ts پرداخت هزینه ارزیابی مدارک مهندسین استرالیا | تهران پرداخت
×
سریع، مطمئن و آگاهانه

هزینه ارزیابی مدارک مهندسین استرالیا

نویسنده : توحید محمدنژاد

کلیه متقاضیانی که به عنوان نیروی کار خبره و با مدرک مهندسی خود نسبت به مهاجرت به استرالیا اقدام می کنند بایست مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را به تایید موسسه ارزیابی مدارک مهندسین استرالیا (EA) برسانند. هزینه ارزیابی رزومه و مدارک در این موسسه 405 دلار استرالیا بوده و متقاضیان می توانند علاوه بر خدمات ارزیابی از خدمات عضویت در این موسسه نیز بهره مند گردند.

همانطور که در صفحه "پرداخت هزینه لاج(Lodge) استرالیا" به این موضوع اشاره کرده ایم، مهاجرت به استرالیا با استفاده از Application های متفاوتی امکان پذیر است. در این بین آن دسته از متقاضیانی که از طریق ویزای کاری قصد مهاجرت به استرالیا را دارند و دارای مدرک مهندسی نیز هستند لازم است مدارک اخذ شده خود را جهت اثبات شایستگی به تایید یک موسسه ارزیابی که از نظر دولت استرالیا معتبر شناخته می شود، برسانند. بر این مبنا دولت استرالیا صرفا با ارسال مدارک و سوابق کاری، صلاحیت مهندسان را تایید نمی کند و این ارزیابی برای مهندسین، توسط موسسه ارزیابی مدارک مهندسین استرالیا (Engineers Australia) که به اختصار EA خوانده می شود انجام می گردد و وظیفه آن صدور گواهی تصدیق صلاحیت در رشته های مهندسی برای دریافت کنندگان ویزای اقامت استرالیاست.

هزینه و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی در انجمن مهندسین استرالیا

Engineers-Australia انجمن مهندسی استرالیا خدمات خود را در قالب عضویت و ارزشیابی در اختیار متقاضیان قرار می دهد که برای هر یک هزینه های جداگانه ای در نظر گرفته است. این دو هزینه وابسته به یکدیگر نیستند و شما بدون پرداخت حق عضویت (Membership) و تنها با ایجاد یک حساب کاربری و پرداخت هزینه ارزشیابی، می توانید جهت تکمیل مدارک مهاجرتی خود اقدام نمایید. در واقع پرداخت هزینه عضویت تنها در صورتی مورد نیاز است که قصد داشته باشید از مزایای عضویت (که آنها را در صفحه Benefits of membership مشاهده می کنید) بهره مند شوید. مبالغ مربوط به هزینه ارزشیابی را می توانید در صفحه Assessment fees و هزینه عضویت را با استفاده از محاسبه گر آنلاین صفحه Calculate Membership Fee مشاهده نمایید.
انجمن مهندسین استرالیا جهت انجام ارزشیابی در وب سایت خود، بخشی به عنوان Migration Skills Assessment یا MSA دارد که از طریق آن می توانید مدارک لازم جهت انجام ارزشیابی از جمله مدارک اثبات هویتی، CV یا رزومه کاری، مدارک زبان به طور اخص IELTS را بارگذاری و فرایند Assessment خود را آغاز نمایید. خط مشی این موسسه در فرایند ارزشیابی مدارک مهندسی صادر شده از کشور های گوناگون، متفاوت است بدین ترتیب که مهندسین ایرانی لازم است جهت انجام  ارزشیابی مدارک خود در این موسسه نسبت به ایجاد CDR اقدام نمایند.
CDR یا Competency Demonstration Report، شامل کلیه سوابق کاری و مهارت های شماست که در طول مدت کار حرفه ای خود پشت سر گذاشته اید. CDR بایست شامل حداقل 3 نمونه کار مهم و قابل توجه شما در طول تحصیل یا کار باشد به طوری که کاملا صریح و شفاف توانمندی و نقاط قوتتان را برای موسسه EA به اثبات برساند. CDR نیز پس از تکمیل در همان بخش MSA بارگذاری می شود.
در بخش MSA چهار گزینه پیش روی شماست که عبارتند از Personal،Application ، Education و Report که شما بسته به نوع ویزای خود بایست یکی از سه گزینه اول را انتخاب و نسبت به تکمیل پروفایل خود اقدام نمایید. همچنین گزینه آخر مربوط به بارگذاری CDR شماست که پیش تر در مورد آن صحبت شد.

دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 14:30
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید:


Payment Amount (AUD) (مبلغ ارزی به دلار استرالیا) :
*
Username (نام کاربری) :
*
Password (رمز عبور) :
*
آیا مایلید Fast Track انتخاب شود؟
سایر ملاحظات (در صورت نیاز):
 قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده ام و قبول دارم.