homeخانهleftخدماتleftGREleftثبت نام آزمون GRE Subject

ثبت نام آزمون GRE Subject

آزمون Graduate Record Examination که به اختصار GRE نامیده می‌شود، توسط موسسه ETS برگزار شده و هدف از آن سنجش توانایی و معلومات فارغ‌التحصیلانی است که داوطلب ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی در دانشگاه‌های بین‌المللی هستند. با وجود آنکه طیف بسیار وسیعی از دانشگاه‌های بین‌المللی، نتیجه آزمون GRE General را جهت درخواست اخذ پذیرش قبول می‌کنند، رشته‌هایی هم هستند که برای پذیرش در آن‌ها، دانشگاه سطح علمی شما را به زبان انگلیسی و صرفا در حیطه رشته تحصیلی‌تان می‌سنجد و داوطلبین جهت دریافت پذیرش در آن‌ها باید در آزمون GRE Subject شرکت کنند.

برای کسب نتیجه مناسب در این آزمون لازم است علاوه بر داشتن مهارت در زبان انگلیسی، از دانش و احاطه خوبی نسبت به رشته تحصیلی خود نیز برخوردار باشید.

بنابراین برای اخذ پذیرش، بررسی کنید که دانشگاه مورد نظرتان ریپورت نمره GRE Subject را از شما درخواست می‌کند یا خیر. مهمترین دلیل درخواست نمره GRE Subject توسط دانشگاه مقصد، اطمینان از شایستگی کامل داوطلب و تعیین سطح دانش وی در رشته مورد تقاضای او است.

آزمون GRE Subject برای ۴ رشته تحصیلی برگزار می‌شود که این رشته‌ها عبارتند از: روانشناسی، فیزیک، ریاضی و شیمی.

 

آزمون GRE Subject

 

هزینه، زمان و نحوه برگزاری آزمون GRE subject

هزینه ثبت نام آزمون GRE Subject برابر با ۱۵۰ دلار است. جهت شرکت در این آزمون ابتدا لازم است نسبت به ایجاد حساب کاربری در سایت ETS اقدام کنید، سپس امکان رجیستر آزمون از طریق لینک MyGRE فراهم خواهد شد.

آزمون GRE Subject سه بار در طول سال و در ماه‌های آوریل، سپتامبر و اکتبر به صورت کاغذی (Paper Based) برگزار می‌شود. این آزمون فقط در دو مرکز سازمان سنجش کشور و دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

تعداد افراد شرکت‌کننده (تعداد صندلی‌ها) در هر دوره آزمون GRE نامحدود است، یعنی شما نگرانی‌ای از بابت ظرفیت نخواهید داشت اما زمان ثبت‌نام مهم است و لازم است تا پیش از ددلاین‌های مربوط به ثبت نام آزمون که در صفحه Test Centers and dates اعلام شده است، انجام شود. معمولا ددلاین‌ها تا یک هفته قبل از تاریخ آزمون هستند.

آزمون GRE Subject دارای دو نوع ددلاین است که تحت عنوان Regular Deadline و Late Deadline شناخته می‌شود. چنانچه شما تا پیش از ددلاین Regular اقدام به ثبت نام کنید، مبلغ ۱۵۰ دلار بابت ثبت‌نام می‌پردازید و در صورت از دست دادن Regular Deadline، ثبت‌نام شما به صورت Late خواهد بود و هزینه آن ۱۷۵ دلار است. پس از Late Deadline دیگر هیچ راهی برای ثبت نام در آزمون GRE Subject وجود ندارد.

توجه به ددلاین‌ها بسیار ضروری است، زیرا در صورت از دست دادن Late Deadline بایذ تا برگزاری دوره بعدی آزمون که ممکن است ۶ ماه بعد انجام شود، صبر کرده که این زمان بسیار زیادی است و می‌تواند باعث از دست دادن ددلاین‌های دانشگاه‌ها و از دست دادن فرصت اپلای به مدت یک سال شود.

سوالات آزمون GRE Subject بستگی به رشته‌ای دارد که در آن شرکت می‌کنید و شامل درصدهای متفاوتی از سوالات پایه آن رشته می‌گردد. برای مثال در رشته بیوشیمی درصد توزیع سوالات به ترتیب %۳۶ بیوشیمی، %۲۸ زیست شناسی سلولی و %۳۶ زیست شناسی ملکولی است. نتیجه این آزمون عددی در بازه ۲۰۰ تا ۹۹۰ خواهد بود.

آزمون GRE Subject به مدت ۱۷۰ دقیقه و طی یک جلسه برگزار می‌گردد. این آزمون جزء معدود آزمون‌هایی است که پاسخ نادرست در آن دارای نمره منفی است و هر ۴ پاسخ نادرست باعث از دست رفتن یک پاسخ صحیح شما می‌شود.

 

نکاتی پیرامون ثبت نام آزمون GRE Subject

  • هنگامی که تصمیم به شرکت در آزمون گرفتید اطمینان حاصل کنید، با توجه به ددلاین دانشگاه مورد نظر شما، زمان کافی تا آماده شدن Report نمره امتحان را دارید.
  • شما می‌توانید جهت تمرین و آشنایی با این آزمون از طریق صفحه Prepare for a GRE Subject Test موجود در وب سایت ETS نسبت به دانلود نمونه سوالات آزمون GRE Subject برای هر رشته اقدام کنید.
  • در صورتی که به هر دلیلی بخواهید ثبت‌نام خود را لغو کنید، تا ۴ روز پیش از تاریخ آزمون فرصت خواهید داشت. پس از لغو آزمون، بازگشت پول (Refund) تحت شرایط زیر انجام می‌شود:
  1. تنها ۵۰ درصد از هزینه آزمون به شما بازگردانده می‌شود.
  2. مبنای هزینه آزمون، مبلغ ثبت‌نام به صورت Regular deadline است و چنانچه شما به صورت Late ثبت‌نام کرده باشید، نیمی از هزینه Regular به شما بازگردانده می‌شود.

 

مهمترین دلیل درخواست نمره GRE Subject توسط دانشگاه مقصد، اطمینان از شایستگی کامل داوطلب و تعیین سطح دانش وی در رشته مورد تقاضای او است. از تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۵ موسسه ETS هزینه ثبت نام آزمون GRE Subject را برابر ١۵٠ دلار اعلام کرده است. جهت شرکت در این آزمون ابتدا لازم است نسبت به ایجاد حساب کاربری در سایت ETS اقدام کنید. آزمون GRE Subject سه بار در طول سال و در ماه‌های اکتبر، سپتامبر و آوریل به صورت کاغذی (Paper Based) برگزار می‌شود. از آنجایی که پرداخت هزینه این آزمون از طریق ویزا کارت و مستر کارت و پی پال است شما از طریق وبسایت تهران پیمنت می‌توانید با خیال راحت هزینه این آزمون را در سریع‌ترین زمان ممکن (کمتر از ۳ ساعت) پرداخت کنید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۹ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۹ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

آزمون GRE Subject دارای دو نوع ددلاین است که تحت عنوان Regular Deadline و Late Deadline شناخته می‌شود.

از تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۵ موسسه ETS هزینه ثبت نام آزمون GRE Subject را برابر ١۵٠ دلار اعلام کرده است. جهت شرکت در این آزمون ابتدا لازم است نسبت به ایجاد حساب کاربری در سایت ETS اقدام کنید،

روانشناسی، فیزیک، ریاضی، زیست شناسی، بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، شیمی و ادبیات.

آزمون GRE Subject برای هشت رشته تحصیلی برگزار می‌شود.

مهمترین دلیل درخواست نمره GRE Subject توسط دانشگاه مقصد، اطمینان از شایستگی کامل داوطلب و تعیین سطح دانش وی در رشته مورد تقاضای او است.