پرداخت هزینه چاپ مقاله در ژورنال ها و مجلات خارجی

مقاله یک گزارش علمی است که نتایج تحقیقات و پژوهش‌های جدید در آن ذکر می‌شود. انتشار مقاله راهی برای ارائه نتایج پژوهش‌ها به دیگر محققان است و دانشجویان تحصیلات تکمیلی باتوجه به مقطع تحصیلی و رشته خود لازم است پژوهش‌های خود را طبق اصولی از پیش‌تعیین‌شده برای مجلات ارسال کنند تا مقاله‌هایشان توسط تیم داوری مجله بررسی و در نهایت چاپ شود. در ادامه به بررسی بیشتر چاپ مقاله در ژورنال‌های خارجی می‌پردازیم و در نهایت یک روش مطمئن برای پرداخت هزینه چاپ مقاله در ژورنال های خارجی به شما معرفی می‌کنیم.

پرداخت هزینه چاپ مقاله در ژورنال ها و مجلات بین المللی خارجی

feature icon
سریعسفارش‌ها در حداکثر ۳ ساعت انجام می‌شود.
feature icon
مطمئن۱۱ سال سابقه فعالیت و تاریخچه‌ای از رضایت کاربران، یعنی اطمینان و خیال راحت.
feature icon
آگاهانهپشتیبانی و محتوای خوب، برای تصمیم سازی مناسب به سادگی در دسترس است.

گفتیم مقاله (Paper یا Article) نوشته‌ای است که بر اساس تحقیقات نوشته می‌شود و با هدف ترویج علم و انتقال آن به دیگر محققان در سراسر دنیا منتشر می‌شود. مقالات به 2 دسته کلی تقسیم می‌شوند: مقالات علمی پژوهشی (Original Research) و مقالات مروری ترویجی (Review Articles). البته انواع دیگری از مقالات مانند مطالعات موردی (Case Studies) و روش‌شناسی (Methodologies) هم وجود دارند که در مجلات گوناگون ممکن است نام آن‌ها را مشاهده کنید.

مقالات علمی پژوهشی رایج‌ترین نوع مقاله هستند که برای انتشار گزارش‌های کامل از داده‌های تحقیقاتی استفاده می‌شوند و مقالات مروری خلاصه‌ای جامع از تحقیقات منتشر شده در مقالات گوناگون، درباره یک موضوع خاص است که توسط نویسنده مقاله مروری ارائه می‌شود. هنگامی که قصد دارید مجله‌ای را برای انتشار مقاله خود انتخاب کنید، حتما باید شرایط، قوانین و الزامات مجله را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ممکن است ژورنال خارجی مدنظر شما مقاله مروری چاپ نکند و این موضوعی است که در شرایط چاپ مقاله در ژورنال ذکر می‌شود و باید آن را درنظر گرفته باشید.

چاپ مقاله در ژورنال ها و مجلات بین المللی را می‌توانیم از مهم‌ترین اهداف دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد، دکتری و پسادکتری) و همچنین اساتید دانشگاهی بشماریم. از سویی با چاپ مقاله در ژورنال‌های خارجی فرصت‌های مطالعاتی بیشتری برای خود ایجاد می‌کنید و می‌توانید خارج از کشور تحصیلات خود را ادامه دهید. از سوی دیگر می‌توانید با کسب امتیاز لازم عضو بنیاد ملی نخبگان در ایران شده و از امکانات این بنیاد استفاده کنید. ضمن اینکه با چاپ مقاله در ژورنال‌های خارجی شانستان برای تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر، بیشتر می‌شود. چاپ مقاله در ژورنال‌های خارجی امکان اخذ بورسیه‌های تحصیلی را هم بیشتر می‌کند.

هنگام چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی باید مراحل مشخصی را طی کنید تا شانستان برای چاپ مقاله بیشتر شود. در ادامه، 6 گام اصلی که لازم است انجام دهید و مقاله خود را در ژورنال‌های بین‌المللی چاپ کنید، توضیح می‌دهیم:

آماده کردن مقاله

پیش از هر چیزی باید موضوعی که قصد دارید برایش مقاله سابمیت کنید، آماده کرده و طبق استانداردهای مشخص مقاله‌نویسی، آن را به نگارش درآورید. به طور معمول افراد باتوجه به موضوع پایان‌نامه یا رساله خود موضوع مقاله را هم انتخاب می‌کنند.

ترجمه مقاله به زبان انگلیسی

پس از نوشتن مقاله باید آن را به زبان بین‌المللی یعنی انگلیسی درآورید. توجه کنید که نوشتن مقاله به زبان انگلیسی نیازمند داشتن دانشی از زبان تخصصی رشته شماست. بنابراین لازم است مقاله خود را با زبان انگلیسی تخصصی بنویسید.

ویراستاری مقاله

ویراستاری مقاله بخش مهم دیگری است که هم می‌توانید خودتان آن را انجام دهید و هم می‌توانید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. نکته مهم هنگام ویرایش مقاله این است که حتما لغات و اصطلاحات استفاده شده در مقاله، تخصصی و متناسب با رشته تحصیلی شما باشند.

انتخاب ژورنال بین‌المللی معتبر

انتخاب ژورنال بین‌المللی معتبر برای چاپ مقاله‌تان اهمیت زیادی دارد و باید در انتخاب مجله دقت زیادی به خرج دهید. به عنوان مثال مجله انتخابی شما باید چاپ مقالات رشته شما را پوشش دهد و در حوزه تخصصی شما هم مقالاتی از قبل چاپ شده باشد. در چنین حالتی شانس شما برای چاپ مقاله بیشتر خواهد بود. در قدم‌های بعدی از وبسایت مجله دیدن کنید و کیفیت و اعتبار مجله را به خوبی بسنجید. ضمن اینکه می‌توانید از متخصصان این حوزه هم راهنمایی و مشاوره بگیرید.

نکته دیگری که می‌توانید آن را لحاظ کنید چاپ مقاله در مجلات با دسترسی آزاد (Open Access) است. چاپ مقاله در مجلات با دسترسی آزاد موجب می‌شود افراد بیشتری مجله شما را مطالعه کنند و احتمال ارجاع علمی به مقاله شما هم بیشتر خواهد شد. هرچه ارجاع به مقاله بیشتر باشد امتیاز و مرتبه علمی افراد خصوصا اساتید دانشگاهی بالاتر خواهد رفت.

فرمت بندی مقاله

هر مجله‌ای فرمت و چارچوب خود را برای انتشار و چاپ مقالات دارد. پس از اینکه ژورنال بین‌المللی موردنظرتان را انتخاب کردید، باید طبق فرمت ژورنال مدنظرتان مقاله را تنظیم کنید.

سابمیت مقاله

با طی کردن مراحل بالا، زمان سابمیت مقاله فرا می‌رسد. سابمیت همان ارسال مقاله به مجله است و هر مجله ممکن است به روش خاصی مجلات را دریافت و آن را به داوری بگذارد. 2 روش مرسوم سابمیت مقاله با استفاده از پنل وبسایت مجله و ایمیل کردن فایل مقاله به ایمیل درج‌شده در وبسایت است.

در روش اول ابتدا باید در وبسایت ژورنال خارجی ثبت نام کنید تا وارد پنل کاربری خود شوید. سپس مقاله را در پنل بارگذاری می‌کنید تا بررسی مقاله شما توسط تیم بررسی مقالات آغاز شود. اغلب در پنل کاربری مراحل سابمیت از بارگذاری تا چاپ درج می‌شود و شما می‌توانید با بررسی پنل کاربری از وضعیت مقاله باخبر شوید.

در روش ارسال مجله با استفاده از ایمیل، نویسنده مقاله خود را به ایمیل ادیتور مجله ارسال می‌کند و منتظر می‌ماند تا نتیجه داوری از طریق همان ایمیل به او اطلاع داده شود.

هزینه چاپ مقاله در ژورنال خارجی بستگی به نوع مجله دارد. برخی از مجلات Open Access هستند و هزینه مشخصی را جهت بررسی، داوری و در نهایت چاپ از نویسنده دریافت می‌کنند. برخی دیگر از مجلات هم Close Access بوده و هزینه‌ای از نویسنده دریافت نمی‌کنند. در واقع مجلات Close Access هزینه داوری و چاپ مقاله را از نهادهای دولتی یا از خوانندگان مقاله می‌گیرند.

معمولا مجلات خارجی چکیده (Abstract) مقاله را بررسی کرده و و نتیجه را که می‌تواند پذیرش (Accept) یا رد (Reject) آن باشد، به نویسنده یا نویسندگان مقاله (Authors/Author) اعلام می‌کند. پس از آن تیم داوری برای پذیرش مقاله هزینه‌ای با نام هزینه چاپ مقاله (Publication Fee) دریافت می‌کند. مبلغ این هزینه می‌تواند از ۳۰ دلار تا ۵۰۰ دلار (یا سایر واحدهای ارزی مثل یورو و پوند انگلیس) و حتی در مواردی بیشتر، متغیر باشد.

شما می‌توانید در پنل کاربری تهران پیمنت، سفارش پرداخت هزینه چاپ مقاله در ژورنال های خارجی و مجلات خارجی خود را ثبت کنید. در ادامه با نمونه وبسایت‌هایی از مجلات و ژورنال‌ها که سفارش‌های متعددی از آن‌ها داشته‌ایم، آشنا می‌شوید:

  • web.ccsenet.org) Canadian Center Of Science and Education)
  • sciedupress.com) SCIEDU)
  • scirp.org) Scientific Research)
  • aperito.org
  • mcser.org ) Mediterranean Center of Social and Education Research)
  • hindawi.com
  • ijbmi.org) International Journal of Business and Management Invention)

برای پرداخت هزینه چاپ مقاله در ژورنال های خارجی بسته به این‌که وبسایت مجله چه روش پرداختی را ارائه کند، سفارشتان را پرداخت می‌کنیم. روش‌های پرداختی تهران پیمنت برای پرداخت هزینه چاپ مقاله در مجلات خارجی به شرح زیر است:

پرداخت با پی پال

اکثر پرداخت‌های مربوط به چاپ یا پذیرش مقاله فقط از طریق پی پال (PayPal) قابل انجام است. در این صورت، با کلیک روی دکمه «ثبت سفارش» موجود در صفحه پرداخت PayPal می‌توانید اقدام به ثبت سفارش کنید تا پرداخت هزینه پذیرش یا چاپ مقاله در ژورنال طی حداکثر ۳ ساعت انجام شود.

پرداخت با مستر کارت یا ویزا کارت

اگر با طی کردن روند پرداخت هزینه Publication Fee یا Acceptance Fee به صفحه‌ای رسیدید که در آن نوع کارت Visa/Master، شماره کارت (Card Number) و تاریخ انقضای کارت (Expiration Date) خواسته می‌شود، این بدین معناست که پرداخت می‌تواند با ویزا کارت یا مستر کارت انجام شود. در این صورت برای پرداخت هزینه پذیرش یا چاپ مقاله با ویزا کارت یا مستر کارت، با کلیک روی دکمه «ثبت سفارش» موجود در صفحه ثبت سایر سفارش ها می‌توانید اقدام به ثبت سفارش کنید تا پرداخت هزینه چاپ یا پذیرش مقاله در ژورنال مطابق جدول زمانی سایت، معمولاً طی حداکثر ۳ ساعت، انجام شود.

3.9 - 5(590کاربر)

۲۰٪ کارمزد، هدیه ما به شما

با دعوت از هر دوست خود 20% از کارمزد سفارش او را بین خودتان تقسیم کنید.

کسب اطلاعات بیشتر