homeخانهleftخدماتleftبیت کوینleftپرداخت و شارژ بیت کوین (Bitcoin)

 

بیت کوین چیست؟

بیت کوین، شبکه‌ای است که سیستم پرداخت جدیدی به‌وسیله پول دیجیتال بوجود آورده است و به سرعت در حال رشد می‌باشد؛ به صورتی که طی چند سال گذشته تاکنون، ارزش آن در بازارهای جهانی از چند صدم دلار به چند هزار دلار افزایش یافته است.

تفاوت کارکرد بیت کوین با پول نقد در این است که به دلیل اینکه فرد یا سازمانی مسئولیت آن را بر عهده ندارد و انتقال پول در این شبکه تنها بین دو نفر و بدون هیچ واسطه‌ای انجام می‌گیرد، این نوع پول غیر قابل ردیابی است و نوسانات ارزی که در کشورها بوجود می آید، بر قیمت آن بی‌تاثیر است.

بیت کوین به وسیله شخص یا گروهی بوجود آمد که خود را با نام ساتوشی ناکاموتو معرفی کردند؛ اما هویت آن‌ها مشخص نیست. با این حال بیت کوین به صورت متمرکز مدیریت نمی‌شود و عملکرد آن بر عهده کاربران آن در سراسر جهان است. اگرچه سازندگان و توسعه‌دهندگان بیت کوین، می‌توانند اصلاحاتی را در نرم‌افزار آن ایجاد کنند اما استفاده درست از آن بر عهده کاربران است و آن‌ها باید قواعد خاصی را در پرداخت با آن رعایت کنند.

واحد سیستم بیت کوین، Bitcoin می‌باشد که مخفف‌های BTC و XBT برای آن به کار می‌روند. مقادیر کوچک بیت کوین با واحدهای جایگزینی همانند میلی بیت کوین (Millibitcoin) که با نماد MBTC نمایش داده می‌شود و ساتوشی نام‌گذاری شده‌اند. ساتوشی کوچک‌ترین جزء بیت کوین است که به اندازه 100 میلیونیم 1 بیت کوین می‌باشد. به عبارت دیگر هر بیت کوین می تواند به 100 میلیون واحد کوچکتر به نام ساتوشی تقسیم شود.

 

بیت کوین چگونه کار می کند؟

جهت دریافت یا ارسال بیت کوین، می‌توانید از اپلیکیشن بیت کوین استفاده کنید. اپلیکیشن بیت کوین را می‌توانید به صورت رایگان از طریق سایت Bitcoin دانلود و روی گوشی یا کامپیوتر خود نصب کنید و با استفاده از کیف پول آن، بیت کوین دریافت یا ارسال نمایید.

همه نقل و انتقالات و تراکنش‌های بیت کوین توسط فن آوری زنجیره بلوک یا بلاک چین (Blockchain) ذخیره و انجام می‌شوند. Blockchain چیزی شبیه به یک دفتر کل عمومی است که شامل تمام تراکنش‌هایی می‌باشد که تاکنون پردازش شده اند و در آن، تمام انتقالات بیت کوین هر کاربر به صورت عمومی برای همه به اشتراک گذاشته شده است و به کاربران اجازه می‌دهد تا درستی هر تراکنش را بیازمایند.

در طی فرایند انجام هر تراکنش بیت کوینی در بلاک چین، بیت کوین‌هایی نیز تولید می‌شود که به این بخش از تولید بیت کوین ها، ماینینگ (Mining) می‌گویند. در واقع تمامی تراکنش‌های بیت کوین توسط ماینر‌ها (Miner) تایید می‌شوند و بدین ترتیب، آن‌ها در مقابل عملیات ریاضی مرتبط با رمزنگاری و تایید تراکنش صورت گرفته، پاداش می‌گیرند که این پاداش به صورت بیت کوین به آن‌ها داده می‌شود.

 

 ثبت سفارش پرداخت و شارژ بیت کوین (Bitcoin)

چگونه بیت‌کوین بدست آوریم؟

  • با پرداخت پول برای کالا یا خدمات (یعنی کالا و خدمات بفروشیم و پول آن را به صورت بیتکوین دریافت کنیم.)
  • خرید از صرافی های بیت کوین (مثل سایت کوین بیس و بیترکس که در صورتی که قصد خرید از این سایت‌ها را دارید، می‌توانید از طریق TehranPayment پرداخت خود را انجام دهید.)
  • مبادله بیت کوین با فردی دیگر مثل پرداخت دلار اسکناس
  • به دست آوردن بیت کوین از راه استخراج (Mining)
  • استفاده از خدمات شرکت هایی مثل TehranPayment که ریال دریافت می کنند و در مقابل بیت کوین ارائه می نمایند.

از طریق تبادل و تبدیل بیت کوین در مقابل سایر انواع پول دیجیتال (مثل پی پال یا وبمانی) نیز می توان بیت کوین به دست آورد.

با وجود این که هیچ کشوری تاکنون بیت کوین را به عنوان پول، به رسمیت نشناخته و کشورهایی مانند آمریکا بر کالا بودن آن تاکید می‌کنند، اما از لحاظ فنی کارکرد آن به دلیل اینکه امکان انتقال پول را بدون بازگشت برای افراد فراهم می‌کند، بسیار شبیه به کارکرد پول نقد رایج در کشورها می‌باشد؛ بنابراین می‌توانیم بیت کوین را یک سیستم پرداخت آنلاین نیز در نظر بگیریم.

 

چگونه از طریق تهران پرداخت می‌توان با بیت کوین خرید کرد یا شارژ بیت کوین انجام داد؟

در صورت تمایل برای انجام پرداخت با استفاده از بیت کوین یا شارژ بیت کوین توسط تهران‌پرداخت، فرم موجود در انتهای این صفحه را تکمیل نمایید تا پرداخت شما ظرف حداکثر 3 ساعت انجام شود.

با توجه به نوسانت زیاد قیمت بیت کوین، تکمیل این فرم و پرداخت ریالی به منزله قطعی شدن سفارش نیست. از این رو در صورت وجود هر گونه مشکل موجودی یا قیمت مراتب طی تماس تلفنی به اطلاع شما می‌رسد.

نکاتی پیرامون پرداخت و شارژ بیت کوین

  • حداقل مقدار بیت کوینی که می‌توانید با آن پرداخت انجام دهید یا آن را شارژ کنید، 0.005 بیت کوین می‌باشد.
  • توجه داشته باشید که اگر قصد خرید از یک سایت را دارید یا برای فردی دیگر بیت کوین را ارسال می کنید تا کالا یا خدمات دریافت کنید، طرف مقابل کالا یا خدمات مربوطه را پس از تایید تراکنش مورد نظر ارائه خواهد نمود. پس زمان حداکثر 2 ساعتی پس از انجام سفارش توسط تهران پرداخت را برای دریافت کالا یا خدمات مربوطه، در نظر داشته باشید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۹ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۹ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)