خطرات کار با پی پال در ایران و روش های بی اثر کردن آنها | تهران پرداخت
×
سریع، مطمئن و آگاهانه

محاسبه‌گر نوع ارز

در اینجا می توانید معادل ریالی مبلغ ارزی سفارش خود را محاسبه کنید و سپس مبلغ ریالی مربوطه را پرداخت نمایید
قیمت دلار پرداخت آنلاین:4,600تومان 1396/11/30 12:15

خطرات کار با پی پال در ایران و روش های بی اثر کردن آنها

نویسنده : توحید محمدنژاد

پی پال کاربران مقیم ایران را تحریم کرده است. با توجه به این تحریم چه خطراتی برای ایرانیان در هنگام کار با پی پال وجود دارد؟ چطور می توانیم از بسته شدن حساب پی پال خود با توجه به این تحریم جلوگیری نماییم؟ اگر پی پال بفهمد که از ایران به حساب کاربری خود وصل می شویم، چه اتفاقی برای اکانت پی پال ما رخ می دهد؟ چطور می توان پیامدهای چنین اشتباهی را جبران کرد؟

بر اساس یکی از قدیمی ترین تحریم های آمریکا بر علیه کشورمان ایران، شرکت های پرداختی و مالی بین المللی نظیر پی پال، ویزا و مستر نیز اقدام به تحریم ارائه خدمات در داخل ایران نموده اند. این تحریم شامل هر گونه تراکنش مالی در داخل مرزهای کشور توسط ایرانیان و غیر ایرانیان می شود. بدین ترتیب حتی یک شهروند کشوری خارجی نمی تواند در داخل ایران از خدمات این شرکت ها استفاده نماید.
در این میان شرکت پی پال از این نظر یکی از سخت گیرترین ها محسوب می شود و بر روی هر تراکنشی که به هر نحوی به ایران مرتبط باشد، بسیار حساس است و در صورتی که پی پال متوجه ارتباط یک حساب کاربری یا یک تراکنش با ایران شود، بلافاصله نسبت به محدود کردن و توقف حساب کاربری و تراکنش مربوطه اقدام می نماید. در نتیجه این امر، در سال های اخیر بسیاری از حساب های کاربری ایرانیان و غیر ایرانیان محدود یا مسدود شده اند و موجودی این حسابها نیز توسط پی پال ضبط شده است.

با وجود این شرایط به عنوان یک ایرانی که در داخل کشور زندگی می کند، ایجاد اکانت پی پال (PayPal Account)، وریفای کردن آن (PayPal Account Verification)، پرداخت پول و همچنین دریافت پول با استفاده از اکانت پی پال با خطرات و دردسر های زیادی همراه است و بسیاری از کسانی که تلاش کرده اند از داخل ایران با اکانت پی پال خود کار کنند، شاهد لیمیت شدن، یا بلاک شدن اکانت خود بوده اند که هر یک موجب وارد آمدن ضرر و زیان و پیامدهای منفی زیادی برای این افراد شده است.
دلیل اصلی بروز تمامی این موارد، عدم تسلط و آشنایی افرادی است که می خواهند از داخل کشور از خدمات شرکت پی پال استفاده نمایند. دلیل دیگر بروز اینگونه مشکلات، ناآگاهی افراد از کنترل ها و محدودیت هایی است که پی پال برای کار با اکانت های پی پال تعیین نموده است.
در ادامه این مقاله مهم ترین خطراتی که در هنگام استفاده از پی پال لازم است به آن ها به دقت توجه کنید و پیامدها، روش های پیش گیری و راه رفع این پیامد ها را مرور می کنیم:

ورود یا قرار داشتن در سایت PayPal با IP کشور ایران

 • در چه زمانی اتفاق می افتد؟

  این مشکل وقتی رخ می دهد که در زمان ورود و قرار داشتن (Log In شدن یا Log In بودن) در اکانت PayPal، با IP ایران باشید. گاهی این مشکل به دلیل قطع شدن لحظه ای سرور رخ می دهد یا وقتی شهروند یا مقیم یک کشور خارجی از روی بی اطلاعی برای اولین بار با آی پی ایران به اکانت پی پال خود وصل می شود.
 • پیامد آن

  در صورت بروز این اشتباه، اکانت پی پال در وضعیت Limited (لیمیت) قرار می گیرد و تقریباً تمامی قابلیت های اکانت پی پال سلب می شود. در این وضعیت امکان ارسال پول، خرید از درگاه و انتقال پول از اکانت پی پال به حساب بانکی متصل به آن جهت برداشت پول وجود ندارد و تنها امکان موجود، دریافت پول است. قابلیتی که در صورت عدم امکان خارج کردن اکانت از این وضعیت، مثل از دست دادن مبلغ دریافت شده می باشد چون هیچ راهی برای استفاده از موجودی اکانت پی پال در این وضعیت وجود ندارد.
 • چگونگی پیش گیری

  عدم ورود به اکانت پی پال با IP کشور ایران و حصول اطمینان از عدم تغییر IP در هنگاه کار با پی پال و Log In بودن در اکانت پی پل.
 • راه حل

  ارائه مستنداتی مثل قبض برق یا تلفن و مدارک رسمی شخص یا شرکت که ثابت کند، شما به عنوان صاحب حساب پی پال در ایران حضور ندارید و در کشور دیگری فعالیت می کنید. از آنجا که معمولاً ایرانی ها با اطلاعات غیر واقعی اقدام به ایجاد اکانت پی پال می نمایند، معمولاً در این مرحله دچار مشکل می شوند.

دریافت مبلغ از منبعی ناشناس یا نامطمئن

 • در چه زمانی اتفاق می افتد؟

  زمانی که شما پولی را از منبعی نامعتبر دریافت کنید، ممکن است با پیامدهایی روبرو شوید. اعتبار برای یک منبع دریافت پول به این معناست که آن پول از چه طریقی به دست آمده است و بابت ارائه چه کالا یا خدماتی دریافت شده است. این که کل این فرآیند خرید و فروش (تراکنش مالی) کاملاً مطابق قوانین بین المللی باشد و ناقض تحریم ها نباشد اصلی مهم برای پی پال محسوب می شود و در این راستا پی پال به صورت دوره ای و به صورت تصادفی از کل تراکنش های انجام شده در دنیا، نمونه هایی را انتخاب می کند و از دو طرف تراکنش مالی می خواهد تا جهت اثبات قانونی بودن و ناقض تحریم نبودن آن تراکنش مدارک لازم را ارائه نمایند. همین کنترل های دوره ای و تصادفی باعث می شود که دریافت پول از منابع نامشخص یا نامعتبر در پی پال دارای ریسک بسیار بالایی باشد.
 • پیامد آن

  پی پال ممکن است در صورت بروز این مساله، آن تراکنش خاص را در وضعیت Pending Verification یا On Hold قرار دهد و پس از انجام مجموعه بررسی هایی، آن تراکنش را Completed نماید.
  همچنین ممکن است پس از بررسی تراکنش، اکانت در وضعیت Limited قرار گیرد.
 • چگونگی پیش گیری

  هرگز از اکانت های ناشناسی که نمی دانید درآمد خود را از چه طریقی به دست آورده اند و یا به آن ها اطمینان کامل ندارید، مبلغی را دریافت نکنید.
  در صورت دریافت مبلغی از فردی که او را نمی شناسید، بلافاصله آن مبلغ را ریفاند کنید. در واقع شما مسئول دریافت مبالغ در پی پال هستید و لازم است برای دریافت هر مبلغی دلیل آن برای پی پال قابل نشان دادن و اثبات باشد.
 • راه حل

  در صورت بروز این مشکل لازم است مستنداتی ارائه نمایید که نشان دهنده ارائه کالا یا خدمات قانونی در مقابل دریافت پول از طرف مقابل باشد. به عنوان مثال ارائه یک Invoice که بر اساس آن شما 10 مورد لایسنس نرم افزاری به طرف مقابل با نام یک شرکت ثبت شده پرداخت کرده اید، پی پال را از اعتبار مبلغ دریافت شده مطمئن می نماید و در بدترین شرایط مبلغ ریفاند می شود و برای اکانت پی پال مشکلی پیش نمی آید.

پرداخت مبالغ بزرگتر از حد و حدود اکانت پی پال

 • در چه زمانی اتفاق می افتد؟

  زمانی که شما مبلغی را دریافت یا پرداخت کنید که از آستانه تعریف شده توسط پی پال برای اکانت شما بیشتر باشد. این آستانه تعریف شده توسط پی پال با توجه به نوع اکانت (Personal ،Premier یا Business)، مدت زمان ایجاد اکانت پی پال و میزان مبالغ دریافت شده و پرداخت شده تاکنون و دیگر مولفه ها که بر روی آن ها اتفاق نظر وجود ندارد، تعیین می شود و بر شما به عنوان کاربر پوشیده و نامشخص است. مثلاً یک اکانت از نوع Personal را در نظر بگیرید که در اولین روز ایجاد و Verify شدن آن، یک مبلغ 1,000 دلاری به آن ارسال شود. این تراکنش از نظر پی پال مشکوک و نیازمند به بررسی محسوب می شود.
 • پیامد آن

  تراکنش انجام شده توسط پی پال حداقل به مدت 24 ساعت در وضعیت On Hold قرار می گیرد و پی پال از شما به عنوان صاحب اکانت درخواست ارائه مدارک مرتبط با تراکنش مربوطه را می نماید. در صورت رفع نشدن مشکل پیش آمده، ممکن است اکانت پی پال لیمیت شود.
 • چگونگی پیش گیری

  در ابتدای ایجاد اکانت پی پال با توجه به شرایط و ویژگی های آن، با احتیاط و مبالغ کمتر را دریافت و پرداخت نمایید تا به مرور زمان اعتبار اکانت پی پال شما افزایش یابد و با به دست آوردن اعتبار بیشتر، برای دریافت و پرداخت مبالغ بزرگتر آماده شود.
 • راه حل

  ارائه اطلاعات و مدارک مربوط به تراکنش انجام شده مثل این که این مبلغ برای دریافت چه کالا یا خدماتی پرداخت یا دریافت شده است و همچنین Invoice مرتبط با کالا یا خدمات ارائه شده.

وجود هر گونه اطلاعات مرتبط با کشور ایران در فرآیند پرداخت

 • در چه زمانی اتفاق می افتد؟

  وقتی که یک پرداخت به هر نوعی به ایران مرتبط شود. به عنوان مثال Shipping Address (آدرس تحویل کالا) مربوط به کشور ایران باشد یا نام یک دانشگاه ایرانی مشهور (مثلا دانشگاه تهران) در اینویس آمده باشد، پرداخت به ایران مرتبط می شود و برای اکانت پیامدهای منفی را ایجاد می کند.
 • پیامد آن

  پیامدهای چنین مساله ای می تواند از On Hold شدن اکانت توسط پی پال و درخواست مدارک تا Limited شدن PayPal Account متفاوت باشد. در واقع در صورت اثبات برای پی پال که این اکانت به کشور ایران ارتباط دارد، این یکی از بدترین و پر هزینه ترین اتفاقاتی است که می تواند برای یک اکانت پی پال رخ دهد و پیامد نهایی آن می تواند از دست رفتن اکانت پی پال و بالانس موجود در آن باشد.
 • چگونگی پیش گیری

  پیش از انجام هر پرداخت هر گونه ردی که آن پرداخت را به نوعی به ایران مرتبط می کند از بین ببرید. با توجه به اهمیت این موضوع، لازم است تا حد امکان در این مورد محتاط و محافظه کار باشید و هرگز ریسک نکنید.
 • راه حل

  ممکن است بتوان با ارائه مدارک محکم، عدم ارتباط اکانت پی پال به ایران را با تماس مکرر با پی پال ثابت نمود و بدین ترتیب مشکل پیش آمده را رفع نمود. اما معمولاً مشاهده شده است که در صورت بروز این موضوع، احتمال بازگشت اکانت به حالت قبلی و حل کامل مساله بسیار پایین است. این امر خود موید اهمیت پیش گیری از بروز این مساله است.

بدین ترتیب می بینیم که کار کردن با اکانت پی پال از داخل ایران کاری بسیار حساس و گاهی خطرناک محسوب می شود. بسیاری از افراد به همین دلیل تصمیم می گیرند با پرداخت کارمزد به شرکت هایی مثل TehranPayment.com از آن ها بخواهند که کار پرداخت پی پال یا دریافت پی پال را برایشان انجام دهند.
افراد اندکی نیز تصمیم می گیرند که با قبول ریسک های زیاد، زحمت و زیان گاه تا چند هزار دلاری آموختن چکونگی کار با پی پال را به جان بخرند تا خودشان نیازهای پی پالی که برایشان پیش می آید را پاسخگو باشند. این موقعیت آدم را به یاد مثل معروف ایرانی می اندازد که "هر که را طاووس خواهد، جور هندوستان کشد".

علی 1396/10/30 22:46
با سلام ایا پرداخت با اکانت هکی پیپال پیامد خاصی دارد؟ دوست من میخواهد اینکار را انجام دهد ایا پای پلیس به ایران باز میشود؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام


از سوال شما متشکریم. این کار کاملاً غیرقانونی و همینطور غیر اخلاقی می باشد. این کار می تواند برای شما تبعات زیادی داشته باشد.
مهدی 1396/09/02 20:54
سلام آیا شما شماره حساب پی پال دارید که به من بدید ومن به آن حساب ارز واریز کنیم(از اکانت سایتای کلیکی) باتشکر
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. تهران پرداخت هیچ سرویسی در رابطه با وب سایت های کلیکی ارائه نمی نماید.
داود 1396/07/27 17:42
سلام وقت بخیر اگه ما دریافت و پرداخت پی پال اکانت تهران پیمنت رو بدیم ،چطور میتونم بفهمم که چقدر به حساب من واریز شده و چه زمانی مبلغ اومده که شما برای ما تبدیل به ریال کنید؟؟؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. شما می توانید جهت بررسی این موضوع و سایر موارد مرتبط، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید تا مشاوره لازم را دریافت کنید.
مسعود 1396/07/12 21:55
سلام چرا تهران پیمنت بر خلاف بعضی سایتها که فعالیت مشابه مثل شما در زمینه تبدیل ارز دارند اقدام به افتتاح حساب پی پل نمی کند؟ ممنون
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. دلیل این کار سیاست های خاص تهران پرداخت برای عدم ارائه خدمات نامطمئن می باشد. ما نگرانیم با ارائه این خدمات، زمینه ساز در خطر قرار گرفتن موجودی حساب های پی پال کاربران در آینده باشیم.

با این وجود شما می توانید با دریافت مشاوره تلفنی از ما، راه حل های مناسبی را برای پاسخگویی به نیاز خود در این رابطه را دریافت کنید.
مسعود 1396/06/29 19:52
سلام لطفا پاسخ سوالم را همینجا بنویسید که افراد دیگر هم که همین سوال را دارند همینجا جواب را بگیرند. اگر من از یک دوست یا آشنا خارج از کشور بخواهم یک حساب PayPal باز کند تا بتوانم درآمد ارزی داشته باشم. خوب معلوم است آن حساب با اسم و نام فامیل و مشخصات آن فرد افتتاح می شود. از طرفی سایتی که من می خواهم با آن کار و کسب درآمد کنم مشخصات من را می خواهد که با مشخصات دوست خارج نشین من متفاوت است و این موضوع و اختلاف مشخصات سایت مورد نظری را که می خواهم برایش کار کنم را به شک نمی اندازد و مشکل ساز نمی شود؟ برای من مهم است که مشخصات واقعی خودم با سایتی که می خواهم با آن کار کنم در سایت درج شود و نمی توانم مشخصات دوستم که می خواهد یک حساب PayPal در کشوری که زندگی می کند را در پروفایل سایت مورد نظر من درج کنم. تشکر
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. از آنجایی که این کار جزئیات زیادی را بسته به نوع کار شما و نحوه کسب درآمد توسط شما در بر می گیرد ما نمی توانیم به صورت کلی در این رابطه اظهار نظر کنیم زیرا هیچ نسخه کلی برای رفع مواردی از این دست وجود ندارد.

از این رو شما می توانید جهت دریافت مشاوره تلفنی در این رابطه، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
مسعود 1396/06/15 12:06
سلام من می خوام با یک سایت معتبر کار کنم و کسب درآمد داشته باشم. نیاز به یک حساب PayPal وریفای شده (متصل به کارتهای اعتباری بین اللملی) هست تا بشود کار کرد. با " Tehran Payment" تماس گرفتم و گفتن متاسفانه راهی نیست که بشود این حساب را از ایران داشت و ظاهرا کسانی که خارج از ایران این حساب را به نام خودشان باز کرده اند یا از دوستان و آشنایان به نام آنها باز شده و در ایران ساکن هستند می توانند پرداختها را انجام دهند و کار کنند. پس من که امکان سفر به خارج از کشور را ندارم و متاسفانه آشنا نزدیک یا عضو خانواده ای را ندارم که خارج از کشور باشد و به حساب پی پل ایشان واریز شود چه باید بکنم؟ سایت و شرکت مشابه به " Tehran Payment" ادعا می کند که می تواند حساب پی پل باز می کند. با این حال در توضیحات همین حساب در خود سایت گفته که چون این حسابهای پی پل صد در صد واقعی نیستند (یعنی با کلک و غیر قانونی بخاطر مسائل تحریم) باز شده اند امکان لیمیت (مسدود) شدن آنها بالاست و هیچ مسئولیتی هم شرکت فوق در قبال این حسابها که پول نسبتا گزافی هم می گیرند (500 هزار تومان!) قبول نمی کند. نتیجه اینکه اگر بدشانس باشید حتی نمی توان پول باز کردن این حساب غیر قانونی رو هم از طریق کسب درآمد ارزی بدست آورد و هر لحظه ممکن است حساب توسط شرکت PayPal با سخت گیریها و ریز بینی هایش به باد رفته و حساب با موجودی بسته شود. واقعا نمی دانم چه باید کرد. اگر کارشناس محترم یا کاربران عزیز راه حلی در این باره دارند ممنون می شوم راهنمایی کنند. تشکر
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. لطفاً جهت دریافت مشاوره در این رابطه، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
pooya 1396/04/13 00:09
سلام میخواستم بدونم...زمانی که پول به حساب پی پال ریخته میشه برای برداشت پول باید از حساب ثبت شده استفاده کنیم وبعد اون رو به ریال تبدیل کنیم .... یا .... موجودی رو یک راست به ریال تبدیل کنیم ۲-کار من به گونه ی است که فروش اکانت بازی هست و فقط با گرفتن پول و دادن اطلاعات اکانت همراهه در صورت لیمیت شدن اکانت چه مدارکی باید داد تا از لیمیت شدن خارج بشیم
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. در رابطه با موضوع نقد کردن درآمد ارزی، مسائل پیچیده و گسترده هستند. از این رو خواهشمندیم جهت دریافت مشاوره در این رابطه، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
علی021 1396/03/06 15:16
سلام وقت بخیر،خواستم این جمله رو بدونم>>>نام وب سایت یا موسسه مبدا تامین دلار PayPal >>>اگه پول از طرف دوستان جهت انجام کاری انتقال داده شده باشد چی بنویسیم؟2_ویا اگه قرو قاطی باشه چی مثلا از فلان سایت کسب درآمد کردیم +انتقال دوستان/این مورد آیا الضامیه؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. لطفاً جهت هماهنگی و دریافت مشاوره در این رابطه با شماره تلفن های ما تماس حاصل نمایید.
حسین 1396/02/28 14:25
سلام،شارژکردن حساب وب مانی و دیگرحسابها به چه معناست؟وآیا بایدحتمااین کارانجام شودیاخیر؟ حساب پرفکت مانی هم نیازبه شارژکردن دارد؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. مواردی که گفتید همراه با PayPal و دیگر موارد مشابه، انواع کیف پول ارزی هستند که قابل شارژ می باشند. پس از شارژ این کیف های پول اینترنتی، می توانید از طریق درگاه های آن ها خرید کنید یا برای افراد دیگر جهت دریافت کالا و خدمات پول ارسال نمایید.
ميلاد 1395/11/28 15:20
سلام، ميشه من از اكانت پي پال خودم به اكانت پي پال شما دلار هامو انتقال بدم بعد شما برام به ريال تبديل كنيد ؟ چون ميترسم كه خودم مستقيم وارده عمل بشم بعد درجا مسدود شه اكانتم .
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. بله این امکان وجود دارد. لطفاً جهت بررسی دقیق این موضوع و ارائه مشاوره تلفنی لازم در این رابطه، با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
محسن 1395/05/28 13:10
درود با توجه به اینکه خریداران خدمات نرم افزاری من در کشور های متفاوتی هستند که افراد ناشناس محسوب میشوند.میخواستم در باره ریفاند کردن مبلغ ، توضیح مختصری بفرمایید.چون تنها نکته ای بود که متوجه نشدم. و آیا ریفاند کردن میتواند بطور کامل ضعف در شناخت افراد را جبران کند؟!!با سپاس فراوان از اطلاعات و خدمات خوبتون.
پاسخ تهران پرداخت
با سلام و تشکر از سوال شما


سوال شما برای دریافت کنندگان پی پل مطرح است و تا حدودی تخصصی محسوب می شود. همچنین مورد به مورد می تواند متفاوت باشد. از این رو جهت دریافت مشاوره در این رابطه، لطفاً با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.