×
سریع، مطمئن و آگاهانه

درخواست تجدید نظر (اعتراض) نمره آزمون GRE

نویسنده : فرهاد اسدی

چنانچه نسبت به نتیجه آزمون GRE خود اعتراض دارید، تا 90 روز می‌توانید درخواست خود را نسبت به نمره بخش Analytical Writing و با پرداخت 60 دلار اعلام کنید.

در صورتی که پس از اعلام رسمی نتایج آزمون GRE، نسبت به نمره بخش Analytical Writing خود معترض هستید، تا 90 روز فرصت دارید اعتراض خود را نسبت به این نمره اعلام کنید. لازم به ذکر است که شما تنها می‌توانید برای اعتراض به نمره بخش Analytical Writing درخواست دهید. هزینه درخواست تجدید نظر نمره آزمون GRE برابر با 60 دلار می‌باشد.

Reschedule

نحوه اعتراض به نمره آزمون GRE

پس از گذشت 10 تا 15 روز از تاریخ برگزاری آزمون GRE، سایت ETS از طریق یک ایمیل به شما اطلاع می‌دهد که نمره رسمی آزمون شما آماده است و به صورت آنلاین قابل مشاهده می‌باشد. پس از دریافت این ایمیل، شما می‌توانید با ورود به اکانت ETS خود در بخش GRE به نمره خود دسترسی پیدا کنید.

برای ثبت درخواست تجدید نظر نمره آزمون GRE ابتدا به حساب کاربری ETS خود لاگین نمایید و گزینه “View Scores and Score Recipients” را انتخاب کنید. سپس با انتخاب "Request Score Review" و پرداخت هزینه مورد نیاز در مرحله بعدی، درخواست تجدید نظر نمره آزمون خود را ثبت نمایید.

اگر پس از گذشتن زمان مورد نظر (10 تا 15 روز) نمرات شما در اکانت ETS قرار نگرفته‌اند، به احتمال زیاد این نتایج هنوز در حال بررسی هستند و باید تا زمان دریافت ایمیل از سوی ETS، منتظر نمرات خود بمانید.

شرایط درخواست بررسی مجدد نمره آزمون GRE

شما تا 90 روز پس از گذراندن آزمون GRE می‌توانید با پرداخت 60 دلار آمریکا برای بررسی مجدد بخش Analytical Writing (نوشتار تحلیلی) آزمون GRE درخواست دهید.

اعتراض به نمره GRE می تواند به دو روش انجام شود. شما می توانید به صورت آنلاین از طریق اکانت ETS درخواست اعتراض خود به نمره را ثبت نمایید و یا به صورت آفلاین و با استفاده از فایل PDF فرم درخواست بررسی مجدد نمره آزمون GRE که پس از دانلود لازم است آن را چاپ و تکمیل نمایید و به آدرس فیزیکی یا شماره فکس موجود در همین فرم پست یا فکس نمایید. نتیجه بررسی مجدد که نتیجه رسمی آزمون نیز محسوب می شود، معمولا تا 4 هفته پس از ثبت درخواست از طریق ایمیل به شما اعلام می‌شوند.

توجه داشته باشید که در طول فر‌آیند بررسی مجدد، نمره آزمون شما در حالت تعلیق قرار می‌گیرد و تا فرآیند بررسی نمرات به اتمام نرسد، امکان ریپورت نمرات وجود ندارد. بنابراین در صورت تغییر نمره شما به نمره بالاتر یا پایین‌تر، این نمره جدید است که قابل ریپورت خواهد بود.

روش‌های پرداخت هزینه درخواست تجدید نظر (اعتراض) نمره آزمون GRE چیست؟

  • 1. ثبت سفارش در سایت تهران پرداخت

    برای ثبت اعتراض به نمره آزمون GRE خود، فرم موجود در انتهای صفحه را جهت ثبت سفارش در سایت تهران‌پرداخت تکمیل نمایید تا پرداخت 60 دلاری مربوطه انجام شود و رسید برایتان ارسال شود.

  • 2.خرید مسترکارت

    هزینه درخواست تجدید نظر در نمره آزمون GRE به وسیله ویزا کارت/مسترکارت نیز قابل پرداخت است. بنابراین در صورت تمایل می‌توانید پرداخت خود را به طور مستقیم با خرید مسترکارت‌های مجازی، فیزیکی و مسترکارت قابل شارژ دریافت شده از تهران‌پرداخت، در سایت ETS انجام دهید.

دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 14:30
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید:


UserName :
*
Password :
*
تاریخ آزمون :
/ /
*
Description :
 قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده ام و قبول دارم.