ts ثبت نام آزمون GRE SUBJECT | تهران پرداخت: خدمات پرداخت آنلاین دانشجویی
×
سریع، مطمئن و آگاهانه

ثبت نام آزمون GRE Subject

نویسنده : توحید محمدنژاد

هدف از آزمون GRE Subject سنجش توانایی و معلومات فارغ‌التحصیلانی است که داوطلب ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند. با وجود آنکه طیف بسیار وسیعی از دانشگاه‌ها نتیجه آزمون GRE General را جهت درخواست اخذ پذیرش قبول می‌کنند، اما رشته‌هایی نیز هستند که داوطلبین جهت دریافت پذیرش در آن‌ها می‌بایست در آزمون GRE Subject شرکت نمایند.

آزمون Graduate Record Examination که به اختصار GRE نامیده می‌شود، توسط موسسه ETS برگزار شده و هدف از آن سنجش توانایی و معلومات فارغ التحصیلانی است که داوطلب ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی در دانشگاه‌های بین‌المللی هستند. با وجود آنکه طیف بسیار وسیعی از دانشگاه‌های بین‌المللی نتیجه آزمون GRE General را جهت درخواست اخذ پذیرش قبول می‌کنند، با این حال رشته‌هایی هم هستند که برای پذیرش در آن‌ها، دانشگاه سطح علمی شما را به زبان انگلیسی و صرفا در حیطه رشته تحصیلی‌تان می‌سنجد و داوطلبین جهت دریافت پذیرش در آن‌ها می‌بایست در آزمون GRE Subject شرکت نمایند.

برای کسب نتیجه مناسب در این آزمون لازم است علاوه بر داشتن مهارت در زبان انگلیسی، از دانش و احاطه خوبی نسبت به رشته تحصیلی خود نیز برخوردار باشید. بنابراین برای اخذ پذیرش، بررسی کنید که دانشگاه شما نمره GRE Subject را از شما درخواست می‌کند یا خیر. مهمترین دلیل درخواست نمره GRE Subject توسط دانشگاه مقصد، اطمینان از شایستگی کامل داوطلب و تعیین سطح دانش وی در رشته مورد تقاضای او می‌باشد. GRE_Subject آزمون GRE Subject برای هشت رشته تحصیلی برگزار می‌شود که این رشته ها در ادامه نام برده شده است. شما می‌توانید با کلیک بر روی نام هر رشته، اطلاعات کاملی از قبیل تعداد سوالات، دروس امتحانی آزمون و درصد تعداد سوالات برای هر درس و همچنین فایل راهنما و تمرینی مربوط به آن رشته را مشاهده نمایید. این رشته‌ها عبارتند از: روانشناسی، فیزیک، ریاضی، زیست شناسی، بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، شیمی و ادبیات.

هزینه، زمان و نحوه برگزاری آزمون GRE subject

از تاریخ 5 ژانویه 2015 موسسه ETS هزینه ثبت نام آزمون GRE Subject را برابر ١۵٠ دلار اعلام کرده است. جهت شرکت در این آزمون ابتدا لازم است نسبت به ایجاد حساب کاربری در سایت ETS اقدام نمایید، سپس امکان رجیستر آزمون از طریق لینک MyGRE فراهم خواهد شد.
آزمون GRE Subject سه بار در طول سال و در ماه های اکتبر، سپتامبر و آوریل به صورت کاغذی (Paper Based) برگزار می‌شود. این آزمون مشابه کنکور سراسری و فقط در دو مرکز سازمان سنجش کشور و دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود. تعداد افراد شرکت کننده در هر دوره آزمون GRE (تعداد صندلی‌ها) نامحدود است، یعنی شما نگرانی‌ای از بابت ظرفیت نخواهید داشت اما زمان ثبت نام مهم است و لازم است ثبت نام تا پیش از ددلاین‌های مربوط به ثبت نام آزمون که در صفحه Test Centers and dates اعلام شده است، انجام شود. معمولا ددلاین ها تا یک هفته قبل از تاریخ آزمون هستند.
آزمون GRE Subject دارای دو نوع ددلاین است که تحت عنوان Regular Deadline و Late Deadline شناخته می‌شود. چنانچه شما تا پیش از ددلاین Regular اقدام به ثبت نام نمائید، مبلغ 150 دلار بابت ثبت نام می‌پردازید و در صورت از دست دادن Regular Deadline، ثبت نام شما به صورت Late خواهد بود و هزینه آن 175 دلار می‌باشد. پس از Late Deadline دیگر هیچ راهی برای ثبت نام در آزمون GRE Subject وجود ندارد.

توجه به ددلاین ها بسیار ضروری است، زیرا در صورت از دست دادن Late Deadline می‌بایست تا برگزاری دوره بعدی آزمون که ممکن است 6 ماه بعد انجام شود، صبر کرده که این زمان بسیار زیادی است و می‌تواند باعث از دست دادن ددلاین های دانشگاه‌ها و از دست دادن فرصت اپلای به مدت یک سال شود.

سوالات آزمون GRE Subject بستگی به رشته‌ای دارد که در آن شرکت می‌کنید و شامل درصدهای متفاوتی از سوالات پایه آن رشته می‌گردد. برای مثال در رشته بیوشیمی درصد توزیع سوالات به ترتیب %36 بیوشیمی، %28 زیست شناسی سلولی و %36 زیست شناسی ملکولی است. نتیجه این آزمون عددی در بازه 200 تا 990 خواهد بود.
آزمون GRE Subject به مدت 170 دقیقه و طی یک جلسه برگزار می‌گردد. این آزمون جزو معدود آزمون هایی است که پاسخ نادرست در آن دارای نمره منفی است و هر 4 پاسخ نادرست باعث از دست رفتن یک پاسخ صحیح شما می‌شود.

نکاتی پیرامون ثبت نام آزمون GRE Subject

  • هنگامی که تصمیم به شرکت در آزمون گرفتید اطمینان حاصل کنید، با توجه به ددلاین دانشگاه مورد نظر شما، زمان کافی تا آماده شدن Report نمره امتحان را دارید.
  • شما می‌توانید جهت تمرین و آشنایی با این آزمون از طریق صفحه Prepare for a GRE Subject Test موجود در وب سایت ETS نسبت به دانلود نمونه سوالات آزمون GRE Subject برای هر رشته اقدام نمایید.
  • در صورتی که به هر دلیلی بخواهید ثبت نام خود را لغو کنید، تا 4 روز پیش از تاریخ آزمون فرصت خواهید داشت. پس از لغو آزمون، بازگشت پول (Refund) تحت شرایط زیر انجام می شود:
  • تنها 50 درصد از هزینه آزمون به شما بازگردانده می شود.
  • مبنای هزینه آزمون، مبلغ ثبت نام به صورت Regular deadline است و چنانچه شما به صورت Late ثبت نام کرده باشید، نیمی از هزینه Regular به شما بازگردانده می‌شود.
دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 14:30
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید:


UserName :
*
Password :
*
Select a Test :
*
Country :
*
City :
*
Test Date :
/ /
*
Test Center Name :
Test Center Code :
Educational Status at the time you take the GRE test :
What is your current citizenship status ?
Intented Major Field Name :
Intented Major Field Code :
Score recipients for paper-based test :
..Country..
..State..
.InstitutionName.
.InstitutionCode.
.DepartmentName.
.DepartmentCode.
Score Recipient Name And Code :
Deparment Name And Code (Optional) :
Which Scores To Send :
Description :
پیوست فایل (در صورت نیاز) :
 قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده ام و قبول دارم.