homeخانهleft پرسش‌های متداول

شما می‌توانید نسخه کاغذی گزارش نمره خود را نیز دریافت کنید. پرداخت مربوط به این نوع گزارش به صورت آفلاین است و از طریق اکانت شما در سایت ETS قابل انجام نیست.

در صورتی که بخواهید علاوه بر این چهار دانشگاه، نمره آزمون خود را به دانشگاه‌های دیگری نیز ارسال کنید، هزینه ریپورت به ازای هر دانشگاه اضافه، مبلغ ٢٧ دلار است.

آزمون(Graduate Record Examination) GRE ، یکی از امتحانات زبان است که نمره آن معیار سنجش زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه‌های جهان به هنگام ارزیابی مدارک پذیرش دانشجویان است.

  1. Verbal Reasoning (استدلال کلامی)
  2. Quantitative Reasoning (استدلال کمی)
  3. Analytical Writing (نوشتار تحلیلی)

هزینه ثبت نام آزمون GRE General برابر با 205 دلار آمریکا است اما در صورتی که بخواهید به صورت Late (یعنی به طور معمول از یک هفته تا چهار روز مانده به آزمون) ثبت نام کنید، هزینه آن 230 دلار خواهد بود.

شما تنها می‌توانید برای اعتراض به نمره بخش Analytical Writing درخواست دهید.

شما تا 90 روز پس از اعلام رسمی نتایج آزمون GRE فرصت دارید که اعتراض خود را نسبت به این نمره اعلام کنید.

هزینه درخواست تجدید نظر نمره آزمون GRE برابر با 60 دلار می‌باشد.

امکان این تغییرات تا 4 روز قبل از آزمون و از طریق سایت ETS وجود دارد.

چنانچه قصد دارید زمان و مکان شرکت در آزمون GRE خود را تغییر دهید، می‌توانید با پرداخت 50 دلار نسبت به انجام تغییرات از طریق حساب کاربری خود در وب‌سایت ETS اقدام نمایید.

جهت تغییر زمان یا مرکز آزمون PTE، می‌توانید به حساب کاربری خود در سایت PTE مراجعه نمایید و تغییرات مورد نظر برای آزمون خود را اعمال کنید.

امکان تغییر زمان یا مرکز آزمون PTE تا 7 روز پیش از آزمون و با پرداخت 25 درصد هزینه ثبت‌نام وجود دارد. در صورتی که کم‌تر از 7 روز به شروع آزمون شما باقی مانده باشد، برای تغییر زمان و مکان آزمون خود لازم است مجدد به طور کامل هزینه ثبت‌نام را بپردازید.

خیر، در حال حاضر این آزمون در کشورهای آذربایجان، عراق، ترکیه و امارات متحده عربی برگزار می‌شود. شما می‌توانید از طریق صفحه TEST CENTERS وب سایت PTE فهرست این کشورها را مشاهده نمایید.

  • جهت ثبت نام در آزمون PTE، لازم است ابتدا در آدرس http://pearsonpte.com/book اقدام به ایجاد حساب کاربر نمایید. سپس اطلاعات حساب کاربری خود را در فرم زیر ثبت می نمایید تا ثبت نام آزمون PTE در تاریخ و مرکز مورد نظر شما انجام شود.

هزینه آزمون PTE در کشورهای مختلف، متفاوت است. برای مثال، هزینه این آزمون در امارات متحده عربی معادل 1050 درهم امارات و در ترکیه معادل 1200 لیر ترکیه می‌باشد. جهت اطلاعات بیش‌تر به جدول قرار داده شده در صفحه مراجعه فرمایید.

از هر 10 دانشگاه در آمریکا، 9 دانشگاه مدرک آزمون TOEFL را برای دادن پذیرش به دانشجویان بین‌المللی می‌پذیرند که این موضوع اعتبار بالای این آزمون در کشور آمریکا را می‌رساند.

پاسخ این سوال به نوع مهاجرت بستگی دارد. مثلا برای مهاجرت تحصیلی برخی از دانشگاه‌ها به نمره TOEFL بالای 100 نیاز دارند در حالی که برای برخی دیگر نمرات بالای 80 هم قابل قبول است.

ساختار این آزمون به گونه‌ای است که مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی شما را مورد سنجش قرار می‌دهد. از این رو گزینه بسیار مورد اعتماد و مناسبی برای دانشگاه‌ها و موسسات مختلف محسوب می‌شود. این مهارت‌ها عبارتند از خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن.

طبق اعلام رسمی موسسه ETS، نمره تافل آی بی تی ریپورت شده ظرف 7 تا 10 روز توسط دانشگاه های داخل آمریکا دریافت می‌شود. این زمان در مورد سایر کشورها طبق اعلام رسمی این موسسه برابر با 4 تا 6 هفته است.

مبلغ هزینه گزارش نمره تافل TOEFL-iBTبرای هر دانشگاه برابر با ۲۰ دلار است، به عنوان مثال هزینه ریپورت نمره آزمون به ۳ دانشگاه برابر با ۶۰ دلار است.

گزارش یا ریپورت نمره TOEFL-iBT دو نوع دارد.

تغییر زمان یا مرکز آزمون تنها در صورتی امکان پذیر است که تاریخ یا مرکز جدید باز باشد و امکان ثبت نام نیز در آن‌ها وجود داشته باشد.