×
سریع، مطمئن و آگاهانه

راهنمای تصویری گزارش نمره (Report) آزمون TOEFL iBT

ارسال نتیجه آزمون iBT برای دانشگاه ها، اداره های مهاجرت و … که به عنوان ریپورت شناخته می شود از طریق پنل کاربری متقاضی در سایت ETS امکان پذیر است. کلیه متقاضیان آزمون TOEFL iBT این امکان را دارند که نتیجه آزمون خود را به طور رایگان برای چهار دانشگاه مقصد که قصد اپلای در آن ها را دارند ارسال نمایند. در صورتی که قصد ارسال نتیجه آزمون برای بیش از چهار دانشگاه را دارید باید هزینه آن را که برابر 20 دلار است بپردازید. با هر بار پرداخت این مبلغ شما می توانید خودتان شخصا یک بار گزارش نمره را از طریق آدرسی که در اختیار ETS گذاشته اید دریافت نموده و یا یک بار نتیجه آزمون iBT خود را به یک موسسه، دانشگاه یا سازمان مورد نظرتان ارسال نمایید. در زمان ثبت درخواست ریپورت، شما هر تعداد دانشگاه، موسسه آموزشی یا اداری مهاجرتی که قصد دارید نتیجه آزمون TOEFL iBT خود را برای آنها بفرستید انتخاب می کنید و مبلغ مجموع آنها را یکباره پرداخت می نمایید. برای مثال در صورتیکه قصد دارید نتیجه آزمون خود را به هفت دانشگاه ارسال نمایید چهار گزارش رایگان و سه گزارش دیگر هر کدام جداگانه 20 و در مجموع معادل 60 دلار برای شما هزینه خواهد داشت. در ادامه و در دو بخش مجزا راهنمای پرداخت رایگان و غیر رایگان آزمون تافل را مشاهده خواهید کرد.

ریپورت رایگان نمره آزمون TOEFL iBT

1
ورود به حساب کاربری. بدین منظور لازم است ابتدا از طریق صفحه اصلی سایت ETS با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید:
2
ورود به اطلاعات آزمونها از طریق پنل کاربری. در پنل کاربری روی view orders که از دو قسمت در دسترس است (کلیک بر روی هر کدام تفاوتی ندارد) کلیک نمایید:
3
انتخاب آزمون مورد نظر. بعد از کلیک روی view orders آزمون خود را مشاهده خواهید نمود. در پنجره جدید بر روی Order No کلیک نمایید:
4
ورود به بخش تغییرات. با کلیک روی Order No. صفحه Order Summary برای شما باز خواهد شد. شما در این صفحه به کلیه اطلاعات تراکنش ها و تغییرات در دریافت کنندگان ریپورت نمره آزمون iBT دسترسی دارید به این منظور روی Modify بخش (Score Recipient(s که در تصویر نشان داده شده است کلیک نمایید:
5
شروع فرایند ریپورت. در صفحه جدید بر روی Add Another Score Recipient کلیک نمایید:
6
جستجوی کد دانشگاه. در این مرحله شما می توانید با استفاده از Search Options سایت ETS که فیلد های آن را در تصویر ملاحظه میکنید، اطلاعات دانشگاه مقصد خود را بیابید. این اطلاعات بر اساس نام، کد و کشوری که دانشگاه مقصد در آن قرار دارد دسته بندی شده است. این مرحله به شما کمک می کند اطلاعاتی که در ادامه نیاز دارید قبلا اماده کنید. در صورتی که در مکاتبات با دانشگاه هایی که در آنها اپلای کرده اید اطلاعاتی مانند کد دانشگاه را دریافت نموده اید با کلیک بر روی Skip از این صفحه عبور کنید:
7
انتخاب دانشگاه مورد نظر. برای نمونه و همانطور که در تصویر زیر مشخص شده است، با وارد کردن کد 0949 و کلیک بر روی گزینه Search اطلاعات مربوط به دانشگاه QUEENS University نمایش داده می شود و دکمه Select در کنار دانشکده های دانشگاه نمایش داده می شود. در صورتی که دانشکده مورد نظر شما در این اطلاعات وجود دارد می توانید با Select آن درخواست ریپورت نمره را ادامه دهید:
8
انتخاب مقطع تحصیلی. در این مرحله می توانید از لیست کنار نام دانشگاه مقطع خود را انتخاب نمایید:
9
انتخاب گروه تحصیلی. سپس زیر گروه مود نظر خود را انتخاب نمایید. برای مثال کلیه رشته های مهندسی در قسمت Physical Sciences قابل دسترس است:
10
انتخاب رشته تحصیلی. در این مرحله رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایید. همانطور که مشاهده می کنید کد رشته نیز در کنار نام رشته قید شده است. پس از انتخاب رشته مورد نظر خود روی Continue کلیک نمایید.
11
دریافت رسید تغییرات. پس از اتمام مراحل به Order Summary منتقل می شوید و ریپورت ثبت شده خود را در بخش(Score Recipient(s به صورت Ordered مشاهده می کنید که به معنی ثبت موفقیت آمیز درخواست ریپورت نتیجه آزمون iBT است:
12
افزودن دانشگاه های بیشتر. برای اضافه کردن دانشگاه های بعدی به این لیست، کافیست با کلیک روی Modify بخش(Score Recipient(s و کلیک بر روی (Add Score Recipient(s، از مرحله 4 الی 11 تا ثبت کلیه دانشگاه های مورد نظر خود مراحل را تکرار نمایید.

ریپورت غیر رایگان نمره آزمون TOEFL iBT

1
ورود به حساب کاربری. همانند حالت قبل با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.
2
ورود به بخش اطلاعات پذیرندگان گزارش. در پنل کاربری خود بر روی گزینه Order Score Reports کلیک نمایید:
3
انتخاب سرویس های TOEFL. روی گزینه TOEFL Services کلیک نمایید:
4
انتخاب نوع سرویس ریپورت. در این مرحله دو انتخاب پیش رو دارید. چنانچه قصد دارید گزارش را برای یک دانشگاه بفرستید بر روی گزینه Send Additional Score Report(s) to Institutions را انتخاب نموده و در صورتیکه می خواهید خود شخصا گزارش آزمون تافل خود را دریافت نمایید روی گزینه Send Additional Paper Score Report to me را انتخاب کنید. اگر انتخاب شما گزینه دوم باشد مستقیما به مرحله پرداخت منتقل خواهید شد در غیر این صورت مراحل را ادامه دهید:
5
انتخاب آزمون. در لیست Test Dates آزمونی که قصد دارید نمره آن ارسال شود را انتخاب نمایید:
(پس از این مرحله برای ادامه، مراحل 6 الی آخر که برای ریپورت رایگان توضیح داده شد با مراحلی که برای ریپورت غیر رایگان طی می کنید کاملا مشابه است)

نکاتی پیرامون ریپوت نمره آزمون iBT.

  • هزینه ثبت نام اولیه آزمون شامل ریپورت نمره به چهار دانشگاه نیز می شود بنا بر این در ازای پرداخت هزینه آزمون به ETS برای این چهار ریپورت از شما مبلغی دریافت نمی شود.
  • از زمان ثبت درخواست ریپورت آزمونiBT تا دریافت نتیجه توسط دانشگاه حدود 10 روز کاری زمان لازم است.
  • دقت داشته باشید آخرین مهلت تغییرات ریپورت های ثبت شده تا ساعت 22:00 شب ماقبل آزمون خواهد بود با این حال توصیه ما به شما این است که در صورت تمایل به ثبت تغییرات با توجه به تعدد درخواست ها و مسائل خارج از پیش بینی حداقل 48 ساعت قبل از آزمون نسبت به ثبت تغییرات در دانشگاه های دریافت کننده اقدام نمایید.
مهدی 1400/08/29 22:47
سلام سوال من اینه که واسه تافل انلاین وقتی لکیشن رو مثلا ترکیه انتخواب میکنیم و بعد این در ریپورت میاد مشکلی واسه دانشگاه یا سفارت نداره؟ ایراد نمیگیرن؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

خیر، هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.
بانوجان 1398/08/12 12:13
سلام وقت بخیر بعد از اینکه 4 دانشگاه مد نظر رو توی سایت ets وارد کردیم که نمره مون رو واسشون ریپورت کنه. چه زمانی سایت ets ریپورت رو انجام میده؟ آیا امکانش هست حتی اگر بعد از انتخاب این 4 دانشگاه و بعد از اعلام نمره، اگر از نمره مون راضی نبودیم، سایت ریپورت رو انجام نده و در واقع یه نوع انصراف محسوب بشه؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.1. پس از مشخص شدن نمره آزمون شما که معمولاً بین 10 تا 12 روز به طول می انجامد، موسسه ETS به طور خودکار نمره شما را به چهار دانشگاه مربوطه به صورت رسمی گزارش می‌نماید. طبق اعلام رسمی موسسه ETS، نمره تافل آی بی تی ریپورت شده ظرف 7 تا 10 روز توسط دانشگاه های داخل آمریکا دریافت می‌شود. این زمان در مورد سایر کشورها طبق اعلام رسمی این موسسه برابر با 4 تا 6 هفته است. همچنین تجربه ما نشان می‌دهد که نمره تافل iBT معمولا ظرف حداکثر یک هفته پس از ریپورت به دانشگاه‌های داخل آمریکا رسیده و بین 2 تا 3 هفته توسط دانشگاه‌ها در خارج از این کشور (کانادا، اروپا، استرالیا و سایر کشورها) دریافت می‌شود.


2. در این زمینه اطلاعاتی نداریم و نمی‌توانیم به شما مشاوره دهیم.
مهسا 1398/04/24 19:00
سلام. ممنون از توضیحاتتون. من اگر در زمان ثبت نام هیچ دانشگاهی رو برای ریپورت نمره انتخاب نکنم بعد از آزمون و در مدت دو سال اعتبار نمره تافل، آیا باز هم امکان ریپورت نمره به 4 دانشگاه بصورت رایگان رو دارم؟ یا اینکه چون موقع ثبت نام از این موضوع استفاده نکردم باید برای هر دانشگاه 18 دلار رو پرداخت کنم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

شما تا ساعت 10 شب پیش از آزمون، امکان انتخاب 4 دانشگاه برای ریپورت نمره رایگان را دارید. ولی پس از آزمون دیگر این امکان وجود ندارد و لازم است برای ریپورت به هر دانشگاه 20 دلار بپردازید.
SAI 1398/04/07 22:07
فرق بین سهند تهران پرداخت و خرید مستر کارت چیه؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در پرداخت با سهند تهران پرداخت، شما بدون هیچ واسطه و به صورت 24 ساعته قادر به انجام پرداخت خود می‌باشید. سهند امکان ثبت نام در آزمون‌های تافل iBT و GRE، ریپورت نمرات این دو آزمون، پرداخت هزینه سویس فی (SEVIS Fee) و تعیین وقت سفارت آمریکا (MRV Fee) را برای کاربران فراهم آورده است. با وجود این سامانه، شما هیچ نیازی به ووچر، ویزا کارت/ مسترکارت، پی پال و هیچ گونه واسطه پرداختی نخواهید داشت؛ بنابراین تنها چیزی که لازم دارید یک کارت عضو شبکه شتاب و رمز دوم خواهد بود.

شما با خرید مسترکارت امکان انجام پرداخت‌های گسترده‌تری را خواهید داشت؛ اما توجه کنید که خرید کارت، هزینه بیشتری نسبت به سایت سهند دارد و همچنین خرید این کارت و امکان استفاده از آن با مسئولیت کامل شخص شما خواهد بود.
میلاد 1397/09/28 01:31
سلام. ۳سال از آزمون تافل ibt برادرم گذشته، الان دانشگاه مجددا نمرات زبان رو میخواهد. با توجه ب اینکه اعتبارتافل۲ساله ست، و اصل مدرک در دست نیست..آیا میتونیم مجددا درخواست کنیم از ETS نمرات رو برامون بفرستند یا به دانشگاه. ممنون.
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

نمره آزمون تافل iBT پس از گذشت دو سال منقضی می شود و لازم است برادر شما مجدداً در آزمون TOEFL iBT شرکت نمایند و نمره تافل دریافت کنند.
رضا 1397/06/10 20:52
سلام از اطلاعات خوب شما بسیار ممنونم. یک سوال از خدمت شما داشتم. گاهی اوقات، برخی از سفارت‌ها مدرک زبان را نیز از شما درخواست می‌نمایند. اگر ممکن هست میشه یک توضیحی در مورد کارنامه تافل (کارنامه داوطلب) بدهید و آیا این کارنامه قابل ارائه به سفارت است؟ آیا این امکان هست تا فرضاً با دادن مشخصات خود، کد آزمون و اطلاعاتی از این قبیل، سفارت بتواند صحت کارنامه ما را تأیید نماید؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. در این موقعیت کافیست یک اسکرین شات از صفحه مربوط به نمره تافل iBT خود به سفارت ارائه دهید. البته در مورد آزمون IELTS شما پرینت نمره را در اختیار دارید و می توانید کپی آن را به سفارت ارائه کنید.

در نهایت نیازی به تایید نمره نیست و سفارت اعلام شما و کپی مدرک ارائه شده را خواهد پذیرفت. پس از این بابت جای نگرانی نیست.
مدیریت 1396/09/22 00:14
سلام، من 16 دسامبر تافل دارم. اما امکان وارد کردن کد دانشگاههای موردنظر را ندارم! گزینه Modify وجود ندارد! در آن قسمت، تاریخ ثبت نام مرا نشان داده و در مقابل درخواستم نوشته: Cancelled ، الان باید چیکار کنم؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. لطفاً جهت دریافت مشاوره، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
مریم 1396/09/13 19:02
با سلام و عرض خسته نباشی یک سوال از خدمتتون داشتم . از طریق نام کاربریم تو سایت تافل در خواست ریپورت نمره دادم و مرکز آزمون دانشگاه آزاد انتخاب کردم. می خواستم بپرسم از کدوم قسمت مرکز آزمون میتونم ریپورت نمرم بگیرم؟ یا از طریق چه شماره ای پیگیری رسیدن ریپورت نمرم رو انجام بدم؟؟ ممنون از پاسخگویتون
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. سوال شما دارای ابهاماتی می باشد. لطفاً جهت دریافت مشاوره در این رابطه، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
پیروز 1396/08/21 08:31
سلام و خسته نباشید. من هنوز آزمون تافل ندادم. اما هنگام ثبت نام یکی از دانشگاه ها را برای ارسال گزارش انتخاب کردم. الان میخوام اون دانشگاه رو حذف کنم. آیا از کل تعداد 4 ارسال گزارش رایگان من چیزی کم میشه. منظورم این هست که اگر دانشگاهی رو که در هنگام ثبت نام انتخاب کردم رو قبل از آزمون حذف کنم، تعداد دانشگاه هایی که برای گزارش تعیین میکنم دوباره همون 4 تا خواهد بود یا میشه سه تا. تشکر
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. شما تا ساعت 10 شب قبل از امتحان می توانید فهرست 4 دانشگاهی که می خواهید ریپورت نمره برای آن ها ارسال شود را تغییر دهید. می توانید مواردی را حذف کنید یا اضافه کنید و در نهایت 4 دانشگاه را انتخاب کنید.

پس هم اکنون می توانید در سایت ETS پس از Log in در بخش View Orders، با کلیک بر روی Order No، در بخش Score Recipients، آن دانشگاهی را که در هنگام ثبت نام مشخص کرده بودید، ببینید و آن را حذف نمایید و 4 دانشگاه دیگر را اضافه کنید.
حسین 1396/08/09 11:50
با سلام. سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین. اگر دوباره تافل بدهیم و نمره رو ریپورت کنیم، ایا نمره های قبلی هم ریپورت می شود یا فقط همون تاریخی که سفارش میدیم؟؟ با تشکر
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. نه در تافل iBT و نه در GRE تاریخچه نمره ارسال نمی شود. شما انتخاب می کنید که نمره کدام آزمون ارسال شود. پس هر نمره ای را که بخواهید می توانید ارسال نمایید.
امین 1396/08/01 02:50
سلام. دانشگاهی که من میخوام انتخاب کنم که نمرم رو به اون بفرستم، دو بار اسمش توی لیست اومده با دو تا کد مختلف. هر دو هم مربوط به تحصیلات تکمیلی هستن. موندم چکار کنم.
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. بهترین مرجع برای رفع این ابهام، خود دانشگاه می باشد. شما می توانید از طریق مکاتبه (یا تماس تلفنی) با بخش Graduate School دانشگاه یا دپارتمان مربوطه، در این رابطه اطلاعات دقیق در این رابطه را به دست آورید.
سپهر 1396/07/18 10:00
سلام من هردانشگاهی رو ثبت میکنم وقتی log out میکنم میپره و حتی جلوی اسم دانشگاه ordered هم نمیاد نمیدونم مشکل از کجاس مرحله به مرحله دنبال کردم.
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. اگر منظور شما اضافه کردن 4 دانشگاه رایگان است مسیر مربوطه به شرح زیر می باشد:
Viiew Orders ==>Order No==>Score Recipients==>Modify

جهت ریپورت هایی که هزینه آن ها را پرداخت می کنید هم لازم است پرداخت هزینه با ویزا کارت یا مستر کارت انجام شود تا این ریپورت ها ثبت شوند.
ارشیا 1396/07/17 10:06
سلام میخواستم بدونم ما باید توی گزینه ها graduate school رو بزنیم یا اون گزینه اخر که بخش division خالیه؟؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام و وقت بخیر

با تشکر از سوال شما، به اطلاع می رساند شما لازم است گزینه Graduate School را انتخاب کنید.

علی 1396/01/25 20:38
دمتون گرم
شیرین 1396/01/12 14:39
سلام دانشگاهی از من خواسته که کپی نمرات تافلم رو مستقیما از سایت ETS درخواست بدم و براشون بفرستم. برای این کار باید کجای سایت برم؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

شما می توانید از طریق SAHAND.TehranPayment.com اقدام به پرداخت هزینه ریپورت نمره iBT نمایید.

اگر باز هم سوالی در این رابطه دارید، می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره تلفن های ما تماس بگیرید.
sana.panahi 1395/08/23 00:54
با سلام مشابه سوالی که در مورد مدت زمان ریپورت نمره تافل به دانشگاههای کاندا شده رو در مورد نمره GRE دارم . ممکنه بفرمایید چه مقدار زمان میبره تا نمره GRE کامل ( با رایتینگ) مشخص بشه و بعدش چه مقدار زمان لازمه تا برسه به دست دانشگاههای آمریکا و کانادا ؟ در ضمن نمره رایتینگ باید حتما مشخص بشه تا ریپورت انجام بشه ؟ سپاس
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. مدت زمان آماده شدن نمره GRE به صورت رسمی و پس از مشخص شدن نمره Writing همان 12 روز می باشد.

همچنین حتماً باید نمره Writing مشخص شده باشد تا Official باشد و در پروفایلتان در ETS بتوانید آن را مشاهده کنید. تا زمانی هم که این نمره را نتوانید در پروفایل حساب کاربری خود در سایت ETS مشاهده کنید، نمی توانید نمره را ریپورت کنید. پس باید 12 روز صبر کنید تا نمره کامل شامل بخش Writing و به صورت Official به شما نمایش داده شود و این امکان را داشته باشید تا نمره خود را ریپورت کنید.
1395/06/17 01:49
سلام. میخواستم بدونم که از روزی که نتیجه ی آزمون تافل مشخص میشه تا روزی که نتیجه بدست یه دانشگاه در کانادا برسه (مثلا دانشگاه تورنتو) نهایتا چند روز طول میکشه؟ آیا از 12 روز بیشتر میشه؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام

با تشکر از سوال شما، از روزی که بتوانید نمره آزمون را در پروفایل ETS مشاهده کنید مطابق تجربیات ما، در داخل آمریکا به طور متوسط 1 هفته و در خارج از آمریکا بین دو تا سه هفته طول می کشد تا نمره توسط دانشگاه دریافت شود.

البته در مواردی نیز مشاهده شده است که این زمان حتی ظرف 1روز (به روش آنلاین که مشخص نیست مربوط به کدام دانشگاه ها می شود و ETS در این مورد اطلاع رسانی نکرده است) نیز نمره در دانشگاه های کانادایی دریافت شده است.