×
سریع، مطمئن و آگاهانه

پرداخت هزینه uni-assist

نویسنده : فرهاد اسدی

uni-assist موسسه ایست که با دریافت هزینه، اقدامات مربوط به اخذ پذیرش برای دانشگاه مورد نظرتان در کشور آلمان را انجام داده و بررسی مدارکتان را به عهده دارد. جهت انجام ارزیابی مدارک و طی مراحل اپلای، می‌بایست به ازای اولین دانشگاه انتخابی در هر ترم 75 و به ازای دانشگاه‌های بعدی انتخابی در هر ترم 15 یورو پرداخت کنید.

Uni-assist موسسه‌ای است شامل بسیاری از دانشگاه‌های آلمان، از جمله انجمن روسای دانشگاه های آلمان (HRK) و سرویس مبادلات آکادمیک آلمان (DAAD)، که در سال 2003 تاسیس شد. وظیفه این موسسه اقدام برای پذیرش دانشجویانی است که قصد تحصیل در کشور آلمان را دارند، بدین ترتیب که اگر شما قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه هایی که عضو uni-assist هستند را داشته باشید، این موسسه با دریافت هزینه مشخصی اقدامات مربوط به اخذ پذیرش برای دانشگاه مورد نظر و بررسی مدارکتان را انجام می دهد و خودش با دانشگاه مورد نظرتان مکاتبه کرده و در واقع واسطی بین شما و دانشگاه مورد نظرتان برای ادامه تحصیل است.

برای مشاهده دانشگاه های عضو uni-assist می توانید به لیست دانشگاه های عضو یونی اسیست مراجعه کنید. توجه داشته باشید که اگر دانشگاه مورد نظر شما در این لیست باشد، برای اقدام به تحصیل در آن دانشگاه شما تنها از طریق uni-assist می بایست اقدام کنید و نیازی به ارتباط مستقیم نیست، اما ممکن است در برخی رشته ها و مقاطع خاص ارتباط مستقیم با دانشگاه نیز لازم باشد.

یونی اسیست یک راهنمای فارسی را با عنوان اطلاعات مهم برای داوطلبان ایرانی که مربوط به مدارک مورد نیاز برای متقاضیان ایرانی می باشد در سایت خود قرار داده است.

هزینه های uni-assist

هنگامی که شما پروسه اپلای برای دانشگاه های آلمان را از طریق یونی اسیست آغاز کردید، در لیست دانشگاه های مورد نظر خود برای اپلای می توانید همزمان برای هر دو ترم پاییز و زمستان چندین دانشگاه را انتخاب نمایید. هزینه پرداختی شما برای انتخاب هایتان این گونه محاسبه می شود که به ازای اولین دانشگاه انتخابی در هر ترم بایستی 75 یورو و به ازای دانشگاه های بعدی انتخابی در هر ترم بایستی 15 یورو پرداخت کنید. به طور مثال اگر شما برای ترم اول پنج دانشگاه و برای ترم دوم سه دانشگاه را انتخاب نمایید برای ترم اول می بایست یک 75 یورو و چهار 15 یورو و برای ترم دوم می بایست یک 75 یورو و دو 15 یورو پرداخت نمایید. یعنی مجموع مبلغ پرداختی در مثال فوق 240 یورو خواهد بود.
دقت کنید که این مبالغ به صورت مستقل و فارغ از تکراری بودن دانشگاه ها در دو ترم محاسبه می شود. علت این امر این است که به گفته سایت uni-assist از آنجا که ممکن است شرایط پذیرش یک دانشگاه از ترمی به ترم دیگر تغییر کند، چنانچه دانشگاه انتخابی دوم در ترم دیگری باشد، نیاز است تا مدارک مجددا بررسی شود و بنابراین شما بایستی هزینه ی کامل بررسی مدارک را پرداخت کنید.

هزینه اپلای یونی اسیست تا ماه می سال 2011 معادل 68 یورو بوده است که به 75 یورو افزایش یافته است.

روش های پرداخت هزینه uni-assist

پرداخت هزینه uni-assist به سه روش قابل انجام است، که در ادامه هر کدام توضیح داده شده است:

 1. حواله بانکی (Money Transfer): در این روش شما پول را برای حساب uni-assist در آلمان حواله می کنید و چنانچه از یک حساب بانکی خارج از آلمان باشد، به علت هزینه تراکنش بین بانکی به مبلغ پرداختی شما افزوده می شود، اما در صورتی که فردی از دوستان شما که در بانک های آلمان حساب بانکی دارد این کار را برای شما انجام دهد این هزینه اضافی وجود ندارد. اطلاعات حساب بانکی uni-assist و دیگر موارد مورد نیاز را نیز از اینجا می توانید مشاهده کنید.


 2. پرداخت از طریق کارت اعتباری
   - پرداخت آفلاین به وسیله ویزا/مسترکارت:

  در این روش شما با تهیه ویزا یا مسترکارت از تهران پرداخت ابتدا فرم مربوط به پرداخت یونی اسیست را با استفاده از اطلاعات ویزا/مستر کارتی که از تهران پرداخت تهیه نموده‌اید، به دقت پر کرده و آن را برای uni-assist به همراه دیگر مدارکتان ارسال می‌نمایید. شما می‌توانید از طریق صفحه خرید مستر کارت هدیه فیزیکی یک کارت اعتباری خریداری نمایید و با استفاده از اطلاعات آن، فرم پرداخت را تکمیل و هزینه مورد نظر خود را پرداخت کنید.


   - پرداخت آنلاین از طریق ویزا/مسترکارت:

  در این روش، شما هزینه uni-assist را با استفاده از کارت‌های Mater Card و یا Visa Card به صورت آنلاین در سایت uni-assist می‌پردازید. همانند روش آفلاین، شما برای تهیه مسترکارت می‌توانید به صفحه خرید مستر کارت هدیه فیزیکی مراجعه نمایید. 3. پرداخت هزینه uni assist از طریق ثبت سفارش در تهران پرداخت:

  بدین منظور کافیست فرم ثبت سفارش موجود در انتهای این صفحه را تکمیل کنید تا سفارش شما از طریق تهران پرداخت انجام شود.
دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 13
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید:


نام کاربری (Username) :
*
رمز عبور (Password) :
*
مبلغ پرداختی به یورو (EUR):
*
لینک ورود به (Login) :
*
سایر ملاحظات (در صورت نیاز) :
پیوست فایل (در صورت نیاز) :
 قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده ام و قبول دارم.