×
سریع، مطمئن و آگاهانه

راهنمای تصویری ایجاد پروفایل (اکانت) تافل iBT

برای ثبت نام آزمون تافل iBT و پرداخت هزینه ثبت نام، نخستین گام ایجاد پروفایل در سایت ETS است. راهنمای تصویری پیش رو نحوه ساخت پروفایل در وب سایت ETS و چگونگی وارد کردن اطلاعات را شرح می‌دهد.

راهنمای تصویری ایجاد اکانت آزمون تافل iBT برای کاربران قدیمی سایت ETS
راهنمای تصویری ایجاد اکانت آزمون تافل iBT برای کاربران جدید سایت ETS

مراحل ایجاد پروفایل (اکانت) تافل iBT

1
ورود به صفحه ایجاد اکانت: پس از ورود به قسمت ثبت نام سایت ETS از بخش New User بر روی گزینه Sing up کلیک کنید.
2
وارد کردن مشخصات فردی: این صفحه شامل سه کادر اصلی اطلاعات تماس، شماره تلفن و پست الکترونیکی است. در هرکدام از این کادرها مواردی را که با ستاره قرمز رنگ مشخص شده‌اند، به دقت تکمیل نمایید. این موارد شامل نام، نام خانوادگی، جنسیت و ... است و می بایست عینا با اطلاعات گذرنامه شما مطابقت داشته باشد. افرادی که مشکل نظام وظیفه دارند، توجه داشته باشند که اطلاعاتی که بعدا در گذرنامه آن‌ها درج می‌شود، می‌بایست با اطلاعات وارد شده در ETS همخوانی داشته باشد. پس از تکمیل این فرم ها، روی دکمه Continue کلیک کنید.
3
وارد کردن سایر اطلاعات: مشخصات بیشتری همچون کشور محل تولد، زبان مادری، کشور محل اقامت و ... در این صفحه از شما خواسته می‌شود. پس از مشخص کردن این موارد بر روی گزینه Continue کلیک کنید.
4
سرویس جستجوی تافل: این صفحه مربوط به سرویس جستجوی TOEFL است و فهرستی از دانشجویان بین المللی تهیه می‌کند که در آینده قصد دارند در مراکز تحصیلی بین المللی تحصیل کنند. پایگاه داده سرویس جستجوی TOEFL هر هفته به روز رسانی می‌گردد و داوطلبان بالقوه را فهرست می‌کند. چنانچه مایل هستید تا در این سرویس مشارکت کنید، گزینه Yes, and I understand and agree to the Terms and Condition above و در غیر این صورت No, Thanks را انتخاب کنید و با زدن دکمه Continue به مرحله بعدی بروید.
5
وارد کردن نام کاربری و رمز عبور: در این مرحله ابتدا در قسمت اول نام کاربری و کلمه عبور پروفایل خود را انتخاب کنید، سپس در قسمت دوم، سوال امنیتی مورد نظر خود را انتخاب کرده و پاسخ دهید، در نهایت بر روی گزینه Continue کلیک کنید.
6
تایید اطلاعات پروفایل: این صفحه اطلاعات وارد شده در مراحل قبل را نشان می‌دهد. با مرور این صفحه می‌توان از صحیح بودن اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کرد. اگر در اطلاعات وارد شده اشتباهی رخ داده باشد، می‌توانید با استفاده از دکمه Edit اطلاعات را ویرایش کنید. پس از اطمینان از صحیح بودن اطلاعات، تیک مربوط به قسمتی که در تصویر زیر نشان داده شده را زده و سپس روی دکمه Continue کلیک کنید.
7
مشاهده پروفایل آزمون دهنده: در این مرحله صفحه پروفایل شما نشان داده می‌شود. در این صفحه می‌توانید از قسمت Register for a test اقدام به ثبت نام آزمون تافل iBT نمایید. جهت آشنایی با نحوه ثبت نام آزمون تافل بر روی لینک "راهنمای تصویری ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافلiBT" کلیک کنید.
مانی 1400/09/06 13:50
سلام دقتتون بخیر. ببخشید چطور میتونم یه اکانت جدید ایجاد کنم. قبلا انجام دادم متاسفانه تمام اطلاعات جیمیل و یوزر و پسورد سایت etsرو از دست دادم.
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

لطفاً راهنمای تصویری زیر را مطالعه فرمایید:
https://www.tehranpayment.com/tutorial/TOEFL-iBT/create-an-account-new-users

در صورتی که پاسخ خود را دریافت نکرده‌اید، می توانید جهت دریافت مشاوره تلفنی با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.
ماهدخت 1398/05/13 23:54
سلام من مطمئنم که تاریخ تولدم تو پاسپورت درسته اما تو اکانت ای تی اس که اونم مطمئنم درست وارد کردم، جای روز و ماه رو برعکس میزنه. این مشکلی ایجاد نمیکنه؟ ممکنه به خاطر تفاوت فرمت باشه؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

دلیل این موضوع تفاوت فرمت تاریخ‌ها می‌باشد و مشکلی نیست.
pooria 1397/08/10 17:25
سلام ببخشید من چون هنوز خدمت نرفتم پاسپورت ندارم و مطمئن نیستم که مشخصاتم داخل پاسپورت دقیقا به چه شکل نوشته میشه ولی میخواهم مهر سال آینده در آزمون شرکت کنم و تا آن موقع هم خدمتم تمام نمیشود. چه راه حلی پیشنهاد می دهید؟ برای شماره تلفن باید کد ایران را به شکل 0098 وارد کنم یا فقط انتخاب کشور کفایت میکند و شماره به صورت ...... 091 وارد کنم؟ در مورد کارت شناسایی که باید با خود به جلسه آزمون بیاوریم در سایت ETS گفته شده که کارت باید دارای امضا هم باشد ولی هیچ کدام از کارت های شناسایی امضا خود فرد را ندارد!!! در این مورد چه راه حلی هست؟ با تشکر
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. این شما هستید که تصمیم می گیرید نام و نام خانوادگی انگلیسی شما به چه شکلی در گذرنامه شما درج شود. البته نمی توانید نام یا نام خانوادگی متفاوتی به انگلیسی انتخاب کنید، اما می توانید حروف انگلیسی را به سلیقه خودتان انتخاب کنید.

در نتیجه می توانید از همین حالا برای خود فرمت انگلیسی نام و نام خانوادگیتان را مشخص کنید و در آینده، دقیقاً مطابق همین فرمت درخواست گذرنامه نمایید.

به طور کلی لازم است در تمامی فرم های خارجی شماره تماس ثابت یا همراه با 98+ یا 0098 آغاز شود.

در رابطه با کارت هم مشکلی نیست و در سر جلسه آزمون تافل یا GRE به همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه کافی خواهد بود.

به طور کلی (و نه این مورد، چون نیازی نیست) اصولاً امکان گرفتن گواهی امضا از دفاتر اسناد رسمی و ترجمه رسمی آن همواره مقدور می باشد. ضمناً در صفحه دوم گذرنامه نیز محلی برای امضا وجود دارد.
مسعود 1397/03/05 21:43
ببخشید این ادرس لاین چیه؟ باید چطور پر بشه؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام


از سوال شما متشکریم. در این فیلد می توانید آدرس منزل خود را وارد کنید. کاربرد این فیلد ارسال یک نسخه چاپی از نمره شما به آدرس مربوطه می باشد.