×
سریع، مطمئن و آگاهانه

انواع کارت های ارزی بین المللی

نویسنده : توحید محمدنژاد

کارت های ارزی بین المللی بنا به نیاز های شما می توانند انواع مختلفی داشته باشند. لازم است در هنگام تصمیم برای تهیه یک کارت ارزی ویژگی های مختلف آنها را از نظر قابلیت ها و محدودیت ها بررسی نمایید تا در نهایت کارتی را انتخاب کنید که بیشترین امکانات را برای پوشش نیاز های شما داشته باشد.

امروزه نقش کارت های اعتباری بین المللی، در تسهیل تراکنش های بین المللی غیر قابل انکار است. سهولت در استفاده، تعدد درگاه های پذیرنده و امنیت پرداخت از جمله مهمترین عوامل استفاده از این کارت هاست. از این رو صادر کنندگان کارت های ارزی بین المللی همواره تلاش می کنند تا امکانات و خدمات بیشتری را توسط این کارت ها عرضه نمایند. در واقع آنچه به عنوان انواع کارت های ارزی بین المللی در این نوشتار مطالعه خواهید کرد، وجه تمایز آنها از نظر خدمات و امکانات بانکی و گستره تراکنش هاییست که توسط این کارت ها قابل انجام است و نه نامی که روی آنها درج شده است. از جمله مهمترین برند های تجاری کارت های ارزی بین المللی می توان به ویزا کارت (VISA Card)، مستر کارت (Master Card)، امریکن اکسپرس (American Express)، مسترو (Maestro)، دیسکاور ایت (Discover it) و ... اشاره کرد.

انواع کارت های ارزی بین المللی از نظر اتصال به حساب بانکی

 • کارت اعتباری یا Credit Card

  این دسته از کارت ها به پشتوانه یک حساب بانکی و در بیشتر مواقع، تحت قراردادی که یک شرکت با بانک جهت واریز حقوق ماهیانه متقاضی دارد، صادر می گردند. مادامیکه این قرارداد از نظر بانک معتبر باشد و بطور منظم واریز حقوق ماهیانه فرد به این حساب انجام می پذیرد متقاضی این اعتبار را خواهد داشت که حتی بیش از میزان موجودی حساب با کارت خرج نماید. در واقع تا زمانی که مشتری با بانک اصطلاحا خوش حساب است و این امید می رود که حقوق وی به حسابش واریز شود، مشتری قادر خواهد بود که از بانک خود قرض بگیرد و سر موعد مقرر بدهی خود را پرداخت نماید. با این خوش حسابی مشتری در پرداخت بدهی به بانک، مرتبا به امتیاز اعتباری خود می افزاید تا جایی که امتیاز وی به حد نصاب مورد نظر بانک برسد. البته روش های دیگری نیز جهت ایجاد و افزایش اعتبار کارت وجود دارد. برای مثال صاحبان کسب و کار با داشتن گردش حساب و یا خالی نکردن موجودی حساب می توانند اعتبار حساب خود را افزایش می دهند.

  به هر روش که متقاضی اعتبار کارت خود را افزایش دهد اجازه دارد یک Credit Card داشته و به اعتبار امتیاز بانکی خود با کارت خرج کرده و در آینده با ورود پول به حساب از طریق واریز حقوق ماهیانه و ... به صورت قسطی آن را بپردازد. سقف خرید در این کارت ها وابسته به میزان موجودی بانکی کارت نیست بلکه وابسته به میزان اعتباری است که بانک به شما داده است. چنین کارت هایی نمونه مشابه در سیستم بانکی ایران ندارند.
  همچنین با توجه به خصوصیات و فرایند صدور کارت های Credit ، در حال حاضر امکان صدور کارت هایی از این نوع برای ایرانی ها بسیار بعید است.

 • کارت نقدی یا Debit Card

  در این حالت نیز، کارت توسط یک حساب بانکی پشتیبانی می شود به این معنا که به هر میزان که در حساب بانکی موجودی وجود در دسترس باشد می توان با استفاده از کارت ارزی مربوطه خرید کرد و یا از دستگاه خودپرداز پول نقد (Cash) دریافت کرد. بنابراین امکان استفاده از کارت با سقفی بالاتر از موجودی بانکی در این نوع کارت وجود ندارد. این کارتها قابل شارژ مجدد بوده و پس از اتمام موجودی می توانید مجددا آن را شارژ و استفاده نمایید مشابه همان کارت های عابر بانک موجود در ایران.

  در حال حاضر برای ایرانیان، امکان ثبت نام و دریافت کارت های Debit وجود دارد. این گونه کارت ها به صورت تحویل در کشور محل بانک صادر کننده که اغلب یکی از کشور های همسایه شمالی مانند تاجیکستان یا امارات متحده است صادر شده و متقاضی برای دریافت کارت بایستی به بانک مورد نظر رجوع نماید.

 • کارت های پیش پرداخت یا Pre-Paid

  به کارت هایی اطلاق می شود که متصل به حساب بانکی نیستند مانند گیفت کارت (Gift Card) ها. این دسته کارت ها که در فروشگاه های زنجیره ای نیز به فروش می رسند، معمولا قابلیت برداشت یا انتقال وجه نقد از خود پرداز را نداشته و سقف خریدی که توسط این کارت ها قابل انجام است، معادل موجودی کارت است ( مشابه با کارت های Debit) . این کارت امکان پشتیبانی از انواع خرید، شامل کلیه پرداخت های حضوری، آفلاین، آنلاین (مانند خرید اینترنتی انواع کالا از وب سایتها مانند Amazon.com ، خرید بلیط و ... ) و خرید از دستگاه های POS را داراست. ابن کارت ها اغلب غیر قابل شارژ مجدد هستند و تنها به اندازه مبلغی که در ابتدا شارژ می شوند قابلیت پرداخت دارند.
  این کارت ها هم اکنون در ایران به فروش رسیده و توسط آنها اکثر پرداخت های آنلاین را می توان انجام داد.

 • کارت های مجازی Virtual Card

  این کارت ها فیزیکی نیستند ولی کلیه مشخصات مورد نیاز برای انجام خرید آنلاین مانند Card number،CVV2 و تاریخ انقضا را دارا هستند. این کارت های در مواردی که سایت فروشنده یا خدمات دهنده، اسکن پشت و روی کارت، جهت تایید هویت دارنده کارت را بخواهد (که البته تعداد این سایت ها چندان زیاد نیست) یا چنانچه بخواهید به وسیله آن ها خرید حضوری با استفاده از دستگاه POS انجام دهید قابل استفاده نیستند.
  این کارت ها هم اکنون در ایران به فروش رسیده و توسط آنها اکثر پرداخت های آنلاین را می توان انجام داد.

ویژگی های مهم کارت های ارزی بین المللی

 • امکان یا عدم امکان واریز پول

  یکی از مهمترین سوالاتی که در این بخش برای مشتریان ایجاد می شود این است که آیا امکان واریز پول به یک کارت و برداشت وجه واریزی وجود دارد یا خیر؟ برای اینکه امکان واریز یا برداشت پول وجود داشته باشد باید کارت تحت یک حساب بانکی صادر شده باشد. پس کارت حتما میبایست از نوع Credit یا Debit باشد. به این ترتیب برای واریز وجه به حساب شما مشخصاتی را که در هنگام افتتاح حساب به شما داده می شود مانند SWIFT و IBAN را در اختیار واریز کنندگان بگذارید تا آنها به حساب شما واریز انجام دهند و برای شما قابل برداشت باشد. متقاضیان بالقوه این کارت ها کسانی هستند که تجارت آنلاین دارند و نیاز دارند مشتریانشان به حساب آنها پول واریز نمایند.

 • امکان مشاهده موجودی و تراکنش ها

  بطور کلی امکان مشاهده تراکنش های کارت اهمیت بسیار زیادی دارد. تصور کنید که برای انجام خرید از یک سایت اقدام نموده اید و با پیغام خطا مواجه شده یا پس از تکمیل اطلاعات و انجام خرید صفحه پرداخت به درستی نمایش داده نشده است یا سایت خرید، رسید پرداخت صادر نمی کند. حالت دیگر اینست که پس از انجام خرید مبلغ بلافاصله و در زمان خرید، از کارت کسر نشده و در آینده مبلغ از کارت کم می شود مانند بعضی هتل ها. همچنین ممکن است نحوه پرداخت شما به صورت آفلاین انجام پذیرفته باشد که در تمام این حالات نیاز است که از زمان و میزان مبالغ کسر شده از کارت و موجودی و دلایل خطای پرداخت (از قبیل کافی نبودن موجودی، اشتباه وارد نمودن مشخصات کارت و ...) اطلاع داشته باشید. کارت ها از نظر زمان به روز رسانی اطلاعات در پنل کاربری و هزینه ای که بابت این خدمات دریافت می کنند با یکدیگر متفاوت هستند. به طور مثال بعضی از کارت ها 1 ماهه، برخی 24 ساعته و برخی بصورت آنی اطلاعاتشان بروز می شود. این امکان برای متقاضیانی که نیاز به مدیریت تراکنش های خود دارند در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد.

 • کارمزد تراکنش

  در پرداخت هایی که توسط کارت انجام می شوند اعم از خرید آنلاین، خرید حضوری با استفاده از دستگاه های POS و همچنین دریافت پول نقد (Cash) از دستگاه های ATM (در مورد کارت هایی که از این امکان پشتیبانی می کنند) ، مبالغی به عنوان کارمزد از کارت کسر می شود که لازم است در زمان دریافت کارت، اطلاعات مربوط به کارمزدی که به انواع تراکنش ها و خدمات کارت (مانند دریافت صورت حساب) تعلق می گیرد را از فروشنده کارت دریافت نمایید.

 • ارسال SMS کسر از موجودی

  یکی از مهمترین قابلیت های ویژه یک کارت امکان دریافت SMS کسر وجه به شماره شما در ایران است؛ بعضی از کارت ها امکان مشاهده پرداخت های نا موفق و بازگشت وجه را نیز دارا هستند. البته شابان ذکر است که این امکان در واقع به عنوان جایگزین پنل آنلاین در نظر گرفته می شود و چنانچه کارت دارای پنل آنی باشد نیازی به این گزینه نخواهد بود.

 • روش های متنوع پرداخت یا برداشت

  کارت هایی که روش های متنوع خرید و برداشت را پشتیبانی می کنند جز مرغوب ترین انواع کارت ها هستند . مهمترین دلایل شما برای انتخاب یک کارت به خصوص، در یکی از گزینه های پیش رو که در ادامه ذکر شده است دسته بندی شده است:

   1. پرداخت خرید به صورت آنلاین:
   2. تقریبا تمام کارت های صادره، امکان خرید آنلاین از وب سایتهای فروش توسط کارت را دارا هستند. خرید هایی مانند انواع کالا، پرداخت Application Fee دانشگاه ها، پرداخت های سفارت ها در فرایند مهاجرت و طیف گسترده ای از پرداخت هایی از این دست، مواردی هستند که قادر به پرداخت مبلغ آنها خواهید بود.
   3. امکان خرید با دستگاه های POS:
   4. کارت هایی که این قابلیت را داشته باشند جایگزین پول نقد شما در سفر ها هستند و شما را از جابجایی پول نقد بی نیاز می کنند. کارت هایی از این دست چنانچه درگاه فروشنده آرم ویزا یا مسترکارت حک شده روی کارت شما را پشتیبانی نماید، امکان انجام پرداخت به وسیله POS را برای شما فراهم می آورند. خرید کالا به صورت حضوری یا پرداخت هزینه صورت حساب غذا در رستوران ها از جمله پرداخت هایی است که شامل این دسته می شوند.
   5. امکان برداشت از ATM:
   6. این ویژگی منحصر به فرد مخصوص کارت های ویژه متصل به حساب بانکی است لذا کارت های Pre-Paid این امکان را نخواهند داشت. کارتی که قابلیت دریافت وجه از ATM را داشته باشد برای دریافت وجه نقد از صرافی نیز معتبر است.
   7. تراکنش های خاص مانند Rent:
   8. به طور کلی می توان گفت پیش فرض حال حاضر خدمات دهندگان بر این اصل استوار شده که کارت هایی که نام و شماره کارت به صورت برجسته روی کارت حک شده است امکان استفاده از خدمات اجاره مانند کرایه کردن خودرو را دارا هستند. علت این امر اینست که اصولا اجاره ها با کارت های کردیت که برجسته هستند امکان پذیر است. لذا کارت های Debit که این ویژگی را دارند نیز به همان شکل قابل استفاده هستند.
 • کشور صادر کننده

  یکی از ویژگی هایی که ممکن است از فروشندگان کارت ها بشنوید، کشور صادر کننده کارت است. در واقعیت علی رغم اینکه کارت کشور های توسعه یافته، محدودیت های کمتر و درعین حال نظارت های سخت گیرانه تری بر میزان و دفعات پرداخت دارند ولی برای متقاضیان ایران که در شرایط خاص از این کارت ها استفاده می کنند چیزی که اهمیت حیاتی دارد پشتیبانی و خدمات پس از فروشی است که فروشنده کارت به شما خواهد داد. شاید بتوان تنها نکته مهم در زمینه کشور صادر کننده کارت را امکان سفر و مراجعه حضوری به بانک صادر کننده کارت دانست. چنانچه کارت از کشوری صادر شده باشد که از نظر امنتیتی و فاصله جغرافیایی در محدوده ای باشد که امکان مراجعه به آن بانک وجود داشته باشد در زمانی که بنا به هر دلیل حضور شما در بانک نیاز بوده یا امکان سفر به آن کشور برایتان مقدور باشد، راحت و مطمئن تر خواهید بود.

محدودیت های کارت های ارزی بین المللی

 • سقف برداشت دوره ای

  کارت های مختلف دارای قوانینی در سقف پرداخت از نظر مبلغ و یا تعداد تراکنش های روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه هستند که اطلاعات مربوط به آن در زمان صدور کارت باید به اطلاع خریدار برسد. برای مثال ممکن است یک کارت تعداد 10 تراکنش و در مجموع مبلغ 2000 دلار در روز را پشتیبانی کند در حالیکه کارت دیگر با سقف 1500 دلار، روزانه تا 20 تراکنش را به عنوان سقف و تعداد مجاز تراکنش انجام دهد. از این نظر بسیار مهم است ابتدا نیاز خود را بررسی کنید و سپس اقدام به تهیه کارت نمایید تا کارت مورد نظر تعداد و سقف تراکنش های مورد نیاز شما را پوشش دهد.

 • سقف شارژ (واریز) دوره ای

  همانگونه که در مورد مبلغ و دفعات برداشت از کارت قوانینی وجود دارد، کارت ها در میزان مبلغی که در هر بار می توانید به آن واریز یا اصطلاحا شارژ کنید نیز متفاوت هستند. برای مثال، در صورتی که شما قصد انجام یک پرداخت به میزان 10000 دلار دارید. اگر محدودیت شارژ روزانه مجاز شما 5000 دلار باشد نیاز خواهید داشت در دو مرحله و طی دو روز و هر بار به مبلغ 5000 دلار کارت را شارژ و سپس نسبت به پرداخت 10000 دلاری خود اقدام نمایید.

 • کارمزدها

  یکی از مهمترین مواردی که باید جهت دریافت کارت در نظر داشته باشید کارمزد هاییست که در موارد گوناگون می پردازید. این کارمزد ها برای مثال هر کدام از پرداخت های چهارگانه ای که در بخش روش های متنوع پرداخت یا برداشت مشمول کارمزد های مشخصی می شوند که از اطلاعات آن در زمان تهیه کارت توسط فروشنده یا بانک صادر کننده در اختیار شما قرار می گیرد. جدای از این، زمانی که شما پرداخت را با ارزی غیر از ارز پایه کارت خود انجام می دهید مشمول کارمزد 2 الی 4 درصدی تبدیل نرخ ارز می شوید. در هر صورت لازم است در زمان سفارش کارت کلیه اطلاعات مربوط به کارمزد ها را از فروشنده کارت بخواهید.

توجه داشته باشید در مواردی ممکن است تاریخ درج شده روی کارت به عنوان تاریخ انقضا، مبنای مدت اعتبار کارت نباشد لذا در زمان سفارش کارت حتما تاریخ انقضای دقیق آن را از فروشنده کارت درخواست نمایید.
 • وضعیت شارژ کردن

  روش های متنوع تر که بتوان با آن کارت ارزی را شارژ کرد یکی از مهمترین نکاتی است که در بررسی محدودیت های کارتی که قصد خرید آن را دارید باید در نظر بگیرید. مدت زمان درخواست تا شارژ شدن کارت ارزی بین المللی شما کاملا به شرکتی که قصد دارید کارت خود را از طریق آن دریافت کنید بستگی دارد. هر چه پشتیبانی در پرداخت قوی تر و مدت زمان شارژ کوتاه تر باشد کارت ارجحیت بیشتری دارد.

 • با نام یا بی نام بودن کارت

  این ویژگی اصولا در زمانی کاربرد خواهد داشت که دارنده کارت حضورا جهت انجام پرداخت یا دریافت خدمات به محل ارائه آن خدمات رجوع می کند. از جمله موارد استفاده از این ویژگی می توان به خرید حضوری با استفاده از دستگاه POS ، خرید های آنلاینی که فروشنده از شما اسکن پشت و روی کارت را جهت تایید هویت پرداخت کننده در خواست می کند یا زمانی که نیاز به اجاره خودرو دارید نام برد. چنانچه پرداخت های شما از نوع خرید آنلاین متعارف باشد بسیار بعید است که به این ویژگی نیاز پیدا کنید.

 • هزینه صدور و تمدید

  یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید کارت باید در نظر گرفت میزان هزینه ایست که بابت صدور کارت از شما دریافت می شود. این مبلغ جدا از موجودی است که برای استفاده در هنگام خرید شارژ می کنید و در زمان صدور کارت از شما دریافت می گردد. همچنین در صورتیکه مدت اعتبار کارت شما قابل تمدید باشد هزینه مشخصی در زمان درخواست تمدید اعتبار از شما دریافت می گردد.

همانطور که ضمن مطالعه این نوشتار مطالعه کردید مهمترین نکته ای که برای خرید یک کارت باید در نظر داشته باشید نیاز شماست.اگر پرداخت شما یک خرید آنلاین متعارف است، نیازی به یک کارت پر هزینه با انواع و اقسام شرایط و امکانات نخواهید داشت و حتی ممکن است بتوانید با صرف هزینه پایین تر، خرید بسیار به صرفه تری را انجام دهید. پس به جای توجه به تبلیغات رنگارنگ که ویژگی های بعضا کم کاربرد کارت ها را برجسته می کنند و پیش از انجام خرید کارت کمی تامل کنید و یک سوال از خود بپرسید: نیاز و انتظارات من از کارت ارزی چیست؟ پاسخ به این سوال می تواند شما را در انتخاب کارت درست یاری دهد. سپس می توانید بسته به نیاز، به فروشندگان کارت های ارزی بین المللی رجوع نمایید.

پس از تهیه کارت در صورتی که با نحوه کاربرد آن آشنایی قبلی ندارید می توانید صفحه "راهنمای پرداخت آنلاین ارزی با ویزا کارت/مستر کارت" را مشاهده نمایید. چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد صادر کنندگان کارت و تفاوت برند های این کارت ها هستید، مطالعه صفحه "تفاوت میان ویزا کارت و مستر کارت" را به شما پیشنهاد می کنیم. ثبت سفارش جهت دریافت کارت را می توانید از طریق صفحه "خرید ویزا کارت" و "ثبت نام کارت قابل شارژ دلاری جهت تحویل از کشور امارات" انجام داده همچنین مشاهده اطلاعات و وضعیت موجودی کارت دریافتی از طریق صفحه "ورود دارندگان کارت" امکان پذیر است.

بهروز 1400/09/11 20:55
سلام من میتونم از خدمات پرداخت شما در سایت علی بابا استفاده کنم ؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام خدمت شما.
خدمات پرداخت در سایت AliBaba ارائه نمی‌شود.
مهدی 1400/06/16 11:03
سلام من میخوام یه کارت بین المللی داشته باشم دلار واریز کنم شدنی هست و باید چیکار کنم
پاسخ تهران پرداخت
سلام، در حال حاضر خدمات صدور کارت توسط ما متوقف شده است و انجام نمی‌شود.
نغمه 1400/06/08 12:17
سلام روزتون بخیر من میخواستم مسترکارت بگیرم چه کاری باید انجام بدم راهنمایی کنید
پاسخ تهران پرداخت
سلام، در حال حاضر خدمات صدور مسترکارت/ویزاکارت توسط ما انجام نمی‌شود.
مهرداد 1400/03/22 10:45
سلام ، آیا این امکان وجود داره که مثلا افرادی که کارت پی پال یا مستر ندارن بتونن از طریق درگاهی معادل ریالی به شما پرداخت کنن و شما دلاری به کارت اون شخص در خارج واریز کنین؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم و این دقیقاً خدماتی است که ما ارائه می‌نماییم. شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره در این رابطه، با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.
محمد حسین قصابان 1399/09/25 19:58
سلام میخواستم بدونم چجوری کارت خارجی دریافت کنم مثلا برای خرید از سایت های خارجی در ایران
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در حال حاضر خدمات صدور کارت توسط تهران پرداخت متوقف شده است؛ شما می‌توانید با ثبت سفارش در سایت، از خدمات پرداخت ما استفاده نمایید.
حسین 1399/07/02 01:37
سلام دوست عزیز بنده یک مهمان از کشور چین دارم ایشان چگونه می تواند در ایران از طریق کارت بانکی خرید انجام دهد و تز پول نقد استفاده نکند ممنون میشم پاسخ بدید
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

شما می‌توانید از خدمات صرافی‌ها استفاده کنید.
حبیب 1399/06/18 01:04
با سلام من میخوام از ویزا کارت خودم ارز دلاری به ویزا کارت یا مستر کارت شخص دیگر کارت به کارت کنم یا از طریق اینترنت بانک ویزا کارت خودم اینکار انجام دهم برای اینکار چقدر یا چند درصد باید کارمزد پرداخت کنم ؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در خارج از ایران، سیستم کارت به کارت وجود ندارد. لازم است مبالغ را از طریق حسابهای بانکی انتقال دهید.
مرتضی 1399/06/13 20:17
اقا سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم میشه با ویزا کارت مجازی انتقال پول انجام داد یعنی به ویزا کارت مجازی میشه پول ریخت و برداشت کرد ممنون میشم پاسخ گو باشید باتشکر
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

لطفاً جهت دریافت اطلاعات در این زمینه با شماره تلفن‌های سایت تماس حاصل فرمایید.
saman 1399/06/04 05:34
سلام خسته نباشید میخواستم کریدیت یا دبیت کارت بگیرم ولی یه سوال داشتم من یه پیج اینستاگرام با 200 هزار فالوور از کشور امارات دارم میخواستم تبلیغات برند های عربی رو انجام بدم ولی اگر من یه کارت بین المللی بگیرم توسط کارت های معمولی بانکی که در کشور امارات وجود داره میتونن برام واریز انجام بدن یا باید حتما اون ها هم کریدیت کارت مثل من تهیه کنن؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

لطفاً جهت دریافت مشاوره در این زمینه با شماره تلفن‌های سایت تماس حاصل فرمایید.
احمد 1399/06/03 15:07
سلام، من ویزا کارت دارم و میخواستم از این کارتم پول بکشم و یا به یکی از حساب های داخلیم پولی انتقال بدم. چطور میتونم اینکارو بکنم. پیشاپیش ممنون از راهنماییتون!
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در حال حاضر این خدمات توسط تهران پرداخت ارائه نمی‌شود.
پیمان 1399/03/24 17:59
با سلام من اگر یک کارت بینامللی بخوام که از یک‌شرکت خارجی پولی به حسابم واریز شه نسبت به خدماتی که براشون انجام دادن تا چه میزان میتونه برای من واریزی داشته باشه ؟!
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

لطفاً جهت دریافت مشاوره در این زمینه با شماره تلفن‌های سایت تماس حاصل فرمایید.
حامد 1399/03/20 22:13
با سلام و خسته نباشید. من میخواستم برای یک سایت که از کردیت کارتها پشتیبانی میکنه خرید کنم. میخواستم بدونم با این کردیت کارتها امکان خرید با پول رایج هندوستان یعنی روپیه وجود دارد؟ سوال بعدی اینکه من در ایران میتوانم افتتاح حساب ویزاکارت یا مسترکارت را داشته باشم؟ سوال اخر اینکه ایا این امکان وجود دارد که در صورت نیاز به پرداخت از طریق کردیت کارت، شما پرداخت را انجام دهید؟ ممنون از پاسخگوییتون
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

ما قادر به اظهار نظر در مورد کارت‌های صادر شده از طریق سایر شرکت‌ها نیستیم؛ ولی شما می‌توانید با استفاده از خدمات ما پرداخت خود را انجام دهید.
Tiger 1399/03/19 00:24
سلام من می خواهم به حساب یک مدرس زبان انگلیسی در کشور کانادا مبلغی را واریز کنم، آیا باید credit card داشته باشم یا دبیت کارت؟ و اینکه چطوری و از کجاآنها را بگیرم؟ و این که با این سایت شما هم میشه پول را به حساب کسی در خارج پرداخت کرد؟ لطفا مراحل انجام آن را بگین. ممنون
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در صورتی که طرف مقابل شما اکانت پی پال داشته باشد، می‌توانید از طریق سند مانی پی پال هزینه مورد نظر خود را پرداخت نمایید. جهت ثبت سفارش در این زمینه می‌توانید به منوی سفارش‌، زیر منوی پی پال، صفحه "پرداخت با پی پال" مراجعه نمایید و سفارش خود را ثبت کنید تا توسط ما انجام شود.
hedi 1399/02/24 19:40
با سلام. ببخشید من می خوام تو یک سری از سایت های آموزشی( خارجی) ثبت نام کنم. ولی نمی دونم چه طوری باید مبلغ رو پرداخت کنم. برای این کار به چی نیاز دارم؟ ممنون می شم جواب بدید.
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

بسته به روش‌های پرداخت ارائه شده در سایت مورد نظر شما (از قبیل مسترکارت، پی پال و ...) در صورتی که مسترکارت یا اکانت پی پال وریفای شده ندارید می‌توانید در منوی ثبت سفارش سایت تهران پرداخت، زیر منوی سایر سفارش‌ها، صفحه ثبت سایر سفارش‌ها ثبت سفارش کنید تا ما پرداخت را برای شما انجام دهیم.
علی 1399/02/15 10:49
با سلام و احترام ببخشید من می خوام در سایت ... طریق فروشندگی کسب درآمد کنم واینکه برای من مقدور نیست که بتوانم حسابی در خارج باز کنم آیا میشه که در ایران مستر کارت یا ویزا کارت بگیرم
پاسخ تهران پرداخت
با سلام و احترام ببخشید من می خوام در سایت ... طریق فروشندگی کسب درآمد کنم واینکه برای من مقدور نیست که بتوانم حسابی در خارج باز کنم آیا میشه که در ایران مستر کارت یا ویزا کارت بگیرم
دنی 1399/02/14 00:30
سلام.میتونید درباره برنامه revolut توضیح بدین.برنامه برای کشور انگلیس هست.ایا بانکی این کارت پشتیبانی میکنه.و این کارتها برا بانک خاصی هستن
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

ما در این زمینه خدماتی ارائه نمی‌دهیم.
زهرا 1399/02/08 19:37
سلام من ویزا کارت از کشور ایتالیا دارم اما خودم ایرانم میخام از پروموشن اینستا استفاده کنم اما موقع پرداخت، قبول نمیکنه میشه راهنمایی کنید
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

توصیه می‌کنیم که ابتدا با تغییر IP مجدد تلاش کنید؛ زیرا با IP ایران معمولاً امکان پرداخت وجود ندارد. اگر مشکل حل نشد، موضوع را از شرکت صادر کننده کارت خود پیگیری فرمایید.
saeed 1399/02/08 00:17
سلام، من می خوام در ایران با سایت freelance کار کنم و نیاز به یک کارت بین المللی دارم. آیا برای من نوع کارت هیچ تفاوتی دارد؟ و یک شرکت این کارتها را برای ما با مبلغ حداقل 245$ تهیه می کنه. آیا این کار در ایران انجام میشه و قابل اعتماده؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در حال حاضر خدمات صدور کارت‌ توسط ما ارائه نمی‌شود و ما نمی‌توانیم در مورد خدمات سایر شرکت‎ها اظهار نظر نماییم.؛ اما در صورت تمایل به نقد کردن درآمد ارزی خود با استفاده از ارزهای دیجیتال مانند وبمانی و تتر می‌توانید به منوی "انواع کیف پول اینترنتی" مراجعه کنید.

در صورت اطلاع از شرایط نقد کردن درآمد ارزی با استفاده از حساب پی پال نیز می‌توانید با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.
Milad 1399/01/29 04:04
سلام،من برای خرید اشتراک ایکسباکس به چند دلار احتیاج دارم،ولی با اینکه حسابمو شارژ میکنم میگه ویزا کارت وارد کنید میخواستم بدونم اگر این ویزا کارت رو بخرم راحت میتونم خرید کنم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

شما می‌توانید بدون نیاز به خرید ویزا کارت، با خرید گیفت کارت XBOX از طریق منوی ثبت سفارش، زیرمنوی "انواع گیفت کارت"، برای خرید گیفت کارت ایکس باکس اقدام فرمایید.

به طور کلی با redeem کردن گیفت کارت‌ ایکس باکس می‌توانید بدون مشکل از اکانت خود استفاده کنید.
Mas 1399/01/26 21:17
سلام . ممنون بابت معلومات . میخواستم بدونم آیا امکان دارد کارت visa debit از کس دیگری را که از کشور دیگر می فرستد در کشور دیگر شارژ کرد؟ یکی از دوستان می خواهد کارت خودش را از کشورش برای من ارسال کند آیا امکان دارد درین کشور شارژ بتوانم؟ در کشور فرانسه هستم . و اگر امکان دارد توضیح بدید چطور؟ اگر هم نه هم لطف کنید بگید؟ ممنون میشم
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

از نظر قانونی شما نباید از کارتی که به نام دیگران است استفاده کنید، مگر این که کارت مربوطه از نوع Gift Card یا کارت هدیه باشد. در این صورت به هر شکلی فرد دیگر می‌تواند کارت را برای شما ارسال کند و شما با استفاده از آن کارت می‌توانید پرداخت‌های حضوری یا آنلاین خود را انجام دهید.
علی 1399/01/20 10:22
با سلام من میخام به کانادا مهاجرت کنم و مقداری پول در کارتهای اعتباری جهت پرداختهای اولیه نظیر اجاره خونه، خرید از فروشگاه و ... داشته باشم بهترین روش کدومه ممنون پاسخ بدید.
پاسخ تهران پرداخت
با سلام، از سوال شما متشکریم.

به محض ورود به کشور کانادا (و هر کشور دیگری) با داشتن آدرس می‌توانید حساب بانکی باز کنید و مسترکارت و ویزا کارت داشته باشید. پس نیازی نیست قبل از ورود به آن کشور در این زمینه اقدامی انجام دهید. برای انتقال پول هم بهترین و کم هزینه ترین روش، به همراه داشتن مبلغ مورد نیاز مطابق قوانین سفر در ایران و کشور مربوطه می‌باشد.
Hhchoo 1399/01/19 17:58
سلام برای خرید اپلیکیشن از play stor هم میشه از این کارتها استفاده کرد و ایا فرقی نمیکنه که این اپلیکیشن برا کدوم کشور باشه ویا اینکه محدودیت کشوری داره ممنون میشم اگه جواب بدین .
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

شما می‌توانید برای استفاده از خدمات Google Play Store به منوی ثبت سفارش سایت، گروه "انواع گیفت کارت"، صفحه "گیفت کارت گوگل پلی" مراجعه نمایید و در فرم موجود در انتهای این صفحه کشور مورد نظر خود را بر اساس IP خود انتخاب و ثبت سفارش نمایید.
mehdijvr 1399/01/06 23:49
سلام و احترام من میخوام از فروشندگی در ... کسب درامد کنم حساب تو کشور خارجی باز کردن برام مقدور نیست ایا با حساب پیپال میشه این کارو انجام داد ....هزینش برای من چقدره...........با تشکر
پاسخ تهران پرداخت
سلام و احترام من میخوام از فروشندگی در ... کسب درامد کنم حساب تو کشور خارجی باز کردن برام مقدور نیست ایا با حساب پیپال میشه این کارو انجام داد ....هزینش برای من چقدره...........با تشکر
Zhaees 1398/12/23 00:40
من میخواهم اکانت های بازی های معروف رو از ایرانی ها بخرم و به سایت های کشور های خارجه بفروشم تقریبا هر اکانت رو 600 یورو میخرند میخواهم بدونم چه کارتی برای این کار مناسب هست من برای گرفتن کارت صادر شده به کشور های ترکیه چین امارات و تایوان میتوانم برم ممنون
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.


شما می‌توانید جهت دریافت راهنمایی با تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.
هادی 1398/12/09 12:56
سلام من بایه مستر کارت که مربوط به کشور ... خرید از یه سایت ... کردم اما سفارش من همون روز کنسل شد اما پول تو مستر کارت بعد 5 روز هنوز هم در حالت reservert میباشد .آیا این پول برمیگرده یا رفته تو حساب فروشنده؟با وی پی ام هم رفتم برا خرید
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.


شما می‌توانید با تقاضای ریفاند وجه از سایت مقصد پیگیری‌های لازم را انجام دهید.
محمد 1398/12/08 11:59
دستگاه پوز کارتهای دبت وکردیت کارت چه نوعی می باید باشد؟ روش انتقال موجودی دبت کارت از طریق دستگاه پوز بصورت منوال و انلاین چگونه است ؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

ما در این زمینه خدماتی نداریم و نمی‌توانیم به شما مشاوره دهیم.
بردیا 1398/12/02 15:08
با سلام و خسته نباشید. میخواستم بدانم من اگر بخواهم مبلغی را از داخل کشور از کارت بانکی ریالی خودم به حسابی در امریکا به صورت دلاری واریز کنم امکانش هست؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.


با توجه به محدودیت‌های موجود برای نقل و انتقالات بانکی، به صورت مستقیم امکان این امر وجود ندارد؛ برای انجام این امر باید به صرافی مراجعه نمایید.
محمد 1398/11/03 15:47
با سلام. من قصد سفر به اندونزی رو دارم اما نمیدونم پول کشورشو که روپیه هست رو از چ طریق با خودم ببرم و آزاد بتونم اونجا خرجش کنم. آیا دبیت کارت و یا کردیت کارت روپیه اندونزی رو ساپورت میکنند ؟؟؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.


معمولا کارت‌های بین‌المللی با یک ارز پایه صادر می‌گردند، اما قابلیت پرداخت به هر ارزی را خواهند داشت؛ همچنین بابت تبدیل واحدهای ارزی، کارمزدی که بسته به هر کارت و شرکتی می‌تواند متفاوت باشد، از موجودی شما کسر خواهد شد.
احمد کوهی 1398/10/25 07:23
با سلام ایا کارت خودپرداز خارجی درایران کاربرد دارد یعنی با کارت خودپرداز خارجی میتوان در ایران از خودپردازهای ایران پول دریافت کرد در حالی که کارت خارجی به دلار باشد ممنون از زحماتتون
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.


به دلیل قوانین بین‌المللی موجود در مورد ایران توسط بانک‌های خارجی و عدم اتصال شبکه بانکی کشور به شبکه بانکی بین‌المللی، امکان استفاده کارت‌هایی که در خارج از کشور صادر شده است و بر پایه ارز می‌باشد، در داخل کشور وجود ندارد.
wale 1398/08/13 10:48
ميخواستم ازخارج کریدیت کارت بگیرم باید چیکارکنم
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.


این مورد به شرایط و مقررات بانک و کشوری که در آن قصد خرید کارت را دارید بستگی دارد.