homeتهران پیمنتleftخدماتleftآزمون‌های بین المللیleftپرداخت هزینه و ثبت نام آزمون GMAT (جی مت)

پرداخت هزینه و ثبت نام آزمون GMAT (جی مت)

آزمون GMAT یک آزمون محبوب در میان متقاضیان تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته مدیریت است. شرکت در این آزمون و کسب نمره بالا، بخش مهمی از فرایند اخذ پذیرش از دانشگاه‌های برتر کسب‌وکار در سراسر جهان است و بنابراین، می‌تواند فرصت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای را پیش‌روی افراد قرار دهد. در ادامه با این آزمون و نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون جی مت بیشتر آشنا می‌شوید.

آزمون GMAT چیست – هزینه آزمون GMAT – ثبت نام آزمون GMAT
پرداخت هزینه آزمون GMAT با تهران پیمنت

آزمون GMAT چیست؟

آزمون GMAT، یک آزمون تطبیقی کامیپوتری است که برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های مدیریت مانند MBA و امور مالی استفاده می‌شود. برگزاری این آزمون سه ساعت و نیم طول می‌کشد که بخشی از آن مربوط به زمان استراحت و دستورالعمل‌های امتحان است. آزمون جی مت دارای چهار بخش ارزیابی نوشتار تحلیلی، استدلال یکپارچه، استدلال کمی و استدلال کلامی می‌شود و سوالات آن به‌صورت چندگزینه‌ای طراحی شده است.

این آزمون توسط GMAC و به این منظور توسعه یافته است که مدارس کسب‌وکار معیار استانداردشده‌ای برای آمادگی داوطلبان تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی داشته باشند. بنابراین، کسب نمره بالا در آزمون جی مت می‌تواند شانس شما را برای اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها به‌طور قابل‌توجهی افزایش دهد. حداقل نمره در آزمون GMAT، ۲۰۰ و حداکثر نمره ۸۰۰ است. نمره آزمون جی مت تا پنج سال اعتبار دارد.

چه کسانی می‌توانند ثبت نام GMAT را انجام دهند؟

GMAC هیچ معیار مشخصی را برای واجد شرایط بودن جهت شرکت در آزمون GMAT مطرح نکرده است. بنابراین، ثبت نام جی مت برای هر کسی مجاز است. با این حال، مهم است توجه کنید دانشگاهی که قصد اخذ پذیرش از آن را دارید چه معیارهایی برای ارائه پذیرش به داوطلبان در نظر گرفته است.

نحوه شرکت در آزمون جی مت چگونه است؟

متاسفانه، آزمون GMAT در ایران برگزار نمی‌شود. این آزمون به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود اما از ایران امکان شرکت در آن وجود ندارد. به همین دلیل، اگر قصد شرکت در آزمون GMAT را دارید لازم است به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان و امارات سفر کنید.

آزمون حضوری جی مت، هفت روز هفته در دسترس است و می‌توان آن را از شش ماه قبل رزرو کرد. علاوه بر این، هر موقع که بخواهید می‌توانید در آزمون آنلاین GMAT شرکت کنید. انتخاب شما هر کدام که باشد، لازم است بدانید می‌توانید در یک سال، تا پنج بار در آزمون شرکت کنید اما به‌طور کلی، در طول زندگی خود مجاز هستید که تنها هشت بار در این آزمون شرکت کنید. علاوه بر این، بین هر آزمون باید حداقل ۱۶ روز فاصله وجود داشته باشد.

هزینه آزمون GMAT چقدر است؟

قبل از اینکه به نحوه پرداخت هزینه آزمون GMAT بپردازیم لازم است بدانید هزینه آزمون جی مت بسته به اینکه بخواهید در چه کشوری و با چه روشی آزمون دهید متفاوت است. از سوی دیگر، این آزمون برای مواردی مثل تغییر زمان و مکان امتحان، لغو نمرات و لغو آزمون نیز هزینه‌هایی را در نظر گرفته است. در جدول زیر با جزئیات برخی از هزینه‌های آزمون GMAT در کشورهای همسایه ایران آشنا می‌شوید.

هزینه آزمون

هزینه گزارش نمرات

اعتراض به نمره ارزیابی نوشتار تحلیلی (AWA)

هزینه تغییر زمان و مکان آزمون تا بیش از 60 روز پیش از تاریخ امتحان

هزینه لغو آزمون تا بیش از 60 روز پیش از تاریخ امتحان

ترکیه

آزمون حضوری: 250 دلار

آزمون آنلاین: 275 دلار

35 دلار برای هر ریپورت

45 دلار

آزمون حضوری: 50 دلار

آزمون آنلاین: 55 دلار

آزمون حضوری: 100 دلار ریفاند مبلغ

آزمون آنلاین: 110 دلار ریفاند مبلغ

آذربایجان

آزمون حضوری: 250 دلار

آزمون آنلاین: 275 دلار

35 دلار برای هر ریپورت

45 دلار

آزمون حضوری: 50 دلار

آزمون آنلاین: 55 دلار

آزمون حضوری: 100 دلار ریفاند مبلغ

آزمون آنلاین: 110 دلار ریفاند مبلغ

امارات

آزمون حضوری: 275 دلار

آزمون آنلاین: 300 دلار

35 دلار برای هر ریپورت

45 دلار

آزمون حضوری: 55 دلار

آزمون آنلاین: 60 دلار

آزمون حضوری: 110 دلار ریفاند مبلغ

آزمون آنلاین: 120 دلار ریفاند مبلغ

ارمنستان

آزمون حضوری: 250 دلار

آزمون آنلاین: 275 دلار

35 دلار برای هر ریپورت

45 دلار

آزمون حضوری: 50 دلار

آزمون آنلاین: 55 دلار

آزمون حضوری: 100 دلار ریفاند مبلغ

آزمون آنلاین: 110 دلار ریفاند مبلغ

قطر

آزمون حضوری: 275 دلار

آزمون آنلاین: 300 دلار

35 دلار برای هر ریپورت

45 دلار

آزمون حضوری: 55 دلار

آزمون آنلاین: 60 دلار

آزمون حضوری: 110 دلار ریفاند مبلغ

آزمون آنلاین: 120 دلار ریفاند مبلغ

هر چه به تاریخ برگزاری امتحان نزدیک‌تر شوید، هزینه تغییر زمان و مکان یا لغو آزمون بیشتر می‌شود. به همین دلیل، اگر قصد تغییر زمان و مکان آزمون یا لغو آن را دارید برای جلوگیری از پرداخت هزینه بیشتر، بهتر است زودتر در این مورد تصمیم بگیرید.

نحوه ثبت نام GMAT چگونه است؟

برای اینکه بتوانید در تاریخ مورد نظر خود در آزمون GMAT شرکت کنید، بهتر است دو تا سه ماه قبل از تاریخ مد نظر خود، ثبت نام جی مت را انجام دهید. مراحل ثبت نام GMAT ساده است و شامل مراحل زیر می‌شود:

  1. به وبسایت آزمون GMAT مراجعه و در آن یک حساب کاربری ایجاد کنید.
  2. وارد حساب کاربری خود شوید و برای شروع ثبت نام GMAT، اطلاعات لازم را وارد و تایید کنید.
  3. مکان و زمان آزمون جی مت را انتخاب کنید.
  4. پرداخت هزینه آزمون GMAT را انجام دهید.
آزمون جی مت چیست – آزمون جی مت در ایران – ثبت نام آزمون جی مت
پرداخت هزینه آزمون جی مت با تهران پیمنت

نحوه پرداخت هزینه آزمون GMAT چگونه است؟

از آنجایی که پرداخت ارزی مستقیم در کشورمان با محدودیت‌های متعددی روبروست، برای پرداخت هزینه آزمون GMAT می‌توانید از خدمات تهران پیمنت استفاده کنید. در ادامه راهنمای پرداخت هزینه آزمون جی مت از طریق تهران پیمنت را شرح می‌دهیم.

  1. در وبسایت تهران پیمنت یک حساب کاربری ایجاد کنید و وارد پروفایل خود شوید.
  2. بر روی دکمه ثبت سفارش کلیک کنید.
  3. آزمون‌ها و سپس، ثبت نام GMAT را انتخاب کنید و به مرحله بعدی بروید.
  4. در قسمت ثبت سفارش، اطلاعات لازم از جمله مبلغ ارز، لینک صفحه ورود، نام کاربری، کلمه عبور، کشور و شهر محل آزمون، نام و کد مرکز برگزارکننده و تاریخ و ساعت آزمون را وارد کنید.
  5. قوانین و مقررات سفارش را بپذیرید تا به صفحه پرداخت ریالی هدایت شوید.
  6. پس از پرداخت ریالی، سفارش خود را بازبینی و تایید کنید تا پرداخت هزینه آزمون جی مت برای شما انجام شود.

سفارش پرداخت هزینه آزمون GMAT توسط تهران پیمنت تنها در کمتر از سه ساعت انجام می‌شود اما در هر زمان که بخواهید می‌توانید با مراجعه به بخش سفارش‌ها در حساب کاربری از وضعیت سفارش‌های خود مطلع شوید. همچنین، در صورت داشتن هر سوال یا ابهامی می‌توانید موضوع را با تیم پشتیبانی تهران پیمنت در میان بگذارید تا خیلی سریع پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

نتیجه آزمون جی مت چه زمانی مشخص می‌شود؟

پس از اتمام آزمون، تقریبا کل نمره به‌جز نمره AWA را دریافت خواهید کرد. می‌توانید نمره را بپذیرید یا رد کنید. در صورتی که آن را بپذیرید، نمره توسط شما و موسسه منتخبتان برای ارسال نتایج، قابل‌مشاهده خواهد بود اما اگر نمره را رد کنید نه شما و نه موسسه منتخب قادر به مشاهده نتیجه نخواهید بود. پس از پایان امتحان می‌توانید نتیجه غیررسمی GMAT را دانلود کنید. در نهایت، گزارش کامل نمره GMAT را طی ۷ تا ۲۰ روز پس از آزمون دریافت می‌کنید که شامل نمره AWA نیز می‌شود.

در پایان، آزمون GMAT یک آزمون استاندارد کامپیوتری برای افزایش شانس ورود به دانشگاه‌های برتر جهان به‌منظور تحصیل رشته‌های مدیریت و امور مالی در مقطع تحصیلات تکمیلی است. هر کسی می‌تواند ثبت نام GMAT را انجام دهد اما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها ملاک‌های دیگری نیز وجود دارند. اگر قصد شرکت در آزمون جی مت را دارید بهتر است دو تا سه ماه پیش از تاریخ مورد نظر، ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون GMAT را انجام دهید تا ددلاین دانشگاه‌ها را نیز از دست ندهید. تهران پیمنت، پرداخت هزینه آزمون GMAT را به‌سرعت و با دریافت کارمزد کم انجام می‌دهد تا در این شرایط بتوانید هم در وقت و هم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

1.2/5 - (151 امتیاز)

سوالات متداول

پس از شرکت در آزمون جی مت می‌توانید بلافاصله نمرات خود به‌جز نمرات AWA را مشاهده کنید اما نمرات کامل و رسمی آزمون، ۷ تا ۲۰ روز پس از امتحان برای شما ارسال می‌شود.

نمرات GMAT را می توان به دو روش به دانشگاه‌ها ارسال کرد. در آزمون حضوری GMAT، داوطلبان می‌توانند حداکثر ۵ برنامه تحصیلی که مایل به شرکت در آن‌ها هستند را بدون هیچ هزینه اضافی انتخاب کنند. پس از این، هر ریپورت نمرات GMAT 35 دلار هزینه دارد. در صورت شرکت در آزمون آنلاین GMAT، داوطلب می‌تواند نمرات خود را در مدت ۴۸ ساعت پس از دریافت نمره رسمی GMAT به پنج دانشگاه ارسال کند. اگر او بخواهد نمرات GMAT خود را به دانشگاه‌های بیشتری بفرستد، هر ریپورت نمره GMAT 35 دلار هزینه دارد.

در یک دوره ۱۲ ماهه می‌توانید پنج بار در آزمون شرکت کنید اما به‌طور کلی، در طول زندگی تنها هشت بار مجاز به شرکت در آزمون GMAT هستید. علاوه بر این، بین هر آزمون باید حداقل ۱۶ روز فاصله وجود داشته باشد.

شما می‌توانید زمان یا مکان آزمون جی مت را تغییر دهید اما این کار هزینه دارد. هزینه تغییر زمان یا مکان آزمون GMAT بسته به مدت‌زمان باقیمانده تا تاریخ آزمون و همچنین، حضوری یا آنلاین بودن آزمون و کشوری که می‌خواهید در آن امتحان بدهید متفاوت است.

هزینه آزمون جی مت بسته به کشورهای مختلف متفاوت است. از آنجایی که این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود، لازم است برای شرکت در آن به کشورهای همسایه سفر کنید. هزینه آزمون GMAT حضوری در کشورهای ترکیه، آذربایجان و ارمنستان، ۲۵۰ دلار است. هزینه آزمون GMAT آنلاین در این کشورها ۲۷۵ دلار است.