×
سریع، مطمئن و آگاهانه

رزرو هتل های خارجی

نویسنده : فرهاد اسدی

از طریق وب سایت های رزرو هتل و یا وب سایت های خود هتل ها شما قادر خواهید بود تا محل اقامت خود را رزرو کنید. این امکان برای ایرانیان نیز فراهم است. رزرو بسیاری از هتل های خارجی به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می شود و با توجه به اینکه رزرو هتل های خارجی نیاز به پرداخت ارزی دارد، این امر در تهران پرداخت قابل انجام است.

سفر به مناطق مختلف جهان و بازدید از جاذبه های توریستی کشورهای مختلف بطور چشمگیری رو به افزایش است. یکی از ملزومات سفر، انتخاب و رزرو محل اقامت است. از طریق وب سایت های رزرو هتل و یا وب سایت های خود هتل ها شما قادر خواهید بود تا محل اقامت خود را رزرو کنید. این امکان برای ایرانیان نیز فراهم است. رزرو بسیاری از هتل های خارجی به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می شود و با توجه به اینکه رزرو هتل های خارجی نیاز به پرداخت ارزی دارد، این امر در تهران پرداخت قابل انجام است و شما با استفاده از خدمات ما می توانید هتل مورد نظر خود را رزرو نمائید. به طور کلی رزرو هتل به دو صورت انجام می پذیرد که در ادامه، این دو حالت به طور کامل توضیح داده شده است.

Hotel

حالت Pay Later

در این حالت سایت مربوطه مبلغی بابت رزرو دریافت نمی کند و شما تنها با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری ارزی (ویزا/مستر کارت)، می توانید رزرویشن خود را انجام دهید.
این روش معمولا در سایت های واسطه ای رزرو هتل نظیر ‌‌ Booking.com و Hotels.com قابل انجام است. در مواردی حتی هتل هایی در وب سایت خود، امکان رزرو به حالت Pay later را ندارند، اما در سایت های واسطه ای رزرو هتل، می توان این هتل ها را به این روش رزرو نمود.
پس از انجام Reservation، سایت واسطه ای اطلاعات کارت (نظیر شماره کارت، تاریخ انقضا،CVV2 و ...) را در اختیار هتل می گذارد و هتل در هر زمانی می تواند جهت تایید اطلاعات کارت، مبلغ اندکی (مثلاً 1 دلار) را از کارت کسر کند و دوباره آن را به کارت بازگرداند (ریفاند)، یا اینکه به هر دلیلی بخشی از مبلغ (مثلا هزینه شب اول) یا کل آن را از کارت کسر کند.
پس از رسیدن شما به هتل، مبلغ کامل هزینه هتل یا با اجازه شما از کارت کسر می شود و یا این مبلغ به صورت نقدی بابت هزینه هتل از شما دریافت می شود.
این نوع رزرواسیون هتل، همچنین برای افرادی که جهت مصاحبه سفارت نیازمند به یک ووچر یا تاییدیه برای رزرو هتل به عنوان یکی از مدارک اخذ ویزا هستند نیز بسیار مناسب است، زیرا در این وضعیت آن ها مطمئن نیستند که از سفارتخانه مربوطه ویزا را دریافت کنند، پس می توانند با استفاده از حالت Pay Later و بدون این که مبلغی از ویزا/مستر کارت کسر شود، تاییدیه رزرویشن هتل را در اختیار داشته باشند و این تاییدیه را به سفارت ارائه نمایند.
Reservation

در مواردی مشاهده شده است که علی رغم این که رزرو از نوع Pay Later بوده است، پیش از سفر، هتل تلاش نموده است که جهت کسب اطمینان از آمدن مسافرش، مبلغ کامل یا مبلغ شب اول را از کارت کسر کند. از آنجا که ما برای رزرو هتل به صورت Pay Later از کارتی استفاده می کنیم که موجودی آن از 10 دلار بیشتر نیست، در صورت انجام این کار توسط هتل، رزرویشن کنسل می شود.
اگر به دلیل تلاش هتل برای کسر کردن کل مبلغ از کارت یا بخشی از آن، رزرویشن کنسل شود، از آن جا که این اتفاق به خاطر عدم رعایت قوانین و مقررات سایت توسط هتل یا عدم اطلاع شما از این قوانین و مقررات و دیگر دلایل احتمالی رخ داده است، تهران پرداخت هیچ مسئولیتی بابت کنسل شدن رزرو شما بر عهده نخواهد داشت.

حالت Pay Now

در این حالت کل هزینه هتل در هنگام رزرو از کارت کسر می شود و رزرو شما به صورت قطعی در همان زمان انجام می شود.

طبق استانداردی که در همه جای دنیا وجود دارد، هتل ها حق دارند با اجازه مسافر و در دوره اقامت او یا پس از آن، به دلایلی مثل افزایش روزهای اقامت مسافر در هتل، استفاده از خوراکی ها و نوشیدنی های موجود در اتاق و یا ارائه سرویس های دیگر، از مستر /ویزا کارتی که هتل با آن رزرو شده است، مبالغ بیشتری را کسر نمایند. در نتیجه ما نمی توانیم با مستر کارت/ویزا کارت های خود پرداخت هتل ها را برای شما در حالت Pay Now انجام دهیم.
از این رو در این حالت شما لازم است خود شخصا اقدام به خرید ویزا کارت نمایید و با کارت خودتان رزرو هتل را به صورت آنلاین انجام دهید. پس از پرداخت هزینه رزرو، برگه تاییدیه رزرو یا همان ووچر (Voucher) را از سایت هتل و از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.

معمولاً وب سایت خود هتل ها و همچنین سایت های واسطه ای مثل Expedia.com و booking.com و Hotels.com و agoda.com برای رزرو هتل به این شکل مناسب هستند. لازم به ذکر است که بانک اطلاعاتی این وب سایت ها بسیار جامع هستند و کمتر هتلی در جهان است که آن را در این وب سایت ها نتوانید بیابید.

دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 14:30
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید:

200x200

ثبت سفارش