homeخانهleftخدماتleftسایر سفارش‌هاleftپرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی توسط موسسه WES

پرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی توسط موسسه WES

بخشی از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا ممکن است در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی، از متقاضیان دریافت پذیرش، درخواست تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی کنند. ارزیابی مدارک تحصیلی توسط موسسه WES ارزش بالایی دارد. شما با تهران پیمنت می‌توانید این هزینه را پرداخت کنید.

این امر در مورد دریافت ویزای نیروی متخصص کانادا یا Federal Skilled Worker Program (فدرال اسکیل ورکر) نیز صادق است. یعنی یکی از مدارک لازم برای اقدام جهت مهاجرت به کانادا به این روش، دریافت تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی می باشد.

از این رو موسساتی هستند که خدمات مرتبط در این زمینه را به دانشجویان ارائه می‌کنند بدین ترتیب که مدارک تحصیلی متقاضیان را دریافت و بر اساس نظام رتبه‌بندی خاصی به نمرات و دانشنامه‌ها امتیاز می‌دهند.

در بین این موسسات، World Education Services که به اختصار WES نامیده می‌شود از اهمیت و اعتبار بالایی در بین دانشگاه‌های آمریکای شمالی و سازمان‌های مهاجرتی برخوردار بوده و اغلب آنها ارزیابی مدارک تحصیلی این موسسه را معتبر می‌دانند.

 

ارزیابی مدارک تحصیلی WES

 

نحوه و هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی توسط WES

برای استفاده از خدمات موسسه WES لازم است ابتدا از طریق صفحه AccessWES نسبت به افتتاح حساب کاربری خود اقدام کنید. پس از ورود به حساب کاربری در وبسایت موسسه، دو بخش کاملا مجزا برای متقاضیان کانادا و آمریکا قرار داده شده است.

همچنین می‌توانید جهت انتخاب بخش مورد نظر خود در صفحه اصلی روی گزینه Apply for a WES Credential Evaluation که در تصویر مقابل نمایش داده شده است، کلیک کنید تا به همین صفحه که تصویر آن در ادامه آمده است منتقل شوید.

صفحه بعد فرآیند دو مرحله‌ای انجام ارزیابی را مشاهده می‌کنید:

  • Step 1 دو لینک در اختیار شما خواهد گذاشت که عبارتند از اطلاعات مراحل و نحوه انجام ارزیابی در موسسه WES و دیگری مدارک لازم، که باید قبل از آغاز فرآیند ارزیابی و ارسال مدارک آن را به دقت مورد مطالعه قرار دهید.
  • Step 2 شامل بخش‌های مجزا برای خدمات به متقاضیان آمریکا و کانادا است. در صورتی که شما متقاضی دریافت ارزیابی مدارک برای کشور کانادا باشید با دو گزینه روبرو خواهید شد که عبارتند از ECA Application for CIC، برای متقاضیان مهاجرت به کانادا و Standard Online Application که مختص استفاده متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا است.

 

پرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی توسط موسسه WES

 

با توجه به پکیج‌های مختلفی که توسط موسسه WES برای متقاضیان متفاوت طراحی گردیده است، هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی در این موسسه متفاوت است و لازم است شما بعد از تکمیل پروفایل خود و اطلاع از هزینه آن جهت پرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی خود اقدام کنید.

برای کسب آگاهی از مبالغ خدمات مربوط به هر یک می‌توانید به جدول هزینه خدمات مربوط به آمریکا و هزینه خدمات مربوط به کانادا بروید.

نکاتی پیرامون ارزشیابی مدارک توسط WES

  • در صورتی که شما برای ادامه تحصیل در آمریکا و کانادا مدارک خود را ارزیابی می‌کنید، پکیج مورد نیاز شما Course by Course with GPA & course-levels خواهد بود که طی آن همه نمره‌های دروسی که گذرانده‌اید (تک تک واحدهای درسی)، بر مبنای نمره از صفر تا چهار که سیستم درجه‌بندی GPA آمریکایی یا کانادایی است، محاسبه و معدل‌گیری می‌شود. همچنین شما می‌توانید با استفاده از ابزار رایگان iGPA Calculator در سایت WES نسبت به تبدیل نمرات خود به GPA استفاده کنید.
  • در صورتی که برای مهاجرت و کار اقدام می‌کنید، گزینه مورد نیاز شما Document-by-Document Evaluation خواهد بود که نمونه‌ای از آن را می‌توانید در اینجا ببینید.
  • این موسسه مدارک شما را مورد ارزشیابی قرار می‌دهد و نتیجه را ثبت کرده و براساس درخواست شما آن را برای دانشگاه‌ها، موسسات یا سفارت ارسال می‌کند.
  • چنانچه با استفاده از فرم ثبت سفارش زیر نسبت به پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی WES اقدام کردید، پس از انجام سفارش پرداخت هزینه WES یک کد ۷ رقمی با نام Reference Number توسط تهران پیمنت برای شما ارسال می‌شود که می‌توانید آن را برای انجام مراحل بعدی مورد استفاده قرار دهید.
  • WES مدارک دریافت شده را به شما باز نخواهد گرداند لذا هرگز نباید اصل مدارک را برای این موسسه ارسال کنید.

 

نکته در مورد ارزیابی مدارک تحصیلی توسط موسسه WES:

با توجه به تجربه ما در پرداخت WES در حین انجام مراحل و ورود اطلاعات به هیچ وجه روش پرداخت با مانی اوردر (Money Order) یا چک را که هر دو روش های Offline Payment هستند را انتخاب نکنید و تنها روش Online Payment را انتخاب کنید که قابل انجام با مستر کارت و ویزا کارت است.

علت این امر محدودیت‌ها و مشکلات زیادی است که سایر روش‌های غیر آنلاین یا به عبارت بهتر روش‌های پرداخت آفلاین برای متقاضیان ایرانی وجود دارد. از جمله این محدودیت‌ها، زمان و هزینه بیشتر در روش‌های آفلاین پرداخت در مقایسه با روش‌های آنلاین پرداخت است.

در صورت انتخاب گزینه Money Order یا چک و بروز مشکل، شما باید یک اکانت جدید ایجاد کرده و همه مراحل را مجددا طی کنید تا این بار بتوانید روش Online Payment را انتخاب کنید و به مراتب ساده‌تر، ارزان‌تر و سریع‌تر پرداخت خود را با استفاده از ویزا کارت یا مستر کارت به انجام رسانید.

 

 

بخشی از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا ممکن است در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی، از متقاضیان دریافت پذیرش، درخواست تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی کنند. ارزیابی مدارک تحصیلی توسط موسسه WES ارزش بالایی دارد. برای استفاده از خدمات موسسه WES لازم است ابتدا از طریق صفحه AccessWES نسبت به افتتاح حساب کاربری خود اقدام کنید. پس از ورود به حساب کاربری در وبسایت موسسه، دو بخش کاملا مجزا برای متقاضیان کانادا و آمریکا قرار داده شده است. WES مدارک دریافت شده را به شما باز نخواهد گرداند لذا هرگز نباید اصل مدارک را برای این موسسه ارسال کنید. از آنجایی که پرداخت هزینه این آزمون از طریق ویزا کارت و مستر کارت و پی پال است شما از طریق وبسایت تهران پیمنت می‌توانید با خیال راحت هزینه این آزمون را در سریع‌ترین زمان ممکن (کمتر از ۳ ساعت) پرداخت کنید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

WES مدارک دریافت شده را به شما باز نخواهد گرداند لذا هرگز نباید اصل مدارک را برای این موسسه ارسال کنید.

در صورتی که شما برای ادامه تحصیل در آمریکا و کانادا مدارک خود را ارزیابی می‌کنید، پکیج مورد نیاز شما Course by Course with GPA & course-levels خواهد بود که طی آن همه نمره‌های دروسی که گذرانده‌اید (تک تک واحدهای درسی)، بر مبنای نمره از صفر تا چهار که سیستم درجه‌بندی GPA آمریکایی یا کانادایی است، محاسبه و معدل‌گیری می‌شود.

برای استفاده از خدمات موسسه WES لازم است ابتدا از طریق صفحه AccessWES نسبت به افتتاح حساب کاربری خود اقدام کنید.

با توجه به پکیج‌های مختلفی که توسط موسسه WES برای متقاضیان متفاوت طراحی گردیده است، هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی در این موسسه متفاوت است و لازم است شما بعد از تکمیل پروفایل خود و اطلاع از هزینه آن جهت پرداخت هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی خود اقدام کنید.

بخشی از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا ممکن است در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی، از متقاضیان دریافت پذیرش، درخواست تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی کنند.