ts شارژ ویزاکارت های Travelez | تهران پرداخت
×
سریع، مطمئن و آگاهانه

خرید شارژ ویزا‌‌کارت‌ های TravelEZ

نویسنده : فرهاد اسدی

دارندگان ویزا کارت های TravelEZ که قصد دارند موجودی ویزا کارت های خود را افزایش داده یا گیفت کارت های خود را برای اولین بار شارژ نمایند می توانند با پرداخت ریالی و ثبت سفارش از طریق همین صفحه، نسبت به آن اقدام نمایند.

اگر یکی از ویزا‌کارت ‌های TravelEZ را خریداری نموده‌اید و قصد دارید جهت انجام پرداخت ارزی خود آن را شارژ نمایید، می‌توانید از طریق تکمیل فرم ثبت سفارش این صفحه نسبت به این امر اقدام نمایید. پیش از آنکه سفارش خود را ثبت نمایید موارد زیر را مورد توجه قرار دهید.

به اطلاع می‌رساند، در حال حاضر شارژ ویزا کارت‌های TravelEZ قابل انجام نمی‌باشد.

TravelEZ کارت‌های TravelEZ شامل دو دسته می‌شوند:

  1. گیفت کارت خام: این کارت‌ها تنها یکبار قابل شارژ بوده و در صورت شارژ کردن نمی‌توانید در آینده به موجودی آن بیافزایید، لذا لازم است در زمان ثبت سفارش شارژ نسبت به موجودی مورد نیاز برای پرداخت آنلاین خود اطمینان کافی داشته باشید (در بخش بعدی توضیح بیشتری در این باره آورده شده است).
    این نوع کارت را می توانید از طریق صفحه "خرید ویزا‌کارت"  خریداری نمایید.
  2. کارت با نام تحویل در کشور امارات: این کارت را می‌توانید به دفعات شارژ کرده و مورد استفاده قرار دهید. جهت ثبت نام و آگاهی از مشخصات این نوع کارت‌ها صفحه "ثبت نام کارت قابل شارژ دلاری جهت تحویل در کشور امارات متحده عربی" را مشاهده نمایید.

نکاتی پیرامون خرید شارژ ویزا‌کارت های TravelEZ

  • مدت زمان لازم برای شارژ کارت 2 روز کاری می‌باشد.
  • با توجه به اینکه ارز پایه کارت‌های TravelEZ دلار آمریکا می‌باشد، اگر پرداخت نهایی شما به ارزی غیر از دلار آمریکا (یورو، پوند، دلار کانادا و غیره) انجام می‌پذیرد، لازم است کارمزد بین بانکی را که به میزان حداکثر 4 درصد در هنگام پرداخت محاسبه می‌شود، به مبلغ نهایی پرداخت اضافه کنید. لازم به ذکر است که این کارمزد هیچ ارتباطی با تهران پرداخت ندارد و یک استاندارد بین المللی می‌باشد که توسط شرکت‌های ویزا یا مستر در تمام دنیا و در هنگام پرداخت‌های ارزی غیر دلاری اعمال می‌شود.
  • با توجه به اینکه اگر پرداخت شما زیر 30 دلار باشد، 0.25 تا 0.75 دلار بیشتر از کارت شما کسر خواهد شد، بهتر است، مبلغ شارژ کارت را کمی بالاتر از رقم قطعی پرداخت در نظر بگیرید تا در زمان پرداخت با مشکل کم بودن موجودی کارت مواجه نشوید. این مشکل به خصوص برای شارژ گیفت کارت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد زیرا گیفت کارت‌ها پس از Load شارژ دیگر قابل شارژ مجدد و افزایش موجودی نیستند.
  • کارت‌های TravelEZ در اولین لود هیچ کارمزدی را کسر نمی‌کنند. اما در لودهایی که برای بار دوم به بعد انجام می‌شوند، مبلغ 3 دلار به عنوان Service Fee، بلافاصله بعد از لود، از موجودی کارت کسر می‌شود. به عنوان مثال، اگر یک کارت شارژ 1000 دلاری را روی یک کارت Premium با موجودی 0 دلار لود نمایید، ابتدا موجودی کارت به 1,000 دلار افزایش می‌یابد و بلافاصله پس از آن 3 دلار به عنوان Service Fee از موجودی کارت کسر می‌شود. در نتیجه در این حالت موجودی کارت به جای 1,000 دلار، 997 دلار خواهد شد. برای لود کردن شارژ روی گیفت کارت‌ها به دلیل یک بار شارژ بودن آن‌ها، هیچ کارمزدی به عنوان Service Fee کسر نمی‌شود و عین مبلغ به موجودی کارت اضافه می‌شود.
لازم به ذکر است با توجه به اینکه کارت شارژی که خریداری می‌کنید، در اکانت شما در وب سایت emoneyproducts جهت لود نمایش داده می شود، لازم است ابتدا یک حساب کاربری در آن سایت ایجاد نمایید و آدرس ایمیلی که به عنوان نام کاربری در هنگام ایجاد حساب کاربری در سایت emoneyproducts انتخاب نموده‌اید را در فرم ثبت سفارش زیر وارد نمایید.

هزینه شارژ ویزا کارت TravelEZ

کارمزد انجام شارژ ویزا کارت‌های TravelEZ توسط تهران پرداخت بر اساس جدول زیر می‌باشد:

مبلغ شارژ
کارمزد شارژ
از 10 تا 1000 دلار
7%
از 1005 تا 1500 دلار
6%
از 1505 تا 2000 دلار
5%
از 2005 تا 3000
4%

در صورتی که نیاز به آگاهی بیشتر در مورد نحوه استفاده از کارت‌های ارزی دارید می‌توانید از صفحه‌های "راهنمای پرداخت آنلاین ارزی با مسترکارت/ویزاکارت" و "راهنمای پرداخت آفلاین ارزی با مسترکارت/ویزاکارت" بازدید و جهت فراگیری نحوه مشاهده تراکنش‌ها و موجودی کارت خود از "راهنمای تصویری مشاهده موجودی و تراکنش های ویزاکارت ‌هایTravelEZ" استفاده نمایید. همچنین مطالعه صفحه‌های "انواع کارت های ارزی بین المللی" و "ویزاکارت (Visa Card)/ مسترکارت (Master Card) چگونه کار می‌کنند؟" بسیار سودمند خواهد بود.

دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 14:30
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید