homeتهران پیمنتleftخدماتleftآزمون‌های بین المللیleftپرداخت هزینه آزمون CFA

پرداخت هزینه آزمون CFA

آزمون CFA یا Chartered Financial Analyst همان طور که از نام آن پیداست به عنوان – تحلیلگر مالی خبره –  شناخته شده و قوی ترین آزمون برای فعالان حرفه ای بازار سرمایه، در حیطه مدیریت مالی و سرمایه گذاری به رسمیت شناخته شده است. این آزمون دارای سه سطح است و در صورتی که فردی بتواند هر سه سطح این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارد گواهی نامه CFA Charter را دریافت کرده و به عنوان CFA Charter Holder شناخته می شود.

از آنجا که مدرک CFA یکی از مهم ترین و معتبرترین مدارک در حوزه تحلیلگری بازار سرمایه است و شخص دارنده این مدرک به عنوان یک خبره در این حوزه شناخته می شود، این آزمون اخیرا با اقبال زیادی از سوی فعالین و دانش آموختگان نخبه حوزه مالی و سرمایه گذاری روبرو شده است. اهمیت این مدرک تا بدان جاست که Financial Times در مقاله ای از آن به عنوان برترین استاندارد (Gold Standard) مدارک مرتبط با حوزه مالی و سرمایه گذاری نام برده است.

 

زمان، مکان و هزینه برگزاری آزمون CFA

آزمون های CFA سطح ۲ و ۳ تنها یک بار در سال و در اولین یکشنبه ماه June برگزار می گردد و آزمون سطح ۱ علاوه بر اولین یکشنبه ماه June در ماه دسامبر نیز برگزار می شود که طی چند سال گذشته در تاریخ ۵ دسامبر برگزار شده است.

محل برگزاری آزمون می بایست در زمان ثبت نام مشخص شود. برای این کار شما با ذکر کردن محل سکونت خود در زمان ثبت نام، می توانید تست سنترهای مجاز نزدیک به آن محل را مشاهده کنید البته این امکان وجود دارد که هر کشوری که در زمان امتحان آنجا حضور دارید به عنوان مکان آزمون انتخاب نمایید. در حال حاضر این مکان ها برای کاربران ایرانی شهرهای دوبی، استانبول و ایروان هستند.

آخرین اطلاعات تکمیلی مربوط به مکان برگزاری را می توانید با مراجعه به صفحه Test Center Locations و آخرین اطلاعات تکمیلی مربوط به زمان برگزاری را نیز می توانید در صفحه CFA Program Exam Calendars مشاهده نمایید.

 

پرداخت هزینه آزمون CFA

 

هزینه برگزاری آزمون CFA

هزینه برگزاری مدرک CFA شامل دو بخش است. اولین بخش، مبلغ Program Enrollment Fee مربوط به آن دسته از شرکت کنندگانی است که برای نخستین بار و قبل از ثبت نام سطح ۱ پرداخت می شود و در حقیقت چیزی شبیه حق ثبت نام در CFA Program می باشد و تکرار نخواهد شد. دومین بخش، Exam Registration Fee است که برای هربار شرکت در آزمون پرداخت می‌گردد و بسته به زمانی که آمادگی پرداخت برای آزمون CFA را دارید، سه گزینه در اختیار شما قرار می‌گیرد که از میان آن‌ها قادر به انتخاب خواهید بود. برای مشاهده قیمت‌ها می‌توانید به صفحه CFA Program Fees مراجعه نمایید. به همین ترتیب، هزینه‌ های آزمون CFA عبارتند از:

 

Early Registration Fee

هزینه Early Registration Fee آزمون CFA برای شما معادل ۹۰۰ دلار آمریکا خواهد بود.

 

 Standard Registration Fee

هزینه Standard Registration Fee آزمون CFA برای شما معادل ۱۲۰۰ دلار آمریکا خواهد بود.

 

خدماتی که شما در مقابل پرداخت هزینه های فوق از آنها برخوردار می شوید عبارتند از ثبت نام آزمون، نسخه الکترونیکی مجموعه آموزشی CBOK و همچنین شرکت در یک آزمون آزمایشی Mock Exam. همچنین در صورت نیاز شما با پرداخت ۱۵۰$ اضافه تر در مرحله پرداخت هزینه ثبت نام می توانید در صورت تمایل نسخه چاپی منابع CBOK را نیز در اختیار داشته باشید.

 

نکاتی پیرامون آزمون

  • انستیتو CFA برای استرداد مبالغ ثبت نامی مدت ۲ روز کاری جهت انصراف و ریفاند مبلغ در نظر گرفته است و بعد از این زمان به هیچ وجه مبلغی مسترد نخواهد شد. همچنین طبق قوانین Deferral انستیتو CFA درخواست تعویق آزمون ثبت شده باید حداکثر تا ۱۰ روز کاری پس از آزمون به انستیتو ارسال شود با این حال ترجیح بر این است که در صورت نیاز به تعویق آزمون، تا زمان برگزاری آزمون اقدام کرده باشید.
  • شما می بایست آزمون ها را به ترتیب سطوح پشت سر بگذارید. بدین معنی که زمانی خواهید توانست در آزمون دوم شرکت کنید که آزمون اول را پشت سر گذاشته و در آن نمره قبولی دریافت کرده باشید. همین مطلب در مورد آزمون مرحله سوم نیز صادق است.
  • فرایند ثبت نام CFA در وبسایت آن شامل تکمیل ۱۲ مرحله است که سمت راست پروفایل ثبت نامی خود آن را مشاهده می کنید. با توجه به اینکه می توانید هر مرحله را جداگانه تکمیل نمایید لذا دقت داشته باشید که همه آنها تیک خورده باشد.
  • شرکت کنندگان آزمون تنها مجاز به استفاده از دو نوع ماشین حساب هستند:
  1. Texas Instruments BA II Plus – including BA II Plus Professional
  2. Hewlett Packard 12C – including the HP 12C Platinum

 

پرداخت هزینه آزمون CFA با تهران پیمنت

جهت پرداخت هزینه ثبت نام آزمون CFA باید به کارت‌های اعتباری دسترسی داشته باشید. چنانچه دسترسی به کردیت کارت‌ها (مستر کارت، ویزا کارت یا پی پال) برایتان میسر نیست، از طریق تهران پیمنت می‌توانید پرداخت هزینه آزمون CFA را انجام دهید. به این منظور در سمت چپ صفحه روی «ثبت سفارش» کلیک کنید تا به پنل کاربری منتقل شوید. در پنل کاربری خود سفارشتان را ثبت کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن آن را برایتان پرداخت کنیم.

چنانچه تمایل دارید تا بدانید مدرک آزمون CFA برای مهاجرت مناسب است یا خیر، پیشنهاد می‌کنیم مطلب مدرک آزمون CFA چیست و آیا برای مهاجرت مناسب است؟ را مطالعه کنید. اگر پیش‌تر در آزمون CFA شرکت کرده‌اید از شما دعوت می‌کنیم تجربه خود را از شرکت در این آزمون در بخش کامنت‌ها با ما درمیان بگذارید.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

 

1.2/5 - (52 امتیاز)

سوالات متداول

هزینه ثبت نام آزمون CFA باتوجه به ددلاین آزمون‌ها متفاوت است. اگر به صورت زودهنگام (Early Registration) ثبت نام کنید، هزینه هر سطح از آزمون ۹۰۰ دلار خواهد بود و اگر به طور استاندارد در آزمون CFA ثبت نام کنید (Standard Registration)، برای هر سطح از آزمون باید ۱۲۰۰ دلار بپردازید.

پیش از ثبت نام در آزمون، هزینه‌ای برابر با ۳۵۰ دلار با عنوان Enrollment Fee از شما گرفته می‌شود. پرداخت این هزینه تنها یک بار و پیش از ثبت نام در سطح اول آزمون نیاز خواهد بود.