homeتهران پیمنتleftخدماتleftسایر سفارش‌هاleftحق عضویت انجمن مهندسان ایالت ساسکاچوان کانادا (APEGS)

حق عضویت انجمن مهندسان ایالت ساسکاچوان کانادا (APEGS)

زمینه‌های مهندسی و زمین شناسی کانادا دارای تشکیلات حرفه‌ای و مستقل به خود می‌باشند؛ این بدین معنی است که مهندسان و زمین شناسان متخصص به جای استفاده از سیستم دولتی، با استفاده از APEGS (انجمن مهندسان و زمین شناسان متخصص ایالت ساسکاچوان کانادا) امور حرفه‌ای مربوط به این دو رشته را تنظیم و مدیریت می‌کنند.
بنابراین می‌توان گفت که APEGS، ساختاری برای اعطای مدرک و تعیین صلاحیت مهندسان و زمین‌شناسان در ایالت ساسکاچوان کانادا می‌باشد که استانداردهای بالایی را برای آموزش، تحصیل و پذیرش افراد به این حرفه دارد، به مهندسان/زمین شناسانی که موارد حرفه‌ای کار خود را رعایت نمی‌کنند، رسیدگی می‌کند و از سوء استفاده از عنوان “مهندس” و “زمین شناس” توسط افرادی که مدرک معتبری در این زمینه ندارند، جلوگیری می‌نماید.

چند نوع اپلیکیشن APEGS وجود دارد؟

APEGS، چهار نوع عضویت را به مهندسان یا زمین شناسان اختصاص می‌دهند تا هر فرد پس از دریافت عضویت بتواند به عنوان یک عضو رای بدهد، امور داوطلبانه انجام دهد و از سایر مزایای عضویت در APEGS بهره‌مند شود. در ادامه انواع اپلیکیشن‌های عضویت در APEGS را شرح می‌دهیم (برای ورود به هر اپلیکیشن روی عناوین کلیک نمایید):

 • اعضای در حال آموزش (member-in-training): به مهندسان یا زمین شناسانی که لازم است دوره کارآموزی خود را بگذرانند، اعضای در حال آموزش گفته می‌شود. اعضای در حال آموزش، موارد دانشگاهی لازم برای عضویت حرفه‌ای در APEGS از جمله دریافت تایید مستقیم فارغ‌التحصیلی را دارند؛ اما دارای سابقه شغلی مورد نیاز نمی‌باشند و در آزمون تخصص (Professional Practice Exam) یا مشابه آن نیز شرکت نکرده‌اند. بنابراین یک عضو در حال آموزش، تنها می‌تواند تحت نظارت مستقیم اعضای حرفه‌ای که مسئولیت کار او را پذیرفته‌اند، کار کنند.
 • اعضای حرفه‌ای (Professional Member): به مهندسان یا زمین شناسانی که تمامی موارد مورد نیاز برای عضویت حرفه‌ای را برآورده کرده‌اند و می‌توانند مسئولیت کار خود را به عهده گیرند، اعضای حرفه‌ای گفته می‌شود. زمینه کاری این نوع اعضا به طور دقیق مشخص نشده است؛ اما آن‌ها می‌توانند تنها در زمینه‌هایی که مهارت لازم برای انجام آن را دارند کار کنند.
 • اعضای مجاز برای کار در زمینه مهندسی/زمین شناسی: فردی که موارد دانشگاهی عادی برای کار در حوزه مهندسی یا زمین شناسی را ندارد، اما ترکیب تحصیلات و تجربه او امکان قبول مسئولیت کار خود را در زمینه‌ای خاص به وی می‌دهد، عضو مجاز برای کار در زمینه مهندسی یا زمین شناسی (Engineering Licensee or Geoscience Licensee) به شمار می‌رود.
 • اعضای مجاز برای کار از امتیازات اعضای حرفه‌ای بهره‌مند می‌شوند و تنها تفاوت این دو در این است که زمینه کاری اعضای مجاز برای کار، محدود است و بر اساس مدرک و توانایی آن‌ها تعیین می‌شود تا به تایید APEGS برسد. در صورتی که این اعضا قصد داشته باشند پس از کسب سابقه حوزه کاری خود را تغییر دهند، لازم است دوباره اپلای نمایند و گزارش سابقه کار ۵ ساله خود را سابمیت کنند.
 • اعضای دائمی (Life Members): اعضایی که ۶۵ سال یا بیش‌تر دارند و بازنشسته هستند، اعضای دائمی محسوب می‌شوند که ملزم به پرداخت هزینه عضویت سالانه یا هزینه ماهانه مجوز عضویت نمی‌باشند. به دلیل آن که این نوع عضویت نیازی پرداخت هزینه‌ و تکمیل اپلیکیشن آنلاین ندارد، جزو چهار گروه اپلیکیشن APEGS به شمار نمی‌رود.

 

حق عضویت انجمن مهندسان ایالت ساسکاچوان کانادا (APEGS)

 

چگونه در APEGS ثبت نام کنید؟

برای درخواست عضویت در APEGS ابتدا لازم است به صفحه “آغاز اپلیکیشن” مراجعه نمایید و زمینه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب اپلیکیشن و مطالعه مراحل مورد نیاز برای ساخت اکانت در سایت APEGS، می‌توانید هزینه عضویت را با استفاده از مسترکارت پرداخت نمایید.

 

موارد مورد نیاز برای عضویت در APEGS چیست؟

برای عضویت حرفه‌ای (Professional Membership) یا عضویت مجاز برای کار مهندسی/زمین‌شناسی (Engineering Licensee or Geoscience Licensee)، داشتن ۵ سال سابقه کار مورد نیاز است. دو مرحله برای عضویت حرفه‌ای وجود دارد:

 1. لازم است ابتدا عضویت در حال آموزش (Member-In-Training) داشته باشید و موارد دانشگاهی مورد نیاز برای آن را برآورده سازید.
 2.  چهار مورد دیگر باید پیش از آن که عضویت حرفه‌ای (Professional Membership) دریافت کنید، برآورده شوند.

در صورتی که قصد دارید عضویت مجاز برای کار مهندسی/زمین‌شناسی دریافت کنید، لازم است هر پنج مورد را پیش از ثبت نام برآورده سازید. این پنج مورد عبارتند از:

 1. موارد دانشگاهی
 2. سابقه کاری
 3. صلاحیت زبان انگلیسی
 4. آزمون آزمایشی تخصص (Practice Exam)
 5. شخصیت خوب

 

هزینه عضویت در APEGS چقدر است؟

برای درخواست عضویت درAPEGS نیز مشابه بسیاری از انجمن‌های بین‌المللی، هزینه‌هایی را برای عضویت در انجمن و تمدید عضویت دارد که این هزینه‌ها بسته به نوع اپلیکیشن با یکدیگر متفاوتند. برای مشاهده جدول هزینه‌‌های APEGS می‌توانید به صفحه “جدول هزینه‌ها و زمان اپلیکیشن‌ها” در سایت APEGS مراجعه نمایید.

پس از آن که اپلیکیشن شما پذیرفته شد، ۶ هفته زمان دارید تا هزینه عضویت سالانه و هزینه‌های مدرک خود را بپردازید. برای پرداخت این هزینه می‌توانید پس از ورود به حساب کاربری خود، گزینه “Invoices” را انتخاب نمایید و سپس پرداخت خود را انجام دهید.

در صورتی که واجد شرایط لازم برای ریفاند باشید، هزینه پرداخت شده به صورت اعتبار به حساب کاربری شما در APEGS باز خواهد گشت و می‌توانید در آینده از این اعتبار استفاده نمایید؛ اما در صورتی که فردی عضویت (Membership) خود را قطع کند، هزینه پرداخت شده به حساب بانکی وی ریفاند خواهد شد.

 

نکات مهم درباره عضویت در APEGS

 • هزینه عضویت و تمدید عضویت در APEGS بسته به اپلیکیشن انتخابی شما متفاوت است.
 • شما می‌توانید جهت ثبت نام و مطالعه شرایط و قوانین APEGS به آدرس www.apegs.ca مراجعه نمایید.

 

روش‌ پرداخت هزینه عضویت در APEGS چیست؟

. ثبت سفارش در سایت تهران‌پرداخت
در صورتی که تمایل دارید هزینه هزینه عضویت در APEGS را از طریق تهران پیمنت بپردازید، می‌توانید جهت ثبت سفارش فرم موجود در این صفحه را تکمیل نمایید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

5/5 - (1 امتیاز)