×
سریع، مطمئن و آگاهانه
اسکایپ

ثبت سفارش پرداخت هزینه خدمات اسکایپ (Skype)

writer نویسنده :نیلوفر میثاقی

note اسکایپ، امکاناتی تکمیلی مثل شماره تلفن مجازی با پیش شماره کشورهای مختلف و برقراری و دریافت تماس تلفنی بین‌المللی را با پرداخت ارزی ارائه می‌دهد.

اسکایپ چیست؟

اسکایپ (Skype)،نرم‌افزاری کاربردی برای برقراری تماس اینترنتی میان کاربران می‌باشد. اسکایپ، تقریبا همه سیستم‌عامل‌های موجود را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و می‌توانید از آن در گوشی‌های اندرویدی، سیستم عامل مک، ویندوز، بلک بری و لینوکس استفاده کنید و با وجود امکانات فراوان، استفاده از آن بسیار آسان است. برای ثبت نام اسکایپ می‌توانید به وب سایت skype مراجعه کرده و نرم‌افزار اسکایپ را دانلود کنید.

کاربرد اسکایپ در حالت رایگان چیست؟

اسکایپ خدمات رایگان مانند امکان برقراری تماس فردی صوتی و ویدئویی با دیگر کاربران اسکایپ و تماس ویدئویی گروهی، در کنار امکاناتی مانند چت آنلاین، ارسال فایل، پیام صوتی، ویدئویی و اشتراک‌گذاری صفحه نمایش‌گر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این نرم‌افزار هم‌چنین داده‌های تماس‌ها و ضبط و دریافت پیغام صوتی در صورت آفلاین بودن کاربر را انجام می‌دهد.

برای کدام خدمات اسکایپ نیاز به پرداخت هزینه دارید؟

شما برای دسترسی کامل به خدمات اسکایپ نیاز به خرید Skype Credit و یا بسته‌های ماهانه دارید و با خرید یکی از بسته‌های ماهیانه اسکایپ، هر ماه مبلغ معینی را برای تماس‌های خود می‌پردازید. در ادامه خدماتی از اسکایپ که با پرداخت ارزی قابل استفاده هستند را تشریح می‌کنیم:

 • ● اشتراک نامحدود تماس با تلفن ثابت و موبایل در هر نقطه از جهان (Subscriptions):
  اشتراک اسکایپ یا Skype Suscriptions، بسته‌های تماس به خارج از کشور با روش پرداخت ماهیانه هستند که به شما امکان تماس نامحدود به خطوط ثابت و موبایل در تمام دنیا را می‌دهند. در صورتی که تعداد تماس‌های شما به خارج از کشور زیاد است، این بسته برای شما مناسب است.
 • ● تماس به کشور‌های مختلف با قیمت تماس داخلی (Skype to Go):
  این سرویس امکان کاهش هزینه تماس‌های بین‌المللی را فراهم می‌نماید. روش کار به این شکل است که در سرویس Skype to Go، شما ابتدا کشوری را که در آن قرار دارید را به اسکایپ اعلام و سپس شماره‌ای را که می‌خواهید با آن تماس بگیرید را به اسکایپ می‌دهید.

  اسکایپ بر اساس این اطلاعات، شماره تلفنی محلی را در اختیار شما می‌گذارد که در صورت تماس با آن، می‌توانید با فرد مورد نظر صحبت کنید. به عنوان مثال اگر در انگلستان هستید و می خواهید با آمریکا تماس بگیرید، اسکایپ با دریافت شماره تلفن آمریکا، یک شماره تلفن در انگلستان به شما می‌دهد. بدین ترتیب شما با یک شماره محلی، تماس بین المللی خود را انجام می دهید. پس هزینه محاسبه شده توسط شرکت مخابراتی بر اساس یک تماس محلی محاسبه خواهد شد.

  در واقع اسکایپ در این روش، تماس تلفنی شما را از طریق اینترنت برقرار می‌کند و با این شیوه هزینه تماس تلفنی را کاهش می‌دهد.

  هزینه این سرویس، به صورت دقیقه‌ای محاسبه می‌شود و می‌توانید با استفاده از مسترکارت، آن را پرداخت کنید. برای خرید مسترکارت از طریق تهران‌پرداخت، به صفحه "خرید مسترکارت مجازی" مراجعه نمایید.

 • خرید شماره تلفن مجازی اسکایپ (Skype Number) همراه با امکان ارسال و دریافت پیام متنی:

  شماره تلفن مجازی اسکایپ یا Skype Number شماره تلفنی است که توسط اسکایپ برای شما با پیش شماره مربوط به 24 کشور دنیا ایجاد می‌شود و بوسیله آن می‌توانید تماس‌های تلفنی برقرار کنید یا تماس‌های دیگران را روی همین شماره تلفن دریافت نمایید. برای دریافت این سرویس به طور ماهیانه مبلغی را به اسکایپ پرداخت می کنید.

شماره های اسکایپ می‌توانند پیش شماره‌های (Area Codes) مربوط به کشورهای مختلف را داشته باشند. فهرست پیش شماره های تلفن مجازی اسکایپ شامل کشورهای آمریکا، انگلستان، استرالیا، آلمان و 20 کشور دیگر می‌باشد. بدین ترتیب شما می‌توانید یک شماره تلفن مجازی باپیش‌ شماره کشور دلخواه خود در این فهرست را انتخاب کنید.

شماره تلفن‌های بین‌المللی، امکان تماس تلفنی با تلفن ثابت یا تلفن همراه به آن بدون نیاز به داشتن نرم افزار اسکایپ را دارند. برای مشاهده هزینه بسته های خرید Skype Number می‌توانید به صفحه Offers در سایت اسکایپ مراجعه کنید. در حال حاضر در سال 2017، هزینه خرید شماره تلفن اسکایپ با اعتبار 3 ماه برابر 18.53$ و با اعتبار 1 ساله برابر 52.26$ می‌باشد.

اگر دوستان یا خانواده شما ساکن کشور دیگری هستند یا مرتب در سفرهای خارجی در کشورهای مختلف هستید و می‌خواهید در هر جایی، دیگران به سادگی بتوانند با شما روی اسکایپتان تماس بگیرند، حتی در شرایطی که خودشان اسکایپ ندارند، Skype Number برای شما گزینه‌ای مناسب است. بدین ترتیب شما می‌توانید برای تعامل تجاری با سایر کشورها، شماره تلفن مجازی خود در کشورهایی مثل آمریکا و انگلستان را در اختیار این افراد بگذارید.

شما هم‌چنین می‌توانید با استفاده از امکان Skype Call Forwarding، تماس‌ها روی شماره مجازی اسکایپ خود را بر روی شماره شخصی خود نیز فوروارد کنید و بدین ترتیب دیگر نیازی نیست در هنگام دریافت تماس در اسکایپ خود آنلاین باشید و تماس های دریافتی شماره اسکایپ شما، به شماره مورد نظرتان انتقال می یابد.

برای برقراری تماس با سایر شماره‌های تلفن، علاوه بر هزینه ماهیانه شماره مجازی دریافت شده، نیاز به خرید اسکایپ کردیت (Skype Credit) هم دارید.

چیست؟ Skype For Business

با استفاده از Skype for Business می‌توان با اعضای یک تیم کاری تا 10 نفر ویدئو کنفرانس داشت، صفحه نمایشگر را با آن تیم به اشتراک گذاشت یا یک صفحه اطلاعاتی مشترک برای ایده‌های تیم در اختیار داشت و بدین ترتیب جلسات تیمی با شرکت در اقصا نقاط جهان برگزار کرد.

اما نکته مهم در مورد اسکایپ Business این است که این سرویس فعلاً فقط به شرکت‌های واقع در کشور آمریکا ارائه می‌شود. پس در حال حاضر در ایران یا سایر کشورها امکان استفاده از این خدمات وجود ندارد.

skype

هزینه تماس با اسکایپ چقدر است؟

 • ●خرید اسکایپ کردیت (Skype Credit)
  شما برای برقراری تماس‌های اسکایپ نیاز به خرید کردیت دارید و برای شارژ حساب کاربری خود ابتدا باید عضو Skype باشید. با خرید کردیت اسکایپ، هزینه تماس‌های شما به صورت دقیقه‌ای محاسبه می‌شود و در صورتی‌که تعداد تماس‌های زیادی ندارید، خرید کردیت برای شما مناسب است.
  در خرید Skype Credit، پرداخت شما به وسیله مستر‌کارت یا ویزا کارت قابل انجام است و شما می‌توانید برای خرید شارژ 10 دلاری یا 25 دلاری Skype از طریق تهران‌پرداخت اقدام نمایید.
 • ●بسته های ماهیانه
  تماس خارجی با پرداخت ماهیانه، مناسب افرادی است که تعداد تماس های بین‌المللی زیادی دارند. هزینه پرداخت ماهیانه به کشورهای مختلف در سایت اسکایپ موجود است و می‌توانید قیمت‌های تماس را درصفحه Calling rate در سایت اسکایپ مشاهده نمایید.

روش‌های پرداخت هزینه Skype چیست؟

برای پرداخت در اسکایپ دو روش کلی وجود دارد:
 • 1. خرید مستقیم مسترکارت:

  در این روش می‌توانید از طریق صفحه "خرید مسترکارت مجازی" سایت تهران‌پرداخت کارت اعتباری خریداری نمایید و در صفحه calling rate سایت اسکایپ، با وارد کردن اطلاعات کارت خریداری‌ شده، شخصا نسبت به پرداخت اقدام نمایید.
  برای اطلاعات بیش‌تر در مورد طریقه استفاده از مسترکارت در پرداخت‌های آنلاین، به صفحه "راهنمای پرداخت آنلاین با ویزا کارت/مستر کارت" مراجعه نمایید.

 • 2. ثبت سفارش در وب‌سایت تهران‌پرداخت:

  اگر قصد دارید از طریق تهران‌پرداخت هزینه اسکایپ را پرداخت کنید و عضو سایت تهران‌پرداخت نیستید، ابتدا برای عضویت ثبت نام کنید. زیرا برای ثبت سفارش باید حتما عضو سایت باشید. برای ثبت سفارش در سایت تهران‌پرداخت مراحل زیر را دنبال کنید.
  ابتدا فرم زیر را جهت ثبت سفارش تکمیل نمایید.
  در صفحه بعد مبلغ قابل پرداخت ریالی برای سفارش شما نمایش داده می‌شود که با کلیک روی لینک پرداخت به صفحه پرداخت هدایت می‌شوید و می‌توانید مبلغ مورد نظر را واریز نمایید.

دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 14:30
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید:


مبلغ ارزی (دلار آمریکا):
Username (نام کاربری) :
**
Password (رمز عبور) :
*
سایر ملاحظات (در صورت نیاز)
پیوست فایل (در صورت نیاز) :
 قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده ام و قبول دارم.