homeخانهleftخدماتleftاپلایleftپرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا

 

ایتالیا علاوه بر داشتن بسیاری از دانشگاه‌های برتر دنیا، مقصدی مقرون‌به‌صرفه برای دانشجویان بین‌المللی است. به همین دلیل، سالانه هزاران درخواست پذیرش برای دانشگاه‌های این کشور ارسال می‌شود. برای ارسال درخواست پذیرش به این دانشگاه‌ها، پس از آماده کردن مدارک مورد نیاز اپلای، لازم است اپلیکیشن فی (Application Fee) را پرداخت کنید. اگرچه تعداد کمی دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی ایتالیا نیز وجود دارند اما در بیشتر موارد، پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ضروری است. اگر می‌خواهید با نحوه پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

هزینه اپلیکیشن فی ایتالیا – هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا – پرداخت اپلیکیشن فی ایتالیا

پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا در کمتر از ۳ ساعت توسط تهران پیمنت

 

اپلیکیشن فی چیست و چرا دریافت می‌شود؟

برای گرفتن پذیرش از بسیاری از دانشگاه‌ها لازم است در هنگام ارسال درخواست، هزینه‌ای را پرداخت کنید. دریافت این هزینه که اپلیکیشن فی نام دارد، اگرچه ممکن است برای برخی افراد ناعادلانه به نظر برسد اما دلایل مهمی برای آن وجود دارد و بیشتر دانشگاه‌ها در سطح جهان این مبلغ را دریافت می‌کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید از دانشگاه‌ های ایتالیا پذیرش تحصیلی بگیرید، در بسیاری از موارد ملزم به پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا هستید.

ازجمله دلایل دریافت اپلیکیشن فی توسط دانشگاه‌ها، تامین هزینه‌های لازم برای ارتقاء سیستم‌های ارزیابی مدارک و درخواست‌های پذیرش است، زیرا این دانشگاه‌ها هر سال، میزان بالایی از درخواست‌ها را دریافت می‌کنند و بنابراین، بررسی این تعداد از مدارک و درخواست نیاز به تجهیزات و منابع کافی دارد. از سوی دیگر، پرداخت هزینه اپلیکیشن فی می‌تواند مانند یک مانع برای ارسال درخواست توسط افرادی باشد که برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر جدی نیستند و ممکن است پس از دریافت پذیرش، از تحصیل در آن دانشگاه انصراف دهند.

 

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا چقدر است؟

هزینه اپلیکیشن فی ایتالیا و هر کشور دیگری بر اساس چندین عامل تعیین می‌شود؛ مثلا این که هر دانشگاه چه تعداد درخواست پذیرش تحصیلی دریافت می‌کند. بنابراین، هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا می‌تواند بسته به دانشگاه متفاوت باشد و در این میان، بسیاری از افراد در جستجوی کمترین کارمزد پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا هستند تا هزینه‌های اپلای را کاهش دهند.

تعداد دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی ایتالیا بسیار کم است و بیشتر دانشگاه‌های این کشور، مبلغی را به‌عنوان اپلیکیشن فی دریافت می‌کنند. به همین دلیل، افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند حتما میزان اپلیکیشن فی دانشگاه‌های مختلف را بررسی می‌کنند تا فرایند اپلای را به‌صورت هوشمندانه‌تری طی کنند و تا حد امکان، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. ما در جدول زیر میزان اپلیکیشن فی برخی از دانشگاه های معروف ایتالیا را مطرح کرده‌ایم.

نام دانشگاه

مبلغ اپلیکیشن فی (یورو)

دانشگاه پلی تکنیک میلان

50-100

دانشگاه بولونیا

50-65

دانشگاه ساپینزا رم

10

دانشگاه پلی‌ تکنیک تورین

20-30

دانشگاه تورین

15

دانشگاه سیه نا

30

دانشگاه پاویا

35

دانشگاه پادوا

30-34

دانشگاه کا فوسکاری ونیز

30

دانشگاه فلورانس

20

آکادمی هنرهای زیبای رم

100

آکادمی دموس

100

 

اپلیکیشن فی و دیپازیت فی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

یکی از سوالات رایج در مورد فرایند اپلای برای دانشگاه‌ها تفاوت میان ادمیشن فی یا دیپازیت فی (Deposit Fee) با اپلیکیشن فی است. هزینه دیپازیت فی درواقع بعد از اعطای پذیرش تحصیلی از شما دریافت می‌شود. این مبلغ، بر خلاف هزینه اپلیکیشن فی در بیشتر موارد، پس از شروع تحصیل، مسترد می‌شود. در مقابل، وقتی اپلیکیشن فی را پرداخت می‌کنید دیگر وجه پرداخت‌شده قابل‌استرداد نیست. علاوه بر این، همانطور که مطرح شد اپلیکیشن فی در زمان ارسال مدارک به‌منظور اپلای برای دانشگاه، از شما دریافت می‌شود.

دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی ایتالیا – پرداخت اپلیکیشن فی ایتالیا – هزینه اپلیکیشن فی ایتالیا

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا در کمتر از ۳ ساعت توسط تهران پیمنت

 

نحوه پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا چگونه است؟

یکی از مواردی که در زمان پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، نحوه پرداخت هزینه است. با توجه به اینکه کارت‌های بانکی در ایران امکان پرداخت ارزی را ندارند، لازم است از روش‌های دیگری برای پرداخت اپلیکیشن فی ایتالیا استفاده کنید. به‌طورکلی، شما می‌توانید با استفاده از دو روش زیر، اپلیکیشن فی را پرداخت کنید:

  • پرداخت اپلیکیشن فی به‌صورت آفلاین: برای پرداخت اپلیکیشن فی از این طریق لازم است به یکی از صرافی‌ها مراجعه کنید تا صرافی، مبلغ مورد نظر را به دانشگاه انتخابی شما حواله کند. این روش می‌تواند نسبت به روش آنلاین پرداخت اپلیکیشن فی وقت‌گیرتر باشد زیرا نیاز به مراجعه حضوری به صرافی دارد.
  • پرداخت اپلیکیشن فی به‌صورت آنلاین: با استفاده از پی پال یا کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند مستر کارت و ویزا کارت می‌توانید پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه پلی تکنیک تورین و سایر دانشگاه‌ های ایتالیا را انجام دهید اما اگر دسترسی به این کارت‌ها ندارید، راه مقرون‌به‌صرفه‌تری نیز وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از خدمات پرداخت ارزی تهران پیمنت، اپلیکیشن فی را پرداخت کنید و همچنین، کارمزد پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا را نیز کاهش دهید. خدمات تهران پیمنت در کمتر از سه ساعت انجام می‌شوند.

در نهایت، اگر قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارج از ایران را دارید برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی در دانشگاه مورد نظر، در بسیاری از موارد نیاز به پرداخت اپلیکیشن فی دارید و دانشگاه‌ های ایتالیا نیز از این موضوع مستثنی نیستند. نحوه پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا با نحوه پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا و سایر کشورها تفاوتی ندارد و تنها مبلغ آن می‌تواند متفاوت باشد. سریع‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راهی که برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی وجود دارد استفاده از خدمات تهران پیمنت در این زمینه است که با کمترین کارمزد انجام می‌شود. اگر در مورد پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا با ابهامات یا سوالاتی روبرو هستید، در قسمت نظرات، سوالات خود را مطرح کنید تا ما در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ دهیم.

 

دانشگاه‌ های ایتالیا از محبوب‌ترین و کم هزینه ترین دانشگاه های جهان محسوب می‌شوند و این دانشگاه‌ها سالانه به افراد زیادی پذیرش تحصیلی ارائه می‌کنند. با این‌حال، این دانشگاه‌ها نیز مانند دانشگاه‌های سایر کشورها، برای بررسی مدارک افراد قبل از اعطای پذیرش تحصیلی، مبلغی را به‌عنوان اپلیکیشن فی دریافت می‌کنند که این مبلغ قابل‌استرداد نیست و بیشتر به‌منظور پوشش هزینه‌های بررسی درخواست‌ها دریافت می‌شود.

علاوه بر این، هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا یک عامل کمک‌کننده برای جلوگیری از دریافت درخواست‌های غیرجدی است و موجب می‌شود تنها افرادی برای پذیرش تحصیلی اقدام کنند که می‌خواهند حتما در آن دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. اپلیکیشن فی با دیپازیت فی تفاوت‌های قابل‌توجهی دارد. دیپازیت فی پس از اعطای پذیرش تحصیلی دریافت می‌گردد و فرد با شروع تحصیلاتش معمولا مبلغی که پرداخت کرده است را پس می‌گیرد.

هزینه اپلیکیشن فی ایتالیا بسته به دانشگاهی که مد نظر دارید می‌تواند متفاوت باشد و شامل مبالغی مثل ۱۰، ۳۰، ۵۰ و حتی ۱۰۰ یورو می‌شود. این دانشگاه‌ها معمولا بر اساس تعداد درخواست‌هایی که سالانه دریافت می‌کنند، هزینه اپلیکیشن فی را تعیین می‌کنند. از سوی دیگر، می‌توان گفت که دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی ایتالیا بسیار کم هستند و بیشتر دانشگاه‌های این کشور به دلیل تعداد بالای درخواست‌های پذیرش تحصیلی، حتما مبلغی را به‌عنوان اپلیکیشن فی از افراد دریافت می‌کنند.

اگر قصد ارسال درخواست پذیرش تحصیلی به دانشگاه‌ های ایتالیا را دارید مهم است که قبل از فرا رسیدن ددلاین اپلای دانشگاه ها، مدارک مورد نیاز را آماده کنید و همچنین، پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه را انجام دهید. راه‌های مختلفی برای پرداخت اپلیکیشن فی وجود دارد که سریع‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه استفاده از خدمات تهران پیمنت در این زمینه است. کارمزد پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا توسط این مجموعه، کم است و این موضوع به شما کمک می‌کند که در هزینه‌های اپلای تحصیلی برای دانشگاه تا حد ممکن صرفه‌جویی کنید. علاوه بر این، تهران پیمنت، پرداخت اپلیکیشن فی را در کمتر از سه ساعت انجام می‌دهد.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

بیشتر دانشگاه‌ های ایتالیا اپلیکیشن فی را دریافت می‌کنند اما مبلغ آن می‌تواند متفاوت باشد.

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا بسته به دانشگاهی که مد نظر دارید متفاوت است و می‌تواند از ۱۰ تا ۱۰۰ یورو متغیر باشد.

تهران پیمنت، اپلیکیشن فی دانشگاه‌ های کانادا، ایتالیا، آمریکا، انگلیس، سوئد و بسیاری دیگر از کشورهای اروپا را در سریع‌ترین زمان ممکن و با کارمزد کم پرداخت می‌کند و به شما امکان می‌دهد در هزینه‌ها و وقت خود صرفه‌جویی کنید.

برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه می‌توانید از خدمات پرداخت آنلاین تهران پیمنت استفاده کنید. پرداخت شما با کمترین کارمزد و در کمتر از ۳ ساعت انجام خواهد شد.

جهت درخواست پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه، شما باید فرم اپلیکیشن آنلاین آن دانشگاه را پر کرده و پس از آن مبلغی را تحت عنوان اپلیکیشن فی، برای بررسی مدارک و درخواست خود بپردازید.