×
سریع، مطمئن و آگاهانه

خطرات کار با پی پال در ایران و روش های بی اثر کردن آنها

نویسنده : توحید محمدنژاد

پی پال کاربران مقیم ایران را تحریم کرده است. با توجه به این تحریم چه خطراتی برای ایرانیان در هنگام کار با پی پال وجود دارد؟ چطور می توانیم از بسته شدن حساب پی پال خود با توجه به این تحریم جلوگیری نماییم؟ اگر پی پال بفهمد که از ایران به حساب کاربری خود وصل می شویم، چه اتفاقی برای اکانت پی پال ما رخ می دهد؟ چطور می توان پیامدهای چنین اشتباهی را جبران کرد؟

بر اساس یکی از قدیمی ترین تحریم های آمریکا بر علیه کشورمان ایران، شرکت های پرداختی و مالی بین المللی نظیر پی پال، ویزا و مستر نیز اقدام به تحریم ارائه خدمات در داخل ایران نموده اند. این تحریم شامل هر گونه تراکنش مالی در داخل مرزهای کشور توسط ایرانیان و غیر ایرانیان می شود. بدین ترتیب حتی یک شهروند کشوری خارجی نمی تواند در داخل ایران از خدمات این شرکت ها استفاده نماید.
در این میان شرکت پی پال از این نظر یکی از سخت گیرترین ها محسوب می شود و بر روی هر تراکنشی که به هر نحوی به ایران مرتبط باشد، بسیار حساس است و در صورتی که پی پال متوجه ارتباط یک حساب کاربری یا یک تراکنش با ایران شود، بلافاصله نسبت به محدود کردن و توقف حساب کاربری و تراکنش مربوطه اقدام می نماید. در نتیجه این امر، در سال های اخیر بسیاری از حساب های کاربری ایرانیان و غیر ایرانیان محدود یا مسدود شده اند و موجودی این حسابها نیز توسط پی پال ضبط شده است.

با وجود این شرایط به عنوان یک ایرانی که در داخل کشور زندگی می کند، ایجاد اکانت پی پال (PayPal Account)، وریفای کردن آن (PayPal Account Verification)، پرداخت پول و همچنین دریافت پول با استفاده از اکانت پی پال با خطرات و دردسر های زیادی همراه است و بسیاری از کسانی که تلاش کرده اند از داخل ایران با اکانت پی پال خود کار کنند، شاهد لیمیت شدن، یا بلاک شدن اکانت خود بوده اند که هر یک موجب وارد آمدن ضرر و زیان و پیامدهای منفی زیادی برای این افراد شده است.
دلیل اصلی بروز تمامی این موارد، عدم تسلط و آشنایی افرادی است که می خواهند از داخل کشور از خدمات شرکت پی پال استفاده نمایند. دلیل دیگر بروز اینگونه مشکلات، ناآگاهی افراد از کنترل ها و محدودیت هایی است که پی پال برای کار با اکانت های پی پال تعیین نموده است.
در ادامه این مقاله مهم ترین خطراتی که در هنگام استفاده از پی پال لازم است به آن ها به دقت توجه کنید و پیامدها، روش های پیش گیری و راه رفع این پیامد ها را مرور می کنیم:

ورود یا قرار داشتن در سایت PayPal با IP کشور ایران

 • در چه زمانی اتفاق می افتد؟

  این مشکل وقتی رخ می دهد که در زمان ورود و قرار داشتن (Log In شدن یا Log In بودن) در اکانت PayPal، با IP ایران باشید. گاهی این مشکل به دلیل قطع شدن لحظه ای سرور رخ می دهد یا وقتی شهروند یا مقیم یک کشور خارجی از روی بی اطلاعی برای اولین بار با آی پی ایران به اکانت پی پال خود وصل می شود.
 • پیامد آن

  در صورت بروز این اشتباه، اکانت پی پال در وضعیت Limited (لیمیت) قرار می گیرد و تقریباً تمامی قابلیت های اکانت پی پال سلب می شود. در این وضعیت امکان ارسال پول، خرید از درگاه و انتقال پول از اکانت پی پال به حساب بانکی متصل به آن جهت برداشت پول وجود ندارد و تنها امکان موجود، دریافت پول است. قابلیتی که در صورت عدم امکان خارج کردن اکانت از این وضعیت، مثل از دست دادن مبلغ دریافت شده می باشد چون هیچ راهی برای استفاده از موجودی اکانت پی پال در این وضعیت وجود ندارد.
 • چگونگی پیش گیری

  عدم ورود به اکانت پی پال با IP کشور ایران و حصول اطمینان از عدم تغییر IP در هنگاه کار با پی پال و Log In بودن در اکانت پی پل.
 • راه حل

  ارائه مستنداتی مثل قبض برق یا تلفن و مدارک رسمی شخص یا شرکت که ثابت کند، شما به عنوان صاحب حساب پی پال در ایران حضور ندارید و در کشور دیگری فعالیت می کنید. از آنجا که معمولاً ایرانی ها با اطلاعات غیر واقعی اقدام به ایجاد اکانت پی پال می نمایند، معمولاً در این مرحله دچار مشکل می شوند.

دریافت مبلغ از منبعی ناشناس یا نامطمئن

 • در چه زمانی اتفاق می افتد؟

  زمانی که شما پولی را از منبعی نامعتبر دریافت کنید، ممکن است با پیامدهایی روبرو شوید. اعتبار برای یک منبع دریافت پول به این معناست که آن پول از چه طریقی به دست آمده است و بابت ارائه چه کالا یا خدماتی دریافت شده است. این که کل این فرآیند خرید و فروش (تراکنش مالی) کاملاً مطابق قوانین بین المللی باشد و ناقض تحریم ها نباشد اصلی مهم برای پی پال محسوب می شود و در این راستا پی پال به صورت دوره ای و به صورت تصادفی از کل تراکنش های انجام شده در دنیا، نمونه هایی را انتخاب می کند و از دو طرف تراکنش مالی می خواهد تا جهت اثبات قانونی بودن و ناقض تحریم نبودن آن تراکنش مدارک لازم را ارائه نمایند. همین کنترل های دوره ای و تصادفی باعث می شود که دریافت پول از منابع نامشخص یا نامعتبر در پی پال دارای ریسک بسیار بالایی باشد.
 • پیامد آن

  پی پال ممکن است در صورت بروز این مساله، آن تراکنش خاص را در وضعیت Pending Verification یا On Hold قرار دهد و پس از انجام مجموعه بررسی هایی، آن تراکنش را Completed نماید.
  همچنین ممکن است پس از بررسی تراکنش، اکانت در وضعیت Limited قرار گیرد.
 • چگونگی پیش گیری

  هرگز از اکانت های ناشناسی که نمی دانید درآمد خود را از چه طریقی به دست آورده اند و یا به آن ها اطمینان کامل ندارید، مبلغی را دریافت نکنید.
  در صورت دریافت مبلغی از فردی که او را نمی شناسید، بلافاصله آن مبلغ را ریفاند کنید. در واقع شما مسئول دریافت مبالغ در پی پال هستید و لازم است برای دریافت هر مبلغی دلیل آن برای پی پال قابل نشان دادن و اثبات باشد.
 • راه حل

  در صورت بروز این مشکل لازم است مستنداتی ارائه نمایید که نشان دهنده ارائه کالا یا خدمات قانونی در مقابل دریافت پول از طرف مقابل باشد. به عنوان مثال ارائه یک Invoice که بر اساس آن شما 10 مورد لایسنس نرم افزاری به طرف مقابل با نام یک شرکت ثبت شده پرداخت کرده اید، پی پال را از اعتبار مبلغ دریافت شده مطمئن می نماید و در بدترین شرایط مبلغ ریفاند می شود و برای اکانت پی پال مشکلی پیش نمی آید.

پرداخت مبالغ بزرگتر از حد و حدود اکانت پی پال

 • در چه زمانی اتفاق می افتد؟

  زمانی که شما مبلغی را دریافت یا پرداخت کنید که از آستانه تعریف شده توسط پی پال برای اکانت شما بیشتر باشد. این آستانه تعریف شده توسط پی پال با توجه به نوع اکانت (Personal ،Premier یا Business)، مدت زمان ایجاد اکانت پی پال و میزان مبالغ دریافت شده و پرداخت شده تاکنون و دیگر مولفه ها که بر روی آن ها اتفاق نظر وجود ندارد، تعیین می شود و بر شما به عنوان کاربر پوشیده و نامشخص است. مثلاً یک اکانت از نوع Personal را در نظر بگیرید که در اولین روز ایجاد و Verify شدن آن، یک مبلغ 1,000 دلاری به آن ارسال شود. این تراکنش از نظر پی پال مشکوک و نیازمند به بررسی محسوب می شود.
 • پیامد آن

  تراکنش انجام شده توسط پی پال حداقل به مدت 24 ساعت در وضعیت On Hold قرار می گیرد و پی پال از شما به عنوان صاحب اکانت درخواست ارائه مدارک مرتبط با تراکنش مربوطه را می نماید. در صورت رفع نشدن مشکل پیش آمده، ممکن است اکانت پی پال لیمیت شود.
 • چگونگی پیش گیری

  در ابتدای ایجاد اکانت پی پال با توجه به شرایط و ویژگی های آن، با احتیاط و مبالغ کمتر را دریافت و پرداخت نمایید تا به مرور زمان اعتبار اکانت پی پال شما افزایش یابد و با به دست آوردن اعتبار بیشتر، برای دریافت و پرداخت مبالغ بزرگتر آماده شود.
 • راه حل

  ارائه اطلاعات و مدارک مربوط به تراکنش انجام شده مثل این که این مبلغ برای دریافت چه کالا یا خدماتی پرداخت یا دریافت شده است و همچنین Invoice مرتبط با کالا یا خدمات ارائه شده.

وجود هر گونه اطلاعات مرتبط با کشور ایران در فرآیند پرداخت

 • در چه زمانی اتفاق می افتد؟

  وقتی که یک پرداخت به هر نوعی به ایران مرتبط شود. به عنوان مثال Shipping Address (آدرس تحویل کالا) مربوط به کشور ایران باشد یا نام یک دانشگاه ایرانی مشهور (مثلا دانشگاه تهران) در اینویس آمده باشد، پرداخت به ایران مرتبط می شود و برای اکانت پیامدهای منفی را ایجاد می کند.
 • پیامد آن

  پیامدهای چنین مساله ای می تواند از On Hold شدن اکانت توسط پی پال و درخواست مدارک تا Limited شدن PayPal Account متفاوت باشد. در واقع در صورت اثبات برای پی پال که این اکانت به کشور ایران ارتباط دارد، این یکی از بدترین و پر هزینه ترین اتفاقاتی است که می تواند برای یک اکانت پی پال رخ دهد و پیامد نهایی آن می تواند از دست رفتن اکانت پی پال و بالانس موجود در آن باشد.
 • چگونگی پیش گیری

  پیش از انجام هر پرداخت هر گونه ردی که آن پرداخت را به نوعی به ایران مرتبط می کند از بین ببرید. با توجه به اهمیت این موضوع، لازم است تا حد امکان در این مورد محتاط و محافظه کار باشید و هرگز ریسک نکنید.
 • راه حل

  ممکن است بتوان با ارائه مدارک محکم، عدم ارتباط اکانت پی پال به ایران را با تماس مکرر با پی پال ثابت نمود و بدین ترتیب مشکل پیش آمده را رفع نمود. اما معمولاً مشاهده شده است که در صورت بروز این موضوع، احتمال بازگشت اکانت به حالت قبلی و حل کامل مساله بسیار پایین است. این امر خود موید اهمیت پیش گیری از بروز این مساله است.

بدین ترتیب می بینیم که کار کردن با اکانت پی پال از داخل ایران کاری بسیار حساس و گاهی خطرناک محسوب می شود. بسیاری از افراد به همین دلیل تصمیم می گیرند با پرداخت کارمزد به شرکت هایی مثل TehranPayment.com از آن ها بخواهند که کار پرداخت پی پال یا دریافت پی پال را برایشان انجام دهند.
افراد اندکی نیز تصمیم می گیرند که با قبول ریسک های زیاد، زحمت و زیان گاه تا چند هزار دلاری آموختن چکونگی کار با پی پال را به جان بخرند تا خودشان نیازهای پی پالی که برایشان پیش می آید را پاسخگو باشند. این موقعیت آدم را به یاد مثل معروف ایرانی می اندازد که "هر که را طاووس خواهد، جور هندوستان کشد".

دانش 1398/07/25 21:30
سلام خسته نباشيد ميخواستم بدونم براي مبلغ زير ٥٠٠ دلار نياز به وريفاي كردن حساب بيبال هست؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال متشکریم.


برای انجام تراکنش و استفاده از حساب پی‌پال، اکانت پی‌پال شما نیاز به وریفای شدن دارد.
محمد 1398/07/18 19:32
سلام خسته نباشید یکی از سایت های خارجی در قبال transcription فیلم ها پولی رو ماهانه واریز میکنه، البته از طریق پی پال. من چطور میتونم این ارتباط رو برقرار کنم. راستی نگفتن اینکه من از ایران هستم چه به سایت مورد نظر و پی پال (از طریقIp)، مشکله قانونی ایجاد نمیکنه؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در صورتی که روش پرداخت شما پی پال باشد و از IP ایران استفاده نمایید، امکان ایجاد مشکل در پرداخت شما وجود دارد. شما می‌توانید جهت دریافت راهنمایی در این زمینه با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.
علی 1398/06/17 16:33
با سلام و عرض ادب؛ بنده معمار هستم و میخوام با سایت های خارجی کار کنم ولی مشکل دریافت پول دارم چون حساب paypal میخواد, اگر اکانت دوستم (در آمریکا زندگی میکنه) رو به عنوان اکانت مقصد بدم برای دریافت پولم؛ آیا برای حساب paypal اون مشکلی پیش میاد یا نه؟ یعنی پول به حساب paypal دوستم بره من بعدا از طریق صرافی ازش معادل پولم رو در ایران دریافت کنم. ممنون میشم اگر توضیح بدین. نیاز مبرم دارم.
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در صورتی که اکانت پی پال مورد نظر در خارج از کشور ساخته شده و وریفای شده باشد و پول هم از خارج از کشور واریز شود، مشکل خاصی جهت دریافت دلار نخواهد بود،
شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در این زمینه با تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.
احمد 1398/06/14 11:51
با سلام و عرض ادب بنده یه داداش دارم که یکسالی هست که آلمانه ... به چه روشی میتونه اونجا دلار پرفکت مانی یا وبمانی یا دلار پاییر یا .... خرید کنه؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

امکان استفاده از خدمات پرفکت مانی و پی پل با مراجعه به سایت‌های این خدمات در آلمان وجود دارد و مشکلی برای استفاده از آن وجود نخواهد داشت.
ادریس 1398/05/30 23:35
سلام من برای شارژ دامنه سایتم نیاز به حساب پی پال دارم.ایا با حساب وریفا نشده می شه خرید کرد مبلغش هم حدود50 دلار است.ایا حتما باید حساب وریفا بشه؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در صورتی که حساب شما وریفای نشده باشد، امکان بلوکه شدن پول شما بسیار زیاد است؛ به همین دلیل پرداخت با حساب پی پال وریفای نشده را به شما توصیه نمی‌کنیم.
نورا 1398/05/26 03:53
سلام من یک سؤال دارم ،اینکه اگه نه اکانت دریافت کننده ونه پرداخت کننده هیچکدام مربوط به ایران نباشه ولی فقط در قسمت توضیحات ،اسمی از ایران ذکر شده باشه ،مثلا کلمه ایران توش باشه باز هم ممکنه تو حالت پندینگ بمونه، یا اینکه نوت مهم نیست؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

بله، هرگونه اطلاعات ایران موجب ایجاد مشکل در پرداخت شما خواهد شد.
رضا 1398/05/18 04:41
با عرض سلام و خسته نباشید هفته گذشته من یک ارسال پول داشتم از پی پال ولی پی پال م پول نداشت و از حساب بانکی خواستن کم کنن که اونم موجودی ش کافی نبود بعد از حساب دوستم به پی پال م پول واریز کردم و بدهی پرداخت شد بعد ۴ روز دوباره پی پالار حساب بانکی من پول برداشت کرده یعنی من ۲ بار پول دادم آیا پولم بر می گرده
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

شما می‌توانید با سایت مقصد مکاتبه نمایید و رسیدهای کسر از حساب را برای آن‌ها ارسال کنید تا مشکل شما توسط آن‌ها بررسی شود.
علیرضا 1398/05/02 13:25
سلام وقت خوش اگه من با حساب بانکی یکی دیگه (مثلاً شخص آشنا) اکانت paypal بسازم اگه برای پی‌پال من پول واریز کنن پول می‌ره تو حساب صاحب کارت یا تو اکانت من می‌مونه
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در مورد نقل و انتقال وجه در حساب پی پال توصیه می‌شود با اکانت وریفای نشده تراکنشی انجام نشود. در مورد تبدیل موجودی ارزی داخل اکانت پی پال به ریال نیز میتوانید با تلفن‌های ما تماس بگیرید تا اطلاعات مورد نیاز در اختیار شما قرار داده شود.
علی 1398/04/21 01:08
سلام و درود. ببخشی سه تا سوال 1) ایا با پی پال وری فای نشده میشود پول انتقال داد یا پول دریافت کرد؟ 2) چگونه پی پال خودم رو شارژ کنم؟ چون نیاز به کریدیت کارت یا مستر کارت دارم. 3) کلا بخوام یه کارت دائمی بین المللی برای همه جا داشته باشم پیشنهاد شما چیست؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

1. امکان انجام این کار به طور کل وجود دارد؛ ولی به دلیل آن که احتمال بلوکه شدن پول بسیار زیاد است، این کار توصیه نمی‌شود.

2. شما می‌توانید برای شارژ حساب پی پال خود مسترکارت خریداری نمایید و یا با مراجعه به منوی "ثبت سفارش"، زیر منوی "Paypal"، در صفحه "ثبت سفارش پرداخت با پی پال( PayPal )" برای شارژ پی پال ثبت سفارش نمایید.

لطفا توجه نمایید که باید در فرم ثبت سفارش انتهای این صفحه، نوع سفارش را "شارژ حساب پی پال" انتخاب کنید.

3. مسترکارت‌های ارائه شده توسط تهران پرداخت از نوع گیقت و دارای تاریخ انقضا می‌باشند؛ بنابراین ما در این زمینه خدماتی ارائه نمی‌دهیم.
علی 1398/04/16 00:46
سلام من میخواستم برای کسب درامد از یوتیوب از حساب پی پال استفاده کنم و اگر پولی به دست اوردم میتوانم ان را برداشت کنم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

بله، نقد کردن درآمد ارزی از طریق پی پال با شرایط خاصی توسط ما انجام می‌پذیرد. برای دریافت اطلاعات بیش‌تر در این زمینه می‌توانید با تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.
امیر 1398/04/15 19:00
ببخشید یادم رفت یه سوال دیگه کنم . میتونم با شماره مجازی اکانتم رو ویرفای کنم بعد وقتی پول رو از fiverr واریز کردم بلافاصله واریز کنم به perfect money ؟ اون طور که میدونم اون گیر نمیده و میشه باهاش کار کرد
پاسخ تهران پرداخت
شما باید fiverr را جهت این که آیا با perfect money کار می‌کند، بررسی نمایید و سپس پرفکت مانی خود را نقد کنید. لازم به ذکر است که نقد کردن پرفکت مانی جزو خدمات تهران پرداخت نمی‌باشد.
امیر 1398/04/15 18:59
سلام . ببخشید بنده تو fiverr کار میکنم . به چند روش بالاخره موفق شدم تو سایت فعالیت کنم اما الان درامدم رو میخوام تبدیل به ریال کنم. و تنها راهش هم همین پی پال هست چطور باید این کارو کنم؟؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه صفحه "نقد کردن دلار پی پال"، واقع در منوی "ثبت سفارش"، بخش "Paypal" را مطالعه نمایید و همینطور می‌توانید با تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.
عدنان 1398/03/30 17:56
بخشيد يعني ميتونم از خارج ايران برام پول واریز کنند در حساب پی پال
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

بله، امکان انجام آن وجود دارد؛ ولی این کار ملزم به رعایت شرایط خاصی می‌باشد. مانند حفظ IP غیر ایرانی و ثبت آدرس معتبر در خارج از کشور و ...
samar 1398/03/21 19:33
من اخیرا اقدام به دریافت 500$ کرد ام. و الان در ترکیه هستم.آنطور که اطلاع دارم ترکیه هم مانند ایران از سوی پی پال [...] است. من چطور میتوانم این مبلغ را هرچه زودتر دربافت کنم؟؟!!
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

شما می‌توانید از اکانت پی پال یکی از آشنایان یا روش‌های دیگر انتقال پول مانند ارزهای دیجیتال، وبمانی و یا درگاه‌های مخصوص به انتقال وجه آنلاین استفاده نمایید.
مهدی 1398/03/18 18:00
ضمن عرض سلام و خسته نباشید، توی بعضی سایتها خوندم که نباید پی پال رو از کشورهایی مانند آمریکا ، کانادا یا انگلیس باز کرد، ایا دلیل خاص داره؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

ما قادر نیستیم در این رابطه اظهار نظر کنیم و در این زمینه به شما کمک کنیم.
محسن 1398/03/13 00:45
سلام. من میخواستم برای خرید از سایت envato اقدام کنم. اینطور که شنیدم این سایت به شدت روی IP هایی که از آن خرید میکنند نظارت میکند و اگر اکانتی از IPهای مختلف اقدام به خرید نماید آنرا مسدود میکند. از طرفی عدم امکان پرداخت به تعداد زیاد با یک اکانت پی پال و بلاک کردن اکانت شما در سایت envato به دلیل استفاده مجدد از یک اکانت پی پال هست. چه توصیه ای دارید ؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در صورتی که خود شما (یا آشنایان شما) اکانت پی پال داشته باشید، می‌توانید سفارش خود را برای این سایت انجام دهید و مشکلی برای پرداخت وجود نخواهد داشت.
فراد 1398/03/04 17:05
سلام.برای خرید از پلی استور که کمی شارژ بالانس جیمیل نیاز دارد شما چه خدمات ی دارید و کمکی میتونی بکنید؟؟سپاس راستی چرا انقدر طول میکشه پیام فرستادن وایتون!!وای بحال جواب گرفتن٬تا اونموقع مشکلمون حل شده که.بازم ممنون از تامل و خدماتتون
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

ما در این زمینه خدماتی نداریم و نمی‌توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.

پاسخ دهی به نظرات هر روز در ساعات کاری شرکت به شما مشتریان گرامی انجام می‌شود.
فرهاد فریادی 1398/03/04 16:58
سلام و خسته نباشید،من میخام خریدی از داخل بازی،این اپ پورچیسی که فکرکنم تنها راهش پلی استور گوگل هست انجام بدهم.چطور میتونیم حلش کنیم؟؟ممنون
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

ما در این زمینه خدماتی ارائه نمی‌دهیم و نمی‌توانیم به شما کمک کنیم.
Soren 1398/02/27 23:49
با سلام.... من در یک سایت چت خارجی برای صحبت کردن نیازمند افزایش اعتبار خودم هستم.....می خواستم بدونم باید کارت پی پال داشته باشم؟و اینکه چگونه باید این عملیات را انجام دهم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

پرداخت با کارت و پرداخت با پی پال دو روش جداگانه هستند.

شما می‌توانید ابتدا از روش پرداخت خود مطمئن شوید و سپس برای دریافت توضیحات در این زمینه با تلفن‌های ما تماس بگیرید.
جعفر 1398/02/15 23:56
سلام دوست عزیز، بعضی از فروشندگان خارج از کشور، هنگامی که می خواهید از طریق پی پال از آن ها خرید کنید، اصرار می کنند که بر روی گزینه ارسال به دوستان و خانواده هنگام پرداخت کلیک کنید، آیا در این گزینه هنگام دریافت کالای تقلبی امکان بازگشت پول وجود دارد؟ باتشکر.
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

متاسفانه ما امکان انجام این نوع پرداخت را نداریم و در نتیجه نمی‌توانیم در این مورد راهنمایی دقیقی انجام دهیم.
مدیریت 1398/02/12 12:14
با سلام من یه سایت فروش تورهای ایران گردی دارم، درصورتی که درگاه پی پال روی وب سایت قرار بگیرد و چون مشخص هست که اجرای تورها در ایران هست، پی پال متوجه میشه که تراکنش ها مربوط به ایران هست و اکانت مسدود میشه. این موضوع درست هستش؟ تشکر
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

بله، این موضوع صحت دارد و به دلیل [...] ایران توسط پی پال، این کار امکان‌پذیر نیست.
علی 1398/01/29 05:12
سلام میخواستم بدونم اگه تو اکانت پی پالم پاسپورت خودم (ایرانی) رو با آدرس و دبیت کارت آمریکا بزنم قابلیت انتقال پول فعال میشه یا کلا اکانتم لیمیت میشه؟ یه مبلغی توی پی پالم هست میخوام برداشت کنم نمیشه انتقال داد متاسفانه کارتی که دارم قابلیت دریافت نداره، لطفاً راهنمایی بفرمایید🙏
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

بله با انجام این کار، اکانت شما لیمیت خواهد شد.
محمد 1398/01/24 12:37
این مطلب و چند مطلب دیگر را گذاشته ایید که با استناد به پارگراف آخر خودمون حساب پی پال باز نکنیم و از حساب پی پال شما استفاده کنیم/ بعد که تماس میگیرم حرفهاتون ۱۸۰ درجه تفاوت داره و میفرمایید که اگر حساب پی پال فردی نداشته باشید ما هیچ کاری نمیتونیم براتون بکنیم/ این وسط یک ساعتی وقت ما گرفته شد. حداقل مطالبتون را اصلا کنید. https://www.tehranpayment.com/wiki/PayPal/how-to-cash-paypal-dollar در این لینک اسم سایت فریلنسر را ذکر کرده ایید ولی در تماس تلفنی میفرمایید که اصلا با این سایت کار نمی کنید. چقدر مغایرت؟؟؟؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از نارضایتی شما متاسفیم.

شما تنها برای پرداخت با پی پال می‌توانید از اکانت پی پال ما استفاده کنید و این موضوع برای نقد کردن دلار پی پال صدق نمی‌کند. در همین راستا، صفحه "نقد کردن دلار پی پال" فعلا غیرفعال شده و اطلاع رسانی در مورد توقف این خدمات در صفحه ثبت سفارش مربوطه صورت گرفته است.

لینکی که شما در پیام خود قرار داده‌اید، در قسمت مقالات می‌باشد. اطلاعات این مقالات، عمومی هستند و ما مجبور هستیم بسته به نوع سفارش، محدودیت‌ها و مشکلاتی که در هر زمان برای پرداخت ایجاد می‌شوند، ارائه خدمات را انجام دهیم.
امیر 1398/01/17 21:21
سلام. وقتتون بخیر من قصد دارم یه دوره آموزشی از یه سایت خارجی بخرم ولی برام چندتا سوال پیش اومده ممنون میشم راهنمایی بفرمایین: ۱- پرداخت از دو طریق PayPal و stripe credit card امکان پذیر هست من میخواستم یه توضیحی در مورد هر دو راه ممکن بفرمایین اصلا اینکه از داخل ایران این امرممکنه؟ ۲- این سایت یه ویژگی مقرر کرده برای کاربران ایرانی ۵۲٪ تخفیف قائل میشه چون خودکار IP ایران رو تشخیص میده. حال امکان تراکنش مالی برای دریافت تخفیف با این ویژگی وجود داره؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

1. در مورد پرداخت کارت و پرداخت با پی پال، مقالاتی در سایت و وبلاگ ما وجود دارند. شما می‌توانید این اطلاعات را مطالعه فرمایید و در صورت بروز هرگونه سوال با پشتیبانی ما تماس بگیرید.

2. شما ابتدا باید سفارش خود را در صفحه مربوطه در سایت ما ثبت نمایید تا ما پس از بررسی شرایط آن به شما پاسخ دهیم.
فرامرز 1398/01/15 22:12
من پي پالم محدود شده و هيچ كاري نميتونم بكنم بايد چي كار كنم. البته من مقيم اروپا هستم و ايران نيستم.
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

شرکت ما در این زمینه خدماتی ارائه نمی‌کند ولی در صورتی که قصد دارید لیمیت شدن اکانت پی پال خود را برطرف کنید، باید درخواستی مبنی بر رفع لیمیت اکانت خود را به همراه مدارک هویتی مورد نیاز به آدرس ایمیل پشتیبانی پی پال ارسال نمایید.
مرتضی 1398/01/13 19:23
سلام من در اتریش زندگی میکنم و با حساب پی پالم خرید و فروش بیت کوین میکردم که بعد از یک تراکنش مشکوک پی پال به طور کل حسابم رو بست. ایا امکان باز کردن حساب دیگری در پی پال هست؟ حساب من هیچ گونه کارت و حساب بانکی بهش الصاق نشده بود
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

متاسفانه ما خدماتی در این زمینه نداریم و نمی‌توانیم در این باره به شما مشاوره دهیم.
Klaus 1398/01/04 02:16
ببخشید از این اکانت ها میشه برای توییچ استفاده کرد . به این صورت که دونیت هایی که موقع استریم دریافت میکنی به حساب شما واریز بشود . و اینکه میشه این پول رو به حساب بانکی در یکی از بانک های داخلی انتقال داد ؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

با ایجاد اکانت پی پال می‌توانید دونیت‌هایی که هنگام استریم دریافت می‌کنید را به حساب پی پال خود واریز کنید؛ ولی امکان این که موجودی پی پال به حساب بانکی داخلی انتقال داده شود وجود ندارد.
با این حال شما می‌توانید تحت شرایط خاصی موجودی پی پال خود را در ایران نقد کنید. برای اطلاع از جزئیات این کار می‌توانید با پشتیبانی ما تماس بگیرید.
Aref 1397/12/27 07:30
سلام ببخشید میخواستم بدونم چطور میتونم گیفت کارت امازون رو به پول خودمان تبدیل کنم راهی هست ؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

برای این کار شما باید گیفت کارت خود را به فروشنده‌‌‌های موجود بفروشید. اما متاسفانه در حال حاضر این کار توسط شرکت ما انجام نمی‌شود.
حسین 1397/12/25 17:41
داشتم جواب هایی که به کامنت ها دادید رو میخوندم . تقریباً در همه جواب ها یا معذورید ، یا انجام نمیدید یا خدماتی در زمینه مورد نظر ارائه نمیدید و نخواهید داد و ...! یعنی تقریباً هیچ خدمات خاصی انجام نمیدید و کار شاقی از دستتون بر نمیاد. پس پیشنهاد من اینه که دست از این همه ادعا بردارید و در سایت رو تخته کنید.
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از انتقاد شما متشکریم.

به دلیل محدودیت‌ها و [...]‌های بسیاری که در حوزه کاری ما وجود دارد، امکان ارائه بسیاری از سرویس‌ها را نداریم و در این زمینه کاری از دست ما ساخته نیست. امیدواریم که به خاطر این موضوع ما را ببخشید و در تجربه‌های بعدی بتوانیم رضایت شما را کسب کنیم.
amir 1397/12/05 15:16
سلام آیا خدمات شما شامل خربد از سایت های خرید قالب وپروژه از سایت معروف تم فرست(themeforest) هم میشه؟ ممنون
پاسخ تهران پرداخت
سلام
متاسفانه به دلیل محدودیت های ایجاد شده توسط سایت themeforest از پرداخت در این سایت معذوریم.