homeخانهleft پرسش‌های متداول

آزمون GRE Subject دارای دو نوع ددلاین است که تحت عنوان Regular Deadline و Late Deadline شناخته می‌شود.

از تاریخ 5 ژانویه 2015 موسسه ETS هزینه ثبت نام آزمون GRE Subject را برابر ١۵٠ دلار اعلام کرده است. جهت شرکت در این آزمون ابتدا لازم است نسبت به ایجاد حساب کاربری در سایت ETS اقدام کنید،

روانشناسی، فیزیک، ریاضی، زیست شناسی، بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، شیمی و ادبیات.

آزمون GRE Subject برای هشت رشته تحصیلی برگزار می‌شود.

مهمترین دلیل درخواست نمره GRE Subject توسط دانشگاه مقصد، اطمینان از شایستگی کامل داوطلب و تعیین سطح دانش وی در رشته مورد تقاضای او است.

در صورتی که بخواهید به صورت Late (یعنی به طور معمول از یک هفته تا چهار روز مانده به آزمون) ثبت نام کنید، هزینه آن 230 دلار خواهد بود.

هزینه ثبت نام آزمون GRE General برابر با 205 دلار آمریکا است.

آزمون GRE General شامل سه بخش است:

  1. Verbal Reasoning (استدلال کلامی)
  2. Quantitative Reasoning (استدلال کمی)
  3. Analytical Writing (نوشتار تحلیلی)

در رابطه با اهمیت آزمون GRE برخی معتقدند که داشتن نمره بالا در این آزمون می‌تواند بهترین جایگزین برای جبران معدل دوره کارشناسی باشد و این نقطه ضعف را پوشش دهد.

شما می‌توانید نسخه کاغذی گزارش نمره خود را نیز دریافت کنید. پرداخت مربوط به این نوع گزارش به صورت آفلاین است و از طریق اکانت شما در سایت ETS قابل انجام نیست.

در صورتی که بخواهید علاوه بر این چهار دانشگاه، نمره آزمون خود را به دانشگاه‌های دیگری نیز ارسال کنید، هزینه ریپورت به ازای هر دانشگاه اضافه، مبلغ ٢٧ دلار است.

آزمون(Graduate Record Examination) GRE ، یکی از امتحانات زبان است که نمره آن معیار سنجش زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه‌های جهان به هنگام ارزیابی مدارک پذیرش دانشجویان است.

  1. Verbal Reasoning (استدلال کلامی)
  2. Quantitative Reasoning (استدلال کمی)
  3. Analytical Writing (نوشتار تحلیلی)

هزینه ثبت نام آزمون GRE General برابر با 205 دلار آمریکا است اما در صورتی که بخواهید به صورت Late (یعنی به طور معمول از یک هفته تا چهار روز مانده به آزمون) ثبت نام کنید، هزینه آن 230 دلار خواهد بود.

شما تنها می‌توانید برای اعتراض به نمره بخش Analytical Writing درخواست دهید.

شما تا 90 روز پس از اعلام رسمی نتایج آزمون GRE فرصت دارید که اعتراض خود را نسبت به این نمره اعلام کنید.