homeخانهleftخدماتleftGREleftثبت نام آزمون GRE General

ثبت نام آزمون GRE General

آزمون GRE (Graduate Record Examination)، یکی از امتحانات زبان است که نمره آن معیار سنجش زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه‌های جهان به هنگام ارزیابی مدارک پذیرش دانشجویان است.  نمره این آزمون جزء مدارک الزامی برای ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس (Master) و دکترا (PhD) در تمامی دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و کسب نتیجه خوب در این آزمون می‌تواند به عنوان وجه تمایز شما از دیگر داوطلبین باشد. افرادی که دارای هر یک از مدارک تافل یا آیلتس هستند، با شرکت در آزمون GRE General شایستگی خود را برای ورود به مقطع فوق لیسانس و دکترا برای دانشگاه روشن می‌سازند، عدم درخواست دانشگاه برای ارائه مدرک GRE توسط دانشجو در موارد بسیار نادری پیش آمده است.

در مورد دانشگاه‌های کانادا و اروپا، داشتن این مدرک جز مدارک الزامی برای اخذ پذیرش در تمام دانشگاه‌ها نیست و ممکن است برخی دانشگاه‌ها مدارک دیگری را از شما درخواست کنند.

معدل دوره کارشناسی اهمیت زیادی در ارزیابی دانشگاه‌ها برای اعطای پذیرش به دانشجویان دارد و همین مسئله یکی از نقاط ضعف افراد در گرفتن پذیرش است.

در رابطه با اهمیت آزمون GRE برخی معتقدند که داشتن نمره بالا در این آزمون می‌تواند بهترین جایگزین برای جبران معدل دوره کارشناسی باشد و این نقطه ضعف را پوشش دهد.

بنابراین با توجه به نکات مطرح شده می‌توان انتظار داشت که به همان اندازه که این آزمون اهمیت دارد، به‌دست آوردن نمره بالا نیز در آن دشوار است و نیاز به توانایی ذهنی قوی و سخت‌کوشی بسیار دارد و طبیعتا کسب نمره بالا در آزمون جی آر ای، شانس دانشجو را در پذیرش، بسیار بالا می‌برد. شما در تهران پیمنت می‌توانید آزمون GRE General را ثبت نام کنید.

 

بخش‌های مختلف آزمون GRE

آزمون GRE General شامل سه بخش است که به اختصار شرح داده شده است:

 1. Verbal Reasoning (استدلال کلامی): این بخش شامل پرسش‌های مرتبط با واژگان و درک مطلب است. در واقع در این بخش توانایی شما در تجزیه و تحلیل مطالب نوشتاری و ترکیب حاصل از آن و همچنین روابط بین اجزای جمله و تشخیص روابط میان کلمات در یک متن تخصصی ارزیابی می‌گردد. تعداد ۲۰ سوال در این بخش وجود دارد و مدت زمان پاسخگویی به آن ۳۰ دقیقه است. در این بخش از ۱۳۰ تا ۱۷۰ نمره می‌توان به دست آورد. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه مربوطه در سایت ETS مراجعه کنید.
 2. Quantitative Reasoning (استدلال کمی): این بخش شامل پرسش‌های ریاضی و مهارت‌های محاسباتی اولیه در سطحی مانند دوره دبیرستان است. تعداد ۲۰ سوال در این بخش وجود دارد و مدت زمان پاسخگویی به آن ۳۵ دقیقه می‌باشد. از ۱۳۰ تا ۱۷۰ نمره نیز می‌توان در این بخش به دست آورد. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه مربوطه در سایت ETS مراجعه کنید.
 3. Analytical Writing (نوشتار تحلیلی): شامل دو بخش با عناوین Issue Task (نوشتن یک انشا درباره موضوعی که به داوطلب داده می‌‌شود) و Argument Task (نوشتن یک تحلیل به روش استنتاجی از متنی که به داوطلب داده می‌شود) است. نمرات این بخش ما بین ۰ تا ۶ است. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه مربوطه در سایت ETS مراجعه کنید.

 

هزینه، زمان و نحوه ثبت نام آزمون GRE General

هزینه ثبت نام آزمون GRE General برابر با ۲۰۵ دلار آمریکا است اما در صورتی که بخواهید به صورت Late (یعنی به طور معمول از یک هفته تا چهار روز مانده به آزمون) ثبت نام کنید، هزینه آن ۲۳۰ دلار خواهد بود.
این آزمون به طور تقریبی هر هفته در شهرهای مختلف در داخل کشور برگزار می‌شود و شما می‌توانید جهت آگاهی از مراکز، زمان‌ها و ظرفیت‌های باز به بخش مربوطه در وب سایت ETS و یا به صفحه “رزرو ثبت نام آزمون GRE” در وب سایت تهران پیمنت مراجعه کنید.
جهت شرکت در این آزمون، ابتدا باید در سایت ETS یک حساب کاربری ایجاد کنید. توجه کنیذ در صورتی که سابقا برای آزمون تافل در ETS اکانت داشته‌اید، می‌توانید با مشخصات همان اکانت وارد شوید اما پس از ورود باید پروفایل امتحان GRE را تکمیل کنید.

پس از انتخاب مرکز و تاریخ آزمون خود به صفحه پرداخت با مسترکارت یا ویزا‌‌کارت خواهید رسید و بعد از پرداخت، ثبت نام شما نهایی خواهد شد. روش پرداخت هزینه آزمون GRE General در انتهای همین مقاله آمده است.

 

ثبت نام آزمون GRE General

 

نکاتی پیرامون ثبت نام آزمون GRE General

 • در زمان ورود به محل برگزاری آزمون، به همراه داشتن تلفن همراه، کاغذ، ماشین حساب، هر نوع خودکار یا روان نویس و یا مداد ممنوع است. نماینده ETS که در محل آزمون حاضر است، کاغذ و مداد در اختیار شما خواهد گذاشت و ماشین حساب آنلاینی نیز روی مانیتور شما جهت انجام محاسبات در دسترس است.
 • نتیجه آزمون بین ۱۰ تا ۱۵ روز پس از آزمون در حساب کاربری شما در سایت ETS قابل دسترس است.
 • نتیجه آزمون GRE به مدت ۵ سال معتبر است.
 • شما می‌توانید گزارش نمره (Report) امتحان خود را برای ۴ دانشگاه به صورت رایگان ارسال کنید. از آنجا که باید در روز امتحان مشخصات این دانشگاه‌ها را به صورت آنلاین وارد کنید، لذا این مشخصات را در روز آزمون به همراه داشته باشید.
 • در صورتی که به هر دلیلی بخواهید ثبت نام خود را لغو کنید، تا ۴ روز پیش از تاریخ آزمون فرصت خواهید داشت. پس از لغو آزمون، بازگشت پول (Refund) تحت شرایط زیر انجام می‌شود:
  – نهایتا ۵۰ درصد از هزینه آزمون به شما بازگردانده می‌شود.
  – مبنای هزینه آزمون، مبلغ ثبت نام به صورت Regular deadline است و چنانچه شما به صورت Late ثبت نام کرده باشید، نیمی از هزینه Regular به شما بازگردانده می‌شود.
 • نماینده ETS جهت احراز هویت شما، کارت ملی یا گذرنامه شما را بررسی می‌کند، بنابراین حتما یکی از این مدارک را به همراه داشته باشید. شناسنامه برای احراز هویت قابل قبول نیست.
 • پس از احراز هویت، یک عکس با وب کم از شما گرفته می‌شود و کامپیوتری که باید با آن آزمون را انجام دهید تعیین می‌شود.
 • در انتهای آزمون، نتایج بخش Verbal و Quantitative برای شما نمایش داده می‌شود، اما این نمرات، نمره رسمی و قابل استناد نیست.
 • داوطلبان هشت رشته تحصیلی علاوه بر نمره GRE General لازم است نمره آزمون GRE Subject را نیز داشته باشند، این رشته‌ها در ادامه نام برده شده است. شما می‌توانید با کلیک بر روی نام هر رشته، اطلاعات کاملی از قبیل تعداد سوالات، دروس امتحانی آزمون و درصد تعداد سوالات برای هر درس و همچنین فایل راهنما و تمرینی مربوط به آن رشته آمده است. این رشته‌ها عبارتند از: روانشناسی، فیزیک، ریاضی، زیست شناسی، بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، شیمی و ادبیات انگلیسی. جهت اطلاع از شرایط این آزمون می‌توانید صفحه “آزمون GRE Subject” را مطالعه کنید.
 • یک جایگزین برای نمره آزمون General GRE، نمره “آزمون GMAT” است که بیشتر مربوط به رشته های Business مثل MBA، DBA و Master و PhD در رشته‌هایی مثل Marketing و Strategic Management یا Finance است.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۹ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۹ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

سوالات متداول

آزمون(Graduate Record Examination) GRE ، یکی از امتحانات زبان است که نمره آن معیار سنجش زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه‌های جهان به هنگام ارزیابی مدارک پذیرش دانشجویان است.

 1. Verbal Reasoning (استدلال کلامی)
 2. Quantitative Reasoning (استدلال کمی)
 3. Analytical Writing (نوشتار تحلیلی)

هزینه ثبت نام آزمون GRE General برابر با ۲۰۵ دلار آمریکا است اما در صورتی که بخواهید به صورت Late (یعنی به طور معمول از یک هفته تا چهار روز مانده به آزمون) ثبت نام کنید، هزینه آن ۲۳۰ دلار خواهد بود.