homeتهران پیمنتleftخدماتleftسفارت کاناداleftپرداخت هزینه سفارت کانادا (My CIC)

پرداخت هزینه سفارت کانادا (My CIC)

 

اپلیکیشن فی ویزای کانادا هزینه‌ای است که برای درخواست بررسی ویزا پرداخت می‌شود. این هزینه برای ویزاهای مختلف کانادا متفاوت است و متقاضیان انواع ویزای این کشور، موظف به پرداخت آن هستند. از دیگر هزینه‌هایی که برای ویزا پرداخت می‌شود، هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا (بیومتریک) است. در ادامه لیستی از هزینه انواع ویزای کانادا را مشاهده خواهیم کرد. همچنین نحوه گرفتن وقت و پرداخت هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا، مراحل انگشت نگاری و نکاتی که لازم است در رابطه با درخواست ویزای کانادا بدانید را بررسی می‌کنیم.

سفارت کانادا در ایران - سفارت کانادا برای انگشت نگاری

پرداخت هزینه سفارت کانادا (My CIC) در کمتر از ۳ ساعت با تهران پیمنت

 

انواع ویزای کانادا

ویزاهای سفارت کانادا به صورت کلی به ۲ دسته تقسیم می‌شوند: ویزای اقامت موقت و ویزای اقامت دائم. این ۲ دسته هر کدام به چندین ویزا تقسیم می‌شوند که درخواست برای هر یک، هزینه متفاوتی دارد. برای آنکه بدانید دقیقا به چه ویزایی نیاز دارید و چه مبلغی باید در ازای آن بپردازید، خوب است در همین ابتدا کمی با پرمتقاضی‌ترین ویزاهای کانادا آشنا شویم.

 

ویزاهای اقامت موقت کانادا

 • ویزای تحصیلی کانادا: ویزای تحصیلی یا دانشجویی کانادا برای آن دسته از افرادی صادر می‌شود که از یکی از دانشگاه‌های کانادا پذیرش تحصیلی گرفته‌اند و قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. مدت زمان اعتبار این ویزا به مدت زمان تحصیل متقاضی بستگی دارد.
 • ویزای کار کانادا:‌ با داشتن یک جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای مورد تایید در کشور کانادا می‌توانید ویزای موقت کاری بگیرید. اعتبار ویزای موقت کار کانادا ۶ ماه است که می‌توان تحت شرایطی آن را تا ۴ سال هم تمدید کرد.
 • ویزای توریستی کانادا: ویزای توریستی یا Visitor Visa برای مقاصد سفر، شرکت در کنفرانس یا برنامه تحصیلی کوتاه مدت و در واقع هرگونه اقامت کوتاه مدت در کانادا صادر می‌شود. ویزای توریستی تا ۱۰ سال معتبر است (البته با پایان اعتبار گذرنامه، از اعتبار ساقط می‌شود) و در این مدت زمان می‌توان به دفعات نامحدود به کانادا سفر کرد.
 • سوپر ویزا کانادا: امکان اخذ این ویزا برای آن دسته از متقاضیانی وجود دارد که فرزند یا نوه آن‌ها اقامت دائم کانادا را دارد. شخص مقیم در کانادا با ارسال یک دعوتنامه می‌تواند والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را به کانادا دعوت کند تا برای مدتی، همراه او در کانادا زندگی کنند.

 

ویزاهای اقامت دائم کانادا:

 • ویزای اکسپرس اینتری کانادا: Express Entry یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز است که شامل چندین برنامه می‌شود: برنامه فدرال اسکیل ترید کانادا، برنامه فدرال اسکیل ورکر کانادا و تجربه کار کانادایی
 • . از طریق این برنامه‌ها می‌توان برای اقامت دائم کانادا اقدام کرد. معیار امتیازدهی در هر کدام از این برنامه‌ها متفاوت است اما غالبا سن متقاضی، سابقه کار، تخصص، میزان تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی از مواردی هستند که در جمع‌آوری امتیاز تاثیر می‌گذارند.
 • ویزای کبک اسکیل ورکر کانادا: Quebec-Selected Skilled Workers نیز یکی دیگر از برنامه‌های مبتنی بر امتیاز مهاجرت به کاناداست که متقاضیان در نهایت اگر موفق به کسب امتیازهای لازم و دعوتنامه شوند، می‌توانند در ایالت کبک کانادا زندگی کنند.
 • کار پس از تحصیل کانادا: این برنامه که اختصارا PGWP نامیده می‌شود، بیشتر مناسب آن دسته از افرادی است که تحصیلات خود را در دانشگاه‌های کانادا به پایان رسانده‌اند. متقاضیان تا ۱۸۰ روز پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند برای این برنامه اقدام کنند و در صورت تایید، مجوز کار در کانادا بگیرند.
 • ویزای استارت‌آپ کانادا:‌ این ویزا برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد راه اندازی یک کسب و کار قابل قبول در کانادا را دارند. مهاجرت به این روش، نیاز به داشتن مقدار مشخصی سرمایه اولیه و ارائه چندین مدرک و پیش نیاز دارد.
 • ویزای خود اشتغالی کانادا: کسانی که در حیطه‌های ورزشی و هنری-فرهنگی تخصص دارند می‌توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. این روش نیز مبتنی بر امتیاز است و مناسب افرادی است که شهرت هنری یا ورزشی دارند.

چنانچه مایلید در رابطه با هر یک از ویزاهای نام برده شده سفارت کانادا اطلاعات بیشتری بدست آورید، می‌توانید به صفحه راهنمای کامل مهاجرت به کانادا مراجعه کنید.

 

انواع ویزای کانادا - مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا - سفارت کانادا در استانبول

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا (My CIC) با کمترین کارمزد در تهران پیمنت

 

هزینه ویزای کانادا چقدر است؟

در جدول زیر، لیست هزینه انواع ویزای کانادا و مجوزهای مختلف را مشاهده می‌کنید (در بخش بعدی درباره مجوزها صحبت خواهیم کرد.) همانطور که می‌بینید، مبالغ بر اساس تعداد متقاضیان و نوع ویزا متفاوت‌ است. توجه داشته باشید که تمام هزینه‌ها به دلار کانادا هستند.

نوع درخواست

هزینه ویزای کانادا به ازای هر نفر (دلار کانادا)

هزینه ویزای کانادا به ازای چند نفر (دلار کانادا)

ویزای توریستی

100

500 برای خانواده 5 نفر به بالا (در صورت ورود به یک شهر بطور همزمان)

ویزای کار موقت

155

465 برای 3 نفر یا بیشتر

سوپر ویزا

100

500 برای خانواده 5 نفر به بالا (در صورت ورود به یک شهر بطور همزمان)

ویزای تحصیلی

150

مجوز اقامت دائم

515

مجوز اقامت موقت

200

کبک اسکیل ورکر

1365 (اقامت دائم 515 + 850 بررسی درخواست)

فدرال اسکیل ترید

1365 (اقامت دائم 515 + 850 بررسی درخواست)

فدرال اسکیل ورکر

1365 (اقامت دائم 515 + 850 بررسی درخواست)

استارت آپ

2140 (515 اقامت دائم + 1625 بررسی درخواست)

خود اشتغالی

2140 (515 اقامت دائم + 1625 بررسی درخواست)

بیومتریک

85

170 برای خانواده 2 نفر به بالا

چنانچه مایلید هزینه تمام ویزاهای سفارت کانادا را ببینید، به وبسایت IRCC مراجعه کنید.

 

تفاوت ویزا با پرمیت کانادا چیست؟

هنگام درخواست برای ویزای کانادا به مدرکی به نام پرمیت (Permit) برمی‌خورید. پرمیت در واقع مجوزی است که صادر می‌شود برای آنکه اجازه انجام فعالیت‌هایی مانند تحصیل، کار و غیره در کانادا را به افراد متقاضی هر نوع ویزا بدهد. تفاوت اصلی پرمیت با ویزا این است که شما با داشتن ویزا، اجازه ورود به خاک کانادا را خواهید داشت. در حالیکه پرمیت، مکمل ویزاست و به تنهایی امکان ورود به کانادا را فراهم نمی‌کند. بگذارید این تفاوت را با یک مثال توضیح دهیم. فرض کنید شما برای ویزای کاری درخواست داده‌اید؛ بطور همزمان، درخواست مجوز کار یا ورک پرمیت کانادا (Work Permit) هم برایتان صادر خواهد شد که به شما اجازه کار در کانادا را بدهد. توجه داشته باشید که لازم نیست برای مجوز بطور جداگانه درخواست بدهید. هنگام اپلای برای ویزای کانادا، بسته به نوع ویزا، درخواست پرمیت نیز ثبت می‌‌شود و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه نیست.

 

مراحل ثبت نام در سایت خدمات ویزای کانادا

 • جهت درخواست برای ویزای سفارت کانادا ابتدا باید به سایت رسمی دولت کانادا مراجعه کرده و یک حساب کاربری برای خود بسازید.
 • در صفحه ورود به حساب کاربری، روی دکمه Sign in with GCKey کلیک کنید و در صفحه بعد، گزینه Sign Up را انتخاب کنید. در صفحه بعدی، قوانین وبسایت را بپذیرید. سپس به قسمتی هدایت می‌شوید که از شما خواسته می‌شود یک نام کاربری برای خود انتخاب کنید. نام کاربری شما باید حداقل ۸ کارکتر و شامل حروف کوچک، بزرگ و اعداد باشد. سعی کنید Username را طوری تعیین کنید که حاوی اطلاعات شخصی‌تان از جمله نام و شماره تلفن نباشد. همچنین باید آن را به خاطر بسپارید تا در هر بار ورود به سایت، از آن استفاده کنید. مرحله بعد مربوط به تعیین پسورد است. پسوردتان نیز باید دارای حداقل ۸ کارکتر، عدد، حروف بزرگ و کوچک باشد. با زدن روی دکمه Continue به صفحه بعد هدایت می‌شوید. در این مرحله چند سوال امنیتی برای بازیابی رمزعبور از شما پرسیده می‌شود. پس از جواب دادن به این سوالات که پاسخ آن‌ها را نیز باید به خاطر بسپارید، این مرحله از ثبت نام با موفقیت به پایان می‌رسد؛ در پایان دکمه Continue را بزنید.
 • صفحه بعدی مربوط به اطلاعات کاربری است. نام، نام خانوادگی و ایمیل خود را وارد کنید. ایمیلی حاوی کد فعالسازی برای شما فرستاده می شود؛ کد را وارد کنید. سپس دوباره به چند سوال امنیتی پاسخ خواهید داد و با پذیرفتن قوانین وبسایت، پروسه ساختن اکانت را به پایان می‌رسانید. جهت ورود به حساب کاربری خود باید یک بار از اکانت خود خارج شده و دوباره لاگین کنید.

 

پرداخت سفارت کانادا - هزینه ویزای کانادا

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزا و سفارت کانادا با تهران پیمنت

 

چگونه برای ویزای کانادا اقدام کنیم؟

 1. پس از ورود به حساب کاربری، به صفحه اصلی سایت هدایت می‌شوید. در قسمت Start an Application روی گزینه Apply to come to Canada کلیک کنید.
 2. در صفحه Personal Checklist دو بخش را مشاهده می‌کنید؛ در قسمت پایین صفحه نوع ویزایی که می‌خواهید برای آن درخواست بدهید را انتخاب کنید.
 3. در صفحه بعد سوالاتی از شما پرسیده می‌شود که مشخص شود آیا برای درخواست ویزای انتخابی واجد شرایط هستید یا خیر؛ با دقت به سوالات پاسخ دهید.
 4. مرحله بعدی مربوط به بارگذاری مدارک لازم برای اپلای ویزای کاناداست. نکاتی که باید هنگام درخواست ویزا و آپلود مدارک در نظر داشته باشید عبارتند از:
 • حتما از اکانت شخصی خود استفاه کنید و با اکانت شخص دیگری درخواست ویزا ندهید.
 • برای هر نوع مدرکی که از شما خواسته شده باید یک فایل روی وبسایت بارگذاری کنید. مثلا اگر اسکن چندین صفحه از پاسپورت نیاز باشد، همه را باید در قالب یک فایل آپلود کنید.
 • تمام مدارک باید بطور کامل بارگذاری شوند؛ در غیر این صورت امکان رفتن به مرحله بعدی برایتان وجود نخواهد داشت.
 • حجم فایل‌ها باید حداکثر ۴ مگابایت باشد.
 • اگر می‌خواهید برای چند نفر درخواست ویزا ثبت کنید باید مدارک تمام افراد را بارگذاری کنید.
 1. این مرحله مربوط به امضای دیجیتال مدارک است. در انتهای صفحه Your Declaration and Electronic Signature، گزینه I Agree را انتخاب کرده و جهت امضا، نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. در جواب سوال امنیتی پرسیده شده نیز نام پدر خود را بنویسید. در نهایت روی دکمه Sign کلیک کنید.
 2. پس از تایید مدارک در صفحه Signature، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که دوباره باید درخواست ویزای خود را امضا کنید. گزینه I Agree را انتخاب کرده و در پایین صفحه روی گزینه Transmit and Pay کلیک کنید.
 3. در این صفحه لیست هزینه‌ها را می‌توانید مشاهده کنید. در صورتی که نیاز به بیومتریک داشته باشید، هزینه انگشت نگاری هم به هزینه ویزای کانادا افزوده می‌شود. در نظر داشته باشید که برای انجام امور بیومتریک حتما در این مرحله باید هزینه انگشت نگاری کانادا را بپردازید. پس از پرداخت هزینه‌ها، یک برگه دستورالعمل بیومتریک (Biometric Instruction Letter) که به آن اختصارا BIL گفته می‌شود، ظرف ۲۴ ساعت برایتان صادر خواهد شد. برگه دستورالعمل را در پایان کار دانلود کنید؛ این فایل برای شما ایمیل نیز خواهد شد. روی برگه BIL یک کد ۱۳ رقمی تحت عنوان IRCC No درج شده است که برای گرفتن وقت سفارت کانادا به آن نیاز پیدا خواهید کرد. هنگام مراجعه به سفارت نیز باید حتما این برگه را همراه خود داشته باشید.

اگر برای درخواست ویزای کانادا به راهنمایی بیشتری نیاز دارید می‌توانید به راهنمای تصویری ثبت نام آنلاین ویزای کانادا مراجعه کنید.

 

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا

در مرحله نهایی ثبت درخواست ویزا باید هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا که شامل هزینه ویزا و انگشت نگاری کانادا می‌شود را بپردازید. پرداخت را فقط به صورت آنلاین و از طریق کارت‌های اعتباری مانند مستر کارت و ویزا کارت می‌توانید انجام دهید. اگر به این کارت‌ها دسترسی ندارید و به هر دلیلی پرداخت از این طریق برایتان میسر نیست، می‌توانید پرداخت خود را از طریق تهران پیمنت انجام دهید.

 

آدرس سایت سفارت کانادا - سفارت کانادا ارمنستان

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی سفارت و ویزای کانادا (My CIC) در کمتر از ۳ ساعت با تهران پیمنت

 

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

جهت گرفتن وقت سفارت کانادا برای انجام امور انگشت نگاری ابتدا باید به وب سایت VFS Global مراجعه کرده و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. با انجام مراحل زیر می‌توانید برای گرفتن وقت سفارت کانادا اقدام کنید:

 1. در صفحه اول سایت VFS کادری را مشاهده می‌کنید که باید کشور مبدا و مقصد خود را در آن وارد کنید. برای کشور مبدا یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات متحده عربی، گرجستان، ارمنستان یا آذربایجان را انتخاب کنید (سفارت کانادا در ایران تعطیل است.) نام کانادا را نیز داخل کادر کشور مقصد بنویسید.
 2. در صفحه بعدی چندین گزینه را مشاهده می‌کنید: اپلای برای ویزای کانادا، تعیین وقت سفارت کانادا، جستجوی دفاتر VAC (ارائه دهنده خدمات ویزا). گزینه Book an appointment را انتخاب کنید.
 3. در این صفحه اطلاعاتی مربوط به شرایط گرفتن وقت فوری سفارت کانادا را مشاهده می‌کنید. در پایین صفحه با کلیک روی دکمه Online، به صفحه لاگین حساب کاربری هدایت می‌شوید.
 4. اگر پیش از این در سایت VFS کانادا حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، با وارد کردن ایمیل و پسورد خود وارد حساب کاربری‌تان شوید. اگر هم اولین بار است که به این وبسایت مراجعه می‌کنید، روی New User کلیک کنید و یک اکانت برای خود بسازید.
 5. پس از ورود به پروفایل خود، گزینه‌هایی را در سمت چپ صفحه مشاهده می‌کنید:‌ تعیین وقت سفارت کانادا، کنسل کردن وقت تعیین شده، تعیین وقت مجدد سفارت، ارسال برگه وقت سفارت به ایمیل متقاضی و ادامه درخواست قبلی. گزینه Schedule Appointment را انتخاب کنید.
 6. در فرم تعیین وقت سفارت کانادا، اطلاعات مربوط به مکان دفتر وک، تعداد متقاضیان و علت درخواست تعیین وقت (در این مورد بیومتریک) را وارد کنید.
 7. در این صفحه IRCC No (روی برگه BIL درج شده است)، تاریخ تولد، نام و نام خانوادگی، ایمیل و شماره تلفن خود را در فرم وارد کنید و در پایان Submut را بزنید.
 8. در پایان به تقویم تعیین وقت‌ سفارت کانادا هدایت می‌شوید و باید تاریخ و ساعت مراجعه به دفتر وک در کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انجام این کار یک برگه رزرو وقت انگشت نگاری (Appointment Letter) برایتان صادر می‌شود که نشان می‌دهد شما تعیین وقت را انجام داده‌اید. این برگه را در روز مراجعه به سفارت کانادا همراه خود داشته باشید.

برای مشاهده مراحل گام به گام، نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا را مطالعه کنید.

 

در روز مراجعه به سفارت کانادا به چه مدارکی نیاز دارم؟

برای انجام انگشت نگاری کانادا و گرفتن عکس دیجیتال باید در روز و ساعت معین به دفتر وک انتخاب شده مراجعه کنید. توجه داشته باشید که ۱۵ دقیقه پیش از زمان تعیین شده در محل حضور داشته باشید. مدارکی که برای انجام بیومتریک باید همراه داشته باشید، بسته به نوع ویزای شما متفاوت است. با انتخاب گزینه A form or a checklist می‌توانید تمام مدارک لازم برای انواع ویزای کانادا را مشاهده کنید. با این حال، در این قسمت مدارکی را که لازم است فارغ از نوع ویزا در روز مراجعه به سفارت همراه داشته باشید، لیست کرده‌ایم:

 • برگه دستورالعمل بیومتریک (BIL)
 • برگه رزرو وقت انگشت نگاری (Appointment Letter)
 • اصل پاسپورت و کپی از صفحه اول
 • کپی فرم درخواست ویزا
 • پرینت رسید پرداخت هزینه بیومتریک
 • کپی سند ازدواج (در صورت تاهل)
 • ۲ قطعه عکس

 

نکات مهم در رابطه با انگشت نگاری و نتیجه ویزای کانادا

 • انجام انگشت نگاری بخشی از روند اخذ ویزای کاناداست و به معنای موافقت با درخواست ویزا نیست.
 • همانطور که گفته شد، سفارت کانادا در تهران تعطیل است و متقاضیان ایرانی می‌توانند به دفاتر وک شهرهای تفلیس، آنکارا، استانبول، باکو، دبی، ابوظبی، اربیل و ایروان جهت انجام امور انگشت نگاری مراجعه کنند.
 • افراد ۱۷ سال به پایین و ۶۱ سال به بالا، نیاز به انجام بیومتریک کانادا ندارند.
 • اگر قصد سفر به کانادا به صورت خانوادگی یا گروهی را دارید، باید به طور همزمان برای همه افراد درخواست ویزا بدهید و در روز انجام انگشت نگاری نیز باهم در سفارت حاضر شوید.
 • هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا در اکثر موارد قابل استرداد نیست. امکان ریفاند هزینه تنها پیش از شروع پروسه بررسی ویزا تحت شرایط خاصی وجود دارد.
 • اعتبار انگشت نگاری کانادا برای ویزاهای توریستی، تحصیلی و کاری، ۱۰ سال است و در طول این ۱۰ سال نیازی به انجام بیومتریک مجدد نیست مگر اینکه پاسپورتتان در این مدت منقضی شود. اعتبار پاسپورت ایران ۵ سال است؛ در واقع مدت زمان اعتبار بیومتریک برای متقاضیان دارای پاسپورت ایران ۵ ساله است.
 • در روز مراجعه به دفتر وک حتما باید برگه BIL را همراه خود داشته باشید.
 • توجه داشته باشید گذرنامه‌ای که با آن برای ویزای کانادا درخواست می‌دهید باید حداقل ۲ صفحه خالی داشته باشد.
 • مدت زمان بررسی و اعلام نتیجه ویزای کانادا به نوع ویزای درخواستی بستگی دارد؛ به عنوان مثال این مدت زمان برای ویزای توریستی کانادا حدودا ۴ ماه است. شما می‌توانید با انتخاب کشور مبدا و نوع ویزای خود در فرم ویزای کانادا، مدت زمان تقریبی بررسی ویزا را مشاهده کنید.
 • بررسی درخواست ویزا زمانی شروع می‌شود که مدارک به طور کامل توسط متقاضی ارائه شده باشد. در صورت وجود هرگونه نقص در مدارک، این پروسه با مشکل مواجه خواهد شد.
 • پس از درخواست ویزای کانادا، انجام بیومتریک و ارائه مدارک، می‌توانید به صفحه نتیجه انگشت نگاری کانادا مراجعه کرده و وضعیت ویزای خود ببینید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

3.7/5 - (27 امتیاز)

سوالات متداول

مدارکی که برای انگشت نگاری کانادا باید همراه داشته باشید، بسته به نوع ویزای شما متفاوت است. با این حال، ارائه این موارد معمولا برای تمام ویزاهای کانادا الزامی است:

 • برگه دستورالعمل بیومتریک (BIL)
 • برگه رزرو وقت انگشت نگاری (Appointment Letter)
 • اصل پاسپورت و کپی از صفحه اول
 • کپی فرم درخواست ویزا
 • پرینت رسید پرداخت هزینه انگشت نگاری کانادا
 • کپی سند ازدواج (در صورت تاهل)
 • ۲ قطعه عکس

هزینه ویزای توریستی کانادا برابر با ۱۰۰ دلار کانادا به ازای هر نفر است.

هزینه انگشت نگاری کانادا برای هر نفر ۸۵ دلار کانادا و به صورت خانوادگی ۱۷۰ دلار کانادا است.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا برابر با ۱۵۰ دلار کانادا به ازای هر نفر است.

هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا بسته به هدف شما از سفر (توریستی، تحصیلی، کار موقت و … ) مبالغ متفاوتی دارد. شما می‌توانید با مراجع به سایت رسمی دولت کانادا (Canada.ca) روش‌های پرداخت و هزینه انواع ویزای کانادا را مشاهده کنید.