homeتهران پیمنتleftخدماتleftGREleftاعتراض به نمره آزمون GRE

اعتراض به نمره آزمون GRE

در صورتی که پس از مشاهده نتیجه آزمون GRE نسبت به نمره خود معترض باشید می‌توانید اعتراض به نمره GRE را در وبسایت ETS ثبت کنید. برای درخواست تجدید نظر نمره امتحان GRE تا ۹۰ روز پس از تاریخ شرکت در آزمون فرصت خواهید داشت. لازم به ذکر است که امکان اعتراض به نمره هم برای آزمون GRE General و هم آزمون GRE Subject وجود دارد. نکته مهم در رابطه با آزمون GRE جنرال این است که تنها به نمره بخش رایتینگ تحلیلی (Analytical Writing) این آزمون می‌توانید اعتراض کنید.

 

نحوه اعتراض به نمره آزمون GRE

ریپورت نمره آزمون GRE بین ۱۰ تا ۱۵ روز پس از تاریخ برگزاری امتحان آماده می‌شود و روی وبسایت ETS قابل مشاهده است. شما تا ۹۰ روز پس از تاریخ شرکت در آزمون فرصت دارید که درخواست بازبینی نمره GRE را ثبت کنید. به این منظور باید به وبسایت ETS مراجعه کرده و در قسمت View Scores and Score Recipients گزینه Request Score Review را انتخاب کنید. پس از آن، نوع آزمون خود را مشخص کنید و هزینه اعتراض به نمره آزمون GRE را بپردازید. این هزینه برای آزمون GRE General برابر با ۶۰ دلار و برای آزمون GRE Subject برابر با ۵۰ دلار است. توجه داشته باشید که در صورت عدم پرداخت هزینه، درخواست بازبینی نمره GRE ثبت نخواهد شد.

پزداخت هزینه اعتراض به نمره آزمون GRE general و GRE Subject

درخواست بازبینی و اعتراض به نمره آزمون GRE در کمتر از ۳ ساعت از طریق تهران پیمنت

 

نکاتی پیرامون درخواست بازبینی نمره GRE

همانطور که پیش‌تر گفته شد امکان درخواست بازبینی نمره آزمون GRE تا ۹۰ روز پس از تاریخ برگزاری آزمون GRE وجود دارد و پس از گذشت این بازه زمانی دیگر قادر به اعتراض نخواهید بود.

جهت اعتراض به نمره امتحان GRE می‌توانید به صورت آنلاین و طریق اکانت ETS، درخواست خود را ثبت کنید. نتیجه بازبینی نمره معمولا ۱ تا ۳ هفته پس از ثبت درخواست و پرداخت هزینه، از طریق ایمیل به شما اعلام می‌شود. پس از اعلام نتیجه نیز نمره شما به دانشگاه‌های انتخابی ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که در طول فر‌آیند بازبینی، نمره آزمون GRE در حالت تعلیق قرار می‌گیرد. به این معنی که تا فرآیند بررسی نمره به اتمام نرسد، امکان ریپورت نمرات به هیچ دانشگاه و موسسه‌ای وجود نخواهد داشت.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که چنانچه پس از درخواست تجدید نظر، تغییری در نمره GRE شما حاصل شود، نمره جدید به دانشگاه‌های انتخابی گزارش می‌شود. پس نمره جدید شما چه کاهش داشته باشد چه افزایش، با نمره قبلی جایگزین شده و امکان تغییر آن وجود ندارد. در صورت تغییر نمره GRE، نمره جدید در بخش View Order در اکانت ETS شما قابل مشاهده خواهد بود.

 

پرداخت هزینه اعتراض به آزمون GRE

هزینه اعتراض به نمره بخش نوشتار تحلیلی (Analytical Writing) آزمون GRE General برابر با ۶۰ دلار و برای امتحان GRE Subject برابر با ۵۰ دلار است. پرداخت این هزینه از طریق کارت‌های اعتباری مانند مستر کارت و ویزا کارت انجام می‌شود. شما در صورت عدم دسترسی به این روش پرداخت می‌توانید هزینه اعتراض به آزمون GRE را از طریق تهران پیمنت بپردازید. برای انجام این کار کافیست روی گزینه “ثبت سفارش” در بالای صفحه کلیک کنید و وارد پنل کاربری خود شوید. پس از آن با انتخاب “آزمون GRE” و سپس “اعتراض به نمره GRE“، فرم مربوط به سفارش را پر کرده و درخواست خود را ثبت کنید. یکی از مزیت‌های پرداخت با تهران پیمنت این است که سفارش شما در کمتر از ۳ ساعت انجام می‌شود.

نکته بسیار مهمی که در رابطه با ریفاند هزینه اعتراض به نمره آزمون GRE وجود دارد این است که اگر نمره شما تغییر کند، فارغ از اینکه کمتر یا بیشتر شود، هزینه درخواست بازبینی نمره به شما بازگردانده خواهد شد.

 

آزمون GRE که به عنوان آزمون ورودی دانشگاه هم شناخته می‌شود، یکی از پیش نیازهای اپلای برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتراست. در صورتی که بنا به رشته تحصیلی و نیاز خود در هر یک از آزمون های GRE General یا GRE Subject شرکت کرده‌اید و از نمره خود راضی نیستید، می‌توانید درخواست بازبینی نمره را برای هر کدام، به صورت آنلاین در وبسایت ETS ثبت کنید. این نکته را در ذهن داشته باشید که امکان اعتراض به نمره تمام بخش‌ های آزمون جی آر ای جنرال وجود ندارد و تنها می‌توانید به نمره قسمت نوشتار تحلیلی (Analytical Writing) اعتراض کنید. برای آزمون GRE سابجکت نیز می‌توانید برای نمره هر ۴ آزمون فیزیک، ریاضی، شیمی و روانشناسی درخواست بازبینی و تجدید نظر ثبت کنید.

تا ۹۰ روز پس از تاریخ برگزاری آزمون GRE فرصت اعتراض خواهید داشت. هزینه بازبینی نمره برای آزمون عمومی GRE برابر با ۶۰ دلار و برای آزمون GRE Subject برابر با ۵۰ دلار است. شما می‌توانید پرداخت هزینه اعتراض به GRE را در کمتر از ۳ ساعت از طریق تهران پیمنت انجام دهید.

نتیجه درخواست تجدید نظر نمره GRE بین ۱ تا ۳ هفته پس از ثبت و پرداخت هزینه، برای شما ایمیل شده و آماده گزارش (Report) به ۴ دانشگاه خواهد بود. توجه داشته باشید در این بازه زمانی، شما امکان گزارش نمره GRE به هیچ موسسه و دانشگاهی را نخواهید داشت و باید تا زمان اعلام نمره جدید صبر کنید. پس از اعلام نتیجه اعتراض به نمره GRE، نمره جدید شما جایگزین نمره قبلی می‌شود و امکان تغییر دوباره آن وجود ندارد. نکته مهم دیگر این است که درخواست بازبینی می‌تواند به کاهش یا افزایش نمره GRE منتج شود؛ پس فقط زمانی درخواست اعتراض به نمره آزمون GRE را ثبت کنید که مطمئن هستید باید نمره بیشتری از بخش Analytical Writing کسب می‌کردید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

نتیجه درخواست بازبینی نمره آزمون GRE معمولا ۱ تا ۳ هفته پس از ثبت درخواست از طریق ایمیل به شما اعلام می‌شود.

بله در صورتی که تغییری در نمره قبلی شما ایجاد شود، هزینه اعتراض به GRE به شما بازگردانده خواهد شد.

شما تنها می‌توانید برای اعتراض به نمره بخش Analytical Writing آزمون GRE جنرال درخواست دهید.

تا ۹۰ روز پس از تاریخ برگزاری آزمون GRE فرصت دارید که به نمره این آزمون اعتراض کنید.

هزینه درخواست بازبینی نمره آزمون GRE General برابر با ۶۰ دلار و آزمون ‌GRE Subject برابر با ۵۰ دلار است.