def
موجودی حساب
×
سریع، مطمئن و آگاهانه

انواع کارت های ارزی بین المللی

نویسنده : توحید محمدنژاد

کارت های ارزی بین المللی بنا به نیاز های شما می توانند انواع مختلفی داشته باشند. لازم است در هنگام تصمیم برای تهیه یک کارت ارزی ویژگی های مختلف آنها را از نظر قابلیت ها و محدودیت ها بررسی نمایید تا در نهایت کارتی را انتخاب کنید که بیشترین امکانات را برای پوشش نیاز های شما داشته باشد.

امروزه نقش کارت های اعتباری بین المللی، در تسهیل تراکنش های بین المللی غیر قابل انکار است. سهولت در استفاده، تعدد درگاه های پذیرنده و امنیت پرداخت از جمله مهمترین عوامل استفاده از این کارت هاست. از این رو صادر کنندگان کارت های ارزی بین المللی همواره تلاش می کنند تا امکانات و خدمات بیشتری را توسط این کارت ها عرضه نمایند. در واقع آنچه به عنوان انواع کارت های ارزی بین المللی در این نوشتار مطالعه خواهید کرد، وجه تمایز آنها از نظر خدمات و امکانات بانکی و گستره تراکنش هاییست که توسط این کارت ها قابل انجام است و نه نامی که روی آنها درج شده است. از جمله مهمترین برند های تجاری کارت های ارزی بین المللی می توان به ویزا کارت (VISA Card)، مستر کارت (Master Card)، امریکن اکسپرس (American Express)، مسترو (Maestro)، دیسکاور ایت (Discover it) و ... اشاره کرد.

انواع کارت های ارزی بین المللی از نظر اتصال به حساب بانکی

 • کارت اعتباری یا Credit Card

  این دسته از کارت ها به پشتوانه یک حساب بانکی و در بیشتر مواقع، تحت قراردادی که یک شرکت با بانک جهت واریز حقوق ماهیانه متقاضی دارد، صادر می گردند. مادامیکه این قرارداد از نظر بانک معتبر باشد و بطور منظم واریز حقوق ماهیانه فرد به این حساب انجام می پذیرد متقاضی این اعتبار را خواهد داشت که حتی بیش از میزان موجودی حساب با کارت خرج نماید. در واقع تا زمانی که مشتری با بانک اصطلاحا خوش حساب است و این امید می رود که حقوق وی به حسابش واریز شود، مشتری قادر خواهد بود که از بانک خود قرض بگیرد و سر موعد مقرر بدهی خود را پرداخت نماید. با این خوش حسابی مشتری در پرداخت بدهی به بانک، مرتبا به امتیاز اعتباری خود می افزاید تا جایی که امتیاز وی به حد نصاب مورد نظر بانک برسد. البته روش های دیگری نیز جهت ایجاد و افزایش اعتبار کارت وجود دارد. برای مثال صاحبان کسب و کار با داشتن گردش حساب و یا خالی نکردن موجودی حساب می توانند اعتبار حساب خود را افزایش می دهند.

  به هر روش که متقاضی اعتبار کارت خود را افزایش دهد اجازه دارد یک Credit Card داشته و به اعتبار امتیاز بانکی خود با کارت خرج کرده و در آینده با ورود پول به حساب از طریق واریز حقوق ماهیانه و ... به صورت قسطی آن را بپردازد. سقف خرید در این کارت ها وابسته به میزان موجودی بانکی کارت نیست بلکه وابسته به میزان اعتباری است که بانک به شما داده است. چنین کارت هایی نمونه مشابه در سیستم بانکی ایران ندارند.
  همچنین با توجه به خصوصیات و فرایند صدور کارت های Credit ، در حال حاضر امکان صدور کارت هایی از این نوع برای ایرانی ها بسیار بعید است.

 • کارت نقدی یا Debit Card

  در این حالت نیز، کارت توسط یک حساب بانکی پشتیبانی می شود به این معنا که به هر میزان که در حساب بانکی موجودی وجود در دسترس باشد می توان با استفاده از کارت ارزی مربوطه خرید کرد و یا از دستگاه خودپرداز پول نقد (Cash) دریافت کرد. بنابراین امکان استفاده از کارت با سقفی بالاتر از موجودی بانکی در این نوع کارت وجود ندارد. این کارتها قابل شارژ مجدد بوده و پس از اتمام موجودی می توانید مجددا آن را شارژ و استفاده نمایید مشابه همان کارت های عابر بانک موجود در ایران.

  در حال حاضر برای ایرانیان، امکان ثبت نام و دریافت کارت های Debit وجود دارد. این گونه کارت ها به صورت تحویل در کشور محل بانک صادر کننده که اغلب یکی از کشور های همسایه شمالی مانند تاجیکستان یا امارات متحده است صادر شده و متقاضی برای دریافت کارت بایستی به بانک مورد نظر رجوع نماید.

 • کارت های پیش پرداخت یا Pre-Paid

  به کارت هایی اطلاق می شود که متصل به حساب بانکی نیستند مانند گیفت کارت (Gift Card) ها. این دسته کارت ها که در فروشگاه های زنجیره ای نیز به فروش می رسند، معمولا قابلیت برداشت یا انتقال وجه نقد از خود پرداز را نداشته و سقف خریدی که توسط این کارت ها قابل انجام است، معادل موجودی کارت است ( مشابه با کارت های Debit) . این کارت امکان پشتیبانی از انواع خرید، شامل کلیه پرداخت های حضوری، آفلاین، آنلاین (مانند خرید اینترنتی انواع کالا از وب سایتها مانند Amazon.com ، خرید بلیط و ... ) و خرید از دستگاه های POS را داراست. ابن کارت ها اغلب غیر قابل شارژ مجدد هستند و تنها به اندازه مبلغی که در ابتدا شارژ می شوند قابلیت پرداخت دارند.
  این کارت ها هم اکنون در ایران به فروش رسیده و توسط آنها اکثر پرداخت های آنلاین را می توان انجام داد.

 • کارت های مجازی Virtual Card

  این کارت ها فیزیکی نیستند ولی کلیه مشخصات مورد نیاز برای انجام خرید آنلاین مانند Card number،CVV2 و تاریخ انقضا را دارا هستند. این کارت های در مواردی که سایت فروشنده یا خدمات دهنده، اسکن پشت و روی کارت، جهت تایید هویت دارنده کارت را بخواهد (که البته تعداد این سایت ها چندان زیاد نیست) یا چنانچه بخواهید به وسیله آن ها خرید حضوری با استفاده از دستگاه POS انجام دهید قابل استفاده نیستند.
  این کارت ها هم اکنون در ایران به فروش رسیده و توسط آنها اکثر پرداخت های آنلاین را می توان انجام داد.

ویژگی های مهم کارت های ارزی بین المللی

 • امکان یا عدم امکان واریز پول

  یکی از مهمترین سوالاتی که در این بخش برای مشتریان ایجاد می شود این است که آیا امکان واریز پول به یک کارت و برداشت وجه واریزی وجود دارد یا خیر؟ برای اینکه امکان واریز یا برداشت پول وجود داشته باشد باید کارت تحت یک حساب بانکی صادر شده باشد. پس کارت حتما میبایست از نوع Credit یا Debit باشد. به این ترتیب برای واریز وجه به حساب شما مشخصاتی را که در هنگام افتتاح حساب به شما داده می شود مانند SWIFT و IBAN را در اختیار واریز کنندگان بگذارید تا آنها به حساب شما واریز انجام دهند و برای شما قابل برداشت باشد. متقاضیان بالقوه این کارت ها کسانی هستند که تجارت آنلاین دارند و نیاز دارند مشتریانشان به حساب آنها پول واریز نمایند.

 • امکان مشاهده موجودی و تراکنش ها

  بطور کلی امکان مشاهده تراکنش های کارت اهمیت بسیار زیادی دارد. تصور کنید که برای انجام خرید از یک سایت اقدام نموده اید و با پیغام خطا مواجه شده یا پس از تکمیل اطلاعات و انجام خرید صفحه پرداخت به درستی نمایش داده نشده است یا سایت خرید، رسید پرداخت صادر نمی کند. حالت دیگر اینست که پس از انجام خرید مبلغ بلافاصله و در زمان خرید، از کارت کسر نشده و در آینده مبلغ از کارت کم می شود مانند بعضی هتل ها. همچنین ممکن است نحوه پرداخت شما به صورت آفلاین انجام پذیرفته باشد که در تمام این حالات نیاز است که از زمان و میزان مبالغ کسر شده از کارت و موجودی و دلایل خطای پرداخت (از قبیل کافی نبودن موجودی، اشتباه وارد نمودن مشخصات کارت و ...) اطلاع داشته باشید. کارت ها از نظر زمان به روز رسانی اطلاعات در پنل کاربری و هزینه ای که بابت این خدمات دریافت می کنند با یکدیگر متفاوت هستند. به طور مثال بعضی از کارت ها 1 ماهه، برخی 24 ساعته و برخی بصورت آنی اطلاعاتشان بروز می شود. این امکان برای متقاضیانی که نیاز به مدیریت تراکنش های خود دارند در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد.

 • کارمزد تراکنش

  در پرداخت هایی که توسط کارت انجام می شوند اعم از خرید آنلاین، خرید حضوری با استفاده از دستگاه های POS و همچنین دریافت پول نقد (Cash) از دستگاه های ATM (در مورد کارت هایی که از این امکان پشتیبانی می کنند) ، مبالغی به عنوان کارمزد از کارت کسر می شود که لازم است در زمان دریافت کارت، اطلاعات مربوط به کارمزدی که به انواع تراکنش ها و خدمات کارت (مانند دریافت صورت حساب) تعلق می گیرد را از فروشنده کارت دریافت نمایید.

 • ارسال SMS کسر از موجودی

  یکی از مهمترین قابلیت های ویژه یک کارت امکان دریافت SMS کسر وجه به شماره شما در ایران است؛ بعضی از کارت ها امکان مشاهده پرداخت های نا موفق و بازگشت وجه را نیز دارا هستند. البته شابان ذکر است که این امکان در واقع به عنوان جایگزین پنل آنلاین در نظر گرفته می شود و چنانچه کارت دارای پنل آنی باشد نیازی به این گزینه نخواهد بود.

 • روش های متنوع پرداخت یا برداشت

  کارت هایی که روش های متنوع خرید و برداشت را پشتیبانی می کنند جز مرغوب ترین انواع کارت ها هستند . مهمترین دلایل شما برای انتخاب یک کارت به خصوص، در یکی از گزینه های پیش رو که در ادامه ذکر شده است دسته بندی شده است:

   1. پرداخت خرید به صورت آنلاین:
   2. تقریبا تمام کارت های صادره، امکان خرید آنلاین از وب سایتهای فروش توسط کارت را دارا هستند. خرید هایی مانند انواع کالا، پرداخت Application Fee دانشگاه ها، پرداخت های سفارت ها در فرایند مهاجرت و طیف گسترده ای از پرداخت هایی از این دست، مواردی هستند که قادر به پرداخت مبلغ آنها خواهید بود.
   3. امکان خرید با دستگاه های POS:
   4. کارت هایی که این قابلیت را داشته باشند جایگزین پول نقد شما در سفر ها هستند و شما را از جابجایی پول نقد بی نیاز می کنند. کارت هایی از این دست چنانچه درگاه فروشنده آرم ویزا یا مسترکارت حک شده روی کارت شما را پشتیبانی نماید، امکان انجام پرداخت به وسیله POS را برای شما فراهم می آورند. خرید کالا به صورت حضوری یا پرداخت هزینه صورت حساب غذا در رستوران ها از جمله پرداخت هایی است که شامل این دسته می شوند.
   5. امکان برداشت از ATM:
   6. این ویژگی منحصر به فرد مخصوص کارت های ویژه متصل به حساب بانکی است لذا کارت های Pre-Paid این امکان را نخواهند داشت. کارتی که قابلیت دریافت وجه از ATM را داشته باشد برای دریافت وجه نقد از صرافی نیز معتبر است.
   7. تراکنش های خاص مانند Rent:
   8. به طور کلی می توان گفت پیش فرض حال حاضر خدمات دهندگان بر این اصل استوار شده که کارت هایی که نام و شماره کارت به صورت برجسته روی کارت حک شده است امکان استفاده از خدمات اجاره مانند کرایه کردن خودرو را دارا هستند. علت این امر اینست که اصولا اجاره ها با کارت های کردیت که برجسته هستند امکان پذیر است. لذا کارت های Debit که این ویژگی را دارند نیز به همان شکل قابل استفاده هستند.
 • کشور صادر کننده

  یکی از ویژگی هایی که ممکن است از فروشندگان کارت ها بشنوید، کشور صادر کننده کارت است. در واقعیت علی رغم اینکه کارت کشور های توسعه یافته، محدودیت های کمتر و درعین حال نظارت های سخت گیرانه تری بر میزان و دفعات پرداخت دارند ولی برای متقاضیان ایران که در شرایط خاص از این کارت ها استفاده می کنند چیزی که اهمیت حیاتی دارد پشتیبانی و خدمات پس از فروشی است که فروشنده کارت به شما خواهد داد. شاید بتوان تنها نکته مهم در زمینه کشور صادر کننده کارت را امکان سفر و مراجعه حضوری به بانک صادر کننده کارت دانست. چنانچه کارت از کشوری صادر شده باشد که از نظر امنتیتی و فاصله جغرافیایی در محدوده ای باشد که امکان مراجعه به آن بانک وجود داشته باشد در زمانی که بنا به هر دلیل حضور شما در بانک نیاز بوده یا امکان سفر به آن کشور برایتان مقدور باشد، راحت و مطمئن تر خواهید بود.

محدودیت های کارت های ارزی بین المللی

 • سقف برداشت دوره ای

  کارت های مختلف دارای قوانینی در سقف پرداخت از نظر مبلغ و یا تعداد تراکنش های روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه هستند که اطلاعات مربوط به آن در زمان صدور کارت باید به اطلاع خریدار برسد. برای مثال ممکن است یک کارت تعداد 10 تراکنش و در مجموع مبلغ 2000 دلار در روز را پشتیبانی کند در حالیکه کارت دیگر با سقف 1500 دلار، روزانه تا 20 تراکنش را به عنوان سقف و تعداد مجاز تراکنش انجام دهد. از این نظر بسیار مهم است ابتدا نیاز خود را بررسی کنید و سپس اقدام به تهیه کارت نمایید تا کارت مورد نظر تعداد و سقف تراکنش های مورد نیاز شما را پوشش دهد.

 • سقف شارژ (واریز) دوره ای

  همانگونه که در مورد مبلغ و دفعات برداشت از کارت قوانینی وجود دارد، کارت ها در میزان مبلغی که در هر بار می توانید به آن واریز یا اصطلاحا شارژ کنید نیز متفاوت هستند. برای مثال، در صورتی که شما قصد انجام یک پرداخت به میزان 10000 دلار دارید. اگر محدودیت شارژ روزانه مجاز شما 5000 دلار باشد نیاز خواهید داشت در دو مرحله و طی دو روز و هر بار به مبلغ 5000 دلار کارت را شارژ و سپس نسبت به پرداخت 10000 دلاری خود اقدام نمایید.

 • کارمزدها

  یکی از مهمترین مواردی که باید جهت دریافت کارت در نظر داشته باشید کارمزد هاییست که در موارد گوناگون می پردازید. این کارمزد ها برای مثال هر کدام از پرداخت های چهارگانه ای که در بخش روش های متنوع پرداخت یا برداشت مشمول کارمزد های مشخصی می شوند که از اطلاعات آن در زمان تهیه کارت توسط فروشنده یا بانک صادر کننده در اختیار شما قرار می گیرد. جدای از این، زمانی که شما پرداخت را با ارزی غیر از ارز پایه کارت خود انجام می دهید مشمول کارمزد 2 الی 4 درصدی تبدیل نرخ ارز می شوید. در هر صورت لازم است در زمان سفارش کارت کلیه اطلاعات مربوط به کارمزد ها را از فروشنده کارت بخواهید.

توجه داشته باشید در مواردی ممکن است تاریخ درج شده روی کارت به عنوان تاریخ انقضا، مبنای مدت اعتبار کارت نباشد لذا در زمان سفارش کارت حتما تاریخ انقضای دقیق آن را از فروشنده کارت درخواست نمایید.
 • وضعیت شارژ کردن

  روش های متنوع تر که بتوان با آن کارت ارزی را شارژ کرد یکی از مهمترین نکاتی است که در بررسی محدودیت های کارتی که قصد خرید آن را دارید باید در نظر بگیرید. مدت زمان درخواست تا شارژ شدن کارت ارزی بین المللی شما کاملا به شرکتی که قصد دارید کارت خود را از طریق آن دریافت کنید بستگی دارد. هر چه پشتیبانی در پرداخت قوی تر و مدت زمان شارژ کوتاه تر باشد کارت ارجحیت بیشتری دارد.

 • با نام یا بی نام بودن کارت

  این ویژگی اصولا در زمانی کاربرد خواهد داشت که دارنده کارت حضورا جهت انجام پرداخت یا دریافت خدمات به محل ارائه آن خدمات رجوع می کند. از جمله موارد استفاده از این ویژگی می توان به خرید حضوری با استفاده از دستگاه POS ، خرید های آنلاینی که فروشنده از شما اسکن پشت و روی کارت را جهت تایید هویت پرداخت کننده در خواست می کند یا زمانی که نیاز به اجاره خودرو دارید نام برد. چنانچه پرداخت های شما از نوع خرید آنلاین متعارف باشد بسیار بعید است که به این ویژگی نیاز پیدا کنید.

 • هزینه صدور و تمدید

  یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید کارت باید در نظر گرفت میزان هزینه ایست که بابت صدور کارت از شما دریافت می شود. این مبلغ جدا از موجودی است که برای استفاده در هنگام خرید شارژ می کنید و در زمان صدور کارت از شما دریافت می گردد. همچنین در صورتیکه مدت اعتبار کارت شما قابل تمدید باشد هزینه مشخصی در زمان درخواست تمدید اعتبار از شما دریافت می گردد.

همانطور که ضمن مطالعه این نوشتار مطالعه کردید مهمترین نکته ای که برای خرید یک کارت باید در نظر داشته باشید نیاز شماست.اگر پرداخت شما یک خرید آنلاین متعارف است، نیازی به یک کارت پر هزینه با انواع و اقسام شرایط و امکانات نخواهید داشت و حتی ممکن است بتوانید با صرف هزینه پایین تر، خرید بسیار به صرفه تری را انجام دهید. پس به جای توجه به تبلیغات رنگارنگ که ویژگی های بعضا کم کاربرد کارت ها را برجسته می کنند و پیش از انجام خرید کارت کمی تامل کنید و یک سوال از خود بپرسید: نیاز و انتظارات من از کارت ارزی چیست؟ پاسخ به این سوال می تواند شما را در انتخاب کارت درست یاری دهد. سپس می توانید بسته به نیاز، به فروشندگان کارت های ارزی بین المللی رجوع نمایید.

پس از تهیه کارت در صورتی که با نحوه کاربرد آن آشنایی قبلی ندارید می توانید صفحه "راهنمای پرداخت آنلاین ارزی با ویزا کارت/مستر کارت" را مشاهده نمایید. چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد صادر کنندگان کارت و تفاوت برند های این کارت ها هستید، مطالعه صفحه "تفاوت میان ویزا کارت و مستر کارت" را به شما پیشنهاد می کنیم. ثبت سفارش جهت دریافت کارت را می توانید از طریق صفحه "خرید ویزا کارت" و "ثبت نام کارت قابل شارژ دلاری جهت تحویل از کشور امارات" انجام داده همچنین مشاهده اطلاعات و وضعیت موجودی کارت دریافتی از طریق صفحه "ورود دارندگان کارت" امکان پذیر است.

Ram 1397/12/29 08:55
درسایت شماثبت نام کردم ولی نیمه کاره موند خواستم فرداش ادامه تکمیل احزارهویتو ادمه بدم.الان نمیدونم کدوم قسمت برم چون توسایت میام مستقیم میره توصفحه چون مدارکم تکمیل نیست نمیتونم خریدکنم.کدوم قسمت بایدادامه احزارهویتوتکمیل کنم؟؟؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

پس از ورود به اکانت خود در سایت تهران پیمنت، روی نام خود که در قسمت بالا، سمت راست صفحه درج شده کلیک کنید و روی گزینه "حساب کاربری" کلیک نمایید. در صفحه حساب کاربری می‌توانید اطلاعات احراز هویت خود را تکمیل نمایید و پس از کلیک روی دکمه "ثبت مشخصات پروفایل"، وارد صفحه سفارش مورد نظر خود (واقع در منوهای بالای سایت در صفحه اصلی) شوید تا ثبت سفارش نمایید.
نیما 1397/12/11 19:22
سلام من میخوام از یک بازب خارجی خرید کنم و وصل میشه به فروسگاه و اونجا میگه شماره کارت خادجی وارد کنید ایا کارت ها شما امکان خرید میون ازفروشگاهplay
پاسخ تهران پرداخت
سلام
برای پرداخت های مربوط به بازی شرایط خاصی داریم، برای دریافت راهنمایی میتوانید با تلفن های ما تماس بگیرید.
سارا 1397/11/23 21:29
سلام از کارتهای شما برای انتقال پول به سایتهای خارجی و شرکت در لاتری میتونم استفاده کنم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام
پرداخت در سایتهای مختلف خارجی جزو خدمات سایت ما میباشد میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با تلفن های ما تماس بگیرید.
kay 1397/11/17 11:13
سلام خسته نباشید. میخواستم بپرسم من اگه بخوام از یوتیوب درامد داشته باشم با کارت هایی که شما ارائه میدید ممکنه؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام
شارژ کارت های ما فقط بوسیله خود ما انجام پذیر است و متاسفانه امکان دریافت وجه را ندارد.
ramin 1397/10/14 14:49
با سلام من میخواستم یه کارت بین‌المللی داشته باشم که شبیه بانک های داخلی هم بشه برام بهش پول واریز بشه از خارج و برداشت کرد پولو و هم خرید در سایت های خارجی. چه کارتی مناسبه برای من؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. ما هیچ گونه کارتی که امکان دریافت پول از خارج از کشور را داشته باشد، ارائه نمی نماییم. مسترکارت های ارائه شده توسط تهران پرداخت، فقط برای پرداخت های کاربر در وب سایت های خارجی یا خرید حضوری در خارج از کشور مناسب می باشد و به حساب بانکی متصل نمی باشد.
علی 1397/09/18 23:22
با سلام من میخواستم بپرسم که اگه کسی از خارج از کشور(ایران) بخواهد به حساب بانکی در داخل ایران و بانک ایرانی پول واریز کنه آیا میتونه به شماره کارت بانک ایرانی واریز کنه؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. خیر، چنین امکانی وجود ندارد.
رضا 1397/09/10 22:34
باسلام. افتتاح حسابی دربانک اچسی بی اس داشتم.کارت صادرشده وتصویرش برایم ایمیل شده. برای دریافت کارت به من گفته اند به دفترمنطقه ای دبی رفته ومبلغی بابت پست کردن کارتم به ایران بپردازم.آیا این امکانپذیراست؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. ما در این رابطه اطلاعاتی نداریم.
خپله 1397/08/28 02:51
سلام وقت بخیر ایا میتونیم مبلغ وجه رو در مستر کارت نگهداریکنیم؟ اگه بخوایم پول رو به دس شخص دیگر مثلا در ایران بفرستیم باید خود کارت رو ارسال کنیم؟ در کشور سنگال قوانین مستر کارت چجوریه؟ ایا مبلغ 250,000,00 $ دلار امریکا میتونیم در مستر کارت بذاریم؟ تاریخ انقضا این کارتها چقدره اگه تاریخ تموم بشه چی؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. به طور کلی امکان نگه داشتن پول در مستر کارت های ارائه شده توسط تهران پرداخت وجود دارد. اما ما به هیچ وجه توصیه نمی کنیم که از مستر کارت برای نگهداری پول استفاده کنید.

همچنین حداکثر مبلغی که می توان در یک مستر کارت قابل شارژ tpRed نگهداری کرد، 5,000 دلار آمریکا می باشد.

در کشور سنگال امکان استفاده از مسترکارت و ویزا کارت وجود دارد.

تاریخ انقضای این کارت ها، دو سال پس از تاریخ صدور می باشد و پس از انقضای کارت، پول موجود در آن از بین می رود. ما به خاطر همین ریسک و سایر ریسک ها، نگهداری پول در مسترکارت را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم.
ملیحه 1397/08/20 13:04
با عرض سلام و تشکر از پاسخ دهی به سوالات. من می خوام در سایت [...] عضو بشم و تجارتی رو شروع کنم ، از من شماره کارت و cvv روی کارت رو خواستند که در معاملات پولها رو به حسابم واریز کنند ، شما چه کارتی رو پیشنهاد می کنید و اینکه از کجا می تونم بگیرم . و این مراحل چقدر زمان میبره؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. تهران پرداخت در حال حاضر هیچ کارتی را ارائه نمی دهد که با آن بتوانید دریافت ارز داشته باشید. کارت های تهران پرداخت فقط برای پرداخت و خرید مناسب هستند.

بخشی از کامنت شما به دلیل عدم مطابقت با قوانین سایت، حذف شده است.
هادی 1397/08/11 01:45
سلام من در آلمان زندگی میکنم. و میخواهم که مثلا با سفر در کشورهای اروپایی، آمریکا وایران یا حتی افغانستان میشود با مستر کارت هر کجا بریم با همان ارز همان کشور پول برداشت کرد. یا اینکه کدام ارز ها تومان افغانی شامل ارز های قابل برداشت مستر کارت یا ویزا کارت هست. خیلی ممنون میشم تشکر از مطالب زیبا تان!
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. شما می توانید با استفاده از Master Card در هر جای دنیا که بخواهید پرداخت های آنلاین یا حضوری (با استفاده از کارتخوان یا همان دستگاه POS داشته باشید) یا از دستگاه خودپرداز (ATM) پول نقد دریافت کنید.

در رابطه با این که افغانی در فهرست ارزهای مسترکارت باشد، اطلاعاتی نداریم اما هر ارزی که در فهرست ارزهای مسترکارت باشد، با هر مسترکارتی در دنیا قابل پرداخت خواهد بود.
Vahid 1397/07/29 09:30
با سلام و احترام __ من می خوام در سایت های معاملاتی ارزی بین المللی شرکت کنم تو ایرانم پس به کارت های دلاری معتبر نیاز دارم .شما کدام کارت را از نظر اعتبار و امنیت و همچنین تحریم ها را پیشنهاد می کنید ؟ و یه سوال دیگه مثلا: زمانی که ما یک کارت مستر/ویزا کارت فیزیکی در این بابت میخریم چه تضمینی برای دسترسی فروشنده کارت به کارت خریداری شده ما نیست ؟؟ این سوال خیل مهم یست لطفا صادقانه جواب بدهید خواهش میکنم !
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. مسترکارت های ارائه شده توسط تهران پرداخت، برای هدفی که شما دنبال می کنید مناسب نیست، زیرا امکان دریافت پول را ندارد.

ضمناً در رابطه با مسترکارت های ارائه شده توسط ما، هیچگونه تضمینی وجود ندارد و مسئولیت بروز هر مشکلی با شما خواهد بود و این موضوع در قوانین و مقررات فرم های ثبت سفارش صدور مسترکارت ها نیز تصریح شده است.
صیاد 1397/07/29 05:53
سلام من یه خریدی میخوام انجام بدهم و شرکتش خارج از کشور ایران و دقیقا نوشته پرداخت با(Credit یا Debit ) و زیر خط این دگزینه اینها هم نوشته ویزا کارت (VISA Card)، مستر کارت (Master Card)، امریکن اکسپرس (American Express)، مسترو (Maestro)، دیسکاور ایت (Discover it) و من از ایران شهر کرمانشاه چگونه یکی از این کارتها تهیه کنم ...خواهشا جواب بدهید
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. شما می توانید با استفاده از فرم خرید مسترکارت، برای خرید کارت های ارزی که برای پرداخت مورد نظرتان مناسب می باشد اقدام نمایید.

اگر در این رابطه باز هم سوال یا ابهامی دارید، می توانید جهت دریافت مشاوره، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
فری 1397/07/08 11:48
با سلام. مدت زمان انقضای کارت فیزیکی tpgift از زمان صدور تا چه زمانی است؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. چیزی در حدود 1 سال (12 تا 13 ماه) مدت زمان انقضای کارت های فیزیکی tpGift می باشد.
کامبیز 1397/06/29 21:35
سلام،مستر یا ویزا کارت دارای اطلاعات هویتی واقعی،مانند اسم و فامیل و زیپ کد برای تایید هویت در سایت های خارجی ارایه می کنید؟با تشکر
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. بله، مستر کارت های ارائه شده توسط تهران پرداخت به نام و نام خانوادگی شما و با Billing Address ارائه می شوند.
Iliya 1397/06/17 13:48
سلام خسته نباشید برادرم میخواد از نروژ پول برام بفرسته بهترین راهش چیه؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. این که بهترین راه دریافت یک مبلغ از کشوری دیگر چه روشی می باشد، وابسته به موارد زیادی مثل میزان مبلغ، تعداد تراکنش، هدف از ارسال پول و ابزارهای در اختیار دو طرف می باشد. اما به طور معمول برای مبالغ بالای 1,500 دلار روش حواله ارزی از طریق صراف های معتبر توصیه می شود.

لازم به ذکر است که ما در حال حاضر هیچ گونه خدماتی در این رابطه ارائه نمی نماییم.
اکبر 1397/06/11 23:19
سلام خسته نباشید قراره از یه سایت برام پول بزنن و کارت اعتباری یا حساب پی پل میخواد چه راه و حلی رو پیشنهاد میدهید؟؟؟؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. شما می توانید جهت دریافت مشاوره در این رابطه، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
بهزاد 1397/06/08 12:31
سلام. وقت بخیر. من میخام یه مقاله از یک مجله خارجی بخرم. باید چی کار کنم؟ اگه امکانش وجود داره پاسخ رو ایمیل بزنید . [...]
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. شما می توانید با استفاده از صفحه "پرداخت هزینه چاپ مقاله در ژورنال ها و مجلات بین المللی خارجی" از منوی ثبت سفارش، ثبت سایر سفارش ها، که در آن چگونگی ثبت درخواست برای انجام پرداخت های مرتبط با مجله های خارجی به طور مفصل توضیح داده شده است.

شما همچنین می توانید جهت دریافت مشاوره در این رابطه، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.

بخشی از کامنت شما به دلیل وجود اطلاعات شخصی در آن، حذف شده است.
Yousuf Afg 1397/06/06 22:26
عرض سلام تشکر از معلومات شما ! از کدام کارت برای فرستادن پول از آلمان به افغانستان باید استفاده نمود تشکر
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. ویزا/مسترکارت برای ارسال پول ابزار مناسبی نیست. برای ارسال پول لازم است آن را با استفاده از خدمات صرافی ها، حواله نمایید.
مسعود 1397/05/26 19:13
با سلام و عرض ادب. سوالی داشتم از حضورتون. ممنون که راهنمایی میکنید . ماه اینده مهمان خارجی دارم . ایا ایشان با Debit Card که همراه دارند میتوانند پولی به ریال دریافت کنند ؟ از بانک یا صرافی ها یا مراکزی مثل مرکز شما ؟ سپاسگزارم
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. ما در این رابطه خدماتی ارائه نمی کنیم. همچنین راه حلی نیز در این رابطه نمی توانیم ارائه نماییم.
علی 1397/05/24 07:48
با سلام من جهت عضویت در سایت خارجی نیاز به اطلاعات روی کارت به نام شخص ثالث دارم اگه ممکنه تصویر یک کارت اعتباری به من بدهید. ممنونم از لطف شما
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. شما می توانید با خرید مستر کارت فیزیکی، تصویر آن کارت را هم دریافت کنید.

اگر در این رابطه سوالی دارید می توانید جهت دریافت مشاوره، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
عباس 1397/05/15 20:25
سلام خسته نباشید میتونین کارتی رو معرفی کنین که پول از کشوری به کشوری دیگه انتقال داد
پاسخ تهران پرداخت
با سلام


از سوال شما متشکریم. برای این منظور لازم است حساب بانکی داشته باشید. متاسفانه در شرایط فعلی هیچ گزینه قابل اطمینانی برای داشتن شماره حساب ارزی در داخل کشور وجود ندارد که آن را به شما توصیه یا معرفی نماییم.

اما پیشنهاد می کنیم برای دریافت مشاوره دقیق تر در رابطه با نیاز خود، با شماره تلفن های ما تماس بگیرید. این امکان وجود دارد که بتوانیم متناسب با نیاز شما راه حل های دیگری ارائه نماییم.
محمد 1397/03/23 02:13
سلام، از عربستان میخوان برای من پول واریز کنن، حدود 30 هزار دلار، شما چه کارتی رو پیشنهاد میدید که راحتتر بتونن برام واریز کنن؟ و سوال دیگه اینکه چون مبلغ یکم بالا هست امکان بلوک شده پول هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. ما چنین خدماتی ارائه نمی دهیم.
ساشا 1397/02/04 20:31
من قصد سفر با دوچرخه به چندین کشور دارم چه کارتی بگیرم که تو کشور های ارمنستان مجارستان ترکیه قبرس قابل برداشت باشه؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. بله شما می توانید با خرید مستر کارت tpRed در این ارتباط اقدام فرمایید و با کارت خود در کشورهای مختلف از دستگاه های خودپرداز (ATM) پول دریافت کنید یا با استفاده از دستگاه های کارتخوان (POS) خرید نمایید.
احمدی 1397/01/24 18:56
با سلام برای پرداخت هزینه آزمون های بین المللی مانند تافل و رزرو هتل در کشورهای خارجی و یا پرداخت وقت سفارت کدام یک از کارت ها پیشنهاد میشوند؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

برای پرداخت های مرتبط با اپلای می توانید از مستر کارت فیزیکی یک بار شارژ یا از کارت tpRed قابل شارژ مجدد استفاده نمایید.

شما همچنین می توانید از خدمات پرداخت ما نیز برای انجام پرداخت های مرتبط با اپلای استفاده کنید.
بهمن 1397/01/07 14:03
درود برشما.من برای رزرو هتل و خرید حضوری در سفرهای خارجی نیازمند کارت هستم.لطفا راهنمایی بفرمایید کدام کارت مناسب شرایط بنده میباشد.سپاس از راهنمایی شما.
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. برای نیازهای مرتبط با سفرهای خارجی، بهترین گزینه تهیه کارتهای قابل شارژ tpRed می باشد. شما با تهیه این کارت می توانید بلیط هواپیما را خودتان تهیه نمایید و رزرو هتل در وب سایت Booking.com یا سایر وب سایت ها مثل سایت های خود هتل ها را نیز با استفاده از این کارت به انجام رسانید.

این کارت ها همچنین برای دریافت وجه نقد (Cash) از دستگاه های خودپرداز (ATM) و خرید حضوری با استفاده از دستگاه های کارتخوان (POS) نیز مناسب هستند.
حسین 1396/12/10 02:11
ویزا کارت نیاز به رمز دوم ندارن پس اگر کارت گم بشه، با همون مشخصات کارت به براحتی خالی میشه!!!؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. به طور کلی ویزا کارت ها و مستر کارت ها در دنیا چیزی تحت عنوان رمز دوم ندارند و امنیت آن ها از طریق روش های دیگری مثل یک بار رمز و موارد دیگر که به مراتب پیچیده تر هستند، تضمین می شود.

با این روش ها امنیت کارت ها به شدت بالا می رود و هر گونه سوء استفاده از کارت همواره قابل پی گیری و بازگرداندن پول می باشد. اما با توجه به محدودیت های موجود، شما به عنوان یک ایرانی باید در رابطه با مستر کارت و ویزا کارت احتیاط زیادی داشته باشید، چون ممکن است به خاطر تابعیت ایرانی، بانک همکاری های لازم را با شما نداشته باشد.

البته این سرویس (بازگرداندن پول در صورت سوء استفاده) برای مستر کارت های ارائه شده توسط تهران پرداخت وجود دارد، هرچند که در این رابطه هرگز تضمینی وجود ندارد.
مریم 1396/08/22 18:16
سلام. معذرت میخوام اگه سوالم واضح یا مضحکه. کم تجربه هستم در این زمینه. مدتهاست که قصد همکاری با چند وبسایت خارجی رو دارم، اما همیشه این مسئله تحریم و PayPal و کارت اعتباری مانع هست. چند وقتی هست که دارم در موردش تحقیق میکنم. بنده فقط نیاز به روشی دارم که اون مبالغو دریافت کنم و بعد اینجا در ایران نقد کنم، چون فعلا بحث سفر خارجی و یا خرید آنلاین برام مطرح نیست. ممکنه 1 راهنمایی کلی بفرمایید که چه حسابی یا چه کارتی برای من بهتر هست؟ و چند تا سوال مشخص هم دارم: 1. امکان انتقال وجه توسط این وبسایتها به کارت اعتباری هست؟ اگه هست پس چه نیازی به PayPal هست؟ چون خود PayPal هم که در نهایت باید به کارت اعتباری Link بشه. 2. برای دریافت وجه نقد هم که ظاهرا نمیشه یا نباید از کارت اعتباری استفاده کرد و بحث debit مطرح میشه. پس PayPal و کارت debit گزینه مناسب تریه؟ راستش با 2 مورد از وبسایتهای داخلی که این خدماتو ارائه میدن صحبت کردم. گفتن فقط افتتاح حساب میکنن و مثلا اگه حساب PayPal به هر دلیلی مسدود شد هیچ مسئولیتی قبول نمیکنن! خب این ریسکه چون بنده قراره حق الزحمه کارمو با این حساب دریافت کنم.... ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. در این رابطه جزئیات زیادی وجود دارد، از این رو خواهشمندیم جهت دریافت مشاوره در این رابطه، لطفاً با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
صادق 1395/12/15 10:45
با سلام بنده نیاز به یک حساب بین المللی هستم تا بتوانم درآمد خود را از یک شرکت خارجی دریافت کنم .لطفاً مرا را راهنمایی کنید . با تشکر
پاسخ تهران پرداخت
با سلام


از سوال شما متشکریم. لطفاً جهت دریافت مشاوره در این رابطه، با ما شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
احسان 1395/12/02 00:27
با سلام لطفا بهترین حسابی که تا سقف 10 میلیون یورو پذیرشداشته باشد را به ما معرفی بفرمایید. با تشکر
پاسخ تهران پرداخت
با سلام


از سوال شما متشکریم. لطفاً جهت دریافت مشاوره تلفنی در این رابطه، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
سپیده 1395/09/11 18:30
سلام. با ویزا کارت خرید اینترنتی ارز یورو قابل انجام هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
پاسخ تهران پرداخت
با سلام


بله، با ویزا کارت دلاری (یا هر ارزی) می توان پرداخت با سایر ارزها را انجام داد و از این بابت محدودیت یا مشکلی وجود ندارد.

در واقع نوع ارز پایه ویزا کارت یا مستر کارت تاثیری در پرداخت شما ندارد و شما می توانید با یک ویزا کارت یا مستر کارت، پرداخت با هر ارزی را انجام دهید. البته این نکته قابل ذکر است که در صورتی که نوع ارز پایه با نوع ارزی که پرداخت با آن انجام می شود، متفاوت باشد، کارمزدی بین 2.5 تا 4 درصد به عنوان کارمزد تبادل ارز بین بانکی محاسبه می شود و به همان میزان بیشتر از کارت کسر می شود.