راهنمای تصویری ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون GRE General | تهران پرداخت
×
سریع، مطمئن و آگاهانه

محاسبه‌گر نوع ارز

در اینجا می توانید معادل ریالی مبلغ ارزی سفارش خود را محاسبه کنید و سپس مبلغ ریالی مربوطه را پرداخت نمایید
قیمت دلار پرداخت آنلاین:3,780تومان 1396/04/29 08:35

راهنمای تصویری ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون GRE General

برای ثبت نام آزمون GRE General نیازمند طی کردن مراحل ثبت نام در سایت ETS هستید، این مراحل با پرداخت هزینه آزمون به اتمام می‌رسد و ثبت نام شما نهایی می‌شود. برای ثبت نام آزمون GRE General پیش از هر چیز یک پروفایل (اکانت) در بخش GRE سایت ETS، برای خود ایجاد کنید سپس در ادامه مراحل راهنمای تصویری زیر را برای انجام ثبت نام خود دنبال کنید.
شما همچنین می‌توانید از صفحه "راهنمای تصویری ایجاد اکانت آزمون (پروفایل) GRE General در ETS" برای یادگیری نحوه ایجاد پروفایل GRE General استفاده کنید.
سایت ETS برای پرداخت هزینه آزمون GRE General دو شیوه در نظر گرفته است که شامل پرداخت از طریق ویزا‌کارت و پرداخت از طریق ووچر (Voucher) است. روش پرداخت با ووچر، بدین صورت است که پس از خرید ووچر از مراکز مربوطه، یک کد در اختیار شما قرار می‌گیرد و در مرحله پرداخت هزینه ثبت نام، آن کد را در فرم مربوطه وارد می‌نمایید و پرداخت شما تکمیل می‌شود. همچنین شما می‌توانید از روش دیگر و با داشتن یک کارت ارزی (ویزا‌‌‌کارت/مسترکارت) نسبت به پرداخت هزینه آزمون اقدام کنید.
راهنمای تصویری پیش‌رو، نحوه پرداخت هزینه آزمون GRE Genaral را ابتدا از طریق ووچر و سپس از طریق ویزا‌کارت/مستر‌کارت شرح می‌دهد.

مراحل ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون GRE General

1
ورود به سایت ETS: وارد سایت ETS شوید و بر روی GRE کلیک کنید. سپس در صفحه بعد ETS Account را انتخاب کنید.
2
ورود به حساب کاربری: در قسمت Returning User، نام کاربری (User Name) و کلمه عبور (Password) اکانت خود را که پیش از این در سایت ETS ایجاد کرده اید، وارد کنید.
3
ثبت نام آزمون از طریق پنل کاربری: پس از ورود به پروفایل خود برای آغاز فرایند ثبت نام بر روی لینک Register for a General Test کلیک کنید.
4
انتخاب محل آزمون: در این مرحله منطقه جغرافیایی که قصد دارید، امتحان GRE بدهید را مشخص کنید. ابتدا در قسمت Country/ Location، ایران را انتخاب کنید پس از انتخاب کشور، منوی کشویی شهر (City) ظاهر می‌گردد که شما می‌بایست شهر مورد نظر خود را برای آزمون مشخص کنید.
5
مراکز آزمون و تاریخ‌های باز: بعد از مشخص کردن کشور و شهر مورد نظرتان برای امتحان، مراکز برگزار کننده آزمون و تاریخ‌های باز آزمون مانند صفحه زیر برای شما فهرست می‌شود. مرکز و تاریخ باز مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی Register Now کلیک کنید.
6
وارد کردن اطلاعات شخصی: در این صفحه پرکردن قسمت‌هایی که با ستاره قرمز رنگ مشخص شده‌اند، اجباری است. شما می‌بایست اطلاعات خود را که در زمان ساخت پروفایل وارد کرده‌اید، در صفحه نمایش داده شده در این مرحله بررسی کنید. دیگر اطلاعات خواسته شده شامل آدرس پست الکترونیک (Email Address)، کشور (Country)، آدرس پستی (Address Line 1-4)، شهر (City)، شماره تلفن (Primary Phone Number)، مقطع تحصیلی شما در هنگام برگزاری آزمون (Educational Status at the time you take the GRE test) است که بعد از وارد کردن این اطلاعات بر روی Submit کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.
7
مشاهده مکان و تاریخ آزمون: در قسمت بالای این صفحه مواردی نظیر مرکز، تاریخ و ساعت آزمون خود را مشاهده می‌کنید. در صورتی که این اطلاعات مورد تایید شماست، بر روی ساعت برگزاری آزمون کلیک کنید. در غیر این صورت چنانچه قصد دارید شهر و تاریخ آزمون را عوض کنید، از قسمت Select a Test Date می‌توانید تغییرات را مورد نظرتان را انجام دهید.
8
سرویس جستجوی GRE: سرویس جستجوی GRE فهرستی از دانشجویان بین المللی تهیه می‌کند که اخیرا پروفایل GRE ایجاد کرده‌اند و در آینده قصد دارند در مراکز تحصیلی بین المللی تحصیل کنند. پایگاه داده سرویس جستجوی GRE هر هفته بروز رسانی می‌گردد و داوطلبان بالقوه را فهرست خواهد کرد. بنابراین چنانچه مایل هستید تا در این سرویس مشارکت کنید، گزینه Yes و در غیر اینصورت No, I would not like to register for this service را انتخاب کنید و با زدن دکمه Continue به مرحله بعدی بروید.
9
پاسخ به سوالات آماری (صفحه اول): سوالاتی را که در این صفحه و تا چند صفحه آتی مشاهده می‌کنید، مربوط به اطلاعاتی آماری در مورد شما می‌باشد. پاسخ به برخی از این سوالات اجباری است که با ستاره مشخص شده پرکنید اما تکمیل کردن سوالات فاقد ستاره اختیاری است، با تکمیل کردن موارد پر شده به سرویس جستجوی ETS کمک خواهید کرد تا تحلیل آماری جامعی از تفسیر نمرات و ... داشته باشد. در این صفحه وضعیت فعلی اقامت خود را مشخص می‌کنید. چنانچه شهروند آمریکا هستید بر روی قسمت اول، چنانچه اقامت موقت در آمریکا دارید بر روی قسمت دوم و در غیر این صورت بر روی قسمت Neither a United States citizen nor a resident alien کلیک کنید و سپس برای ادامه روی دکمه Continue کلیک کنید.
10
پاسخ به سوالات آماری (صفحه دوم): در این مرحله کشوری که اقامت آنجا را دارید انتخاب کنید و روی دکمه Continue کلیک کنید.
11
پاسخ به سوالات آماری (صفحه سوم): سوالات سوم، چهارم و پنجم را می‌توانید پاسخ ندهید و برای ادامه روی Continue کلیک کنید. چنانچه قصد پاسخ دارید، این پرسش‌ها به ترتیب در خصوص میزان کیفیت دانش زبان انگلیسی شما در هنگام برقراری ارتباط نسبت به سایر زبان‌ها، هدف شما از شرکت در آزمون GRE و میزان تحصیلات والدین شما می‌باشد.
12
پاسخ به سوالات آماری (صفحه چهارم): پاسخ به پرسش این صفحه نیز اختیاری است و جنبه آماری و نظر سنجی برای ETS دارد و در مورد رشته تحصیلی دوره کارشناسی شما می‌باشد. شما می‌توانید بدون پاسخ به این پرسش بر روی Continue کلیک کنید. لازم به ذکر است چنانچه قصد پاسخ به پرسش را دارید در کادر مشخص شده نام رشته تحصیلی دوره کارشناسی خود وارد کرده، سپس گرایش‌های مختلف رشته شما در پایین صفحه فهرست خواهند شد، از این فهرست گرایش تحصیلی خود را با کلیک بر روی Select انتخاب کنید.
13
پاسخ به سوالات آماری (صفحه پنجم): در این صفحه نیز می‌توانید بدون پاسخ به پرسش‌ها بر روی Continue کلیک کنید. سوالات این بخش به ترتیب در مورد معدل بر مبنای معادل آن به حروف (A، B و...)، معدل میانگین دوره کارشناسی، تاریخ اخذ مدرک، مشخص کردن نوع معلولیت در صورتی که دچار آن هستید، نوع ادامه تحصیل (پاره وقت، تمام وقت) و اینکه تا چه مقطعی قصد ادامه تحصیل دارید، می‌باشد.
14
پاسخ به سوالات آماری (صفحه ششم): در این صفحه پرسشی در مورد رشته تحصیلی که قصد دارید در دوره کارشناسی ارشد یا دکتری به آن مشغول شوید، از شما پرسیده شده است. پاسخ به این پرسش الزامی است. نام رشته تحصیلی مورد نظرتان را در کادر روبروی پرسش بنویسید و سپس بر روی Search کلیک کنید. در پایین صفحه، گرایشات رشته مورد نظر شما فهرست می‌شوند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، ما رشته Design را در کادر وارد کرده‌ایم و سپس گرایشات مختلف در پایین صفحه فهرست شده‌اند. هم اکنون می‌توانیم گرایش مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی گزینه Select کلیک کنیم.
15
پاسخ به سوالات آماری (صفحه هفتم): در این صفحه نیز می‌توانید بدون پاسخ به پرسش‌ها بر روی Continue کلیک کنید. سوالات این بخش به ترتیب در مورد منطقه جغرافیایی که قصد تحصیل دارید، تاریخ ثبت نام، نحوه‌ی آمادگی برای آزمون GRE، سابقه کاری، چگونگی گذراندن دوره ارشد یا دکترا می‌باشد.
16
بازبینی اطلاعات ثبت نام آزمون: اطلاعات زیر را قبل از تایید به دقت مرور کنید. بعد از مرور و اطمینان از درستی اطلاعات گزینه I understand and agree to the conditions above را انتخاب کنید و در آخر بر روی Continue کلیک کنید.
توجه نمایید بعد از ثبت نام نهایی آزمون GRE General شما تا 3 روز قبل از تاریخ آزمون (بدون در نظر گرفتن روز آزمون) فرصت دارید تا درخواست تغییر مکان و زمان آزمون یا درخواست لغو آن را به ETS ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر آزمون در روز جمعه برگزار می‌شود، درخواست Reschedule یا درخواست لغو آزمون باید تا ساعت 24 روز دوشنبه به ETS ارائه شود. برای آشنایی با جزئیات و فرآیند تغییر مکان و زمان و همچنین لغو آزمون GRE می‌توانید دو صفحه "راهنمای تصویری تغییر زمان و مکان (Reschedule) آزمون GRE General " و "راهنمای تصویری لغو کردن آزمون GRE General" را مطالعه کنید.
17
صفحه پرداخت: همان طور که در مقدمه بیان شد، جهت پرداخت هزینه 205 دلاری ثبت نام آزمون GRE General دو روش "پرداخت با کارت ارزی" و "پرداخت با ووچر" را پیش رو دارید که در ادامه این دو شیوه پرداخت نشان داده شده است.
18.1
پرداخت از طریق ووچر(Voucher): در این روش شماره ووچر(Voucher Code) تهیه شده را در کادر مشخص شده در تصویر زیر وارد کرده و سپس بر روی Apply کلیک کنید. پس از آن در صفحه بعد رسید نهایی شدن پرداخت و ثبت نام خود را مشاهده می‌نمائید.
18.2
با استفاده از کارت ارزی: چنانچه شما دارای کارت‌های ارزی بین المللی نظیر ویزا‌کارت یا مستر‌کارت هستید، بر روی Proceed to Checkout کلیک کنید سپس در صفحه بعدی از قسمت Payment Method، نوع کارت ارزی را انتخاب کرده و بر روی گزینه Continue کلیک کنید تا فرم مربوط به پرداخت برای شما نمایش داده شود. با وارد کردن اطلاعات کارت ارزی خود و کد امنیتی، بر روی دکمه Buy کلیک کنید تا پرداخت شما به پایان برسد.
شما می‌توانید از صفحات "خرید ویزا‌کارت" و همچنین "راهنمای پرداخت آنلاین ارزی با مسترکارت/ویزاکارت" برای این روش پرداختی استفاده نمائید.
19
مشاهده صورتحساب: پس از وارد کردن اطلاعات مربوط به کارت ارزی، صفحه زیر که در برگیرنده دو کادر جزییات سفارش و جزییات اطلاعات ثبت نام است را می‌توانید مشاهده کنید. یک ایمیل نیز مبنی بر نهایی شدن ثبت نام شما در زمان کوتاهی بعد از پرداخت با ویزا‌کارت به آدرس پست الکترونیک شما از سوی ETS ارسال خواهد شد. برگه فرستاده شده به ایمیل خود را چاپ نموده و در روز آزمون به همراه خود داشته باشید. توجه نمائید که در این نامه Appointment Number شما ذکر شده است. در نگهداری این شماره کوشا باشید زیرا در صورت گم شدن آن قادر نخواهید بود نمره خود را در پروفایلتان مشاهده کنید و از طریق پروفایل به آن دسترسی نخواهید داشت.
شما می توانید اولین کسی باشید که دیدگاه یا سوال خود را در این صفحه ثبت می نمایید.