homeتهران پیمنتleftخدماتleftGREleftثبت نام آزمون GRE General

ثبت نام آزمون GRE General

آزمون جی آر ای (GRE | Graduate Record Examinations) یکی از آزمون‌های زبان است که نمره آن معیار سنجش زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه‌های جهان به هنگام ارزیابی مدارک پذیرش دانشجویان به شمار می‌رود. نمره این آزمون یکی از مدارک الزامی برای ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس (Master) و دکتری (PhD) در تمامی دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و کسب نتیجه خوب در این آزمون می‌تواند به عنوان وجه تمایز شما از دیگر داوطلبین باشد. افرادی که دارای هر یک از مدارک تافل یا آیلتس هستند، با شرکت در آزمون GRE General شایستگی خود را برای ورود به مقطع فوق لیسانس و دکتری برای دانشگاه روشن می‌سازند. کمتر موردی پیش می‌آید که دانشگاه از دانشجو مدرک GRE درخواست نکند.

دانشگاه‌های کانادا و اروپا، ارائه مدرک GRE را الزامی نمی‌دانند و ممکن است مدارک دیگری جایگزین جی آر ای بخواهند. از سوی دیگر معدل دوره کارشناسی اهمیت زیادی در ارزیابی دانشگاه‌ها برای اعطای پذیرش به دانشجویان دارد و این مسئله یکی از نقاط ضعف افراد در گرفتن پذیرش از دانشگاه مدنظرشان است. بهترین جایگزین برای پوشش معدل پایین کارشناسی، ارائه مدرک آزمون GRE با نمره بالاست. داشتن نمره بالا در این آزمون می‌تواند بهترین جایگزین برای جبران معدل دوره کارشناسی باشد و این نقطه ضعف را پوشش دهد.

بنابر نکاتی که ذکر کردیم اهمیت شرکت در آزمون GRE و کسب نمره بالا در این آزمون اهمیتی دوچندان می‌یابد و ما قصد داریم جزئیاتی که کمتر کسی راجع به آن صحبت کرده است را بیان کنیم و راهی مناسب برای ثبت نام آزمون GRE پیشنهاد کنیم.

 

ثبت نام آزمون GRE جنرال

راهنمای ثبت نام آزمون GRE General

 

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE را سال ۱۹۳۶ چهار دانشگاه و بنیاد کارنگی برای پیشرفت آموزش معرفی کردند. دانشگاه ویسکانسین به عنوان اولین دانشگاهی که شرکت در آزمون GRE را به دانشجویانش توصیه می‌کرد، در سال ۱۹۳۸ شناخته شد. از سال ۱۹۴۹ میلادی تاکنون موسسه ETS آزمون جی آر ای را برگزار می‌کند و شعبه‌های مختلفی در سراسر جهان دایر کرده است. موسسه ETS شرکت در آزمون جی آر ای و ارائه نمره آن به مراکز آموزش عالی را بهترین روش برای ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مدارس کسب و کار (Business Schools) معرفی می‌کند.

GRE آزمونی چند گزینه‌ای، کامپیوتری و استاندارد است که اعتبار زیادی در سطح جهان دارد. کسب نمره بالا در آزمون GRE می‌تواند پوشش دهنده و جایگزین مناسبی برای معدل پایین در مقطع کارشناسی باشد، چرا که نشان‌دهنده جدیت و پشتکار متقاضی است. افرادی که بتوانند نمره بالاتری در این آزمون به دست آورند، دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای خود را با احتمال موفقیت به پایان می‌رسانند. در ادامه جزئیاتی درباره آزمون جی آر ای می‌توانید کسب کنید.

 

انواع آزمون GRE را بشناسیم

در حال حاضر دو نوع آزمون GRE وجود دارد. یکی آزمون جی آر ای عمومی (GRE General) است و دیگری آزمون جی آر ای موضوعی (GRE Subject) که به صورت تخصصی برای رشته‌های مشخصی طراحی می‌شود.

 

آزمون GRE General

امتحان GRE General دارای سه بخش اصلی است و هر بخش مهارت‌های زبانی مشخصی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این سه بخش شامل استدلال کلامی (Verbal Reasoning)، استدلال کمی (Quantitative Reasoning) و نوشتار تحلیلی (Analytical Writing) می‌شود.

 

 • استدلال کلامی یا زبان انگلیسی در امتحان GRE

در بخش استدلال کلامی یا Verbal Reasoning سوالاتی درباره واژگان و درک مطلب ۲۰ سوال پرسیده می‌شود. متقاضیان طی ۲۰ دقیقه فرصت دارند تا از ۱۳۰ تا ۱۷۰ نمره از سوالات این بخش کسب کنند. هدف از طرح سوالات استدلال کلامی در امتحان GRE General، سنجش توانایی متقاضیان در نحوه ارزیابی مطالب نوشتاری و تشخیص ارتباط میان کلمات در یک متن تخصصی است.

 • استدلال کمی یا ریاضیات در امتحان GRE

در بخش استدلال کمّی یا Quantitative Reasoning سوالات مرتبط با ریاضی مطرح می‌شود و مهارت‌های محاسباتی متقاضیان، به زبان انگلیسی با ۲۰ سوال  ریاضی در سطح دبیرستان سنجیده می‌شود. مدت زمان پاسخگویی به سوالات بخش استدلال کمی ۳۵ دقیقه است و متقاضیان می‌توانند بین ۱۳۰ تا ‍۱۷۰ نمره از این بخش به دست آورند.

 • نوشتار تحلیلی در امتحان GRE

بخش تحلیل نوشتاری (Analytical Writing) آزمون GRE General، شامل دو بخش Issue Task و Argument Task می‌شود. در بخش Issue Task متقاضیان باید درباره موضوعی مشخص انشا بنویسند. همچنین در بخش Argument Task افراد متنی تحلیلی به روش استنتاجی درباره یک موضوع خواهند نوشت. به طور کل متقاضیان از بخش نوشتار تحلیلی می‌توانند از صفر تا ۶ نمره کسب کنند.

جالب است بدانید آزمون GRE General از ۳۴۶ نمره محاسبه می‌شود و کسب حداقل نمره‌ی ۳۱۰ می‌تواند برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر خارجی موفقیت‌آمیز باشد.

 

آزمون GRE Subject

آزمون GRE Subject نوع دیگری از امتحان GRE است که موضوع‌محور به شمار می‌رود. آزمون موضوعی جی آر ای مبتنی بر محتوا است که تسلط اپلیکنت‌ها را در یک رشته تحصیلی مشخص ارزیابی می‌کند. در حال حاضر آزمون GRE Subject در چهار رشته تحصیلی به‌طور تخصصی برگزار می‌شود. این چهار رشته عبارت‌اند از:

 • فیزیک (Physics)
 • ریاضی (Mathematics)
 • شیمی (Chemistry)
 • روان‌شناسی (Psychology)

پیش‌تر آزمون GRE Subject در رشته‌های تحصیلی زیست‌شناسی، ادبیات، بیوشیمی و زیست‌شناسی سلولی و مولکولی نیز برگزار می‌شد؛ اما در حال حاضر امتحان GRE Subject در این ۴ رشته برگزار نمی‌شود. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که امتحان GRE Subject از ۹۹۰ نمره محاسبه شده و زمان تقریبی این آزمون ۱۷۰ دقیقه است.

 

راهنمای ثبت نام آزمون GRE جنرال

راهنمای ثبت نام آزمون GRE General

 

آزمون GRE مناسب چه رشته هایی است؟

آزمون GRE برای کسانی مناسب است که قصد دارند در مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌های خارجی و معتبر تحصیل کنند. همچنین به افرادی که مطمئن نیستند می‌خواهند در یکی از رشته‌های تحصیلی کارشناسی ارشد تحصیل کنند یا در رشته MBA توصیه می‌شود، به جای شرکت در آزمون GMAT که به طور تخصصی مورد قبول دانشگاه‌ها برای رشته MBA است، در آزمون GRE General شرکت کنند.

بنابراین چه قصد داشته باشید در رشته‌ای مهندسی شرکت کنید یا یکی از رشته‌های علوم پایه؛ اگر بخواهید رشته‌های مرتبط با اقتصاد بخوانید یا در رشته‌های پر طرفدار MBA فارغ‌التحصیل شوید می‌توانید در آزمون GRE شرکت کنید. ضمن این‌که می‌توانید با مطالعه مطلب نکات مفید آمادگی آزمون GRE برای افراد غیرانگلیسی زبان، اطلاعات کاملی درباره آمادگی برای آزمون GRE کسب کنید.

 

اعتبار آزمون GRE چقدر است؟

بیشتر افرادی که در آزمون GRE شرکت می‌کنند سوال می‌کنند که تا چه زمانی می‌توانند از مدرک GRE خود استفاده کنند؟ یا می‌پرسند که پس از پایان اعتبار مدرکشان چه اتفاقی می‌افتد و برای کسب مدرک دوباره باید چکار کنند؟ اول این را بدانید که نمرات آزمون GRE تا پنج سال دارای اعتبار است و اپلیکنت‌ها تا ۵ سال از روزی که در آزمون شرکت کرده‌اند می‌توانند مدرک خود را به دانشگاه‌ها ارائه دهند.

پس از پایان اعتبار آزمون GRE، موسسه ETS نتیجه آزمون را از سایت حذف کرده و دیگر قادر به دریافت مدرک یا ارسال آن به مراکز آموزش عالی نخواهید بود. البته نکته‌ای در این میان وجود دارد و آن هم مربوط به خواسته دانشگاه‌ها است. ممکن است دانشگاه مدنظرتان از شما مدرک آزمون GRE بخواهد که تنها ۲ سال از اخذ آن می‌گذرد. در این حالت اگرچه مدرک آزمون جی آر ای شما معتبر است اما نمی‌توانید آن را برای دانشگاه ارسال کنید و لازم است دوباره در آزمون شرکت کنید.

 

در ایران کجا می‌توانیم آزمون GRE بدهیم؟

در کشورمان ایران مراکز متنوعی آزمون‌های موسسه ETS را برگزار می‌کنند. این موسسات چه در بخش GRE General و چه در بخش GRE Subject تونسته‌اند از موسسه ETS مجوز برگزاری آزمون را دریافت کنند. در شهر تهران مراکز:

 • سازمان سنجش آموزش کشور
 • مؤسسه فرهنگی وآموزشی و هنری معرفت
 • مؤسسه علامه سخن
 • مؤسسه فرهنگی هنری امیر بهادر (ادیبان)
 • مؤسسه آموزش عالی خاتم
 • پردیس دانشگاه شهید بهشتی

و در دیگر شهرها، مراکز آموزش عالی:

 • دانشگاه تبریز
 • دانشگاه صنعتی اصفهان
 • سازمان منطقه آزاد قشم
 • مؤسسه آموزش عالی کرمان
 • مرکز آموزش علمی کاربردی فذا آمل
 • مؤسسه آموزش عالی البرز (استان البرز)
 • مؤسسه آموزش عالی امام جواد (استان یزد)
 • مؤسسه آموزشی گسترش انفورماتیک زنجان
 • موسسه اندیشه روشن گویا (استان خوزستان)
 • مرکز زبان های خارجی آواتاک دانشگاه صنعتی ارومیه
 • مؤسسه آموزش عالی آزاد اندیشه معین (استان خراسان رضوی)

موفق به کسب مجوز برگزاری آزمون‌های GRE General و  GRE Subject شده‌اند. اگر تمایل دارید اطلاعات دقیق‌تری از مراکز برگزار کننده امتحان GRE کسب کنید به مقاله مراکز برگزار کننده GRE در ایران مراجعه کنید.

 

ثبت نام امتحان GRE General

معرفی کامل آزمون GRE General

 

بهترین منابع آزمون GRE کدام است؟

برای شرکت در آزمون GRE و کسب نمره موردنظرتان باید از منابع کافی و درستی استفاده کنید. اپلیکنت‌ها معمولا منابعی را استفاده می‌کنند که وبسایت موسسه ETS توصیه کرده باشد. با این حال منابع کمکی نیز در برخی از سایت‌های معتبر معرفی می‌شود که می‌تواند راهگشا باشد. برای کسب نتیجه بهتر و جلوگیری از اتلاف وقت، بهتر است قبل از شروع مطالعه برای آزمون GRE منابع پیشنهادی را بررسی کنید تا گام‌هایتان را مطمئن‌تر بردارید. به همین منظور می‌توانید به مطلب معرفی کامل منابع امتحان GRE General مراجعه کرده و با منابع امتحان جی آر ای جنرال بیشتر آشنا شوید.

 

تاریخ آزمون GRE در ایران چه زمانی است؟

امتحان GRE در هر ماه چند بار زیر نظر مرکز ETS برگزار می‌شود. در جدول زیر می‌توانید تاریخ و محل برگزاری آزمون GRE General را تا پایان سال ۱۴۰۱ مشاهده کنید.

تاریخ برگزاری

نام مرکز

آدرس و شماره تلفن

August 20
۲۹ مرداد

علامه سخن

خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک - کوچه نگار - پلاک۳۵

02188794506

دانشگاه خاتم

خیابان ملاصدرا - خیابان شیراز شمالی - خیابان حکیم اعظم - پلاک 30

August 23
۱ شهریور

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

August 25
3 شهریور

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

August 30
۸ شهریور

دانشگاه خاتم

خیابان ملاصدرا - خیابان شیراز شمالی - خیابان حکیم اعظم - پلاک 30

September 1
۱۰ شهریور

علامه سخن

خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک - کوچه نگار - پلاک۳۵

02188794506

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

September 6
۱۵ شهریور 

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

دانشگاه خاتم

خیابان ملاصدرا - خیابان شیراز شمالی - خیابان حکیم اعظم - پلاک 30

September 12
۲۱ شهریور

دانشگاه خاتم

خیابان ملاصدرا - خیابان شیراز شمالی - خیابان حکیم اعظم - پلاک 30


مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

September 20
۲۹ شهریور

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242


علامه سخن

خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک - کوچه نگار - پلاک۳۵

02188794506

September 26
۴ مهر

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

October 3
۱۱ مهر

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

October 4
۱2 مهر

علامه سخن

خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک - کوچه نگار - پلاک۳۵

02188794506

دانشگاه خاتم

خیابان ملاصدرا - خیابان شیراز شمالی - خیابان حکیم اعظم - پلاک 30

October 8
۱۶ مهر

موسسه آموزشی عالی اندیشه معین

بزرگراه یادگار امام جنوب،نرسیده به فرحزاد،خیابان ایثارگران شمالی،نبش کوهسار سوم،شماره 36

02122376812

دانشگاه خاتم

خیابان ملاصدرا - خیابان شیراز شمالی - خیابان حکیم اعظم - پلاک 30

October 20
۲۸ مهر

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

October 24
۲ آبان

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

دانشگاه خاتم

خیابان ملاصدرا - خیابان شیراز شمالی - خیابان حکیم اعظم - پلاک 30

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

October 25
3 آبان

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

October 27
۵ آبان

علامه سخن

خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک - کوچه نگار - پلاک۳۵

02188794506

November 1
۱۰ آبان

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

دانشگاه خاتم

خیابان ملاصدرا - خیابان شیراز شمالی - خیابان حکیم اعظم - پلاک 30

November 8
۱۷ آبان

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

علامه سخن

خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک - کوچه نگار - پلاک۳۵

02188794506

November 10
۱۹ آبان

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

November 13
۲۲ آبان

موسسه آموزشی عالی اندیشه معین

بزرگراه یادگار امام جنوب،نرسیده به فرحزاد،خیابان ایثارگران شمالی،نبش کوهسار سوم،شماره 36

02122376812

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

November 15
۲۴ آبان

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

November 21
۳۰ آبان

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

November 28
۷ آذر 

علامه سخن

خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک - کوچه نگار - پلاک۳۵

02188794506

دانشگاه خاتم

خیابان ملاصدرا - خیابان شیراز شمالی - خیابان حکیم اعظم - پلاک 30

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

December 1
۱۰ آذر

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

December 6
۱۵ آذر

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

December 8
۱۷ آذر

علامه سخن

خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک - کوچه نگار - پلاک۳۵

02188794506

December 12
۲۱ آذر

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

موسسه آموزشی عالی اندیشه معین

بزرگراه یادگار امام جنوب،نرسیده به فرحزاد،خیابان ایثارگران شمالی،نبش کوهسار سوم،شماره 36

02122376812

December 13
۲۲ آذر 

دانشگاه خاتم

خیابان ملاصدرا - خیابان شیراز شمالی - خیابان حکیم اعظم - پلاک 30

December 18
۲۷ آذر 

علامه سخن

خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک - کوچه نگار - پلاک۳۵

02188794506

December 19
۲۸ آذر

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

December 20
۲9 آذر

سازمان سنجش (NOET)

خیابان کریم‌خان - بین خیابان استاد نجات‌اللهی وسپهبد قرنی - پلاک 204

02188922242

December 28
۷ دی

علامه سخن

خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک - کوچه نگار - پلاک۳۵

02188794506

مجتمع آموزشی امیربهادر

پایین‌تر از میدان ولیعصر- بن‌بست صدف - پلاک 10

 02188919021-34

برای دانستن تاریخ برگزاری آزمون جی آر ای سابجکت و همچنین تاریخ‌های برگزاری آزمون جنرال در شهرهای دیگر ایران می‌توانید به وب‌سایت موسسه ETS مراجعه کنید و پس از ورود به حساب کاربریتان، برای دیدن تاریخ و مکان‌های برگزاری آزمون، روی گزینه Register/Find Test Centers, Dates کلیک کنید. ما در مطلب تاریخ‌های برگزاری آزمون GRE در سال ۱۴۰۱ نیز اطلاعات کاملی از تاریخ‌های برگزاری آزمون GRE در ایران گردآوری کرده‌ایم.

 

هزینه آزمون GRE در ایران چقدر است؟

هزینه ثبت نام آزمون‌های GRE با هم متفاوت است. هزینه ثبت نام امتحان GRE General در ایران ۲۲۰ دلار است. البته در پنج کشور این هزینه بیشتر ذکر شده است. هزینه ثبت نام در آزمون جی آر ای جنرال برای کشور هند ۲۲۸ دلار، نیجریه ۲۴۱ دلار، استرالیا ۲۴۵ دلار، چین ۲۴۶.۳۰ دلار و ترکیه ۲۷۰ دلار ثبت شده است. هزینه ثبت نام در امتحان GRE Subject در همه کشورها، از جمله کشورمان ایران نیز ۱۵۰ دلار است.

 

برای ثبت نام آزمون GRE چه مدارکی لازم است؟

اپلیکنت‌ها به هنگام ثبت نام آزمون GRE باید مدارک شناسایی خود را ارائه دهند. ابتدا در زمان ثبت نام، نام و نام خانوادگی خودتان را همان‌طور که در مدرک شناسایی ذکر شده در سایت وارد کنید. به هنگام شرکت در آزمون جی آر ای نیز باید یک مدرک معتبر که موسسه ETS نیز آن را قبول داشته باشد ارائه کنید. بهترین کارت شناسایی معتبر (ID) برای ثبت نام و شرکت در آزمون GRE پاسپورت است. پاسپورت شما باید:

 1. به‌روز باشد و آن را به همراه خود سر جلسه آزمون ببرید.
 2. اصل باشد. ارائه فتوکپی یا تصویر پاسپورت با گوشی پذیرفته نیست.
 3. کارت هویتی صادرشده توسط سازمان دولتی باشد که متقاضی شهروند یا مقیم دائم آن کشور به شمار می‌روید.
 4. اعتبار داشته باشد. پاسپورت‌های فاقد اعتبار برای شرکت در آزمون GRE پذیرفته نمی‌شوند.
 5. دقیقا با اطلاعاتی که به هنگام ثبت نام در سایت ETS ذکر شده مطابقت داشته باشد.
 6. دارای عکسی واضح و جدید از شما باشد.
 7. امضای شما را داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک لازم ثبت نام آزمون جی آر ای پیشنهاد می‌کنیم مطلب «مدارک لازم برای ثبت نام آزمون GRE چیست؟» را مطالعه کنید.

 

 ثبت نام آزمون GRE General

معرفی مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون GRE General

 

راه‌های قبولی آسان در آزمون GRE کدامند؟

وعده دانستن راه‌های قبولی آسان در آزمون GRE جذاب به نظر می‌رسد اما امتحان جی آر ای مانند کنکور نیست که افراد برتر در آزمون پذیرفته شوند و دیگر افراد از پذیرش باز بمانند. شرکت در آزمون GRE با هدف کسب نمره مناسب برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. بنابراین ممکن است نمره مناسب برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های موردعلاقه‌تان را به دست آورید یا اینکه نمره مدنظر دانشگاه‌های موردنظرتان را کسب نکنید. اما با دانستن نکاتی می‌توانید آزمون GRE را با موفقیت بیشتری پشت سر بگذارید. اگر برایتان سوال است با رعایت چه نکاتی می‌توانید تجربه‌ای موفقیت آمیز از شرکت در آزمون GRE داشته باشید می‌توانید مطلب «راه های قبولی آسان در آزمون GRE کدامند؟» را مطالعه کنید.

 

نکاتی پیرامون ثبت نام آزمون GRE General

 • در زمان ورود به محل برگزاری آزمون، به همراه داشتن تلفن همراه، کاغذ، ماشین حساب، هر نوع خودکار یا روان نویس و یا مداد ممنوع است. نماینده ETS که در محل آزمون حاضر است، کاغذ و مداد در اختیار شما خواهد گذاشت و ماشین حساب آنلاینی نیز روی مانیتور شما جهت انجام محاسبات در دسترس است.
 • نتیجه آزمون بین ۱۰ تا ۱۵ روز پس از آزمون در حساب کاربری شما در سایت ETS قابل مشاهده است.
 • نتیجه آزمون GRE به مدت ۵ سال معتبر است.
 • شما می‌توانید گزارش نمره (Report) امتحان خود را برای ۴ دانشگاه به صورت رایگان ارسال کنید. از آنجا که باید در روز امتحان مشخصات این دانشگاه‌ها را به صورت آنلاین وارد کنید، لذا این مشخصات را در روز آزمون به همراه داشته باشید.
 • در صورتی که به هر دلیلی بخواهید ثبت نام خود را لغو کنید، تا ۴ روز پیش از تاریخ آزمون فرصت خواهید داشت. پس از لغو آزمون، بازگشت پول (Refund) تحت شرایط زیر انجام می‌شود:
  – نهایتا ۵۰ درصد از هزینه آزمون به شما بازگردانده می‌شود.
  – مبنای هزینه آزمون، مبلغ ثبت نام به صورت Regular deadline است و چنانچه شما به صورت Late ثبت نام کرده باشید، نیمی از هزینه Regular به شما بازگردانده می‌شود.
 • نماینده ETS جهت احراز هویت شما، گذرنامه شما را بررسی می‌کند و شناسنامه برای احراز هویت قابل قبول نیست.
 • پس از احراز هویت، یک عکس با وب کم از شما گرفته می‌شود و کامپیوتری که باید با آن آزمون را انجام دهید تعیین می‌شود.
 • در انتهای آزمون، نتایج بخش Verbal و Quantitative برای شما نمایش داده می‌شود، اما این نمرات، نمره رسمی و قابل استناد نیست.

 

چگونه در آزمون GRE ثبت نام کنیم؟

متقاضیان ایرانی برای شرکت در آزمون جی آر ای ابتدا باید از طریق وب‌سایت موسسه ETS برای ثبت نام اقدام کنند و با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت هزینه این آزمون را پرداخت کنند. ثبت نام آزمون GRE را به صورت زیر انجام دهید:

 1. یک حساب کاربری برای شرکت در آزمون GRE در موسسه ETS ایجاد کرده و مشخصات فردی خود را به دقت درج کنید.
 2. اطلاعات آزمون مانند نوع آن (جنرال یا سابجکت)، تاریخ برگزاری آزمون و مرکز برگزار کننده موردنظرتان را مشخص کنید.
 3. پس از ثبت اطلاعات آزمون، برایتان کد پیگیری ارسال می‌شود. با از دریافت کد پیگیری می‌توانید هزینه آزمون را واریز کنید.
 4. پس از پرداخت هزینه آزمون GRE، موسسه ETS تکمیل ثبت‌نامتان را تایید می‌کند و ایمیل تاییدیه‌ای از این موسسه دریافت خواهید کرد.

برای آن‌که ثبت نام امتحان جی آر ای را با اطمینان بیشتری انجام دهید می‌توانید از راهنمای تصویری ثبت نام آزمون GRE استفاده کنید و گام به گام با آن جلو بروید. نکته مهم به هنگام پرداخت هزینه آزمون GRE این است که حتما باید با استفاده از کارت‌‌های اعتباری بین‌المللی پرداخت خود را انجام دهید.

چنانچه به کارت‌های اعتباری بین‌المللی دسترسی ندارید می‌توانید با استفاده از سرویس‌های پرداخت واسطه مانند تهران پیمنت در این آزمون ثبت نام کنید. تهران پیمنت چه در بخش ثبت نام آزمون GRE General و چه در ثبت نام آزمون GRE Subject، ظرف سه ساعت پرداخت هزینه آزمون GRE را انجام می‌دهد.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

3.3/5 - (351 امتیاز)

سوالات متداول

در صورتی که بخواهید به صورت Late (یعنی به طور معمول از یک هفته تا چهار روز مانده به آزمون) ثبت نام کنید، باید ۲۵ دلار بیشتر بپردازید. در حال حاضر هزینه ثبت نام آزمون GRE General، مبلغ ۲۲۰ دلار است. بنابراین هزینه ثبت نام با تاخیر در این آزمون معادل ۲۴۵ دلار خواهد بود.

هزینه ثبت نام آزمون GRE General برابر با ۲۲۰ دلار آمریکا است.

آزمون GRE General شامل سه بخش است:

 1. Verbal Reasoning (استدلال کلامی)
 2. Quantitative Reasoning (استدلال کمی)
 3. Analytical Writing (نوشتار تحلیلی)

داشتن نمره بالا در این آزمون می‌تواند مکمل معدل پایین دوره کارشناسی باشد و تا حدی آن را جبران کند.

آزمون(Graduate Record Examination) GRE ، یکی از امتحانات زبان است که نمره آن معیار سنجش زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه‌های جهان به هنگام ارزیابی مدارک پذیرش دانشجویان است.