×
سریع، مطمئن و آگاهانه

سوالات متداول

تهران پرداخت توسط جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد دانشگاه تهران راه اندازی شده است. موسسین تهران پرداخت از سال ۱۳۸۳ به صورت غیر متمرکز برای دانشجویان دانشگاه تهران، پرداخت های الکترونیکی مرتبط با فرآیند درخواست پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور و سایر پرداختهای دانشگاهی مثل سابمیت مقالات را انجام می داده اند. از آنجا که بنیان گذاران تهران پرداخت خود نیز تجربه دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا را داشته اند، ما ضمن شناخت و درک نیازهای دانشجویان، بر مراحل مختلف فرآیند اپلای نیز کاملاً تسلط داریم.
شما می توانید با یک جستجوی مختصر در اینترنت، نظرات کاربران را در مورد خدمات ما مطالعه نمایید و اطمینان لازم را به دست آورید. ما همچنین "نظرات کاربران" در وب سایت خود و همچنین وب سایت applyabroad.org را بدون کم و کاست در صفحه "نظرات کاربران" قرار داده ایم. علاوه بر این وب سایت تهران پرداخت ما دارای نماد اعتماد الکترونیکی می باشد که شما می توانید این نماد را در صفحه اصلی سایت مشاهده نمایید. شما همچنین می توانید جهت حصول اطمینان به دفتر مرکزی تهران پرداخت که آدرس آن در صفحه "ارتباط با ما" موجود است مراجعه نمایید و پرداخت خود را حضوری انجام دهید.
قبل از ثبت سفارش، شما می بایست ابتدا به صفحه پرداخت با ویزا کارت/مستر کارت و یا پی پال در وب سایت مورد نظر خود رسیده باشید و همه مراحل را تا رسیدن به صفحه پرداخت طی کرده باشید. در صورتی که در پرداختی نیاز به نام کاربری و رمز عبور باشد با نوشتن آن در فرم سفارش و روش رسیدن به صفحه پرداخت، ما را تا صفحه پرداخت راهنمایی می کنید. جهت ثبت سفارش در سایت تهران پرداخت لازم است که عضو سایت شوید، بنابراین ابتدا ثبت نام نمایید و پس از ورود به حساب کاربری خود از منوی ثبت سفارش، فرم مربوط به سفارش خود را انتخاب نمایید. چنانچه فرم مرتبط با سفارش خود را نیافتید، فرم "ثبت سایر سفارش ها" را انتخاب کنید. پس از ورود، فرم ثبت سفارش را که در انتهای صفحه مورد نظر قرار دارد تکمیل نمایید. در صفحه بعد هزینه آن را واریز می کنید. بدین ترتیب سفارش شما ثبت می شود. سپس ما مطابق جدول زمانی سایت، پرداخت شما را انجام داده و رسید واریز یا تاییدیه پرداخت را در حساب کاربری تان قرار می دهیم.
چنانچه عنوان سفارش خود را در منوی ثبت سفارش نیافتید، فرم "ثبت سایر سفارش ها" را که با رنگ قرمز مشخص شده است انتخاب نمایید. در این فرم امکان وارد کردن تمامی اطلاعات مورد نیاز وجود دارد.
تهران پرداخت هفت روز هفته و در تمام ایام سال مطابق با جدول زمانی زیر، فعال و آماده خدمت رسانی به شما در زمینه پرداخت های آنلاین ارزی می‌باشد:
روزها بازه زمانی حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه 9 تا 22 حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه 9 تا 14:30 حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه 9 تا 14:30 حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
حالت اول این است که شما در سایت افزایش اعتبار دهید و پس از آن به هر دلیلی، از انجام سفارش خود منصرف شوید یا به هر دلیل دیگری سفارش شما کنسل شود و انجام نشود، در این حالت تمامی مبلغ دریافتی به حساب شما بازگردانده می شود و هیچ کارمزدی از شما دریافت نمی شود.
در حالت دوم پس از ثبت سفارش توسط شما و انجام سفارش برای شما، ممکن است به دلایلی مثل کنسل شدن سفارش خود در سایت خارجی مورد نظر، کل یا بخشی از مبلغ ارزی به کارتها یا حساب های ما Refund (برگشت پول) شود. در این حالت پس از مکاتبه با سایت مورد نظر و مشخص شدن میزان مبلغ بازگشتی به کارت یا حساب ما و ارائه تاریخچه مکاتبات و رسیدها به ما، درخواست ریفاند شما تایید می شود. سپس معادل ریالی مبلغ ریفاند شده ظرف مدت حداکثر ۶ هفته و پس از کسر 5 درصد کارمزد برای مبلغ 200 دلار و کمتر از 200 دلار حداکثر 10 دلار برای مبالغ بالاتر از 200 دلار به قیمت روز دلار سایت، به حساب شما واریز می شود. فرآیند تایید ریفاند و واریز معادل ریالی آن به حساب شما، می تواند تا 6 هفته به طول بیانجامد.
بله، خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل مشابه با دیگر پرداخت های آنلاین در سایت های خارجی توسط تهران پرداخت قابل انجام است. اما توصیه ما در خرید بلیط هواپیما این است که به دلیل به وجود آمدن مشکلاتی نظیر کنسل شدن بدون دلیل پرواز، درخواست اطلاعات کارت توسط فروشنده هنگام سوار شدن به هواپیما و مسائل دیگر، تنها از سایت هایی که نامشان در فرم "خرید بلیط پروازهای خارجی" فهرست شده است اقدام به خرید بلیط با ثبت سفارش در سایت تهران پرداخت نمایید.
بله، ما می توانیم برای نقد کردن دلار پی پال یا موجودی در حساب بانکی در خارج از کشور و همچنین درآمدهای ارزی قانونی به شما کمک کنیم. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، صفحه "ثبت درخواست دلار پی پالی به ریال" را مشاهده و یا از طریق شماره های 02188976264 و 02188977649 با کارشناسان ما تماس بگیرید تا مشاوره لازم را دریافت نمایید.
بله، روش پرداخت در uni-assist دانشگاه های آلمان را اصطلاحا پرداخت آفلاین می گویند. برای انجام این پرداخت شما می توانید یک ویزا کارت به میزان مبلغی که می خواهید در سایت یونی اسیست پرداخت کنید، خریداری نمایید و سپس اطلاعات کارت را بر روی فرمی که دانشگاه در اختیار شما گذاشته بنویسید و فرم را برای دانشگاه ارسال کنید و بدین ترتیب پرداخت خود را به انجام برسانید. جهت راهنمایی بیشتر می توانید صفحه "راهنمای پرداخت آفلاین با مستر کارت و ویزا کارت" را مطالعه نمایید و اطلاعات تکمیلی در مورد uni-assist را در صفحه "پرداخت هزینهuni-assist " می توانید مطالعه کنید.
بله، شرکت تهران پرداخت در صورتی که رزرو هتل به صورت Pay Later باشد، یعنی هزینه اقامت بعدا پرداخت شود، رزرو را برای شما انجام می دهد. اما در صورتی که هتل مورد نظر شما، کل هزینه اقامت را هنگام رزرو دریافت کند، در این صورت جهت رزرو شما می توانید از طریق صفحه "خرید ویزا کارت"، اقدام به خرید کارت نمایید و خودتان پرداخت را انجام دهید. اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه "رزرو هتل های خارجی" مطالعه نمایید.
سایت سهند، زیر مجموعه از سایت تهران پرداخت است که در آن در برخی پرداخت ها نظیر ثبت نام آزمون تافل، ثبت نام GRE و تعیین وقت سفارت آمریکا را می توانید به صورت آنی و بدون واسطه انجام دهید. در واقع "سهند تهران پرداخت"، سامانه خودکار پرداخت با ویزا کارت و مستر کارت است. نحوه کار این سایت به این صورت است که ابتدا از طریق سهند وارد اکانت خود در سایت مورد نظر خود می شوید و تمامی مراحل تا رسیدن به مرحله پرداخت را از داخل سایت سهند در وب سایت مربوطه طی می نمایید. پس از رسیدن به صفحه پرداخت با مستر کارت یا ویزا کارت، سامانه سهند، پرداخت شما را به صورت آنی انجام می دهد و رسید را به شما نمایش می دهد. بدین ترتیب شما با داشتن یک کارت عضو شتاب می توانید در سایت های مشخص خارجی، پرداخت را به صورت آنی و بی واسطه انجام دهید. این در حالیست که در صورت سفارش در سایت اصلی تهران پرداخت، ما پس از دریافت تمامی اطلاعات مورد نیاز برای رسیدن به صفحه ویزا کارت/مستر کارت، به صورت دستی اطلاعات کارت ارزی خود را در فرم پرداخت در سایت خارجی مربوطه وارد می کنیم و پرداخت شما را انجام داده و رسید آن را برایتان ارسال می کنیم. این کار مطابق جدول زمانی وب سایت و در اغلب موارد ظرف حداکثر سه ساعت انجام می شود.
در حال حاضر پرداخت های قابل انجام در سامانه سهند تهران پرداخت، شامل موارد زیر می باشد:

  1. ثبت نام آزمون تافل iBT
  2. ثبت نام امتحان GRE General و GRE Subject
  3. ریپورت نمره امتحان تافل iBT
  4. ریپورت نمره آزمون GRE General و GRE Subject
  5. تغییر زمان یا مرکز آزمون تافل (iBT Reschedule)
  6. تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE General
  7. تعیین وقت سفارت آمریکا (MRV Fee)
  8. پرداخت SEVIS Fee
در صورتی که برای انتقال پول مشخصات حساب بانکی مثل SWIFT CODE و IBAN در اختیار دارید، روش پرداخت شما حواله بانکی و به صورت آفلاین می‌باشد که جزو خدمات تهران پرداخت محسوب نمی‌شود؛ اما شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره در این زمینه با شماره تلفن‌های ما تماس بگیرید .
برای جلوگیری از اشتباهات کاربری، سیستم اعتباری سایت تهران پرداخت و سهند از یکدیگر جدا هستند. از این رو جهت انتقال اعتبار بین این دو بخش از سایت، لازم است از طریق مرکز پیام درخواست نمایید تا ابتدا معادل ریالی اعتبار شما به حسابتان بازگردانده شود و سپس در بخش مربوطه (سهند یا تهران پرداخت)، دوباره افزایش اعتبار دهید.
در صورت کنسل کردن آزمون iBT نصف مبلغ ثبت نام به کارت ما ریفاند می شود. اما به طور معمول Application Fee دانشگاه ها پرداختی غیر قابل برگشت (Nonrefundable) است. اما در صورتی که دانشگاه به شما اعلام کرده است که این مبلغ ریفاند می شود، می توانید با ارائه متن مکاتبات خود با دانشگاه این موضوع را از طریق ما پیگیری نمایید. رویه پیگیری ریفاند در تهران پرداخت بدین شکل است که شما ابتدا پس از حصول اطمینان از اقدام طرف مقابل در رابطه با ریفاند، متن مکاتباتی که نشان می دهد ریفاند انجام شده است یا رسید Cancellation دریافته شده از ETS را برای ما ایمیل می کنید. از آنجا که دریافت شدن مبلغ ریفاند شده و مشاهده آن در کارت می تواند تا 6 هفته به طول انجامد، یک بار دیگر و پس از گذشت 5 هفته پس از ارسال ایمیل اولیه، دوباره این موضوع را از ما پیگیری نمایید. پس از آنکه ما طی بررسی کارتی که با آن پرداخت انجام شده است، مبلغ ریفاند شده را مشاهده کنیم، 5 درصد از این مبلغ را به عنوان کارمزد ریفاند کسر کرده و مابقی را مطابق قیمت روز دلار سایت تهران پرداخت به حساب شما واریز می کنیم.
این فیلدها اختیاری است و طبعاً می توانید این فیلدها را پر نکنید و آن ها را خالی بگذارید. فقط در صورتی که فکر می کنید لازم است، می توانید توضیحات بیشتری را برای رسیدن به صفحه پرداخت، یا یک فایل راهنما یا هر فایل دیگری که به انجام سفارش شما کمک می کند، برای ما ارسال کنید.
در حال حاضر امکان تهیه سه نوع کارت ارزی از طریق تهران پرداخت برای شما وجود دارد:
- مستر کارت مجازی : با قابلیت خرید و صدور آنی، با نام ، با موجودی از 25 تا 500 دلار و با هزینه صدور 10 دلار. دارای کنترل پنل آنی جهت مشاهده موجودی و تراکنش ها. این کارت از نوع مجازی است و تنها برای انواع پرداخت های آنلاین ارزی قابل استفاده می‌باشد.
-مستر کارت هدیه فیزیکی : با قابلیت خرید و صدور آنی، با نام، با موجودی از 50 تا 1000 دلار. دارای کنترل پنل آنلاین جهت مشاهده موجودی و تراکنش‌ها. این کارت از نوع فیزیکی و با قابلیت یکبار شارژ شدن است و برای تمامی انواع پرداخت‌های آنلاین و آفلاین ارزی و پرداخت با POS برای خرید حضوری در سفر‌های خارجی قابل استفاده می‌باشد.
-مستر کارت قابل شارژ tpRed : با خرید یک مستر کارت فیزیکی قابل شارژ مجدد tpRed، می توانید همه انواع پرداخت های ارزی آنلاین و آفلاین خود را به انجام رسانید. این کارت می‌تواند پاسخگوی طیف گسترده ای از نیازهای شما از خرید اینترنتی بلیط هواپیما و تا پرداخت هزینه‌های اپلای و یا خرید کالا از وب سایت هایی مثلAmazon باشد.
ویزا کارت های ارائه شده توسط تهران پرداخت به صورت گیفت هستند و نام صاحب کارت روی این کارتها درج نمی شود. اما نام و نام خانوادگی دارنده کارت در پنل بانکی کارت درج می شود. پس کارت به نام صاحب آن ثبت می شود و از بابت به نام بودن کارت ها مشکلی وجود ندارد.
صدور کارتها ظرف حداکثر 3 ساعت انجام می شود و اطلاعات آن حداکثر ظرف مدت 3 ساعت برای شما ارسال می شود. همچنین فیزیک کارت نیز نزد تهران پرداخت باقی می ماند و شما می توانید ظرف حداکثر دو هفته، جهت دریافت کارت به دفتر ما مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که پس از گذشت دو هفته فیزیک کارت امحا می شود.
پس از دریافت کارت ارزی از تهران پرداخت و انجام خرید آنلاین، ممکن است مبلغی در کارت باقی بماند که مایل باشید معادل ریالی آن را دریافت نمایید. کلیه عزیزانی که از طریق تهران پرداخت اقدام به خرید کارت ارزی کرده اند، این امکان را خواهند داشت تا از طریق صفحه "خرید مانده کارت" نسبت به فروش مانده مبلغ کارت ارزی خود اقدام نمایند. خرید مانده کارت مشمول قوانینی می شود که لازم است به دقت مطالعه نمایید.
خیر، کارت های ارائه شده توسط تهران پرداخت قابلیت انتقال و دریافت وجه را ندارند اما شما می توانید جهت دریافت مشاوره تلفنی در این رابطه با شماره تلفن های 02188976264 و 02188977649 تماس بگیرید.
بله، شما می توانید با کارت های خریداری شده از تهران پرداخت، به تمامی ارزها پرداخت انجام دهید. اما با توجه به اینکه ارز پایه این کارت ها، از نوع "دلار آمریکا" می باشد، در پرداخت هایی که نوع ارز آن ها غیر از دلار آمریکا باشد، واحد پول ابتدا توسط بانک تبدیل به معادل دلار آمریکا می شود و سپس پرداخت به دلار آمریکا انجام می گیرد. در نتیجه بانک در این موارد 4% کارمزد تبدیل نرخ ارز محاسبه و از کارت کسر می کند و بدین ترتیب مبلغی بیشتر از معادل مستقیم آن به دلار آمریکا از کارت کسر می شود. پس لازم است هنگام محاسبه موجودی مناسب برای کارت از محاسبه گری که در فرم "خرید ویزا کارت" قرار داده شده است، استفاده نمایید.