پرداخت هزینه uni-assist دانشگاه های آلمان

اگر تا به حال برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل اقدام کرده باشید، احتمالا با یونی اسیست (uni-assist) آشنایی دارید. یونی اسیست موسسه‌ای است که از طریق آن می‌توانید برای هر تعداد از دانشگاه‌ های آلمان که می‌خواهید، به صورت یک‌جا اپلای کنید. در واقع یونی اسیست نقش یک واسط را ایفا می‌کند تا متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان، به صورت منظم‌تر و با البته با زحمت کمتر، پروسه اپلای را طی کنند. اگر نحوه ثبت نام و هزینه uni-assist، مدارک لازم برای اپلای با این روش و ددلاین اپلای با یونی اسیست، سوال شما نیز هست، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.مدارک لازم برای یونی اسیست - معدل یونی اسیست

feature icon
سریعسفارش‌ها در حداکثر ۳ ساعت انجام می‌شود.
feature icon
مطمئن۱۱ سال سابقه فعالیت و تاریخچه‌ای از رضایت کاربران، یعنی اطمینان و خیال راحت.
feature icon
آگاهانهپشتیبانی و محتوای خوب، برای تصمیم سازی مناسب به سادگی در دسترس است.

یونی اسیست موسسه‌ای است که در سال 2003 با همکاری 41 دانشگاه‌ آلمان، انجمن روسای دانشگاه های آلمان (HRK) و سرویس تبادلات آکادمیک (DAAD) این کشور تاسیس شد. از طریق این موسسه و سایت یونی اسیست می‌توانید برای تعداد نامحدودی از دانشگاه‌ های آلمان اپلای کنید. ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه از طریق یونی اسیست این گونه است که شما مدارک تحصیلی مورد نیاز دانشگاه‌‌ها را روی سایت uni assist بارگذاری می‌کنید و هزینه‌ای هم برای هر دانشگاهی که انتخاب می‌کنید می‌پردازید. یونی اسیست مدارک شما را بررسی می‌کند و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، آن‌ها را به دانشگاه‌های انتخاب شده ارسال می‌کند. این موسسه همچنین معدل شما را نیز بر اساس سیستم نمره دهی آلمان، معادل سازی می‌کند.

توجه داشته باشید که اگر قصد اپلای برای چندین دانشگاه را دارید، لازم نیست مدارک تحصیلی خود را برای هر دانشگاه به صورت جداگانه بارگذاری کنید. کافیست یک‌بار تمام مدارک مورد نیاز را آپلود کنید؛ یونی اسیست مدارک شما را با توجه به پیش‌نیازهای هر دانشگاه، به آن دانشگاه ارسال می‌کند. البته شایان ذکر است که فرم اپلیکیشن هر دانشگاه با دیگری متفاوت است و هنگام اپلای برای هر یک روی سایت یونی اسیست، باید فرم مختص به همان دانشگاه را پر کنید.

همانطور که گفته شد، تعداد دانشگاه‌هایی که می‌توانید از طریق یونی اسیست برای آن‌ها اپلای کنید نامحدود است. تنها محدودیت مربوط به اپلای کردن برای چندین رشته از یک دانشگاه است. برای اطلاع از تعداد رشته‌های مجاز برای پذیرش می‌توانید به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید. معمولا طی هر بار درخواست پذیرش برای دانشگاه‌ها، اپلای برای ۲ یا ۳ رشته امکان پذیر است. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که برای همه دانشگاه های آلمان نمی‌توانید از طریق یونی اسیست اقدام کنید. جهت مشاهده دانشگاه های عضو uni-assist می‌توانید به سایت uni assist مراجعه کنید یا لیست دانشگاه های یونی اسیست را بررسی کنید. ددلاین یونی اسیست بستگی به ددلاین اپلای دانشگاه های آلمان دارد. حتما مدارک خود را تا پیش از رسیدن ددلاین دانشگاه، برای یونی اسیست بفرستید.

هزینه ثبت نام و اپلای با uni-assist برای اولین دانشگاهی که انتخاب می‌کنید ۷۵ یورو و برای دانشگاه‌های دیگر یا چندین رشته‌ از یک دانشگاه، برابر با ۳۰ یورو است. برای پرداخت هزینه یونی اسیست نیاز است ابتدا در این سایت ثبت نام کرده و دانشگاه‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید. به این منظور می‌توانید مراحل زیر را طی کنید:

  • در مرحله اول در سایت یونی اسیست یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.
  • پس از ورود به پنل کاربری خود، اطلاعات شخصی و تحصیلی خواسته شده را به دقت وارد کنید.
  • پس از ذخیره اطلاعات کاربری به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که می‌توانید با تعیین ترم تحصیلی، دانشگاه، شهر و مقطع، رشته‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه را مشاهده کنید.
  • دانشگاه و رشته مورد نظر خود را با کلیک روی گزینه «Select» انتخاب کنید.
  • پس از اضافه کردن دانشگاه‌ها به سبد سفارش خود لازم است مدارک تحصیلی خود را نیز آپلود کنید. پس از آن نوبت به پرداخت هزینه uni assist می‌رسد. برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه‌های آلمان از طریق یونی اسیست، می‌توانید از خدمات ارزی تهران پیمنت استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده مراحل گام به گام ثبت نام و پرداخت، راهنمای تصویری ثبت نام در یونی اسیست را هم مطالعه کنید.هزینه یونی اسیست - پرداخت یونی اسیست - یونی اسیست چیست

در اکثر مواقع فقط کافیست مدارک تحصیلی خود را روی سایت یونی اسیست بارگذاری کنید اما در برخی موارد لازم است هارد کپی مدارک (نسخه کاغذی مدارک) خود را نیز برای یونی اسیست پست کنید. این مورد در صورتی پیش می‌آید که دانشگاه مورد نظر شما، نسخه کاغذی مدارک را درخواست کرده باشد. توجه داشته باشید که نیازی به ارسال اصل مدارک نیست و ارسال کپی برابر اصل مدارک کفایت می‌کند. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که از کجا بفهمیم آپلود مدارک کافیست یا خیر؟ در مرحله پرداخت هزینه uni-assist اگر عبارت «Online-only application» را کنار نام و اطلاعات هر دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید مشاهده کردید، به این معنی است که بارگذاری مدارک کافیست؛ اما اگر چنین عبارتی را ندیدید لازم است هارد کپی مدارک تحصیلی خود را نیز برای یونی اسیست ارسال کنید. برای ارسال نسخه کاغذی باید مدارک خود را به آدرس پستی یونی اسیست در آلمان بفرستید. این آدرس را می‌توانید در سایت uni assist مشاهده کنید.

بررسی مدارک تحصیلی توسط یونی اسیست حدودا 4 تا 6 هفته پس از تکمیل مدارک و پرداخت هزینه uni-assist طول می‌کشد. پس از اتمام بررسی، اگر نقصی در مدارک وجود نداشته باشد، مدارک شما توسط یونی اسیست به دانشگاه‌ها ارسال می‌شود. چنانچه مدارکتان کامل نباشد، ایمیلی از یونی اسیست دریافت خواهید کرد که به شما می‌گوید به چه مدارک دیگری نیاز دارید. با مراجعه به صفحه صفر تا صد نکات اپلای با یونی اسیست می‌توانید از تمام نکاتی که لازم است در مورد آپلود مدارک در وبسایت این موسسه بدانید مطلع شوید. مدارک لازم برای یونی اسیست در واقع همان مدارک و پیش نیازهایی هستند که دانشگاه برای بررسی درخواست پذیرش شما به آن‌ها احتیاج دارد. لیست تمام این پیش نیازها را می‌توانید با مراجعه به وبسایت دانشگاه ببینید.

لازم به ذکر است تا سال ۲۰۱۵ حداقل معدل قابل قبول جهت اپلای از طریق یونی اسیست برای دانشجویانی که در ایران تحصیل کرده‌اند ۱۰ بود. بر اساس تغییرات صورت گرفته در سیستم نمره‌دهی این موسسه، در حال حاضر حداقل معدل یونی اسیست برای این دانشجویان ۱۲ است.

همانطور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، ددلاین اپلای با یونی اسیست به ددلاین اپلای برای دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد و شما تا پیش از رسیدن ددلاین فرصت دارید مدارک تحصیلی خود را برای موسسه یونی اسیست ارسال کنید.

هزینه ثبت نام و اپلای با uni-assist برای اولین دانشگاهی که انتخاب می‌کنید ۷۵ یورو و برای دانشگاه‌های دیگر یا چندین رشته‌ از یک دانشگاه، برابر با ۳۰ یورو است.

ددلاین اپلای با یونی اسیست به ددلاین اپلای برای دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد و شما تا پیش از رسیدن ددلاین فرصت دارید مدارک تحصیلی خود را برای موسسه یونی اسیست ارسال کنید.

بررسی مدارک تحصیلی توسط یونی اسیست حدودا ۴ تا ۶ هفته پس از تکمیل مدارک و پرداخت هزینه uni-assist طول می‌کشد.

برخی دانشگاه‌ های آلمان برای بررسی درخواست پذیرش دانشجویان، علاوه بر مدارک تحصیلی درخواست VPD نیز دارند. VPD یک گواهی است که توسط یونی اسیست صادر می‌شود و در آن نمرات شما بر اساس سیستم نمره‌ دهی دانشگاه‌ های آلمان به صورت رسمی معادل سازی شده است.

5 - 5(1106کاربر)

۲۰٪ کارمزد، هدیه ما به شما

با دعوت از هر دوست خود 20% از کارمزد سفارش او را بین خودتان تقسیم کنید.

بیشتر بخوانید