homeتهران پیمنتleftرمزارزهاleftخرید و فروش دوج کوین (DOGE)
خرید دوج کوین از صرافی – فروش دوج کوین به ریال – دوج کوین ارز قیمت

خرید و فروش دوج کوین (DOGE)

4,536 تومان $ 0.09
تومان
تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 12,589,994,586 $
درصد تغییرات ۲۴ ساعته (دلار) 5.00
درصد تغییرات ۷ روزه 12.91
درصد تغییرات 30 روزه 29.49

دوج کوین (DOGE) یکی از انواع ارز دیجیتال است که در رسانه‌های اجتماعی بارها به آن اشاره شده است. اگرچه، ارزش این ارز دیجیتال از زمان معرفی در بازار رمز ارزها به طرز چشمگیری افزایش یافته است، از آنجایی که توسعه این رمز ارز برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر مانند رمز ارز اتریوم نقشه راه مشخصی نداشت، قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید یا فروش دوج کوین، مهم است که چند نکته را در مورد این ارز دیجیتال بدانید. برای مثال، مهم است از وضعیت قیمت دوج کوین آگاه باشید تا مسیر سرمایه‌گذاری را هوشمندانه‌تر طی کنید.

دوج کوین چیست؟

ارز دیجیتال دوج کوین یک میم کوین (Memecoin) متن‌باز یا منبع‌باز (Open source) است که در سال ۲۰۱۳ توسط بیلی مارکوس، مهندس نرم‌افزار در IBM و جکسون پالمر، مهندس نرم‌افزار در Adobe راه‌اندازی شد. آن‌ها این ارز دیجیتال را به‌عنوان یک شوخی در بازار معرفی کردند و قصد تمسخر رشد سریع و ناگهانی آلت‌کوین‌ها برای تبدیل شدن به بیت کوین بعدی را داشتند. آن‌ها برای این ارز دیجیتال از میم اینترنتی محبوبی که مشخصه آن یک سگ شیبا اینو (Shiba Inu) است استفاده کردند.

اگرچه دوج کوین به‌عنوان یک شوخی معرفی شد و هدف آن تبدیل شدن به یک ارز جدی نبود، ارزش آن دو هفته پس از معرفی ۳۰۰ درصد افزایش یافت. ارزش دوج کوین به‌ویژه زمانی افزایش پیدا کرد که ایلان ماسک، این رمز ارز را ارز دیجیتال مورد علاقه خود نامید. دوج کوین به دلیل قیمت پایینی که داشت در ابتدا در رسانه‌های اجتماعی به‌منظور پرداخت انعام‌های آنلاین محبوبیت پیدا کرد اما از آن زمان تاکنون خرید دوج کوین برای پرداخت هزینه‌ها در سایر موقعیت‌ها و در شرایطی که به‌عنوان یک ارز پذیرفته می‌شود نیز استفاده می‌شود.

تفاوت‌ها و شباهت‌های میان دوج کوین، بیت کوین و لایت کوین چیست؟

اگر قصد خرید دوج کوین را دارید مهم است که در مورد این ارز دیجیتال و ارزهای رقیب آن، اطلاعات کاملی داشته باشید. دوج کوین از نظر فنی شباهت زیادی به برخی از آلت‌کوین‌های اولیه‌ای دارد که بر اساس مکانیسم اجماع PoW عمل می‌کنند. با این حال، نه‌تنها قیمت دوج کوین با قیمت این ارزها متفاوت است، بلکه تفاوت‌های دیگری نیز میان آن‌ها وجود دارد.

بنابراین، اگر در مورد خرید و فروش دوج کوین یا خرید و فروش بیت کوین و لایت کوین مردد هستید، در ابتدا لازم است از تفاوت‌ها و شباهت‌های میان این سه رمز ارز آگاه باشید. در جدول زیر به‌طور خلاصه و پس از آن به‌طور مفصل‌تر به این موضوع پرداخته‌ایم.

دوج کوین

لایت‌ کوین

بیت‌ کوین

سال آغاز به کار

۲۰۱۳

۲۰۱۱

۲۰۰۹

هدف اولیه

تقلید از بیت‌کوین

بهبود کاستی‌های بیت‌کوین

استفاده به‌عنوان پول نقد یا اندوختن ثروت

مکانیسم اجماع

PoW

PoW

PoW

زمان بلاک (Block Time)

۱ دقیقه

۲.۵ دقیقه

۱۰ دقیقه

حداکثر عرضه

نامحدود

۸۴ میلیون

۲۱ میلیون

تراکنش در ثانیه

حدود ۳۳

۵۴

۷ تا ۱۰

سال شروع به کار

دوج کوین که در سال ۲۰۱۳ به‌صورت رسمی معرفی شد نسبت به لایت کوین و بیت کوین که به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۰۹ آغاز به کار کردند، رمز ارزی جدیدتر به شمار می‌رود.

هدف شروع به کار

همانطور که مطرح شد هدف اولیه دوج کوین شوخی کردن با رشد فزاینده آلت‌کوین‌ها بود اما بیت کوین در ابتدا با هدف استفاده برای پرداخت‌ها و همچنین، سرمایه‌گذاری معرفی شد. هدف از معرفی لایت کوین نیز، رفع برخی نواقص بود که بیت کوین داشت.

مکانیسم اجماع

مکانیسم اجماع هر سه این رمز ارزها، اثبات کار (PoW) است. این مکانیسم، یک الگوریتم غیرمتمرکز است که در آن برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و ایجاد توکن‌های جدید، استخراج صورت می‌گیرد و اعضای مشارکت‌کننده باید در این فرایند، معمای ریاضی حل کنند. بنابراین، فرایند استخراج دوج کوین با استخراج بیت کوین و لایت کوین یکسان است.

زمان بلاک

زمان بلاک، مقدار زمانی است که ماینرها (Miners) یا اعتباردهنده‌ها نیاز دارند تا تراکنش‌های درون بلوک را تایید و یک بلوک جدید در بلاک‌چین ایجاد کنند. زمان بلاک در دوج کوین، لایت کوین و بیت کوین، به‌ترتیب، یک، ۲.۵ و ۱۰ دقیقه است.

حداکثر عرضه

حداکثر عرضه دوج کوین بر خلاف حداکثر عرضه لایت کوین و بیت کوین نامحدود است و این باعث شده است که قیمت دوج کوین پایین بماند و برای استفاده به‌عنوان روش پرداخت بسیار مناسب باشد، زیرا تراکنش با دوج‌کوین به‌طور باورنکردنی‌ای ارزان است. در هر دقیقه، یک بلوک جدید در بلاک‌چین دوج کوین ایجاد می‌شود که باعث آزاد شدن ۱۰ هزار دوج کوین می‌شود. این بدین معنی است که هر روز ۱.۴۴ میلیون دوج کوین وارد عرضه در گردش می‌شود. علاوه بر این، عرضه در گردش دوج کوین نامحدود خواهد ماند. این در حالی است که حداکثر عرضه لایت کوین و بیت کوین محدود و به‌ترتیب، ۸۴ میلیون و ۲۱ میلیون است.

تراکنش در ثانیه

تراکنش در ثانیه به معنی تعداد تراکنش‌هایی است که شبکه می‌تواند در هر ثانیه پردازش کند. میزان تراکنش در ثانیه شبکه‌های دوج کوین، لایت کوین و بیت کوین به‌ترتیب، ۳۳، ۵۴ و ۷ تا ۱۰ است.

آیاDOGE ارزش خرید دارد؟

پاسخ به این سوال به ارزیابی خودتان و همچنین، قیمت دوج کوین و مقدار مبلغی که می‌خواهید برای خرید دوج کوین در نظر بگیرید بستگی دارد. دنیای ارز دیجیتال دائما در حال تحول است و سرمایه‌گذاری در این بازار اگرچه با سودهای قابل‌توجهی همراه است اما در عین حال، ریسک‌های متعددی را نیز به دنبال دارد.

اگر کارآفرین یا صاحب کسب‌وکار هستید، خرید و فروش دوج کوین یک راه عالی برای تسهیل پرداخت‌هاست و بسته به اینکه چقدر از این ارز دیجیتال به نفع خود استفاده کنید، می‌توانید کسب‌وکار خود را گسترش دهید. با این حال، قبل از خرید و فروش دوج کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری، نکات زیر را در مورد این ارزها به یاد داشته باشید:

  • خرید ارز دیجیتال از جمله خرید دوج کوین ریسک بالایی دارد اما در عین حال، پتانسیل بالایی نیز برای سودآوری دارد.
  • تکنولوژی بلاک‌چین که زیربنای ارزهای دیجیتال است، اساسا امن است.
  • ارزهای دیجیتال می‌توانند به سرمایه‌گذاران در غلبه بر تورم کمک کنند.
  • درک ارزهای دیجیتال نیاز به زمان و تلاش دارد.
  • ارزهای دیجیتال می‌توانند بسیار پرنوسان باشند و قیمت دوج کوین و سایر رمز ارزها می‌تواند دائما تغییر کند.

دوج کوین به تومان – خرید دوج کوین (DOGE) – فروش دوج کوین (DOGE)

نحوه خرید دوج کوین از طریق تهران پیمنت

نحوه خرید و فروش دوج کوین چگونه است؟

با وجود اینکه دوج کوین یک میم کوین است، یکی از ارزهای دیجیتال مطرح در این بازار به شمار می‌رود و بسیاری از افراد در سراسر دنیا به خرید دوج کوین یا فروش آن مشغول هستند. اگر به سرمایه‌گذاری بر این ارز دیجیتال علاقه‌مند هستید، می‌توانید این رمز ارز را از طریق وبسایت تهران پیمنت به‌راحتی بخرید یا به فروش برسانید. تهران پیمنت این امکان را فراهم کرده است که پس از بررسی قیمت دوج کوین و خرید دوج کوین در کمتر از یک ساعت، کیف پول خود را مانند کیف پول بیت کوین شارژ کنید و با فروش دوج کوین نیز بتوانید معادل ریالی موجودی رمز ارز خود را طی حداکثر دو سیکل پایا در حساب بانکی خود دریافت کنید.

از سوی دیگر، از طریق وبسایت یا کانال تلگرامی تهران پیمنت می‌توانید از آخرین قیمت دوج کوین مطلع شوید. در این وبسایت، نمودار قیمت دوج کوین و سایر اطلاعات مهم این ارز دیجیتال قابل‌مشاهده است که از طریق بررسی آن‌ها می‌توانید سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌تری داشته باشید.

درنهایت، دوج کوین یک ارز دیجیتال کاربرپسند است که امکان پرداخت فوری و مقرون‌به‌صرفه را فراهم می‌کند. همانطور که تفاوت بین اتریوم و بیت کوین وجود دارد، دوج کوین نیز با این دو متفاوت است. این ارز دیجیتال، دیگر به‌عنوان یک شوخی در نظر گرفته نمی‌شود و افراد زیادی به خرید دوج کوین و سرمایه‌گذاری بر آن مشغول هستند. اگر به خرید و فروش دوج کوین علاقه‌مند هستید، می‌توانید با استفاده از خدمات تهران پیمنت، در سریع‌ترین زمان ممکن دوج کوین بخرید یا در صورت داشتن این ارز دیجیتال آن را به‌سرعت و به‌راحتی به ریال تبدیل کنید. تهران پیمنت در وبسایت خود امکان بررسی نمودار قیمت دوج کوین و سایر ارزهای دیجیتال را نیز برای شما فراهم کرده است.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۸ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۸ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

۱/۵ - (۹۷ امتیاز)

برای خرید دوج کوین می‌توانید از خدمات تهران پیمنت استفاده کنید و از این طریق، کیف پول خود را به‌سرعت شارژ کنید.

در حالی که سرمایه‌گذاری بر روی هیچیک از ارزهای دیجیتال کاملا امن نیست اما ممکن است خرید دوج کوین با ریسک‌های کمتری همراه باشد.

تصمیم‌گیری در مورد خرید دوج کوین به این موضوع بستگی دارد که چقدر در مورد ارزهای دیجیتال آگاه هستید و چه انتظاراتی از آن دارید.

دوج کوین یک نوع آلت‌کوین نظیربه‌نظیر، متن‌باز و مبتنی بر بلاک‌چین است.

دوج کوین یک ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۳ توسط بیلی مارکوس و جکسون پالمر، دو مهندس نرم‌افزار در IBM و Adobe معرفی شد.

IRV