×
سریع، مطمئن و آگاهانه

پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی

نویسنده : فرهاد اسدی

پس از گرفتن پذیرش تحصیلی، مسئله دیگری که با آن مواجه خواهید بود اجاره خوابگاه خواهد بود. قیمت خوابگاه ها بستگی به این که چه امکاناتی از جمله غذا، امکانات ورزشی، سایت کامپیوتر، کتابخانه را دارا هستند متفاوت خواهد بود.

پس از گرفتن پذیرش تحصیلی در دانشگاهی خارجی، مسئله دیگری که با آن مواجه خواهید بود اقامت و اسکان شما می باشد. برخی به دنبال اجاره خانه می روند و بسیاری نیز اقدام به اجاره خوابگاه می نمایند اما انتخاب هر کدام از این ها بستگی زیادی به شهر و کشور مقصد شما و میزان هزینه ای که شما برای محل اقامت خود در نظر گرفته اید دارد. به طور کلی خوابگاه ها به دو صورت خوابگاه های درون دانشگاه (On-Campus) و خوابگاه های بیرون از دانشگاه (Off-Campus) می باشد که این مسئله از نقطه نظر بعد مسافت تا رسیدن به دانشگاه می تواند نکته قابل تاملی باشد.

Student-Housing

نکاتی پیرامون اجاره خوابگاه

  • در اکثر دانشگاه ها خوابگاه ها می تواند به صورت انفرادی یا چند نفره اجاره شود. همچنین ممکن است برخی خوابگاه ها امکانات اجاره ای متفاوتی برای مجردها و متاهل ها در نظر بگیرند.
  • قیمت خوابگاه ها بستگی به این که چه امکاناتی را ارائه می دهند متفاوت است. برخی از این امکانات غذا، امکانات ورزشی، سایت کامپیوتر، کتابخانه و غیره است که خوابگاه ها با توجه به دارا بودن یا نبودن این امکانات قیمت های متفاوتی خواهند داشت.
  • Hostel ها یا اتاق های اجاره ای نیز از جمله انتخاب هایی است که می توانید از آن ها استفاده کنید. این اتاق ها به صورت انفرادی یا جمعی اجاره داده می شوند و معمولا آشپزخانه و سرویس ها مشترک هستند.
  • پیدا کردن خوابگاه معمولا از طریق مراجعه به بخش Housing سایت دانشگاه ها، مراجعه به سایت مختص به خوابگاه یک دانشگاه یا سایت های واسطه ای مثل Airbnb که به شما در پیدا کردن چنین محل هایی کمک می کند، صورت می گیرد.
  • در برخی کشورها دانشگاه ها خانه هایی را پیشنهاد می دهند که در آنجا شما یکی از اتاق های یک خانه که متعلق به خانواده ای است را اجاره می کنید و با این خانواده زندگی می کنید. این نوع خانه ها از نظر زودتر آشنا شدن با فرهنگ و زبان مردم کشوری که به آنجا رفته اید و همچنین از نظر هزینه گزینه مناسبی می باشد.
در صورتی که پرداخت شما تنها با کارت های ویزا و مستر انجام می شود، ما به دلیل ذخیره شدن اطلاعات کارت هایمان در پرداخت های خوابگاه ها نمی توانیم این پرداخت ها را انجام دهیم و بنابراین در این موارد شما می توانید خودتان از "صفحه خرید ویزا کارت" نسبت به تهیه کارت اقدام کنید و پرداخت خود را انجام دهید. اما در صورتی که پرداخت شما از نوع Paypal باشد (به استثنا سایت airbnb که اطلاعات پی پال را ذخیره می نماید و به همین دلیل حتی با پی پال نیز در این سایت پرداختی انجام نمی دهیم و می بایست ویزا کارت تهیه کنید)، پرداخت شما توسط شرکت تهران پرداخت قابل انجام است. بنابراین در صورتی که پرداختتان با پی پل قابل انجام است با پر کردن فرم زیر پرداخت خود را به انجام برسانید.
دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 14:30
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید:


مبلغ ارزی :
*
نوع ارز :
*
لینک صفحه مورد نظر :
*
User Name (نام کاربری) :
*
Password (رمز عبور) :
*
دستورالعمل رسیدن به صفحه پرداخت
*
سایر ملاحظات (در صورت نیاز) :
پیوست فایل (در صورت نیاز):
 قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده ام و قبول دارم.