homeتهران پیمنتleftرمزارزهاleftخرید و فروش پولکادات (DOT)

خرید و فروش پولکادات (DOT)

515,077 تومان $ 8.65
تومان
تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 11,156,792,435 $
درصد تغییرات ۲۴ ساعته (دلار) 4.64
درصد تغییرات ۷ روزه 15.06
درصد تغییرات 30 روزه 29.86

پولکادات نسل جدیدی از دنیای بلاکچین است که برای حل مشکلات دیگر بلاک چین‌ها و همچنین برای اتصال بلاک چین‌ها به یکدیگر عرضه شده است. پولکادات همچنین به دنبال آن است که انحصار اینترنت را بشکند و تحولی در ساختار مالکیت اینترنت ایجاد کند. پلتفرم پولکادات یکی از خلاقانه‌ترین پروژه‌ها در دنیای کریپتوکارنسی به شمار می‌رود و با عرضه توکن بومی خود دات (DOT در تلاش است محدودیت‌های موجود در بلاک چین‌ها مانند مقیاس پذیری و امنیت را برطرف کند. پولکادات در سال ۲۰۱۶ معرفی شد اما عرضه توکن خود را تا سال ۲۰۲۰ به تاخیر انداخت. شما در تهران پیمنت به‌آسانی می‌توانید به خرید و فروش پولکادات (DOT) بپردازید.

 

پولکادات چیست و بنیانگذار آن کیست؟

پولکادات (Polkadot) شبکه‌ای غیرمتمرکز است که بلاکچین‌های مختلف را به هم متصل می‌کند. پولکادات برای رفع یک مشکل بزرگ در دنیای بلاک چین عرضه شد و این مشکل مربوط به وجود صدها بلاکچین مختلف بدون ارتباط با یکدیگر بود. بنابراین پولکادات عرضه شد تا پلی میان بلاک چین‌های موجود باشد.

بنیانگذار پولکادات، گاوین وود (Gavin Wood)، یکی از توسعه‌دهندگان شبکه اتریوم است که در سال ۲۰۱۶ وایت پیپر پروتکل پولکادات را منتشر کرد. گاوین وود دانشمند کامپیوتر اهل انگلستان است که در سال ۱۹۸۰ متولد شد. وی پیش از همکاری در پروژه اتریوم، در شرکت مایکروسافت مشغول کار بود. در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ با ویتالیک بوترین (بنیانگذار بلاک چین اتریوم)، آنتونی دی ایوریو (دیگر هم‌بنیانگذار بلاک چین اتریوم) و چارلز هاسکینسون (بنیانگذار بلاک چین کاردانو) روی پروژه اتریوم فعالیت می‌کردند. وود همچنین یکی از افرادی بود که در توسعه زبان برنامه نویسی سالیدیتی (Solidity) برای نوشتن قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) نقش به‌سزایی داشته است.

گاوین وود در ژانویه سال ۲۰۱۶ پروژه اتریوم را ترک می‌کند تا تمرکز خود را کاملا روی پروژه پولکادات بگذارد. در نهایت در سال ۲۰۲۰، گاوین وود به همراه رابرت هابرمایر (Robert Habermeier) و پیتر چابان (Peter Czaban) پلتفرم پولکادات را عرضه کردند.

رابرت هابرمایر، یکی از هم‌بنیاگذاران پروژه پولکادات، سابقه تحقیق و توسعه در بلاک چین، سیستم‌های توزیع شده (Distributed Systems) و کریپتوکارنسی دارد. پیتر چابان نیز از بنیانگذاران پولکادات، مدیر فناوری بنیاد Web3 و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی از دانشگاه آکسفورد در مقطع کارشناسی ارشد است.

 

خرید، فروش و شارژ پولکادات (DOT)

خرید و فروش پولکادات (DOT) توسط تهران پیمنت

 

ویژگی‌های پولکادات (DOT)

به طور کلی ویژگی‌های بلاک چین‌ها عدم تمرکزگرایی، حفظ سرعت و امنیت بالا است اما ساختار فعلی بلاک چین‌ها موجب شده تا آن‌ها نتوانند تمامی ویژگی‌ها را با هم حفظ کنند. به عنوان مثال، اتریوم که محبوب‌ترین پلتفرم برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) است، مقیاس پذیری بالایی ندارد؛ به خصوص زمانی که ترافیک روی این شبکه بالا باشد.

از سوی دیگر شبکه‌های بلاک چین جدا از یکدیگر فعالیت می‌کنند و اطلاعات کمی بین آن‌ها می‌تواند رد و بدل شود. در این مورد می‌توانیم به بانک‌هایی اشاره کنیم که اجازه تعامل با یکدیگر ندارند و به راحتی نمی‌توان پول را از بانکی به بانک دیگر انتقال داد. پولکادات ساخته شد تا این شکاف را پر کند. در مجموع ۴ ویژگی مهم زیر را به شبکه بلاک چین پولکادات نسبت می‌دهند:

  • ارتباط میان‌زنجیره‌ای: پولکادات توانسته به تعداد بی‌نهایت بلاک چین را پشتیبانی کند. بنابراین بی‌شمار بلاک چین می‌توانند از طریق شبکه پولکادات به همدیگر متصل شوند.
  • مقیاس‌پذیری: برخلاف روش اعتبارسنجی نودها در دیگر بلاکچین‌ها که تراکنش‌ها یک به یک بررسی و تایید می‌شوند، در پولکادات از شاردینگ ناهمگون (Heterogeneous Sharding) برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌شود که سرعت تایید تراکنش‌ها را به ۱ میلیون تراکنش در ثانیه می‌رساند. در روش شاردینگ ناهمگون، بلاک چین‌های مستقل هر یک تبدیل به یک پاراچین (Parachain) شده تا تراکنش‌ها به صورت موازی و همزمان با هم بررسی و تایید شوند.
  • ارتقا بدون نیاز به هاردفورک: بلاک چین‌ها در پولکادات بدون نیاز به فورک کردن می‌توانند به روز رسانی شوند. به طور معمول به روز رسانی و فورک در بلاک چین‌ها یک ماه طول می‌کشد و در نهایت کاربران باید قوانین زنجیره جدید را بپذیرند. اما در پولکادات بدون نیاز به فورک، به‌روزرسانی به سرعت انجام می‌شود و دیگر نیازی به صرف زمان طولانی و ایجاد زنجیره جدید نیست.
  • حاکمیت و مدیریت غیرمتمرکز: در پولکادات برخلاف بلاک چین‌های قدیمی، سهامداران و کاربران پولکادات حق رای دارند. همه کاربرانی که ارز دیجیتال دات (DOT) داشته باشند می‌توانند تغییرات موردنظرشان را پیشنهاد دهند و به پیشنهادهای دیگر کاربران رای بدهند. این ویژگی موجب می‌شود پولکادات نسبت به دیگر بلاکچین‌ها از حاکمیت غیرمتمرکز و شفافی برخوردار باشد.

 

ارز دیجیتال پولکادات چیست؟

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) با نماد (DOT)، توکن بومی شبکه پولکادات است. این توکن در حال حاضر رتبه ۱۳ ام را میان توکن‌های برتر در وبسایت CoinMarketCap دارد و تا به امروز بیشتر از ۱ میلیارد توکن پولکادات در گردش است. جالب است بدانید پولکادات محدودیتی در عرضه توکن دات (DOT) مشخص نکرده است و قرار است به صورت آزمایشی به صورت سالیانه با نرخ تورم ۱۰ درصد رمز ارز پولکادات (DOT) عرضه شود.

 

کاربردهای ارز دیجیتال دات (DOT)

توکن دات ۳ عملکرد کلیدی در شبکه پولکادات دارد:

  • حاکمیت و مدیریت شبکه: کاربران دارای رمز ارز دات (DOT) کنترل کاملی روی پروتکل دارند. تمامی امتیازاتی (مانند ارتقاء پروتکل و اصلاحات) که در سایر پلتفرم‌ها تنها منحصر به ماینرها و استخراج کنندگان است، به دارندگان ارز دیجیتال دات (DOT) داده می‌شود و کاربرانی که دات (DOT) دارند، می‌توانند تصمیم گیرنده و رای دهنده باشند.
  • استیکینگ (staking): کاربرانی که توکن دات (DOT) دارند، می‌توانند در سهام‌گذاری و استیکینگ شرکت کنند، پاداش دریافت کنند و از این طریق به افزایش ایمنی شبکه پولکادات کمک کنند.
  • ایجاد پیوند (Bonding): پاراچین‌های جدید با توکن‌های دات (DOT) به شبکه متصل می‌شوند.

 

از تهران پیمنت چگونه پولکادات (DOT) بخریم؟

در صورت تمایل برای خرید پولکادات (DOT) یا شارژ آن توسط تهران پیمنت، در ابتدای همین صفحه میزان ارز موردنظر خود را به تومان در باکس سفید سمت چپ، یا به پولکادات (DOT) در باکس سفید سمت راست درج کنید و روی گزینه «ثبت خرید» کلیک کنید. سفارش خرید پولکادات (DOT) شما در تهران پیمنت ظرف حداکثر ۱ ساعت انجام می‌شود.

 

به تهران پیمنت چگونه پولکادات (DOT) بفروشیم؟

چنانچه قصد دارید پولکادات (DOT) خود را نقد کنید، از طریق تهران پیمنت می‌توانید دارایی ارزی خود را به ریال تبدیل کنید. به این منظور در ابتدای همین صفحه ابتدا گزینه فروش را انتخاب کنید، سپس میزان ارز مورد نظر خود را به تومان در باکس سفید سمت چپ، یا به پولکادات (DOT) در باکس سفید سمت راست درج کنید و روی گزینه «ثبت فروش» کلیک کنید. معادل ریالی Polkadot ظرف مدت حداکثر دو سیکل پایا به حساب بانکی شما واریز می‌شود. برای آشنایی بیشتر با سیکل پایا می‌توانید به مطلب پایا و ساتنا چیست و سیکل‌های کاری آن چگونه است؟ مراجعه کنید.

جهت تبدیل پولکادات (DOT) به ریال با استفاده از تهران پیمنت می‌‌توانید با شماره‌های پشتیبانی ما تماس بگیرید تا اطلاعات مربوط به کیف پول تهران پیمنت و روش انجام با استفاده از آن، در اختیارتان قرار گیرد.

 

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۸ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۸ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

IRV