پرداخت هزینه ثبت نام، عضویت و آزمون‌های ACCA

انجمن حسابداران خبره (Association of Chartered Certified Accountants) که عمدتا با نام ACCA شناخته می‌شود، یک موسسه آموزشی بسیار شناخته‌شده با بیش از 200 هزار عضو و 600 هزار دانشجو در بیش از 180 کشور جهان است که مدرک این انجمن، بزرگترین مدرک حرفه‌ای حسابداری در جهان محسوب می‌شود. به همین دلیل، بسیاری از افرادی که قصد دارند در خارج از کشور مشغول به کار حسابداری و مشاغل مالی شوند، به‌دنبال دریافت مدرک آزمون ACCA هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا با این انجمن و نحوه پرداخت هزینه ثبت نام، عضویت و آزمون‌های ACCA بیشتر آشنا شوید.

مدرک acca برای مهاجرت - آزمون acca چیست - مدارک لازم برای ثبت نام acca

feature icon
سریعسفارش‌ها در حداکثر ۳ ساعت انجام می‌شود.
feature icon
مطمئن۱۱ سال سابقه فعالیت و تاریخچه‌ای از رضایت کاربران، یعنی اطمینان و خیال راحت.
feature icon
آگاهانهپشتیبانی و محتوای خوب، برای تصمیم سازی مناسب به سادگی در دسترس است.

ACCA در سال 1904 تاسیس شد و در حال حاضر، یک نهاد حسابداری حرفه‌ای بین‌المللی محسوب می‌شود که نام حسابدار خبره را به افراد شایسته اعطا می‌کند. این انجمن دوره‌های آموزش مختلفی را برگزار می‌کند که در میان آن‌ها افرادی که موفق به دریافت مدرک صلاحیت ACCA یا ACCA Qualification می‌شوند می‌توانند به‌عنوان مشاور مدیریت، برنامه‌ریز مالی، حسابدار، کارشناسی امور مالی شرکت و غیره مشغول به کار شوند. دوره‌های ACCA ابعاد مختلف حسابداری رسمی از جمله حسابداری، گزارش‌دهی مالی، حسابرسی، مالیات، امور مالی تجاری و مدیریت مالی را پوشش می‌دهد.

ACCA شامل یک‌سری آزمون‌های حرفه‌ای است که لازم است در آن‌ها قبول شوید تا بتوانید به‌عنوان یک حسابدار خبره شناخته شوید. داشتن مدرک دوره‌های ACCA به کارفرمایان اطمینان می‌دهد که شما از مهارت و دانش لازم در زمینه حسابداری و امور مالی برخوردار هستید. به همین دلیل، بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند به کشوری توسعه‌یافته مهاجرت کنند یا پیشرفت شغلی داشته باشند، تصمیم به پرداخت هزینه ثبت نام، عضویت و آزمون‌های ACCA می‌گیرند.

همانطور که مطرح شد ACCA دوره‌های مختلفی برگزار می‌کند که شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین دوره آن، صلاحیت ACCA است. اگر به‌دنبال مدارک بین المللی حسابداری برای مهاجرت، مدرک این دوره برای شما بسیار مناسب خواهد بود. این دوره شامل چهار بخش می‌شود:

 1. دانش کاربردی (Applied Knowledge)
 2. مهارت‌های کاربردی (Applied Skills)
 3. حرفه‌ای استراتژیک (Strategic Professional)
 4. ماژول اخلاق و مهارت‌های حرفه‌ای (Ethics and Professional Skills Module)

هر یک از سه دوره اول شامل چندین آزمون می‌شوند که برای اینکه موفق به عضویت در ACCA شوید لازم است در این آزمون‌ها قبول شوید. از سوی دیگر، علاوه بر این موارد، برای اینکه بتوانید عضو ACCA شوید لازم است حداقل 36 ماه تجربه کاری مرتبط داشته باشید و به 9 هدف عملکردی دست پیدا کنید. علاوه بر این دوره‌ها، ACCA، دو دوره دیگر نیز ارائه می‌دهد که هر کدام برای افراد متفاوتی طراحی شده‌اند. این دوره‌ها عبارت‌اند از:

 • مبانی حسابداری (Foundations in Accountancy) یا FIA: این دوره برای افرادی است که در زمینه حسابداری و امور مالی تازه‌کار هستند یا در حال حاضر در امور مالی مشغول به کار هستند اما مدرک رسمی ندارند. این دوره نیز شامل چندین آزمون می‌شود.
 • دیپلم گزارش‌دهی مالی بین‌المللی (Diploma in International Financial Reporting) یا DipIFR: این دوره برای متخصصان امور مالی است که می‌خواهند در مورد جزئیات استانداردهای بین‌المللی گزارش‌دهی مالی (IFRS) بیشتر بدانند. در پایان این دوره نیز لازم است در یک آزمون شرکت کنید تا بتوانید مدرک آن را دریافت کنید.

حداقل شرایط ورود به هر یک از دوره‌های ACCA متفاوت است. در ادامه با شرایط ثبت نام دوره‌های ACCA آشنا می‌شوید.

 • مبانی حسابداری (FIA): این دوره برای همه در دسترس است و هر کسی می‌تواند در آن ثبت نام کند.
 • صلاحیت ACCA: داشتن حداقل دیپلم دبیرستان برای ورود به این دوره الزامی است.
 • دیپلم گزارش‌دهی مالی بین‌المللی (DipIFR): داشتن تجربه حسابداری و حسابرسی حرفه‌ای برای ثبت نام در این دوره الزامی است.

علاوه بر این، از آنجایی که دوره‌های ACCA دوره‌های بین‌المللی است برای اینکه بتوانید در آن‌ها شرکت کنید لازم است زبان انگلیسی بدانید.

برای اینکه در دوره‌های ACCA ثبت نام کنید به مدارک زیر نیاز دارید:

 • مدارک شناسایی مانند گواهینامه رانندگی، پاسپورت یا شناسنامه.
 • ترجمه رسمی هر سندی که به زبان انگلیسی نیست. ترجمه باید همراه با مهر مترجم باشد.
 • بارگذاری مدارکی که نشان می‌دهد حداقل شرایط ورود به دوره‌های ACCA را برآورده می‌کنید.
 • اگر زیر 16 سال سن دارید لازم است یک فرم رضایت امضاشده از سوی والدین را ارائه دهید.

اگر تصمیم به ثبت نام در هر یک از دوره‌های ACCA را دارید، لازم است مراحل زیر را طی کنید:

 1. به صفحه ثبت نام وبسایت ACCA مراجعه کنید.
 2. پس از مطالعه شرایط و پیش‌نیازهای ثبت نام، گزینه Get started را انتخاب کنید.
 3. اطلاعات لازم از جمله نام، آدرس ایمیل، آدرس، شماره تلفن و غیره را وارد کنید.
 4. دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 5. مدارک لازم را بارگذاری کنید.
 6. هزینه ثبت نام را پرداخت کنید.

مدرک حسابداری بین المللی acca - مدرک acca چیست

هزینه ثبت نام، عضویت و آزمون‌های ACCA بسته به کشورها متفاوت است. از سوی دیگر، ثبت نام در دوره‌های ACCA، عضویت در این انجمن و آزمون‌های ACCA هر کدام هزینه جداگانه‌ای دارد. بنابراین، قبل از اینکه پرداخت هزینه ثبت نام، عضویت و آزمون‌های ACCA را انجام دهید، مهم است از هزینه‌ها به‌صورت دقیق آگاه باشید. در جدول زیر با این هزینه‌ها برای ایرانیان در سال 2023 آشنا می‌شوید.

خدماتهزینه (پوند)
ثبت نام اولیه دوره صلاحیت ACCA۴۵
امتحانات مهارت‌های کاربردی (ثبت نام به‌موقع)۱۳۵
ماژول اخلاق و مهارت‌های حرفه‌ای۷۵
آزمون رهبری استراتژیک کسب‌وکار از میان آزمون‌های حرفه‌ای استراتژیک (ثبت نام به‌موقع)۲۳۸
آزمون گزارش‌دهی استراتژیک کسب‌وکار از میان آزمون‌های حرفه‌ای استراتژیک (ثبت نام به‌موقع)۱۷۰
ثبت نام اولیه FIA۴۵
ثبت نام اولیه DipIFR۴۵
آزمون DipIFR۱۲۹
پذیرش عضویت۱۴۲
حق اشتراک سالانه اعضا۲۸۳

از آنجایی که پرداخت ارزی در کشورمان با محدودیت مواجه است، برای پرداخت هزینه ثبت نام، عضویت و آزمون‌های ACCA می‌توانید از خدمات تهران پیمنت استفاده کنید. در ادامه با مراحل پرداخت هزینه آزمون ACCA و سایر هزینه‌های این موسسه ازطریق تهران پیمنت آشنا می‌شوید.

 1. در وبسایت تهران پیمنت ثبت نام کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.
 2. بر روی دکمه ثبت سفارش کلیک کنید.
 3. در قسمت آزمون‌ها، ثبت نام ACCA را انتخاب کنید و به مرحله بعدی بروید.
 4. مبلغ ارز، نام کاربری، رمز عبور، شماره تراکنش و دستورالعمل رسیدن به صفحه پرداخت را ثبت کنید و سپس، با پذیرش قوانین و مقررات به صفحه بعدی بروید.
 5. پرداخت ریالی سفارش را انجام داده و ثبت نهایی را انجام دهید.
 6. منتظر انجام سفارش بمانید.

تهران پیمنت در کمتر از سه ساعت، سفارش‌های ثبت نام ACCA از جمله پرداخت هزینه آزمونACCA را انجام می‌دهد و در ازای آن کارمزد کمی را از شما دریافت می‌کند.

ACCA آزمون‌ها را چهار بار در سال ارائه می‌دهد که شامل ماه‌های مارس، ژوئن، سپتامبر یا دسامبر می‌شود. این آزمون‌ها در بیش از 400 مرکز در سراسر جهان ارائه می‌شوند. علاوه بر این، بسته به آزمونی که شرکت می‌کنید و محل تحصیلتان، آزمون شما ممکن است به‌صورت یک آزمون مبتنی بر رایانه (CBE) نیز در دسترس باشد. این بدین معنی است می‌توانید در هر زمان در آن شرکت کنید. مراکز برگزاری آزمون‌های ACCA در ایران در جدول زیر معرفی شده‌اند.

نام مرکزآدرسشماره تلفن
مرکز آموزش حسابداران خبره (پکت)تهران، خیابان کریم‌خان، خیابان استاد نجات‌الهی جنوبی (گذر صنایع دستی)، بین سپند و شاداب، کوچه نوید، پلاک ۲۳۰۲۱۴۲۲۹۴
مؤسسه مالی بازرگانی پارسیانتهران، میرداماد، برج رز میرداماد، طبقه ۷، واحد ۷۱۰۰۲۱۲۶۴۱۴۹۶۹

در پایان، شرکت در دوره‌های ACCA به‌ویژه دوره صلاحیت ACCA به شما امکان می‌دهد پیشرفت شغلی داشته باشید و حتی بتوانید به‌عنوان یک حسابدار خبره یا کارشناس امور مالی به کشوری توسعه‌یافته مهاجرت کنید. دوره‌های ACCA متنوع هستند و هر یک از آن‌ها برای افراد متفاوتی طراحی شده‌اند. با مطالعه منابع ACCA و شرکت در آزمون‌های آن می‌توانید مسیر شغلی خود را هموارتر کنید. پس از اینکه دوره مورد نظر خود را انتخاب کردید می‌توانید برای پرداخت هزینه ثبت نام، عضویت و آزمون‌های ACCA از تهران پیمنت کمک بگیرید و به این ترتیب، هزینه خدمات مورد نظر خود را به‌سرعت و به‌راحتی پرداخت کنید.

در حال حاضر، آزمون‌های ACCA در شهر تهران برگزار می‌شوند که مراکز برگزاری این آزمون‌ها شامل مرکز آموزش حسابداران خبره (پکت) و موسسه مالی بازرگانی پارسیان هستند.

4.9 - 5(693کاربر)

۲۰٪ کارمزد، هدیه ما به شما

با دعوت از هر دوست خود 20% از کارمزد سفارش او را بین خودتان تقسیم کنید.

کسب اطلاعات بیشتر