homeخانهleft پرسش‌های متداول

جهت پرداخت هزینه گزارش نمره آزمون GRE می‌توانید از تهران پیمنت استفاده کنید. پرداخت هزینه گزارش نمره آزمون GRE توسط تهران پیمنت در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین میزان کارمزد انجام می‌شود.

از آنجا که مدرک آزمون جی آر ای تا ۵ سال اعتبار دارد، برای گزارش نمره آزمون GRE به دانشگاه‌های مدنظرتان حدود پنج سال فرصت دارید.

ریپورت نمره جی آر ای به دانشگاه‌ها حدود ۲ هفته طول می‌کشد.

هزینه ثبت نام آزمون GRE را می‌توانید با استفاده از خدمات پرداخت آنلاین ارزی تهران پیمنت پرداخت کنید. برای این منظور به پنل کاربری خود مراجعه کنید و سفارش پرداخت هزینه امتحان تافل را ثبت کنید.

نتیجه درخواست بازبینی نمره آزمون GRE معمولا 1 تا 3 هفته پس از ثبت درخواست از طریق ایمیل به شما اعلام می‌شود.

بله در صورتی که تغییری در نمره قبلی شما ایجاد شود، هزینه اعتراض به GRE به شما بازگردانده خواهد شد.

هزینه آزمون GRE General در ایران 220 دلار است.

آزمون GRE Subject دارای دو نوع ددلاین است که تحت عنوان Regular Deadline و Late Deadline شناخته می‌شود.

از تاریخ 5 ژانویه 2015 موسسه ETS هزینه ثبت نام آزمون GRE Subject را برابر ١۵٠ دلار اعلام کرده است. جهت شرکت در این آزمون ابتدا لازم است نسبت به ایجاد حساب کاربری در سایت ETS اقدام کنید،

روانشناسی، فیزیک، ریاضی، زیست شناسی، بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، شیمی و ادبیات.

آزمون GRE Subject برای هشت رشته تحصیلی برگزار می‌شود.

مهمترین دلیل درخواست نمره GRE Subject توسط دانشگاه مقصد، اطمینان از شایستگی کامل داوطلب و تعیین سطح دانش وی در رشته مورد تقاضای او است.

در صورتی که بخواهید به صورت Late (یعنی به طور معمول از یک هفته تا چهار روز مانده به آزمون) ثبت نام کنید، باید ۲۵ دلار بیشتر بپردازید. در حال حاضر هزینه ثبت نام آزمون GRE General، مبلغ ۲۲۰ دلار است. بنابراین هزینه ثبت نام با تاخیر در این آزمون معادل 245 دلار خواهد بود.

هزینه ثبت نام آزمون GRE General برابر با 220 دلار آمریکا است.

آزمون GRE General شامل سه بخش است:

 1. Verbal Reasoning (استدلال کلامی)
 2. Quantitative Reasoning (استدلال کمی)
 3. Analytical Writing (نوشتار تحلیلی)

در رابطه با اهمیت آزمون GRE برخی معتقدند که داشتن نمره بالا در این آزمون می‌تواند بهترین جایگزین برای جبران معدل دوره کارشناسی باشد و این نقطه ضعف را پوشش دهد.

شما می‌توانید نسخه کاغذی گزارش نمره خود را نیز دریافت کنید. پرداخت مربوط به این نوع گزارش به صورت آفلاین است و از طریق اکانت شما در سایت ETS قابل انجام نیست.

هزینه گزارش (Report) نمره آزمون GRE چهار دانشگاهی که روز آزمون انتخاب می‌کنید رایگان است. اما برای انتخاب دانشگاه‌های بعدی باید به ازای هر دانشگاه مبلغ ۳۰ دلار بپردازید. همچنین اگر بعد از روز آزمون تصمیم بگیرید نام دانشگاهی را به فهرست ریپورت نمره آزمون GRE خود اضافه کنید باید ۳۰ دلار هزینه به ازای هر انتخابتان پرداخت کنید.  

آزمون(Graduate Record Examination) GRE ، یکی از امتحانات زبان است که نمره آن معیار سنجش زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه‌های جهان به هنگام ارزیابی مدارک پذیرش دانشجویان است.

 1. Verbal Reasoning (استدلال کلامی)
 2. Quantitative Reasoning (استدلال کمی)
 3. Analytical Writing (نوشتار تحلیلی)

بله این بسته با توجه به شرایط مختلف و همچنین قیمت آن ارزش خرید دارد.

از طریق مستر کارت و تهران پیمنت

هزینه بسته‌های PTE Practice بستگی به بسته‌ای که خریداری می‌کنید دارد.

سایت PTE Practice شامل 4 پکیج تست و نمونه سوال آزمون PTE است.

سایت PTE Practice، نمونه سوالات تمرینی آزمون PTE را در اختیار متقاضیان شرکت در این آزمون قرار می‌دهد.

جهت تغییر زمان یا مرکز آزمون PTE، می‌توانید به حساب کاربری خود در سایت PTE مراجعه نمایید و تغییرات مورد نظر برای آزمون خود را اعمال کنید.

امکان تغییر زمان یا مرکز آزمون PTE تا 7 روز پیش از آزمون و با پرداخت 25 درصد هزینه ثبت‌نام وجود دارد. در صورتی که کم‌تر از 7 روز به شروع آزمون شما باقی مانده باشد، برای تغییر زمان و مکان آزمون خود لازم است مجدد به طور کامل هزینه ثبت‌نام را بپردازید.

خیر، در حال حاضر این آزمون در کشورهای آذربایجان، عراق، ترکیه و امارات متحده عربی برگزار می‌شود. شما می‌توانید از طریق صفحه TEST CENTERS وب سایت PTE فهرست این کشورها را مشاهده نمایید.

 • جهت ثبت نام در آزمون PTE، لازم است ابتدا در آدرس http://pearsonpte.com/book اقدام به ایجاد حساب کاربر نمایید. سپس اطلاعات حساب کاربری خود را در فرم زیر ثبت می نمایید تا ثبت نام آزمون PTE در تاریخ و مرکز مورد نظر شما انجام شود.

هزینه آزمون PTE در کشورهای مختلف، متفاوت است. برای مثال، هزینه این آزمون در امارات متحده عربی معادل 1050 درهم امارات و در ترکیه معادل 2300 لیر ترکیه است. جهت اطلاعات بیش‌تر به جدول قرار داده شده در صفحه مراجعه کنید.

مدرک آزمون تافل خانگی از نظر اعتبار هیچ تفاوتی با آزمون تافل اینترنتی ندارد و تنها تفاوت این دو آزمون در نحوه برگزاری آن‌هاست. برای شرکت در آزمون تافل اینترنتی باید به مراکز آزمون مراجعه کنید اما محل برگزاری تافل هوم ادیشن در خانه است.

بله، این دو آزمون از لحاظ ساختار و نمره‌دهی تفاوتی با هم ندارند و تنها نحوه برگزاری آن‌ها متفاوت است.

شما می‌توانید به صورت رایگان به 4 دانشگاه نمره آزمون تافل را ارسال کنید.

نمره آزمون تافل iBT حداکثر تا 8 روز پس از تاریخ آزمون روی سایت ETS قابل مشاهده است.

برای ریپورت رایگان نمره تافل باید تا ساعت 10 شب قبل از آزمون به سایت ETS مراجعه کرده و پس از ورود به حساب کاربری خود، چهار دانشگاه را برای ارسال نمره به آن‌ها انتخاب کنید.

این 2 آزمون از لحاظ ساختاری هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها تفاوت آن‌ها در نحوه برگزاری و قوانین شرکت در آزمون است.

امروزه بسیاری از دانشگاه‌های سراسر دنیا از جمله دانشگاه های کانادا، آمریکا، انگلیس، ایتالیا و بسیاری کشورهای دیگر، مدرک آزمون تافل Home Edition را برای اعطای پذیرش به دانشجویان قبول می‌کنند. برای اطلاع از این موضوع می‌توانید به وبسایت دانشگاهی که قصد اپلای برای آن را دارید مراجعه کنید.

گزارش رسمی نمره آزمون تافل Home Edition بین 4 تا 8 روز پس از تاریخ شرکت در آن روی وبسایت ETS قابل مشاهده است.

مدرک تافل هوم ادیشن به مدت 2 سال اعتبار دارد.

هزینه ثبت نام تافل هوم ادیشن در ایران برابر با 265 دلار است.

بهترین منابع سطوح مقدماتی و متوسط آزمون تافل شامل موارد زیر است:

 • مجموعه کتب NorthStar: Building Skills for the TOEFL iBT
 • مجموعه کتب Delta’s Key to the Next Generation TOEFL Test
 • کتاب Longman TOEFL iBT
 • کتاب Collins Skills for TOEFL iBT
منابع مناسب برای سطوح بالاتر از متوسط و پیشرفته آزمون تافل نیز گزینه‌های زیر را شامل می‌شود:
 • کتاب Barron’s How to Prepare for the TOEFL
 • کتاب ETS Official Guide to iBT TOEFL
 • کتاب Mastering skills For The TOEFL iBT
 • کتاب KAPLAN Internet-Based TOEFL
 • کتاب Answers to all TOEFL Essay Questions

نرم افزار TPO مخفف عبارت TOEFL Practice Online است و به آزمون‌های آمادگی تافل گفته می‌شود که موسسه ETS برای آشنایی شرکت‌کنندگان در آزمون تافل اینترنتی (iBT) طراحی کرده است.

نتیجه آزمون بین 10 تا 14 روز کاری بعد از امتحان تافل، از طریق پروفایل شما در وب‌سایت ETS قابل مشاهده است.

خیر، برای ریپورت نمرات آزمون تافل نمی‌توانید از ووچر استفاده کنید. ووچرهای تافل مبلغی یکسان و معادل ۲۴۵ دلار دارد؛ در حالی‌که مبالغ ریپورت نمرات آزمون، ثبت نام با تاخیر (Late Registration)، تغییر زمان یا مرکز (Reschedule) آزمون تافل و درخواست تجدید نظر (اعتراض) نمره آزمون تافل iBT متفاوت است و برای این‌ها باید از رو‌ش‌های پرداخت آنلاین استفاده کنید.

ووچرهای تافل همگی ۲۴۵ دلاری است و تفاوتی میان مبلغ ووچر با مبلغ پرداختی آنلاین این آزمون وجود ندارد.

جهت پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل می‌توانید از خدمات پرداخت آنلاین ارزی تهران پیمنت استفاده کنید. برای این منظور به پنل کاربری خود مراجعه کنید و سفارش پرداخت هزینه امتحان تافل را ثبت کنید.

بله، بسیاری از داوطلبان در زمان اوج ددلاین‌ها در آزمون تافل ثبت نام می‌کنند، اما این مسئله موجب می‌شود تا نتوانند در نزدیک‌ترین مراکز برگزاری آزمون تافل، صندلی رزرو کنند. نتیجه این‌که مجبور به انتخاب مرکزی دورتر از محل زندگی خود می‌شود. توصیه ما این است برای ثبت نام در آزمون تافل برنامه‌ریزی داشته باشید و این کار را به روزهای آخر موکول نکنید. چنانچه مجبور به ثبت نام در شهر دیگری شده باشید، پیشنهاد می‌کنیم یک روز زودتر به شهر محل آزمون سفر کنید و یک محل اقامت مناسب و نزدیک به مرکز برگزاری آزمون برای خود رزرو کنید.

روز برگزاری آزمون تافل می‌توانید گذرنامه، کارت ملی یا گواهینامه رانندگی را همراه داشته باشید. البته توصیه ما این است کارت ملی یا گذرنامه خود را به همراه داشته باشید تا دغدغه‌ای بابت پذیرش مدارک و تایید آن‌ها در مراکز برگزاری آزمون نباشد. فراموش نکنید حتما باید این مدارک اعتبار داشته باشند و اگر گواهینامه خود را ارائه می‌دهید عکس گواهینامه حتما باید جدید باشد.

این موضوع به لانگ فرمت (Long Format) مربوط است. موسسه ETS یکی از بخش‌های ریدینگ یا لیسینینگ آزمون هر متقاضی را لانگ فرمت می‌کند و در این حالت Reading به‌جای ۳ متن، چهار متن خواهد داشت. اگر هم بخش Listening تافل لانگ فرمت شود، متقاضی به‌جای ۲ بخش باید به ۳ بخش لیسنینگ پاسخ دهد. هدف موسسه ETS از این کار، استانداردسازی آزمون‌های آتی تافل است.

زمان استراحت (Break) در آزمون تافل باید میز خود را به مدت ۱۰ دقیقه ترک کنید. طبق قوانین مرکز ETS استفاده از زمان بریک تافل و ترک میز اجباری است. در این زمان ده دقیقه‌ای به کارهایتان برسید، در صورت نیاز مواد خوراکی و آب از بوفه تهیه کنید و سر ۱۰ دقیقه به پشت میز خود بازگردید. ضمن این‌که در زمان Break به هیچ وجه با دیگر شرکت‌کنندگان که در زمان استراحت هستند، صحبت نکنید. این موضوع ممکن است به منزله تقلب برداشت شود.

متاسفانه این اپلیکیشن از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند.

دولینگو یک اپلیکیشن فوق‌العاده برای یادگیری کلمات و عبارات پایه‌ای هر زبان است. اگر از این پلتفرم به‌تنهایی برای یادگیری زبان استفاده کنید می‌توانید تا سطح پیش از متوسط (Pre-intermediate) پیشرفت کنید. این کمپانی مطرح می‌کند که با استفاده از اپ Duolingo می‌توان مهارت‌های خواندن و گوش کردن به زبان انگلیسی را تا سطح متوسط (Intermediate) بهبود ببخشید.

برای این کار در ابتدا وارد پروفایل خود شوید و سپس، Edit Profile را انتخاب کنید. در قسمت Manage Courses می‌توانید زبان‌های مورد نظر خود را حذف کنید.

برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق این اپلیکیشن در ابتدا لازم است انتخاب کنید که به چه زبانی صحبت می‌کنید. از آنجایی که این اپلیکیشن از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند لازم است به زبانی غیر از فارسی هم مسلط باشید تا از طریق آن، انگلیسی را بیاموزید.

هنوز هیچ دلیل مشخصی برای عدم پشتیبانی از زبان فارسی در اپلیکیشن دولینگو مطرح نشده است.

خیر، در حال حاضر تنها برخی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نمره دولینگو را قبول می‌کنند و برای اخذ اقامت دائم یا موقت کانادا نمی‌توانید از نمره آزمون دولینگو استفاده کنید.

حداقل نمره دولینگو هنگام اپلای برای دانشگاه‌های کانادا باتوجه به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی مورد نظرتان متفاوت است. به طور متوسط دانشگاه‌ها نمره ۱۲۰ را برای نمره دولینگو مناسب می‌دانند؛ با این حال بهتر است به وبسایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید و به طور دقیق پذیرش یا عدم پذیرش نمره دولینگو را در دانشگاه و رشته موردنظرتان جستجو کنید.

آزمون دولینگو یک آزمون زبان انگلیسی است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود. امتحان دولینگو مانند آزمون‌های دیگر، چهار مهارت Speaking ،Reading ،Listening و Writing شما را ارزیابی می‌کند.

برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دولینگو باید از کردیت کارت‌ها مانند مستر کارت، ویزا کارت یا پی پال استفاده کنید. اگر به کارت‌های اعتباری بین‌المللی دسترسی ندارید، می‌توانید از طریق تهران پیمنت پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دولینگو را انجام دهید.

مدت زمان آزمون ۶۰ دقیقه است.

نمره آزمون دولینگو (Duolingo) تا 48 ساعت پس از تاریخ شرکت در آزمون دولینگو آماده می‌شود.

مدرک آزمون Duolingo به مدت دو سال معتبر است.

هزینه ثبت نام در آزمون دولینگو 49 دلار است.

مدت زمان اعتبار مدرک آزمون آیلتس، دو سال است.

مدرک آیلتس عمدتا برای مهاجرت تحصیلی و شغلی استفاده می‌شود.

بله، مدرک آیلتس دو سال اعتبار دارد.

مدت زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس بسته به سطح زبان انگلیسی و همچنین، میزان مطالعه شما متفاوت است.

پاسخ این سوال بستگی به مهارت‌ها و نمره مورد نیاز شما دارد اما معمولا برای آمادگی آزمون جی مت به سه تا چهار ماه زمان نیاز دارید.

هزینه آزمون جی مت بسته به کشورهای مختلف متفاوت است. از آنجایی که این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود و لازم است برای شرکت در آن به کشورهای همسایه سفر کنید لازم است بدانید که هزینه آزمون GMAT حضوری در کشورهای ترکیه، آذربایجان و ارمنستان، 250 دلار است. هزینه آزمون GMAT آنلاین در این کشورها 275 دلار است.

مهم‌ترین تفاوت جی مت و جی آر ای این است که آزمون GMAT برای پذیرش در رشته‌های کسب‌وکار و مدیریت طراحی شده است اما آزمون GRE برای پذیرش در همه رشته‌های تحصیلی استفاده می‌شود.

منابع مختلفی برای آزمون GMAT مطرح شده است اما برخی از بهترین منابع آزمون جی مت عبارت‌اند از: Complete GMAT Strategy Guide Set، The Official Guide to the GMAT Review و GMAT Math Prep Course.

آزمون جی مت یک آزمون مهم برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته‌های مرتبط با کسب‌وکار و مدیریت مانند MBA است که بخش‌های ارزیابی نوشتاری تحلیلی، استدلال یکپارچه، استدلال کمی و استدلال کلامی را شامل می‌شود.

سریع‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش برای پرداخت هزینه امتحان OET، استفاده از خدمات پرداخت ارزی تهران پیمنت است که با کمترین کارمزد و در کمتر از 3 ساعت انجام می‌شود.

به‌طورکلی، هزینه شرکت در چهار بخش آزمون OET برابر با 587 دلار استرالیا است.

آزمون OET در 40 کشور دنیا به صورت حضوری و خانگی (OTE@Home) برگزار می‌شود که ایران در میان این کشورها نیست. افغانستان، ترکیه و امارات متحده عربی از جمله کشورهایی هستند که آزمون OET در آن‌ها برگزار می‌شود.

آزمون OET برای 12 رشته ازجمله تغذیه، فیزیوتراپی، داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری، رادیولوژی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، بینایی‌سنجی، دامپزشکی، پزشکی و پاپزشکی برگزار می‌شود.

آزمون OET آزمونی است که برای سنجش سطح زبان انگلیسی متخصصان مراقبت‌های بهداشتی که قصد فعالیت در محیط‌های انگلیسی‌زبان را دارند برگزار می‌شود.

مدرک آزمون CFA یکی از معتبرترین مدارک حرفه‌ای و بین‌المللی در حوزه بازار سرمایه و مخفف Chartered Financial Analyst به معنای «تحلیل‌گر خبره مالی» است.

در حال حاضر آزمون CFA در ایران برگزار نمی‌شود و برای شرکت در این آزمون باید به یکی از کشورهای نزدیک مانند ارمنستان، آذربایجان، ترکیه یا قطر سفر کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون CFA نیازمند داشتن کردیت کارت است. اگر به کارت‌های اعتباری دسترسی ندارید، باید از مراکز خدمات پرداخت آنلاین ارزی، مانند تهران پیمنت استفاده کنید. به این منظور به پنل کاربری خود مراجعه کنید و سفارش پرداخت هزینه آزمون CFA را ثبت کنید.

تولک (TOLC) مجموعه‌ای از آزمون‌های آمادگی ورود به دانشگاه‌های کشور ایتالیاست که برای سنجش دانش یا افزایش سطح علمی افراد هنگام ورود به مقاطع مختلف تحصیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

برای پرداخت هزینه آزمون تولک (TOLC) باید کردیت کارت داشته باشید. چنانچه به کردیت کارت (مستر کارت یا ویزا کارت) دسترسی ندارید، می‌توانید از مراکز خدمات پرداخت آنلاین ارزی برای پرداخت هزینه آزمون تولک (TOLC) کمک بگیرید.

برای ثبت نام آزمون تولک (TOLC)، ابتدا به ادمیشن لتر خود مراجعه کنید تا دقیقا بدانید برای کدام آزمون تولک باید اقدام کنید. سپس به وبسایت CISIA مراجعه کنید و برای خود اکانت بسازید. با ساخت اکانت در وبسایت CISIA، به تاریخ‌های برگزاری آزمون‌ها مراجعه کنید و زمان آزمون موردنظرتان را انتخاب کنید. با انتخاب آزمون در زمان معین و درج اطلاعات خواسته شده به صفحه پرداخت منتقل می‌شوید. پس از پرداخت هزینه آزمون تولک (TOLC)، آزمون در زمان موردنظر برایتان رزرو می‌شود.

به‌منظور اپلای برای دانشگاه‌های کانادا می‌توانید به وبسایت دانشگاه‌های مورد نظر خود مراجعه کنید و فرم اپلیکیشن را پر کنید. سپس با ارسال مدارک خود قبل از ددلاین و پرداخت اپلیکیشن فی، روند اپلای را نهایی کنید.

برای تحصیل در کانادا در ابتدا مهم است که بدانید کدام دانشگاه برای شما مناسب‌تر است و ورود به آن آسان‌تر است. سپس، مدارک لازم را آماده کنید و قبل از ددلاین اپلای، این مدارک را برای دانشگاه‌های مورد نظر خود ارسال کنید.

برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا می‌توانید از خدمات پرداخت آنلاین تهران پیمنت استفاده کنید. پرداخت شما با کارمزد پایین و کمتر از ۳ ساعت انجام خواهد شد.

ددلاین دانشگاه های آمریکا برای ترم تابستان از ماه نوامبر شروع می‌شود و تا ژانویه ادامه دارد. برخی از دانشگاه‌های آمریکایی در ماه آوریل هم برای ترم تابستان پذیرش دارند. برای کسب جزئیات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم به وبسایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید.

دانشگاه های آمریکایی که برای ترم بهار دانشجو بپذیرند معدود هستند. به طور معمول ددلاین دانشگاه های آمریکا برای ترم بهار از ماه جولای تا ماه دسامبر خواهد بود.

ددلاین دانشگاه‌های آمریکا برای ترم پاییز معمولا یکم و پانزدهم نوامبر‌ و یکم و پانزدهم ژانویه است. البته ددلاین دانشگاه های آمریکایی در هر دانشگاه می‌تواند تفاوت‌هایی داشته باشد و بهتر است به وبسایت دانشگاه برای کسب آخرین اخبار مهلت ثبت نام مراجعه کنید.  

دانشگاه های کانادا در سه مرحله دانشجو می‌پذیرند که محبوب‌ترین و بهترین مرحله، اپلای برای ترم پاییز است، زیرا در این مرحله، همه برنامه‌های تحصیلی و بیشترین کمک مالی به متقاضیان ارائه می‌شود.

این مدارک بسته به دانشگاه متفاوت هستند اما معمولا لازم است مدارک تحصیلی، رزومه، انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه را ارائه دهید.

ددلاین دانشگاه های کانادا بسته به اینکه می‌خواهید برای چه ترمی اپلای کنید متفاوت است اما ددلاین ترم پاییز از دسامبر تا مارس، ددلاین ترم زمستان از سپتامبر تا نوامبر و ددلاین ترم تابستان از اکتبر تا فوریه است.

برای کسب اطلاعات در مورد ددلاین دانشگاه‌های کانادا در سه ترم پاییز، زمستان و تابستان می‌توانید به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه بولونیا بسته به عوامل مختلف می‌تواند بین 50 تا 65 یورو متغیر باشد.

دانشجویان در ایران که به صورت رایگان در دانشگاه‌های دولتی تحصیل کرده‌اند، هنگام اپلای و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارجی باید به ازای سال‌هایی که به صورت رایگان تحصیل کرده‌اند، به علت تعهد به خدمت، در ایران کار کنند. بنابراین متقاضیان اپلای هنگام ارائه مدارک خود به دانشگاه خارجی، ابتدا باید مدارک خود را آزاد کرده و سپس آن‌ها را ترجمه کنند تا بتوانند مدارک خود را به دانشگاه کشور مقصد ارسال کنند.  

برای ثبت نام در موسسات کاریابی باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشید:

 • کپی از گواهی موقت فارغ‌التحصیلی عکس‌دار
 • کپی از کارت ملی
 • کپی از شناسنامه
 • کپی از کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (برای آقایان)

برای آزادسازی مدرک تحصیلی با استفاده از عدم کاریابی، باید به موسسه کاریابی شهر یا استان خود مراجعه کرده و برای کاریابی ثبت نام کنید. پس از گذشت شش‌ماه از تاریخ ثبت نام در موسسه کاریابی می‌توانید به این موسسه مراجعه کرده و با توجه به عدم معرفی فرصت شغلی متناسب با تخصص‌تان از آنها نامه‌ای درخواست کنید که تاکنون شغل مناسب با رشته و تخصصتان به شما معرفی نشده است.  

مطابق با آخرین اطلاعیه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، هزینه آزادسازی مدرک دانشگاهی در مقاطع مختلف دانشگاهی و گروه‌های آموزشی متفاوت است. در مطلب حاضر آخرین مبلغی که جهت آزاد کردن مدرک تحصیلی خود باید بپردازید ذکر شده است.

انتخاب روش مناسب آزاد کردن مدرک تحصیلی کاملا بستگی به شرایط شما دارد. چنانچه بتوانید شرایط موردنظر برای استفاده از روش عدم کاریابی را برآورده کنید، کم‌هزینه‌ترین راه آزاد کردن مدرک استفاده از موسسات کاریابی است. اما اگر فرصتتان برای استفاده از این روش بسیار کوتاه است، با پرداخت هزینه می‌توانید مدرکتان را آزاد کنید.

دیپازیت فی (Deposit Fee) در لغت به معنای هزینه سپرده است و در مفهوم به آن هزینه‌ای گفته می‌شود که پس از قبولی شخص در رشته موردنظرش، باید برای رزرو صندلی خود در دانشگاه بپردازد.

دانشگاه‌ های پرینستون (Princeton)، دارتموث (Dartmouth)، پنسیلوانیا (Pennsylvania)، هاروارد (Harvard)، ییل (Yale)، کلمبیا (Columbia)، کرنل (Cornell) و براون (Brown) هشت عضو آیوی لیگ هستند.

خیر تمام دانشگاه های آمریکا بدون اپلیکیشن فی نیستند و بسیاری از آن‌ها برای بررسی مدارک دانشجویان جهت اعطای پذیرش، هزینه Application Fee را دریافت می‌کنند.

دانشگاه MIT، استنفورد، هاروارد، موسسه فناوری کالیفرنیا (کلتک)، پنسیلوانیا، پرینستون، ییل، کلمبیا و کرنل از جمله بهترین دانشگاه های آمریکا در سال 2022 هستند.

در کنسلی بلیط، بازگشت پول (Refund) ممکن است تا 6 هفته به طول بیانجامد

سایت CheapOair برای کنسل کردن بلیط، هزینه جداگانه‌ای دریافت می‌کند که به طور متوسط 150 دلار می‌باشد. رقم دقیق این هزینه بعد از تماس با مسئولین CheapOair مشخص می‌شود و ممکن است بیشتر یا کمتر از 150 دلار باشد. در صورتی که کمتر باشد، ما به التفاوت این مبلغ به حساب شما بازگردانده و در صورت بیشتر شدن هزینه می‌بایست مجددا افزایش اعتبار دهید. این هزینه برای تغییر زمان پرواز به صورت علی‌الحساب 200 دلار می‌باشد.

بله، شرکت تهران پیمنت در صورتی که رزرو هتل به صورت Pay Later باشد، یعنی هزینه اقامت بعدا پرداخت شود، رزرو را برای شما انجام می دهد. اما در صورتی که هتل مورد نظر شما، کل هزینه اقامت را هنگام رزرو دریافت کند، در این صورت جهت رزرو شما می توانید از طریق صفحه "خرید ویزا کارت"، اقدام به خرید کارت نمایید و خودتان پرداخت را انجام دهید. اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه "رزرو هتل های خارجی" مطالعه نمایید.

عضویت حرفه ای دو نوع الکترونیکی و غیر الکترونیکی دارد. در حالت الکترونیکی، اعضا به صورت الکترونیکی مقالات و مجلات IEEE را دریافت می کنند و حق عضویت آن 89 دلار است و در حالت غیرالکترونیکی اعضا از طریق پست می توانند مجلات را دریافت کنند و حق عضویت آن 160 دلار است.

دو نوع عضویت دانشجویی (Student) و عضویت حرفه‌ای (Professional) در این موسسه وجود دارد.

یکی از مزایای مگوش این است که اگر تا 7 روز پس از خرید، به هر دلیلی از بسته آموزشی خود ناراضی باشید، هزینه‌ آن به شما برگردانده (Refund) می‌شود.

مگوش ادعا می‌کند قیمت پیکیج آموزشی آن 75% ارزان‌تر از محصولات مشابه است و این پکیج شامل خدماتی مثل پیش‌بینی نمره آزمون است که در آن، از طریق ارزیابی عملکرد کاربر در آزمون‌های آزمایشی و مقایسه نمره او با نمرات آزمون‌دهندگان اخیر، در روزهای نزدیک آزمون با دقت قابل قبولی نمره شما را پیش‌بینی می‌کند.

Magoosh مگوش که در سال 2009 در کالیفرنیا تاسیس شد به آزمون‌دهندگان کمک می‌کند نمره مناسبی را در آزمون‌های مورد نیاز برای دریافت پذیرش (Admission) و زبان کسب کنند.

مبلغ این هزینه‌ها می تواند از 10 دلار تا بالاتر از 1000 دلار (یا سایر ارزهای بین‌المللی مثل پوند انگلیس یا یورو) متغیر باشد و در مواردی شامل هزینه‌های اقامت (هتل) و پذیرایی نیز می‌شود.

عمده فعالیت‌های این موسسه شامل برگزاری کنفرانس‌ها، انتشار مقالات، تبیین استاندارد‌ها و صدور مدارک در زمینه مدیریت پروژه است.

مدت اعتبار عضویت در انستیتو مدیریت پروژه آمریکا، یکساله است.

WES مدارک دریافت شده را به شما باز نخواهد گرداند لذا هرگز نباید اصل مدارک را برای این موسسه ارسال کنید.

در صورتی که شما برای ادامه تحصیل در آمریکا و کانادا مدارک خود را ارزیابی می‌کنید، پکیج مورد نیاز شما Course by Course with GPA & course-levels خواهد بود که طی آن همه نمره‌های دروسی که گذرانده‌اید (تک تک واحدهای درسی)، بر مبنای نمره از صفر تا چهار که سیستم درجه‌بندی GPA آمریکایی یا کانادایی است، محاسبه و معدل‌گیری می‌شود.

برای استفاده از خدمات موسسه WES لازم است ابتدا از طریق صفحه AccessWES نسبت به افتتاح حساب کاربری خود اقدام کنید.

در آزمون PTE برای هر بخش (Speaking، Writing، Listening، Reading) نمره ای از 10 تا 90 در نظر گرفته شده است. در نهایت نتیجه کلی این آزمون نیز میانگین کل بخش ها بوده و در نتیجه بین 10 تا 90 خواهد بود.

آزمون PTE به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود.

کارمزد انتقال وجه بین بانکی ساتنا برابر با 0.02 درصد مبلغ تراکنش، تا سقف 25000 تومان است.

ساتنا سامانه‌ای است که در آن پردازش و تسویه مبادلات بین بانکی به صورت مورد به مورد و آنی انجام می‌گیرد.

پایا یک سامانه واریز و انتقال وجه جهت پرداخت بانک به بانک است. این سامانه، برای جابه‌جایی پول در مبالغ پایین (سقف مشخص) و با تعداد دفعات بالا، با استفاده از شماره شبا، طراحی شده است. حواله‌های پایا غیرآنی هستند و طی سیکل‌های پایا به حساب بانکی مقصد واریز می‌شوند.

شما می توانید با یک جستجوی مختصر در اینترنت، نظرات کاربران را در مورد خدمات ما مطالعه نمایید و اطمینان لازم را به دست آورید. ما همچنین "نظرات کاربران" در وب سایت خود و همچنین وب سایت applyabroad.org را بدون کم و کاست در صفحه "نظرات کاربران" قرار داده ایم. شما همچنین می توانید جهت حصول اطمینان به دفتر مرکزی تهران پیمنت که آدرس آن در صفحه "ارتباط با ما" موجود است مراجعه نمایید و پرداخت خود را حضوری انجام دهید.

تهران پیمنت هفت روز هفته و در تمام ایام سال مطابق با جدول زمانی زیر، فعال و آماده خدمت رسانی به شما در زمینه پرداخت های آنلاین ارزی می‌باشد: [wptb id=4318]

حق عضویت نتفلیکس به صورت 3 پلن اشتراک که ماهانه بین 8.99 تا حدود 12 دلار است، ارائه می‌شود و هزینه دیگری جز این مبلغ از شما دریافت نخواهد شد.

شما مجاز هستید به مدت 30 روز به طور رایگان در نتفلیکس اکانت داشته باشید تا خدمات ارائه شده توسط این سرویس را مشاهده کنید.

عضویت به عنوان دانشجو (Join as a student) عضویت به عنوان فردی حرفه‌ای (Join as a professional)

دو نوع عضویت دانشجویی (Student) و عضویت حرفه‌ای (Professional) در این موسسه وجود دارد و هزینه عضویت در IEEE نسبت به کشور محل اقامت متقاضی، نوع عضویت و مدت زمان آن متفاوت است.

IEEE (آی تریپل ای) موسسه مهندسان برق و الکترونیک (Institute of Electrical and Electronics Engineers) است که هدف آن پیشبرد فناوری در حوزه های وابسته به مهندسی برق و کامپیوتر است.

یکی از مزایای مگوش این است که اگر تا 7 روز پس از خرید، به هر دلیلی از بسته آموزشی خود ناراضی باشید، هزینه‌ آن به شما برگردانده (Refund) می‌شود.

Magoosh پیکیج‌های آموزشی آزمون‌های مشهوری مثل GRE، GMAT، TOEFL IELTS را در کنار سایر آزمون ها شامل SAT، ACT، LSAT، MCAT و Praxis را ارائه می‌کند.

جهت شارژ اکانت خود می‌توانید به سایت ادنیک مراجعه کنید و پس از انتخاب ارز مورد نظر، روی گزینه "افزودن به سبد خرید" کلیک کنید. به این ترتیب پس از کلیک روی این گزینه و پشت سر گذاشتن مراحل ثبت سفارش، اکانت گوگل ادوردز شما شارژ خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای تبلیغات گوگل ادوردز در مقایسه با تبلیغات تلویزیونی یا چاپ شده این است که امکان ارزیابی دقیق آن وجود دارد.

زمانی که شخصی عبارتی را در گوگل سرچ می‌کند، لیستی از نتایج گوگل به وی نمایش داده می‌شود. تبلیغات گوگل معمولا در قسمت بالا و پایین این نتایج و با علامت "Ad" قرار می‌گیرند.

 1. وقتی که پرداخت هزینه کنفرانس با پی پال (PayPal) قابل انجام باشد
 2. هنگامی که بتوان هزینه کنفرانس از طریق ویزا کارت یا مستر کارت (Visa Card/Master Card) پرداخت کرد

برای پرداخت هزینه های مرتبط با کنفرانس های بین المللی و نمایشگاه ها یا همایش های خارجی با استفاده از خدمات تهران پیمنت، لازم است ابتدا روش پرداخت این هزینه ها را تشخیص دهید

با توجه به پکیج‌های مختلفی که توسط موسسه WES برای متقاضیان متفاوت طراحی گردیده است، هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی در این موسسه متفاوت است و لازم است شما بعد از تکمیل پروفایل خود و اطلاع از هزینه آن جهت پرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی خود اقدام کنید.

بخشی از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا ممکن است در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی، از متقاضیان دریافت پذیرش، درخواست تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی کنند.

اگر شما برای 5 سال متوالی دارای گواهی نامه آزمونPMP با سطح good standing بوده و بازنشسته شده‌اید، مشمول تخفیف می‌شوید و هزینه تمدید عضویت شما سالانه 65 دلار خواهد بود.

برای استفاده از هرگونه خدمات موسسه PMI لازم است ابتدا یک حساب کاربری در وب سایت موسسه ایجاد و هزینه عضویت 139 دلاری آن را پرداخت کنید.

انستیتو مدیریت پروژه آمریکا (Project Management Institute) که به اختصار PMI خوانده می‌شود، یک موسسه غیرانتفاعی است که در سال 1969 در ایالت پنسیلوانیای آمریکا بنا نهاده شد و معتبرترین گواهینامه‌ها را در زمینه مدیریت پروژه و در سطح بین المللی صادر می‌کند

این فیلدها اختیاری است و طبعاً می توانید این فیلدها را پر نکنید و آن ها را خالی بگذارید. فقط در صورتی که فکر می کنید لازم است، می توانید توضیحات بیشتری را برای رسیدن به صفحه پرداخت، یا یک فایل راهنما یا هر فایل دیگری که به انجام سفارش شما کمک می کند، برای ما ارسال کنید.

قبل از ثبت سفارش، شما می بایست ابتدا به صفحه پرداخت با ویزا کارت/مستر کارت و یا پی پال در وب سایت مورد نظر خود رسیده باشید و همه مراحل را تا رسیدن به صفحه پرداخت طی کرده باشید. در صورتی که در پرداختی نیاز به نام کاربری و رمز عبور باشد با نوشتن آن در فرم سفارش و روش رسیدن به صفحه پرداخت، ما را تا صفحه پرداخت راهنمایی می کنید. جهت ثبت سفارش در سایت تهران پیمنت لازم است که عضو سایت شوید، بنابراین ابتدا ثبت نام نمایید و پس از ورود به حساب کاربری خود از منوی ثبت سفارش، فرم مربوط به سفارش خود را انتخاب نمایید. چنانچه فرم مرتبط با سفارش خود را نیافتید، فرم "ثبت سایر سفارش ها" را انتخاب کنید. پس از ورود، فرم ثبت سفارش را که در انتهای صفحه مورد نظر قرار دارد تکمیل نمایید. در صفحه بعد هزینه آن را واریز می کنید. بدین ترتیب سفارش شما ثبت می شود. سپس ما مطابق جدول زمانی سایت، پرداخت شما را انجام داده و رسید واریز یا تاییدیه پرداخت را در حساب کاربری تان قرار می دهیم.

چنانچه عنوان سفارش خود را در منوی ثبت سفارش نیافتید، فرم "ثبت سایر سفارش ها" را که با رنگ قرمز مشخص شده است انتخاب نمایید. در این فرم امکان وارد کردن تمامی اطلاعات مورد نیاز وجود دارد.

برای خرید با پی پال به مرحله پرداخت کالا یا سرویسی که می‌خواهید خریداری کنید برسید و مطمئن شوید که روش پرداخت از طریق پی پال برای آن وجود دارد. سپس آدرس سایت مورد نظر را همراه با سایر اطلاعاتی که در فرم ثبت سفارش تهران پیمنت از شما خواسته شده است، برای ما ارسال کنید.

اکانت یا حساب پی پال چیزی شبیه به حساب بانکی است که با آن می‌توانید کارهایی از قبیل پرداخت‌های اینترنتی و انتقال وجه به صورت الکترونیکی انجام دهید.

برای این کار کافیست حساب پی پال یا PayPal ID شخص یا موسسه گیرنده را داشته باشید. سپس وارد فرم ثبت سفارش تهران پیمنت شده و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید؛ پرداخت شما در کمتر از 3 ساعت انجام می‌شود.

برای پرداخت یا خرید با پی پال در ایران لازم است یک اکانت پی پال داشته باشید یا از سایت‌هایی که سرویس پرداخت با پی پال را ارائه می‌دهند کمک بگیرید.

پی پال (PayPal) یک سامانه پرداخت و انتقال وجه الکترونیک است که به کمک آن می‌توان دریافت/ واریز وجه انجام داد یا از فروشگاه‌های آنلاین خرید کرد. پرداخت از طریق PayPal نیازمند داشتن حساب پی پال یا استفاده از سرویس‌ سایت‌هایی مانند تهران پیمنت است که خدمات پرداخت با پی پال را ارائه می‌دهند.

خرید اکانت تریدینگ ویو محدودیت‌های متعدد اکانت رایگان این برنامه را در زمینه تعداد نمودارها، اندیکاتورها و دسترسی به کانال‌های خبری از بین می‌برد و استفاده حرفه‌ای از تریدینگ ویو را امکان‌پذیر می‌کند.

با استفاده از خدمات تهران پیمنت برای خرید اکانت TradingView می‌توانید در کمتر از سه ساعت و با کارمزد کم، اکانت پرمیوم این برنامه را خریداری کرده و در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

برای خرید اکانت تریدینگ ویو می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند تتر، پرداخت با کارت اعتباری بین‌المللی و همچنین خدمات تهران پیمنت استفاده کنید.

اکانت Basic: رایگان اکانت Pro ماهانه: 14.95 اکانت +Pro ماهانه: 29.95 اکانت Premium ماهانه: 59.95

بستگی دارد از چه ابزارهایی بخواهید استفاده کنید. استفاده از ابزارهای مبتدی بدون محدودیت زمانی رایگان است اما اگر قصد کار با ابزارها و استفاده از امکانات پیشرفته این برنامه را دارید، نیاز به خرید اکانت پرمیوم تریدینگ ویو خواهید داشت.

اسکایپ یک برنامه رایگان است که با آن می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای تماس اسکایپ به اسکایپ داشته باشید اما اگر می‌خواهید با شماره تلفن‌های ثابت یا موبایل سایر کشورها از طریق اسکایپ تماس بگیرید باید اکانت اسکایپ را شارژ کنید.

با شارژ اکانت اسکایپ و انتخاب یکی از گزینه‌های خرید اشتراک یا اعتبار اسکایپ، می‌توانید با شماره تلفن‌های ثابت یا موبایل سایر کشورها با کمترین هزینه تماس بگیرید.

اگر می‌خواهید اشتراک اسکایپ بخرید، هزینه آن بسته به اینکه برای چه مدت و برای تماس با چه کشور و چه خط تلفنی می‌خواهید اشتراک تهیه کنید، متفاوت است. هزینه خرید اعتبار اسکایپ نیز شامل گزینه‌های 5، 10 و 25 دلاری می‌شود.

برای خرید شارژ اسکایپ می‌توانید از کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند مسترکارت و ویزاکارت یا از خدمات تهران پیمنت در زمینه پرداخت ارزی استفاده کنید.

با استفاده از خدمات تهران پیمنت برای شارژ اکانت اسکایپ می‌توانید کمترین کارمزد را پرداخت کنید و همچنین در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از سه ساعت، شارژ اکانت خود را انجام دهید.

نرخ شارژ اکانت در صفحه اصلی سایت ادنیک قابل مشاهده است و به صورت لحظه‌ای بروزرسانی می‌شود.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای تبلیغات گوگل ادوردز در مقایسه با تبلیغات تلویزیونی یا چاپ شده این است که امکان ارزیابی دقیق آن وجود دارد.

نرخ خرید دلار وبمانی توسط تهران پیمنت با ضریب 0.99 درصد نسبت به نرخ دلار سایت می باشد. برای مثال اگر قصد دارید 100 دلار وبمانی به فروش برسانید، 102 دلار (100*1.02) از شما خریداری خواهد شد.

وب مانی یک سیستم جهانی برای پرداخت آنلاین و خدمات کیف پول اینترنتی است که در سال 1998 بوجود آمده است. با بیش از 34 میلیون کاربر در سراسر جهان، عملاً این سیستم یکی از معتبرترین و بزرگترین ها در نوع خود می باشد.

نکته مهم دیگر در مورد Skrill این است که انتقال وجه به هر روشی قابل بازگشت (Refund) به حساب شما بوده و اسکریل جهت انجام ریفاند پول پرداخت شده معادل 0.49 یورو کارمزد دریافت می‌کند.

در تهران پیمنت به آسانی می‌توانید فانتوم (FTM) خود را بفروشید و آن را به ریال تبدیل کنید.

بهترین روش خرید فانتوم (FTM)، خرید آن از صرافی‌ها و پلتفرم‌های خرید و فروش رمز ارز است. برای خرید و فروش فانتوم (FTM) با کارمزد پایین می‌توانید از تهران پیمنت استفاده کنید.

خیر، ارزهای دیجیتال برای استخراج باید از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده کنند؛ در حالیکه رمز ارز فانتوم برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها در شبکه‌اش از اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. در نتیجه ارز دیجیتال فانتوم (FTM)  قابل استخراج نیست.

اگر قصد دارید فانتوم (FTM) خود را نقد کنید، از طریق تهران پیمنت می‌توانید دارایی ارزی خود را به ریال تبدیل کنید. معادل ریالی Fantom خریداری شده ظرف مدت حداکثر دو سیکل پایا به حساب بانکی شما واریز می‌شود.

با استفاده از تهران پیمنت می‌توانید فانتوم خریداری کنید. خرید رمزارز فانتوم در تهران پیمنت در روزهای غیر تعطیل حداکثر ۱ ساعته انجام می‌شود.

برای آگاهی از قیمت لحظه‌ای دات (DOT) می‌توانید به وبسایت تهران پیمنت مراجعه کنید و نمودار قیمت دات و آخرین قیمت این رمز ارز را مشاهده کنید.

قیمت رمزارزها در تهران پیمنت از جمله ارز دیجیتال دات (DOT) قیمت نهایی آن‌هاست و هیچ مبلغی به عنوان کارمزد از شما گرفته نمی‌شود. بنابراین خرید ارز پولکادات (DOT) از تهران پیمنت کاملا به‌صرفه است.

ارز دیجیتال پولکادات (DOT) توکن بومی شبکه پولکادات (Polkadot) است و کاربران با استفاده از دات (DOT) می‌توانند برای رای گیری در پلتفرم پولکادات، استیکینگ و باندینگ شرکت کنند.

اگر قصد دارید پولکادات (DOT) خود را نقد کنید، از طریق تهران پیمنت می‌توانید دارایی ارزی خود را به ریال تبدیل کنید. معادل ریالی Polkadot خریداری شده ظرف مدت حداکثر دو سیکل پایا به حساب بانکی شما واریز می‌شود.

با استفاده از تهران پیمنت می‌توانید پولکادات (DOT) خریداری کنید. خرید رمز ارز پولکادات در تهران پیمنت در روزهای غیر تعطیل حداکثر ۱ ساعته انجام می‌شود.

برخی افراد برای اشاره به میم کوین از واژه شت کوین استفاده می‌کنند و دلیل آن عمدتا ارزش پایین و کاربردناپذیری این دسته از ارزهای دیجیتال است.

در حالی حاضر، دوج کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و ایلان مارس (ELON) سه مورد از محبوب‌ترین میم کوین‌ها محسوب می‌شوند.

از آنجایی که میم کوین‌ها با تکنولوژی‌های مشابه با تکنولوژی‌های ارزهای دیجیتال بزرگ پشتیبانی نمی‌شوند و قیمت آن‌ها نیز بسیار بی‌ثبات است، خرید آن‌ها می‌تواند به‌شدت مخاطره‌آمیز باشد.

میم کوین‌های مختلفی در بازار وجود دارند که برخی از آن‌ها محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. از میان آن‌ها می‌توان به دوج کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و ایلان مارس (ELON) اشاره کرد.

میم کوین ها (Meme Coins) یا شت کوین ها (Shitcoins) دسته‌ای از رمز ارزها محسوب می‌شوند که اغلب برای سرگرمی ایجاد شده‌اند، قیمت ارزانی دارند و ارزش آن‌ها بسیار بی‌ثبات است.

ثروت مک کیلب را با عمده ریپلی (XRP) که دارد می‌سنجند؛ با این حال ثروت مک کیلب محدود به کوین‌های ریپل وی نیست. در حال حاضر ثروت مک کالب حدود 2.4 میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

جد مک کیلب برنامه نویس و کارآفرین آمریکایی است که بنیانگذار پلتفرم‌های مطرحی همچون ریپل و استلار بوده است.

ارز یونی سواپ (UNI) توکن حاکمیتی صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ (Uniswap) است و کاربران با کمک رمزارز UNI و شرکت در استخر نقدینگی صرافی Uniswap، کارمزد کسب می‌کنند.

از آنجا که در صرافی یونی سواپ احراز هویت انجام نمی‌شود، می‌توانید بدون احراز هویت از آن استفاده کنید. به این منظور کافی‌ست ابتدا از تهران پیمنت یونی سواپ (UNI) خریداری کرده و کیف پول خود را شارژ کنید؛ سپس کیف پول اتریومی خود را به صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ وصل کنید.

یونی سواپ (UNI) یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) روی بستر بلاکچین اتریوم است که کاربران با استکینگ در این صرافی می‌توانند کسب درآمد کنند و به معامله توکن‌های استاندارد ERC20 بپردازند.

در صورت کنسل کردن آزمون iBT نصف مبلغ ثبت نام به کارت ما ریفاند می شود. اما به طور معمول Application Fee دانشگاه ها پرداختی غیر قابل برگشت (Nonrefundable) است. اما در صورتی که دانشگاه به شما اعلام کرده است که این مبلغ ریفاند می شود، می توانید با ارائه متن مکاتبات خود با دانشگاه این موضوع را از طریق ما پیگیری نمایید. رویه پیگیری ریفاند در تهران پیمنت بدین شکل است که شما ابتدا پس از حصول اطمینان از اقدام طرف مقابل در رابطه با ریفاند، متن مکاتباتی که نشان می دهد ریفاند انجام شده است یا رسید Cancellation دریافته شده از ETS را برای ما ایمیل می کنید. از آنجا که دریافت شدن مبلغ ریفاند شده و مشاهده آن در کارت می تواند تا 6 هفته به طول انجامد، یک بار دیگر و پس از گذشت 5 هفته پس از ارسال ایمیل اولیه، دوباره این موضوع را از ما پیگیری نمایید. پس از آنکه ما طی بررسی کارتی که با آن پرداخت انجام شده است، مبلغ ریفاند شده را مشاهده کنیم، 5 درصد از این مبلغ را به عنوان کارمزد ریفاند کسر کرده و مابقی را مطابق قیمت روز دلار سایت تهران پیمنت به حساب شما واریز می کنیم.

حالت اول این است که شما در سایت افزایش اعتبار دهید و پس از آن به هر دلیلی، از انجام سفارش خود منصرف شوید یا به هر دلیل دیگری سفارش شما کنسل شود و انجام نشود، در این حالت تمامی مبلغ دریافتی به حساب شما بازگردانده می شود و هیچ کارمزدی از شما دریافت نمی شود. در حالت دوم پس از ثبت سفارش توسط شما و انجام سفارش برای شما، ممکن است به دلایلی مثل کنسل شدن سفارش خود در سایت خارجی مورد نظر، کل یا بخشی از مبلغ ارزی به کارتها یا حساب های ما Refund (برگشت پول) شود. در این حالت پس از مکاتبه با سایت مورد نظر و مشخص شدن میزان مبلغ بازگشتی به کارت یا حساب ما و ارائه تاریخچه مکاتبات و رسیدها به ما، درخواست ریفاند شما تایید می شود. سپس معادل ریالی مبلغ ریفاند شده ظرف مدت حداکثر ۶ هفته و پس از کسر 5 درصد کارمزد برای مبلغ 200 دلار و کمتر از 200 دلار حداکثر 10 دلار برای مبالغ بالاتر از 200 دلار به قیمت روز دلار سایت، به حساب شما واریز می شود. فرآیند تایید ریفاند و واریز معادل ریالی آن به حساب شما، می تواند تا 6 هفته به طول بیانجامد.

برای پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان باید از کردیت کارت‌ها استفاده کنید. چنانچه به کارت‌های اعتباری دسترسی ندارید، می‌توانید جهت پرداخت آنلاین هزینه سفارت انگلستان از تهران پیمنت استفاده کنید.

مبلغ هزینه ویزای انگلیس بستگی به نوع ویزای درخواستی متقاضی دارد. به عنوان مثال اگر برای ویزای توریستی انگلستان اقدام کنید، به ازای هر نفر باید ۱۰۰ پوند بپردازید؛ در حالیکه این مبلغ برای ویزای تحصیلی انگلیس ۳۶۳ پوند است.

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت انگلیس باید با استفاده از کردیت‌ کارت‌ها مانند مستر کارت، ویزا کارت یا پی پال انجام شود. چنانچه به کارت های اعتباری دسترسی ندارید می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی آنلاین تهران پیمنت استفاده کنید. به این منظور وارد پنل کاربری خود شوید و سفارش پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت انگلیس را ثبت کنید.

اپلیکیشن فی ویزا هزینه‌ای است که برای درخواست بررسی ویزا باید به سفارت پرداخت کنید.

هزینه ویزای دانشجویی نروژ برای افراد بالای ۱۸ سال، ۵۹۰۰ کرون نروژ است

هزینه ویزای توریستی نروژ برای افراد بالای ۱۲ سال، ۸۰ یورو است. این مبلغ برای کودکان ۶ تا ۱۲ ساله ۴۰ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.  

بله، چنانچه در حین تحصیل بتوانید کار مناسب پیدا کنید، می‌توانید پس از تحصیل، ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری نروژ تغییر بدهید.  

بله، دانشجویان خارجی در نروژ می‌توانند به صورت پاره‌وقت (حداکثر 20 ساعت کاری در هفته) برای تامین هزینه‌های خود کار کنند. این افراد در تعطیلات رسمی کشور نروژ می‌توانند به صورت تمام وقت مشغول کار باشند.

ویزای توریستی (ویزای شینگن)، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای خانوادگی و ویزای فریلنسری از پرمتقاضی‌ترین ویزاهای کشور نروژ به شمار می‌روند.

یکی از هزینه‌هایی که در زمان ثبت درخواست ویزای انگلستان باید بپردازید، هزینه بیمه سفارت انگلیس (IHS) است. با پرداخت این هزینه، حق استفاده از خدمات بهداشت و سلامت ملی (NHS) این کشور در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

به نوع ویزایی که برای آن درخواست می‌کنید بستگی دارد. آن دسته از متقاضیانی که قصد اقامت بیش از 6 ماه در انگلیس را دارند، ملزم به پرداخت این هزینه هستند. اگر برای ویزیتور ویزا و هر نوع ویزای دیگر با اعتبار کمتر از 6 ماه اقدام می‌کنید، نیازی به پرداخت هزینه بیمه سفارت (IHS) ندارید.

مبلغ بیمه ihs برای ویزای دانشجویی برابر با 470 پوند، برای افراد زیر 18 سال 470 پوند و برای سایر ویزاها 624 پوند است. این هزینه به صورت سالیانه پرداخت می‌شود و اگر اعتبار ویزا 2 ساله باشد، باید 2 برابر مبالغ ذکر شده پرداخت گردد.

با پرداخت این هزینه شما حق استفاده از خدمات بهداشت و سلامت ملی (NHS) در انگلستان را خواهید داشت. هزینه مراقبت‌های اورژانسی و خدمات درمانی بیمارستان از جمله مواردی است که تحت پوشش بیمه سفارت انگلیس قرار می‌گیرد.

بله. اگر با ویزای شما موافقت نشود یا از درخواست ویزا انصراف دهید می‌توانید هزینه بیمه را بطور کامل پس بگیرید. اگر برای شما ویزا صادر شود و شما به انگلیس سفر نکنید یا پیش از پایان اعتبار ویزا از انگلستان خارج شوید نمی‌توانید هزینه بیمه را استرداد کنید.

 • مشخصات نوع ویزا
 • آدرس پستی محل اقامت خود در انگلستان
 • زمان و تاریخ دقیق سفر
 • آدرس ایمیل معتبر

پس از پر کردن تمامی فرم‌ها و ارائه مدارک و Submit کردن آن‌ها، تنها 3 ساعت فرصت خواهید داشت تا هزینه تعیین وقت سفارت را پرداخت کنید.

مبالغ اپلای در ابتدای ماه ژانویه هر سال تعیین می‌شود.

در صورتی که بیش از یک تا سه سال در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا سوئیس تحصیل کرده باشید یا یک تا دو سال متوالی در این کشورها کار کرده باشید، 5 تا 10 امتیاز خواهید گرفت. دانستن زبان دانمارکی نیز 5 امتیاز دارد و شما حداکثر 15 امتیاز در این بخش می‌توانید کسب کنید.

 1. امتیاز مربوط به سطح تحصیلات
 2. امتیاز مربوط به مهارت‌های زبان
 3. امتیاز مربوط به قابلیت سازگاری

اقامت و اجازه کار در دانمارک با طرح گرین کارت، بر پایه سیستم امتیاز‌بندی است.

اپلیکیشن فی ویزا هزینه‌ای است که برای درخواست بررسی ویزا باید به سفارت پرداخت کنید.

برای رزرو وقت سفارت آمریکا باید به وبسایت usvisa مراجعه کرده و با انتخاب یکی از کشورهای همسایه برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری، تاریخ و ساعت مراجعه به سفارت آمریکا را تعیین کنید.

تا یک سال پس از پرداخت هزینه MRV فرصت دارید از سفارت آمریکا وقت بگیرید.

بله، شما با مراجعه به سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه (آنکارا)، ارمنستان (ایروان) و امارات متحده عربی (دبی) می‌توانید به زبان فارسی مصاحبه خود را انجام دهید.

هزینه MRV Fee قابل ریفاند نیست و فارغ از نتیجه درخواست ویزای آمریکا باید پرداخت گردد.

هزینه سفارت آمریکا به طور معمول و برای ویزاهای متداول همچون ویزاهای نوع F1/F2 ،J1/J2 ،B1/B2 برابر با ١۶٠ دلار به ازای هر نفر است.

هزینه پرداخت شده برای سویس فی در صورت رد پرونده شما و عدم صدور ویزا، غیرقابل بازگشت (Non-Refundable) می‌باشد

هزینه Sevis Fee لازم است حداقل چهار روز پیش از حضور در سفارت برای مصاحبه پرداخت شود.

متقاضیان دریافت ویزاهای دانشجویی F، M و فرصت مطالعاتی J می بایست هزینه ای را تحت عنوان SEVIS Fee و به ترتیب معادل 350 دلار برای ویزای نوع F و 220 دلار ویزای نوع J پرداخت کنند و رسید این پرداخت را در هنگام حضور در سفارت آمریکا جهت مصاحبه ارائه نمایند.

پس از این که پکیج ویزای مهاجرت خود را از طریق یکی از سفارت‌خانه یا کنسولگری‌های ایالات متحده دریافت کردید، قبل از سفر لازم است این مبلغ را پرداخت نمایید؛ در غیر اینصورت Green Card خود را دریافت نخواهید کرد.

هزینه گرین کارت آمریکا مبلغ 220 دلار است که می‌بایست از طریق سامانه USCIS پرداخت شود.

 • شما می‌توانید برای انجام انگشت نگاری کانادا به دفاتر وک کشورهای گرجستان (تفلیس)، ترکیه (استانبول و آنکارا)، آذربایجان (باکو)، امارات متحده عربی (دبی و ابوظبی) ، عراق (اربیل) و ارمنستان (ایروان) مراجعه کنید.

مدت اعتبار انگشت نگاری کانادا برای ویزاهای توریستی، تحصیلی و کاری، 10 سال است و در طول این 10 سال نیازی به انجام انگشت نگاری مجدد نیست مگر اینکه پاسپورتتان در این مدت منقضی شود. اعتبار پاسپورت ایران 5 سال است پس در واقع مدت زمان اعتبار انگشت نگاری برای متقاضیان دارای پاسپورت ایران 5 ساله است.

مدارکی که برای انگشت نگاری کانادا باید همراه داشته باشید، بسته به نوع ویزای شما متفاوت است. با این حال، ارائه این موارد معمولا برای تمام ویزاهای کانادا الزامی است:

 • برگه دستورالعمل بیومتریک (BIL)
 • برگه رزرو وقت انگشت نگاری (Appointment Letter)
 • اصل پاسپورت و کپی از صفحه اول
 • کپی فرم درخواست ویزا
 • پرینت رسید پرداخت هزینه انگشت نگاری کانادا
 • کپی سند ازدواج (در صورت تاهل)
 • ۲ قطعه عکس

هزینه ویزای توریستی کانادا برابر با 100 دلار کانادا به ازای هر نفر است.

اپلیکیشن فی ویزا هزینه‌ای است که برای درخواست بررسی ویزا باید به سفارت پرداخت کنید.

ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کاری کانادا و سوپر ویزای کانادا از جمله پرمتقاضی‌ترین ویزاهای اقامت موقت کشور کانادا هستند.

مبلغ هزینه وقت سفارت کانادا برای ویزای توریستی کانادا 100 دلار کانادا به ازای هر نفر است.  

برای پرداخت هزینه سفارت کانادا (My CIC) باید کردیت کارت داشته باشید. اگر به کارت‌های اعتباری دسترسی ندارید می‌توانید از خدمات تهران پیمنت استفاده کنید. به این منظور به پنل کاربری خود مراجعه کنید و سفارش پرداخت هزینه ویزای کانادا را ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن برایتان آن را پرداخت کنیم.

ثبت نام آنلاین ویزای کانادا از طریق وبسایت دولت کانادا صورت می‌گیرد. با مراجعه به این وبسایت و پاسخ به سوالات درباره نوع ویزا، ملیت، وضعیت تاهل، مدت زمان مورد نظر برای اقامت در کانادا و غیره تعیین می‌شود که واجد شرایط اخذ ویزا هستید یا خیر. سپس باید مدارک موردنیاز سفارت را گردآوری و در سایت دولت کانادا بارگذاری کنید. در نهایت هم باید هزینه اپلیکیشن فی ویزا را پرداخت کنید تا درخواست ویزای شما بررسی شود. با مراجعه به مطلب راهنمای تصویری ثبت نام آنلاین ویزای کانادا به آسانی خودتان می‌توانید در وبسایت دولت کانادا ثبت نام کنید.

 • Quebec Skilled Worker (برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای برای استان کبک)
 • Federal Skilled Worker (برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای دیگر استان های کانادا)

یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ورود به کشور کانادا برای ایرانیان برنامه اکسپرس انتری (Express Entry) است. برنامه اسکیل ورکر کانادا یکی از زیرمجموعه‌های اکسپرس اینتری است که بر مبنای جذب نیروی کار متخصص، اقدام به جذب نیروهای کار آموزش‌دیده و با تجربه می‌کند.

اپلیکیشن فی کانادا در برنامه فدرال از طریق مسترکارت/ ویزا کارت قابل پرداخت است اما در مورد کبک کمی موضوع فرق دارد

این برنامه برای مهاجرت به سرتاسر کانادا به غیر از استان کبک است. اپلیکیشن فی این برنامه ۵۵۰ دلار کانادا برای متقاضی اصلی و ۵۵۰ دلار برای همسر او جهت بازگشایی پرونده و انجام پروسه کار در بخش فدرال است.

در بحث هزینه ی اپلیکیشن فی کانادا نکته‌ای مهم وجود دارد و آن این است که متقاضیان کبک باید یک مرحله پرداخت بیشتری انجام دهند زیرا هزینه کبک شامل دو بخش است

هزینه پرداختی برای صدور گواهی پذیرش کبک قابل ریفاند (refundable) نیست و در صورت انصراف بازگردانده نمی‌شود.

برای دریافت این گواهی ابتدا باید به سایت http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/fr/accueil.html مراجعه نموده و پس از ایجاد حساب کاربری خود، فرم‌های مرتبط با CAQ را که به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرند را تکمیل نمایید.

هزینه دریافت گواهی CAQ در سال جاری ( 2021 میلادی) برابر با 120 دلار کانادا می‌باشد.

هزینه انگشت نگاری کانادا برای هر نفر 85 دلار کانادا و به صورت خانوادگی 170 دلار کانادا است.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا برابر با 150 دلار کانادا به ازای هر نفر است.

هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا بسته به هدف شما از سفر (توریستی، تحصیلی، کار موقت و ... ) مبالغ متفاوتی دارد. شما می‌توانید با مراجع به سایت رسمی دولت کانادا (Canada.ca) روش‌های پرداخت و هزینه انواع ویزای کانادا را مشاهده کنید.

جهت ثبت سفارش در تهران پیمنت، ابتدا لازم است گیفت کارت کشور مورد نظر خود را براساس منطقه اکانت PSN خود انتخاب کنید.

پس از خرید گیفت کارت پلی استیشن، یک گیفت کارت حاوی کد PSN در اختیار شما قرار می‌گیرد که با استفاده از آن می‌توانید به میزان اعتبار گیفت کارت خریداری شده، اکانت پلی‌استیشن خود را شارژ کنید و با استفاده از این اعتبار از امکانات PlayStation Store استفاده کنید.

برای استفاده از این گیفت کارت ها لازم است وارد اکانت Microsoft خود شوید و کد 25 رقمی را به اصطلاح redeem کنید، پس از آن اعتبار شما آماده استفاده در فروشگاه آنلاین Xbox است.

گیفت کارت Xbox، کارت هدیه‌ای است که می‌توان از آن برای دسترسی به فروشگاه Xbox که برای کنسول های Xbox360 است، استفاده کرد.

گیفت کارت های steam شامل یک کد فعال سازی است که برای افزایش اعتبار steam wallet به کار می‌‌رود.

برای بهره بردن از بخشی از خدمات نرم افزار استیم که رایگان نیست باید کاربران Steam Wallet خود را شارژ کنند. یکی از روش‌های شارژ اکانت، استفاده از کارت های هدیه است که تحت عنوان Steam gift cards توسط خود شرکت استیم ارائه می‌شود.

برای استفاده از گیفت کارت ابتدا باید آی پی خود را بر طبق کشور گیفت کارت خریداری شده و آی پی کشور اکانت تغییر دهید. در نظر داشته باشید در صورتی که آی پی شما با کشور گیفت کارت همخوانی نداشته باشد، کارت به اصطلاح redeem نخواهد شد و کد گیفت کارت بلااستفاده می‌شود.

گیفت کارت گوگل پلی نیز مانند سایر گیفت کارت ها، کارت هدیه‌ای است که به صورت مجازی برای شارژ اکانت جیمیل و گوگل پلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای استفاده از این گیفت کارت ها لازم است تنها وارد اکانت Microsoft خود شوید و کد را به اصطلاح redeem کنید، پس از آن اعتبار شما آماده استفاده است.

کاربرد گیفت کارت‌های مایکروسافت و Xbox مشابه هم هستند و هر دو می‌توانند برای افزایش موجودی در اکانت مایکروسافت مورد استفاده قرار بگیرند.

یکی از راه‌های استفاده از خدمات پولی مایکروسافت، استفاده از گیفت کارت های Microsoft است. این کارت های هدیه را می توان برای خرید دستگاه‌ها، بازی‌ها، نرم افزارها، برنامه‌ها، فیلم‌ها و … به کار برد.

برای استفاده از گیفت کارت Netflix خریداری شده، لازم است ابتدا وارد اکانت خود در Netflix شوید و کد دریافتی برای کارت هدیه را redeem کنید.

گیفت کارت نتفلیکس، کارت هدیه‌ای است که امکان پرداخت آسان هزینه عضویت در Netflix و استفاده از خدمات آن را برای کاربران فراهم می‌کند.

نتفلیکس (Netflix) به عنوان یک سرویس تولید کننده خدمات تصویری و پخش فیلم، سریال و انیمیشن طرفداران زیادی دارد؛

گیفت کارت های آیتونز تاریخ انقضا ندارند.

گیفت کارت‌های اسپاتیفای تاریخ انقضا ندارند.