمایند. هرچند این مورد نیازمند به بررسی و مشاهده تجربه ایرانیانی است که از حالا به بعد با ویزای آمریکا ممکن است اقدام به سفر به آمریکا نمایند.
 
تهران پرداخت در صورت دریافت گزارش‌های جدید در این رابطه، مراتب را از طریق سایت TehranPayment به اطلاع می‌رساند.

دانشگاه Memorial New Foundland کانادا، در راستای همراهی با دانشجویان ایرانی و در پی صدور حکم تعلیق 90 روزه ورود به آمریکا که توسط دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده صادر شده است، نگرانی عمیق خود را ابراز و در حکمی اجرایی اعلام کرد که حاضر است جهت همراهی با این دسته از دانشجویان که از حکم صادره آسیب دیده‌اند اقداماتی از جمله چشم‌پوشی از پرداخت هزینه Application Fee را به انجام رساند. در متن کامل این حکم که در وب‌سایت رسمی این دانشگاه انتشار یافته آمده است:

 

Executive order

We are deeply concerned about the executive order issued in the United States Friday preventing individuals from seven Muslim-majority countries from entering the U.S. for 90 days.

The executive order restricting travel into the U.S. affects international studies, academic conference participation, and in some cases family relationships of our university students and faculty, and it poses a significant threat to the free flow of people and ideas and to the values of diversity, inclusion and openness, hallmarks of a strong and healthy society.

Memorial is dedicated to providing immediate and tangible support to students and faculty affected by this travel restriction:

 • We are waiving application fees for students from the seven countries affected, which include Iran, Iraq, Libya, Somalia, Sudan, Syria and Yemen for a 90-day period. At this time we will also waive application fees for students from the U.S. To learn more, please get in touch with the Office of the Registrar here, by emailing registrar@mun.ca.
 • We are also exploring first-semester scholarship support for students from the countries affected, and will provide further details as soon as they become available. Our Internationalization Office staff members are trained and available to provide support and advice to individuals who are concerned and troubled by this situation, and we welcome all undergraduate and graduate students, as well as post-doctoral fellows from the countries affected who may need support and guidance.
 • All students considering future travel to the U.S for academic purposes are encouraged to contact the Internationalization Office to discuss their decision to proceed or cancel.
 • Memorial’s certified immigration advisors are here to assist students, post-doctoral fellows, faculty, staff and other members of the university community who may need support in obtaining visas, study permits or other immigration documents. For inquiries, please contact Natasha Clark, nclark@mun.ca.
 • Our School of Graduate Studies is dedicating extra supports for students affected by the travel restrictions who may be seeking to identify graduate supervisors and is also extending deadlines for admissions for students affected. For more details, please contact Andrew Kim, akim@mun.ca.

 

به اطلاع می‌رساند با توجه به آخرین به روز‌رسانی ‌های صورت پذیرفته توسط مراجع رسمی در دولت آمریکا ، ایرلاین ها و همینطور تجربیات افرادی که در سه روز گذشته به آمریکا وارد شده یا موفق به ورود به آمریکا نشده‌اند، می‌توان آخرین وضعیت امکان یا عدم امکان ورود ایرانیان به آمریکا را به شرح زیر جمع‌بندی نمود، هر چند که همواره ممکن است تغییراتی را در این رابطه شاهد باشیم:

 

1. ایرانیان دارای گرین‌کارت و هر گونه حق اقامت می‌توانند وارد آمریکا شوند. 

2. ایرانیان دارای پاسپورت ایالات‌متحده می‌توانند وارد شوند.

3.تعدادی از ایرانیان دارای پاسپورت سایر کشورها با داشتن ویزای معتبر موفق به ورود به آمریکا شده‌اند. ولی با توجه به اطلاعیه‌هایی که امروز توسط سفارت آمریکا در لندن و برلین صادر شده است، کسانی که تابعیت ایران را هم علاوه بر تابعیت کشورهای دیگر داشته باشند، در دوره 90 روزه ویزای آمریکا دریافت نخواهند کرد. پس می‌توان نتیجه گرفت از این گروه افرادی که ویزای معتبر آمریکا را دارند، امکان ورود به خاک این کشور را دارا هستند اما برای سایرین فعلاً ویزا صادر نخواهد شد.

4.ایرانیان دارای پاسپورت ایران حتی با داشتن ویزای معتبر آمریکا، امکان ورود ندارند و ایرلاین‌ها فعلاً به این افراد بلیط نمی فروشند و اگر قبلاً بلیط تهیه کرده باشند به آن ها کارت پرواز نمی‌دهند.

همچنین گزارش ها حاکی از این است که اکثر ایرانیانی که امکان ورود به آمریکا را حتی با داشتن گرین کارت یا پاسپورت سایر کشورها پیدا می‌کنند، پیش از ورود مورد مصاحبه طولانی قرار می‌گیرند و گوشی‌های موبایل و اکانت‌های آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد. از این رو توصیه می‌شود که اکانت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی را پیش از ورود به آمریکا از گوشی‌های تلفن همراه پاک نمایید که به سادگی در دسترس و قابل مشاهده نباشند. همچنین در هنگام ورود، تحت هیچ شرایطی هیچ فرمی را بدون حضور وکیل امضا نکنید.

همچنین گزارش شده است که بهترین و سریع ترین مرز ورودی به آمریکا برای ایرانیان در حال حاضر، فرودگاه بوستون می‌باشد.

تهران‌پرداخت در صورت دریافت اخبار جدید تایید شده، مراتب را از طریق سایت TehranPayment اعلام می نماید.

 

رییس جمهور آمریکا (دونالد ترامپ)، با امضای یک دستور، ورود ایرانیان را به کشور ایالات متحده برای 90 روز ممنوع کرد. مطابق این حکم امکان سفر ایرانیان به آمریکا به صورت موقت معلق می‌شود.

این حکم هنوز دارای ابهامات بسیاری است اما در نتیجه آن از بامداد شنبه 28 ژانویه 2017 در بعضی از فرودگاه‌های سراسر دنیا، از صدور کارت پرواز جهت سفر به آمریکا برای ایرانیان، علی‌رغم داشتن ویزای این کشور، خودداری شده است. همچنین مطابق بعضی گزارش‌ها، در این دوره زمانی در فرودگاه‌های نیویورک، لس آنجلس، آتلانتا و بوستون در باجه چک گذرنامه پس از ارائه گذرنامه ایرانی، بدون بررسی ویزا، از ورود مسافران ایرانی به آمریکا ممانعت شده است و آنها به بخش پروازهای خروجی هدایت شده و از آنجا به کشور مبدا بازگردانده شده‌اند.

در عین حال گزارش‌هایی دریافت شده است که بر طبق آنها در همین دوره زمانی، در بعضی از فرودگاه‌ها کارت پرواز به کشور آمریکا برای ایرانیان صادر شده است و حتی بعضی از ایرانیان که ویزای ورود به آمریکا داشته‌اند، موفق به ورود به ایالات متحده شده‌اند. با توجه به گزارش‌های ضد و نقیض دریافتی تا این لحظه، تهران‌پرداخت نمی تواند صحت این گزارش‌ها را به صورت مستقل رد یا تایید نماید.

همچنین احتمالاً مطابق این حکم، به مدت 90 روز، صدور همه انواع ویزای ورود به کشور ایالات متحده برای ایرانیان نیز متوقف شود، هرچند هنوز امکان تعیین وقت سفارت آمریکا در وب‌سایت  usvisa-info.com برای ایرانیان وجود دارد و هیچ پیامی در رابطه با دستور مذکور در این وب‌سایت قرار داده نشده است.

تهران‌پرداخت به محض دریافت جزئیات بیشتر در این رابطه، مراتب را از طریق سایت TehranPayment.com به اطلاع می‌رساند.