×
سریع، مطمئن و آگاهانه

چه تفاوتی میان پی پال و ویزاکارت/مسترکارت وجود دارد؟

نویسنده : فرهاد اسدی

به طور کلی مقایسه بین این دو روش پرداخت آنلاین (یعنی کارت‌های اعتباری بین‌المللی و Paypal) را از دو منظر می‌توان انجام داد: نخست مقایسه میان امکانات متفاوتی است که این دو روش در اختیار ما قرار می‌دهند و دوم مقایسه میان مشکلات، خطرات و موانعی است که برای ما ایرانیان به طور خاص به همراه دارد زیرا با توجه به اینکه ما تحت تاثیر تحریم های ایالات متحده قرار داریم با محدودیت‌هایی جهت استفاده از خدمات این شرکت‌های آمریکایی نیز روبرو هستیم.

در حال حاضر به دلیل گسترش روز افزون دسترسی کاربران به اینترنت پر‌ سرعت، تغییرات بنیادین و بسیار زیادی در تمامی زمینه‌ها رخ داده است. همچنین فرآیند خرید و پرداخت هزینه‌ها یا دریافت پول نیز همراه با این روند در یک دهه گذشته دگرگون شده است، روندی که هر روز بر سرعت آن افزوده می‌شود. با توسعه کسب و کار‌های کوچک اینترنتی و خرده فروشی‌های آنلاین بین المللی، راه‌های سنتی پرداخت دیگر به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای صاحبان کسب و کار باشد. نگاهی گذرا به ابزارها و محصولاتی که تنها در 20 سال اخیر در این زمینه تکامل یافته‌اند، به خوبی نشان می‌دهد که هر روز بیشتر از دیروز نقل و انتقال پول به صورت حواله، Money Order و چک‌های بانکی، جای خود را به ابزارهای نوین با سهولت و سرعت بیشتر به نام پرداخت آنلاین (Online Payment) داده‌اند. روشی که هر روز شکل جدیدی به خود می‌گیرد.

درگاه‌های پرداخت پی‌پال (Paypal)، ویزا (Visa) و مستر‌کارت (MasterCard) با سابقه‌ترین روش‌های پرداخت آنلاین هستند که به دلیل همین سابقه، در حال حاضر فراگیرترین و پراستفاده‌ترین ابزارهای Online Payment در گوشه و کنار دنیا محسوب می‌شوند. از این رو اکثریت قریب به اتفاق وب سایت‌هایی که کالا یا خدمات ارائه می‌کنند، از این درگاه‌ها برای دریافت مبالغ از مشتریان خود، استفاده می‌کنند.
این ابزارها یعنی درگاه‌های مستر، ویزا و پی‌پال، روش‌هایی ایده‌آل برای یک کسب و کار جهت دریافت پول در مقیاس‌های نسبتاً کوچک (زیر 1,000 دلار در هر تراکنش) و به تعداد زیاد در روز هستند. به عنوان مثال وب‌سایتی را در نظر بگیرید که روزانه بیش از 1,000 مورد خرید در آن انجام می‌شود که بالاترین عدد پرداختی توسط مشتریان در یک تراکنش، برابر با 700 دلار بوده است. بدین ترتیب درگاه‌های ویزاکارت، مسترکارت یا پی‌پل به خاطر سرعت و امنیت بالا و سادگی استفاده و از همه مهمتر، گستردگی و فراگیر بودن آن‌ها در بیشتر کشورهای جهان، گزینه‌ای مناسب برای چنین شرکتی است. برای درک مزیت‌های این روش، آن را از نظر سرعت استفاده و سادگی با این روش که هر یک از کاربران برای انجام خرید کالا یا خدمات نیازمند Money Transfer یا ارائه Check باشند مقایسه کنید.
با توجه به اینکه درگاه‌های ویزا (Visa) و مستر (Master) هر دو تقریبا با روشی مشابه عمل می‌کنند، در این مقاله ما آن‌ها را تحت عنوان یک روش و با نام کارت‌های اعتباری بین‌المللی دسته بندی و نام گذاری می‌کنیم و این دو را به عنوان یک مجموعه مشابه با روش پرداخت پی‌پل (Paypal) مقایسه می‌کنیم.
به طور کلی مقایسه بین این دو روش پرداخت آنلاین (یعنی کارت‌های اعتباری بین‌المللی و Paypal) را از دو منظر می‌توان انجام داد: نخست مقایسه میان امکانات متفاوتی است که این دو روش در اختیار ما قرار می‌دهند و دوم مقایسه میان مشکلات، خطرات و موانعی است که برای ما ایرانیان به طور خاص به همراه دارد زیرا با توجه به اینکه ما تحت تاثیر تحریم‌های ایالات متحده قرار داریم با محدودیت‌هایی جهت استفاده از خدمات این شرکت‌های آمریکایی نیز روبرو هستیم، از این رو ابتدا به بررسی امکانات کلی این ابزارها و سپس به بررسی مخاطرات کار با آن‌ها در ایران می‌پردازیم.

تفاوت‌های ساختاری پی‌پال با ویزا/مستر‌کارت

 • فرآیند پرداخت و استفاده از خدمات
  به طور کلی می‌توان گفت مهم‌ترین تفاوت میان این دو سرویس، در فرایندی است که کاربر برای ساخت حساب کاربری و پرداخت در آن‌ها طی می‌کند. برای استفاده از خدمات کارت‌های ویزا/مسترکارت لازم است کاربر یک حساب بانکی داشته باشد تا بانک مورد نظر او، روی آن حساب، کارت نقدی (Debit Card) یا اعتباری (Credit Card) را صادر نماید. پس از صدور کارت اعتباری (Visa/Master Card) برای انجام خرید‌های اینترنتی کافی است کاربر همیشه کارت یا اطلاعات آن را به همراه داشته باشد و در درگاه‌های پرداخت آنلاین از آن اطلاعات استفاده نماید. این فرآیند درست مشابه خرید اینترنتی در ایران با کارت‌های عضو شتاب است.
  اما برای استفاده از خدمات پی‌پال لازم است کاربر ابتدا یک حساب کاربری در وب سایت پی‌پال یعنی Paypal.com ایجاد و سپس حساب بانکی یا کارت اعتباری خود را به آن اکانت پی‌پل متصل کند. البته در مراحل بعدی پی پال به مرور اطلاعات بیشتری را از کاربر دریافت می‌نماید و از او درخواست مدارک مختلفی می‌کند تا کاربر بتواند از امکانات حساب پی پال خود استفاده نماید.
  بنابراین شاید این طور بتوان گفت که با توجه به اینکه صدور کارت در زمان افتتاح حساب در بانک مقدور است، فرایند دریافت کارت اعتباری نسبت به پی‌پال سنتی‌تر و شاید برای یک شهروند در کشورهایی مثل آلمان، استرالیا، مالزی و امارات متحده عربی آسان‌تر باشد. در مقابل پی‌پال به نسبت سرویسی مدرن‌تر محسوب می‌شود که کاربر برای استفاده از آن می‌بایست از حداقل دانش استفاده از اینترنت و ابزارهایی نظیر آدرس ایمیل برخوردار باشد.
 • درگاه پرداخت آنلاین
  برای صاحبان کسب و کار که برای ارائه خدمات خود نیاز به دریافت آنلاین وجه دارند، دریافت درگاه ویزا/مستر‌کارت مراحل اداری و دردسر‌های زیادی دارد، در حالی که این مراحل برای دریافت درگاه پی پال به مراتب ساده‌تر است تا آنجا که امروزه بسیاری از سایت‌های خرده فروشی تنها از درگاه پی پال برای فروش محصولات و خدمات خود استفاده می‌نمایند.
  البته در مورد موسسات و سازمان‌هایی که وجه دریافتی را به صورت یک حساب بانکی رسمی مدیریت می‌کنند (مانند سفارتخانه‌ها در امر مهاجرت یا دانشگاه‌ها) یک استثنا وجود دارد و این سازمان‌ها معمولا تنها از درگاه‌های ویزا/مستر‌کارت برای داد و ستد با مخاطبان خود بهره می‌جویند. شاید به این دلیل که نمی‌خواهند اطلاعات مهم خود را با شرکت پی‌پل به اشتراک بگذارند.
  البته این نکته نیز قابل ذکر است که پی‌پال امکان استفاده دارندگان مسترکارت و ویزا‌کارت را از درگاه خود فراهم آورده است، به این صورت که در داخل درگاه پی پال با استفاده از اطلاعات ورودی کارت‌ها به صورت آنی یک اکانت پی‌پال برای آن‌ها می‌سازد و با استفاده از اطلاعات مسترکارت یا ویزا‌کارت وارد شده توسط کاربر، کارت مربوطه را به اکانت پی‌پال ایجاد شده وصل می‌نماید و بدین ترتیب مبلغ پرداختی را از ویزا‌کارت یا مستر‌کارت کاربر کسر می‌کند.
  با وجود همه این موارد، همچنان سایت‌هایی که از درگاه ویزا/مسترکارت استفاده می‌کنند، از نظر تعداد، برتری قابل توجهی دارند.
 • ارسال وجه به صورت کارت به کارت
  برای خرده فروشی‌ها، صاحبان کسب و کارهای کوچک و Freelancer‌ها (کسانی که برای خودشان کار می‌کنند) امکان دریافت سریع و مستقیم وجه نظیر کارت به کارت کردن در ایران اهمیت زیادی دارد. این در شرایطی است که در سرویس‌های ویزا/مستر‌کارت چنین امکانی وجود ندارد و وجه تنها درحساب‌های بانکی که کارت روی آنها صادر شده است قابل انتقال می‌باشد. در نتیجه ویزا‌کارت یا مستر‌کارت ابزاری جهت انتقال وجه محسوب نمی‌شوند بلکه تنها برای خرید مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  اما پی‌پال با ارائه سرویسی به نام Send Money این قابلیت را فراهم کرده است که بتوان بین دو اکانت PayPal به راحتی پول جا به جا کرد. بدین ترتیب کسی که قصد دریافت پول دارد اکانت خود را که در واقع ایمیل ادرس اوست به پرداخت کننده اعلام می‌کند و سپس کسی که قصد پرداخت پول دارد در داخل پنل کاربری پی‌پل خود توسط گزینه Send Money و زدن چند دکمه ساده به اکانت پی‌پال شخص پول واریز می‌کند. به عبارت دیگر پی‌پال از ایمیل آدرس به عنوان شماره حساب استفاده می‌کند. در نتیجه پی‌پل هم ابزاری برای خرید و هم روشی برای انتقال پول در اینترنت است.

تفاوت‌های پی‌پال با ویزا/مستر‌کارت برای کاربران ساکن ایران

تا اینجا وجوه تمایز هر کدام از سرویس‌های ویزا/مستر و پی‌پال از دید کلی مورد بررسی قرار گرفت اما از منظری دیگر، با توجه به ارزی بودن وجوه در این سرویس‌ها و شرایط خاصی که برای کاربران ایرانی در استفاده از خدمات ارزی بین المللی وجود دارد می‌توان کاربران و نیازهای پرداختی آن‌ها را به چهار دسته کلی تقسیم بندی کرد و بدین شکل پی‌پال را با ویزا‌کارت یا مستر‌کارت در پاسخگویی به این نیاز‌ها مقایسه کرد:

 1. کاربر خارجی که قصد خرید و پرداخت آنلاین دارد.
 2. کاربر خارجی دریافت کننده وجه
 3. کاربر ایرانی که قصد خرید و پرداخت آنلاین دارد.
 4. کاربر ایرانی دریافت کننده وجه

در ادامه به مزایا و معایب استفاده از هر روش برای هر کاربر می‌پردازیم :

 • کاربر خارجی که قصد خرید و پرداخت آنلاین دارد
  بیشتر وب سایت‌ها امکان استفاده از درگاه ویزا‌کارت و مستر‌کارت را به عنوان روش اصلی و درگاه پی‌پال را به عنوان یکی از روش‌های جایگزین در نظر می‌گیرند. تعدادی از سایت‌ها هم بنا به دلایلی فقط درگاه پی پال را پشتیبانی می‌کنند. برای مثال سایت خرید آنلاین معتبری همچون eBay که مالک PayPal نیز هست، تنها از درگاه پی پال برای واریز وجه هزینه کالاها استفاده می‌کند. اما از آنجا که با استفاده از ویزاکارت یا مستر‌کارت می‌تواند در درگاه پی‌پال نیز پرداخت آنلاین یا همان خرید را انجام داد، می‌توان گفت عملاً داشتن درگاه پی‌پال به معنای پشتیبانی از ویزا‌کارت و مستر‌کارت نیز هست. در مقابل اما سایت‌هایی وجود دارند که فقط درگاه ویزا‌کارت یا مستر‌کارت را دارند و امکان پرداخت با PayPal در این سایت‌ها وجود ندارد. نمونه آن وب سایت دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و سفارتخانه‌ها می‌باشد.
  ویزاکارت یا مسترکارت برای خرید حضوری با استفاده از دستگاه‌های POS نیز استفاده می‌شوند و همچنین با استفاده از Visa Card یا Master Card می‌توان از دستگاه‌های ATM وجه نقد دریافت کرد. در حالیکه پی پال تا چندی پیش چنین امکانی را نداشت و در حال حاضر نیز به صورت محدود در حال کار روی پروژه "PayPal Here" جهت استفاده برای پرداخت‌های حضوری است که به هیچ وجه از نظر گستردگی در فروشگاه‌های دنیا قابل مقایسه با ویزا‌کارت و مستر‌کارت نیست.
  در نتیجه به طور کلی می‌توان گستردگی درگاه‌های ویزا و مستر‌کارت را به مراتب بیشتر از PayPal دانست.
 • کاربر خارجی دریافت کننده وجه
  اگر مبلغ دریافتی کمتر از 10,000 دلار است، یک حساب پی‌پال برای دریافت وجه، گزینه‌ای مناسب است. سرعت و امنیت پی‌پال همراه با کارمزد پایین آن برای مبالغ زیر 1,000 دلار در مقایسه با Money Transfer از طریق بانک که امکان انتقال پول را از هر جای دنیا به هر جای دیگر مقدور می‌کند، آن را به گزینه‌ای منحصر به فرد برای میلیون‌ها کاربر تبدیل کرده است. مزیت دیگر پی‌پال، انعطاف پذیری بیشتری است که PayPal در طراحی سیستم خود از نظر میزان وابستگی خدماتش به یک حساب بانکی در نظر گرفته است. نکته دیگر پی‌پال، شبکه نسبتاً مستقل آن از دولت‌ها و سیستم مالیاتی است که بسته به کشوری که در آن از پی پال استفاده می‌شود، می‌تواند تا حدودی (به خصوص در مقیاس کوچک) راه گریزی برای پرداخت مالیات و کنترل کمتر دولت‌ها بر روی تک تک تراکنش‌ها باشد.
  با توجه به همه این مزایا، پی پال ابزاری کارآمد برای انتقال پول بین مردم دنیا با هزینه و زمان انتقال بسیار کوتاه برای مبالغ نسبتاً پایین است.
 • کاربر ایرانی که قصد خرید و پرداخت آنلاین دارد
  مشکلات یک کاربر ایرانی در استفاده از سرویس‌های پرداخت انلاین بی‌شمار است و به دلیل این مشکلات و محدودیت‌ها، موسسه‌های واسطه‌ای پرداخت ارزی، برای تسهیل این روند دشوار برای کاربران ایجاد شده‌اند. همان‌طور که می‌دانید ایران در استفاده از سرویس‌های ویزا/مسترکارت و پی پال مورد تحریم است و این سرویس‌ها نمی‌توانند به صورت رسمی در ایران خدمات ارائه دهند.
  در مورد پی‌پال، مهم‌ترین مانع را می‌توان عدم امکان افتتاح حساب کاربری یا PayPal Account برای کاربران ایرانی دانست. یعنی کاربران ایرانی در همان ابتدای مسیر پرداخت که همانا داشتن یک حساب کاربری در پی پال است با مشکل روبرو هستند زیرا اجازه استفاده از وب سایت PayPal را با IP کشور ایران ندارند و در صورت شناسایی IP ایران، بلافاصله اکانت پی‌پل محدود (Limit) می‌شود و امکان استفاده از موجودی (Balance) پی‌پال نیز پس از Limit شدن وجود نخواهد داشت.
  ایجاد حساب تنها مانع سر راه نیست، در صورتیکه کاربر حتی با تغییر IP اقدام به ساخت اکانت کند، وقت آن فرا می‌رسد که پی‌پال به تدریج از کاربر مدارک هویتی و اقامتی، اثبات آدرس (Address Proof) و اتصال اکانت به حساب بانکی یا کارت بانکی را درخواست نماید. از آن جا که ارائه این مدارک مثل گذرنامه ایرانی یا فیش تلفن در ایران، بلافاصله منجر به بسته شدن حساب پی‌پال کاربر می‌شود، در این مرحله کاربران ایرانی پی‌پال با مانع بزرگتری روبرو می‌شوند.
  در اینجا پی به اهمیت کارت‌های ویزا/مسترکارت می‌بریم زیرا چنانچه کاربری تنها قصد پرداخت و خرید آنلاین داشته باشد، این امکان را دارا خواهد بود که به راحتی به وسیله انواعی از کارت‌های ویزا/مستر‌کارت که در حال حاضر در کشورمان توسط موسسه‌های مختلف ارائه می‌گردد، تقریبا هر پرداختی را به راحتی انجام دهند، بدون اینکه نگرانی‌های مشابه کار با پی‌پال در میان باشد. در نتیجه می‌توان گفت که عملا استفاده از کارت‌های ویزا/مستر‌کارت برای پرداخت به مراتب مناسب‌تر و راحت‌تر از پی‌پال خواهد بود.
  اگر می‌خواهید بیشتر در رابطه با محدودیت‌ها و مشکلات کار با پی پال در ایران بدانید، می‌توانید مقاله "خطرات کار با پی‌پال و روش‌های بی اثر کردن آن" را مطالعه نمایید.
 • کاربر ایرانی دریافت کننده وجه
  همانطور که در مورد کاربر خارجی دریافت کننده وجه گفته شد، می‌توان گفت برای کاربر ایرانی نیز، بهترین گزینه جهت دریافت وجه Paypal است، چرا که برای انتقال پول در سرویس‌های ویزا/مستر‌کارت، نیاز به اطلاعات حساب بانکی است. اما همه مشکلات و محدودیت‌های ذکر شده برای پی‌پل در اینجا نیز وجود دارد. پس یک راه حل مناسب می‌تواند استفاده از خدمات موسساتی مثل تهران‌پرداخت باشد که دارای حساب‌های پی‌پال می‌باشند. اگر شما نیز از افرادی هستید که می‌خواهید از طریق پی‌پال درآمد ارزی خود را دریافت نموده و دلار پی‌پال را نقد نمایید یا به عبارت بهتر به ریال تبدیل کنید، می‌توانید مقاله "فروش دلار PayPal (نقد کردن درآمد ارزی از طریق پی‌پال)" را مطالعه نمایید.
  شایان ذکر است که از نظر کارمزد، خدماتی که هر کدام از سرویس‌های پی پال و ویزا/مستر‌کارت ارائه می‌دهند، شباهت زیادی به هم دارند. هر چند که این مورد نیز برای کاربر ایرانی با توجه به چگونگی تهیه ویزا‌کارت یا مستر‌کارت و ایجاد PayPal Account برای خود متفاوت است و هر یک از این دو راه حل می‌توانند هزینه‌های متفاوتی برای او داشته باشند.

جمع بندی

ویزا‌کارت/مستر‌کارت و پی پال هر دو روش‌هایی نوین برای پاسخگویی به طیف جدید و رو به گسترش نیازها به خصوص در دنیای اینترنت هستند. اما این دو دارای تفاوت‌های ماهوی و ساختاری و صد البته کاربردی زیادی هستند که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند. از این رو چه به عنوان یک کاربر ایرانی در داخل کشور باشید، چه یک فرد مقیم در کشوری دیگر، باید از تفاوت‌های این دو راه حل و روش پرداخت آگاه باشید تا بتوانید از آن برای رفع نیازهای خود به عنوان یک خریدار یا فروشنده کالاها و خدمات استفاده کنید.
البته با توسعه روزافزون فناوری‌ها، روش‌های جدید پرداخت نیز از راه می‌رسند و شاید در آینده‌ای نه چندان دور، این دو روش پرداخت رقبای قدرتمندی را در مقابل خود شاهد باشند.

جواد 1399/07/01 20:55
با سلام میخواستم بدونم اگر ویزا کارت داشته باشیم میتونیم پی پال به اون حساب واریز کنیم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

فقط در صورت داشتن یک حساب پی پال امکان انتقال پول به یک حساب پی پال دیگر را دارید. در صورتی که فردی حساب پی پال داشته باشد، می‌تواند ویزاکارت یا مستر کارت خود را نیز به اکانت پی پال خود متصل نماید و با پرداخت کارمزد، موجودی کارت را به اکانت پی پال خود انتقال دهد.
farshad 1399/04/14 08:39
سلام یه سوال داشتم من الان مستر کارت کانادا دارم میخوام از ترکیه چیزی خرید کنم اما نمیدونم میشه ارز ها رو عوض کرد یا نه اصلا میشه عرض بین الملل جا به جا کنم با مستر کارتی که تو کانادا ساختم؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

شما با داشتن کارت با هر نوع ارزی، می‌توانید هر نوع ارز دیگری را پرداخت نمایید. البته در این شرایط، کارمزد تا 4 درصد مربوط به تبدیل ارز بین بانکی را نیز باید پرداخت نمایید که به همین میزان عدد بیشتری از کارت شما بابت آن پرداخت کسر خواهد شد.
نیما 1399/02/09 13:41
حساب های Visa card هم مثل Pay Pal قابلیت بن شدن دارن ، اگه بفهمن IP ایرانی هستیم ؟ یا این کارت ها نقل انتقالات مالیش خیلی آسوده تره ..
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

خیر. تا زمانی که جهت مشاهده موجودی و تراکنش‌ها با IP ایران وارد پنل بانکی خود نشوید و فقط با IP ایران پرداخت انجام دهید، مشکلی برای کارت پیش نمی‌آید. برای اطمینان از موفق بودن تراکنش‌ها، لازم است در هنگام پرداخت IP شما ایران نباشد.
سامان 1399/02/04 00:30
سلام ،من همزمان میتوانم از حساب دلار یورو و پوند در یک حساب استفاده کنم
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

به طور کلی امکان انجام این کار وجود دارد؛ اما این موضوع وابسته به بانک و کشور صادر‌ کننده نیز می‌باشد.

لازم است توجه داشته باشید که در مواردی تغییر نوع ارز، کارمزدهای اضافی نیز به همراه دارند.
سامان 1399/02/04 00:29
سلام ،من فعلا فقط قصد خرید اینترنتی از سایتهای خارجی دارم با توضیحاتی که ذکر شده و با وجود مشکلات موجود شما چه پیشنهاد میکنید از مستر و ویزا کارت استفاده کنم یا حساب پی پال
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

در صورتی که قصد ارسال کالا به ایران را دارید، لازم است از ویزاکارت و مستر کارت استفاده کنید.
صدرا 1398/03/25 11:03
سلام من برای دریافت درامد ارزیم به حساب پیپال احتیاج دارم, شما در این ضمینه چه خدماتی دارین ؟
پاسخ تهران پرداخت
سلام، از سوال شما متشکریم.

برای دریافت مشاوره در این زمینه لطفا با تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.
رادین 1397/07/13 22:46
سلام برای افتتاح حساب پی پال به داشتن مسترکارت یا ویزا کارت نیاز هست؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. بله، یکی از مراحل وریفای کردن حساب پی پال، اتصال آن به یک ویزا/مستر کارت می باشد. شما می توانید با خرید مستر کارت از تهران پرداخت، جهت وریفای کردن اکانت پی پال خود اقدام فرمایید.
خشایار 1397/03/18 15:32
درود ببخشید یه سوال داشتم برای خرید دلار پیپال در حدود 5-10 دلار باید حسابمان حتما وریفای دو مرحله ای شده باشد(به غیر از وریفای ایمیل) ؟ واگر برای ورود به حساب پیپال با وی پی ان کشور مورد نظر برویم بازهم خطر لیمیت شدن حساب هست؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. در مواردی بله و در مواردی نه. این موضوع به عوامل زیادی مربوط می شود. تنها راه اطلاع دقیق در این رابطه، تست پرداخت با اکانت های مربوطه است.


شما همچنین می توانید انجام این پرداخت ها را با ثبت سفارش در سایت به ما بسپارید.
لیلا 1396/12/13 09:48
سلام برای تهیه یک حساب کارت پی پال چه هزینه ای باید پرداخت شود؟ و آیا هنگام خروج از کشور باید مالیات پرداخت کرد
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. فروش کارت پی پال جزو خدمات ما نیست. ولی ما می توانیم برای شما مستر کارت قابل شارژ یا یک بار شارژ (گیفت کارت) صادر کنیم.
مریم صراطی 1396/11/07 10:00
با سلام، ایا امکان اتصال دو کارت مثلا دو تا مسترکارت به یک حساب کاربری پی پال وجود دارد؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. بله این امکان وجود دارد. شما می توانید به هر تعداد کارت دلخواه را به اکانت پی پال خود متصل نمایید.
پرورش 1396/11/06 03:36
با سلام برای خرید مستقیم ارزهای الکترونیکی از جمله بیت کوین از صرافی های خارجی شما هیچ کدام از کارتهاتون رو پیشنهاد نکردین پس به نظرتون اگر یک آنالیزور بخواهند ترید کنن از چه کارتی یا ... استفاده کنن که امکان خرید و فروش ویا تبدیل ترز الکترونیکی به دلار یا یورو و انتقال به کارتشون رو داشته باشن با تشکر .
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. جهت خرید رمزارزها اگر از پی پال یا ویزاکارت یا مستر کارت استفاده کنید، کارمزدهایی تا 20 درصد بالاتر را باید به سایت های مربوطه بپردازید.

از این رو روش خرید رمزارزها با مسترکارت، ویزاکارت یا پی پال را توصیه نمی کنیم.

برای خرید رمزارزها می توانید از سایر روش ها استفاده نمایید.
میرزا 1396/10/14 18:34
با سلام برای خرید مستقیم ارزهای الکترونیکی از جمله بیت کوین از صرافی های خارجی شما کدوم کارت را پیشنهاد میکنید که بعداً مشکل برایمان پیش نیاید
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. در رابطه با خرید بیت کوین یا سایر رمزارزها با استفاده از مستر کارت یا ویزا کارت، نمی توان توصیه خاصی نمود.

همیشه احتمال این وجود دارد که کارتی که از ما تهیه می کنید، برای خرید از صرافی های خارجی مناسب نباشد. همچنین خرید رمزارزها با کارت کارمزد 10 تا 20 درصدی دارد و در موارد زیادی نیاز به تایید هویت و مشخصات و آدرس خارجی می باشد.

در واقع به طور کلی خرید رمزارزها با ویزا یا مستر کارت را توصیه نمی کنیم.
mr saeed 1396/04/30 10:24
سلام یک سوال دارم ممنون میشم جواب بدین اگر بخواهیم ارزی که بصورت یورو در ویزا کارت ارسالی از کشوری دیگر در ایران بصورت ریال دریافت کنیم ، به کدوم بانک یا موسسه باید مراجعه کرد؟
پاسخ تهران پرداخت
با سلام

از سوال شما متشکریم. این مورد جزو خدمات تهران پرداخت محسوب نمی شود اما برای معرفی روشی که بتوانید با استفاده از آن موجودی کارت مربوطه را به ریال تبدیل کنید، می توانید با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.
علی 1396/02/24 21:13
سلا.میخوام یه خریدازسایت ... انجام بدم. اینم لینکشhttps://www.....com/SKG-Chute-Anti-Oxidation-Masticating-Juicer/dp/B00P8UHWE4/ref=pd_day0_79_3?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00P8UHWE4&pd_rd_r=YM8TJ7MADBRNF1HZHWQK&pd_rd_w=XRSjP&pd_rd_wg=KdHN4&psc=1&refRID=YM8TJ7MADBRNF1HZHWQK یه نگاه بندازید،ببینیدمیتونیداین روحالا به هرشکلی که میشه سفارش بدیدوبرام ارسال کنید. هزینه شو برآوردکنیدهرچقدرکه شدبه ریال اعلام کنیدتابه حسابتون واریزکنم.
پاسخ تهران پرداخت
سلا.میخوام یه خریدازسایت ... انجام بدم. اینم لینکشhttps://www.....com/SKG-Chute-Anti-Oxidation-Masticating-Juicer/dp/B00P8UHWE4/ref=pd_day0_79_3?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00P8UHWE4&pd_rd_r=YM8TJ7MADBRNF1HZHWQK&pd_rd_w=XRSjP&pd_rd_wg=KdHN4&psc=1&refRID=YM8TJ7MADBRNF1HZHWQK یه نگاه بندازید،ببینیدمیتونیداین روحالا به هرشکلی که میشه سفارش بدیدوبرام ارسال کنید. هزینه شو برآوردکنیدهرچقدرکه شدبه ریال اعلام کنیدتابه حسابتون واریزکنم.
علی 1396/02/24 18:34
سلا.میخوام یه خریدازسایت ... انجام بدم. اینم لینکشhttps://www.....com/SKG-Chute-Anti-Oxidation-Masticating-Juicer/dp/B00P8UHWE4/ref=pd_day0_79_3?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00P8UHWE4&pd_rd_r=YM8TJ7MADBRNF1HZHWQK&pd_rd_w=XRSjP&pd_rd_wg=KdHN4&psc=1&refRID=YM8TJ7MADBRNF1HZHWQK یه نگاه بندازید،ببینیدمیتونیداین روحالا به هرشکلی که میشه سفارش بدیدوبرام ارسال کنید. هزینه شو برآوردکنیدهرچقدرکه شدبه ریال اعلام کنیدتابه حسابتون واریزکنم.
پاسخ تهران پرداخت
سلا.میخوام یه خریدازسایت ... انجام بدم. اینم لینکشhttps://www.....com/SKG-Chute-Anti-Oxidation-Masticating-Juicer/dp/B00P8UHWE4/ref=pd_day0_79_3?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00P8UHWE4&pd_rd_r=YM8TJ7MADBRNF1HZHWQK&pd_rd_w=XRSjP&pd_rd_wg=KdHN4&psc=1&refRID=YM8TJ7MADBRNF1HZHWQK یه نگاه بندازید،ببینیدمیتونیداین روحالا به هرشکلی که میشه سفارش بدیدوبرام ارسال کنید. هزینه شو برآوردکنیدهرچقدرکه شدبه ریال اعلام کنیدتابه حسابتون واریزکنم.