homeتهران پیمنتleftرمزارزهاleftخرید و فروش چین لینک (LINK)

خرید و فروش چین لینک (LINK)

1,020,734 تومان $ 15.25
تومان
تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 8,951,055,597 $
درصد تغییرات ۲۴ ساعته (دلار) -14.21
درصد تغییرات ۷ روزه -12.71
درصد تغییرات 30 روزه -25.40

چین لینک یک سرویس واسطه غیر متمرکز مبتنی بر بلاک چین است که مانند پلی بلاکچین را به دنیای واقعی متصل می‌کند. اتصال میان دنیای واقعی و دنیای بلاک چین در پلتفرم چین لینک از طریق اوراکل انجام می‌شود. توکن بومی چین لینک، لینک (LINK) نام دارد و از این توکن برای تبادل خدمات داده، اعتبارسنجی نودها، پرداخت، سپرده‌گذاری و کسب سود استفاده می‌شود. جهت خرید و فروش چین لینک (LINK) می‌توانید از خدمات تهران پیمنت استفاده کنید.

چین لینک (Chainlink) یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز و منبع باز (Open-Source) است که شرکت‌های غیربلاکچینی را قادر می‌سازد تا بتوانند به صورت کاملا ایمن با پلتفرم‌های بلاک چینی ارتباط برقرار کنند. در واقع چین لینک میان‌افزاری است که قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین را با داده‌های دنیای خارج از بلاک چین مرتبط می‌کند. بلاکچین چین لینک روی پلتفرم اتریوم عرضه شده است و از پروتکل اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند.

برای درک بهتر نحوه کار چین لینک، ابتدا باید اوراکل را بیشتر بشناسید. اوراکل‌ها سرویس‌های واسطه، متشکل از نودهایی هستند که اطلاعات را از فضای خارج از بلاکچین (Off-Blockchain) جمع‌آوری کرده و پس از تایید صحت، برای قراردادهای هوشمند ارسال می‌کنند. چین لینک نیز نوعی اوراکل محسوب می‌شود که مانند واسطه‌ای اطلاعات را پس از گردآوری و تایید، برای قراردادهای هوشمند ارسال می‌کند.

نودهای چین لینک پس از دریافت درخواست اطلاعات از سوی قراردادهای هوشمند، اطلاعات مورد نیاز را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را با کمک نرم‌افزار اصلی Chainlink از یک زبان برنامه‌نویسی روی بلاک چین، به زبانی ترجمه می‌کنند که برای منبع داده قابل درک باشد. سپس داده‌ها به رابطی (API) هدایت می‌شود که اطلاعات را از آن منبع غیر بلاک چینی جمع‌آوری می‌کند. پس از جمع‌آوری کامل اطلاعات، باید داده‌ها را به زبانی ترجمه کرد که روی بلاک چین قابل فهمیدن باشد و در نهایت به قرارداد هوشمندی ارسال شوند که درخواست جمع‌آوری اطلاعات را داشته است.

نکته مهم هنگام جمع‌آوری اطلاعات، اطمینان از صحت داده‌هاست. چین لینک داده‌ها را از منابع متعدد جمع‌آوری کرده و با هم مقایسه می‌کند تا بهترین داده‌ها را بیابد. با تکرار فرآیند اعتبارسنجی و تطبیق اطلاعات از منابع مختلف، تایید صحت اطلاعات در چین لینک امکان‌پذیر خواهد بود.

خرید، فروش و شارژ چین لینک (LINK)

خرید و فروش چین لینک (LINK) توسط تهران پیمنت

بنیانگذاران چین لینک

سرگئی نظروف (Sergey Nazarov)، کارآفرین روسی، به همراه استیو الیس (Steve Ellis) و آری ژولز (Ari Juels) در سال ۲۰۱۴ وایت پیپر چین لینک را منتشر کردند و در سال ۲۰۱۷ نیز پلتفرم چین لینک عرضه شد. نظروف با پروژه‌های موفق Chainlink و SmartContract در صنعت ارز شناخته می‌شود.

استیو الیس هم‌بنیانگذار پروژه چین لینک، کارشناسی خود را سال ۲۰۱۰ در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه نیویورک دریافت کرد و از همان سال به مدت حدود ۳ سال در شرکت توسعه نرم افزار Pivotal Labs مشغول کار شد. الیس در سال ۲۰۱۴ با همراهی سرگئی نظروف شرکت خدمات مالی Secure Asset Exchange را تاسیس کردند که خرید و فروش ارزهای دیجیتال را در صرافی غیرمتمرکز Nxt فراهم می‌کند. پس از آن به مدت بیش از ۸ سال روی پروژه SmartContract فعالیت کرد و از سال ۲۰۲۰ تا به امروز مدیر ارشد فناوری و هم‌بنیانگذار پروژه چین لینک است.

آری ژولز دیگر هم‌بنیانگذار پروژه چین لینک است که از سال ۲۰۲۰ تا به امروز دانشمند ارشد Chainlink Labs نیز به شمار می‌رود. ژولز مدرک دکترای خود را در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه کالیفرنیا دریافت کرده و در حال حاضر پروفسور و عضو هیئت علمی گروه علوم کامپیوتر دانشگاه کرنل است.

لینک (Link) توکن بومی پلتفرم چین لینک است که بر اساس استاندارد ERC20 بلاکچین اتریوم کار می‌کند. پیش‌تر گفتیم نودهای پلتفرم چین لینک فرآیند اعتبارسنجی داده‌ها را انجام می‌دهند. فرآیند تایید و بررسی صحت اطلاعات توسط نودها رایگان انجام نمی‌شود و گره‌ها اعتبارسنجی داده‌ها را در ازای دریافت توکن بومی پلتفرم چین لینک (Link) انجام می‌دهند. توکن لینک (Link) همچنین به عنوان دستمزد به اپراتورهای شبکه چین لینک، هنگام بازگشت اطلاعات از آف‌چین و انجام محاسبات پرداخت می‌شود.

ارز دیجیتال چین لینک (Link) محدودیت استخراج ۱ میلیارد کوینی دارد و در حال حاضر بیشتر از ۵۰۰ میلیون کوین چین لینک در گردش است. در حال حاضر توکن چین لینک (Link) رتبه ۲۲ ام را میان توکن‌های برتر در وبسایت CoinMarketCap کسب کرده است.

ویژگی‌های پلتفرم چین لینک

پلتفرم چین لینک اشتراک‌گذاری امن داده‌های ورودی و خروجی و همچنین محاسبات را برعهده دارد. علاوه‌بر این، چین لینک چند ویژگی مهم دیگری دارد که در ادامه می‌خوانید:

  • پشتیبانی از داده‌های غیرمتمرکز: چین لینک می‌تواند داده‌های زیادی را از منابع مختلف به صورت ایمن جمع‌آوری و برای قراردادهای هوشمند هیبریدی پردازش کند. قراردادهای هوشمند هیبریدی، قراردادهایی هستند که همزمان از دو شبکه غیرمتمرکز بلاکچین و اوراکل پشتیبانی می‌کنند.
  • ارائه منابع تصادفی قابل تایید: اپلیکیشن‌ها مانند گیم‌هایی که به داده‌های تصادفی و ایمن رمزنگاری شده نیاز دارند، می‌توانند از پلتفرم چین لینک استفاده کنند.
  • امکان فعال‌سازی خودکار: فعال‌سازی خودکار چین لینک از یک شبکه غیرمتمرکز برای نظارت بر اتوماتیک کردن ایمن و مقرون به صرفه آفچین استفاده می‌کند و در صورتیکه شرایط از پیش‌تعریف‌شده برآورده شود، یک تراکنش زنجیره‌ای برای اجرای عملکرد قراردادهای هوشمند آغاز می‌کند. بنابراین قراردادهای هوشمند در چین لینک می‌توانند عملکردهای ضروری خود را برای مشتریان خود به صورت خودکار انجام دهند.
  • پشتیبانی از تعامل بین بلاکچینی: چین لینک می‌تواند پلتفرم‌های بلاکچینی مختلف را برای تبادل پیام، توکن و در کل اشتراک‌گذاری داده‌ها و فعالیت‌ها به هم متصل کند.

امنیت شبکه چین لینک

ارز چین لینک (Link) توکن ساخته شده با استاندارد ERC-20 است که روی پلتفرم اتریوم و با مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) عرضه شده است. بنابراین امنیت چین لینک متکی به هزاران نود پشتیبان کننده‌ای است که از طریق (PoS) ایمنی شبکه چین لینک را تامین می‌کنند.

جهت خرید چین لینک با ریال در ایران یا شارژ آن با استفاده از تهران پیمنت، ابتدای همین صفحه میزان ارز دیجیتال مورد نظر خود را به تومان در باکس سفید سمت چپ، یا به Link در باکس سفید سمت راست درج کنید و روی گزینه «ثبت خرید» کلیک کنید. سفارش خرید چین لینک (Link) شما در تهران پیمنت ظرف حداکثر یک ساعت انجام می‌شود و رمز ارز به کیف پول چین لینک شما منتقل می‌شود. به یاد داشته باشید که بهتر است برای ذخیره این ارز دیجیتال از بهترین کیف پول های چین لینک استفاده کنید.

برای نقد کردن Link و فروش چین لینک (Link) به ریال در ایران نیز می‌توانید از تهران پیمنت استفاده کرده و دارایی ارز دیجیتال خود را به ریال تبدیل کنید. جهت فروش توکن Link در ایران، ابتدای همین صفحه گزینه فروش را انتخاب کنید، سپس میزان ارز مورد نظر خود را به تومان در باکس سفید سمت چپ، یا به Link در باکس سفید سمت راست درج کنید و روی گزینه «ثبت فروش» کلیک کنید. معادل ریالی Chainlink ظرف مدت حداکثر دو سیکل پایا به حساب بانکی شما واریز می‌شود. برای آشنایی بیشتر با سیکل پایا می‌توانید به مطلب پایا و ساتنا چیست و سیکل‌های کاری آن چگونه است؟ مراجعه کنید.

جهت تبدیل چین لینک به ریال با استفاده از تهران پیمنت می‌‌توانید با شماره‌های پشتیبانی ما تماس بگیرید تا اطلاعات مربوط به کیف پول تهران پیمنت و روش انجام با استفاده از آن، در اختیارتان قرار گیرد.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۸ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۸ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

IRV