×
سریع، مطمئن و آگاهانه

پرداخت هزینه عضویت/تمدید عضویت در PMI

نویسنده : توحید محمدنژاد

پرداخت هزینه عضویت در PMI، شامل پرداخت هزینه Join (عضویت) و Application (هزینه درخواست) می گردد. پس از پرداخت، آخرین نسخه PDF از کتاب PMBOK Guide (معتبر ترین استاندارد جهانی مدیریت پروژه) در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

انستیتو مدیریت پروژه آمریکا (Project Management Institute) که به اختصار PMI خوانده می‌شود، یک موسسه غیرانتفاعی است که در سال 1969 در ایالت پنسیلوانیای آمریکا بنا نهاده شد و معتبرترین گواهینامه‌ها را در زمینه مدیریت پروژه و در سطح بین المللی صادر می‌کند. عمده فعالیت‌های این موسسه شامل برگزاری کنفرانس‌ها، انتشار مقالات، تبیین استاندارد‌ها و صدور مدارک در زمینه مدیریت پروژه است.

هزینه و نحوه عضویت در PMI

برای استفاده از هرگونه خدمات موسسه PMI لازم است ابتدا یک حساب کاربری در وب سایت موسسه ایجاد و هزینه عضویت 139 دلاری آن را پرداخت کنید. بدین منظور، برای ثبت نام ابتدا وارد سایت PMI شوید و از صفحه مربوط به عضویت، دکمه join now را در انتهای صفحه انتخاب کنید. PMI
در صفحه بعد لازم است نوع عضویت خود را انتخاب کنید. به هنگام ثبت نام با دو نوع عضویت مواجه می‌شوید: دانشجویی (Student) و فردی (Individual). عضویت دانشجویی، مختص کسانی است که به صورت تمام وقت در دانشگاه‌های آمریکا و در مقطع لیسانس به بالا تحصیل می‌کنند، بنابراین داوطلبانی که از ایران اقدام به عضویت در این موسسه می‌کنند، نوع عضویت شان Individual محسوب شده و جهت عضویت مبلغ 139 دلار باید بپردازند. چنانچه می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد هر یک از دو نوع عضویت در انستیتو PMI به دست آورید، اینجا را کلیک کنید.
پرداخت 139 دلاری شما شامل 129 دلار برای عضویت و 10 دلار جهت Application Fee (هزینه درخواست عضویت) می‌گردد. همچنین پس از پرداخت، آخرین نسخه PDF از کتاب PMI BOOK Guide که معتبرترین استاندارد جهانی مدیریت پروژه است، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
در صورتی که قبلا عضو PMI بوده‌اید و اکنون مایلید که آن را به مدت یکسال دیگر تمدید نمایید، می‌توانید با پرداخت 129 دلار عضویت خود را Renew نمایید. اگر شما برای 5 سال متوالی دارای گواهی نامه آزمونPMP با سطح good standing بوده‌اید و بازنشسته شده‌اید، مشمول تخفیف شده و هزینه تمدید عضویت شما سالانه 65 دلار خواهد بود.
بخش دیگر پرداخت هزینه در سایت PMI، مربوط به آزمون‌ها و تمدید اعتبار نامه‌ها (Credentials) می‌باشد که مبالغ آن با توجه به وضعیت عضویت و نوع آزمون متفاوت است. با توجه به این تفاوت هزینه‌ها، شما می‌توانید مبالغ مورد نظر را از راهنمای PMI و در بخش مربوط به application & payment این راهنما ملاحظه نمائید.

ثبت پروفایل به معنای عضویت در PMI نیست و لازم است پس از ورود به حساب کاربری بر روی گزینه Join PMI Today کلیک کرده و مراحل را تا تکمیل پرداخت، دنبال کنید.
مدت اعتبار عضویت در انستیتو مدیریت پروژه آمریکا، یکساله است.

دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 14:30
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید:


نوع سفارش :
*
Username (نام کاربری) :
*
Password (رمز عبور) :
*
مبلغ (دلار) :
*
لینک صفحه مورد نظر :
*
دستورالعمل رسیدن به صفحه پرداخت :
*
سایر ملاحظات (در صورت نیاز)
پیوست فایل (در صورت نیاز) :
 قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده ام و قبول دارم.