homeتهران پیمنتleftخدماتleftاپلایleftپرداخت هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee)

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee)

یکی از کارهایی که متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور در ابتدای پروسه اپلای انجام می‌دهند، پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه است. اگر شما هم جزو این دسته از افراد باشید، احتمالا می‌دانید که درخواست پذیرش شما از دانشگاه، بدون پرداخت این هزینه بررسی نخواهد شد. هزینه Application Fee هر دانشگاه بسته به عواملی چون کشوری که دانشگاه در آن واقع است، مقطع و رشته تحصیلی، با دانشگاه‌های دیگر متفاوت است. دلیل پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه چیست، آیا راهی برای نپرداختن این هزینه وجود دارد و چه دانشگاه‌هایی از دریافت این هزینه چشم‌پوشی می‌‌کنند، همگی سوالاتی هستند که در ادامه بطور مفصل به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee) - هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه و نحوه پرداخت هزینه اپلیکیشن فی

اپلیکیشن فی دانشگاه چیست و چرا باید پرداخت شود؟

همانطور که می‌دانید، برای اپلای علاوه بر پر کردن فرم دانشگاه، نیاز است مدارکی مانند ریزنمرات، انگیزه‌ نامه، رزومه، دانشنامه و مواردی از این دست که در وبسایت دانشگاه ذکر می‌شود را برای دانشگاه ارسال کنید. در واقع دانشگاه پس از بررسی این مدارک است که به شما اطلاع می‌دهد می‌توانید پذیرش تحصیلی بگیرید یا واجد شرایط پذیرش نیستید. پرداخت اپلیکیشن فی دقیقا به همین منظور انجام می‌شود؛ برای بررسی مدارک دانشجویان در زمان اپلای. به بیانی دیگر اگر شما این مبلغ را به دانشگاه نپردازید، مدارک شما بررسی نخواهد شد.

علاوه بر بررسی مدارک دانشجویان، پرداخت هزینه Application Fee چندین دلیل دیگر نیز دارد. بیایید این نکته را در نظر بگیریم که اکثر دانشجویان برای بالا بردن احتمال پذیرش، مدارک خود را به چندین دانشگاه ارسال می‌کنند. این موضوع باعث افزایش تعداد دانشجویان متقاضی می‌شود و فرآیند بررسی مدارک را دشوار می‌کند. دریافت اپلیکیشن فی به دانشگاه کمک می‌کند تا دانشجویانی که برای اپلای و گرفتن پذیرش مصمم‌تر هستند را شناسایی و فیلتر کند. پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه همچنین هزینه خدماتی مانند برگزاری جلسات آنلاین مصاحبه، بهبود فرم اپلیکیشن، پاسخ به ایمیل دانشجویان و سوالات آن‌ها و نیز بررسی مدارک تمام متقاضیانی که برای یک ترم به خصوص، درخواست پذیرش فرستاده‌اند را پوشش می‌دهد.

چه عواملی بر مبلغ اپلیکیشن فی دانشگاه تاثیر گذارند؟

مبلغی که دانشگاه‌ها به عنوان هزینه اپلیکیشن فی در نظر می‌گیرند با هم متفاوت است. سوالی که پیش می‌آید این است که علت این تفاوت چیست؟

مورد اول، کشوری است که دانشگاه در آن واقع است. همانطور که می‌دانید هزینه اپلای و تحصیل از کشوری به کشور دیگر متغیر است؛ برای مثال هزینه تحصیل در کانادا به مراتب بیشتر از هزینه‌ های تحصیل در ایتالیا است. عوامل بسیاری بر این تفاوت تاثیر گذار هستند که هنگام انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت تحصیلی، حتما باید در نظر گرفته شوند.

مورد دوم، مقطع تحصیلی است.به طور معمول هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا (Postgraduate) بیشتر از مقطع کارشناسی (Undergraduate) است.

رشته‌ تحصیلی از دیگر عوامل تعیین کننده این هزینه است. همانطور که هزینه تحصیل در رشته‌های مختلف با هم تفاوت دارد، مبلغ اپلیکیشن فی در نظر گرفته شده برای هر یک نیز یکسان نیست. به عنوان مثال دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته‌هایی مانند MBA را دارند، هزینه بیشتری برای اپلیکیشن فی می‌پردازند.

نوع برنامه تحصیلی مورد نظر نیز بر مقدار هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه تاثیر دارد. این هزینه برای برنامه‌های تحصیلی Part-time کمتر از برنامه‌های Full-time است.

مورد تعیین کننده دیگر به این موضوع بستگی دارد که دانشجوی متقاضی پذیرش، دانشجوی بین‌المللی باشد یا ساکن کشور دانشگاه مقصد. هزینه اپلیکیشن فی به مراتب برای دانشجویان بین ‌المللی بیشتر است.

اپلیکیشن فی دانشگاه - سایت پرداخت اپلیکیشن فی - پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه کانادا

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه در کمتر از سه ساعت با تهران پیمنت

تفاوت اپلیکیشن فی و ادمیشن فی دانشگاه چیست؟

یکی از سوالات متداول درباره اپلیکیشن فی، تفاوت آن با ادمیشن فی است. Application Fee و Admission Fee به دلیل تشابه در نام، معمولا با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند. ادمیشن فی که به آن دیپازیت فی (Deposit Fee) نیز گفته می‌شود، هزینه‌ای است که دانشگاه پس از دادن پذیرش به دانشجویان، دریافت می‌کند. ادمیشن فی در واقع تضمینی است که دانشگاه طلب می‌کند تا مطمئن شود دانشجویی که به او پذیرش داده در کلاس‌ها ثبت نام خواهد کرد. معمولا این مبلغ پس از ثبت نام به دانشجو برگردانده می‌شود.

این در حالی است که پرداخت اپلیکیشن فی، هنگام ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه انجام می‌شود و ارتباطی با نتیجه پذیرش ندارد. علاوه بر این، یکی دیگر از تفاوت های اپلیکیشن فی و دیپازیت فی این است که هزینه Application Fee قابل استرداد نیست و حتی اگر دانشگاه به شما پذیرش ندهد، شما نمی‌توانید این هزینه را پس بگیرید.

نکاتی که در رابطه با پرداخت Application Fee دانشگاه لازم است بدانید

 • به طور معمول مبلغی که برای اپلیکیشن فی پرداخت می‌کنید، هزینه اپلای برای ۲ یا ۳ رشته تحصیلی را پوشش می‌دهد. به بیانی دیگر، طی پروسه اپلای برای یک دانشگاه، امکان انتخاب حداکثر ۳ رشته تحصیلی به شما داده می‌شود. اگر مایل باشید برای تعداد رشته بیشتری اپلای کنید (در صورتی که چنین امکانی از سمت دانشگاه وجود داشته باشد) باید علاوه بر هزینه اپلیکیشن فی، به ازای هر رشته اضافی، مبلغی پرداخت کنید. اطلاعات مربوط به تعداد رشته‌های مجاز برای اپلای، شرایط و مقدار مبلغ اضافی، در قسمت پیش نیازهای پذیرش وبسایت دانشگاه‌ها موجود است.
 • برخی دانشگاه‌ها که به دانشگاه‌ های بدون اپلیکیشن فی معروف هستند، دانشجویان را از پرداخت اپلیکیشن فی معاف می‌کنند و به صورت رایگان کار بررسی مدارک را انجام می‌دهند. با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توانید به لیست دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی کشور مقصدتان، دسترسی پیدا کنید. علاوه بر آن، در ادامه هم جدولی متشکل از نام برخی از این دانشگاه‌ها را بررسی می‌کنیم.
 • شما برای پرداخت اپلیکیشن فی (Application Fee) تا ددلاین تعیین شده برای ارسال درخواست پذیرش زمان خواهید داشت. اگر به هر دلیلی پرداخت این هزینه را به بعد از تاریخ تعیین شده موکول کنید، مدارک شما توسط دانشگاه بررسی نخواهد شد.
 • همانطور که اشاره شد، هزینه Application Fee قابل بازگشت نیست و پس از پرداخت آن در اکثر موارد امکان پس گرفتن آن از دانشگاه وجود ندارد.
 • سوالی که برای بسیاری از دانشجویان پیش می‌آید این است که از کجا بدانم دقیقا چه مبلغی را برای اپلیکیشن فی پرداخت کنم؟ برای آگاهی از مبلغ دقیق اپلیکیشن فی، باید به وبسایت دانشگاهی که می‌خواهید برای آن اپلای کنید مراجعه کرده و در بخش Admission Requirements اطلاعات مربوط به این هزینه را پیدا کنید.
 • پیش از پرداخت اپلیکیشن فی، حتما به صحت و درستی مدارکی که می‌خواهید ارسال کنید مطمئن باشید چرا که با پرداخت این هزینه، پروسه بررسی مدارک شما شروع می‌شود و در اکثر موارد، دیگر اجازه ویرایش اطلاعات ارسال شده را نخواهید داشت. بنابراین هرگونه مدرک ناقص یا اشتباه، می‌تواند شانس شما را برای گرفتن پذیرش از دانشگاه، کم کند.
 • پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه به دو طریق آفلاین و آنلاین انجام می‌شود؛ در ادامه در این باره توضیحات بیشتری خواهیم داد.

هزینه Application Fee دانشگاه‌ های مختلف چقدر است؟

در جدول‌های زیر، هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا، آمریکا و انگلیس که تقاضای مهاجرت تحصیلی برای آن‌ها بیشتر است، لیست شده است. این هزینه‌ها بر اساس مبالغ ذکر شده در وبسایت هر دانشگاه نوشته شده است. هزینه اپلیکیشن فی هر دانشگاه بسته به رشته، مقطع و نوع برنامه تحصیلی و اینکه دانشجوی بین‌المللی هستید یا ساکن کشور مقصد، کم و زیاد می‌شود.

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

نام دانشگاه

مبلغ اپلیکیشن فی (دلار کانادا)

125-180

McGill University

125-135 

University Of British Columbia

168-175 

University of Montreal

102-112 

University of Alberta

75-125 

McMaster University

110-150 

University of Waterloo

125-130 

University of Western Ontario

125-130 

University of Ottawa

75-85 

University of Calgary

125-145 

Ontario Tech University

120-135 

York University

130-140 

Queen's University

100-150 

Concordia University

100-130 

University of Windsor

75-125 

University of Victoria

125-162 

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا

نام دانشگاه

مبلغ اپلیکیشن فی (دلار آمریکا)

Massachusetts Institute of Technology
(MIT)

75

Stanford University

125

California Institute of Technology

100

The University of Chicago

75

University of Pennsylvania

75

Yale University

105

Columbia University

120

Duke University

120

Brown University

75

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های انگلیس

نام دانشگاه

مبلغ اپلیکیشن فی (پوند انگلیس)

University of Oxford

75

University of London

90

University of Cambridge

75

University of Manchester

60

Imperial College London

80

University of East London

26

University of York

26

University of Kent

50

Brunel University London

20

London Metropolitan University

26

چنانچه دنبال نام دانشگاه خاصی هستید که در این لیست‌ها نوشته نشده است، می‌توانید نام آن را در گوگل سرچ کرده و به وبسایت اصلی همان دانشگاه مراجعه کنید. پس از انتخاب مقطع تحصیلی خود، در قسمت Admission Requirements، هزینه اپلیکیشن فی را ببینید.

کارمزد پرداخت اپلیکیشن فی - پرداخت اپلیکیشن فی از ایران

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه ها از طریق تهران پیمنت

آیا راهی برای پرداخت نکردن Application Fee وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. به غیر از دانشگاه‌ های بدون اپلیکیشن فی، دانشگاه‌هایی هم هستند که علیرغم دریافت این هزینه در موارد معمول، امکان ویو اپلیکیشن فی را به برخی دانشجویان با شرایط خاص می‌دهند. ویو اپلیکیشن فی (Application Fee Waiver) به معنی صرف نظر کردن از دریافت هزینه اپلیکیشن فی است. این مورد در وبسایت دانشگاه ذکر می‌شود و با مراجعه به سایت می‌توانید متوجه شوید که چنین امکانی در دانشگاه مورد نظر شما نیز وجود دارد یا خیر.

برای ویو کردن Application Fee باید به دانشگاه ایمیل بزنید. در این ایمیل با ذکر دلیل توضیح می‌دهید که چرا نمی‌توانید این هزینه را پرداخت کنید. حتما این نکته را در نظر داشته باشید که امکان ویو اپلیکیشن فی تنها به تعداد محدودی از دانشجویان تعلق می‌گیرد. بنابراین ارسال ایمیل را به روزهای پایانی ددلاین اپلای موکول نکنید چرا که این احتمال وجود دارد که به دلیل تکمیل ظرفیت ویو، درخواست شما رد شود.

علاوه بر ویو اپلیکیشن فی، راه‌های دیگری نیز برای کاهش هزینه‌ های اپلای وجود دارد. خوب است لیستی از دانشگاه‌هایی که قصد اپلای برای آن‌ها دارید را تهیه کنید. پس از جستجو در وبسایت هر یک ببینید کدام دانشگاه‌ها بدون اپلیکیشن فی هستند. سعی کنید تعداد این دانشگاه‌ها را در لیست خود بیشتر کنید. در این صورت هم برای دانشگاه‌های بیشتری اپلای می‌کنید که همین موضوع شانستان را برای گرفتن پذیرش بالاتر می‌برد، هم در هزینه‌های اپلای صرفه‌جویی خواهید کرد.

نکات مهم در رابطه با ویو اپلیکیشن فی

 • متن ایمیلی که می‌خواهید به این منظور بنویسید باید مانند سایر ایمیل‌هایی که به دانشگاه می‌فرستید، رسمی باشد. دلایلی که برای ویو این هزینه ذکر می‌کنید نیز باید قانع کننده باشد. این نکته را در نظر بگیرید که قرار است این امکان به تعداد محدودی از دانشجویان داده شود، پس باید دلایلی بیاورید که شرایط شما را از سایر دانشجویان متمایز کند.
 • ایمیل را به بخش مرتبط با پیگیری امور پذیرش ارسال کنید. بسیاری از دانشجویان بر این باورند که با ارسال این ایمیل به استاد، نتیجه بهتری می‌گیرند. در حالی که این کار می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد چرا که در این صورت ممکن است درخواست ویو پیگیری نشود یا به تاخیر بیفتد. معمولا بخش‌های پیگیری امور اپلای و پذیرش، Graduate Administrator یا Graduate Admission نام دارند؛ ایمیل مربوط به این بخش را می‌توانید در وبسایت دانشگاه پیدا کنید.
 • معمولا احتمال ویو اپلیکیشن فی توسط دانشگاه‌ های کانادا و آمریکا بیشتر از دانشگاه‌های اروپاست. با این حال توجه داشته باشید که مقدار هزینه اپلیکیشن فی به تنهایی دلیل کافی برای انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت تحصیلی نیست و در نهایت باید هزینه‌های زندگی و تحصیل در هر کشور را برآورد کنید و با توجه به شرایط مالی خود تصمیم مناسب را بگیرید.

پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه کانادا آمریکا سوئد- پرداخت اپلیکیشن فی ایتالیا - معرفی دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه با کمترین کارمزد در تهران پیمنت

معرفی دانشگاه‌ های بدون اپلیکیشن فی

همانطور که گفته شد بعضی دانشگاه‌ها بررسی مدارکی که دانشجویان برای گرفتن پذیرش از دانشگاه، ارسال می‌کنند را به صورت رایگان و بدون دریافت هیچ هزینه‌ای انجام می‌دهند. در این قسمت لیست دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی ۳ کشور کانادا، آمریکا و انگلیس را مشاهده می‌کنید. البته این نکته را متذکر شویم که لیست‌ها همچنین شامل نام دانشگاه‌هایی هستند که اپلیکیشن فی دریافت می‌کنند اما در شرایط خاص، امکان ویو این هزینه را به دانشجویانی که در کشورهای کمتر توسعه یافته زندگی می‌کنند، می‌دهند.

دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی کانادا

نام دانشگاه

University of Alberta

University of British Columbia

University of Victoria

Quest International University

Redeemer University

Fairleigh Dickinson University

University of Winnipeg

Mount Allison University

Canadian Virtual University

University of New Brunswick

Tyndale University

Centennial College

Booth University College

دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی آمریکا

نام دانشگاه

رتبه جهانی

دانشگاه دنیسون

(Denison University)

-

سیوانی: دانشگاه جنوب

(Sewanee: The University Of The South)

-

دانشگاه کرایتون

(Creighton University)

-

دانشگاه سنت لوئیس

(Saint Louis University)

601- 650

دانشگاه جنوب غربی

(Southwestern University)

-

دانشگاه اوهایو وسلیان

(Ohio Wesleyan University)

-

دانشگاه دیپاو

(DePauw University)

-

دانشگاه تولین

(Tulane University)

471

دانشگاه لارنس

(Lawrence University)

-

دانشگاه دیتون

(University of Dayton)

-

دانشگاه سنت توماس

(University of St. Thomas)

-

دانشگاه ایلینوی وسلیان

(Illinois Wesleyan University)

-

موسسه فناوری ایلینوی

(Illinois Institute of Technology)

443

دانشگاه بیلر

(Baylor University)

1001- 1200

دانشگاه وسلین اوهایو

(Ohio Wesleyan University)

-

دانشگاه فنی میشیگان

(Michigan Technological University)

751- 800

دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی انگلیس

نام دانشگاه

University College of London

Lancaster University

University of Cambridge

University of Sheffield

Imperial College London

University of Oxford

University of Warwick

نحوه پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه

برای پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه باید ابتدا فرم درخواست پذیرش را پر کرده باشید. با انتخاب گزینه اپلای به صورت آنلاین (Apply Online) به فرم اپلیکیشن دسترسی پیدا می‌کنید و پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده و آپلود مدارک، به مرحله Submit اپلیکیشن می‌رسید. پرداخت هزینه در این مرحله انجام می‌شود. معمولا پیش از ورود اطلاعات و آپلود مدارک، امکان سابمیت اپلیکیشن و پرداخت اپلیکیشن فی وجود ندارد. توجه داشته باشید که برای پر کردن فرم و پرداخت اپلیکیشن فی، ددلاینی در نظر گرفته شده است که اگر به هر دلیلی آن را فراموش کنید، پروسه درخواست پذیرش شما برای آن دانشگاه به ترم بعدی موکول می‌شود.

نحوه پرداخت هزینه اپلیکیشن فی در مرحله پرداخت وبسایت دانشگاه ذکر می‌شود و شما این هزینه را فقط از طریق روش‌های پرداخت مورد قبول دانشگاه می‌توانید بپردازید. معمولا روش‌های زیر، روش‌های قابل قبول پرداخت هزینه اپلیکیشن فی نزد دانشگاه‌ها هستند:

 • پرداخت اپلیکیشن فی به صورت آنلاین
 • پرداخت اپلیکیشن فی به صورت آفلاین

پرداخت آنلاین اپلیکیشن فی از طریق مستر کارت، ویزا کارت و پی ‌پال انجام می‌شود. چنانچه امکان دسترسی به یکی از روش‌های پرداخت آنلاین برای شما وجود دارد، به راحتی و در کمترین زمان می‌توانید هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه را بپردازید.

پرداخت آفلاین نیز از طریق حواله بانکی صورت می‌گیرد. به این صورت که شما هزینه را به حساب دانشگاه واریز می‌کنید. اطلاعات مربوط به حساب بانکی در وبسایت دانشگاه موجود است. این روش نسبت به روش آنلاین کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرداخت هزینه Application Fee با تهران پیمنت

اگر پرداخت هزینه اپلیکیشن فی از طریق راه‌هایی که در بالا ذکر شد برایتان میسر نبود یا به هر دلیلی مایل نیستید این کار را خودتان انجام دهید، می‌توانید از تهران پیمنت کمک بگیرید. پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه از طریق تهران پیمنت بین ۱ تا ۳ ساعت انجام می‌شود که این موضوع می‌تواند نگرانی شما را برای از دست دادن ددلاین اپلای برای دانشگاه یا استفاده از روش‌های پرداخت نامطمئن از بین ببرد. کافیست در سمت چپ همین صفحه، روی دکمه “ثبت سفارش” کلیک کنید؛ فرمی برایتان نمایان می‌شود که پس از پر کردن آن و ثبت درخواست، پرداخت شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

اپلیکیشن فی دانشگاه هزینه‌ای است که در زمان اپلای برای آن دانشگاه پرداخت می‌شود. Application Fee به منظور بررسی مدارک متقاضی پذیرش و فرم اپلیکیشن دریافت می‌شود و در صورت عدم پرداخت آن، درخواست پذیرش شما توسط دانشگاه بررسی نخواهد شد. برای بسیاری این سوال پیش می‌آید که هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه چقدر است؟ جواب این سوال به چندین عامل بستگی دارد. رشته و مقطع تحصیلی، کشوری که دانشگاه در آن واقع است و نوع برنامه تحصیلی همگی از مواردی هستند که بر مقدار این هزینه تاثیر گذارند. با این حال می‌توان هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا را مبلغی بین ۷۵ تا ۱۸۰ دلار کانادا، اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا را بین ۷۵ تا ۱۳۰ دلار و انگلیس را از ۷۵ تا ۱۰۰ پوند اعلام کرد. نکته بسیار مهم در رابطه با Application Fee دانشگاه این است که این هزینه قابل ریفاند نیست و چنانچه با درخواست پذیرش شما موافقت نشود، نمی‌توانید هزینه اپلیکیشن فی را از دانشگاه پس بگیرید.

نحوه پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه نیز یکی دیگر از سوالات رایج است. این هزینه به صورت آنلاین و آفلاین پرداخت می‌شود. پرداخت آفلاین به صورت حواله بانکی این هزینه به دانشگاه انجام می‌شود. پرداخت آنلاین اپلیکیشن فی از طریق کارت‌های اعتباری مانند مستر کارت و ویزا کارت انجام می‌شود. از آن جایی که این روش پرداخت برای بسیاری از متقاضیان در دسترس نیست، به منظور پرداخت این هزینه می‌توان از سرویس‌ پرداخت تهران پیمنت استفاده کرد. پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه با کمترین کارمزد و در کمتر از ۳ ساعت از طریق تهران پیمنت انجام می‌شود.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

3.3/5 - (209 امتیاز)

سوالات متداول

تهران پیمنت، اپلیکیشن فی دانشگاه‌ های کانادا، ایتالیا، آمریکا، انگلیس، سوئد و بسیاری دیگر از کشورهای اروپا را در سریع‌ترین زمان ممکن و با کارمزد کم پرداخت می‌کند و به شما امکان می‌دهد در هزینه‌ها و وقت خود صرفه‌جویی کنید.

برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه می‌توانید از خدمات پرداخت آنلاین تهران پیمنت استفاده کنید. پرداخت شما با کمترین کارمزد و در کمتر از ۳ ساعت انجام خواهد شد.

خیر. به طور معمول هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه قابل استرداد (Refundable) نیست و فارغ از نتیجه درخواست پذیرش، به دانشجو بازگردانده نمی‌شود.

هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee) برای هر دانشگاه متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای اطلاع یافتن از مقدار دقیق این هزینه باید به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

جهت درخواست پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه، شما باید فرم اپلیکیشن آنلاین آن دانشگاه را پر کرده و پس از آن مبلغی را تحت عنوان اپلیکیشن فی، برای بررسی مدارک و درخواست خود بپردازید.