اعتراض به نمره آزمون تافل iBT

ریپورت نمره آزمون تافل iBT بین 4 تا 8 روز پس از تاریخ شرکت در آزمون روی وبسایت ETS قابل مشاهده است. چنانچه پس از مشاهده نتیجه آزمون TOEFL نسبت به نمره خود معترض باشید، می‌توانید اعتراض به نمره آزمون تافل iBT را روی وبسایت ETS ثبت کنید. توجه داشته باشید که امکان اعتراض به نمره در صورتی وجود دارد که شما پیش از شرکت در آزمون، درخواست ریپورت رایگان به 4 دانشگاه را ارسال نکرده باشید؛ در غیر این صورت قادر نخواهید بود نسبت به نمره آزمون TOEFL iBT اعتراض کنید.درخواست تجدید نظر نمره آزمون تافل iBT

feature icon
سریعسفارش‌ها در حداکثر ۳ ساعت انجام می‌شود.
feature icon
مطمئن۱۱ سال سابقه فعالیت و تاریخچه‌ای از رضایت کاربران، یعنی اطمینان و خیال راحت.
feature icon
آگاهانهپشتیبانی و محتوای خوب، برای تصمیم سازی مناسب به سادگی در دسترس است.

تا 30 روز پس از تاریخ شرکت در TOEFL فرصت خواهید داشت که درخواست اعتراض به نمره آزمون تافل iBT را ثبت کنید. لازم به ذکر است که امکان اعتراض به نمره برای هر 4 بخش آزمون تافل iBT وجود ندارد و فقط برای نمرات بخش‌ های Writing و Speaking آزمون تافل می‌توان درخواست تجدید نظر کرد. در واقع در صورت عدم رضایت از نتیجه می‌توانید به نمره Writing ،Speaking یا هر دو تسک اعتراض کنید.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برای هر آزمون تافل تنها یک بار امکان درخواست تجدید نظر وجود دارد. به طور مثال اگر اعتراض به نمره اسپیکینگ تافل را ثبت کنید، دیگر نمی‌توانید برای نمره رایتینگ درخواست تجدید نظر دهید.

برای ثبت درخواست اعتراض به نمره آزمون تافل iBT باید وارد حساب کاربری خود در سایت ETS شوید. فرم مربوط به TOEFL iBT Score Review را پر کرده و هزینه درخواست تجدید نظر نمره تافل را پرداخت کنید. هنگام پر کردن فرم دقت کنید چرا که پس از ثبت درخواست، امکان ویرایش اطلاعات وارد شده وجود نخواهد داشت.

هزینه اعتراض به نمره آزمون TOEFL iBT برای هر کدام از بخش‌ های Writing و Speaking برابر با 80 دلار است؛ به این ترتیب اگر قصد ثبت درخواست تجدید نظر برای هر 2 بخش از آزمون را دارید باید مبلغ 160 دلار بپردازید. پس از پر کردن فرم TOEFL Score Review به صفحه پرداخت هدایت می‌شوید. پرداخت هزینه اعتراض به نمره آزمون تافل با کارت اعتباری (مستر کارت یا ویزا کارت) انجام می‌شود. شما می‌توانید این هزینه را در کمتر از 3 ساعت از طریق تهران پیمنت پرداخت کنید. در این صورت فقط لازم است با مراجعه به پنل کاربری، فرم اعتراض به نمره تافل را انتخاب کرده، اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و ثبت سفارش را به پایان برسانید. در صورتی که پس از بررسی درخواست تجدید نظر، نمره آزمون شما تغییر کند، هزینه اعتراض به نمره آزمون تافل iBT توسط ETS به شما بازگردانده می‌شود و ایمیلی نیز مبنی بر بازگشت پول، دریافت خواهید کرد. امکان ریفاند (Refund) هزینه فقط در صورت تغییر نمره امکان پذیر است و اگر نمره شما پس از بررسی درخواست TOEFL Score Review تغییری نکند، هزینه اعتراض به نمره قابل ریفاند نخواهد بود.اعتراض به نمره تافل – اعتراض به نمره اسپیکینگ تافل

  • نتیجه درخواست اعتراض به نمره آزمون تافل تا 3 هفته بعد از ثبت درخواست و تکمیل پرداخت هزینه، بر روی سایت ETS قابل مشاهده خواهد بود.
  • امکان Score Review فقط برای دو آزمون تافل iBT و تافل iBT Home Edition وجود دارد.
  • درخواست تجدید نظر نمره TOEFL iBT ممکن است منجر به کاهش، افزایش یا عدم ایجاد تغییر در نمره آزمون شما شود.
  • پس از بررسی درخواست اعتراض به نمره آزمون TOEFL، نتیجه درخواست از طرف موسسه ETS برای شما ایمیل می‌شود. چنانچه نمره شما کمتر یا بیشتر شود، با نمره قبلی جایگزین می‌شود و امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت.
  • در صورت تغییر نمره آزمون تافل iBT، نمره جدید در بخش View Order در اکانت شما قابل مشاهده خواهد بود.
  • برای گزارش (ریپورت) نمره آزمون تافل به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی 2 راه وجود دارد که یکی از آن‌ها رایگان است و برای دیگری باید هزینه مشخصی پرداخت شود. جهت ریپورت نمره آزمون تافل به صورت رایگان می‌توان 4 دانشگاه را انتخاب کرد. تا ساعت 10 شب قبل از آزمون فرصت دارید 4 دانشگاه را انتخاب کنید تا گزارش رسمی نمره شما برای آن دانشگاه‌ها فرستاده شود. توجه داشته باشید که با انجام این کار، امکان اعتراض به نمره برایتان وجود نخواهد داشت. راه دوم به این صورت است که پس از مشاهده نتیجه آزمون می‌توانید برای هر تعداد دانشگاه که بخواهید، نتیجه تافل را با پرداخت 20 دلار به ازای هر دانشگاه، ارسال کنید. در واقع برای اعتراض به نمره، علاوه بر هزینه Score Review باید هزینه ریپورت نمره را نیز پرداخت کنید.
  • شما تنها یک بار حق اعتراض به نمره تافل iBT را دارید. اگر تنها به یکی از مهارت‌ های Writing یا Speaking آزمون تافل اعتراض کنید، اعتراض به نمره مهارت دیگر برایتان امکان پذیر نخواهد بود. یعنی در زمان پر کردن فرم تجدید نظر، یا یکی از مهارت‌ها یا هر دو آن‌ها را باید علامت بزنید و پس از ارسال فرم، دیگر این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.
  • امکان ثبت درخواست اعتراض به نمره تافل تنها تا 30 روز پس از تاریخ شرکت در آزمون وجود خواهد داشت و پس از گذشت این مدت زمان دیگر چنین امکانی به شما داده نمی‌شود.
  • هزینه اعتراض به نمره آزمون تافل برای هر تسک Speaking یا Writing برابر با 80 دلار است که اگر مایل به ثبت درخواست تجدید نظر برای هر دو تسک باشید باید هزینه‌ای برابر با 160 دلار پرداخت کنید. پس از شرکت در آزمون تافل iBT و دریافت ریپورت نمرات، در صورتی که از نتیجه آزمون راضی نباشید می‌توانید برای تجدید نظر نمره تافل درخواست دهید. این امکان برای 2 تسک رایتینگ (Writing) و اسپیکینگ (Speaking) آزمون تافل وجود دارد و برای تسک‌های دیگر امکان پذیر نیست. هزینه اعتراض به نمره آزمون تافل iBT برابر با 80 دلار برای هر تسک است که می‌توانید پرداخت آن را در کمتر از 3 ساعت از طریق تهران پیمنت انجام دهید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر پیش از شرکت در آزمون تافل، از گزینه گزارش نمره آزمون TOEFL iBT به صورت رایگان، استفاده کرده باشید نمی‌توانید نسبت به نمره خود اعتراض کنید. نکته مهم دیگر این است که جهت تجدید نظر در نمره TOEFL iBT تنها تا 30 روز پس از تاریخ شرکت در آزمون تافل فرصت دارید و پس از گذشت این بازه زمانی، دیگر قادر به استفاده از این سرویس نخواهید بود. چنانچه با درخواست تجدید نظر نمره تافل شما موافقت شود و تغییری در نمره‌تان صورت گیرد، هزینه اعتراض به نمره به شما بازگردانده می‌شود.

در صورتی که درخواست تجدید نظر در نمره، به تغییر نمره آزمون شما منجر شود، بله قابل استرداد (Refundable) است. چنانچه نمره شما تغییری نکند، امکان استرداد هزینه وجود نخواهد داشت.

تنها برای دو آزمون تافل iBT و تافل iBT هوم ادیشن امکان درخواست تجدید نظر برای نمره وجود دارد.

به طور معمول سه هفته زمان می‌برد و در صورت تغییر نمره، نمره جدید در بخش View Order در اکانت ETS شما قابل مشاهده خواهد بود.

هزینه اعتراض به نمره هر بخش Writing یا Speaking آزمون تافل iBT برابر با 80 دلار است. چنانچه بخواهید به نمره هر دو بخش Writing و Speaking اعتراض کنید، می‌بایست مبلغ 160 دلار بپردازید.

امکان اعتراض به نمره آزمون تافل تنها برای دو مهارت Writing و Speaking وجود دارد.

4 - 5(1203کاربر)

۲۰٪ کارمزد، هدیه ما به شما

با دعوت از هر دوست خود 20% از کارمزد سفارش او را بین خودتان تقسیم کنید.

همین حالا ثبت‌نام کنید