homeتهران پیمنتleftرمزارزهاleftخرید و فروش اتریوم کلاسیک (ETC)
روش خرید اتریوم کلاسیک – خرید اتریوم کلاسیک (ETC) – فروش اتریوم کلاسیک (ETC)

خرید و فروش اتریوم کلاسیک (ETC)

1,787,774 تومان $ 30.02
تومان
تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 4,377,677,992 $
درصد تغییرات ۲۴ ساعته (دلار) 5.08
درصد تغییرات ۷ روزه 18.10
درصد تغییرات 30 روزه 22.63

اتریوم کلاسیک (ETC) یک پلتفرم قرارداد هوشمند (Smart Contract) و ارز دیجیتال است که نباید با ارز دیجیتال اتریوم (ETH) اشتباه گرفته شود. این پلتفرم در سال ۲۰۱۶ و در نتیجه مخالفت گروهی از توسعه‌دهندگان با نحوه پیشرفت بلاک‌چین اتریوم به وجود آمد. در حال حاضر، اهداف فنی و فلسفی رمز ارز ETC کاملا با اهداف اتریوم متفاوت است. بنابراین، قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید یا فروش اتریوم کلاسیک مهم است که در مورد این ارز دیجیتال، قیمت اتریوم کلاسیک و پیشینه آن بیشتر بدانید.

ارز اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک یک پلتفرم بلاک چین منبع‌باز (Open Source) و جهانی برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) است که توسط قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌شود و در آن از یک ارز دیجیتال بومی به نام ETC استفاده می‌شود. اتریوم کلاسیک پس از هک دائو (DAO) که بر روی پلتفرم اتریوم اعمال شده بود ایجاد شد. نتیجه هک DAO، سرقت حدود ۳.۶ میلیون رمز ارز اتریوم، معادل مبلغ ۵۰ میلیون دلار بود. پس از این هک و سرقت این مبلغ هنگفت، بحث‌های زیادی در مورد اصلاح وضعیت پلتفرم اتریوم صورت گرفت که نتیجه آن ایجاد دو شبکه مجزا به نام اتریوم کلاسیک و اتریوم بود.

در زمان مجزا شدن اتریوم و اتریوم کلاسیک، این دو شبکه از نظر طراحی فنی تقریبا مشابه یکدیگر بودند اما از آن زمان به‌صورت متفاوتی تکامل پیدا کرده‌اند. ارز دیجیتال ETC به‌منظور تامین تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند در این شبکه استفاده می‌شود. این پلتفرم از همه مزایای بلاک‌چین برخوردار است اما برخی مزایا را به‌طور خاص برای تکنولوژی خود در نظر گرفته است که این مزایا شامل تغییرناپذیری، غیرمتمرکز بودن، فراهم کردن امکان تراکنش‌های سریع و مقرون‌به‌صرفه و همچنین، قابل‌اطمینان و قابل‌برنامه‌ریزی بودن می‌شوند.

اتریوم کلاسیک و اتریوم چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

همانطور که تفاوت میان اتریوم و بیت کوین قابل‌توجه است، اتریوم کلاسیک و اتریوم نیز دو پلتفرم بلاک‌چین متفاوت هستند. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های میان این دو پلتفرم این است که ETC با اصل «کد، قانون است» یا «Code Is Law» موافق است اما اتریوم رویکردی مخالف نسبت به آن دارد. اصل قانون بودن کد بدین معنی است که هیچکس حق سانسور در اجرای کد روی بلاک‌چین اتریوم کلاسیک را ندارد؛ در واقع کلیه اجراها و تراکنش‌ها در این پلتفرم نهایی و غیرقابل‌تغییر هستند.

بنابراین، نه‌ تنها قیمت اتریوم کلاسیک و اتریوم متفاوت است، بلکه میان این دو از ابعاد دیگری نیز تفاوت وجود دارد. قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید و فروش اتریوم کلاسیک یا خرید و فروش اتریوم مهم است که تفاوت میان این دو را بدانید تا درنهایت، بهترین سرمایه‌گذاری را داشته باشید. در جدول زیر با این تفاوت‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

اتریوم کلاسیک

اتریوم

سال تاسیس

۲۰۱۶

۲۰۱۴

فلسفه قانون بودن کد

موافق

مخالف

حاکمیت

اتکا به افراد و گروه‌های توسعه

اتکای قوی به بنیاد اتریوم

مکانیسم اجماع

PoW

PoS

عرضه کل

حدود ۲۱۰ میلیون

بی‌نهایت

استخراج اتریوم کلاسیک به چه شکل است؟

ماینینگ (Mining) یا استخراج، یکی از روش های بدست آوردن بیت کوین، اتریوم کلاسیک و برخی دیگر از ارزهای دیجیتال است. در این فرایند، شبکه‌ای از کامپیوترها که با ماینرهای رمز ارز (Crypto Miners) اداره می‌شوند، برای تایید بلوک‌های تراکنش‌های پلتفرم اتریوم کلاسیک و ساخت یک اتریوم کلاسیک جدید با یکدیگر رقابت می‌کنند. ماینرهای اتریوم کلاسیک پاداش‌ها را به شکل ارز ETC بدست می‌آورند. این پاداش‌ها از هزینه‌های تراکنش و شبکه حاصل می‌شوند و از کاربرانی که در پلتفرم اتریوم کلاسیک تراکنش انجام می‌دهند یا از بلاک‌چین اتریوم کلاسیک استفاده می‌کنند، دریافت می‌شود.

اگرچه استخراج ETC می‌تواند جذاب باشد اما این کار نیاز به تجهیزات کامپیوتری دارد و از سوی دیگر، برق زیادی مصرف می‌کند. این کار تنها زمانی مقرون‌به‌صرفه است که به انرژی کم‌هزینه دسترسی داشته باشید و همچنین از سخت‌افزار مناسب ماینینگ برخوردار باشید. با توجه به این چالش‌ها و هزینه‌ها، خرید اتریوم کلاسیک می‌تواند نسبت به استخراج آن دردسترس‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد و به شما کمک کند که سرمایه‌گذاری موفق‌تری را تجربه کنید.

خرید اتریوم کلاسیک از صرافی – فروش اتریوم کلاسیک به ریال – فروش اتریوم کلاسیک

خرید و فروش اتریوم کلاسیک در سریع‌ترین زمان از طریق تهران پیمنت

آیا خرید ETC ارزش دارد؟

رمزارز ETC به دلیل داشتن مزایای مختلف، مانند ماهیت بدون تغییر و عرضه محدود می‌تواند یک ارز مناسب برای سرمایه‌گذاری باشد. با این حال، به یاد داشته باشید هیچ دارایی‌ای وجود ندارد که ۱۰۰ درصد ایمن باشد. بنابراین، همیشه قبل از خرید ETC، نسبت ریسک به پاداش و نمودار قیمت اتریوم کلاسیک را بررسی کنید.

چه بخواهید بر روی ارز دیجیتال ETC سرمایه‌گذاری کنید چه نه، به یاد داشته باشید که بهتر است بیش از یک درصد از سرمایه خود را در یک معامله به خطر نیندازید. علاوه بر این، با توجه به پیش‌بینی‌ناپذیر بودن قیمت ارز دیجیتال ETC و سایر رمزارزها، لازم نیست همه تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد بگذارید. شما می‌توانید هر چند وقت یک‌بار بسته به اهداف و تجاربتان در پورتفولیو ارز دیجیتال خود تنوع ایجاد کنید تا ریسک‌ها را کاهش دهید و سود خود را به حداکثر برسانید.

نحوه خرید و فروش اتریوم کلاسیک چگونه است؟

برای خرید یا فروش اتریوم کلاسیک در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید از خدمات تهران پیمنت کمک بگیرید. این مجموعه پس از دریافت سفارش خرید رمزارز ETC، ظرف حداکثر یک ساعت، موجودی کیف پول ارز دیجیتال شما را شارژ می‌کند. از سوی دیگر، اگر قصد فروش ETC را داشته باشید، تهران پیمنت سعی می‌کند در سریع‌ترین زمان ممکن و طی مدت حداکثر دو سیکل پایا معادل ریالی موجودی رمز ارز را به حساب بانکی شما واریز کند.  

علاوه بر این، شما می‌توانید در وبسایت تهران پیمنت از نمودار قیمت ETC و سایر ارزهای دیجیتال آگاه شوید و با دنبال کردن کانال تلگرامی تهران پیمنت، قیمت لحظه‌ای اتریوم کلاسیک و سایر ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید. قیمت ارزهای دیجیتال در وبسایت یا کانال تلگرامی این مجموعه، قیمت نهایی آن‌هاست و در هنگام ثبت سفارش، هیچ مبلغی به‌عنوان کارمزد به آن‌ها افزوده نخواهد شد.

درنهایت، اگرچه ETC به‌عنوان ارز دیجیتال بومی اتریوم کلاسیک برای پرداخت هزینه تراکنش در شبکه و استفاده از آن کاربرد دارد اما برخی افراد به خرید ETC به‌عنوان سرمایه‌گذاری نیز علاقه دارند. اگر می‌خواهید برای خرید اتریوم کلاسیک یا فروش اتریوم کلاسیک و همچنین، خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اقدام کنید، با مراجعه به وبسایت تهران پیمنت نه‌تنها می‌توانید از آخرین قیمت اتریوم کلاسیک و ارزهای دیجیتال دیگر آگاه شوید، بلکه می‌توانید به‌سرعت و به‌راحتی، رمز ارز مورد نظر خود را خریداری کنید یا به فروش برسانید.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۸ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۸ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

IRV