موجودی شما در تهران پرداخت
×
سریع، مطمئن و آگاهانه

پرداخت هزینه ویزای گرجستان

نویسنده : فرهاد اسدی

برای سفر به گرجستان نیازی به صدور ویزای الکترونیکی نمی باشد و از تاریخ 15 فوریه 2016 (26 بهمن 1394) دارندگان پاسپورت ایرانی می توانند بدون ویزا و برای مدت 45 روز به کشور گرجستان مسافرت نمایند.

این صفحه مربوط به صدور ویزای الکترونیکی برای سفر به گرجستان پیش از برقراری مجدد معافیت ویزای کشور گرجستان می باشد. به اطلاع می رساند از تاریخ 15 فوریه 2016 (26 بهمن 1394) دارندگان پاسپورت ایرانی می توانند بدون نیاز به ویزا و برای مدت 45 روز به کشور گرجستان مسافرت نمایند. بدین ترتیب تا اطلاع ثانوی برای ایرانیان دیگر نیازی به اقدام برای ویزای این کشور به صورت آنلاین و همچنین پرداخت مبلغ مربوطه نخواهد بود.

صدور ویزای کشور گرجستان (Georgia) به صورت الکترونیکی (e-visa) و بدون نیاز به مراجعه به سفارتخانه انجام می شود. شما می توانید برای دریافت ویزای گرجستان به وب سایت صدور ویزای الکترونیکی وزارت خارجه گرجستان مراجعه کنید و پس از ثبت نام و تکمیل فرم های مربوطه و پرداخت هزینه آن به صورت آنلاین و از طریق ویزا کارت (Visa Card) یا مستر کارت (Master Card) ویزای خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنید و پس از پرینت کردن آن در هنگام ورود به گرجستان صفحه پرینت شده را ارائه دهید.
GeorgiaVisa
هزینه ویزای گرجستان برای هر نفر برابر با ٢٠.۵ دلار آمریکا است که ۲۰ دلار آن هزینه خود ویزا و ۰.۵ دلار آن مربوط به ۲ درصد هزینه خدمات بانکی گرجستان است که بایستی پرداخت کنید.

نکاتی پیرامون اخذ ویزای گرجستان و سفر به این کشور

  • ویزای گرجستان۱۲۰ روزه است و شخص متقاضی در این دوره زمانی می تواند حداکثر ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشد.
  • تاریخ پایان اعتبار گذرنامه بایستی حداقل سه ماه بعداز پایان اعتبار ویزا باشد.
  • ویزای دریافتی به صورت Multiple entry است بدین معنا که در طول مدت اعتبار ویزای خود میتوانید چند بار به کشور گرجستان سفر کنید که مجموع روزهای اقامت شما نبایستی بیشتر از ۳۰ روز شود. توجه داشته باشید در صورتی که مدت اقامت شما از ۳۰ روز تجاوز کند مشمول جریمه نقدی و یا محرومیت چند ساله از ورود به کشور گرجستان خواهید شد.
  • متقاضی ویزا بایستی نشان دهد که بلیط برگشت، برگه رزرو هتل (Voucher)، پول کافی جهت پوشش هزینه ها در مدت اقامت و بیمه را داراست. این کار را بایستی در مرحله سوم از پر کردن فرم مربوط به ویزای الکترونیکی با ضمیمه کردن فایل های مدارکتان انجام دهید.
  • مدت زمان پاسخ سفارت گرجستان به رد یا قبول درخواست ای ویزا، حداقل ۵ روز کاری می باشد.
  • هر شخص متقاضی سفر به گرجستان به همراه تمامی اعضای خانواده صرف نظر از سن شان بایستی جداگانه اقدام به اخذ ویزا نمایند. بنابراین شخص همراه نیز ملزم به اخذ ویزا و پرداخت هزینه جداگانه برای هر ویزا می باشد.

در پروسه پرداخت آنلاین هزینه ویزای گرجستان، لازم است به نکات زیر به دقت توجه نمایید:

  • ایمیل تائیدیه ثبت درخواست ویزا که پس از ثبت نام در سایت برای متقاضی فرستاده می شود، تنها به مدت یک ساعت معتبر است و ظرف یک ساعت فرد بایستی اقدام به تائید ایمیل نماید. در غیر این صورت Application لغو و کلیه پروسه Apply ویزای الکترونیکی مجددا بایستی انجام شود.
  • بعد از تائید ایمیل، یک ایمیل دیگر به ایمیل آدرس شما ارسال می شود و شما بایستی حداکثر ظرف ۵ ساعت بعد از دریافت این ایمیل، اقدام به پرداخت هزینه ویزا از طریق Mastercard یا Visa card نمایید. اگر در مدت ۵ ساعت پرداخت را انجام ندهید، Application شما کنسل خواهد شد. در این صورت لازم است دوباره تمام فرآیند اقدام جهت دریافت ویزا را انجام دهید.
  • این نکته قابل ذکر است که مستر/ویزا کارتی که با آن پرداخت را انجام می دهید لازم نیست حتما به نام خود شما باشد و هر کسی یا تهران پرداخت می تواند این پرداخت را برای شما انجام دهد. (پیش از این برای مدتی این محدودیت وجود داشت که پس از مدتی این قید حذف شد)
  • هزینه ویزای گرجستان قابل برگشت (Refundable) نمی باشد.
دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 13
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید: