homeخانهleftخدماتleftDuolingoleftثبت نام آزمون آنلاین زبان انگلیسی دولینگو (Duolingo)

ثبت نام آزمون آنلاین زبان انگلیسی دولینگو  (Duolingo)

شیوع ویروس کرونا موجب شد آزمون‌های بین‌المللی مانند آیلتس و تافل در ایران برگزار نشده و متقاضیان شرکت در آزمون‌های معتبر زبان با مشکل مواجه شوند. اما راه حل چه بود و چه آزمونی را می‌توانستیم جایگزین کنیم تا متقاضیان شرکت در آزمون‌های آیلتس و تافل بتوانند مدرک معتبر زبان دریافت کنند؟ آزمون جایگزین آیلتس و تافل، علاوه‌بر اعتبار و رعایت سطح استاندارد، باید مشکلاتی از قبیل مراجعه متقاضیان به مرکز آزمون را هم حل می‌کرد.

در این بخش قصد داریم بیشتر درباره ثبت نام آزمون آنلاین زبان انگلیسی دولینگو (Duolingo) صحبت کنیم. به جرات می‌توان گفت آزمون زبان انگلیسی دولینگو با امکانات خاص خود و آسان کردن روند ارزیابی زبان انگلیسی، جایگزین بسیار مناسبی برای آزمون‌های زبانی به شمار می‌رود. ثبت نام آزمون آنلاین زبان دولینگو از طریق تهران پیمنت ساده است و می‌توانید با استفاده از خدمات ما، بخشی از کار اپلای یا مهاجرتتان را به صورت آنلاین به راحتی انجام دهید.

اهمیت یادگیری با دولینگو در کرونا

برنامه آموزش زبان دولینگو در حال حاضر محبوب‌ترین روش آنلاین برای یادگیری زبان‌های خارجی است. این برنامه با هدف توسعه بهترین روش‌های آموزشی و در دسترس قرار دادن آموزش‌ها در سطح جهان توسعه داده شده است. البته قدمت انتشار دولینگو محدود به دوره کرونا نیست و حدود ۱۱ سال است این سیستم آموزشی عرضه شده است. اما در دوره کرونا دولینگو توانست روش‌های آموزشی خود را در حد استاندارد بهبود ببخشد و به مرجعی برای آموزش زبان‌های خارجی تبدیل شود. دولینگو را شاید فقط اپلیکیشنی بشناسید که می‌توان با استفاده از آن حدود ۴۱ زبان زنده دنیا را تمرین کرد؛ اما کاربردهای دولینگو تنها محدود به یادگیری زبان‌های خارجی نیست.

اهمیت آزمون آنلاین دولینگو در کرونا

گفتیم کرونا روش‌های مرسوم برگزاری آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی را تغییر داد. آزمون زبان انگلیسی دولینگو با امکانات خاص خود و آسان کردن روند ارزیابی زبان انگلیسی جایگزین هوشمندانه‌ای برای آزمون‌های آیلتس و تافل به شمار می‌رود. عدم نیاز متقاضی به مراجعه به مراکز برگزاری آزمون‌های زبان را شاید ویژگی خاص دولینگو بتوانیم بنامیم.

از نکته‌هایی که می‌توان به اهمیت آزمون آنلاین دولینگو در دوره کرونا اشاره کرد مربوط به ارائه نتایج پس از ۴۸ ساعت، امکان به اشتراک گذاری فوری نتایج و ارزیابی زبان با استفاده از آن است. به علاوه، فرصت نشان دادن توانایی کاربران در زبان انگلیسی با ارسال مصاحبه ویدئویی و یک نمونه از Writing متقاضی همراه نمرات نیز توسط Duolingo مهیا شده است. در ادامه بیشتر با بخش آزمونی دولینگو آشنا می‌شوید.

 

ثبت نام در امتحان دولینگو

 

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و چگونه برگزار می‌شود؟

آزمون زبان دولینگو (Duolingo) یک آزمون بین‌المللی برای ارزیابی زبان است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود؛ بنابراین نیازی به حضور فیزیکی در مرکز آزمون و یا سفر به کشور دیگری جهت شرکت در این آزمون نیست. هیچ‌گونه محدودیت زمانی نیز برای شرکت در این آزمون وجود ندارد و بدین ترتیب شما می‌توانید در هر زمان و هر مکانی که بخواهید از طریق کامپیوتر و وب‌کم در این آزمون شرکت کرده و مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت کنید.

دولینگو یک مصاحبه ویدئویی و نمونه Writing نیز از شما به دانشگاه یا موسسه مورد نظرتان ارائه می‌دهد که توسط دولینگو همراه با نتایج و نمرات آزمون به موسسه مورد نظر شما ارسال می‌شود.

کل فرآیند آزمون آنلاین دولینگو حدود یک ساعت طول می‌کشد و نتایج آزمون طی ۴۸ ساعت به متقاضیان اعلام می‌شود. یکی از ویژگی‌های عالی دولینگو این است که کاربران می‌توانند کارنامه خود را بلافاصله پس از دریافت، با تعداد نامحدودی از موسسات به اشتراک بگذارند.

در حال حاضر آزمون Duolingo از اعتبار خوبی برخوردار است و نمره آن، مورد تایید بسیاری از موسسات علمی از جمله صدها دانشگاه و مرکز آموزشی در سراسر جهان است که نمرات آزمون آنلاین دولینگو را به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش خود قرار داده‌اند.

اگر تمایل داشته باشید می‌توانید در صفحه Institutions، لیست کاملی از موسساتی که نتیجه آزمون آنلاین دولینگو را برای اپلیکنت‌ها و در فرآیند اپلایشان پذیرفته‌اند مشاهده کنید.

ثبت نام در آزمون دولینگو به‌صرفه است؟

ابتدا برای اینکه بدانیم هزینه ثبت نام در آزمون آنلاین دولینگو به‌صرفه است یا خیر، باید درباره هزینه ثبت نام در آزمون‌های دیگر مانند آیلتس و تافل اطلاع کسب کنیم. هزینه ثبت نام در آزمون‌های تافل و آیلتس حداقل ۲۰۰ دلار است؛ در حالی‌که هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون آنلاین دولینگو تنها ۴۹ دلار است. پس هزینه آزمون آنلاین دولینگو یک‌چهارم هزینه ثبت نام در آزمون‌های آیلتس و تافل است. اما چرا شرکت در آزمون آنلاین دولینگو به‌صرفه به نظر می‌رسد؟

برای اغلب آزمون‌های زبانی برنامه‌ریزی زمانی سختگیرانه لازم است و کاربران باید به مراکز آزمون مشخصی مراجعه کنند. گاهی برخی از کاربران مجبور می‌شوند برای شرکت در آزمون معتبر زبان انگلیسی به کشور دیگری سفر کنند که تجربه‌ای سخت و استرس‌آور برای متقاضی به حساب می‌آید. آزمون زبان دولینگو با فراهم کردن امکان شرکت در آزمون به صورت آنلاین، هزینه‌های ثبت‌نام در آزمون و همچنین هزینه‌های جانبی شرکت در آزمون‌های زبان را کاهش داده است.

مزیت آزمون آنلاین دولینگو نسبت به آزمون‌های تافل و آیلتس چیست؟

شاید تصور کنید هیچ آزمون معتبری نمی‌تواند جایگزین آزمون‌های تافل و آیلتس باشد. اما ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی دولینگو مزیت‌هایی دارد که باعث می‌شود بتواند با دیگر آزمون‌های بین‌المللی و معتبر زبان انگلیسی کاملا رقابت کند. چند مزیت مهم ثبت نام در آزمون آنلاین دولینگو عبارت‌اند از:

 • راحتی ثبت نام و شرکت در آزمون آنلاین دولینگو، بدون نیاز به حضور فیزیکی در مرکز آزمون
 • سرعت در دریافت نتایج آزمون (یک ساعت در مقایسه با دو هفته برای تافل و آیلتس)
 • مقرون به صرفه بودن (هزینه ۴۹ دلار در مقایسه با هزینه بالای ۲۰۰ دلار تافل و آیلتس)
 • به اشتراک گذاری نمرات بدون هزینه اضافی (که برای تافل و آیلتس جهت ریپورت نمرات به جز چند مورد ریپورت رایگان، لازم است هزینه‌ای پرداخت شود)
 • تطبیقی و کامپیوتر محور بودن آزمون آنلاین دولینگو

 

ثبت نام در آزمون آنلاین دولینگو

 

مقایسه میان آزمون‌های دولینگو و تافل

برای شناخت بهتر آزمون زبان انگلیسی دولینگو بد نیست مقایسه‌ای میان دو آزمون تافل و دولینگو داشته باشیم. در جدول زیر این دو آزمون را در یک نگاه با هم مقایسه کرده‌ایم:

دولینگو

تافل

مدت زمان آزمون

حدود ۱ ساعت

۳ تا ۴ ساعت

نوع آزمون

آنلاین

آنلاین و آفلاین

تعداد مراکز امتحان

-

۴۵۰۰ مرکز آزمون

اعلام نتایج آزمون

۴۸ ساعت پس از آزمون

حدود ۱۰ روز پس از آزمون

محدودیت سنی متقاضی

حداقل ۱۳ سال

-

مدت زمان اعتبار

۲ سال

۲ سال

مقایسه میان آزمون‌های دولینگو و آیلتس

در ادامه نیز می‌توانید به طور خلاصه دو آزمون آیلتس و دولینگو را با هم مقایسه کنید. در جدول زیر مقایسه‌ای کوتاه میان آزمون آیلتس و دولینگو گردآوری کرده‌ایم:

دولینگو

آیلتس

مدت زمان آزمون

حدود ۱ ساعت

۲ ساعت و ۴۵ دقیقه

نوع آزمون

آنلاین

آنلاین و کاغذی

اعلام نتایج آزمون

۴۸ ساعت پس از آزمون

حدود ۱۳ روز پس از آزمون

محدودیت سنی متقاضی

حداقل ۱۳ سال

حداقل ۱۶ سال

مدت زمان اعتبار

۲ سال

۲ سال

بخش‌های مختلف آزمون Duolingo را بشناسیم

کاربران پیش از شرکت در آزمون زبان انگلیسی دولینگو باید با این آزمون به خوبی آشنا شده و بخش‌های مختلف آن را بشناسند. با شناخت بهتر بخش‌های مختلف آزمون آنلاین دولینگو بهتر می‌توانید برای شرکت در این آزمون برنامه‌ریزی کرده و آماده شوید. آزمون زبان انگلیسی دولینگو از سه بخش اصلی تشکیل شده است. این سه بخش عبارت‌اند از:

 • آمادگی برای آزمون

بخش آمادگی برای آزمون که با Quick setup شناخته می‌شود، ۵ دقیقه است. در این بخش، آزمون‌دهندگان مدارک شناسایی خود را ارسال می‌کنند و همچنین قوانین و مقررات آزمون Duolingo را می‌توانند بخوانند. در انتهای این مطلب قوانین و مقررات آزمون آنلاین دولینگو را ذکر می‌کنیم تا شما هم با این قوانین آشنا شوید.

 • آزمون اصلی

آزمون اصلی دولینگو ۴۵ دقیقه است و در این بخش مهارت‌های Reading ،Writing ،Speaking و Listening مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. فراموش نکنید سوالات آزمون ابتدا به صورت تصادفی به کاربر نشان داده می‌شود و در ادامه با توجه به پاسخ‌های متقاضی، ویژگی تطبیقی سوالات آزمون آنلاین دولینگو موجب می‌شود تا سوالات آسان‌تر یا سخت‌تر شوند.

 • مصاحبه ویدئویی و نمونه Writing

تعدادی موضوع پیشنهادی برای مصاحبه ویدئویی (Speaking Sample) و نمونه Writing به متقاضی نمایش داده می‌شود که از میانشان انتخاب کند. برای مصاحبه ویدئویی ۱ تا ۳ دقیقه و برای بخش Writing حدود ۳ تا ۵ دقیقه زمان لازم است. مصاحبه ویدئویی آزمون Duolingo بخشی فاقد نمره است و به همراه نتایج آزمون به موسسه‌های مورد نظر متقاضی ارسال می‌شود. در مجموع مدت زمان لازم برای بخش سوم از آزمون زبان انگلیسی دولینگو ۱۰ دقیقه خواهد بود.

 

ثبت نام آزمون Duolingo

 

منظور از تطبیقی بودن آزمون دولینگو چیست؟

آزمون آنلاین دولینگو تطبیقی (Adaptive) است. منظور از تطبیقی بودن آزمون آنلاین دولینگو این است که میزان سختی آزمون به عملکرد متقاضی بستگی دارد. کاربر اگر سوالات ابتدایی را درست پاسخ دهد، سوالات بعدی سخت‌‌تر خواهند بود و اگر به سوالی اشتباه پاسخ دهد، سوالات بعدی تا وقتی دوباره بتواند به آن‌ها پاسخ درست بدهید، ساده‌تر می‌شوند.

هدف از طراحی تطبیقی سوالات آزمون آنلاین دولینگو این است که سوالات به نحوی باشد تا با توانایی کاربران تنظیم شده و افراد با کارآمدی بالاتر بتوانند در آزمون ظاهر شوند. این ویژگی منحصربه‌فرد آزمون آنلاین دولینگو است که نسبت به یک آزمون سنتی، آزمون‌دهندگان فرصت بیشتری دارند تا مهارت‌هایشان را مورد ارزیابی قرار دهند.

ساختار سوالات آزمون دولینگو

تصور کنید در آزمون زبان انگلیسی دولینگو ثبت نام کرده و می‌خواهید به سوالات این آزمون پاسخ دهید. شما به عنوان آزمون‌دهنده باید بدانید انتظار چه سوالاتی داشته باشید و چگونه به انواع سوالات این آزمون پاسخ دهید. سوالات آزمون آنلاین دولینگو تنوع زیادی دارند و در ۱۷ بخش دسته‌بندی می‌شوند. انواع سوالات آزمون آنلاین دولینگو در یکی از دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند:

 • Read and Complete
 • Read and Select
 • Listen and Select
 • Listen and Type
 • Read Aloud
 • Write About the Photo
 • Read, Then Write
 • Speak About the Photo
 • Read, Then Speak
 • Listen, Then Speak
 • Complete the Sentences
 • Complete the Passage
 • Highlight the Answer
 • Identify the Idea
 • Title the Passage
 • Writing Sample
 • Speaking Sample

برای آشنایی بیشتر و مطالعه جزئیات سوالات مطرح شده در آزمون Duolingo پیشنهاد می‌کنیم به مقاله نمونه سوالات آزمون دولینگو مراجعه کنید. در این مقاله به طور کامل می‌توانید با نمونه سوالات آزمون Duolingo آشنا شوید و نحوه پاسخگویی را نیز فرا خواهید گرفت.

 

نمره آزمون آنلاین دولینگو چگونه محاسبه می‌شود؟

پاسخگویی به سوالات برای موفقیت در آزمون زبان انگلیسی دولینگو کافی نیست و باید درباره سیستم نمره‌دهی این آزمون هم اطلاعات کسب کنید. همان‌طور که می‌دانید آزمون زبان انگلیسی Duolingo با هدف ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی و سنجش مهارت‌های Writing ،Speaking ،Reading و Listening طراحی شده است. نمره متقاضیان عددی بین ۱۰ تا ۱۶۰ است و آزمون‌دهنده به ازای هر سوال صحیح ۵ امتیاز دریافت می‌کند.

پاسخ آزمون زبان دولینگو حدود ۴۸ ساعت پس از آزمون داده می‌شود و در کارنامه متقاضی گزارش نمرات شخص آورده خواهد شد. ارزیابی مهارت‌های کاربر به صورت زیر اعلام می‌شوند:

 • Literacy (توانایی آزمون‌دهنده در خواندن و نوشتن)
 • Comprehension (توانایی خواندن و گوش دادن)
 • Conversation (توانایی گوش دادن و صحبت کردن)
 • Production (توانایی در نوشتن و صحبت کردن)

نمرات چهار بخش به صورت جداگانه محاسبه شده و در گزارش ذکر می‌شود. گفتنی است معیار و نحوه نمره‌دهی آزمون آنلاین دولینگو مطابق با چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR) اندازه‌گیری می‌شود که استانداردی بین‌المللی برای سنجش مهارت‌های زبانی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نمره‌دهی و کارنامه می‌توانید از صفحه Scores در وبسایت اصلی دولینگو دیدن کنید.

مقایسه نمره دولینگو با آیلتس

برای درک بهتر نمره آزمون آنلاین دولینگو و مقایسه آن با نمرات آزمون  آیلتس می‌توانید جدول زیر را مطالعه کنید.

آزمون دولینگو

آزمون آیلتس آکادمیک

10

1.5

15

2

20-25

2.5

30-40

3

45-50

3.5

55-60

4

65-70

4.5

75-80

5

85-90

5.5

95-100

6

105-110

6.5

115-120

7

125-130

7.5

135-140

8

145-150

8.5

155-160

9

مقایسه نمره دولینگو با تافل

برای مقایسه نمره دولینگو با تافل نیز جدول زیر می‌تواند راهنمای خوبی باشد:

آزمون دولینگو

آزمون تافل iBT

10-25

0

30

1

35

2-4

40

5-8


45

9-13

50

14-19

55

20-25

60

26-31

65

32-37

70

38-43

75

44-49

80

50-55

85

56-61

90

62-67

95

68-73

100

74-79

105

80-85

110

86-91

115

92-96

120

97-102

125

103-107

130

108-112

135

113-115

140

116-118

145

119

150-160

120

 

 

قوانین و مقررات آزمون آنلاین دولینگو (Duolingo)

ویژگی خاصی که موجب مقبولیت آزمون زبان انگلیسی دولینگو شد، عدم نیاز به مراجعه به مراکز آزمون‌های زبان در دوران کرونا بود. آزمون دولینگو آنلاین است و در هر زمان و مکان می‌توان در آن شرکت کرد؛ به همین دلیل قوانینی برای شرکت در این آزمون تعریف شده که متقاضیان به رعایت آن‌ها ملزمند. قوانین شرکت در آزمون آنلاین دولینگو به شرح زیر است:

 • اتاقی که برای آزمون انتخاب می‌کنید باید ساکت و دارای نور کافی باشد.
 • کسی جز شما در اتاق نباشد و در طول آزمون نباید با کسی صحبت کنید.
 • روی گوش‌ها نباید با هدفون یا مو پوشیده شده باشد.
 • تصویر صورت شما در ویدیو باید واضح باشد.
 • گوشی موبایل، کتاب، دفترچه یا هر چیزی از این دست در اطرافتان نباشد.
 • سیستمی که با آن در آزمون شرکت می‌کنید حتما باید بلندگو، میکروفون و دوربین وبکم داشته باشد.
 • تماس چشمی را تا انتهای آزمون با دوربین حفظ کنید.
 • صفحه‌ی آزمون روی مرورگرتان را به هیچ عنوان نبندید و صفحه‌ی جدیدی هم باز نکنید.
 • از هیچ اپلیکیشن گرامری یا املایی در حین آزمون استفاده نکنید.
 • از هیچ وبکم نرم افزاری دیگری استفاده نکنید.
 • استفاده از هر نرم‌افزاری که اشتراک صفحه یا دسترسی از راه دور را فعال می‌کند، مجاز نیست.
 • فقط از یک کیبورد و یک ماوس استفاده کنید.
 • با نام یا اطلاعات شخص دیگری برای شرکت در آزمون استفاده نکنید.
 • حداقل ۳۰ ثانیه درباره یکی از موضوعات ارائه شده در بخش اسپیکینگ باید صحبت کنید.

 

ثبت نام آزمون آنلاین زبان انگلیسی دولینگو (Duolingo)

 

لوازم و مدارک مورد نیاز آزمون دولینگو

اگرچه آزمون دولینگو آزمونی آنلاین است، اما کاملا معتبر بوده و در بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی خارجی پذیرفته شده است. بنابراین برای ثبت نام در آزمون آنلاین دولینگو حتما باید مدارک مشخصی ارائه دهید. همچنین لوازمی باید داشته باشید تا بتوانید در آزمون شرکت کنید. مدارک و لوازم ضروری برای شرکت در این آزمون عبارت‌اند از:

 • پاسپورت، گواهینامه رانندگی یا کارت شناسایی معتبر (ID)
 • اتصال اینترنتی پرسرعت و قابل اعتماد
 • کامیپوتر یا لپ تاپ

اپلای با آزمون دولینگو در دانشگاه‌های خارجی

سوالی که برای بیشتر متقاضیان پیش می‌آید این است که آیا در همه موسسات دانشگاهی خارجی با نتایج آزمون آنلاین دولینگو می‌توان اپلای کرد؟ اعتبار مدرک آزمون دولینگو چقدر است؟ از کجا بفهمیم دانشگاه‌های مدنظرمان آزمون آنلاین دولینگو را می‌پذیرند؟ بسیاری از موسسات دانشگاهی معتبر آزمون انگلیسی Duolingo را به عنوان جایگزینی برای تافل و آیلتس پذیرفته اند. مقبولیت دولینگو در میان دانشگاه‌های معتبر خارجی باعث شده دانشجویان از سراسر دنیا از این آزمون استفاده کنند.

اعتبار آزمون آنلاین دولینگو ۲ ساله است. این مقدار زمان به اندازه‌ای است تا دانشجویان بتوانند برای کارهای پذیرش دانشگاه از قبل برنامه‌ریزی کنند. نکته مهم درباره استفاده از دولینگو این است که پیش از ثبت نام در دولینگو، به وبسایت موسسه یا دانشگاه مورد‌نظرتان مراجعه کنید و مطمئن شوید که دانشگاه مدرک این آزمون را قبول می‌کند. همچنین می‌توانید مقاله «دانشگاه‌هایی که مدرک دولینگو را قبول می‌کنند» را مطالعه کنید؛ ما فهرستی از تمامی دانشگاه‌های معتبر خارجی که دولینگو را قبول دارند جمع‌آوری کرده و در اختیارتان قرار داده‌ایم.

آیا می‌توان در آزمون Duolingo تقلب کرد؟

نرم افزار آزمون آنلاین دولینگو قادر است به محض شروع آزمون صفحه نمایش کاربر را ضبط کند. همچنین پروتکل‌های تشخیصی موجود در نرم‌افزار، لحظه‌ای را که کاربر مرورگری جز مرورگر آزمون باز می‌کند تشخیص می‌دهد. تمامی اقدامات امنیتی پس از پایان آزمون توسط یک مراقب از راه دور بررسی می‌شود. اگر در هر مرحله از جلسه آزمون، آزمون‌دهنده قانونی را نقض کند مراقب از راه دور به طور خودکار نمره آزمون را باطل خواهد کرد.

لازم به ذکر است Duolingo این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که نتایج آزمون را تأیید نکند، یا نتایج تأیید شده قبلی را بدون ارائه بازپرداخت باطل کند. بسته به شدت تخلف، شرکت‌کنندگان در آزمون ممکن است برای همیشه از شرکت مجدد در آزمون انگلیسی Duolingo محروم شوند.

 

نکاتی که بهتر است درباره Duolingo بدانید

اول: مدت زمان آزمون ۶۰ دقیقه است.

دوم: مدرک آزمون Duolingo به مدت دو سال معتبر است.

سوم: استفاده از تلفن همراه برای شرکت در آزمون، استفاده از موبایل و همینطور یادداشت برداری در حین تست مجاز نیست و در صورت استفاده از لوازم غیرمجاز، برای همیشه از شرکت در آزمون‌های دولینگو محروم خواهید شد.

چهارم: می‌توانید در یک بازه ۳۰ روزه، چند بار در آزمون شرکت کنید به طوری که حداکثر دو نتیجه تایید شده (Certified) داشته باشید. لازم به ذکر است اگر نتیجه تست شما تایید شده نباشد، شامل این قانون نشده و می‌توانید باز هم در آزمون آنلاین دولینگو شرکت کنید.

پنجم: بدون پرداخت هیچ هزینه‌‌ای می‌توانید نمره آزمون آنلاین دولینگو خود را به صورت رسمی و از طریق وبسایت دولینگو به هر تعداد دانشگاه یا موسسه در سراسر جهان ارسال کنید.

چگونه در آزمون Duolingo ثبت نام کنیم؟

اگر تصمیم دارید در آزمون آنلاین دولینگو ثبت نام کنید بد نیست ابتدا درباره نحوه ثبت‌نام اطلاعات کسب کنید. جهت ثبت نام در آزمون آنلاین دولینگو لازم است اول به سایت Duolingo مراجعه کرده و یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید. ثبت نام در آزمون آنلاین دولینگو نیازمند ارائه مدارک و همچنین پرداخت هزینه ثبت نام است. پرداخت هزینه ثبت نام آزمون Duolingo با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند ویزا کارت و مستر کارت صورت می‌گیرد.

اگر خودتان کارت اعتباری مسترکارت یا ویزا کارت داشته باشید می‌توانید پرداخت هزینه ثبت نام آزمون آنلاین دولینگو را انجام دهید. همچنین اگر دوستان یا آشنایانی خارج از کشور دارید می‌توانید از آن‌ها بخواهید هزینه را برایتان پرداخت کنند.

روش دیگری نیز برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون Duolingo وجود دارد و آن استفاده از تهران پیمنت است. با استفاده از تهران پیمنت می‌توانید به صورت آنلاین پرداخت هزینه ثبت نام آزمون آنلاین دولینگو را سفارش دهید تا برایتان در عرض ۱ تا ۳ ساعت پرداخت انجام شود. کافی است با تکمیل فرم ثبت سفارش موجود در انتهای این صفحه، هزینه آزمون را از طریق تهران پیمنت بپردازید و در این آزمون شرکت کنید.

لازم به ذکر است پس از پرداخت هزینه، خودتان می‌توانید زمان برگزاری آزمون را بدون هیچ محدودیتی انتخاب کنید و نیازی نیست تاریخ شرکت در آزمون به هنگام پرداخت توسط تهران پیمنت، مشخص شود. برای ثبت نام آزمون آنلاین زبان دولینگو می‌توانید از لینک داده شده نیز استفاده کنید.

 

 

هزینه ثبت نام در آزمون‌های تافل و آیلتس حداقل ۲۰۰ دلار است؛ در حالی‌که هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون آنلاین دولینگو تنها ۴۹ دلار است. پس هزینه آزمون آنلاین دولینگو یک‌چهارم هزینه ثبت نام در آزمون‌های آیلتس و تافل است. مدت زمان آزمون ۶۰ دقیقه است و مدرک آزمون Duolingo به مدت دو سال معتبر است. همچنین استفاده از تلفن همراه برای شرکت در آزمون، استفاده از موبایل و همینطور یادداشت برداری در حین تست مجاز نیست و در صورت استفاده از لوازم غیرمجاز، برای همیشه از شرکت در آزمون‌های دولینگو محروم خواهید شد. شما با ایجاد حساب کاربری در سایت تهران پیمنت و ثبت سفارش می‌توانید در سریع‌ترین زمان و به آسان‌ترین شکل ممکن هزینه آزمون Duolingo خود را پرداخت کنید. برای ثبت نام آزمون Duolingo و پرداخت هزینه آن از طریق تهران پیمنت لازم است اطلاعات لازم در فرم‌های پنل کاربری را تکمیل کرده و  پس از ثبت سفارش، هزینه آزمون در کمتر از ۳ ساعت انجام می‌شود و دیگر لازم نیست نگران از دست دادن زمان باشید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۹ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۹ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

 

5/5 - (80 امتیاز)

سوالات متداول

 1. پاسپورت، گواهینامه رانندگی یا کارت شناسایی معتبر (ID)
 2. اتصال اینترنتی پرسرعت و قابل اعتماد
 3. کامیپوتر یا لپ تاپ

مدت زمان آزمون ۶۰ دقیقه است.

نتایج آزمون دولینگو (Duolingo) پس از ۴۸ ساعت ارائه می‌شوند. همچنین یک مصاحبه ویدئویی و یک نمونه از Writing شما همراه نمرات توسط Duolingo ارسال می‌گردد.

مدرک آزمون Duolingo به مدت دو سال معتبر است.

هزینه ثبت نام در آزمون دولینگو معادل ۴۹ دلار می‌باشد.