homeخانهleftخدماتleftتافل iBTleftثبت نام آزمون تافل (TOEFL iBT)

ثبت نام آزمون تافل (TOEFL iBT)

آزمون تافل (TOEFL) یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی است و یک معیار استاندارد برای ارزیابی مهارت‌های زبانی افراد غیر انگلیسی زبان به شمار می‌رود. تافل انواع مختلفی دارد که آزمون تافل iBT رایج‌ترین نسخه این آزمون است. از مهم ترین ویژگی‌های آزمون تافل می‌توان به گستردگی پذیرش این مدرک توسط مراکز علمی و مهاجرتی جهان اشاره کرد. آزمون تافل iBT یک تست چند گزینه‌ای است که توسط موسسه ETS، به صورت آنلاین برگزار می‌شود. در طول زمان با گسترش کارایی و محبوبیت آزمون تافل برای تحصیل، موسسه ETS نسخه‌های مختلفی از این آزمون را ارائه داده است. هر کدام از این نسخه‌ها با هدف خاصی طراحی شده‌اند و با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. برای انتخاب و ثبت نام در هریک از آزمون‌های تافل نیاز است مقطع تحصیلی و دانشگاهی که می‌خواهید برای آن اپلای کنید را در نظر بگیرید.

 

آزمون تافل iBT

 

انواع رایج آزمون تافل

در این قسمت، نسخه‌هایی از تافل را که کاربرد و محبوبیت بیشتری نزد متقاضیان دارند، بررسی می‌کنیم. هر سه این آزمون‌ها برای تحصیل در مقاطع Undergraduate و Graduate مناسب اند؛ با این حال پذیرش مدرک هر یک توسط دانشگاه برای مقاطع مختلف، از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر، متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه خوب است به وبسایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید.

نسخه‌های رایج‌تر آزمون تافل عبارتند از:

 • TOEFL iBT

این نسخه از تافل، رایج‌ترین و پذیرفته شده‌ترین نوع تافل است. آزمون تافل iBT به صورت آنلاین، در مراکز تعیین شده توسط ETS برگزار می‌شود. پیش از این، نسخه کاغذی تافل تحت عنوان TOEFL PBT برگزار می‌شد که امروزه تنها در کشورهای بسیار محدودی که دسترسی به اینترنت ندارند، برگزار می‌شود.

آزمون تافل iBT چهار مهارت خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن به زبان انگلیسی را در سطح آکادمیک ارزیابی می‌کند. مدت زمان تست حدودا ۳ ساعت است و نمره آن از ۱۲۰ حساب می‌شود. نتایج تافل iBT بین ۶ تا ۸ روز آماده می‌شود و می‌توانید گزارش رسمی نمره خود را روی وبسایت ETS ببینید.

نتیجه آزمون خود را به صورت رایگان به ۴ موسسه و دانشگاه می‌توانید بفرستید. چنانچه مایل باشید نمره تافل را به دانشگاه‌های بیشتری ارسال کنید، باید به ازای هر دانشگاه، مبلغ ۲۰ دلار بپردازید.

هزینه ثبت نام آزمون تافل iBT برای داوطلبان ایرانی ۲۴۵ دلار است و مدرک آزمون تا ۲ سال اعتبار دارد.

 • TOEFL iBT Home Edition

آزمون تافل iBT هوم ادیشن یکی از نسخه‌های جدید تافل است که در سال ۲۰۲۰ و پس از شیوع کرونا ارائه شد. این آزمون به صورت آنلاین برگزار می‌شود و همانطور که از نامش پیداست، شرکت کنندگان از خانه در آن شرکت می‌کنند. در طول آزمون، فردی که به عنوان ناظر تعیین شده، شما را نظارت خواهد کرد. برای جلوگیری از تقلب و حفظ اعتبار مدرک آزمون، قوانینی برای آن در نظر گرفته شده است که می‌توانید آن‌ها را در این صفحه مشاهده کنید. در صورت سرپیچی از قوانین، آزمون از اعتبار فاقد شده و هزینه آن نیز به داوطلب پس داده نمی شود.

برای شرکت در آزمون، به تجهیزاتی مثل لپتاپ، دوربین، میکروفون، اسپیکر (استفاده از هدفون و هندزفیری مجاز نیست) و نصب ETS Web Browser روی کامپیوتر خود نیاز خواهید داشت. برای مشاهده لیست کامل تجهیزات می‌توانید به بخش Equipment and Environment Requirements وبسایت ETS مراجعه کنید.

ساختار این تست مانند ساختار TOEFL iBT است و از ۴ بخش تشکیل می‌شود. مدت زمان آزمون ۳ ساعت است و نتایج آن حداکثر تا ۱۰ روز آماده می‌شود. مدرک تافل هوم ادیشن ۲ سال اعتبار دارد و توسط بیش از ۱۱,۵۰۰ دانشگاه و موسسه در سراسر جهان پذیرفته می شود. لیست تمام دانشگاه‌هایی که مدرک این آزمون را می‌پذیرند را می‌توانید در وبسایت ETS ببینید. با این حال برای اینکه مطمئن شوید دانشگاهی که می‌خواهید برای آن اپلای کنید، مدرک این آزمون را می‌پذیرد یا خیر، لازم است به وبسایت دانشگاه مراجعه کنید.

هزینه آزمون تافل iBT هوم ادیشن برای شرکت کنندگان ایرانی از ۱۸۵ تا ۲۴۵ دلار متغیر است.

 • TOEFL Essentials

این نسخه از تافل در سال ۲۰۲۱ ارائه شد و تفاوت‌های زیادی با سه نسخه قبلی دارد. یکی از مهم‌ترین این تفاوت‌ها این است که آزمون  TOEFL Essentialsیک آزمون تطبیقی (Adaptive) است. تطبیقی به آزمونی گفته می‌شود که سطح سختی و آسانی آن به عملکرد و دانش زبانی داوطلب بستگی دارد. به عنوان مثال اگر شما سوالات را از همان ابتدای تست، درست جواب دهید، سطح سوالات بعدی سخت‌تر می‌شود. عکس این موضوع نیز صادق است. اگر پاسخ اشتباه بدهید، سوالات آسان می‌شوند. البته این نکته را بگوییم که این ویژگی بر اساس پاسخ‌های شما در طول آزمون تغییر می‌کند و تا انتها، سخت یا آسان نمی‌ماند.

تفاوت دیگر این تست این است که بر خلاف آزمون تافل iBT که کاملا آکادمیک است، ۵۰ درصد از سوالات آزمون، آکادمیک و ۵۰ درصد دیگر آن جنرال (عمومی) است. این تست، معیاری برای سنجش ۴ مهارت زبانی است و از ۴ بخش Reading ،Speaking ،Writing و Listening تشکیل می‌شود. در انتهای آزمون، بخشی به یک ویدیو اختصاص داده شده که مدت زمان آن ۵ دقیقه است و در این ۵ دقیقه شما باید راجع به خود صحبت کنید. این قسمت تاثیری در نمره آزمون ندارد و تنها برای این است که دانشگاه و موسسه‌ای که می‌خواهید برای آن اپلای کنید، با شما بیشتر آشنا شود.

نتیجه رسمی آزمون ۶ روز بعد از تاریخ شرکت در آن، روی سایت ETS قرار می‌گیرد؛ اما پس از پایان آزمون می‌توانید نمرات غیررسمی دو بخش  Listening و Reading را روی وبسایت مشاهده کنید.

مدرک آزمون TOEFL Essentials نیز ۲ سال اعتبار دارد و می‌توانید آن را برای هر تعداد دانشگاه که می‌خواهید، به صورت رایگان ارسال کنید. امروزه مدرک این تست، مورد پذیرش دانشگاه‌های زیادی در سراسر جهان است؛ با این حال خوب است یا به سایت ETS سری بزنید و لیست این دانشگاه‌ها را ببینید، یا به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید و مطمئن شوید که مدرک این تست را قبول می‌کند یا خیر.

آزمون TOEFL Essentials به صورت آنلاین و در خانه برگزار می‌شود. تجهیزات لازم و قوانین شرکت در آزمون را می‌توانید در وبسایت ETS مشاهده کنید. مدت زمان این تست، یک ساعت و نیم و هزینه این آزمون از ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار متغیر است.

نکته‌ای که در رابطه با نتایج این تست لازم است بدانید این است که امکان بازبینی نمره برای آزمون TOEFL Essentials وجود ندارد.

 

هزینه و زمان برگزاری آزمون تافل

هزینه هر کدام از نسخه‌های تافل با هم متفاوت است. همانطور که گفتیم هزینه ثبت نام آزمون تافل iBT برابر با ۲۴۵ دلار، هزینه تافل iBT هوم ادیشن بین ۱۸۵ تا ۲۴۵ و TOEFL Essentials از ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار است.

 • تاریخ و مکان برگزاری آزمون تافل iBT

این آزمون در مراکز مشخص و طی زمان‌های خاصی برگزار می‌شود و دارای ظرفیت محدود است. تافل iBT در ایران در شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، قزوین، آمل، یزد و چندین شهر دیگر برگزار می‌شود. لیست مراکز برگزار کننده آزمون تافل iBT در ایران را به همراه آدرس و شماره تلفن، می‌توانید در این صفحه ببینید.

این آزمون در طول ماه، چندین بار برگزار می‌شود. با مراجعه به صفحه Test Locations and Dates در وب سایت ETS، می‌توانید تاریخ‌ها و مکان‌های برگزاری آزمون را مشاهده کنید.

 • تاریخ برگزاری آزمون تافل هوم ادیشن

آزمون هوم ادیشن در روزهای مشخصی از هفته برگزار می‌شود و هر زمان از شبانه روز که خواستید، می‌توانید در آن شرکت کنید. نکته‌ای که در مورد زمان برگزاری این آزمون باید بدانید این است که امکان شرکت در آزمون، ۲۴ ساعت پس از ثبت نام آزمون تافل iBT هوم ادیشن به شما داده می‌شود. پس حتما این بازه زمانی ۲۴ ساعته را در نظر داشته باشید. برای مشاهده روزهای برگزاری نیز به صفحه Test Locations and Dates مراجعه کنید و با انتخاب گزینه TOEFL iBT Home Edition، تاریخ‌های برگزاری را ببینید.

 • تاریخ برگزاری آزمون تافل Essentials

آزمون TOEFL Essentials در حال حاضر تنها ۱ روز در هفته برگزار می‌شود. ساعت‌ شرکت در این تست نیز محدودیت ندارد و هر زمان از شبانه روز که خواستید، می‌توانید در آن شرکت کنید. توجه داشته باشید که ثبت نام این آزمون را هم باید ۲۴ ساعت قبل از شرکت در آن انجام دهید.

 

ثبت نام آزمون تافل iBT

 

نحوه برگزاری و ساختار آزمون TOEFL iBT

آزمون TOEFL iBT از ۴ بخش تشکیل می شود که به هر کدام، زمان جداگانه‌ای اختصاص داده شده است. هر کدام از بخش‌های چهارگانه آزمون تافل به یکی از مهارت‌های مورد نیاز برای تحصیل در فضای آکادمیک دانشگاه و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی می‌پردازد. این ۴ بخش را در ادامه بررسی می‌کنیم:

 • Reading

این بخش از ۳ یا ۴ متن با موضوعات علمی و آکادمیک و حجم تقریبی ۷۰۰ کلمه تشکیل شده است. هر کدام از ریدینگ‌ها تقریبا ۱۰ سوال دارند که برای پاسخ به آن‌ ها در مجموع ۵۴ تا ۷۲ دقیقه زمان به شما داده می‌شود. سوالات، در رابطه با موضوعات اصلی متن، جزئیات، برداشت از متن، جایگزین مناسب جملات و واژه‌های مترادف هستند. برای گرفتن نمره مناسب از Reading، لازم است مهارت‌هایی مانند مدیریت زمان، خواندن سریع، دریافت ایده اصلی متن و دایره واژگان آکادمیک را در خود تقویت کنید. نمونه سوالات بخش Reading  آزمون را به همراه توضیحات کامل می‌توانید در وبسایت ETS مشاهده کنید.

 • Listening

بخش Listening آزمون از دو قسمت تشکیل می شود. یک قسمت مربوط به مکالمات بین دو نفر است، قسمت دیگر متشکل از ۳ یا ۴ سخنرانی است. مدت زمان هر قسمت سخنرانی ۳ تا ۵ دقیقه است که هر کدام ۶ سوال دارد. بخش مکالمه نیز از ۳ گفتگو تشکیل شده که هر کدام ۵ سوال دارد و مدت هر یک ۳ دقیقه است. در مجموع ۴۱ تا ۵۷ دقیقه زمان به این بخش از آزمون اختصاص داده شده است.

در این مرحله از آزمون تافل iBT، فایل‌های صوتی برای شما پخش می‌شود. شما باید به هر کدام از این فایل‌ها به دقت گوش دهید و در صورت نیاز، از نکات مهم یادداشت بردارید. در پایان به شما زمانی برای پاسخ به سوالات داده می‌شود. توجه داشته باشید که مکالمات و سخنرانی‌ها ممکن است به غیر از لهجه آمریکایی، با لهجه‌های دیگر نیز اجرا شود.

برای کسب نمره قابل قبول در Listening باید توانایی یادداشت برداری، تمرکز، دایره واژگان و درک لهجه‌های مختلف را در خود تقویت کنید. نمونه سوالات بخش Listening به همراه نکات و پاسخ‌های صحیح، در این صفحه از سایت ETS قابل مشاهده است.

 • Speaking

این قسمت از آزمون تافل iBT شامل ۴ سوال است.

در سوال اول، موضوعی به شما داده می‌شود که شما باید نظر خود را در رابطه با آن بیان کنید. برای فکر کردن به پاسخ خود بین ۱۵ تا ۳۰ ثانیه زمان دارید. در ۴۵ تا ۶۰ ثانیه هم باید در مورد موضوع صحبت کنید. برای گرفتن نتیجه مطلوب از این قسمت خوب است موضوعاتی که می‌خواهید مطرح کنید را به صورت کلمات کلیدی برای خود یادداشت کنید. سعی نکنید کل پاسخ خود را بنویسید چون در این صورت با کمبود وقت مواجه خواهید شد. انسجام در صحبت‌ها و نتیجه گیری و نیز استفاده از کلمات و اصطلاحات متنوع، یک عامل تعیین کننده در نمره این قسمت است.

در سوال دوم ابتدا به شما یک متن داده می‌شود که باید آن را به دقت بخوانید. سپس به مکالمه‌ای در رابطه با متنی که خواندید، گوش می‌کنید. پس از آن ۳۰ ثانیه زمان دارید به سوالی که از شما پرسیده شده پاسخ دهید. ۶۰ ثانیه هم وقت خواهید داشت که صحبت کنید.

سوال ۳ نیز مانند سوال دوم است با این تفاوت که به جای مکالمه، به یک سخنرانی گوش می‌کنید.

در سوال ۴ فقط به یک سخنرانی گوش می‌دهید. در این قسمت از شما خواسته می‌شود که سخنرانی را در قالب خلاصه بیان کنید. ۲۰ ثانیه برای فکر کردن و ۱ دقیقه برای ارائه خلاصه خواهید داشت.

بخش Speaking نیز مانند سایر بخش‌های آزمون به صورت آنلاین برگزار می‌شود. صدای شما از طریق میکروفون ضبط شده و برای آزمون گیرنده فرستاده می‌شود.

نمونه سوالات بخش Speaking را در این صفحه می‌توانید ببینید.

 • Writing

بخش مهارت نوشتاری از دو قسمت تشکیل شده است. در قسمت اول ابتدا یک متن را می‌خوانید. سپس به یک سخنرانی راجع به متن، گوش می‌دهید. پس از آن ۲۰ دقیقه زمان دارید که نظر خود را در رابطه با موضوع مطرح شده، در قالب یک متن ۱۵۰ تا ۲۲۵ کلمه‌ای بنویسید.

برای قسمت دوم، سوالی در مورد یک موضوع از شما پرسیده می‌شود. ۳۰ دقیقه زمان نیز برای نوشتن یک متن حداقل ۳۰۰ کلمه‌ای به شما داده می‌شود.

برای بخش Writing در مجموع ۵۰ دقیقه زمان خواهید داشت. جهت مشاهده نمونه سوالات این قسمت از آزمون تافل iBT به سایت ETS مراجعه کنید.

نام مهارت

تعداد سوالات

مدت زمان پاسخگویی

حداقل و حداکثر نمره

مهارت در خواندن (Reading)

۳ الی 4 متن شامل 10 سوال برای هر بخش

54 الی 72 دقیقه

0 تا 30

مهارت شنیداری (Listening)

6 الی 7 قسمت شامل ۵ تا ۶ سوال برای هر بخش

41 الی 57 دقیقه

0 تا 30

Break

-

10 دقیقه

-

مهارت گفتاری (Speaking)

4 سوال

 17 دقیقه

0 تا 30

مهارت نوشتاری (Writing)

2 سوال

 50 دقیقه

0 تا 30

مجموع (Total)

0 تا 120

 

نکاتی پیرامون ثبت نام TOEFL iBT

 • پیش از ثبت نام آزمون تافل iBT نیاز است یک اکانت در وبسایت ETS بسازید.
 • برای ثبت نام در آزمون نیاز به پاسپورت دارید چرا که شماره پاسپورت شما یکی از اطلاعات ضروری برای ساخت اکانت است.
 • هنگام ایجاد حساب کاربری حتما توجه داشته باشید که اطلاعات هویتی شامل نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد را دقیقا مطابق با پاسپورت خود وارد کنید. امکان ویرایش این اطلاعات در سایت وجود نخواهد داشت.
 • ثبت نام در آزمون به ۲ صورت انجام می‌شود: ثبت نام معمولی (Regular online registration) و ثبت نام با تاخیر (Late online registration)
 • هزینه ثبت نام معمولی ۲۴۵ دلار و هزینه ثبت نام با تاخیر که ۲ روز پیش از آزمون بسته می‌شود، ۴۰ دلار بیشتر بوده و ۲۸۵ دلار است.
 • در زمان ثبت نام آزمونiBT، تا ساعت ۱۰ شب قبل از آزمون می‌توانید ۴ دانشگاه را جهت ریپورت نمره به صورت رایگان مشخص کنید تا نمره شما برای آن‌ها ارسال شود. چنانچه قصد داشته باشید نمره خود را به دانشگاه‌‌های بیشتری بفرستید، باید ۲۰ دلار به ازای هر دانشگاه بپردازید.
 • برای تایید هویت در روز آزمون، فقط کارت ملی و گذرنامه پذیرفته می‌شود (شناسنامه پذیرفته نمی‌شود.) پس از تایید هویت در مرکز آزمون، یک ناظر با استفاده از WebCam یک عکس از شما به عنوان شرکت کننده تهیه می‌کند و پس از آن جایگاه شما (کامپیوتری که آزمون اینترنتی شما در آن اجرا می‌شود) مشخص خواهد شد.
 • در صورتی که به هر دلیلی بخواهید ثبت نام خود را لغو کنید، تا ۴ روز پیش از تاریخ آزمون فرصت خواهید داشت. پس از لغو آزمون، بازگشت پول (Refund) تحت شرایط زیر انجام می‌شود:

تنها ۵۰ درصد از هزینه آزمون به شما بازگردانده می‌شود.

مبنای برگشت هزینه آزمون، مبلغ ثبت نام به صورت Regular registration است و چنانچه شما به صورت Late ثبت نام کرده باشید، نیمی از هزینه Regular به شما بازگردانده می‌شود. راهنمای کامل لغو تافل را در این صفحه می‌توانید مشاهده کنید.

 • حداقل مدت زمان مجاز برای شرکت در دو آزمون متوالی تافل، ۳ روز است. به این معنی که اگر امروز در آزمون شرکت کرده‌اید و از نتیجه راضی نبودید، برای شرکت در آزمون بعدی باید ۳ روز صبر کنید.
 • مدت اعتبار نتیجه آزمون تافل ۲ سال است و پس از این تاریخ، دیگر قابل ریپورت نیست.
 • در جدول زمانبندی آزمون، تاریخ‌هایی که به رنگ قرمز نمایش داده می‌شوند، تاریخ‌های مربوط به ثبت نام آزمون تافل iBT با تاخیر هستند.
 • در زمان ورود به محل برگزاری آزمون، مجاز به همراه داشتن هیچ گونه وسیله‌ای نیستید و داشتن تلفن همراه، کاغذ، دیکشنری، هر نوع خودکار، روان نویس یا مداد ممنوع است. نماینده ETS حاضر در محل برگزاری آزمون، هدست، کاغذ و مداد در اختیار شما خواهد گذاشت. در نتیجه یادداشت برداری در طول آزمون تافل iBT مجاز است.
 • هزینه شرکت در آزمون تافل iBT در کشورهای مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال هزینه این آزمون در کشور ترکیه ۱۸۵ دلار، در امارات متحده عربی برابر با ۲۷۰ دلار و در ایران ۲۴۵ دلار است.
 • نمره آزمون تافل iBT بین ۴ تا ۸ روز پس از آزمون، در داخل حساب کاربری وبسایت ETS قابل مشاهده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به صفحه راهنمای تصویری گزارش (Report)  نمره تافل iBT مراجعه نمایید.
 • جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط و چگونگی تغییر زمان یا مرکز برگزاری آزمون iBT می‌توانید صفحه تغییر زمان و یا مرکز آزمون iBT را مطالعه کنید.
 • جهت آشنایی کامل با نحوه‌ی ایجاد اکانت تافل iBT، شیوه‌ی ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون، می‌توانید به صفحات راهنمای تصویری ایجاد پروفایل (اکانت) تافل iBT و راهنمای تصویری ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافلiBT مراجعه کنید.

 

ثبت نام آزمون تافل iBT

 

ثبت نام آزمون تافل iBT

برای ثبت نام در آزمون تافل ابتدا باید به سایت ETS مراجعه کنید. از بین آزمون‌های زبان، گزینه TOFEL iBT را انتخاب کرده و یک اکانت کاربری برای خود ایجاد کنید. جهت ساختن اکانت به پر کردن فرمی نیاز دارید که اطلاعات آن را باید با توجه به پاسپورت خود وارد کنید. نام کاربری و پسورد خود را برای ورود مجدد به اکانت خود به یاد داشته باشید. پس از این مرحله می‌توانید به صفحه اصلی پروفایلتان وارد شوید.

در صفحه کاربری، امکان انتخاب مکان، زمان و تاریخ آزمون، نمایش نتیجه آزمون تافل iBT و اصلاح برخی اطلاعات پروفایل وجود دارد. به منظور مشاهده مراکز برگزاری آزمون تافل، به بخش Test Locations and dates در سایت ETS مراجعه کنید.

پرداخت هزینه آزمون تافل باید به صورت آنلاین با کارت‌های اعتباری مثل ویزا کارت یا مستر کارت یا خرید ووچر تافل، صورت گیرد. اگر این امکان برای شما وجود ندارد و یا به هر دلیلی نمی‌خواهید از کارت‌های اعتباری خود استفاده کنید، می‌توانید ثبت نام آزمون تافل iBT را از طریق تهران پیمنت انجام دهید.

 

 

هزینه هر کدام از نسخه‌های تافل با هم متفاوت است. همانطور که گفتیم هزینه ثبت نام آزمون تافل iBT برابر با ۲۴۵ دلار، هزینه تافل iBT هوم ادیشن بین ۱۸۵ تا ۲۴۵ و TOEFL Essentials از ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار است. در صورتی که به هر دلیلی بخواهید ثبت نام خود را لغو کنید، تا ۴ روز پیش از تاریخ آزمون فرصت خواهید داشت. پس از لغو آزمون، بازگشت پول (Refund) تحت شرایط خاصی انجام می‌شود. با ایجاد حساب کاربری در سایت تهران پیمنت و ثبت سفارش می‌توانید با خیال راحت و به آسان‌ترین شکل ممکن هزینه آزمون خود را پرداخت کنید. برای ثبت نام آزمون تافل iBT و پرداخت هزینه آن از طریق تهران پیمنت لازم است شهر، مکان و تاریخ برگزاری مورد نظر خود را در فرم وارد کنید. پس از ثبت سفارش، هزینه آزمون در کمتر از ۳ ساعت انجام می‌شود و دیگر لازم نیست نگران از دست دادن  ددلاین ثبت نام باشید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۹ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۹ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

4.5/5 - (78 امتیاز)

سوالات متداول

آزمون TOEFL Essentials در حال حاضر تنها ۱ روز در هفته برگزار می‌شود. ساعت‌ شرکت در این تست نیز محدودیت ندارد و هر زمان از شبانه روز که خواستید، می‌توانید در آن شرکت کنید.

 1. TOEFL iBT
 2. TOEFL iBT Home Edition
 3. TOEFL Essentials

آزمون Test Of English as a Foreign language) TOEFL) که توسط موسسه ETS برگزار می‌شود، یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است. در این آزمون میزان تسلط غیر انگلیسی زبانان بر این زبان سنجیده می‌شود.

در صورتی که به هر دلیلی بخواهید ثبت نام خود را لغو کنید، تا ۴ روز پیش از تاریخ آزمون فرصت خواهید داشت. پس از لغو آزمون، بازگشت پول (Refund) تحت شرایط زیر انجام می‌شود:

 • نها ۵۰ درصد از هزینه آزمون به شما بازگردانده می‌شود.
 • مبنای هزینه آزمون، مبلغ ثبت نام به صورت Regular deadline است و چنانچه شما به صورت Late ثبت نام کرده باشید، نیمی از هزینه Regular به شما بازگردانده می‌شود.

هزینه ثبت نام آزمون iBT  به طور عادی برای شرکت‌کنندگان در ایران برابر ٢۴۵ دلار و به صورت Late معادل ۲۸۵ دلار می‌باشد.