×
سریع، مطمئن و آگاهانه

راهنمای تصویری تغییر زمان و مکان (Reschedule) آزمون TOEFL iBT

کلیه متقاضیان آزمون TOEFL iBT این امکان را دارند که تا چهار روز کاری قبل از روز آزمون، از طریق پنل کاربری خود در سایت ETS و با پرداخت 60 دلار نسبت به تغییر زمان و مکان آزمون iBT خود اقدام نمایند.

در نظر داشته باشید دستورالعمل زیر مخصوص کسانی است که می‌خواهند شخصا و از طریق خرید کارت ارزی نسبت به تغییر زمان آزمون اقدام کنند. متقاضیانی که می‌خواهند این کار را از طریق تهران پرداخت انجام دهند نیاز به خواندن این راهنما ندارند و می‌توانند از طریق صفحه تغییر زمان و یا مرکز آزمون iBT نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایند.

مراحل انجام

1
ورود به حساب کاربری. ابتدا با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که در هنگام ثبت نام ساخته‌اید، از طریق صفحه اصلی سایت ETS وارد حساب کاربری خود شوید.
2
ورود به اطلاعات ها از طریق پنل کاربری. پس از ورود به محیط کاربری بر روی گزینه view orders که از دو قسمت مشخص شده در دسترس شماست کلیک نمایید ( این دو قسمت تفاوتی با یکدیگر ندارند).
3
انتخاب مورد نظر. حال می‌توانید آزمونی که در آن ثبت نام نموده‌اید ببینید. در این صفحه بر روی Order No کلیک کنید:
4
ورود به بخش تغییرات. در این صفحه کلیه مشخصات و تراکنش‌های خود را مشاهده خواهید کرد، با کلیک روی Modify به صفحه در خواست لغو iBT منتقل خواهید شد:
5
تایید احتمال تغییر مرکز جدید نسبت به مرکز قبلی. در این صفحه، موسسه ETS به شما اطلاع می‌دهد که ممکن است نتوانید مرکز آزمون قبلی خود را به عنوان مرکز آزمون جدید در تاریخ جدید مد نظرتان داشته باشید. در صفحه جدید بر روی Continue کلیک نمایید:
6
انتخاب کشور ،شهر و بازه تاریخ . در این مرحله (Register For A Test) لیست کشور ها را باز کرده و کشور مورد نظر خود را انتخاب نمایید. پس از انتخاب کشور Region برای شما نمایش داده شده و امکان انتخاب شهر مورد نظر را به شما خواهد داد. همچنین بازه زمانی که قصد دارید شما در آن مدت قرار بگیرد را انتخاب کنید.
7
انتخاب مرکز . پس از انتخاب شهر و بازه زمانی که قصد امتحان در آن را دارید با کلیک بر روی گزینه Search ، لیست مراکز باز در انتهای صفحه به نمایش در خواهد آمد. از بین مراکز نمایش داده شده بر روی هر کدام که مناسب می‌دانید کلیک نمایید:
8
دریافت رسید تغییرات. در صفحه بعد رسید تغییرات خود را مشاهده خواهید کرد:
9
تکمیل اطلاعات هویتی. پس از مشاهده رسید در مرحله قبل، صفحه تایید مشخصات هویت شما نمایش داده می‌شود و شما باید یکی از اطلاعات پاسپورت، کارت ملی یا گواهینامه رانندگی خود را وارد کرده و بر روی Continue کلیک نمایید :
10
عبور از صفحه خرید پکیج TOEFL. در صفحه جدید بر روی Skip کلیک نمایید:
11
دریافت رسید نهایی تغییرات. در این مرحله به صفحه Order Summary منتقل خواهید شد که در آن مشخصات آزمون قبلی و تغییر یافته فعلی را مشاهده می‌کنید. در این مرحله در انتهای صفحه مبلغ تغییر زمان آزمون iBT خود را که معادل 60$ است مشاهده خواهید کرد. برای تایید نهایی روی Confirm Order کلیک نمایید:
12
تایید مبلغ تغییر زمان و ورود به مرحله پرداخت. مرحله بعد رسید 60$ واریز و نحوه پرداخت را تعیین کنید. بدین منظور تیک قسمت Electronic Payment را زده و روی Continue کلیک نمایید:
13
انتخاب نحوه پرداخت. نحوه پرداخت را روی Pay with a credit card or debit card قرار داده و بر روی Continue کلیک نمایید:
14
وارد کردن اطلاعات پرداخت. در مرحله آخر اطلاعات کارتی که خریداری نموده‌اید را وارد کرده و فرایند تغییر زمان و مکان (Reschedule) iBT را به پایان می‌برید:
رض 1399/10/24 16:09
در مرحله 14 مجددا باید اطلاعات رو وارد کنیم؟ ووچر نامبر محلش مشخص نشده آخه تو شکل!! و اینکه منی که نمیدونم دقیقا برای چه تاریخ و سنتری میخوام ری اسکجول کنم . بعدا این امکان رو دارم ثبت نام با تاخیر(late) انجام بدم؟ واسه اونم دوباره ووچر باید بخرم بابت ما به التفاوت قیمت؟؟ دارید همچین ووچری هم شما؟؟؟ لطفا جواب سریع و دقیق بفرمایید
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در مرحله 14 در صورتی که شما دارای کارت هستید و پرداخت را خودتان انجام می‌دهید، اطلاعات کارت خود را وارد می‌کنید (1 بار). اما در صورتی که پرداخت reschedule خود را از طریق تهران پرداخت انجام می‌دهید، این مرحله توسط تیم ما انجام می‌شود.


در مورد سوال دوم شما، در صورتی که فاصله زمانی بین دو آزمون (12 روز) رعایت نشود، امکان انجام این کار وجود ندارد.
mgh 1399/06/29 17:17
سلام ببخشید اگر بخوایم تاریخ و سنتر آزمون تافل رو عوض کنیم اول باید پرداخت رو انجام بدیم یا اول باید با ets مکاتبه کنیم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

شما می‌توانید تا 4 روز پیش از آزمون و با پرداخت 60 دلار تاریخ و مرکز آزمون خود را تغییر دهید. در این صفحه زیر می‌توانید روش تغییر زمان یا مرکز آزمون خود را مطالعه بفرمایید:

https://www.tehranpayment.com/payment/Toefl-iBT/reschedule

Hasti 1397/09/19 13:50
سلام، اگر بخوام تاریخ امتحانم رو عوض کنم و مطمئن نباشم که تو چه تاریخی می خوام به جاش امتحان بدم باید چی کار کنم؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. در رابطه با تغییر زمان آزمون تافل آی بی تی لازم است تا پیش از 3 روز قبل از امتحان (بدون احتساب روز امتحان و روزی که در آن هستید) با دانستن تاریخ جدید و مورد نظر برای تغییر، نسبت به تغییر زمان اقدام نمایید.

پس امکان به تعویق انداختن آزمون TOEFL iBT بدون دانستن تاریخ جدید، وجود ندارد.
نیما گران ملک خیلی 1397/04/18 23:58
ممکن هست مرحله آخر یعنی وارد کردن اطلاعات پرداخت رو بیشتر توضیح بدین؟ من مبلغ مورد نیاز رو واریز کردم ولی کارت یا مشخصات کارتی برام فرستاده نشده.
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. پس از واریز مبلغ ریالی و افزایش اعتبار خود در سایت، لازم است فرم ثبت سفارش مربوطه (مثلاً فرم تغییر زمان و مکان آزمون TOEFL) را تکمیل نمایید و با ارائه اطلاعاتی مثل یوزرنیم و پسورد ورود به سایت ETS، زمان و مجل مورد نظر، امکان انجام پرداخت را برای ما فراهم آورید.

سپس ما می توانیم با داشتن اطلاعات مورد نیاز، وارد حساب کاربری شما در سایت ETS شویم و پس از انجام پرداخت و تغییر زمان یا مرکز آزمون، رسید را برای شما ارسال نماییم.