×
سریع، مطمئن و آگاهانه

راهنمای پرداخت آنلاین ارزی با مسترکارت/ویزا کارت

در اینترنت و هنگام خرید بسیاری از انواع خدمات یا کالاها، شما به صفحه ای می رسید که در آن می توانید با ورود اطلاعات ویزا کارت یا مستر کارت، اقدام به یک پرداخت آنلاین یا خرید اینترنتی نمایید.
موارد زیادی نظیر هزینه ثبت نام امتحانات آیلتس (IELTS)، تافل (TOEFL)، هزینه های مربوط به صدور ویزای کشورهای خارجی، خرید های اینترنتی از سایت های خارجی نظیر برنامه های موبایلی (Application)، خرید کالا از وب سایت هایی مثل Alibaba و نمونه های بسیار دیگر وجود دارند که در آن ها شما نیازمند به انجام پرداخت های ارزی می شوید. روش های متعددی برای پرداخت آنلاین در اینترنت وجود دارد که متداول ترین و معتبرترین این روش ها، پرداخت با کارت های بانکی بین المللی است که در ایران بیشتر تحت عنوان کردیت کارت شناخته می شود. در این مرحله آنچه شما به آن می رسید صفحه پرداخت با کارت ارزی بین المللی است.
نمونه ای از صفحاتی که شما ممکن است در هنگام پرداخت آنلاین با آن روبرو شوید در ادامه آمده است:

پس از مشاهده این گونه صفحات، با وارد کردن اطلاعات خواسته شده یا همان CreditCard information، مبلغ مورد نظر به صورت آنی از ویزا کارت یا مستر کارت کسر می شود و رسید بلافاصله به شما نمایش داده می شود.

بیشتر اطلاعات کارت در پشت و روی فیزیک کارت قابل مشاهده است. در ادامه نمونه ای از تصاویر مربوط به پشت و روی یک ویزا کارت را مشاهده می کنید، لازم به ذکر است که توضیحات مربوط به اعداد نمایش داده شده بر روی تصاویر در ادامه آمده است.


حال اطلاعات مورد نیاز برای انجام یک پرداخت آنلاین را مرور می کنیم:

 1. نوع کارت یا Card Type: منظور از نوع کارت در واقع نام شرکت صادرکننده کارت است. مشهورترین شرکت های ارائه دهنده خدمات صدور کارت عبارتند از:
  • MasterCard
  • Visa Card
  • American Express
  البته شرکت های دیگری نیز در این زمینه فعال هستند که تعداد آن ها بسیار محدود است و همچنین فاقد گستردگی در نقاط مختلف دنیا هستند.
 2. شماره کارت: شماره ای 16 رقمی است که بر روی کارت نوشته شده است و شما آن را باید در قسمت Card Number وارد کنید.
 3. نام دارنده کارت: که تحت عناوینی مثل Name on Card ،Account Name ،Cardholder Name و Billing Name در فرم ها دیده می شود.
 4. تاریخ انقضای کارت: که با نام هایی مثل EXP.Date، Expire Date، Good Thru خوانده می شوند. این تاریخ نیز روی کارت درج شده است.
  تاریخ انقضای کارت با مدت زمانی که از کارت می توانید استفاده کنید می تواند متفاوت باشد. هر چند که در بسیاری از موارد این دو تاریخ با یکدیگر یکسان هستند.
  به عنوان مثال کارت های صادر شده توسط تهران پرداخت، بر خلاف تاریخ انقضای آن که ممکن است تا 3 سال بعد باشد، یک سال بعد از تاریخ اولین شارژ، منقضی می شوند. از این رو در هنگام خرید کارت لازم است در رابطه با محدودیت زمانی استفاده از آن اطلاعات لازم را کسب نمایید.
 5. کد سه رقمی پشت کارت: این عدد سه یا چهار رقمی با نام هایی مثل CV ،CVV2، CVC2 و Security Code در فرم های پرداخت آنلاین از شما خواسته می شود. این عدد معمولاً در پشت کارت قابل مشاهده است. لازم به ذکر است که در وب سایت های محدودی ممکن است CVV2 از شما درخواست نشود. هر چند این موضوع بسیار نادر است.
 6. Billing Address: آدرسی است که معمولاً در هنگام درخواست کارت به بانک ارائه می دهید. فرض تمامی فرم های پرداخت آنلاین این است که شما دقیقاً همان آدرسی را در هنگام پرداخت وارد نمایید که در هنگام درخواست کارت به بانک ارائه نموده اید. اما تجربه ما نشان می دهد که شما می توانید هر آدرسی را به عنوان Billing Address وارد نمایید. البته این آدرس هرگز نباید مربوط به ایران باشد. تنها نکته مهم در مورد Billing Address این است که شما باید بدانید در هنگام پرداخت چه آدرسی را در فرم وارد نموده اید. دلیل این امر آن است که برخی از وب سایت ها (مثل Cheapoair.com) برای حصول اطمینان از این که شما پرداخت را انجام داده اید یا خیر، از شما Billing Address را سوال می کنند.
  در تهران پرداخت پس از خرید کارت یک آدرس مربوط به خارج از کشور در پنل بانکی کارت وارد می شود و این آدرس جهت ورود در فیلد Billing Address برای صفحات پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.

پس از ورود اطلاعات مورد نیاز در صفحه پرداخت، شما با کلیک بر روی کلیدهایی مثل Pay، Pay for order یا Buy و مواردی از این دست، می توانید پرداخت خود را به پایان رسانید و رسید را مشاهده کنید. بهتر است بلافاصله یک اسکرین شات از رسید دریافتی تهیه نمایید.

یک نمونه دیگر از تصویر صفحه پرداخت را در زیر می توانید ببینید:

با توجه به موارد ذکر شده، در صورت خرید ویزا کارت از تهران پرداخت، همه اطلاعات مورد نیاز از طریق حساب کاربری شما در سایت TehranPayment در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین شما می توانید پس از انجام هر پرداخت، با استفاده از صفحه دارندگان کارت ، موجودی و تراکنش های کارت را به صورت آنی و آنلاین مشاهده فرمایید.

در صورت نیاز به ویزا کارت می توانید از طریق صفحه خرید ویزا کارت یک کارت ارزی خریداری نمایید و با استفاده از اطلاعات آن، در تمامی صفحاتی که اطلاعات کارت های ارزی بین المللی را جهت خرید اینترنتی می پذیرند، خودتان اقدام به خرید نمایید.
جهت اطلاع از مشخصات و قیمت این کارتها می توانید از گزینه خرید ویزا کارت در منوی ثبت سفارش در بالای همه صفحات سایت تهران پرداخت استفاده کنید.

رضا 1400/06/31 00:10
با عرض سلام، میشه بفرمایید که آیا میشه ویزا کارت یا مستر کارت هدیه رو به تراست ولت وصل کرد و رمز ارز خرید یا باید ویزا کارت یا مستر کارت قابل شارژ باشه؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

این روش برای خرید و فروش رمزارزها را با توجه به کارمزد بالایی که دارد توصیه نمی‌کنیم.
هادی 1400/06/07 23:43
سلام من می‌خوام برای گیم از مستر کارت یا هرچیزی که بتونم ازش سی پی یا هرچیز دیگه ای بگیرم استفاده کنم ولی نمیدونم چطوری باید تهیه کنم و خرید کنم میشه یه راهنمایی کنید؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

شما می‌توانید در این زمینه منوی ثبت سفارش گیفت کارت‌ها را بررسی نمایید و در صورت تمایل، ثبت سفارش کنید.
ممد 1400/02/11 22:46
سلام من تو سایتی فعالیت میکنم که پولشو به دلار به مستر کارت یا ویزا کارت واریز میکنه من کارت که ندارم چطور میتونم پولو بگیرم شما میتونید کمک کنید
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در حال حاضر در این مورد قادر به ارائه خدمات نیستیم.
آزاده 1399/11/29 13:17
سلام آیا برای من که در ایران زندگی می کنم امکان داشتن مستر کارت یا ویزا کارت می باشد؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در حال حاضر خدمات صدور کارت توسط تهران پرداخت انجام نمی‌شود؛ بنابراین امکان اظهار نظر در این زمینه را نداریم.
اااااااااا 1399/11/18 03:31
سلام میخواستم بدونم طریقه واریز شدن پول بعد از تراکنش به وسیله پوز به چه شکله و اینکه مثل شاپرک عمل میکنه یا آنی واریز میشه یا حتی دیرتر؟؟؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در حال حاضر خدمات صدور کارت توسط تهران پرداخت متوقف شده است.
مدیریت 1399/10/08 14:14
سلام اگه شخصی بخواهد از خارج از کشور پولی برای من واریز کند چگونه و از چه راهی باید دریافت کنم و ایا شما میتوانید کمک کنید ممنون
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

شما می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را به صورت ارز دیجیتال دریافت کنید و با استفاده از خدمات تهران پرداخت آن را به ریال تبدیل نمایید. همچنین در صورت داشتن اکانت پی پال و سایر شرایط مورد نیاز می‌توانید از خدمات نقد کردن درآمد ارزی استفاده نمایید.

در صورت نیاز به مشاوره بیش‌تر در این زمینه می‌توانید با شماره تلفن‌های سایت تماس حاصل فرمایید.
علی 1399/08/22 13:29
با سلام و وقت بخیر من یه کارت میخواستم که با اون بتونم هر روز از طریق پی پال واریز و برداشت داشته باشم (مثلا با اون تو سایت های فریلنسر کار کنم) میخواستم لطف بفرمایید منو در مورد شرایط تهیه، هزینه و... راهنمایی بفرمایید. با تشکر
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در حال حاضر خدمات صدور کارت توسط تهران پرداخت متوقف شده است.
بهار 1399/07/30 08:15
سلام من میخوام ی دوره شرکت کنم و اون دانشگاه در آخر باید مدرک رو برای من بفرسته.ادرس رو چیکار کنم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

ما قادر به اظهار نظر در این مورد نیستیم و توصیه می‌کنیم این مورد را از دانشگاه مورد نظر خود پیگیری کنید.
ژیلا 1399/06/22 15:27
با سلام و وقت بخیر من میخوام از یک سایت پزشکی فایل پی دی اف نمونه سوال خریداری کنم ،وامکانش از طریق مستر کارت هست؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

بله شما می‌توانید به منوی سفارش‌ها، گروه سایر سفارش‌ها، صفحه ثبت سایر سفارش‌ها مراجعه کنید و سفارش خود را از طریق این صفحه ثبت نمایید تا بررسی و در صورت امکان، انجام شود.
آرشام 1399/05/21 13:13
سلام خسته نباشد من میتونم از این کارت برای برداشت پولم از پی پال استفاده کنم ؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در حال حاضر خدمات صدور کارت توسط ما متوقف شده است.
پارسا 1399/04/13 23:57
سلام.خسته نباشید.پرداخت هزینه مقاله به خارج از کشور رو انجام میدین؟میشه لطفا راهنمایی بفرمایین
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

بله، شما می‌توانید با مراجعه به منوی ثبت سفارش، زیر منوی سایر سفارش‌ها، صفحه "چاپ مقاله در ژورنال‌ها مجللات بین‌المللی" سفارش خود را در این زمینه ثبت نمایید تا در صورت عدم وجود مشکل، پرداخت شما انجام شود.
دانیال 1399/02/31 06:37
سلام خسته نباشید خواستم بپرسم که سایت شما با سایتای کلیکی که مشکل نداره؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

ما در زمینه وب سایت‌های کلیکی هیچ خدماتی ارائه نمی‌کنیم.
Pyam 1399/01/29 08:10
سلام ببخشید من یه بازی در سایت خارجی انجام دارم ۱۳۰۰۰هزار دلار بردم برای واریز جایزه از من مستر کارت یا کردیت کارت میخواد آیا من در ایران میتونم مستر کارت یا کردیت کارت داشته باشم آیا من میتونم بعد که مسترکارت یا کردیت کارت درست کردم و بعد جایزه من واریز شد میتونم پول به ریال نقدی چنج کنم ممنون میشم منو راهنمای کنید
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

معمولاً این مبالغ واقعی نیستند و یک تکنیک تبلیغاتی یا Spam می‌باشند. با این وجود شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره در این رابطه با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.
آرش 1399/01/10 19:09
سلام. آیا میشه به حساب یه شخص حقیقی با این کارت در کشور ترکیه پول واریز کرد؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

خیر، امکان انجام این کار وجود ندارد.
علی 1399/01/09 02:31
سلام خیته نباشید من ویزا کارت رو از طریقه سایتی که کار میکنم گرفتم اما حالا که میخوام باهاش حساب گوگل پلی رو شارژ کنم یه سره ارور میده چه کار باید بکنم
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

لازم است مشکل پیش آمده را از سایتی که کارت را از آن خریداری کرده‌اید پیگیری نمایید.
azim 1398/12/29 21:56
سلام با مستر یا ویزا کارتهای مجازی میشه حساب google voice رو شارژ کنم ممنون
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

به دلیل مشکلات موجود در پرداخت‌های گوگل، انجام این پرداخت توسط ما ممکن نمی‌باشد.
علیرضا 1398/12/27 09:07
سلام معذرت میخوام من میخوام از سایت خارجی برای‌ فیلم و سریال اشتراک تهیه کنم. گزینه هایی مثل Mastercard و Credit cards و چند تای دیگه اصلا نمیدونم چی هستش را دارن،شما این این ۲ موارد مذکور را دارید آیا؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.


پرداخت‌های آنلاین از طریق کارت‌های اعتباری جزو خدمات سایت تهران پرداخت می‌باشند؛ پرداخت در سایت‌های مختلف به عوامل زیادی مانند خدمات سایت مورد نظر و مبلغ ارزی قابل پرداخت و غیره بستگی خواهد داشت. شما می‌توانید جهت دریافت راهنمایی با تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.
محمد 1398/11/27 12:35
با سلام و خسته نباشید از سایت ... خرید بلیط میخوام انجام بدم.آیا تهران پرداخت این کار را انجام میدهد؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.


خرید بلیط کنسرت جزو خدمات سایت تهران پرداخت نمیباشد.
sh 1398/11/03 11:27
سلام. من نیاز به 5 دلار شارژ در بازی به طور مستقیم دارم. یعنی باید یوزر و پسورد وبسایت بازی رو به شما بدم. شما لاگین کنید و از همونجا برای من به مبلغ 5 دلار شارژ کنید. این کار براتون مقدور هست؟ البته اگر براتون مقدور باشه هم خودم و هم تعدادی دیگه ایرانی هستند که احتیاج به شارژ مرتب دارند. اگر این کار براتون قابل انجام نیست چه راهی رو به من پیشنهاد میدید که انجام بدم؟ متاسفانه پرداخت با گیفت کارت گوگل در این بازی مقدور نیست. فقط از طریق credit card, e-wallets وترنسفرهای بانکی میشه پرداخت کرد ممنون میشم سریع جوابم رو بدید.
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.


پرداخت‌های مربوط به بازی اگر مبلغ پرداختی پایین‌تر از 50 دلار آمریکا باشند، جز خدمات ارائه شده توسط تهران پرداخت نمی‌باشند.
سمر 1398/08/21 18:06
سلام من میخوام از سایت اسکای دایوینگ دبی خرید انجام بدم . هم مستر کارت و هم ویزا کارت میتونم وارد کنم . از سایت شما میشه تهیه کرد ؟ و اینکه پرداخت نوشته درهم !
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.


این پرداخت جزو خدمات ارائه شده توسط تهران پرداخت نمی‌باشد.
Mehdi 1398/08/13 04:27
بنده نیاز ب کردیت کارت دارم تا معاملاتمو داخل ...انجام بدم چجوری باید کردیت کارت بگی م و اینکه من فروشندم موندم چطوری یه مبلغیو از خارج واریز کنم ب حساب بانکیم تو ایران
پاسخ تهران پرداخت
بنده نیاز ب کردیت کارت دارم تا معاملاتمو داخل ...انجام بدم چجوری باید کردیت کارت بگی م و اینکه من فروشندم موندم چطوری یه مبلغیو از خارج واریز کنم ب حساب بانکیم تو ایران
اشی 1398/07/21 14:13
من ۲۰۰ دلار در مستر کارت مجازی مونده وقتی اقدام به استرداد ان کردم شرکت از برگرداندن ان خودداری کرد.الان من دچار مشکل شدم.این بند را از شرکت خود حذف کنید .که میشود ما بقی پول را استرداد کرد.اصلا شرکت هیچ مسئولیتی را قبول نمیکند.
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از نارضایتی شما متاسفیم.

لطفا دقت نمایید که خرید مانده کارت ما را ملزم به خریداری موجودی شما نمی‌کند؛ بلکه گزینه‌ای پیشنهادی از سوی تهران‌پرداخت است که در صورت عدم وجود مشکل و نیاز ما به موجودی کارت شما انجام‌ می‌شود.

به طول کلی شما کارت را برای پرداخت و بر اساس نیاز خود خریداری می‌نمایید و در هنگام خرید کارت به شما اطلاع داده می‌شود که لازم است در کوتاه‌ترین زمان آن را خرج کنید.
دامون 1398/07/09 13:20
وقت بخیر, بنده بیشتر نرم افزارهای مک و آیاواس رو از طریق گیفت کارت تهیه میکنم اما یک گیم آنلاین (انگلستان) هست که مدت زمان زیادی اونو بازی میکنم ولی هر بار مشکلات بسیاری جهت ثبت مجدد و دریافت ممبرشیپ کد دارم. روشهای پرداخت در این سایت هم 3 روش بیان شده که در پایان متن نوشته شده. آیا با تهیه کارت شما مشکل بنده بطور دائم حل خواهد شد؟ با تشکر PayPal , Swerg, Western Union
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در حال حاضر امکان خرید کارت از تهران‌پرداخت وجود ندارد. اما به طور کلی برای خرید کارت، لازم است ابتدا از سایت مورد نظر خود اطمینان حاصل فرمایید که کارت‌های prepaid را قبول می‌کند یا خیر؛ زیرا کارت‌های صادر شده از موسسه تهران پرداخت از این نوع می‌باشند.

شما می‌توانید برای انجام پرداخت خود با پی پال، به منوی ثبت سفارش، بخش "پی‌پال"، صفحه "پرداخت با پی پال" مراجعه فرمایید و در صورت عدم مغایرت سفارش شما با قوانین و مقررات، در این صفحه ثبت سفارش کنید تا پرداخت شما انجام شود.
مصطفی 1398/06/24 15:28
سلام من میخوام با این کارت هزینه های ویزا رو واریز کنم ولی اینجوری یه مقدار پول ته کارت میمونه، چطوری میتونم بقیه پولم رو به ریال تبدیل کنم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در صورتی که کارت شما بالای 30 دلار موجودی داشته باشد و حداقل دو هفته به زمان انقضای آن مانده باشد، می‌توانید به منوی ثبت سفارش، زیر منوی مسترکارت/ویزا کارت، صفحه خرید مانده کارت مراجعه نمایید و در آن ثبت سفارش کنید.
زهره 1398/06/13 18:53
ببخشید میشه ویزاکارت بگیریم منتها اعتبارش رو شارژ نکنیم؟ یعنی توش هیچ پولی نزاریم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

امکان انجام این کار برای کارت‌های صادر شده از تهران پرداخت وجود ندارد؛ زیرا لازم است ابتدا یک شارژ اولیه برای کارت خود خریداری کنید و در صورتی که در بازه زمانی مشخصی از آن استفاده نکنید، هزینه‌ای نیز تحت عنوان هزینه نگهداری بانک از موجودی شما کسر خواهد شد.
من 1398/06/06 01:52
وقتی می‌خواهم برنامه اورنوت را به نسخه پریمیوم ارتقا دهم مسترکارت یا ویزاکارت می‌خواهد. هزینه ماهانه آن هم 7.99 دلار است. بنظر شما چطور اقدام کنم؟ برای پرداخت حتما باید وارد حساب کاربری خودم بشوم.
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

با توجه به این که این سایت به صورت دوره‌ای هزینه کسر می‌کند و امکان فهمیدن تاریخ کسر هزینه این پرداخت دوره‌ای برای ما وجود ندارد، نمی‌توانیم پرداخت شما را انجام دهیم و توصیه می‌کنیم که برای انجام این پرداخت کارت خریداری نمایید.
رضا 1398/05/10 19:23
کرون هم پرداخت میکنین براسوئد
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

ما می‌توانیم به همه ارزها پرداخت انجام دهیم و این موضوع به این بستگی دارد که درگاه پرداخت شما چه نوع ارزی را نمایش دهد.
فري 1398/05/09 10:59
سلام من چطور ميتونم با كارت همسرم كه در خارج از ايران هست و مشخصات كارتشو بمن داده كه مستر كارت هست در ايران خريد اينترنتي انجام بدم و ايا چه سايتهايي به ايران ارسال دارند؟! ممنون 🙏
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

ما شرکت پرداختی هستیم و نمی‌توانیم در مورد این که چه سایت‌هایی ارسال به ایران را انجام می‌د‌هند اظهار نظر نماییم.

به طور کل با توجه به مشکلاتی که ممکن است در این زمینه اتفاق بیفتد پیشنهاد ما این است که این کار را انجام ندهید.
علی 1398/05/08 22:11
سلام یک توریست ایرلندی اینجا فرش خریده و حالا باید ۴۲۰ یورو از ویزا کاراش برداره کمکمون میکنید
پاسخ تهران پرداخت
سلام
متاسفانه خدماتی در این زمینه ارائه نمیدهیم
غزاله 1398/04/14 00:56
سلام برای این که شما عملیات پرداخت انجام بدید چند درصد کارمزد میگیرید ؟!
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در حال حاضر کارمزد ما برای سفارش‌های پایین‌تر از 1000 دلار، 7 درصد می‌باشد. لازم به ذکر است که برای مشاهده کارمزد سفارش مورد نظر خود، می‌توانید از محاسبه‌گر بالای سایت نیز استفاده نمایید.