×
سریع، مطمئن و آگاهانه

پرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی توسط موسسه WES

نویسنده : توحید محمدنژاد

چنانچه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا یا کانادا را داشته یا جهت مهاجرت در برنامه اسکیل وورکر کانادا اقدام نموده اید لازم است مدارک تحصیلی شما به وسیله موسسه WES ارزشیابی شده باشد. پس از پرداخت هزینه ارزشیابی و ارسال مدارک، این موسسه مدارک تحصیلی متقاضیان را بررسی کرده و بر اساس نظام رتبه بندی استاندارد آمریکای شمالی امتیاز دهی می کند.

بخشی از دانشگاه های آمریکا و کانادا ممکن است در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی، از متقاضیان دریافت پذیرش، درخواست تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی نمایند. این امر در مورد دریافت ویزای نیروی متخصص کانادا یا Federal Skilled Worker Program (فدرال اسکیل ورکر) نیز صادق است. یعنی یکی از مدارک لازم برای اقدام جهت مهاجرت به کانادا به این روش، دریافت تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی می باشد.
از این رو موسساتی هستند که خدمات مرتبط در این زمینه را به دانشجویان ارائه می نمایند بدین ترتیب که مدارک تحصیلی متقاضیان را دریافت و بر اساس نظام رتبه بندی خاصی به نمرات و دانشنامه ها امتیاز می دهند. در بین این موسسات، World Education Services که به اختصار WES نامیده می شود از اهمیت و اعتبار بالایی در بین دانشگاه های آمریکای شمالی و سازمان های مهاجرتی بر خوردار بوده و اغلب آنها ارزیابی مدارک تحصیلی این موسسه را معتبر می دانند.

WES

نحوه و هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی توسط WES

WES برای استفاده از خدمات موسسه WES لازم است ابتدا از طریق صفحه AccessWES نسبت به افتتاح حساب کاربری خود اقدام نمایید. پس از ورود به  حساب کاربری در وب سایت موسسه، دو بخش کاملا مجزا برای متقاضیان کانادا و آمریکا قرار داده شده است. همچنین می توانید جهت انتخاب بخش مورد نظر خود در صفحه اصلی روی گزینه Apply for a WES Credential Evaluation که در تصویر مقابل نمایش داده شده است، کلیک نمایید تا به همین صفحه که تصویر آن در ادامه آمده است منتقل شوید. صفحه بعد فرایند دو مرحله ای انجام ارزیابی را مشاهده می کنید:

  • Step 1 دو لینک در اختیار شما خواهد گذاشت که عبارتند از اطلاعات مراحل و نحوه انجام ارزیابی در موسسه WES و دیگری مدارک لازم، که می بایست قبل از آغاز فرایند ارزیابی و ارسال مدارک آن را به دقت مورد مطالعه قرار دهید.
  • Step 2 شامل بخشهای مجزا برای خدمات به متقاضیان آمریکا و کانادا است. در صورتیکه شما متقاضی دریافت ارزیابی مدارک برای کشور کانادا باشید با دو گزینه روبرو خواهید شد که عبارتند از ECA Application for CIC، برای متقاضیان مهاجرت به کانادا و Standard Online Application که مختص استفاده متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا می باشد.

Step با توجه به پکیج های مختلفی که توسط موسسه WES برای متقاضیان متفاوت طراحی گردیده است، هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی در این موسسه متفاوت است و لازم است شما بعد از تکمیل پروفایل خود و اطلاع از هزینه آن جهت پرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی خود اقدام نمایید. برای کسب آگاهی از مبالغ خدمات مربوط به هر یک می توانید به جدول هزینه خدمات مربوط به آمریکا و هزینه خدمات مربوط به کانادا رجوع نمایید.

نکاتی پیرامون ارزشیابی مدارک توسط WES

  • در صورتی که شما برای ادامه تحصیل در آمریکا و کانادا مدارک خود را ارزیابی می کنید، پکیج مورد نیاز شما Course by Course with GPA & course-levels خواهد بود که طی آن همه نمره های دروسی که گذرانده اید (تک تک واحدهای درسی)، بر مبنای نمره از صفر تا چهار که سیستم درجه بندی GPA آمریکایی یا کانادایی می باشد، محاسبه و معدل گیری می‌شود. همچنین شما می‌توانید با استفاده از ابزار رایگان iGPA Calculator در سایت WES نسبت به تبدیل نمرات خود به GPA استفاده نمایید.
  • در صورتی که برای مهاجرت و کار اقدام می نمایید، گزینه مورد نیاز شما Document-by-Document Evaluation خواهد بود که نمونه ای از آن را می توانید در  اینجا ببینید.
  • این موسسه مدارک شما را مورد ارزشیابی قرار می دهد و نتیجه را ثبت نموده و بر اساس درخواست شما آن را برای دانشگاه ها، موسسات یا سفارت ارسال می کند.
  • چنانچه با استفاده از فرم ثبت سفارش زیر نسبت به پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی WES اقدام نمودید پس از انجام سفارش پرداخت هزینه WES یک کد 7 رقمی با نام Reference Number توسط تهران پرداخت برای شما ارسال می شود که می توانید آن را برای انجام مراحل بعدی مورد استفاده قرار دهید.
WES مدارک دریافت شده را به شما باز نخواهد گرداند لذا هرگز نباید اصل مدارک را برای این موسسه ارسال نمایید.
با توجه به تجربه ما در پرداخت WES در حین انجام مراحل و ورود اطلاعات به هیچ وجه روش پرداخت با مانی اوردر (Money Order) یا چک را که هر دو روش های Offline Payment هستند را انتخاب ننموده و تنها روش Online Payment را انتخاب کنید که قابل انجام با مستر کارت و ویزا کارت می باشد. علت این امر محدودیت ها و مشکلات زیادی است که سایر روش های غیر آنلاین یا به عبارت بهتر روش های پرداخت آفلاین برای متقاضیان ایرانی وجود دارد. از جمله این محدودیت ها زمان و هزینه بیشتر در روش های آفلاین پرداخت در مقایسه با روش های آنلاین پرداخت می باشد. در صورت انتخاب گزینه Money Order یا چک و بروز مشکل، شما می بایست یک اکانت جدید ایجاد کرده و همه مراحل را مجددا طی نمایید تا این بار بتوانید روش Online Payment را انتخاب کنید و به مراتب ساده تر، ارزان تر و سریع تر پرداخت خود را با استفاده از ویزا کارت یا مستر کارت به انجام رسانید.
دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 14:30
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید:


لینک سایت WES ( وس ) (کانادا/آمریکا) :
*
مبلغ ارزی :
*
نوع ارز :
*
نام کاربری در سایت WES :
*
رمز عبور در سایت WES :
*
سایر ملاحظات (در صورت نیاز) :
*
دستورالعمل رسیدن به صفحه پرداخت با ویزا کارت/مستر کارت :
*
پیوست فایل (در صورت نیاز):
 قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده ام و قبول دارم.