گزارش یا ریپورت نمره آزمون تافل iBT

نتیجه نمره آزمون TOEFL iBT و آزمون تافل هوم ادیشن (TOEFL iBT Home Edition) بین 4 تا 8 روز پس از تاریخ آزمون، روی وبسایت ETS قابل مشاهده خواهد بود. 2 روز پس از اعلام نمره آزمون تافل iBT، نسخه PDF نمره آزمون روی سایت ETS قرار خواهد گرفت و شما می‌توانید این فایل را دانلود کنید. معمولا 11 روز پس از تاریخ آزمون نیز گزارش رسمی نمره شما به طور خودکار توسط موسسه ETS به 4 دانشگاه انتخابی ارسال می‌شود. گزارش نمره تافل یا به‌ اصطلاح TOEFL iBT Score Report به چندین روش امکان‌پذیر است که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم. هزینه گزارش نمره و نحوه ریپورت نمره تافل نیز از دیگر موضوعاتی هستند که به آن‌ها خواهیم پرداخت.هزینه ریپورت نمره تافل - ریپورت الکترونیکی نمره تافل

feature icon
سریعسفارش‌ها در حداکثر ۳ ساعت انجام می‌شود.
feature icon
مطمئن۱۱ سال سابقه فعالیت و تاریخچه‌ای از رضایت کاربران، یعنی اطمینان و خیال راحت.
feature icon
آگاهانهپشتیبانی و محتوای خوب، برای تصمیم سازی مناسب به سادگی در دسترس است.

اگر مایل باشید کارنامه تافل را به بیشتر از 4 دانشگاه ارسال کنید، لازم است مبلغی را پرداخت کنید. هزینه گزارش نمره تافل به بیش از 4 دانشگاه برابر با 25 دلار به ازای هر دانشگاه است؛ به عنوان مثال هزینه ریپورت نمره آزمون به 3 دانشگاه برابر با 75 دلار خواهد بود.

به این منظور باید وارد حساب کاربری خود در سایت ETS شده و در صفحه اصلی پروفایل، گزینه Send Additional Score Reports را انتخاب کنید. برای پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل می‌توانید از طریق پی پال، مستر کارت یا ویزا کارت اقدام کنید. از آن‌جایی که ممکن است این روش‌های پرداخت برای تمام متقاضیان ایرانی در دسترس نباشد، شما می‌توانید هزینه ارسال نمره تافل به دانشگاه های مورد نظر خود را در کمتر از 3 ساعت از طریق تهران پیمنت پرداخت کنید.ریپورت نمره تافل iBT - هزینه گزارش نمره تافل

برای ارسال نمره آزمون تافل به صورت رایگان به دانشگاه ها تا ساعت 10 شب قبل از آزمون فرصت دارید. تا قبل از این ساعت همچنین می‌توانید تعداد دانشگاه‌هایی که انتخاب کرده‌اید را تغییر داده یا برخی را حذف کنید. امکان ریپورت رایگان نمره تافل به 4 دانشگاه وجود دارد و در صورتی که بخواهید به دانشگاه‌های بیشتری نمره خود را ارسال کنید، باید مبلغ 25 دلار به ازای هر دانشگاه پرداخت کنید. امکان ریپورت نمره آزمون تافل به 3 روش وجود دارد که برای انتخاب روش گزارش نمره لازم است به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید:

  • ریپورت الکترونیکی نمره تافل توسط ETS
  • ریپورت نمره آزمون تافل توسط ETS از طریق پست
  • بارگذاری فایل PDF نمره در وبسایت دانشگاه توسط دانشجو (این روش که از آن تحت عنوان TOEFL Score Self-Report یاد می‌شود، روشی غیررسمی است و ممکن است همه دانشگاه‌ها ارسال نمره تافل به این طریق را از دانشجویان نپذیرند.)

  • پس از دریافت نمره تافل، فقط در صورتی امکان اعتراض به نمره رایتینگ یا اسپیکینگ تافل (TOEFL iBT Rescore) وجود دارد که در هنگام ثبت نام و پیش از تاریخ برگزاری آزمون، از امکان انتخاب 4 دانشگاه رایگان برای ریپورت نمره iBT استفاده نکرده باشید.
  • رپیورت رسمی نمره تافل iBT توسط ETS معمولا به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. در این صورت دانشگاه مورد نظر شما تا 11 روز پس از تاریخ آزمون، گزارش نمره شما را دریافت می‌کند. اما در صورتی که دانشگاه درخواست ارسال نمره از طریق پست را داشته باشد، این مدت زمان قابل پیش‌بینی نخواهد بود چرا که در این صورت، زمان دریافت ریپورت نمره تافل به پست بستگی دارد.
  • نمرات آزمون تافل iBT به مدت 2 سال اعتبار دارد و شما در طول این مدت می‌توانید گزارش نمره تافل را برای دانشگاه های آمریکا، اروپا، کانادا، استرالیا و بسیاری کشورهای دیگر بفرستید. توجه داشته باشید که پس از گذشت 2 سال، اعتبار نمره تمام شده و شما باید مجددا در آزمون تافل شرکت کنید.
  • چنانچه مطمئن نیستید که می‌توانید PDF نمره آزمون تافل را به صورت غیررسمی به دانشگاه ارسال کنید یا خیر، به قسمت Admission Requirements سایت دانشگاه مراجعه کنید. اگر جواب سوال خود را پیدا نکردید می‌توانید به بخش Admission دانشگاه ایمیل بزنید. در بعضی مواقع، ددلاین اپلای دانشگاه نزدیک است و موسسه ETS هنوز گزارش نمره را به دانشگاه ارسال نکرده است. در این شرایط نیز در قالب یک ایمیل می‌توانید شرایط خود را با دانشگاه در میان بگذارید تا ددلاین اپلای را از دست ندهید.

آزمون تافل یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که دانشجویان با هدف مهاجرت تحصیلی و اپلای برای دانشگاه‌های خارجی در آن شرکت می‌کنند. ریپورت نمره آزمون تافل از مهم‌ترین مدارکی است که دانشگاه‌ها از دانشجویان درخواست می‌کنند تا درخواست پذیرش آن‌ها را بهتر و موثرتر بسنجند.

برای ارسال گزارش نمره تافل به دانشگاه‌ ها 2 روش وجود دارد. یکی از روش‌ها رایگان است و برای دیگری باید هزینه‌ای بپردازید. به منظور ارسال نمره رایگان لازم است تا ساعت 10 شب قبل از آزمون تافل، 4 دانشگاه را انتخاب کنید. چنانچه مایل باشید ابتدا از نتیجه آزمون مطلع شوید یا به هر دلیل دیگری نمرات را پس از آزمون به دانشگاه‌های مورد نظر خود بفرستید، ملزم به پرداخت 25 دلار به ازای هر دانشگاه خواهید بود. توجه داشته باشید که در صورت استفاده از گزینه رایگان ریپورت نمره تافل، امکان اعتراض به نمره تافل iBT را از دست می‌دهید. معمولا نمره آزمون تافل iBT و آزمون تافل هوم ادیشن (TOEFL iBT Home Edition) بین 4 تا 8 روز پس از تاریخ آزمون، روی وبسایت ETS قرار می‌گیرد. فایل PDF گزارش نمره تافل نیز 2 روز پس از آماده شدن نمره، قابل دانلود خواهد بود. معمولا 11 روز پس از تاریخ شرکت در آزمون نیز ریپورت رسمی نمره آزمون تافل iBT توسط ETS به دانشگاه‌های انتخاب شده ارسال می‌شود.

ریپورت نمره تافل توسط ETS به دانشگاه‌ها به 2 طریق الکترونیکی و پستی وجود دارد. در اکثر مواقع دانشگاه‌ها دریافت نمره تافل به صورت الکترونیکی را ترجیح می‌دهند. با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه لازم است به وبسایت دانشگاه مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به روش ریپورت نمره تافل را کسب کنید.

حدودا 10 روز از تاریخ آزمون یا ثبت درخواست Additional Reports زمان می‌برد تا دانشگاه مقصد نمره تافل شما را دریافت کند.

چنانچه بخواهید نمره تافل را به بیش از 4 دانشگاه بفرستید یا آن را پس از شرکت در آزمون به دانشگاه‌های مورد نظرتان ارسال کنید، ملزم به پرداخت 25 دلار به ازای هر دانشگاه هستید.

4.9 - 5(1427کاربر)

۲۰٪ کارمزد، هدیه ما به شما

با دعوت از هر دوست خود 20% از کارمزد سفارش او را بین خودتان تقسیم کنید.

همین حالا ثبت‌نام کنید