پرداخت هزینه ارزیابی و استعلام مدارک تحصیلی توسط WES

بعضی از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی، ممکن است از متقاضیان اپلای درخواست تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی کنند. تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی موردنظر این دانشگاه‌ها توسط موسسه WES انجام می‌شود که در ادامه با این موسسه و اهمیت ارزیابی مدارک تحصیلی با موسسه WES بیشتر آشنا می‌شوید. تهران پیمنت نیز برای پرداخت هزینه ارزیابی و استعلام مدارک تحصیلی با موسسه WES همراه شماست و سفارشتان را ۳ ساعته و با کارمزد مناسب پرداخت می‌کند.

پرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی WES با تهران پیمنت

feature icon
سریعسفارش‌ها در حداکثر ۳ ساعت انجام می‌شود.
feature icon
مطمئن۱۱ سال سابقه فعالیت و تاریخچه‌ای از رضایت کاربران، یعنی اطمینان و خیال راحت.
feature icon
آگاهانهپشتیبانی و محتوای خوب، برای تصمیم سازی مناسب به سادگی در دسترس است.

WES مخفف World Education Services است و سازمانی مورد تائید کشورهای کانادا و آمریکاست. وظیفه سازمان WES ارزیابی، استعلام، تائید و معادلسازی مدارک تحصیلی متقاضیانی اپلای است. شاید ابتدا تصور کنید موسسه وس تنها برای اپلای تحصیلی استفاده می‌شود اما اینطور نیست. مدرک موسسه WES برای مهاجرت کاری نیز کاربرد دارد. در ادامه بیشتر با کاربردهای مدرک وس آشنا می‌شوید. موسسه WES ارزیابی خود را به دو صورت زیر انجام می‌دهد:

 • روش Document by document: این روش بیشتر برای مهاجرت کاری استفاده می‌شود.
 • روش Course by course: این روش نیز بیشتر در اپلای تحصیلی انجام می‌شود.

برای استفاده از خدمات موسسه WES لازم است ابتدا از طریق صفحه Apply Now در وبسایت وس حساب کاربری بسازید. در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود لازم است ایمیل خود را وارد کنید و روی Next کلیک کنید تا ایمیل تاییدی برایتان ارسال شود. با تایید ایمیل خود و تکمیل اطلاعات شخصی‌تان در وبسایت WES، حساب کاربری شما ساخته می‌شود.

پس از ورود به حساب کاربری خود در وبسایت وس باتوجه به مقصدتان یکی از کشورهای کانادا یا آمریکا را انتخاب کنید. توجه کنید به عنوان مثال هنگامی که کانادا را انتخاب می‌کنید اطلاعات موردنیاز کشور کانادا مانند دلار کانادا و غیره به شما نمایش داده می‌شود. با تکمیل اطلاعات خواسته شده و بارگذاری مدارک موردنیاز می‌توانید درخواست خود را که می‌تواند برای مهاجرت تحصیلی یا کاری باشد در وبسایت وس ثبت کنید.

با توجه به پکیج‌های مختلفی که موسسه WES برای متقاضیان طراحی کرده است، هزینه استعلام مدارک تحصیلی WES در این موسسه متفاوت است و لازم است که شما بعد از تکمیل پروفایل خود و اطلاع از هزینه آن جهت پرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی خود اقدام کنید.

هنگام ثبت درخواست ارزیابی مدارک تحصیلی WES، می‌توانید سرویس پایه WES یا سرویس پکیج اعتبار بین المللی (ICAP) را درخواست بدهید. در جدول زیر هزینه‌های ارزیابی مدارک را توسط موسسه WES جمع‌آوری کرده‌ایم.

-تحصیلات تکمیلی و دانشجویان انتقالیدانشجویان سال اولی
سرویس پایه WES در کانادا۲۲۳ دلار کانادا۱۲۲ دلار کانادا
سرویس پایه WES در آمریکا۱۷۰ دلار۱۰۷ دلار
پکیج ICAP وس در کانادا۲۶۰ دلار کانادا۱۵۹ دلار کانادا
پکیج ICAP وس در آمریکا۲۱۷ دلار۱۵۴ دلار

توجه کنید که این هزینه‌ها نهایی نیست و علاوه‌بر این‌ها، هزینه‌های دیگری نیز هنگام درخواست ارزیابی مدارک تحصیلی WES ممکن است لازم باشد بپردازید. هزینه‌هایی همچون ارسال استعلام و تایید مدارکتان به دیگر دانشگاه‌ها و مراکز و همچنین هزینه‌های مربوط به ارسال مدارک شما با پیک در کانادا و آمریکا.

موسسه وس مدارک شما را مطابق با استانداردهای آمریکای شمالی (آمریکا و کانادا) بررسی می‌کند و در رابطه با هر کشور شرایط و قوانین خاص خودش را وضع کرده است. مدارکی که لازم است برای وس در وبسایت بارگذاری و ارسال کنید شامل موارد زیر است:

 • ترجمه دیپلم و ریزنمرات
 • ترجمه مدارک دانشگاهی و ریزنمرات
 • نسخه فارسی مدارک دانشگاهی و ریزنمرات
 • ارائه مدرک پیش‌دانشگاهی که توسط دادگستری و امور خارجه تایید شده باشند.

پرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی WES با تهران پیمنت

نحوه ارسال مدارک برای موسسه WES تا پیش از دوره کرونا به این صورت بود که مدارک موردنظر را باید با استفاده از یکی از پست‌های بین‌الملل برای موسسه وس ارسال می‌کردید. در حال حاضر امکان آپلود مدارک و ریزنمرات در وبسایت Wes فراهم شده است. البته همچنان بعضی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه آزاد در ایران خودشان مدارک افراد را برای موسسه وس به صورت مهروموم‌شده ارسال می‌کنند. دانشگاه‌های دولتی نیز مدارک را تحویل متقاضیان می‌دهند تا به صورت آنلاین و در مواردی توسط پست‌های بین‌الملل برای موسسه وس ارسال کنند.

 1. سرویس‌های درخواست شده از وبسایت وس طی ۷ روز کاری انجام می‌شوند. درخواست‌های ثبت شده از سوی اداره مهاجرت کانادا نیز (IRCC) به 35 روز کاری برای پردازش نیاز دارند. بنابراین هنگام اپلای باید به ددلاین‌های پرونده‌تان و همچنین مدت زمانی که لازم است تا تایید ارزیابی مدارک تحصیلی WES خود را دریافت کنید توجه کافی داشته باشید.
 2. پس از پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی WES یک کد ارجاع ۷ رقمی دریافت می‌کنید. لازم است مدارک خود را به همراه کد ۷ رقمی از طریق دانشگاه خود به آدرس موسسه WES ارسال کنید.
 3. تاییدیه موسسه WES به مدت 5 سال از تاریخ صدور مدرک معتبر خواهد بود. بنابراین تا ۵ سال می‌توانید از مدرک آن استفاده کنید.
 4. در صورتی که شما برای ادامه تحصیل در آمریکا و کانادا مدارک خود را ارزیابی می‌کنید، پکیج مورد نیاز شما Course by Course with GPA & course-levels خواهد بود که طی آن همه نمره‌های دروسی که گذرانده‌اید (تک تک واحدهای درسی)، بر مبنای نمره از صفر تا چهار که سیستم درجه‌بندی GPA آمریکایی یا کانادایی است، محاسبه و معدل‌گیری می‌شود. همچنین شما می‌توانید با استفاده از ابزار رایگان iGPA Calculator در سایت WES نسبت به تبدیل نمرات خود به GPA استفاده کنید.
 5. در صورتی که برای مهاجرت و کار اقدام می‌کنید، گزینه مورد نیاز شما Document-by-Document Evaluation خواهد بود که نمونه‌ای از ارزیابی مدرک WES برای مهاجرت کاری را در لینک داده شده می‌توانید مشاهده کنید.
 6. این موسسه مدارک شما را مورد ارزشیابی قرار می‌دهد و نتیجه را ثبت کرده و براساس درخواست شما آن را برای دانشگاه‌ها، موسسات یا سفارت ارسال می‌کند.
 7. چنانچه با استفاده از فرم ثبت سفارش نسبت به پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی WES اقدام کردید، پس از انجام سفارش پرداخت هزینه WES یک کد ۷ رقمی با نام Reference Number توسط تهران پیمنت برای شما ارسال می‌شود که می‌توانید آن را برای انجام مراحل بعدی مورد استفاده قرار دهید.
 8. WES مدارک دریافت شده را به شما بازنمی‌گرداند؛ بنابراین هرگز اصل مدارک خود را برای این موسسه ارسال نکنید.
 9. هزینه برای دریافت مدرک ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) مهاجرت کاری به کانادا 240 دلار کاناداست؛ در حالی‌که این هزینه در آمریکا برای سرویس پایه 107 دلار و برای پکیج ICAP وس 154 دلار ذکر شده است.

طبق تجربه‌ای که ما در تهران پیمنت برای پرداخت هزینه استعلام مدارک تحصیلی WES کسب کرده‌ایم؛ بهتر است از روش‌های آفلاین مانند پرداخت با چک یا مانی اوردر (Money Order) برای پرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی WES استفاده نکنید. توصیه ما استفاده از روش‌های آنلاین و آنی، با استفاده از کردیت کارت‌هایی همچون مسترکارت و ویزا کارت است.

محدودیت‌های پرداخت‌های آفلاین موجب شده تا روش‌های آنلاین پرداختی محبوبیت بیشتری داشته باشند و باتوجه به محدودیت‌هایی که برای کاربران ایرانی وجود دارد، گزینه مناسب‌تری به شمار روند. چنانچه در ابتدای ثبت سفارش خود روش آفلاین پرداختی را انتخاب کردید بهتر است یک اکانت جدید ایجاد کنید و مراحل ثبت نام و ساخت حساب کاربری را از نو تکرار کنید تا در نهایت روش پرداختی آنلاین را برگزینید. روش‌های پرداختی آنلاین به مراتب ساده‌تر، ارزان‌تر و سریع‌تر هستند و تهران پیمنت برای پرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی WES در کمتر از ۳ ساعت و با کارمزد پایین در خدمت شماست.

به منظور پرداخت هزینه ارزشیابی مدارکتان توسط موسسه WES از قسمت سمت چپ همین صفحه روی ثبت سفارش کلیک کنید تا به پنل کاربری‌تان هدایت شوید. چنانچه در تهران پیمنت اکانت نداشته باشید می‌توانید به سرعت حساب کاربری خود را بسازید و سفارش موردنظرتان را ثبت کنید.

موسسه WES مدارک دریافتی را به شما بازنمی‌گرداند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم اصل مدارک خود را برای این موسسه ارسال نکنید.

در صورتی که شما برای ادامه تحصیل در آمریکا و کانادا مدارک خود را ارزیابی می‌کنید، پکیج مورد نیاز شما Course by Course with GPA & course-levels خواهد بود که طی آن همه نمره‌های دروسی که گذرانده‌اید (تک تک واحدهای درسی)، بر مبنای نمره از صفر تا چهار که سیستم درجه‌بندی GPA آمریکایی یا کانادایی است، محاسبه و معدل‌گیری می‌شود.

بعضی دانشگاه‌های آمریکا و کانادا ممکن است در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی، از متقاضیان دریافت پذیرش، درخواست تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی کنند. مرکز معتبری که مدارک متقاضیان اپلای کاری و تحصیلی در کانادا یا آمریکا را ارزشیابی می‌کند، WES است.

4.6 - 5(1200کاربر)

۲۰٪ کارمزد، هدیه ما به شما

با دعوت از هر دوست خود 20% از کارمزد سفارش او را بین خودتان تقسیم کنید.

همین حالا ثبت‌نام کنید