ts پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا (MyCIC) | تهران پرداخت: خدمات پرداخت آنلاین دانشجویی
×
سریع، مطمئن و آگاهانه

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا (My CIC)

نویسنده : فرهاد اسدی

هزینه اپلیکیشن فی کانادا جهت اخذ ویزا بسته به هدف شما از سفر (توریستی، تحصیلی، کار موقت و ... ) مبالغ متفاوتی دارد. اتباع برخی کشورها از جمله ایران، جهت اخذ ویزا می‌بایست پروسه بیومتریک که شامل ثبت اثر انگشت و گرفتن عکس می‌باشد را طی کنند.

اقامت کانادا، دارای انواع مختلفی می‌باشد. درخواست ویزای اقامت کانادا می‌تواند به قصد توریستی، تحصیلی، کار موقت و غیره باشد. هزینه اپلیکیشن فی جهت اخذ ویزای کانادا بستگی به هدف شما از سفر دارد و دارای مبالغ متفاوتی است. شما می‌توانید از اینجا روش های پرداخت و مبالغ مربوط به هر نوع ویزا را مشاهده کنید.
ویزاهای دانشجویی و توریستی بیش از سایر ویزاهای کانادا متقاضی دارند که در ادامه بیشتر در مورد آن‌ها توضیح داده می‌شود.

visa

نکاتی پیرامون ویزای دانشجویی کانادا

 • مبلغ اپلیکیشن فی برای این نوع ویزا 150 دلار کانادا بوده و این مبلغ غیر قابل بازگشت (non-refundable) می‌باشد.
 • اتباع برخی کشورها از جمله ایران، جهت اخذ ویزا می‌بایست پروسه بیومتریک را که شامل ثبت اثر انگشت و گرفتن عکس می‌باشد، ظرف 30 روز از زمانی که اپلیکیشن را ارائه (Submit) می‌کنند، طی کنند. این کار توسط یک نرم‌افزار به صورت آنلاین و در محل مرکز درخواست ویزا (VAC) صورت می‌پذیرد. شما می‌توانید از طریق صفحه Find a Visa Application Center نزدیک ترین VAC به کشور خود را پیدا کنید. امکان انجام تست بیومتریک در کشور‌های ترکیه، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، کویت، بحرین و امارات برای متقاضیان ایرانی وجود دارد. شما می‌توانید مراحل درخواست و نحوه انجام تست بیومتریک را در این ویدئو مشاهده نموده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه نمایید.
 • انجام تست بیومتریک برای تمامی افرادی که بین 14 تا 79 سال سن دارند، الزامی است.
 • هزینه بیومتریک به صورت انفرادی 85 دلار کانادا و به صورت خانوادگی 170 دلار کاناداست.
 • بنا به اظهار سایت مهاجرت کانادا، پروسه بررسی اپلیکیشن ویزای دانشجویی از زمان ارسال فرم‌های تکمیل شده به دفتر مهاجرت، حدود 6 هفته به طول می‌انجامد.
 • اطلاعات جامعی از انواع ویزای کانادا در اینجا وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را مطالعه نمایید. همچنین در مورد پرداخت انواع دیگر ویزاهای کشور کانادا در سایت تهران پرداخت به صفحات زیر مراجعه کنید.

  پرداخت هزینه اپلیکیشن فی برنامه اسکیل ورکر کانادا

  پرداخت لندینگ فی (حق اقامت دائم) کانادا
  ارزیابی مدارک پرستاری برای مهاجرت به کانادا

  همچنین برای دریافت پکیج اطلاعات و فرم‌های مورد نیاز صدور ویزای تحصیلی برای داوطلبان ایرانی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

نکاتی پیرامون ویزای توریستی

 • ویزای توریستی یکی از انواع ویزای کانادا می‌باشد که برای متقاضیان شرکت کننده در سمینارها و کنفرانس‌ها، کسانی که قصد دیدار بستگان خود را دارند و گروه‌های ورزشی و هنری که قصد شرکت در رویدادی ورزشی یا هنری را دارند، صادر می‌شود.
 • اعتبار این ویزا به طور معمول 6 ماه می‌باشد و به صورت Multiple (اجازه چند بار ورود و خروج در طول مدت اعتبار ویزا) صادر می‌شود.
 • جهت دریافت ویزای توریستی لازم است ابتدا در سایت http://www.cic.gc.ca یک حساب کاربری ایجاد کرده و از اینجا فرایند Apply را آغاز نمایید. در لینک داده شده مراحل قدم به قدم توضیح داده شده است. همچنین مراحل تکمیل اپلیکیشن را می‌توانید در این ویدئو مشاهده نمایید.
 • نوع دیگری از ویزای توریستی به نام سوپر ویزا وجود دارد که برای پدران، مادران و یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی و کسانی که دارای اقامت دائم هستند صادر می‌شود. اعتبار این ویزا 10 سال یا تا پایان انقضای پاسپورت می‌باشد و دارندگان این ویزا در هر بار سفر به کانادا به مدت دو سال می‌توانند در کانادا اقامت داشته باشند.

پیش از ثبت سفارش ابتدا لازم است به سایت مهاجرت دولت کانادا (cic.gc.ca) مراجعه نمایید و فرم Application مربوطه خود را تکمیل نمایید. دقت نمایید که برای اپلای آنلاین لازم است که ابتدا یک اکانت (GC Key) در سایت مهاجرت کانادا ساخته و از طریق آن اکانت فرم‌های Application خود را پر نمایید. سپس برای پرداخت Application Fee خود به راهنمای پرداخت که در ادامه این مقاله آمده است، مراجعه کنید.

دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 14:30
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید:


مبلغ ارزی (دلار کانادا):
*
UserID :
*
Password :
*
سوال امنیتی اول :
*
پاسخ سوال امنیتی اول :
*
سوال امنیتی دوم :
*
پاسخ سوال امنیتی دوم :
*
سوال امنیتی سوم :
*
پاسخ سوال امنیتی سوم :
*
سوال امنیتی چهارم :
*
پاسخ سوال امنیتی چهارم :
*
نام به زبان انگلیسی :
*
نام خانوادگی به زبان انگلیسی :
*
سایر ملاحظات (در صورت نیاز)
پیوست فایل (در صورت نیاز) :
 قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده ام و قبول دارم.