homeخانهleftخدماتleftآزمون‌های بین المللیleftپرداخت هزینه آزمون مدیریت پروژه PMP

پرداخت هزینه آزمون مدیریت پروژه PMP

PMP یا Project Management Professional، معتبر ترین سرتیفیکیت در زمینه مدیریت پروژه در جهان است که توسط انستیتو مدیریت پروژه آمریکا (PMI) به داوطلبینی که آزمون آن را با موفقیت پشت سر بگذارند اعطا می شود. این آزمون که بر اساس پکیج مدیریت پروژه PMBOK انجام می پذیرد، داوطلبین را در زمینه نحوه به کار بردن دانش مدیریت پروژه در موقعیت های واقعی به چالش می کشد به همین دلیل دارا بودن گواهینامه PMP بیانگر تسلط بی چون و چرای دارندگان این مدرک بین‌المللی بر حوزه‌های تخصصی و پیشرفته علم مدیریت پروژه است.

PMBOK یا Project Management Body Of Knowledge ، که در بین داوطلبان ایرانی به نام پم باک هم شناخته می شود، شناخته شده ترین استاندارد جهانی در مدیریت پروژه است که در برگیرنده تعاریف، اصطلاح‌ها و دسته بندی‌هاییست که در مدیریت پروژه به کار می رود. به طور خلاصه می توان گفت پم باک، زبان مشترک جهانی در مدیریت  پروژه است که توسط انستیتو مدیریت پروژه آمریکا (PMI) تدوین شده است. آخرین نسخه، ویراست پنجم آن بوده که از طریق صفحه PMBOK Guide Standards با قیمت ۴۶.۱۷ دلار به فروش می رسد. همچنین ترجمه  فارسی آن در این صفحه موجود است.

 

هزینه آزمون مدیریت پروژه PMP

هزینه شرکت در آزمون PMP، برابر ۰ دلار است و لازم است شما پیش از شرکت در آزمون به عضویت موسسه در آمده باشید. جهت کسب اطلاع و پرداخت آن می توانید به صفحه “هزینه عضویت در انستیتو مدیریت پروژه آمریکا PMI” مراجعه نمایید. پس از مرحله عضویت و ورود به حساب کاربری می توانید از طریق منوی Certifications به آزمون ها از جمله PMP، دسترسی داشته باشید. سپس با طی کردن مراحل هشتگانه تکمیل پروفایل، Application  خود را کامل و در مرحله بعد  اقدام به تعیین زمان و مکان آزمون در قسمت Schedule Exam نمایید. پس از انجام آزمون نتیجه را نیز در همین قسمت می توانید ملاحظه کنید.

 

پرداخت هزینه آزمون مدیریت پروژه PMP

 

نکاتی پیرامون آزمون مدیریت پروژه PMP

  • آزمون PMP ، به صورت یک آزمون چهار گزینه ای برگزار می شود که شامل ۲۰۰ سوال بوده و مدت زمان پاسخ گویی به آن ۴ ساعت است.
  • این آزمون به صورت کامپیوتری (CBE) ، توسط شرکت برگزار کننده آزمون Prometric و در کشور های همسایه نظیر امارات، ترکیه و پاکستان برگزار می شود.
  • برای شرکت در آزمون PMP در ابتدا لازم است حایز شرایط زیر باشید:
  1. اگر دارای مدرک لیسانس یا بالاتر هستید: سابقه هدایت و مدیریت پروژه به مدت حداقل ۴۵۰۰ ساعت و طی ۳۵ ساعت آموزش مدیریت پروژه به علاوه تعهد پایبندی به اخلاق حرفه ای در آیین نامه PMI.
  2. اگر دارای مدرک دیپلم یا فوق دیپلم هستید: سابقه هدایت و مدیریت پروژه به مدت حداقل ۷۵۰۰ ساعت و طی ۳۵ ساعت آموزش مدیریت پروژه به علاوه تعهد پایبندی به اخلاق حرفه ای در آیین نامه PMI.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

 

1.1/5 - (485 امتیاز)

سوالات متداول

هزینه آزمون PMP به دلار آمریکا می‌باشد. جهت کسب اطلاع و پرداخت آن می توانید به صفحه “هزینه عضویت در انستیتو مدیریت پروژه آمریکا PMI” مراجعه نمایید.