×
سریع، مطمئن و آگاهانه

پرداخت هزینه گزارش (Report) نمره آزمون GRE

نویسنده : فرهاد اسدی

دانشگاه‌ها علاوه بر اعلام نمره GRE در اپلیکیشن آنلاین توسط دانشجو، نیازمند دریافت نمره به طور رسمی هستند. درخواست اعلام رسمی نمره آزمون GRE از طریق موسسه ETS را گزارش (Report) نمره آزمون می‌نامند. گزارش نتیجه آزمون تا 4 دانشگاه رایگان بوده و برای بیشتر از آن نیاز به پرداخت 27 دلار به ازای هر دانشگاه می‌باشد.

در ارزیابی Application پذیرش دانشگاه، نمره آزمون GRE یکی از شاخص‌های مهم می‌باشد. دانشگاه‌ها علاوه بر اعلام نمره GRE در اپلیکیشن آنلاین توسط دانشجو، نیازمند دریافت نمره به طور رسمی هستند. نمره رسمی یا به صورت کاغذی از طرف موسسه ETS برای دانشگاه فرستاده می‌شود و یا برخی دانشگاه‌ها از طریق سیستمی آنلاین که توسط موسسه برگزار کننده آزمون (ETS) به نام ETS Data Manager در اختیارشان قرار گرفته است، نمرات را به صورت رسمی دریافت می‌کنند.

GRE

هزینه گزارش (Report) نمره آزمون GRE

هزینه ریپورت نمره GRE برای چهار دانشگاه به صورت رایگان است و در واقع درون همان هزینه ثبت نام امتحان GRE است. این چهار دانشگاه در روز امتحان و در مرکز آزمون، پیش از شروع آزمون توسط شما مشخص می‌شوند. در صورتی که بخواهید علاوه بر این چهار دانشگاه، نمره آزمون خود را به دانشگاه‌های دیگری نیز ارسال کنید، هزینه ریپورت به ازای هر دانشگاه اضافه، مبلغ ٢٧ دلار است.
پس از دریافت نمره آزمون که معمولا بین 10 تا 12 روز بعد از آزمون است، درخواست Report از طریق اکانت ETS شما قابل انجام است. شما می‌توانید "راهنمای تصویری گزارش نمره (Report) آزمون GRE" را مطالعه نمایید. هزینه 27 دلاری ریپورت نمره آزمون GRE به صورت آنلاین و با استفاده از ویزا‌کارت یا مستر‌کارت از طریق اکانت شما در بخش GRE وب سایت ETS قابل پرداخت است. روش این پرداخت در ادامه مقاله آمده است.

نکاتی پیرامون گزارش نمره آزمون GRE

  • موسسه ETS گزارش نمره شما را به طور خودکار به چهار دانشگاه انتخابی در جلسه امتحان، ارسال می‌کند. توجه داشته باشید که چنانچه کمتر از چهار دانشگاه مثلا دو دانشگاه انتخاب کرده باشید، برای ارسال گزارش نمره به دانشگاه سوم بعد از آزمون، لازم است هزینه آن را بپردازید.
  • لازم به ذکر است که نمره آزمون شما در بخش های Verbal و Quantitative بلافاصله پس از آزمون به شما نشان داده می‌شود و نمره Analytical Writing پس از 10 تا 12 روز اعلام می‌شود.
  • طبق اعلام موسسه ETS، حدود 10 تا 15 روز پس از ثبت درخواست ریپورت آزمون GRE، نتایج آزمون به دانشگاه مورد نظرتان خواهد رسید.
  • سایت ETS وضعیت درخواست گزارش نمره شما و اینکه آیا به دانشگاه مورد نظرتان رسیده یا خیر را نشان نمی‌دهد و تنها راه اطمینان از این مطلب، مکاتبه با دانشگاه و یا مشاهده تغییر در اطلاعات Application دانشگاهتان است.
  • شما می‌توانید نسخه کاغذی گزارش نمره خود را نیز دریافت کنید. پرداخت مربوط به این نوع گزارش به صورت آفلاین است و از طریق اکانت شما در سایت ETS قابل انجام نیست. برای این منظور ابتدا لازم است فرمی را پر کرده و مشخصات کارت اعتباری خود را جهت پرداخت در آن بنویسید. شما می‌توانید این فرم را از اینجا دانلود نمایید. همچنین می‌توانید جهت پرداخت هزینه آن با "خرید مستر کارت"، این کار را به انجام برسانید. "راهنمای پرداخت آفلاین با مستر‌کارت و ویزا‌کارت" در سایت تهران پیمنت وجود دارد.
  • تعداد آزمون ها در هزینه گزارش نمره شما تاثیری ندارد، یعنی چنانچه بیش از یکبار در آزمون GRE شرکت کرده باشید و بخواهید تمامی سوابق نمرات خود را به دانشگاهی خاص ریپورت کنید، به ازای هر دانشگاه همان 27 دلار را پرداخت می‌کنید.
دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 14:30
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

شما می‌توانید به کمک ابزارک محاسبه گر که در بالای همه صفحات وجود دارد، مبلغ را محاسبه کنید و ابتدا به اندازه مبلغی که بایستی پرداخت کنید "افزایش اعتبار" داده و سپس سفارش خود را ثبت نمائید.

مبلغ قابل پرداخت نمایش داده شده برای ریپورت نمره GRE با فرمول زیر محاسبه شده است:
283,000 * (7 درصد کارمزد) 1.07 * 27 = 8,175,870
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید: