×
سریع، مطمئن و آگاهانه

چرا فرآیند تایید هویت در تهران پرداخت الزامی است؟

نویسنده : فرهاد اسدی

تایید هویت با هدف جلوگیری از سرقت اطلاعات حساب و کارت‌های بانکی انجام می‌شود و یکی از موضوعات مهم مشاغل اینترنتی ایران در زمان حال است.

موضوع تایید یا احراز هویت، یکی از موضوعات چالشی و مهم است که کسب و کارهای اینترنتی در ایران در سال‌های اخیر با آن روبرو هستند. موضوعی که اگر چه برای بسیاری از کاربران، عادی و پذیرفته شده است، اما برای برخی دیگر از کاربران سوال برانگیز و ابهام آمیز می‌باشد.

تهران پرداخت نیز یکی از کسب و کارهای ایرانی است که به عنوان یک اقدام الزامی در راستای حفظ امنیت کاربران و با هدف جلوگیری از سرقت و سوء استفاده از اطلاعات حساب‌های کاربری و کارت‌های بانکی، اقدام به بررسی و تایید هویت کاربران می‌نماید. در فرایند تایید هویت کاربران، تهران پرداخت برای مقابله با هرگونه سوء استفاده از کارت‌های بانکی یا جلوگیری از کلاه‌برداری، با دریافت مدارک و بررسی و استعلام آن‌ها از این که شخص واریز کننده مبلغ ریالی، دارنده اطلاعات حساب بانکی و صاحب حساب کاربری در سایت تهران پرداخت یک فرد می‌باشد حصول اطمینان می‌نماید.

به عنوان نمونه، یکی از مواردی که با احراز و تایید هویت کاربران در تهران پرداخت از آن جلوگیری می‌شود، استفاده از کارت‌هایی است که با فرآیند فیشینگ هک شده‌اند. فیشینگ (Phishing) به طور کلی به تلاش برای سرقت اطلاعاتی مانند اطلاعات کارت بانکی به همراه رمز دوم آن با استفاده از یک صفحه پرداخت جعلی گفته می‌شود.

نحوه این کلاه‌برداری بدین شکل است که ایمیل، آگهی‌های تبلیغاتی، اپلیکیشن موبایل یا یک لینک ساده، کاربر را به صفحه‌ جعلی پرداخت شاپرک هدایت ‌می‌کند و در این صفحه، اطلاعات حساسی مانند اطلاعات کارت یا حساب بانکی از کاربر درخواست می‌شود که در صورت وارد کردن اطلاعات مهم در این صفحه، فیشرها به آن دسترسی پیدا می‌کنند. در این مرحله ممکن است هکرها تلاش کنند تا بدون اطلاع کاربر و با استفاده از کارت فیشینگ شده، در وب سایت‌های اینترنتی (مثل تهران پرداخت) موجودی کارت یا حساب بانکی مربوطه را تبدیل به کالا یا خدمات مورد نیازشان نمایند و به این شیوه، از کارت یا حساب بانکی فیشینگ شده، پول برداشت کنند.

تهران پرداخت با هدف حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران خود و در راستای مقابله با سوء استفاده احتمالی هکرها و کلاهبرداران که از طریق فیشینگ یا سایر روش‌ها سعی می‌کنند از اطلاعات کارت یا اطلاعات هویتی کاربران در سایت تهران پرداخت جهت پرداخت یا ثبت سفارش استفاده نمایند، فرآیند تایید و احراز هویت را به اجرا در آورده است و بدین شیوه کاربران را در رابطه با خطرات احتمالی مصون نگاه می‌دارد.

بدون شک موفقیت در این امر خطیر، منوط به همکاری و همراهی شما کاربران گرامی می‌باشد.