homeخانهleftخدماتleftGREleftپرداخت هزینه گزارش (Report) نمره آزمون GRE

پرداخت هزینه گزارش (Report) نمره آزمون GRE

در ارزیابی Application پذیرش دانشگاه، نمره آزمون GRE یکی از شاخص‌های مهم است. دانشگاه‌ها علاوه بر اعلام نمره GRE در اپلیکیشن آنلاین توسط دانشجو، نیازمند دریافت نمره به طور رسمی هستند. نمره رسمی یا به صورت کاغذی از طرف موسسه ETS برای دانشگاه فرستاده می‌شود و یا برخی دانشگاه‌ها از طریق سیستمی آنلاین که توسط موسسه برگزار کننده آزمون (ETS) به نام ETS Data Manager در اختیارشان قرار گرفته است، نمرات را به صورت رسمی دریافت می‌کنند.

هزینه گزارش (Report) نمره آزمون GRE

هزینه ریپورت نمره GRE برای چهار دانشگاه به صورت رایگان است و در واقع درون همان هزینه ثبت نام امتحان GRE است. این چهار دانشگاه در روز امتحان و در مرکز آزمون، پیش از شروع آزمون توسط شما مشخص می‌شوند. در صورتی که بخواهید علاوه بر این چهار دانشگاه، نمره آزمون خود را به دانشگاه‌های دیگری نیز ارسال کنید، هزینه ریپورت به ازای هر دانشگاه اضافه، مبلغ ٢٧ دلار است.

پس از دریافت نمره آزمون که معمولا بین ۱۰ تا ۱۲ روز بعد از آزمون است، درخواست Report از طریق اکانت ETS شما قابل انجام است. شما می‌توانید “راهنمای تصویری گزارش نمره (Report) آزمون GRE” را مطالعه کنید. هزینه ۲۷ دلاری ریپورت نمره آزمون GRE به صورت آنلاین و با استفاده از ویزا‌کارت یا مستر‌کارت از طریق اکانت شما در بخش GRE وب سایت ETS قابل پرداخت است. روش این پرداخت در ادامه مقاله آمده است.

 

پرداخت هزینه گزارش (Report) نمره آزمون GRE

 

نکاتی پیرامون

  • موسسه ETS گزارش نمره شما را به طور خودکار به چهار دانشگاه انتخابی در جلسه امتحان، ارسال می‌کند. توجه داشته باشید که چنانچه کمتر از چهار دانشگاه مثلا دو دانشگاه انتخاب کرده باشید، برای ارسال گزارش نمره به دانشگاه سوم بعد از آزمون، لازم است هزینه آن را بپردازید.
  • لازم به ذکر است که نمره آزمون شما در بخش های Verbal و Quantitative بلافاصله پس از آزمون به شما نشان داده می‌شود و نمره Analytical Writing پس از ۱۰ تا ۱۲ روز اعلام می‌شود.
  • طبق اعلام موسسه ETS، حدود ۱۰ تا ۱۵ روز پس از ثبت درخواست ریپورت آزمون GRE، نتایج آزمون به دانشگاه مورد نظرتان خواهد رسید.
  • سایت ETS وضعیت درخواست گزارش نمره شما و اینکه آیا به دانشگاه مورد نظرتان رسیده یا خیر را نشان نمی‌دهد و تنها راه اطمینان از این مطلب، مکاتبه با دانشگاه و یا مشاهده تغییر در اطلاعات Application دانشگاه‌تان است.
  • شما می‌توانید نسخه کاغذی گزارش نمره خود را نیز دریافت کنید. پرداخت مربوط به این نوع گزارش به صورت آفلاین است و از طریق اکانت شما در سایت ETS قابل انجام نیست. برای این منظور ابتدا لازم است فرمی را پر کرده و مشخصات کارت اعتباری خود را جهت پرداخت در آن بنویسید. شما می‌توانید این فرم را از اینجا دانلود نمایید. همچنین می‌توانید جهت پرداخت هزینه آن با “خرید مستر کارت”، این کار را به انجام برسانید. “راهنمای پرداخت آفلاین با مستر‌کارت و ویزا‌کارت” در سایت تهران پیمنت وجود دارد.
  • تعداد آزمون‌ها در هزینه گزارش نمره شما تاثیری ندارد، یعنی چنانچه بیش از یکبار در آزمون GRE شرکت کرده باشید و بخواهید تمامی سوابق نمرات خود را به دانشگاهی خاص ریپورت کنید، به ازای هر دانشگاه همان ۲۷ دلار را پرداخت می‌کنید.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۹ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۹ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

5/5 - (2 امتیاز)

سوالات متداول

شما می‌توانید نسخه کاغذی گزارش نمره خود را نیز دریافت کنید. پرداخت مربوط به این نوع گزارش به صورت آفلاین است و از طریق اکانت شما در سایت ETS قابل انجام نیست.

در صورتی که بخواهید علاوه بر این چهار دانشگاه، نمره آزمون خود را به دانشگاه‌های دیگری نیز ارسال کنید، هزینه ریپورت به ازای هر دانشگاه اضافه، مبلغ ٢٧ دلار است.