ثبت نام آزمون GRE Subject

آزمون Graduate Record Examination که به اختصار GRE نامیده می‌شود، توسط موسسه ETS برگزار شده و هدف از آن سنجش توانایی و معلومات فارغ‌التحصیلانی است که داوطلب ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی در دانشگاه‌های بین‌المللی هستند. با وجود آنکه طیف بسیار وسیعی از دانشگاه‌های بین‌المللی، نتیجه آزمون GRE General را جهت درخواست اخذ پذیرش قبول می‌کنند، رشته‌هایی هم هستند که برای پذیرش در آن‌ها، دانشگاه سطح علمی شما را به زبان انگلیسی و صرفا در حیطه رشته تحصیلی‌تان می‌سنجد و داوطلبین جهت دریافت پذیرش در آن‌ها باید در آزمون GRE Subject شرکت کنند. برای کسب نتیجه مناسب در این آزمون لازم است علاوه بر داشتن مهارت در زبان انگلیسی، از دانش و احاطه خوبی نسبت به رشته تحصیلی خود نیز برخوردار باشید. بنابراین برای اخذ پذیرش، بررسی کنید که دانشگاه مورد نظرتان ریپورت نمره GRE Subject را از شما درخواست می‌کند یا خیر. مهمترین دلیل درخواست نمره GRE Subject توسط دانشگاه مقصد، اطمینان از شایستگی کامل داوطلب و تعیین سطح دانش وی در رشته مورد تقاضای او است. آزمون GRE Subject برای 3 رشته تحصیلی برگزار می‌شود که این رشته‌ها عبارتند از: روانشناسی، فیزیک و ریاضی. تا قبل از ماه آوریل 2023 این آزمون برای رشته شیمی نیز برگزار می‌شد.آزمون GRE Subject

feature icon
سریعسفارش‌ها در حداکثر ۳ ساعت انجام می‌شود.
feature icon
مطمئن۱۱ سال سابقه فعالیت و تاریخچه‌ای از رضایت کاربران، یعنی اطمینان و خیال راحت.
feature icon
آگاهانهپشتیبانی و محتوای خوب، برای تصمیم سازی مناسب به سادگی در دسترس است.

هزینه ثبت نام آزمون GRE Subject برابر با 150 دلار است. جهت شرکت در این آزمون ابتدا لازم است نسبت به ایجاد حساب کاربری در سایت ETS اقدام کنید.

آزمون GRE Subject سه بار در طول سال و در ماه‌های آوریل، سپتامبر و اکتبر به صورت کاغذی (Paper Based) برگزار می‌شود. این آزمون در ایران فقط در دو مرکز سازمان سنجش کشور و دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود. همچنین از ماه سپتامبر 2023 هر سه آزمون ریاضی، فیزیک و روانشناسی به صورت کامپیوتری برگزار می‌شوند. تعداد افراد شرکت‌کننده (تعداد صندلی‌ها) در هر دوره آزمون GRE نامحدود است، یعنی شما نگرانی‌ای از بابت ظرفیت نخواهید داشت اما زمان ثبت‌نام مهم است و لازم است تا پیش از ددلاین‌های مربوط به ثبت نام آزمون که در صفحه Test Centers and dates اعلام شده است، انجام شود .معمولا ددلاین‌ها تا یک هفته قبل از تاریخ آزمون هستند.

آزمون GRE Subject دارای دو نوع ددلاین ثبت نام است که تحت عنوان Regular Deadline و Late Deadline شناخته می‌شود. چنانچه شما تا پیش از ددلاین Regular اقدام به ثبت نام کنید، مبلغ 150 دلار بابت ثبت‌نام می‌پردازید. در صورت از دست دادن Regular Deadline، ثبت‌نام شما به صورت Late خواهد بود که هزینه آن 25 دلار بیشتر بوده و برابر با 175 دلار است. پس از Late Deadline دیگر هیچ راهی برای ثبت نام در آزمون GRE Subject وجود ندارد. توجه به ددلاین‌ها بسیار ضروری است، زیرا در صورت از دست دادن Late Deadline باید تا برگزاری دوره بعدی آزمون که ممکن است 6 ماه بعد انجام شود، صبر کنید که این زمان بسیار زیادی است و می‌تواند باعث از دست دادن ددلاین‌ اپلای دانشگاه‌ها شود.

سوالات آزمون GRE Subject بستگی به رشته‌ای دارد که در آن شرکت می‌کنید و شامل درصدهای متفاوتی از سوالات پایه آن رشته می‌گردد.آزمون GRE Subject به مدت 170 دقیقه و طی یک جلسه برگزار می‌گردد. این آزمون جزء معدود آزمون‌هایی است که پاسخ نادرست در آن دارای نمره منفی است و هر 4 پاسخ نادرست باعث از دست رفتن یک پاسخ صحیح شما می‌شود.نتیجه آزمون gre سابجکت تا 5 سال پس از تاریخ شرکت در آزمون اعتبار دارد و در این مدت می‌توانید گزارش رسمی آزمون را به هر تعداد دانشگاه که می‌خوهید، ارسال کنید. توجه داشته باشید که اگر مایلید ریپورت آزمون gre را به بیش از 4 دانشگاه ارسال کنید، باید مبلغی به ازای هر دانشگاه اضافی بپردازید. برای انتخاب نحوه ارسال ریپورت نمره به دانشگاه‌های مورد نظرتان 2 راه وجود دارد:

 1. می‌توانید پیش از شرکت در آزمون انتخاب کنید که می‌خواهید نتیجه آخرین آزمون به دانشگاه ارسال شود یا نتیجه تمام آزمون‌های داده شده در 5 سال گذشته.
 2. پس از شرکت در آزمون می‌توانید انتخاب کنید که نمره آخرین آزمون یا همه آزمون‌های 5 سال گذشته یا هر کدام از نمره‌هایی که می‌خواهید، به دانشگاه‌های مورد نظرتان ارسال شود. نکته‌ای که در این رابطه وجود دارد این است که بعضی دانشگاه‌ها از شما می‌خواهند نتیجه همه آزمون‌هایی که تا به حال در آن‌ها شرکت کرده‌اید را ارسال کنید. بنابراین خوب است پیش از انتخاب نحوه ریپورت نمره، به وبسایت دانشگاه مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به گزارش نتیجه آزمون gre را مطالعه کنید.

 • هنگامی که تصمیم به شرکت در این آزمون گرفتید، اطمینان حاصل کنید که با توجه به ددلاین دانشگاه مورد نظرتان، زمان کافی تا آماده شدن Report نمره امتحان را دارید.
 • نتیجه آزمون gre سابجکت تا 5 هفته پس از تاریخ شرکت در آزمون آماده می‌شود و می‌توانید نمره خود را روی وبسایت ETS ببینید.
 • شما می‌توانید جهت تمرین و آشنایی با این آزمون از طریق صفحه Prepare for a GRE Subject Test موجود در وب سایت ETS نسبت به دانلود نمونه سوالات آزمون GRE Subject برای هر رشته اقدام کنید.
 • چنانچه بخواهید تاریخ آزمونی که برای آن ثبت نام کرده‌اید را تغییر دهید (Reschedule)، باید مبلغ 50 دلار بپردازید. همچنین خوب است به این نکته توجه کنید که تعداد دفعات برگزاری این آزمون در سال 3 بار است؛ مثلا اگر بخواهید آزمون ماه اکتبر خود را به تعویق بیندازید، باید در نظر بگیرید که مجبور می‌شوید تا ماه آوریل سال بعد صبر کنید.
 • در صورتی که به هر دلیلی بخواهید ثبت‌نام خود را لغو کنید، تا 4 روز پیش از تاریخ آزمون فرصت خواهید داشت. پس از لغو آزمون، بازگشت پول (Refund) تحت شرایط زیر انجام می‌شود:
 1. تنها 50 درصد از هزینه آزمون به شما بازگردانده می‌شود.
 2. مبنای هزینه آزمون، مبلغ ثبت‌نام به صورت Regular deadline است و چنانچه شما به صورت Late ثبت‌نام کرده باشید، نیمی از هزینه Regular به شما بازگردانده می‌شود.

آزمون GRE Subject دارای دو نوع ددلاین است که تحت عنوان Regular Deadline و Late Deadline شناخته می‌شود.

موسسه ETS هزینه ثبت نام آزمون GRE Subject را برابر ١۵٠ دلار اعلام کرده است.

 • ریاضیات
 • فیزیک
 • روانشناسی
4.9 - 5(1467کاربر)

۲۰٪ کارمزد، هدیه ما به شما

با دعوت از هر دوست خود 20% از کارمزد سفارش او را بین خودتان تقسیم کنید.

همین حالا ثبت‌نام کنید