×
سریع، مطمئن و آگاهانه

راهنمای تصویری لغو آزمونTOEFL iBT

مراحل انجام

1
ورود به حساب کاربری. ابتدا با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که در هنگام ثبت نام ساخته اید، از طریق صفحه اصلی سایت ETS وارد حساب کاربری خود شوید:
2
ورود به اطلاعات آزمون ها از طریق پنل کاربری. پس از ورود به محیط کاربری بر روی گزینه view orders که از دو قسمت مشخص شده در دسترس شماست کلیک نمایید ( این دو قسمت تفاوتی با یکدیگر ندارند):
3
انتخاب آزمون مورد نظر. حال می توانید آزمونی (و سوابق امتحانات گذشته خود را در صورتی که قبلا نیز ثبت نام کرده اید) که در آن ثبت نام نموده اید ببینید. در این صفحه بر روی Order No کلیک کنید:
4
ورود به بخش تغییرات. در این صفحه کلیه مشخصات و تراکنش های خود را مشاهده خواهید کرد، با کلیک روی Cancel به صفحه در خواست لغو آزمون iBT منتقل خواهید شد:
5
لغو آزمون. با کلیک بر روی گزینه Yes, cancel order و تایید نهایی آزمون را لغو خواهید کرد. همچنین در همین پنجره مقدار وجه قابل بازگشت (Refund) را که معادل 105$ است مشاهده می کنید:
6
مشاهده تغییرات ثبت شده. پس از کنسل کردن آزمون iBT صفحه Order Summary جهت مشاهده آخرین وضعیت ثبت شده آزمون مورد نظر، برای شما نمایش داده خواهد شد. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید بلافاصله پس از لغو و معمولا تا 24 ساعت پس از آن در قسمت مشخص شده مبلغ بازگشتی (Refund) در بخش Payments به صورت NA نمایش داده می شود به این معنی که بازپرداخت شما در حال طی پروسه است:
7
وضعیت نهایی پرداخت. پس از گذشت 24 تا 48 ساعت وضعیت بازگشت وجه شما از NA به یک کد مشابه Transaction تغییر یافته و بازگشت وجه که معادل نیمی از مبلغ پرداختی شماست در پروسه ریفاند قرار می گیرد.
موسسه ETS پس از کنسل کردن آزمون iBT، بر خلاف آزمون GRE ایمیلی ارسال نمی کند لذا در صورتیکه بخواهید از نتیجه لغو آزمون iBT خود مطلع شوید بایست 24 ساعت پس از ثبت لغو، مجددا به بخش Order Summary مراجعه نموده و تغییرات ثبت شده را آنجا مشاهده نمایید.

نکاتی پیرامون لغو آزمون iBT و درخواست ریفاند

  • چنانچه پرداخت وجه ثبت نام اولیه خود را از طریق ثبت سفارش در وب سایت تهران پرداخت یا از طریق سهند تهران پرداخت انجام داده اید، تصویری تمام صفحه از صفحه فوق در مرکز پیام وب سایت تهران پرداخت قرار داده و درخواست استرداد وجه (Refund) آزمون iBT نمایید. دقت داشته باشید تصویر تمام صفحهOrder Summary جهت آغاز پروسه ریفاند توسط همکاران ما در تهران پرداخت مورد نیاز است. با ارسال تصاویری که تنها شامل بخش Payments Order Summary است فرایند بازپرداخت شما آغاز نخواهد شد.
  • جهت عودت وجه ریفاند iBT لازم است ایمیل ارسال شده از طرف ETS (مرحله 8) را برای ما ارسال کنید. توجه داشته باشید که تصویر ایمیل خود را در حالتی بفرستید که Details آن خوانا باشد زیرا تاریخی که ETS ایمیل را برای شما ارسال کرده برای شروع فرایند ریفاند لازم است.
  • کارمزد انجام فرایند ریفاند برابر 5% مبلغ بازگشتی خواهد بود. لذا دقت داشته باشید علاوه بر اینکه موسسه ETS تنها 50% وجه واریزی شما را عودت می دهد، مبلغ 5% نیز در فرایند ریفاند به عنوان کارمزد از شما کسر و لذا معادل 45% مبلغ واریزی به شما عودت خواهد شد.
  • پروسه بازپرداخت (Refund) آزمون iBT از زمان ارسال تصویر تمام صفحه در مرکز پیام و تایید مستندات کارشناس تهران پرداخت و دریافت پیام " مستندات شما تایید می گردد" مدت چهار تا شش هفته زمان خواهد برد. لذا طبق قوانین تهران پرداخت، ملزم به یادآوری درخواست بازپرداخت (Refund) پس از گذشت 4 هفته از دریافت تایید کارشناس تهران پرداخت خواهید بود. دقت داشته باشید مسئولیت هرگونه تاخیر در ارسال " پیام یادآوری ریفاند " به عهده شما بوده و ممکن است باعث تاخیر بیش از شش هفته در بازپرداخت (Refund) لغو آزمون iBT متقاضی گردد.
  • به درخواست و یادآوری ریفاند که توسط ایمیل ارسال می شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد و تنها یادآوری و درخواست های ارسالی به مرکز پیام تهران پرداخت در صف بررسی قرار خواهند گرفت.
الهام 1400/04/17 15:25
آزمون تافل من به دلیل کرونا کنسل شد من دیگه امتحان دادن برام فایده نداره چون فرصتم رو از دست دادم. موسسه ای.تی.اس باید تمام مبلغ رو به من پس بده. چکار باید بکنم؟
پاسخ تهران پرداخت
از سوال شما متشکریم.

شما می‌توانید طی مکاتبه یا تماس تلفنی با موسسه ETS، مراتب را جهت ریفاند شدن مبلغ مربوطه به این موسسه اعلام نموده و درخواست ریفاند نمایید.
ليلى 1400/02/28 23:39
سلام در صورت كنسلى آزمون از طرف اى تى اس ميتونم تمام مبلغ رو ريفاند كنم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

خیر، در صورت کنسل کردن آزمون نهایتاً 50 درصد هزینه آزمون به شما ریفاند خواهد شد.
پری 1399/09/26 18:23
سلام و وقت بخیر. بنده آزمون تافل را که در اذر ۹۹ قرار بود شرکت کنم را تغییر زمانی دادم و مبلغ ۶۰ دلار را پرداخت کردم. بعد از مدتی ازمون بدلیل شرایط کرونا خودبخود لغو شد. ایا بنده میتوانم از ETS تقاضای برگشن وجهم را بنمایم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

بله، امکان انجام این کار وجود دارد. مبلغ مورد نظر به کارتی که ثبت نام اولیه با آن انجام شده است، بازمی‌گردد.
حسن 1398/08/12 23:52
یک سوال ایمیل و عکس های تمام مراحل را چطور باید برای شما ارسال کنیم؟ گفتید که ایمیل نکنیم
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.پس از لاگین در تهران ‌پرداخت، از منوی ثبت سفارش، زیر منوی سایر سفارش‌ها، فرم پیگیری ریفاند را انتخاب نمایید. با تکمیل این فرم می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید تا سفارش شما بررسی شود. در انتهای فرم نیز فایل مورد نظر خود را بارگذاری نمایید.
امیر 1398/04/15 12:54
سلام من آزمونی رو که از طریق وچر خریداری شده از تهران پیمنت ثبت نام کرده بودم و تاریخش رو با پرداخت از طریق کارت تغییر داده بودم، کنسل کردم. آیا میتونم از طریق تهران پیمنت مبلغ کنسلی رو دریافت کنم؟ و اینکه صفحه تافل من اصلا شبیه قبلا نیست و فقط به کنسل شدن اشاره کرده و نمیتونم قسمت ترنس اکشن رو پیدا کنم اما ایمیل تایید کنسل برای من ارسال شده. ممنون میشوم اگر راهنمایی کنید
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

تهران پرداخت در هیچ زمانی فروش ووچر انجام نداده است. لازم است برای عودت وجه از موسسه‌ای که ووچر را از آن خریداری کرده اید پیگیری‌های لازم را انجام دهید.
ali 1398/02/07 09:20
سلام. در صورت اقدام برای انصراف تافل شما 45 درصد از 112 دلاری که موسسه به حساب شما واریز میکند را به ما پس میدهید؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

پس از انصراف از آزمون، موسسه ETS پنجاه درصد مبلغ را به شما عودت می‌دهد که پس از واریز وجه به حساب ما و دریافت مستندات ریفاند از شما طبق قوانین و مقررات ریفاند وجه به حساب بانکی شما عودت خواهد شد.
AminPak 1397/07/25 09:30
سلام و احترام. منظور از مرحله 8 چیست؟ ( ایمیل ارسال شده از طرف ETS (مرحله 8)) تشکر
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. در آخرین مرحله لغو آزمون تافل iBT، شما یک ایمیل از ETS مبنی بر تایید لغو دریافت می کنید که به معنی موفقیت آمیز بودن فرآیند لغو آزمون می باشد.

اگر در این رابطه باز هم سوال یا ابهامی دارید، می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره تلفنهای ما تماس حاصل فرمایید.
مريم 1397/04/04 12:24
سلام من مريم هستم و پارسال ميخواستم امتحان تافل بدم ولي انصراف دادم اما وجهم را دريافت نكردم سوال اول آيا الان ميتونم شماره انصراف را هنوز به شما ارائه بدم و وجهم را دريافت كنم كه معادل ٩٠دلاره؟ سوال ٢ مبلغ دلار به مقدار قيمت دلار موجود بر روي سايت محاسبه ميشه؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. بله می توانید درخواست نمایید تا در صورت تایید شدن ریفاند مبلغ مربوطه به کارت ما، معادل ریالی آن محاسبه و به حساب شما واریز شود.

مبنای محاسبه مبلغ ریالی، قیمت دلار در روز ریفاند شدن مبلغ به کارت ما می باشد.
لیلی 1396/09/07 11:10
با سلام. من ثبت نام اولیه خودم را از طریق ووچر خریداری شده از سایت سازمان سنجش انجام دادم. ولی برای تغییر زمان آزمون از سایت تهران پرداخت استفاده کردم. الان میتونم از سایت شما برای درخواست ریفاند استفاده بکنم؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکزیم. ریفاندهای مربوط به آزمون تافل iBT یا GRE همیشه به اولین کارتی که ثبت نام با آن انجام شده است یا به ووچر ثبت نام اولیه مربوط می شود. پس باید از طریق سازمان سنجش برای درخواست ریفاند اقدام فرمایید.